Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20151) priti válasza Nyugdíjas (#20148) üzenetére


priti
addikt

A csati belül is menetes és egy anya fogja oda. Eredetileg egy kártyahelyre szerelhető hátlapi vízkimeneten volt. Abból szedtem ki. Meg van húzva belülről, nem a tapadókorong tartja a csatit :DDD azért az durva lenne, nem-nem ez csak szigetel, hogy ne csöpögjön. Bármilyen gumialátét jó lehetne, csak mivel nagyon vékony lemez, így a furat körül horpad egy picit, ezért kellett valami, ami nagyobb kerületű, viszont ha csak középen szorítja a csati, akkor sem csöpög.

Hardverlesen

(#20152) Bulitt


Bulitt
őstag

(#20153) Nyugdíjas válasza priti (#20151) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valamiért ugy tűnt, hogy a tapadókorong valami fizikai rögzítő szerepet is betölt, vagy hogyismonnyammagánakkk... :D Hogy legalábbis ugy tömit, hogy ugye oda van tapadva :D Namondom az aztán nem egy "életbiztosítás"...

De felőlem aztán akárhogy is lehet ott, mert nem sok látszik a képeken sajnos.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20154) priti válasza Nyugdíjas (#20153) üzenetére


priti
addikt

Egy közeli az úrnak a technológiáról :DDD

Na egy ugyanilyen lapos anya van a másik oldalon is belül, ami satuként fogja közre a doboz oldalát. Eredetileg egy sima lemezt fogott közre, mégpedig a hátlapi kártyahelyre betehető lemezt. Ez egy klasszikus kimeneti csati arra a célra, ha külső radit használsz. Látom nem ismerős. Mondjuk sokan csak kidugják valahol a csövet aztán kész. Igazából nem sok értelme van, akkor lenne ha zárható is lenne és radicserekor, vagy szállításkor csak elzárná az ember és már le is kapható a radi, majd a felszerelést követően feltöltené az ember a radit, mint valami tartályt és légmentesen összenyitná a rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#20155) priti válasza Nyugdíjas (#20153) üzenetére


priti
addikt

Így néz ki eredetileg mindkét fele csati eme remeknek. ;)

Hardverlesen

(#20156) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Jópofa: [link]

Delta-Laca:
Ha gondolod az elméletet és a gyakorlatot össze lehet hasonlítani.
Te azt tapasztaltad, hogy egy DDC-vel hajtott rendszerben a cső belső méretének változása (8->13mm esetén) csak pár fok cpu mag hőmérséklet változást okozott. (max. 3°C)
Az "elmélet" szerint a nagyobb csőátmérő kisebb ellenállást jelent -> kisebb ellenálású rendszerben a szívattyú nagyobb térfogatáramot képes létrehozni -> nagyobb térfogatátam esetén a CPU_blokk és a radi hővezető képessége is javul.
Ezt számszerűsíteni is lehet a gyártói adattáblák és publikált teszteredmények alapján.
Persze csak közelítő becslés...
.
Tételezzük fel, hogy csak CPU_blokk van a rendszerben és 1 db (túlméretezett) tripla radink. A környezet és a vizhőfok között a különbség legyen 10°C (erre van táblázat....)
Nem rég valaki linkelte egy táblázat halmazt, ahol a különböző tipusú DDC-k különböző méretű csövezéssel voltak tesztelve.
Ebből kiolvasható volt, hogy a tesztrendszerhez hasonló alkatrészekkel mennyi a térfogatáram(különbség) 8 és 13mm csövek esetén.
[pl. max 0,3 GPM]
Ezekután a te általad linkelt oldalon meg kell nézni hogy CPU_blokk diagrammjában ez mekkora változást jelent a hőellenállásban tényezőben.
[pl. 0,015 C/W]
A kapot értékkel meg kell szorozni azt a hőmennyiséget (amit a CPU leadott), mikor a a különbséget tapasztaltad.
Ez C2D-nél max 65W, tuningolva ~100Watt. Számoljunk a tuningos állapottal
[ 0,015 C/W * 100W = 1,5°C ]
Kb. ennyivel csökkenhet a deltaT a CPU_hűtőn.
Ezekután nézzük meg ugyanezen táblázatokat a radinál.
A térfogatáram változás azonos az elöbbivel [0,3 GPM] viszont a radi hőellenállása csak 0,01-vel változott meg, tehát 100W-nál 1 fokkal lesz hidegebb a viz.
A becsült maghőfok változás a kettő összege, tehát 1,5+1=2,5°C
.
Az ilyesfajta "műszaki" becslések pontossága akár 20-40% is lehet, ha a környezeti feltételeket jól állítjuk be, vagy képesek vagyunk helyesen transzformálni a gyártói vagy teszt környezet paramétereit.
Mivel a legegyszerübb PC vizhűtési rendszer is min. két fő hőcserélési folyamatból áll, és rengeteg paraméter befolyásolja ezért csak egy konkrét teszt vagy próba igazolja a végletekig leegyszerűsített elméleti tervezést vagy becslést.

