Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21751) shteer válasza butcher eu (#21750) üzenetére


shteer
titán

mármint nagydarab aluborda? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#21752) Bulitt válasza shteer (#21742) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen, ezen sokáig gondolkoztam ( nem is :DDD ) hogy miért csinálja meg valaki szépen az alaplapi szettet ha az sb-re meg egy hangos ventilátoros vackot rak.

3 dologra jutottam ezzel kapcsolatba.

1. No money
2. Lusta volt
3. Minek rá blokk?

:DD

(#21753) Nippon válasza fsb1000 (#21739) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem én arra a kérdésre normális választ adtam. A felsorolt lehetőségek közöl ki lehet választani a neki tetszőt. Már bocsánat, hogy a déli híd vacak hűtőjére applikált vizesblokk számomra "kókány" megoldás, mind esztétikai, mind hatásfok szempontjából. Azonkívül ne felejtsd el, hogy ez szigorúan az én véleményem, nem kell vele egyetérteni.

"Szakmai" téma: mondjuk első körben én az északi hídra és a FET bordára irányítanám a ventit.
Szerintem meg neked kéne elgondolkodnod egy csöppet, ugyanis az összes létező gépet le lehet hűteni léghűtéssel, igaz kicsit melegebb lesz, de mit számít az....
Ne felejtsd el azt sem, hogy azért nem mindenkinek van itt komplett rendszere, és akkor azért nem árt, ha egy venti csinál némi légmozgást a bódéban...

(#21754) butcher eu válasza shteer (#21751) üzenetére


butcher eu
senior tag

alu? :Y akkor vörösréz színúre van festve :F hazamegyek megkarcolom. nekem a súja alapján is cu-nak tűnt, mert az alu könnyebb. de lehet h igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#21755) Nippon válasza butcher eu (#21750) üzenetére


Nippon
őstag

Hát persze, hogy jobb hatásfokkal hűt, ez az egyik ok amiért vizezünk. Van 12-es venti is... ;]

A borda pedig tényleg alu :K

[ Szerkesztve ]

(#21756) butcher eu válasza Nippon (#21755) üzenetére


butcher eu
senior tag

én ezt nem értem. nagyüzemű gyártásnál nem lenne költséghatékonyabb ha nem festegetnék a bordákat? nem szokták ezek fölöslegesen szórni a pénzt :F

(#21757) Nippon válasza butcher eu (#21756) üzenetére


Nippon
őstag

Eloxált alu, nem festett és még így is olcsóbb mint a réz :)

(#21758) tsar válasza rzerge (#21724) üzenetére


tsar
aktív tag

Nekem egy darabig leszabályozva ment a ddc-vc szivattyúm, amíg nem csináltam rá egy hangszigetelő dobozt. Én 10,5V-ra leszabályozva használtam, de nem volt sokkal halkabb.
Tapasztalatom az volt hogy nem igazán szeret 9V alatt működni. Nem is igazán halkul, 7V-on ráadásul már meg is áll és sípoló hangot ad.

(#21759) shteer válasza butcher eu (#21756) üzenetére


shteer
titán

eloxálás ilyen nagy tételben filléres dolog, a réznek pedig súlyosabb alapanyagára van :K

..szerintem jónak tűnik

(#21760) fsb1000 válasza Nippon (#21753) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... értem. Másra gondoltál.

(#21761) butcher eu válasza shteer (#21759) üzenetére


butcher eu
senior tag

mi az az eloxálás?
bocs de úgy tanul a gyermek ha kérdez!

(#21762) Bulitt válasza butcher eu (#21761) üzenetére


Bulitt
őstag

nincs barátnőd? :) [link]

(#21763) Nippon


Nippon
őstag

Ha alkohollal szeretném helyettesíteni az anticorro lötyit, akkor mi a helyes keverési arány?

