Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21351) TazLeacher válasza fsb1000 (#21350) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

VGA-ra igy is felakadhat, hacsaknem ventiből is vékonyat szerzel be

Ennek mindenképp utánamegyek. A Radikhoz nem jár venti? Szóval akkor oldalra fel kell raknom a ventit, és arra rárögzíteni a radit, ha jól vettem ki a szavaidból?

A hátránya az lehet, hogy más házba a kialkított 2x120 helyre már nem fog bemenni.

Egyébként hogy lehet előlre beszerelni? Hogy fogatom oda, mihhez?

Nem tervezek többet házcserét. Ez annó nekem álomház volt, és mióta megvan eszem ágában nincs lecserélni. Ez az ami addig fix lesz, amig az ATX ill a BTX megmarad.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21352) Bulitt


Bulitt
őstag

Swiftech Thermoelectric Water-block

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#21353) fsb1000 válasza TazLeacher (#21351) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A radiátorhoz általában külön kell vásárolni ventillátort.
A PC házad nem ismerem, de a linket nézve, mintha oldalt lett volna valami müanyag konzol. Ha nincs konzol akkor közvetlenül oldallapra szerelhetők a ventillátorok.

Némely házban - amely nem feltétlenül vihűtéshez terveztek - van elöl is 12cm-s ventillátorfelfogató hely is. Erre rögzíthető a ventillátor és a ventillátor tartja a radit.
Ha odafér...
Nem szép megoldás.... persze lehet gyártatni egyedi konzolt is.

(#21354) Bagira01


Bagira01
veterán

Szerintetek egy EK-FCR600 vga blokkot át lehet alakítani hd4850-re(esztergálás stb) :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#21355) Bulitt válasza Bagira01 (#21354) üzenetére


Bulitt
őstag

Szerintem a felfogatási pontok miatt nem

(#21356) Nyugdíjas válasza Bulitt (#21355) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is erre tippelnék,de kellene szerezni rajzokat, vagy méreteket, és kiderülne. Ezt igy hasból megmondani...

De elvben nem lehetetlen, csak igen nagy a valószinüsége, hogy mégsem fogja tudni megvalósítani a gyakorlatban.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21357) Bagira01 válasza Nyugdíjas (#21356) üzenetére


Bagira01
veterán

A gpu körüli lyukak megegyeznek, a blokk is elég vastag úh sztem lehetne belőle farigcsálni, a vrm hűtőrész meg ugye lecsavarozható :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#21358) r-chee


r-chee
őstag

Megjött ma Tody56-tól a hiányzó láncszem, a FET blokk, így teljes egészében összeszerelhetővé válik a rendszer. Kicsit majd kipolírozom és lelakkozom :) .
Olcsó - PVC - csövek egyre jobban bosszantanak (törés miatt), főleg, hogy nem tudtam a most használtból még 2 méter beszerválni, mert az eladó szerint mind elhordták borfejtéshez :D :D .
Remélem az Öreg már aktiválta magát újra a válságban, és 'kapok' tőle majd ilyet :U .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#21359) TazLeacher válasza fsb1000 (#21353) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi. Van olyan keretem oldalt, oda jó lesz. OK. Akkor ég halk ventit is venni kell...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21360) whitehand válasza Bulitt (#21346) üzenetére


whitehand
senior tag

Ek már i7 rdy talán ezért pakolnak bele ezt,
amugy a legjobb hütöteljesitményü ez is lehet egy érv mellette, valamint a legtöbben Swiftecféle d5öt pakolnak a rendszerükbe annál meg nem számit a nagyobb ellenállás

(#21361) Nyugdíjas válasza Bulitt (#21352) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Volt nekik ilyen régen is. Vagy ez az, csak te most találtál rá? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21362) Bulitt válasza Nyugdíjas (#21361) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem tudom hogy ez az-e, de érdekes. Én még nem találkoztam vele, mi lenne a lényege?

