Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) #72042496 válasza shteer (#21792) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az emberi hülyeség határtalan. Vagy csak szerintem egyszerűbb megoldás az, ha nem dugod be a kábelt?

De ha annyira forrasztani akar az ipse, akkor miért nem bütyköl egy kis kapcsolót a kábelre? Azzal ki-be kapcsolhatná a világítást, ami tök gizda.

[ Szerkesztve ]

(#21802) redraven85 válasza Nyugdíjas (#21799) üzenetére


redraven85
tag

Sok ventim volt már ..azokon mindíg fel volt tüntetve,hogy hány dbA az értékük. Namost ez a cucc úgy ordít ,hogy 6 x 12 centis max fordulatos ventit simán túl üvölt. Fater is mellém állt, és nagyából ennyiből állt a beszélgetés :

Gép bekapcsol,pitty , pumpa megindul. Fater: Mi ez a hang? Én: A pumpa. Fater: Mi baja? Én: Semmi. Működik.. -.-

Meg megviccelt egy kicsit a rendszer , Tt-s fekete gumicsővel kötöttem össze az alkatrészeket...erre fél év múlva elkezdett feloldódni a cső és szép barna lett a víz is. Dejó :((( ..szóval hamár így szétkaptam ,gondoltam nézek bele valami halk pumpát.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#21803) Nyugdíjas válasza redraven85 (#21802) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

OK, csak a hangnyomás(hang erőssége/intenzitása) az nem egy lineáris mennyiség, szóval nem lehet összeadogatni csak ugy a ventik dB(A) értékeit, de nem kezdek most ebbe bele, csak gondoltam szólok :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21804) #72042496 válasza redraven85 (#21802) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig ha így ordít, akkor valami baja biztos van, mert alapjáraton nagyon halknak kell lennie a gépnek ahhoz, hogy egyáltalán kihallatszódjon belőle a DDC hangja.

Vagy az alap DDC-k ilyenek? Nem hinném...

[ Szerkesztve ]

(#21805) shteer válasza #72042496 (#21801) üzenetére


shteer
titán

nem, így világít - alapból villog ;]

..szerintem jónak tűnik

(#21806) #72042496 válasza shteer (#21805) üzenetére


#72042496
törölt tag

Óóó, így már értem! Akkor ezért hívtad karácsonyfának. :B

[ Szerkesztve ]

(#21807) jones965 válasza redraven85 (#21798) üzenetére


jones965
Modder

-Eddig laing ddc szivattyút használtam..a vastag fajtát-- ez pontosan melyik típus is lenne?
-ddc 1
-ddc 1P
-ddc 1T

(#21808) shteer válasza #72042496 (#21806) üzenetére


shteer
titán

:K így é mint a képen

..szerintem jónak tűnik

(#21809) redraven85 válasza #72042496 (#21804) üzenetére


redraven85
tag

Nekem is azt mondták,hogy ezek alapból halkak. Hát nekem van 2 darabom. Elvben mind kettő új ...de mégis mindkettő sivít rendesen. Mondjuk eddig külső vízhűtő egység volt maga a téma és a pumpa tőlem 20 centire ült egy fém keretben amin nincs hangszigetelés. Gumi lapka volt alá téve..így mégcsak az sem lehet ,hogy rezgett volna vagy egyébb..nah mind1 :DDD

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#21810) redraven85 válasza jones965 (#21807) üzenetére


redraven85
tag

Most akkor leírom szó szerint mi áll az oldalán :

Type : DDC - 1 VC 5240995
Dc 12V 10W
IP32 Hungary

Ő lenne az :)

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#21811) Thrawn válasza shteer (#21808) üzenetére


Thrawn
félisten

Olyat nem tud, hogy zenére villog? :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#21812) shteer válasza Thrawn (#21811) üzenetére


shteer
titán

feldobom az xs fórumba, h mutassák meg ahhoz mit kell átforrasztani ;]

belegondoltam... húúú de idegesíten :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#21813) #72042496 válasza redraven85 (#21809) üzenetére


#72042496
törölt tag

DDC Ultrám volt korábban, kettő db, de abszolút nem hangoskodtak. Állítólag le kell terhelni őket, akkor lesznek igazán halkak. De amikor blokkok nélkül, egy teszt erejéig bekapcsoltuk őket, akkor is szinte némán működtek. :F

shteer:

Nahát, ez egyszerűen fantasztikus! ;] :D

(#21814) jones965 válasza redraven85 (#21810) üzenetére


jones965
Modder

Érdekes dolog ez a hangoskodó ddc szivattyúk esete.
Magam részéről 2 problémát sejtek, ami kiválthatja ezt a dolgot.
1. A szivattyú felépítéséből adódóan az egyik leghalkabb szivattyúk egyike, mivel lebegő rotoros megoldású, a szállított folyadék biztosítja a kenést mivel a rotor (járókerék) egy nagy kopásállóságú kerámiagolyón forog. Akkor tud hangoskodni, ha a szivattyút folyamatosan, vagy több alkalommal szárazon játatták.
2. Elektromos tekercs probléma. Valamelyik tekercs gyengébben teljesít a többitől, ebből adódóan az elektromágneses indukció nem egyformán hat a mágneses rotorra, ami ugyancsak zajt kelthet.

