Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) shteer válasza Bulitt (#20600) üzenetére


shteer
titán

én is várom már h at-ék forgalmazzák, csak a pénztárcám nem ;]

..szerintem jónak tűnik

(#20602) Slax


Slax
senior tag

Megjött ma az új radim. Nem tudom minek vettem, valszeg az ára miatt (meg lehet, hogy megtetszett :B ), de ez van. Airplex Evo 360, egy 2 ventis Nexxxos Pro II után raktam be, venti nélkül. Na nem mintha a konfigomnak nem lett volna elég az is. Most úgy néz ki a kollekció, hogy 3 db Ordasi blokk (1 db Big5R, 2 db King4R), egy Eheim 1046 OC-től (Seltz L20-at váltott, untam, hogy folyton elkezdett csepegni), és egy Cape AGB2 Black kiegyenlítő (a plexiből készített saját tartályom elkezdett csepegni). Az Ordasi blokkok már lassan 5 évesek. A P3-asom óta hurcolom/tam őket konfigról konfigra. Ne kérdezzétek minek írtam be. Csak. Ja igen. Annak példájára, hogy vannak még régi vasak is rendszerben.

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#20603) Mr.Csizmás válasza Bulitt (#20600) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Akkor ezzel ilyen U alakú kerülőt csinál a csővel, hogy a cső kellőképpen kihúzhassa magát?A 3. és 4. képen a vízcsatlakozós izékre gondolok

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20604) Bulitt válasza shteer (#20601) üzenetére


Bulitt
őstag

Valahogy éreztem ;]

(#20605) Bulitt válasza Mr.Csizmás (#20603) üzenetére


Bulitt
őstag

1. melyik mappába a 3.-4. kép? Mert kettő van nyilvános galéria :U
2. Nem világos a kérdésed :U

(#20606) Bulitt


Bulitt
őstag

:U

(#20607) Laraxior válasza Bulitt (#20606) üzenetére


Laraxior
titán

:Y :C tetszik..szép az lilás kékes szin :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#20608) jenei92 válasza Bulitt (#20606) üzenetére


jenei92
senior tag

Ez jó vétel volt,gartula a cucchoz.. :)

(#20609) fsb1000 válasza Slax (#20602) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Minden új cuccnak örülni kell!!

Ha próbaképp visszarakod a 2 ventid, akkor mennyit csökken a viz/mag hőfokod az új radival?
(engem érdekelnek az ilyen adatok, mert pontosítják a becslésem: 2-4°C ?? nem lebecsülendő!)

(#20610) Bulitt válasza Laraxior (#20607) üzenetére


Bulitt
őstag

Jaja, régi vágyam volt egy ilyen szett, és végre az enyém :C

jenei92: Köszi, igen tényleg az volt, de psszt ;]

[ Szerkesztve ]

(#20611) Dirtyz válasza jenei92 (#20608) üzenetére


Dirtyz
őstag

A tartály nem maradt meg véletlenül...?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#20612) Nyugdíjas válasza Bulitt (#20610) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mégcsak félig, a másik 50% a lízingcég tulajdona. Csak nehogy felszökjön a CHF árfolyam közben megint ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20613) Bulitt válasza Nyugdíjas (#20612) üzenetére


Bulitt
őstag

Max a vérnyomásom szökik fel, de tőled!!! :W ;]

[ Szerkesztve ]

(#20614) OC válasza Lucif-R (#20572) üzenetére


OC
őstag

Üdv!

Nemigen írogatok ide mostanság, de a h.sz.-edre most reagálnom kell.

Szóval ha jól értem, Te rábíznál egy MO-RA2 vagy NOVA radira passzív üzemben egy ilyen konfigot, amilyet Rampagaj fórumtárs írt? Most őszintén nem értem, hogy ezt hogyan is gondoltad :F

(#20615) szacsee válasza OC (#20614) üzenetére


szacsee
nagyúr

Most olvasok vissza, az kevésnek tűnik nekem is.
A 650x500 duplacsövezett picinkém anno megizzadt nálam, ha érdekel leírom a többieknek mit hűtött:
Q6600@2,6 ...vezírhangya elindulása után 3,2Ghz
Asus P5K Deluxe NB-SB-Mosfetek
2db WD250GbYS Dual Boxx-ban
8800GT (G92) OC EK 8800GT/GTS fullcover