na már csak 1 óra és megyek haza alukálni :DDD

(#21363) fsb1000 válasza Bulitt (#21362) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A Blokk alatt egy szabályozatlan 127024-es peltier van 12V-ról hajtva.
Tehát nincs páralecsapódás elleni védelem --> szigetelni kell a blokkot és környezetét.
Felépítés: Hűtőrendszer --> VizesBlokk / Peltier / Réztalp / ---> CPU
Állandóan +240W-os (12V / 20A) fogyasztás, amihez vagy külső táp, vagy 1000W-os rendszertáp a gyári ajánlás. Ehhez képest egy vékony madzagon kapja a tápot. Ennyitől a molexes kábelek megolvadhatnak, de még a VGA 3x12V is "megizzad".
Gyártó szerint 80W hűtőteljesítménynél még -20°C-n tartja a CPU-t
(szerintem nehezen... mert ahhoz 15-20 fokos hőtővíz kéne)

(#21364) wnix válasza fsb1000 (#21363) üzenetére


wnix
senior tag

MCW6500-T teszt

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#21365) Szatesz válasza fsb1000 (#21363) üzenetére


Szatesz
őstag

hol lehet venni ilyet? ÉS mennyibe kerül körülbelül? ÉS ki tudja beszerezni? Lehet megérné....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#21366) Bulitt válasza fsb1000 (#21363) üzenetére


Bulitt
őstag

Az köszi :DDD Bár mondjuk azt röktön észre vettem hogy ilyen tyúkbél kábelen mit akarnak kezdeni, de ahogy néztem a bloggot ki is cserélte 2,5 feles kábelre, meg szigetelte is az oldalát ahogy írtad is.

(#21367) butcher eu


butcher eu
senior tag

össze raktam az új rendszert. minden csatit kicseréltem az gyorscsatira, és belülre került a radi is.

(#21368) Sgor válasza butcher eu (#21367) üzenetére


Sgor
tag

Azért a radit letakaríthattad volna! ;]
Amúgy jól néz ki!
Eredmények (hőfokok)?

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#21369) butcher eu válasza Sgor (#21368) üzenetére


butcher eu
senior tag

utólag ez a takarítás nekem is eszembe jutott, :P
a proci hőfokok nem változtak, de valamiért a gpu sokkal jobban melegszik, szerintem majd újra kell pasztáznom, v majd lehet meg kell húzni jobban a blokkot, hátha ez segít :F
eddig furmark-al csak 39 fokos volt 15 perces teszt után, most meg 58. és sokkal jobban melegíti a vizet. ez lehet attól h a venti most nem fújja a radit hanem szív róla?
de ezt tanácsolták. nemrég.

[ Szerkesztve ]

(#21370) jones965 válasza butcher eu (#21369) üzenetére


jones965
Modder

Ha már a radit belülre raktad, miért maradt kívül a tartály?

(#21371) butcher eu válasza jones965 (#21370) üzenetére


butcher eu
senior tag

hogy könnyebben után tudjam tölteni, és hogy kiegyenlítő legyen legfelül.

(#21372) jones965 válasza butcher eu (#21371) üzenetére


jones965
Modder

miért kell utána tölteni, fogy belőle a víz? ;]
Egyébként nincs sok jelentősége, hogy fent van a tartály.
Nekem a gép közepén helyezkedik el, de kiprópáltam hogy a lehető legmélyebb ponton legyen és akkor is funkcionál.

(#21373) fsb1000 válasza wnix (#21364) üzenetére


fsb1000
nagyúr

wnix: Ez sokkal reálisabb teszteredménynek tünik.

butcher eu:
Mérj vizhőfokot, abból talán lehetne következtetni a "hiba" okára.
Én fordítva szereltem be a Rebelbe a ventit, mármint a venti nem belül, hanem "kivül" van és szívja a levegőt a radiról. De szerintem nem ez lehet a baj nálad..
Radi nem csörgedezik? Nem levegős?
Én felülre helyezném a csonkokat, mert úgy könnyebben le lehet légtelenítnei.
(80l/h szivattyú nem tudta belőle kihajtani a levegőt)

(#21374) butcher eu válasza jones965 (#21372) üzenetére


butcher eu
senior tag

ha buborékos a rendszer akkor a legmagasabb pontra megy a bubi.