Végül is ezek alapján ha ilyen jellegű a zaj forrása, nincs is jelentősége a típusnak.

[ Szerkesztve ]

(#21815) rzerge válasza redraven85 (#21810) üzenetére


rzerge
aktív tag

nekem is van egy ilyen. Ha feljebb olvasol, nekem is hasonló gondom volt vele. Mikor kergette a rendszert, akkor eléggé búgónak tünt nekem, de azért nem volt flex hangja szerencsére.
Esetleg próbáld meg te is a "lavor" tesztet! :) Én megnéztem (szerencsére van itthon egy pót táp) a pumeszt úgy, ha csak simán nyugodtan kell a vizet keringetnie. Így csak a motor hangját lehetett hallani, ami ha egy jobb szivacson vagy gumin ül, akkor nem sok hangja lehet.
Erre mondom én azt mindig, "Hát igen... számítástechnika..."
:W :DDD

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#21816) redraven85 válasza rzerge (#21815) üzenetére


redraven85
tag

Csináltam egy lavor tesztet ahogy javasoltad.Elővettem az egyik legnagyobb konyha lavor-t ...de még így is majdnem szétlőtte belőle a vizet :Y Pedig pont annyi volt benne,hogy elmerüljön a 2 csőre. Tapasztalat : a motor zajon kívűl nemhallok semmi érdekeset.. a rendszerbe építve más hangja volt :-/ Ott télleg visított.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#21817) rzerge válasza redraven85 (#21816) üzenetére


rzerge
aktív tag

hehh :)
én úgy csináltam, hogy raktam rá hosszabb tömlőt, hogy a pumpa ne legyen a víz közelébe..
bátor voltál :)

hát igen, nekem azt mondta vki, hogy lehet nagy volt az ellenállás a ddc-nek. Bár én ezt nem igazán akartam/akarom elhinni.

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#21818) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

[link]

Végre elkészültem a saját tervezésű blokkom rajzaival. Ha minden jól megy holnap le is gyártom. Bővebb információt akkor mondok róla ha le lett tesztelve :)

(#21819) Reset Elek válasza shteer (#21792) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Mindig is tudtam, hogy ezek az Enzoék buzik....
:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#21820) fsb1000 válasza CounterBoci (#21818) üzenetére


fsb1000
nagyúr

CounterBoci: Grat!
Elég futurisztikusan néz ki.
Azért megnéztem volna a víz "útját" is. (most kitakarja a fedlap)

Öööö... a leszorító nem fog az északi hídra lógni?

Reset Elek: te érted hogy müködik ez? [link]

[ Szerkesztve ]

(#21821) whitehand


whitehand
senior tag

30°C-os levegö az mennyire számit rossznak?

(#21822) fsb1000 válasza whitehand (#21821) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez hogy értendő? A radin átmenő és felmelegedett levegőre gondolsz?

(#21823) jones965 válasza whitehand (#21821) üzenetére


jones965
Modder

Ha azzal hűtesz, akkor nem a legszerencsésebb.
Viszont ha a radiról lejövő hőmérsékletről van szó, az nem rossz.
Főleg ha load-ból származó érték.

(#21824) Myers


Myers
senior tag

Hi!

A képen egy eheim 1048-as pumpa forgórésze látható.

A kép alsó részén annak a pálcikának a gumival a 2 végén szerintetek 1 darabnak kéne lenni? Ezek szerint eltört?

Mert nem nagyon akar indulni a pumpa. Nem pörög benne a forgórész, csak kb minden 20. bekapcsolásra.

Mivel lehetne helyettesíteni? :F

http://www.muszaj.hu/

(#21825) HIJ


HIJ
őstag

Na nekem is megjött a Laing DDC Pro -m és hozzá a Nexxxos Pro II. Hát, meglepődtem a teszt után. Ugyan annyit produkál, mint a gyári Gigabyte vízhűtő. Igaz hogy maradt a blokk, de azért a megduplázott réz radiátor és az erősebb szivattyútól vártam néhány fokot. De legalább biztos vagyok benne, hogy ez elbír még egy-két + alkatrészt. Ezek után már kételkedem a blokk cseréjében is. Egy Tody féle extreme -re szerettem volna, de nemtudom hogy megéri e az anyagi ráfordítást. Tehát egy piros pont a Galaxy II -nek.