Az én konkluzióm:
Általában a cső belső átmérő változása (ha eleve >8mm) csekély változást okoz a hűtendő alkatrészek hőmérsékletében, ennél sokkal fontosabb paraméterek lehetnek a hőcserélők tulajdonságai, a radiátoron átáramló levegő mennyisége és hőfoka(!), vagy akár a hűtőfolyadék fajhője.

[ Szerkesztve ]

(#20157) Yso


Yso
tag

Sziasztok!

Van javasolt bekötési sorrend alaplap és CPU együttes vízhűtéshez? (Én személyszerint erre gondoltam: CPU, Fet-ek, NB, SB egy Rampage Formula lapon)

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20158) jenei92 válasza Yso (#20157) üzenetére


jenei92
senior tag

Szerintem jó ahogy elmondtad.. :K

(#20159) Bulitt válasza Yso (#20157) üzenetére


Bulitt
őstag

A bekötési sorrend mind1 csak a tartály és a szivattyú közé ne tegyél be blokkot. valamint értelem szerűen a blokkok után a radi->tartály->szivattyú

(#20160) Lucif-R válasza Yso (#20157) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Bal fent kereső => sorrend :((( ( a KE-RE-SŐ használata nagyban csökkenti az elcsépelt 5000x kitárgyalt témák újra elcséplését és kitárgyalását ) :(((

Bulitt: A bekötési sorrend mind1 csak a tartály és a szivattyú közé ne tegyél be blokkot. valamint értelem szerűen a blokkok után a radi->tartály->szivattyú
>>> Ezdefélreérthető te ember :DDD vagy csak én vagyok 0 agyilag 4nap MAGUS-ozás után de 3x futottam neki mire 1x levágtam mit is akartál írni :DDD

(#20161) Yso válasza Lucif-R (#20160) üzenetére


Yso
tag

Bal fent kereső = vízhűtés+sorrend = 0 találat?...........

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20162) jenei92 válasza Yso (#20161) üzenetére


jenei92
senior tag

(#20163) Yso válasza jenei92 (#20162) üzenetére


Yso
tag

Bocs. Elgépeltem.... :D

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20164) Lucif-R válasza Yso (#20163) üzenetére


Lucif-R
senior tag

:U gyász? :DDD

(#20165) Yso válasza Lucif-R (#20164) üzenetére


Yso
tag

Jaja :D

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20166) O$zkł


O$zkł
aktív tag

üdv

most készülök venni egy Tody56 féle gpu-blokkot egy hd4850-re
van valakinek tapasztalata ezzel a blokkal(fehér)
a ramokra és a fetekre élég lesz vmilyen ramsüni?

"Be the change you want to see in the world"

(#20167) jenei92 válasza O$zkł (#20166) üzenetére


jenei92
senior tag

Nekem nincsn tapasztalatom,de asszem tody árul valami lemezt a ramokra..
Különben ha jól szellőzős házad van elől ventik, hátul ventik a ramsünik is jók .
SZVSZ :K

(#20168) O$zkł válasza jenei92 (#20167) üzenetére


O$zkł
aktív tag

szerintem is ramsünik lesznek
amúgy a gpu blokk beiktatása kb +hány fokot fog jelenteni a cpu-nál?