(#21375) DeadMen válasza butcher eu (#21369) üzenetére


DeadMen
tag

Milyen venti? Mert ha nem kifejezetten szívásra tervezték,akkor szvsz jobban jársz,ha visszafordítod. A tartályt csak feltöltésnél kell a legmagasabb ponton tartani,után "bármit" csinálhatsz vele,amég kapja rendesen a vizet szivattyú. De ha feltöltésnél nem felül van sose töltöd fel.

(#21376) jones965 válasza butcher eu (#21374) üzenetére


jones965
Modder

fsb1000 fórumtárs le is írta: a szivattyú szállítókapacitása miatt levegős lehet a rendszer.
Viszont a legmagasabb pontra megy a bubi egy álló víznél biztos így van, de egy zárt rendszerű keringetett rendszernél ha van a szivattyúnak elég szállítókapacitása, akkor mindenféleképp lelégtelenedik a rendszer előbb-utóbb.
a saját rendszerem a szemléltető.

[ Szerkesztve ]

(#21377) szacsee válasza jones965 (#21376) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálad az ATX csati milyen formában van elvezetve?
Látom valami moddingcucc lehet, vagy valami kábelköteg tokozása?
Jól néz ki a cuccos grat! :C

(#21378) butcher eu válasza jones965 (#21376) üzenetére


butcher eu
senior tag

nagyon faja a cuccod ;]

(#21379) jenei92 válasza jones965 (#21376) üzenetére


jenei92
senior tag

Nem semmi munka lehet benne,már dicsértem de télleg frankós!

(#21380) jones965 válasza szacsee (#21377) üzenetére


jones965
Modder

Meg fogsz lepődni:euroscart csatlakozónak a külső borítása.Mondjuk nem semmi volt átvezetni rajta a kábeleket, hogy a menetes végére zsugorfóliát tehessek hogy ne tudjon szétugorni.
Volt vele 2 hét folyamatos meló, de ez még a nyáron volt.
Thanks for all!

(#21381) fsb1000 válasza jones965 (#21376) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jones965: Nálad merre fele "dolgoznak" a ventillátorok? Kifelé?

DeadMen:
Szerintem fel lehet tölteni a rendszert a tágulási tartályon keresztül, akkor is ha a rendszer legmélyebb pontján van. Bekapcsolt szivatyúval.
Úgyanigy a légtelenítés is megoldható.

A tesztelős gépemben X2O szivattyú van, amely tartállyal együtt van szerelve.
Simán feltöltödik/légtelenedik a rendszer, pedig legalul van.

(#21382) szacsee válasza jones965 (#21380) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz az infót. :R

FSB1000: Nálam anno külön tartállyal is ment, de jól jött volna még 1 kéz amikor feltöltöttem a rendszert. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21383) DeadMen válasza fsb1000 (#21381) üzenetére


DeadMen
tag

Próbáltad már? A szivattyú levegőt nem tud szívni.

(#21384) fsb1000 válasza DeadMen (#21383) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Legutóbb 30 perce...
X2O-val, ahol a tartály egybe van építve a szivattyúval.

Ha a tartály külön egység, akkor csak annyit kell megoldani, hogy a kimenetéről ráfojjon valammennyi folyadék a szivattyú bemenetére.
Nem kell a rendszer tetején lenniük, lehetnek a legalján is.

Abban persze egyetértek, hogy az az egészséges, ha a szivattyú bemenő csonkja lejjebb van mint a tartály kimenője.