(#21826) Ghandi válasza Myers (#21824) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Hát igen ez biza eltört :(((
Hogy mivel lehetne helyetesíteni? Természetesen gyár tengelyel!
Persze ha kicseréled a tengelyt akkor a két gumit is érdemes kicserélni,de nyugi ezt csak szettben lehet kapni,a tengely és a két gumi :)
ITT egy oldal ahol vannak ilyenek,igaz konkrétan 1048-ashoz nem tudom melyik valo,szerintem leginkább az ami ott 104801-20, 104821-49 típushoz irnak,az 800Ft nevetséges árú

u.i: a direkt linkelés nem müködik :O menj a webshopra és ott az alkatrészek - EHEIM kerámia tengyelyek

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21827) shteer válasza Myers (#21824) üzenetére


shteer
titán

kerámia tengely :K nekem sikerült egyet kézzel eltörnöm :B

..szerintem jónak tűnik

(#21828) VinoRosso válasza nyunyu (#21774) üzenetére


VinoRosso
veterán

Kösz! kiaza Hadik Andras?

(#21829) Myers válasza Ghandi (#21826) üzenetére


Myers
senior tag

Kössz a linket! :DD

Akkor nekem ebből a 7433720-as alkatrészt kéne megrendelnem (a rajzon középen alul)?

800Ft. A szállítási díj meg 1600. :W Tehát mehetek érte személyesen.

shteer: Gratulálok! :C

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#21830) shteer válasza Myers (#21829) üzenetére


shteer
titán

:R
mikor átszereltem a 1046-ot hpps-re :B

..szerintem jónak tűnik

(#21831) fsb1000 válasza HIJ (#21825) üzenetére


fsb1000
nagyúr

HIJ: Ez bizony elég furcsa....
A csöveket is kicserélted vagy maradt a régi? (6mm vagy 8mm a belső átmérő?)
Hány darab ventillátor van az új radin? 12V-ról mennek?

Single és dupla radi között legalább 6-7 fok különbséget tudtam kimérni 140W terhelésnél.
Ha jól emléxem akkor neked tuningolt e8400-at hűtött a Giga.
Kb. 80-100W-ot kellett eldiszcipálnia, tehát a hűtőfolyadék deltaT-je max 4-5 fokot javulhatot az új cuccokkal, ha mindkét esetben közepes-jó volt a légszállítás a radin.

Ha nincs hőmérséklet javulás (gondolom azonos környezeti hőmérséklettel hasonlítottad), akkor vagy kicsi a légszállítás az új radin, vagy levegős, vagy lefojtja az egész rendszert a vékony cső.

A Tody extrémről nagyon jó teszteket írt a gyártó.
Rendeltem is belőle gyorsan, már van is nálam egy szép példány.
Ha lesz időm akkor a galaxíval kb egy szinten lévő TT blokkal is összehasonlítom majd.
Én legalább 5 fokot különbséget várok, ami elsőre nem tünik soknak, de szerintem ez bizony elég nagy különbség, ha valaki csak C2D-t használ (alacsony TDP)

[ Szerkesztve ]

(#21832) Ghandi válasza Myers (#21829) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Ha pesti vagy akkor a 3.kerület nem a világvége,de ha messze van neked akkor irj mailt nekik,ha rendesek akkor lehet feladják sima levélként.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21833) Ghandi válasza shteer (#21830) üzenetére


Ghandi
aktív tag

De az Innova szettben volt rotor meg tengyely is nem?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21834) CounterBoci válasza fsb1000 (#21820) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Direkt nem látszik a víz útja :) Majd ha működik. Leszorító meg azért ilyen mert nincs kedvem sokat pöcsölni vele, ezt simán tokmányba 1 felfogásból megcsinálom.

(#21835) Reset Elek válasza fsb1000 (#21820) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Igen, bár nem merem elhinni, hogy ilyet valaki ki mer adni a kezéből.
Nem csodálkoznák, ha az Enzóéknál lenne egy nagy hanszórórendszer, amiből ütemesen "Belégzés! - Kilégzés" parancsszavak hallhatók... Ó, istenem, bárcsak a következő céges bulijukon oroszruletteznének egy automata fegyverrel.

Az egészben a legtöbb munkát a középen található célkereszt kialakításába fektette a csapat.

Amúgy úgy működik, ahogy elsőre gondoltad: középen bejön a víz, a perem alatt átáramlik, a külső gyűjtőtér a kiömlőhöz vezeti.
Műszaki tartalom nulla, de Enzo, meg világít....