Memóriák nem voltak hűtve vízzel.
Hosszabb használat után nyáron a vízhőfok 38°C-ra is felkúszott, a proci IDLE 45°C volt, a VGA GPU-ja szintén.
Vinyókat féltettem a legjobban, bár a hőmérő a tartályban volt, a HDD-k pedig a kör legvégén a radi után..
Ez egy 650x500x53mm-es duplasoros 2 körös radiátorral, 3mm lamellatávval.
Télen, összel nem volt ilyen vészes, de nyáron elég necces volt.
Terhelve a proci 55°C-ot karcintotta, ugyan a GPU nem melegedett sokat terhelve IDLE+4-5°C emlékeim szerint.
Ezt csak tapasztalatképp írom le, hátha segít.
Oda 2 Mo-ra2 kell minimum véleményem szerint, de OC mond rá valamit, illetve, R.Zoli, ha erre járna. :R

(#20616) Lucif-R válasza OC (#20614) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Idézek pár posztal lejebbről: "viszont a NOVA radi már taláhatásos is lehet ( de mint irtam is rakjon rá 2-3 lenyomorintott AC ventit és béke )."

>>> Mivel irtam hogy tegyen rá ventit igy passzívat nem is sugaltam, CAPECORA sugallása meg nem tőlem jött...

(#20617) OC válasza Lucif-R (#20616) üzenetére


OC
őstag

Oké, de Ő eleve passzív rendszert szeretett volna, tehát nem 2-3, hanem egyetlen ventit sem szándékozik a gépbe tenni. Legalábbis a passzív ezt jelenti.

Amit még meg szerettem volna jegyezni, az a felület mámora. Nem istenítem a Cape Cora profilokat, mert sok kompromisszumot kell kötni a használatuk során.
Azonban a MO-RA2 sem a maga a tökély. Hiába a nagy felület, ha nem tud szellőzni. És alapvetően ez a gond ezzel a radival, ezért kell jobban túlméretezni vele a rendszert.

Igazából jelenleg egy radi sincs, amit passzív üzemre 100%-ig tökéletesnek tartok.
Változtatni próbáltam már a helyzeten és lehet, hogy majd sikerül is (radigyártás), de sajnos eddig olyan összegekkel találkoztam, amelyek eladhatatlanná tennék a terméket.

szacsee: Erről van szó. Kell a felület, nincs mese.

[ Szerkesztve ]

(#20618) Lucif-R válasza OC (#20617) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Én is inkább a NOVA-t mondom mit a MORA-t de egyértelműen túlnagy a rendszer ahoz hogy passzívban elmenjen, nem véletlen írtam hogy kell rá venti... de monnyuk nem 9 mint nekem... hanem monnyuk 3-4 nagyon leszabályzott AC vagy valami hasonlóan csendes jószág. És mivel teljesen passzívra nem lehet azt meg csinálni amit írt... igy nem is írtam hogy menni fog... sőt írtam a ventiket. Stheer régi radija tökéletes passzív cucc volt csak tökéletesen megfizethetetlen :D illetve inkább csak drága sztem :DDD

Nézegettem a CapeCora-t így képekről és nem tűnik nekem annyira jónak... persze relatíve nagy a felülete a kialakítása miatt és a vizes felülete belül barázdált ( monnyuk azt nem vágom hogy kívül ugyan ezt miért nem tudták megcsinálni :U ). Én egyáltalán nem tartom egy jó kialakításnak és ráadásul barom pepecs a normális soros összekötése.

(#20619) Nippon válasza Lucif-R (#20618) üzenetére


Nippon
őstag

Tehát mégse olyan sok az a 200K, ha valóban passzív rendszert szeretne, és akkor nem is mondtam sokat.
Táp?

(#20620) Mr.Csizmás válasza Bulitt (#20606) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

így már értem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20621) OC válasza Lucif-R (#20618) üzenetére


OC
őstag

A lehetetlenre csak annyit írnék, hogy az alábbi konfigra raktam össze passzív vizet:
Asus P5K Pro lap
Q6600(G0)
8800GT 512MB
2 x Samsung 500GB (T166)

Passzív, tehát 0 ventis rendszer, amellyel nyáron sem voltak stabilitási problémák.

A rendszerről készült képek a galériában, SiN nevű felhasználó alatt vannak.

És ezen a rendszeren azért lehetne még elég sokat optimalizálni, azóta azért biztos másképp csinálnék ezt-azt. Viszont a működőképesség fontosabb volt, mint pölö az esztétikus elrendezés és a 0,1 fokok.

Tehát szerintem nem lehetetlen, viszont nehéz és költséges, ezt aláírom.