(#21764) butcher eu válasza Bulitt (#21762) üzenetére


butcher eu
senior tag

nem értem a kérdést!
de köszi a linket. :R

[ Szerkesztve ]

(#21765) Bulitt válasza Nippon (#21763) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem érdemes, nem lesz sokkal jobb de a rendszert viszont széteszi

butcher eu: Ha a google a barátod, akkor a wikipédia a barátnőd :))

[ Szerkesztve ]

(#21766) jones965 válasza Nippon (#21763) üzenetére


jones965
Modder

Az alkoholnak rosszabb a hővezető képessége mint a víznek.
tegyél inkább valami normális fagyálót bele patikai desztvízzel keverve. Nem lesz gondod az algásodással.
Az alkoholt meg inkább idd meg.

[ Szerkesztve ]

(#21767) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Laing DDC használati utasításban úgy van írva, hogy a szivattyú után ne blokk legyen, hanem a radi, mert akkor a szivattyú hője nem a proci előtt adódik át a víznek, hanem utána. Gyakorlatban próbálta már valaki, hogy van-e jelentősége?

(#21768) jones965 válasza CounterBoci (#21767) üzenetére


jones965
Modder

Tömören és sokszor kitárgyalva: nincs.

(#21769) shteer válasza CounterBoci (#21767) üzenetére


shteer
titán

gyakorlatilag mind1... úgy kell csinálni ahogy én ;] egy elé, egy mögé :))

..szerintem jónak tűnik

(#21770) butcher eu válasza Bulitt (#21765) üzenetére


butcher eu
senior tag

ebből az aspektusból még nem néztem őket. :P

(#21771) jenei92


jenei92
senior tag

csicsás de nekem kéne...[link] :D

(#21772) VinoRosso válasza jones965 (#21723) üzenetére


VinoRosso
veterán

Kösz! Korrózió igen szerintem, mert elszürkült a réz ott ahol rajtva volt a paszta, ahol meg nem ott maradt. Ezt hol lehet kapni? Nem karcolja össze a felületét?

(#21773) fsb1000 válasza CounterBoci (#21767) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A PC vizhűtési rendszerek szerintem túlméretezettek, mert a víz fajhőjéhez, és az átlagos térfogatáramhoz képest kevés hőt kell eldiszcipálniuk.
Ebből következik, hogy a hőcserélők ki és belépő csonkjain általában nem nagyobb a hőmérséklet különbség 1-2 foknál, igy a teljes rendszerben azonosnak tekinthető a hűtőfolyadék hőmérséklete.
Gyakorlati szempontból tényleg mindegy hol helyezkedik el a radiátor vagy a szivattyú.

Legfeljebb a blokkok sorrendjenék lehet minimális jelentősége, ha valaki a maximalista.
Amelyik elöbb van a körben abban biztos "hidegebb" lesz a hűtőfolyadék.
Ilyen szempontból a vizsgált blokkot közvetlenül a radiátor után kéne elhelyezni, mert ott a leghidegebb a víz, de ennek az elhelyezésnek ezer más szempont ellentmondthat.

Terheléskor a CPU által leadot hőmennyiség 4x...8x nagyobb, mint a szivattyú által termelt hőmennyiség, igy elvileg ez utóbbi elhanyagolható. Idle-ben összemérhetők.
Egy Laing DDC akár 2 fokkal is megemelheti a vizhőfokot, viszont a ki/be csonkjain szinte biztos hogy 0,5°C-nél kisebb a deltaT.
A maghőmérséklet kijelzés 1 fok pontosságú, tehát észre se vennénk, ha a szivattyút ide-oda helyezgetnénk, mert a leolvasási hibán belül lenne a változás.

(#21774) nyunyu válasza VinoRosso (#21772) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt hol lehet kapni? Nem karcolja össze a felületét?

Haztartasi boltokban

Anyaink a rezkilincseket fenyesitettek vele, BME villanykarosok meg Hadik Andras lovasszobrat szoktak apolni vele zarovizsgak elott.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21775) jones965 válasza VinoRosso (#21772) üzenetére


jones965
Modder

nyunyu meg is válaszolta.