(#21385) jones965 válasza fsb1000 (#21381) üzenetére


jones965
Modder

Mind a kettő radiátoron kintről befelé szívják a levegőt.
Igaz így a meleg levegő kijuttatása elég nehézkes, meg a táp is hangosabb load alatt, de a jelenlegi kialakítás kapcsán ha kifele szívattam a levegőt a radin keresztül, megrekedt a gép alatt a meleg ami rontotta az alsó tripla radi hatásfokát ami ugyebár vízhőfokban meg az egész rendszer hőmérsékletén meglátszott.
Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy a porosodás melyik módszernél jelentkezik jobban, főleg ott ahol 3 gyermek szaladgál :) .

(#21386) DeadMen válasza fsb1000 (#21384) üzenetére


DeadMen
tag

Én nem úgy értettem,hogy legfelül kell lennie,de ha külön van,és a tartály kifolyása lejjebb van a szivattyúháznál,akkor esélytelen.

(#21387) jones965 válasza DeadMen (#21386) üzenetére


jones965
Modder

És ha nincs is tartály?

(#21388) Szatesz


Szatesz
őstag

Egy Hyper TX2 es léghüteshez képest mennyit számit egy jo tripla radis vizhütés Fuzion v2 blokkal? 10 C fokot terhelve számithat?

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#21389) Brumi˘ válasza Szatesz (#21388) üzenetére


Brumi˘
addikt

Szerintem 10-15°C körül hozhat. Nekem anno Noctua U90-ről (ami kicsit jobb mint a tx2) waterchill antarctica + duál radi-ra váltás 10°C-ot hozott. Bigtyp-ról xspc delta + tripla radira váltás 15°C-ot hozott. És a fuzion jobb ezeknél a blokkoknál.

(#21390) Szatesz válasza Brumi˘ (#21389) üzenetére


Szatesz
őstag

Köszi a választ :R

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#21391) fsb1000 válasza Szatesz (#21388) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az attól függ hogy a processzornak mekkora a TDP-je illetve a pillanatnyi hőternelése.
A TX2 80-100W-ot tud kényelmesen eldiszcipáln a max. ventifordulaton.

Én csak duplaradival hasonlítottam össze A TX2-öt.
Nem nagyok a különbségek, de növekszik ahogy a leadandó hőmenniység is egyre nagyobb lesz:

C D440 celeron (35W) 2,7°C
C2D e6750 (65W) 4,7°C
P4 631 (83W) 6,5°C
Q 6600 (105W) > 10°C (TX2 lassan emelkedik)
P4 631@4,4GHz (140W) > 14°C (TX2 lassan emelkedik)

Tripla radival és szuperjó blokkal sem lehetnek 2-3 fokkal nagyobbak a különbségek, mint amiket mértem. (ha jól mértem..)

(#21392) Szatesz válasza fsb1000 (#21391) üzenetére


Szatesz
őstag

Huh akkor most felmegy 75 fokig akkor valszeg felfog menni 65 fokig vizzel.. :F Ennyi a lényege körülbelül nem? D5 pumpa tripla radi 3 ventivel ÉS fuzion v2 blokk....Annyi hogy NB blokk is belessz kötve..De az nem melegszik naon....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#21393) DeadMen válasza jones965 (#21387) üzenetére


DeadMen
tag

Akkor egy T elosztó a szivattyú elé,fölfele egy szép hosszú cső,a tetejére megy egy fillport:)

(#21394) body007


body007
addikt

Az lehetséges, h a cpu block nem érintkezik rendesen a procival és az 1ik mag jobban fűt? Egyébként mennyi pasztát szoktatok rákenni? Én a proc közepére 1 kisújnyi körömnyit :) , a blockot meg elmozgatom rajta

kép

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21395) DeadMen válasza body007 (#21394) üzenetére


DeadMen
tag

Kis eltérés lehet,de szvsz nem jó az első mag szenzora.