A Cape Cora olyan amilyen. A baj az, hogy nincs sok választási lehetőség.
A belső hengerfalat én nem biztos, hogy bordáztam volna egyébként, inkább a külsőre, valamint az profilok összekötésére agyaltam volna ki valami okosabbat.

Nippon: Nem. Nagyon nem.
Feltételezve azt, hogy nálam különböző okok miatt esetleg magasabbak az árak, mint más beszerzési forrás esetében, még úgy sem sok.

Ha valakit érdekel esetleg, már kint van az XSPC Delta V3 CPU Acetal mindkét tesztje:[link]

[ Szerkesztve ]

(#20622) fsb1000 válasza OC (#20621) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A "nagyonrégi" könyvek szerint a belső bordázat max. 1,7x-vel képes megnővelni a cső hőátadási képességeit.
Valószinüleg a külső bordázatra is van ilyen limit, vagy legalábbis egy bizonyos bordázotsági szint felett már érdemben nem csökken egy passziv radiátor disszipációjának mértéke.

Azt a külső felületet kell növelni, ami folyadékhoz "közel van", az pedig csőhossz növeléssel jár a bordázat kialakításának korlátai miatt.
Ezek következménye csak egy nagy kiterjedésű radiáror lehet, ha "passziv" hőleadásról beszélük.

(#20623) Yso válasza Bulitt (#20606) üzenetére


Yso
tag

Szííp. :DDD Remélem hamarosan az enyím is így, vagy legalábbis hasonlóan fog kinézni. :D Legalábbis gyűlnek hozzá az alkatrészek. ;]

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20624) OC válasza fsb1000 (#20622) üzenetére


OC
őstag

Ha a "nagyonrégi" könyvek igazat mondanak, akkor azért van mit keresni a belső bordázattal. A problémám csak annyi vele, hogy a bordázat miatt megnövekedett ellenállás végett még inkább oda kell figyelni a bekötésre. Ez persze nem gond, ha a bordázat legalább megközelíti az általad írt értéket. Mondjuk ez a bordázat ránézésre a közelében sincs.

Ezt nem értem teljesen. Kifejtenéd bővebben?
egy bizonyos bordázotsági szint felett már érdemben nem csökken egy passziv radiátor disszipációjának mértéke.

Aham. Ez nem jár feltétlen a hossz növelésével. Értem én, hogy a bordázat korlátai, de ennyi erővel feleslegesen agyalunk, mert a profilok ilyenek is kész. :D

Tehát ha a jelenlegi bordázattól elvonatkoztatunk, akkor a hengerben lévő átmenő furat átmérőjének ésszerű növelésén és/vagy a belső bordázat megfelelő kialakításán kívül a normális külső bordázattal egészen komoly eredményt lehetne elérni.

A nagy kiterjedés a passzív rendszer velejárója. A lényeg azon van, hogy a méretek hogyan oszlanak meg, valamint hogy a megfelelő méretarányok miatt mennyit kell a teljesítmény oltárán feláldozni.

(#20625) fsb1000 válasza OC (#20624) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyszerű.
Végy egy rézrudat és egyik végét melegítsd.
A melegített végétől távolodva csöken a felületének hőmérséklete, mert a "közelebbi" részeken már leadta.
(volt erre egy szép kis ábra valahol, de elhánytam valahova)
De ez is jól szemlélteti egy bordázott cső hőtérképét: [link]

Tehát a hőátadás más paramétereitől függően van egy optimális méret, amely felett nem érdemes a külső borda méretét növelni.
(Pl. értelmetlen lenne 10 centis ramsüniket gyártani.)
Ebből következik hogy nagyobb hőteljesítményhez hosszabb (bordázott)cső kell.

[ Szerkesztve ]

(#20626) fsb1000 válasza fsb1000 (#20625) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez jobban hasonlít arra amit mutatni akartam: [link]

(#20627) Mr.Csizmás válasza fsb1000 (#20626) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

FSB1000 úr, tudnál nekem adni valamilyen támpontot a vízhűtés kapacitásának kiszámítására? (nem akarom alulméretezni a rendszert) :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20628) Lucif-R válasza OC (#20621) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Szép kis rendszer. Nálam vízszintesen van a gép fölé a falra felhúzva a NOVA, függőleges lerendezés nem a legjobb a passzív élet tekintetében. Sajnos Cora az egyetlen passzívra gyárott "radi" csak hát nagy ellenállású kívül nem túlzottan bordázott és iszonyat pepecs összerakni. Anno volt itt valaki akinek ilyen szett volt a gépe körül de emléxem mennyit szívott a csövezéssel... hát én tuti nem csináltam volna azt meg.