"Be the change you want to see in the world"

(#20169) jenei92 válasza O$zkł (#20168) üzenetére


jenei92
senior tag

Ez nagyon sok tényezőtől függ,mekkora a radid húzod-e a vga-t.. stb :U
Szerk: Látom valami autós radid van mekkora ?

[ Szerkesztve ]

(#20170) #68216320


#68216320
törölt tag

Olyan gondom van a hűtésemmel, hogy a DDC-m szortyog amellett, hogy borzasztóan zörög. A szortyogás gondolom valami levegő miatt van. De a kérdésem, hogy hogy a fenébe került bele? És miért nem megy ki onnét hetek alatt sem? Sorrend: radiátor->tartály->pumpa->blokk->radiátor Úgy vélem ez rendben van. Viszont azt vettem észre, hogy a gépház tetején lévő radiátorba nagyon apró buborékok másznak nagyon lassan, viszont onnét ki már nem jönnek. A tartályból viszont eltűnik az a kevés levegő is ami feltöltéskor benne maradt. Megtelik vízzel. Tartályban van szivacs. Mit tudnék tenni a levegősödés ellen? Ja még annyi, hogy a tartály hátul-kívül van elhelyezve, kb. a ház magasságának felénél. De úgy láttam ez másnál sem okozott problémát.

(#20171) O$zkł válasza jenei92 (#20169) üzenetére


O$zkł
aktív tag

2 (erős)12centis veni van rajta szal egy dulpa radi csak kicsit sűrű a lamella
a cpu-t most 3825-ön hajtom és így full terhelés alatt 70 fokos
sztem kipróbálom majd húzva is de nem hiszem, hogy úgy fogom használni

"Be the change you want to see in the world"

(#20172) Bulitt válasza #68216320 (#20170) üzenetére


Bulitt
őstag

Minden csatlakozót néz meg fogóval vagy villás kulccsal hogy rendesen megvannak e húzva nem szív e be levegőt valahol a rendszer. Milyen szivacs van a tartályban? Feltöltés után megmozgattad a radiátort hogy minden levegő kimenjen belőle? Nekem akkor szörcsögött a rendszer míg nem volt szivacs a tartályba

(#20173) #68216320 válasza Bulitt (#20172) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem folyik sehol. Ami furcsa h a tartályban lévő levegő eltűnik, színültig lesz vízzel, a levegő pedig a radiátorba megy és ott meg is reked. Mondván ez a rendszer legmagasabb pontja. Valami mosogatószivacsból van egy darab levágva.

(#20174) Brumi˘ válasza O$zkł (#20171) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem amikor a 4850 is be volt kötve a rendszerbe akkor a proci hő +3-5°C-ot emelkedett. Tripla radim van 3 800-on prörgő ventivel és egy nagyon forrófejű quadom. A 4850 vmodolva is 50°C környékén maradt, igaz nem tody blokkal hanem azzal a tenr blokkal ami most Bulitt kollega gépében van.

[ Szerkesztve ]

(#20175) fsb1000 válasza O$zkł (#20168) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Meg lehet becsülni a hőfoknövekményt a gyártói adatokból, ha a CPU és GPU max. hőleadását meg tudod mondani. (pl 100W és +130W)

Ezt a becslést majd a gyakorlatban le tudod csekkolni. Akár egy kölcsön blokkal is....
.
Elmélet:
1. -> A GPU és CPU blokk ellenálását gyártói táblázatból ki lehet nézni
2. -> Ezt össze lehet vetni a szivattyú ellenállás/térfogatáram diagrammjával
3. -> 1 és 2 alapján megbecsülöd a térfogatáram csökkenést.
4. -> A térfogatáram csökkenésből (3) következtetsz, arra hogy a radidnak mennyivel csökken a hőleadó képessége. Ezt még megfejeled azzal hogy 2,3x több hőt kell leadnia.
5. -> A térfogatáram csökkenésből (3) következtetsz arra hogy a CPU blokkon mennyivel nagyobb dT esik.
6. -> Összeadod a 4 és 5 pontban lévő hőfoknövekményeket.
.
Megjegyzés:
Valószinűsithető, hogy +1 átlagos GPU blokkal nem fog csökkeni drasztikusan a térfogatáram, mert a DDC-nek nagy az emelőmagassága.
Viszont a dupla hőleadást a radi erősen lereagálja, ez lesz a nagyobb változás.
Arányaiban egy példa (max terhelésnél): +12°C viz +2°C CPU_blokk = +14°C maghőfok.
Tehát elsősorban a vized lesz melegebb és nem a GPU deltaT-je