(#21776) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Ha esetleg lenne valakinek elfekvőben hővezető lap (Gap-Pad) olyan 20mm x 55mm méretben, dobjon légyszi nekem egy privit, fontos lenne:B:R

Üdv.: Delta-Laca

(#21777) Nyugdíjas válasza Delta-Laca (#21776) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Millen vastag kell gyermekem?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21778) Nippon válasza jones965 (#21766) üzenetére


Nippon
őstag

Anno az OMV lityi-lötyit használtam, de azt habossá verte a D5 amikor légtelenítettem 5-ös fokozaton :DDD Pedig nem tettem bele sokat. Aztán idővel vizisperma lett belőle. Most anticorro van benne, az egy év alatt kicsit lerakódott a csőfalakra, de nem vészes. Talán az kéne bele megint. Van valakinek?
A gyógyszertári víz miben jobb a sima ioncseréltnél?

Azé nem Johnnie Walkerrel akartam felönteni :D , szal inkább nem iszom meg....

(#21779) Sgor válasza Nippon (#21778) üzenetére


Sgor
tag

A gyógyszertári víz az desztillált, vagyis lepárlásos módszerrel készül. Nincs benne semmilyen ásványi anyag, csak h2o!
Az ioncseréltnél vegyileg kezelik a vizet, nincs teljesen eltávolítva a sótartalom, de (elviekben) sokkal kevesebb marad benne, mint a természetes vizekben!

Az első a jobb!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#21780) nyunyu


nyunyu
félisten

Nemreg atepitettem a 4 honapja osszerakott rendszeremet, de semmi kivalast nem tapasztaltam, pedig utoljara sarki MOL kuton kaphato ioncsereltet raktam bele tisztan.

Elotte az Asetek fele anti-alga eleg rendesen vizispermasodott. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21781) rzerge válasza nyunyu (#21780) üzenetére


rzerge
aktív tag

Én Innovatek Protect-et raktam a vízbe az ajánlott 1:3-as keverési aránnyal.
Viszont vmi lerakódott a csövek falára, a teljesen átlátszó csövet tejfehérre szinezte. :(
Lehet ennek vmi jelentőssége?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#21782) shteer válasza rzerge (#21781) üzenetére


shteer
titán

esztétikai jelentősége mindenképp... ha a blokkokba nem rakódott le úgy, hogy akadályozza/módosítja az eredeti áramlást akkor teljestményben aligha

..szerintem jónak tűnik

(#21783) rzerge válasza shteer (#21782) üzenetére


rzerge
aktív tag

esztétikai jelentőssége egy zárt házban erősen közelít a 0-hoz, bár talán sose érheti el, mert a tudat erősen befolyásoló tényező :DDD

ON:
nem tapasztaltam, hogy lerakódott volna a blokkokban
Amúgy mivel érdemes átmosni egy rendszert, ha feltételezzük, hogy kosz van? Vagy a legegyszerübb, ha az ember kiszedi az összes blokkot, amit lehet szétszed és szépen kimossa? Vhol (talán itt :D ) olvastam, hogy citromsavval takarította meg vki.

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#21784) shteer


shteer
titán

Phobya CPU Waterblock S.775

honlap

nem akarja vki kipróbálni? :DDD elég érdekes áralása van

és kapható az enzotech karácsonyfa blokkja is ;]

..szerintem jónak tűnik

(#21785) fsb1000 válasza shteer (#21784) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyon szofisztikált a ki/beömlő kialakítása.
A hátlap egy kicsit fura: [link]

Nem is mutogatják a gyártói/kereskedői site-okon....
Mindenesetre egy próbát megérne... Bespájzoltam egy csomó blokkot, ez is elférne a többi mellet.

Mondjuk megrendelhetném "sürge" módban Nyugdíjjasnál, aztán 1-2Kval olcsóbban továbbadnám egy kis tesztelés után, annak aki még próbázni szeretné.
4-5-en le is amortizálnánk az árát....