Én sem mondtam hogy lehetetlen... lásd Yakuza "padlőfűtését" a 4db MORA radival :DDD csak igen költséges a jelenlegi radi kínálattal, és amíg a kedves gyártók nem gyártanak valami olyat ami passzív kialakításnak is kedvez ( lamellatávok, esetleg érdezett felület növelt lamellák, lapos csövezés, elfogadható ár ) addig nem nagyon lesz passzivitás "olcsón".

Delta V3 nagyon randa lett... lehet belül okésabb mint a V2 de szörnyen néz ki az az Acetát tető a fémlefogatóval körül ölelve.

(#20629) Grim666 válasza shteer (#20601) üzenetére


Grim666
tag

Shteer,konkrétan a te képeid közt láttam olyan szivacsot amilyen nekem kellene hogy "puhíthassam" a ház belsejét, de elképzelésem sincs hogy hol lehet ilyet venni és ugyan így vagyok egy bizonyos fajta ráccsal:
a táp hátuljára gondolok.Tudnál nekem vmi tippet adni hogy ilyen dolgokat milyen boltban keressek mert P vel kezdődő áruházban voltam de ott semmi pedig a reklámban azt mondják hogy mindenre van ötletük. :F

[ Szerkesztve ]

(#20630) shteer válasza Grim666 (#20629) üzenetére


shteer
titán

az első, tojásszivacs - háztartási, lakásfelszerelési üzletben kapható. bár hatékonyabb lehet a hangtechnikai üzletben vásárolt zajcsillapító tojásszivacs

a rács gyári a tápomon, de talán a bronzkerben tudnak segíteni

..szerintem jónak tűnik

(#20631) Grim666 válasza shteer (#20630) üzenetére


Grim666
tag

:R
Látom nem csak én vagyok bagoly.

Amúgy volt már szerencsém hangtechnikai zajcsökkentőt és ezt a madaras tescoban kaphatót összehasonlítani és az áron kívül sok különbség nem volt észrevételem szerint, mondjuk ott zenét és nem kifejezetten zajt és fémes rezgést kellett tompítaniuk.

[ Szerkesztve ]

(#20632) fsb1000 válasza Mr.Csizmás (#20627) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mikor elkezdtem a peltieres projektet és kiderült, hogy a kétkörös vízhűtést a legcélszerübb megvalósítani, pont azt szerettem volna megtudni, amit te is.

A legegyszerübb topictásak tapasztalataiból, tesztek adataiból kiindulni, és saját magunknak kikésérletezni és megismerni egy rendszert. Biztos nem lehet belebukni, mert szinte minden PC vizhűtés túlméretezett (szerintem!!!)

Írtam egy hosszabb hsz-et, hogy szerintem milyen módon lehet becsülni/tervezni PC-s vizhűtést de inkább rövidítem.... és mindent egyszerüsítve konyhanyelven írok le, közelítő adatokkal, egyensúlyi helyzetre vonatkozóan.

1.
Sok radiátorról van gyári grafikon. Ezekből megállapítható, hogy erősen légszálítás függő a hőleadó képességük. Ennek ellenére nem hibázunk nagyot, ha feltételezzük:
- 3x12 Tripla radi 200-400w
- 2x12 Dupla radi 150-250w
- 1x12 Simpla radi 100-200w

Ezek az adatok arra az esetre vonatkoznak, ha a viz és környezeti hőmérséklet különbsége 10°C
Ha ettől kisebb dT-t szeretnénk, azaz hidegebb vizet, akkor a dT csökkenésével kb. arányosan csökken az eldiszcipálható hő is. Azaz, ha 5 fokot célzunk meg, akkor a tripla raditól max. 200W-ot eldiszcipálása várható.
Megoldás lehet a légszállítás extrém módon való növelése is.
Ezzel a becslés/tervezés nagyobik és könyebbik részén túl is vagyunk, mert ismerve a hűtendő alkatrészeink TDP-jét választunk a radikból. Lehetőleg kis ellenállásut, lásd majd 2.a pont.
Megj: Két azonos radi sorbakötésétől kevesebb mint dupla hőleadás nyereség várható.

2.
A CPU/VGA/egyébb blokkok esetében két fontos "karakterisztikus" paraméter létezik (grafikonon értelmezhetők a térfogatáram függvényében).