Fentiekből rögtön látszik a megoldás a te esetedre:
Ha a hűtési rendszerbe illesztenendő GPU közel azonos hőleadással rendelkezik, mint az addig egyedüli hőtermelő CPU, akkor a radiátor hőleadó képességét kell több mint a duplájára növelni, hogy minimális legyen a CPU magok hőmérséklet változása.
(mert a térfogatáramot általában nem tudjuk növelni)
Ezt lehet nagyobb légszállítással és/vagy mégegy radi sorbakotésével megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#20176) jenei92 válasza O$zkł (#20171) üzenetére


jenei92
senior tag

Hááát elég húzos,érdemes lenne beszerezned még 1 radit hiába erősek a ventik annyi hőt leadni egy "duál radin".. :U

(#20177) Bulitt válasza #68216320 (#20173) üzenetére


Bulitt
őstag

Hát én akvarisztkai boltban vettem szivacsot olyat amit a szűrős szivattyúkba használnak. Durván 400ft volt és nagyon jól üzemel. Azért mondtam neked hogy a radiátort feltöltés közben pontosabban mikor már képes folyamatosan keringetni a szivattyú a vizet, mozgatni kell. Döntögetni jobbra, balra, előre, hátra stb.. hogy a benne lévő víz a megrekedt levegőt is elérje. Kapásból észre fogod venni hogy esik a tartályban a víz szint

(#20178) kisjuhi válasza jenei92 (#20176) üzenetére


kisjuhi
csendes tag

Sziasztok!

Láttatok már Coolermaster Cosmosba szerelt belső nem gyári vizhűtést?
Jó lenne némi infó...

(#20179) #68216320 válasza Bulitt (#20177) üzenetére


#68216320
törölt tag

Valószínüleg a szivacs lesz a ludas. Mozgattam egyébként a gépet feltöltéskor, szépen átjárta a víz, kiment a levegő, de valahogy a tartályból apró buborék formájában beszívja és a radiátorban áll meg, a tartályba meg víz megy a levegő helyére is. Színültig lesz mindig. Szerintem vacak a szivacs.

(#20180) Yso válasza kisjuhi (#20178) üzenetére


Yso
tag

Nálam egy Cosmos S-ben van felül egy tripla radi. 3db ventivel :)

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20181) Bulitt válasza #68216320 (#20179) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen az lesz. Menyél be egy akvarisztikai szaküzletbe és mond meg hogy szivattyúhoz való szűrő szivacsot keresel, a modellt nem tudod pontosan. Ahol tartanak tartalékot ott úgyis kiteszik eléd a méretet formát stb. Választasz egyet ami szerinted pont jó a tartályba, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#20182) O$zkł válasza jenei92 (#20176) üzenetére


O$zkł
aktív tag

van még 1 ugyan ilyen radim csak azt még nem kötöttem be

meg azon kell egy kicsit barkácsolni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Be the change you want to see in the world"

(#20183) norec84


norec84
csendes tag

Hy all!

Remélem tudtok nekem segiteni.A övetkezö confighoz szeretnék vizhütést:
Asus Rampage Extreme
Intel Q9650 1333
Geil Value !GB(2x2) PC-12800 DDR3-1600
x2 Asus 4870 1GB
Thermaltake Xaser VI ház
Thermaltake Toughpower 1000W táp

Tudnátok valami olyat ajánlani ami nem túl költséges de elbirja ezt a rendszert?