A karácsonyfát nem találom, adnál egy kinket?
OC-éknál is készül valami meglepetés... lehet hogy ez lenne

(#21786) Nippon válasza Sgor (#21779) üzenetére


Nippon
őstag

Vagy úgy... Nem tudtam, hogy a gyógyszertári víz desztvizet takar :D

(#21787) shteer válasza fsb1000 (#21785) üzenetére


shteer
titán

:K nem egyszerű az biztos, lehet ellenállása

hátlap? az a blokk alja :)

enzo luna - villog körbe meg minden... elég drága is
úgy kiabál :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#21788) fsb1000 válasza shteer (#21787) üzenetére


fsb1000
nagyúr

talpat akartam írni.... bocs!
Csak közben a hátlapról is akartam valamit motyogni, mert nem adnak hozzá. +5EUR

Úgy már anyira nem is olyan jó ez a bevezető ár. (50EUR)
És semmilyen infót nem találtam a blokkról, azonkivül hogy valakinél eltömődtek a szűk járatai.

(#21789) shteer válasza fsb1000 (#21788) üzenetére


shteer
titán

a konkuranciát tekintve nem, az eltömődést eg nem is csodálom... egy közvetlen a blokk elé szerelhető szűrőt is csomagolhatnának a blokk mellé, nem csak hátlapot :)

..szerintem jónak tűnik

(#21790) fsb1000 válasza shteer (#21789) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megnéztem a lunát is.

Nem értem hogy müködik...
Nagy terek vannak a mikrostruktura fellett és úgy tünik, mintha csak középen - a tető belógó része alatt - lenne a keresztmetszet leszükítve.

Hogy van ez?

(#21791) Thrawn válasza shteer (#21787) üzenetére


Thrawn
félisten

Lőjetek le, de nekem ez tetszik :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#21792) shteer válasza fsb1000 (#21790) üzenetére


shteer
titán

nagyobb képek

:DDD

HOW TO DISABLE THE FLASHING FUNCTION ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#21793) shteer válasza shteer (#21792) üzenetére


shteer
titán

a talp:

..szerintem jónak tűnik

(#21794) CounterBoci válasza shteer (#21792) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Betojok csillagkapus blokk. Kitudja hová nyílik milyen fagyos bolygóra :DDD

(#21795) shteer válasza CounterBoci (#21794) üzenetére


shteer
titán

vagy a magányos amazonok bolygójára ;]

..szerintem jónak tűnik

(#21796) Nippon válasza shteer (#21795) üzenetére


Nippon
őstag

Nekem megfelel... :B

(#21797) Thrawn válasza shteer (#21793) üzenetére


Thrawn
félisten

Uhh, jó ha van 1-1,5 mm vastag, nem kevés az egy kicsit? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#21798) redraven85


redraven85
tag

Szép délutánt mindenkinek :D

Tanácsot szeretnék kérni. Eddig laing ddc szivattyút használtam..a vastag fajtát. A legnagyobb bajom vele,hogy olyan hangosan süvít / sikít ,hogy elnyomja a vinyók hangját is ...olyan 54 dbA hang zavarra tippelek...szóval elég zavaró tud lenni.Valaki tudna mondani nekem egy megbízható és halk pumpát/szivattyút ? ..azért lehetőleg ne a csúcskategóriás arany áras megoldások egyikét :))

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#21799) Nyugdíjas válasza redraven85 (#21798) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szeretnélek meginvitálni hozzám egy db(A) mérésre (illetve az is elég, ha a füledet ideadod;]). Azért ez elég durva, hogy igy kihallod :K Miért pont 54db(A)?

A kérdésedre a válasz pedig SwiftechMCP655 (alias Laing D5). Nem olcsó,de nem vagy kint a vizből (hogy stílszerű legyek), ha megint veszel valami "viszonylag olcsó" dolgot :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21800) Armando_19 válasza Nyugdíjas (#21799) üzenetére


Armando_19
őstag

Megjött a motyó öreg!:) Köszönöm a helpet. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.