2.a
Az egyik paraméter a blokkok ellenállása (nyomásveszteség), amely a szivattyú tulajdonságaitól függően csökkenti a térfogatáramot.

A rendszer teljes nyomásvesztesége becsülhető a sorbakötött blokkok, radik és csövezeték nyomásveszteségeinek összegéből.
Ebből meghatározható a térfogatáram a szivattyú karakterisztikájának ismeretében.

Egyszerübb esetben a 2 görbe (summa ellenállás és szivattyú jelleggörbe) metszéspontja adja meg a várható térfogatáramot.
A gyári grafikonok alpján úgy gondolom 1 GPM (230l/h) már optimális térfogatáram, de ennek akár fele is elegendő lehet. A duplája meg már felesleges.
Ha kevés a térfogatáram, akkor jobb szivattyú vagy kisebb ellenállású blokkok kellenek.

2.b.
A másik paraméter a hővezetési tényező, illetve fordítottja a hőellenállás, amely meghatározza azt a dT, ami a hűtendő alkatrész felületének hőmérséklete és a viz hőmérséklete között van.

Ha tudjuk hogy a hűtendő alkatrész mennyi hőt ad le, akkor azt beszorozva a grafikonról leolvasott hőellenállási értékkel megkapjuk a dT-t. (a hőpasztán eső dT-t elhanyagolva)

Ezt összeadva a radi dT-jével kapjuk a teljes rendszer dT_sum=dT_rad+dT_blokk értékét

3
A VGA blokkoknál hasonló grafikonok találhatók:

A chipset blokkokhoz max. a nyomásveszteség diagrammot adják meg, mert azt a kevéske hőt biztos el tudják szállítani.

A csatlakozók és csővezeték ellenállása ugyan nem elhanyagolható, de az idevágó tesztekből az szűrhető le, hogy 8mm vagy annál nagyobb belső átmérő esetén nincs lényegi változás a térfogatáramban, azaz a summa nyomásveszteséget kb egyformán növelik.
Ettől függetlenül esztétikai és praktikussági okokból biztos 10-es vagy nagyobb csövet választanék.

A lényeg:
A summa TDP ismeretében a radi és légszállításának kiválasztásával "beállítottuk" a max. vizhőfokot. Bármilyen CPU/VGA blokkot helyezünk a rendszerbe ez az érték nem fog változni, ha a térfogatáramokban sem lesz szignifikáns különbség..
Olyan CPU/GPU blokkokat kellene választani, amelyek nem csökkentik le a térfogatáramot az optimális vagy megcélzott értékek alá, és elegendően kicsi hőmérséklet klönbséget tartanak fenn a viz és a CPU/GPU között.

4.
A Blokkoknál inkább a várható dT-vel érdemes kalkulálni, mint a max elszállítható hőmennyiséggel.
A fent linkelt CPU_blokk 100W-ot 10°C dT-vel tud elszállítani, 200W-ot pedig 20°C-vel 1GPM térfogatáram esetén.
Ráadásul a CPU felülete és magja között is egy jókora dT esik, ami szintén hőmennyiség függő. Mondjuk 100W-nál 15°C

Példa:
Tételezzük fel, hogy a rendszer ellenállásához választott szivattyú pont 1GPM térfogatáramot tud produkálni.

CPU (tuningolt C2D, TDP=100W), GPU (4870 TDP=130W)
Össz hőteljesítmény 230W
Ehhez épphogy elég egy dupla radi, de megnyugtatóbb egy tripla.
Duplávall dT_rad 10°C, triplával dT_rad=6°C Én a triplát választanám, ez esetben a viz hőmérséklete 25+6=31°C

dT_CPU = 100*0,1=10°C
Azaz a CPU kupak 35+10=41°C
A CPU mag meg legalább 55-60°C lesz Load-nál.

GPU dT = 130 * 0,04 = 5°C
A CPU felülete 31+5 = 36°C, de a mag felé biztos jó nagy dT lesz igy a GPU dióda akár 60-65°C-t is mutathat,

[ Szerkesztve ]

(#20633) fsb1000 válasza fsb1000 (#20632) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az "elméleti" térfogatáram meghatározása diagrammok egymásra szerkesztésével:

1. A rendszerben csak a kis ellenállású CPU blokk van: 450 l/h

2. A rendszerben csak a nagy ellenállású GPU blokk van: 370 l/h

3. A rendszerben CPU + GPU blokk is van: 320 l/h

Ha a radiátorról is van egy nyomás veszteség diagramm, akkor az is beszerkeszthető.
A cián (summa) vonal még meredekebb lesz, még hamarabb metszi a szivattyú kék vonalát, azaz kisebb lesz a térfogatáram.