(#20184) Bulitt válasza norec84 (#20183) üzenetére


Bulitt
őstag

CPU-ra
RAM-nak
VGA
Szivattyú
Hőcserélő

Alaplapi szettet én sajna nem tudok ajánlani, ehhez profibbak kellenek Lényegében a legfőbb elemeket linkeltem be neked :)

De a kérdés amire a választ nem kaptuk meg, hogy mindent vizesíteni akarsz? Mert felsoroltad a géped részeit, de azt nem szögezted le, hogy full víz vagy csak vga+cpu stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#20185) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Nem tud valaki valamit a Thermaltake Kandalf LCS vízhűtéséről? Q6600 B3 hűtésére használom, nforce 680i sli shipsetes lapban, de tuningkor nem tűnik elég hatékonynak (proci @3,33ghz már 85 fok fölé megy félóra blenddel).

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#20186) Bulitt válasza TheDragon007 (#20185) üzenetére


Bulitt
őstag

Az ilyen komplett vízhűtéses szettek egyáltalán nem alkalmasak tuningra. Ami azt illeti semmire se jók

(#20187) B@bL3ve5 válasza Bulitt (#20186) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

irigyellek a visszafogottságodért :U :)

(#20188) norec84


norec84
csendes tag

kompletten szeretném vizzel hüteni a gépem

(#20189) Bulitt válasza B@bL3ve5 (#20187) üzenetére


Bulitt
őstag

Nyehee :P ;]

(#20190) sNORh válasza B@bL3ve5 (#20187) üzenetére


sNORh
addikt

hali..
ejj csakkell a rács, nembaj vettem, max kenyéren meg vizenélek.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20191) Bulitt válasza norec84 (#20188) üzenetére


Bulitt
őstag

Értem, és van konkrét árfekvés is?

Mert lehet egy ilyen komoly géphez komoly rendszert venni, de lehet valamin spórolni. Persze nem érdemes ;]

Amit fentebb felsoroltam neked az mind első osztályú termék, és igen jó minőségű is. Ennek megfelelően igaz rá az ár is. Ha vinyot is szeretnél vízzel hűteni lehet venni box-okat single dual vagy esetleg quad méretben. Nézegesd az oldalt és mindent meg fogsz találni ami a géphez kell. Bármilyen kérdésed lenne előtte plíz használd a keresőt, sajnos már bele fáradtak a nagy szakik hogy 10ezer hsz-nek a 70% ismétlés ;)

Amit érdemes tudni még, hogy ilyen gép esetén és ilyen blokkal a belső csövezés mérete 12mm>-től felfele, ami annyit tesz hogy egy HF rendszert ( High Flow) rendszert kell kiépiteni

[ Szerkesztve ]

(#20192) fsb1000 válasza TheDragon007 (#20185) üzenetére


fsb1000
nagyúr

TheDragon007:
Mások véleményével szemben szerintem a cuccod alkalmas lehet quad hűtésre, akár még tuninggal is.
A radik a házon belülről kapják a levegőt. Mivel lassan szökik fel a hőfok a fő gondod a ház belső hőmérsékletében keresném, amit valószinüleg a videokártya fűt fel kellő szellőzés hiányában.
A radiátor ventillátorait tudod szabályozni? Max légszállításnál produkálja ezt a magas hőmérsékletet a rendszered?
Ha leveszed az oldallapot akor mennyit csökken a hőfok?
Mielött kidobnád azt a drága cuccot.... probáld meg a házban szellöztetéssel csökkenteni a hőmérsékletett, vagy a radiknak friss levegőt biztosítani valami légterelővel.
És ha ezzel legalább 8-10 fokot csökkent a maghőfok, akkor van értelme lecserélni a CPU_blokkot, ami tényleg nem egy top darab. Ezzel további 4-6 fokot nyerhetsz és ezekkel 70°C alá kerültél, ami már kezelhetőbb.
3-5eFT-ért lehet kapni sokkal jobb CPU blokkokat. (használtan)

norec84:
Mielött mindent hűteni szeretnél gondold át, hogy mit és miért érdemes.
Egy közepesen szellező házban az új HDD-k (pl Samsung) nem melegebbek 30 foknál.
(ha a körny.hő kb. 22°C)
Ha mindent hűteni fogsz, akkor valószinűsíthető hogy a vized 30 fok fölé fog menni.
Ami szerintem természetes, csakhogy ilyen "magas"... értsd kézmeleg vizzel teljesen felesleges hűvös HDD-t hüteni.
Az persze más kérdés, ha egyáltalán nem lesz szellőzés a házban, mert abszolut csendes vizesgépet szeretnél, de ez rengeteg más gondot vonhat magaután, a táptól a kisebb hőforrásokig.
Persze szigorúan szerintem....