(#21396) Lucif-R válasza body007 (#21394) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Én általában közepére monnyuk kb 2 gyufafejnyit majd van kicsi műanyag spatulám és azzal szépen szétkenem amennyire tudom, a többi meg majd elvégzi a vízhüti Block. Monnyuk a szétkenhetőség és állag erősen függ a paszta fajtájától minőségétől. MX2 az egyik legjobban kenhető paszta, és a legjobb értékekkel bír... ( monnyuk rosszabb mint a baracklekvár... :U )

jones965: Tartályt jó felülre tenni, sőt akkor kötelező ha nem lepi el a tartályban lévő víz a be vagy kiömlő csonkját mivel ha nem lepi el a víz akkor a bubi mocsok módjára elindul a csőben ha ki van kapcsolva a szivatyú ( esélyes hogy bekapcsoltal is ). Ha a tartályban lévő csonkokat elfedi a víz akkor nincs para simán jó lesz DE csak azután hogy feltöltötted a rendszert ( rendszer tetején lévő fillport az kivétel ), a légtelenítés nem szokása egyszerű lenni ilyenkor. Szal igenis számít hogy hol a tartáy. És akkor most ez fordítva is, akkor nem számí hogy hol a tartály ha a rendszer már fel van töltve és légtelenítve van.

[ Szerkesztve ]

(#21397) body007 válasza DeadMen (#21395) üzenetére


body007
addikt

DeadMen: Nem tom, eddig is volt a két mag közt különbség de nem ekkora. Elkopott volna az 1ik szenzor? :DDD

Lucif-R: Én ezt használom. Ez is kenhető szépen. Igazából arra voltam kiváncs, h nem e rakok rá keveset, de ahogy nézem jólvan az :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21398) Lucif-R válasza body007 (#21397) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Kijujj körömnyi az még sok is szerintem... hiszen csak egy 1mm-nél meglehetősen kevesebb réteg kell rá... ezért is oszlatom el kézzel.. és huzomrá ( tépem ) a blokkokat. :K

(#21399) fsb1000 válasza Szatesz (#21392) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szatesz
Ez nem feltétlenül lesz igy, talán többet is nyerhetsz vízhűtéssel, bár szerintem az e8xxx-ek igencsak melegedősek tuning alatt.
Próbázd le, de azzal tisztában kell lenni, hogy semmilyen hűtés nem segít a CPU magok és az IHS között meglévő dT mértékén.
Ha ez a dT sac/kb 20-25°C és a körny. hőmérséklet 25°C, akkor még a legjobb blokkal, legjobb radival sem fogod a maghőmérsékleteket 50-55°C alá nyomni.
Ezen már csak aktív hűtés segít: pl peltier, kompresszor, stb

body007:
Igen, általában nem sík a processzorok felülete.

A következő képpen lehet "házilag" ellenörizni:
A blokkot egész vékonyan felpasztázod (majdhogynem átlátszik) és óvatosan ráhelyezed a megtisztított CPU-ra. Nem forgatod, nem nyomod rá erősen.
Nem megbillentve leemeled a blokkod és megnézed hol volt "feltapadva". Ott rücsküs a paszta felülete, máshol érintetlen.

Én kevés pasztát használok (tán még 1 gyufafejnyi sem és "nemzsiros" kézzel kenem szét), szerintem van létjogosultsága a polirozásnak is.

(#21400) fsb1000 válasza Lucif-R (#21396) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt a "hol legyen a tartály" dolgot meg kéne kérdezd Nyugdíjjastól is....

Szerintem DeadMen fogalmazta meg pontosan: a tartály kiömlőjének magasabban kell lennie mint a szivattyű beömlő csonkjának. Ennyi...

Úgy gondolom a tartály lehet bármilyen magasan, ha ez a feltétel teljesül, és tökéletesen feltölthető/légteleníthető a rendszer megfelelően "erős" szivattyú segítségével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.