[ Szerkesztve ]

(#20634) fsb1000 válasza fsb1000 (#20633) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tételezzük fel, hogy egy Thermochill PA120.2 dupla radi lett kiválasztva [link], beszerkesztve a szivattyús ábrába (#20633) a jelleggőrbéjét 270 l/h térfogatáram olvasható le, ha az "elméleti" CPU+GPU blokk is benne van a rendszerben.

Ha az egyéb veszteségeket elhanyagoljuk, akkor a radi diszcipációs jelleggöréjéből eldönthető, hogy megbírkózik-e a példában szereplő 230W-val.

A diagramról leolvasható, hogy 230W-ot még alacsony fordulatú ventivel is képes eldiszcipálni.Ekkor 10°C a deltaT.
A legerősebb ventivel, nagy légszállítással pedig dT=6°C érhető el.

Mivel a blokkok és a radi nyomásveszteségein kivül minden egyéb veszteség elhanyagolásra került a becslés során, ezért a kiindulási értékeknél érdemes felszorozni a summa TDP-t akár 30-40%-val is. Ez nagy hibát nem okoz, legfeljebb a gyakorlati rendszerösszeállításokhoz hasonlóan túlméretezett lesz a vizhűtés.

[ Szerkesztve ]

(#20635) Mr.Csizmás válasza fsb1000 (#20634) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Le is mentem ezt amit írtál big THX :D :C :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20636) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

tudtok nekem ajánlani gpu-balokkot, ami 3870-4850-re is egyaránt jó. Tody56-ot ne ajánljátok, mert 3 hét múlva lesz csak neki, és nekem
elég sürgős lenne. :R

[ Szerkesztve ]

(#20637) Mr.Csizmás válasza butcher eu (#20636) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ez?(link)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20638) butcher eu válasza Mr.Csizmás (#20637) üzenetére


butcher eu
senior tag

valami egyszerübbre gondoltam. :R

(#20639) Mr.Csizmás válasza butcher eu (#20638) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD :DDD :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20640) Mr.Csizmás válasza butcher eu (#20638) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

törölve

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20641) body007 válasza fsb1000 (#20634) üzenetére


body007
addikt

Nem én kértem de én is szerettem volna 1 ilyen szép és részletes leírást :)
Köszi :C :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#20642) butcher eu válasza Mr.Csizmás (#20639) üzenetére


butcher eu
senior tag

még egyszerűbb :DDD :)) :DDD

(#20643) Mr.Csizmás válasza butcher eu (#20642) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Slag :DDD

Amúgy ipon-on, meg depón van pár "eccerű" blokk nem is vészes árakon :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20644) butcher eu válasza Mr.Csizmás (#20643) üzenetére


butcher eu
senior tag

én valami használt ceccut keresek, mert azok lényegesen olcsóbbak. de lehet hogy forrasztok egyet rézből.

(#20645) shteer válasza Mr.Csizmás (#20637) üzenetére


shteer
titán

most komolyan ilyen cuccokat ajánlunk megvételre? kb 6-7ées csövezéssel?

..szerintem jónak tűnik

(#20646) Armando_19 válasza shteer (#20645) üzenetére


Armando_19
őstag

Papa, erről vélemény? TARTÁLY

Akarok valami csodacsini kiegyenlítő tartályt, ami azért ér is valamit. Ezt néztem ki. Most jöttem rá, hogy az egész vinyótartó keretemet fel tudom rakni az ODD alá, és akkor rengeteg helyet nyerek vele a ház aljába.

(#20647) shteer válasza Armando_19 (#20646) üzenetére


shteer
titán

impresszív :) meg ér vmit mert van benne sok alu, aminek még jó ára van :DDD
van súlya is rendesen

Macka kollégának van ilyen, jobb ha őt kérdezed ;)

..szerintem jónak tűnik

(#20648) P00By válasza OC (#20621) üzenetére


P00By
nagyúr

Hinnye, de "fura" belül :U :D

(#20649) butcher eu


butcher eu
senior tag

tudtok erről valamit? mert nem tudom jó e nekem, mert nem válaszol a hírdető. ha nem ez akkor valami hasonló félét keresek a karimra.

[ Szerkesztve ]

(#20650) shteer válasza butcher eu (#20649) üzenetére


shteer
titán

[link]

mi mindent szeretnél tudni még?

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.