[ Szerkesztve ]

(#20193) fsb1000 válasza fsb1000 (#20192) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Oppsz... TheDragon007, találtam a WD4000 tipushoz egy légszállítási ábrát.
Azon az van, hogy "befele" szívja a levegőt a 3db ventillátor!
A tied is ilyen? (mert akkor nem igaz amit leírtam ház szellőztetésről!)

Szóval.. izé.. csak szívná... mert kb 2-3 cm re ott vannak a 5,25 lezárópanelek és elvileg az előlap sikjában alul/felül jöne ki a levegő.
Nehéz elképzelni, hogy igy elegendő levegő megy át azon a triplán...
Pedig egy átlag triplának közepes légszállítással is meg kéne birkóznia egy tuningolt quaddal. (>200W) Ez lenne a lényeg. A gyenge blokk csak nagyobb dT-okoz.

A megoldás igy még könnyebb lehet!
Nyisd ki az ajtót 90 fokkal és maxon járasd a ventiket.
Ha ez nem elég tegyél oda egy szobai ventillátort.
Ha igy nem tudsz elérni 10°C javulást akkor tényleg felejtős a quad tuning.
Ha sikerül akkor lehet áttervezni a levegő utját és lecserélni a blokkot.
(szerintem!!!)

(#20194) TheDragon007 válasza fsb1000 (#20192) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Nagyon kösz ezt a sok infót, kipróbálom ezeket a dolgokat aztán irok.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#20195) jenei92


jenei92
senior tag

Erre rámegy ez ?
csak azért kérdem mert azt olvastam ph tesztben hogy ezt a kártyát átszabták a referenciához képest..

(#20196) shteer válasza jenei92 (#20195) üzenetére


shteer
titán

pedig referenciának tűnik... tesztről linket pls

..szerintem jónak tűnik

(#20197) B@bL3ve5 válasza sNORh (#20190) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

nem olyan drága az :) de ha én azt postáztam volna neked egy hatalmas lyuk lenne a gépem tetején :DDD
nem kell gappad meg backplate?
privi ha érdekel....szükséges dolog a vízhűtésnél :)

(#20198) hakos1987


hakos1987
őstag

olvastam, hogy sokaknak gondja volt ,,szürcsögéssel"... nálam is előfordult ez a hiba... nekem egybe van építve a radi, tartály, pumpa, és csak egy ki és bemenő csati van... ezeket közvetlenül összekötöttem, bekapcsoltam, és azóta nincs ilyen gond.... szerintem a szivattyúba ragadhatott meg valahol valami buborék, amit így összekötve a gyors áramlás kivitt a rendszerből..... próbálja meg akinek ilyen gondja van, talán másnak is sikerül! Elméletileg a csatiknak az is elég, ha kézzel meg van húzva, szóval ha nem laza, nem szökik be ott levegő.... de ez csak elmélet:)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#20199) shteer válasza hakos1987 (#20198) üzenetére


shteer
titán

csatiknál tuti nem szökik be a levegő.. előbb szökik ki a víz :))

..szerintem jónak tűnik

(#20200) hakos1987 válasza shteer (#20199) üzenetére


hakos1987
őstag

jártam már úgy, hogy ilyen lágy szilikon csövem volt és a csatin nem volt leszorító, így lehetett látni, hogy 1-1 bubi beszökik... de azóta az a szutyok cső a kukába végezte, csatikon van leszorító.... még azt tudom elképzelni, hogy ha a tartályból túl gyorsan szív a szivattyú, akkor örvény keletkezik és így levegőt tud szívni... de nálam ez is kizárva, uh. nem értem mi okozhatta, nincs más ötletem, mint a pumpába beszorult levegő, vagy a radi nem megfelelő feltöltése...

erről a csőről amúgy mi a véleményetek? [link]

lehet valahol olcsóbban szerezni, vagy ez egy korrekt ár?!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.