Tesztekre azért kíváncsi leszek.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#21836) Ghandi válasza VinoRosso (#21828) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Hadik András valami huszártiszt volt.
A BME kolesza elött van egy bronz lovasszobra.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21837) shteer válasza Ghandi (#21833) üzenetére


shteer
titán

nem, csak rotor :N pedig lehetett volna :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#21838) fsb1000 válasza Reset Elek (#21835) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Reset Elek Elég szigorú vagy..
Az a célkereszt tényleg vicces. De csak kell lennie valami funkciójának!.
Ha jól értelmezen akkor a tüsik síkjában van, vagy inkább egy picivel felette?
fene tudja.. olyan mint egy tömitő gumi.

CounterBoci: Gondoltam hogy gyártási oka lehet..... de túl nagynak tünt..

[ Szerkesztve ]

(#21839) shteer válasza CounterBoci (#21818) üzenetére


shteer
titán

a lefogatás el fog férni? gondolok itt a körkörös megoldásra - útban lehet pár kondi ha nem elég magas - szép terv :C mivel gyártod?

..szerintem jónak tűnik

(#21840) Ghandi válasza shteer (#21837) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Akkor az gáz.Gondolom rohangáltál amire találtál ilyen tengelyt.
Én azóta keresek ilyen átalakító szettet,de sehol semmi.Nekem még mindig 1046-os szuperál a rendszeremben :K

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21841) Myers válasza Ghandi (#21832) üzenetére


Myers
senior tag

Ok, írok nekik. Mégegyszer kössz!

http://www.muszaj.hu/

(#21842) shteer válasza Reset Elek (#21819) üzenetére


shteer
titán

:DDD én nem panaszkodom :B igaz az én blokkom is volt ilyen hatásfokú a c2d-n

Ghandi: egyből google és másnap mentem érte :K én se láttam azóta se :(

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#21843) Ghandi válasza HIJ (#21825) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Nekem még egy régebbi Gigabyte pumpám+tartályom volt és hát mit ne mondjak nem gyengén nyom az a pumpa! Gyárilag 12-es belsös csöveket használt és még azon a keresztmetszeten is igen magasra nyomta a vizet amikor csö nélkül probáltam a kádban.Csak egy idö mulva elkezdett zörögni és nem lehetett segiteni rajta.Sajnáltam mert tényleg jó pumpa volt

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21844) Ghandi válasza Myers (#21841) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Szivesen

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21845) fsb1000 válasza shteer (#21842) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak nem sapphire-od van a CPU-n?

(#21846) shteer válasza fsb1000 (#21845) üzenetére


shteer
titán

:K

és a fetblokkok is tetszenek... de nem hiszem h megengedhetem majd magamnak

..szerintem jónak tűnik

(#21847) whitehand válasza jones965 (#21823) üzenetére


whitehand
senior tag

fent mérem a ház tetején kimenöre ahova a radit fogom szerelni persze a proci is léggel hütve meg a ram is meg a videkártya is meg minden bejövö lent meg 27

(#21848) CounterBoci válasza shteer (#21839) üzenetére


CounterBoci
senior tag

:R

A kondik alacsonyabbak még a proci tető síkjánál is p5k rpo-n.

Van választék:
[link]
[link]
[link]

De egy másik géppel amiről nincs itthon képem :DDD Hacsak el nem felejtem holnap viszek magammal fényképezőt.

(#21849) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Ötleteket szeretnék kérni tőletek a részben új rendszerem kiépítésében. Első szempont a lehető leghalkabb üzemmód és természetesen a jó hűtési teljesítmény.

Röviden az alkotóelemek(konfig az adataimnál):
CPU blokk: EK Supreme
NB blokk: Alphacool NexXxoS NB-A (réztetős)
VGA blokk: Zalman ZM-GWB8800 GTS (1/4"-ra felfúrva)
Szivattyú: Laing D5 vario
Radi: Nexxxos Pro III
Tartály: Noise Isolator AGB
Cső: Tygon R3400 15,5/9,5mm Black
Csatik: High-flow
Ház: Chieftec Mesh CA-01 Nagytorony
Folyadék: GlycoShell+desztvíz
Hangszigetelésként: egyenlőre egy 10mm-es zártcellás polietilén hab

Az én elképzelésem az, hogy a radit belülről a ház tetejére csavarozom miután kivágtam a lemezt és a ventik felfelé fújnák a levegőt. A tartályt a legfelső ventilátornyílás elé kívülre tenném, a szivattyút pedig a floppy helyére. Szerintem a többi adja magát. :U

A fotóalbumot folyamatosan frissítem:
Képek

(#21850) shteer válasza CounterBoci (#21848) üzenetére


shteer
titán

tyűűűű :)) írok egy privit ;]

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.