Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21401) Lucif-R válasza fsb1000 (#21400) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem fogom megkérdezni Nyugdíjastól... sztem tökéletesen leírtam hogy mi merre hányméter... nem hinném hogy eligazításra lenne szükségem e téren.

Jelen esetben a bármilyen alacsonyanról van szó :DDD mert éppen azt nézzük hogy mennyire nem lesz magasan :).

1es variácio ( tartály alacsonyan van a rendszerben tehát nem a folyadék szintje van a legmagasabban ):

1a,
A folyadék szintje magasabban van mint a ki és beömlő csonk:
- a rendszer feltöltése a tartály helye miatt nehézkes
- a rendszer légtelenítése a tartály helye miatt nehézkes
- működés rendben van, nem fog levegősödni a rendszer

1b,
A folyadék szintje alacsonabban van mint a kiömlő csonk:
- a rendszer feltöltése a tartály helye miatt nehézkes
- a rendszer légtelenítése a tartály helye miatt nehézkes
- működés rendben van, de levegősödni fog a rendszer

1c, A folyadék szintje alacsonabban van mint a ki és be ömlő csonk:
- nem fog menni mivel szivatyú nem kap vizet... ennyi FAIL!

2es variácio ( tartály ( inkább a benne levő folyadék víz szintje )) a legmagasabb pont rendszerben ):

2a,
A folyadék szintje magasabban van mint a ki és beömlő csonk:
- a rendszer feltöltése simaliba
- a rendszer légtelenítése simaliba
- működés rendben van, nem fog levegősödni a rendszer

2b,
A folyadék szintje alacsonabban van mint a kiömlő csonk:
- a rendszer feltöltése simaliba
- a rendszer légtelenítése simaliba
- működés rendben van, nem fog levegősödni a rendszer

2c, A folyadék szintje alacsonabban van mint a ki és be ömlő csonk:
- nem fog menni mivel szivatyú nem kap vizet... ennyi FAIL!


"Szerintem DeadMen fogalmazta meg pontosan: a tartály kiömlőjének magasabban kell lennie mint a szivattyű beömlő csonkjának. Ennyi..."

>>> Ez abban bukhat hogy pl a radi rendszeresen kipisálja magából a vizet és levegős lesz... volt itt rá péda és pont amiatt hogy magasabban volt mint a tartály

Amúgy 97,5% igen igaza van.

[ Szerkesztve ]

(#21402) fsb1000 válasza Lucif-R (#21401) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ez abban bukhat hogy pl a radi rendszeresen kipisálja magából a vizet és levegős lesz..."

Akkor ott valami nagyon nem stimmelt.

(#21403) body007 válasza Lucif-R (#21398) üzenetére


body007
addikt

Lucif-R: "... és huzomrá ( tépem ) ..." ettől kicsit félek, mióta 1x már "letéptem" 1 műanyag AM2 felfogatót ;]

fsb1000: A proci (tokozása) polírozására gondolsz? Igazából nem vészes a dolog (szal nem tom megérné-e kínlódni/kockáztatni), full Load-ba se éri el a proc az 50 fokot (2600Mhz@3220Mhz, 1,3V@1,35V)

Azért majd leszedem és átpasztázom úgy ahogy mondtátok, lehet javul kicsit :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21404) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

lenne egy kérdésem. mitől lehet az, hogy mióta az új rendszerem van, melegebb lett a GPU 18-20 fokkal, és a proci hűvösebb 5 fokkal full terhelésen, Annyira nem nagy gond, mert a GPU így is csak 58 fokos, és még mindíg jobb mint a levegős 90 fok. Csak nem értem a miértjét. ezen a címen fennt vannak a képek a régi, és az új renszerről is, hátha ez sagít valammennyit a válaszadásban. JA és még annyit, fogy eddíg 10/8-as csővel volt szerelve, most meg 10/7,5-essel van

[ Szerkesztve ]

(#21405) butcher eu


butcher eu
senior tag

és még valami. bekötöttem a front usb-ket az új házon, és hogy kipróbáljam h jól működik, bedugtam egy pendrive-ot, na azóta egyik usb-m sem működik. sem a front, sem a hátsó. kihúztam a pendrive-ot, úgy sem, lehúztam a front usb-ket és ugy sem. nincs valami ötletetek?

(#21406) fsb1000 válasza body007 (#21403) üzenetére


fsb1000
nagyúr

body007:
Szerintem érdemes lenne megfontolnod, amit DeadMen írt.
A 26 fokos maghőmérséklet irreális. Tényleg lehetséges, hogy vagy a szenzor vagy valami más hibás. Ez nem a pasztázástól van.

A proci + blokk talp egymáshoz polirozására gondoltam, de nem "házi" barkács jellegűre, mert úgy járhatsz mint egyszer régen én, hogy nem megfelelő eszközökkel csiszatolva a jobbközepe kimélyült. Rosszabb lett mint volt...

butcher eu
Vizhőfok értékek sokat segítenének a dolog megoldásában. (gondolom a régi nincs meg)
Csak a csővek cserélődtek??? Jól értem? És minden sorba van kötve.

Talán jobb lett a vízhőfokod a légtelenítés miatt, kisebb a térfogatáramod valami folytás miatt (csőtoldások!!!), ezért tudott javulni a MAG blokk, de a VGA nem tolerálta a térfogatáram csökkenést vagy nincs jól a helyén.

(#21407) butcher eu válasza fsb1000 (#21406) üzenetére


butcher eu
senior tag

az előző rendszer: 10/8-as csővel, pumpa, proci, NB, GPU, radi, tartály, pumpa sorrendben.
gpu 38°-os a proci 61°-os
mostani rendszer: 10/7,5-es csővel, pumpa, proci, NB, GPU, tartály, radi, pumpa
sorrendben.
gpu 58°-os a proci 54°-os.

de tegnap kipróbáltam fogy a ház elejébe beteszek egy 12-es ventit, amivel fulyatom a radit, és úgy hűlt 5°-ot a gpu.

(#21408) body007 válasza butcher eu (#21405) üzenetére


body007
addikt

Lehet nem jól volt rádugva a front panel csatija (vagy 1xerüen hibás). Csinálj 1 BIOS resetet hátha magához térnek az USBk :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21409) butcher eu válasza body007 (#21408) üzenetére


butcher eu
senior tag

megpróbálom, he nem megy, akkor mág egy bios flash, és ha az sem akkor gari. :O

[ Szerkesztve ]

(#21410) butcher eu


butcher eu
senior tag

hááááág igen inaktív a totyik :F

(#21411) fsb1000 válasza butcher eu (#21409) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azért elöbb a pendrive-ot próbázd le másik gépben, hátha az halt meg...

(#21412) butcher eu válasza fsb1000 (#21411) üzenetére


butcher eu
senior tag

az a baj hogy azóta sem az usb-s egér, billentyű, webkam, kormány, bluetoothe, semmi nem műkszik. és most egy "1965"-ös szétsárgult bill. és egér szolgál.
és ha tényleg a pendrive a hibás, lehet megöli a laptopot is. :F

[ Szerkesztve ]

(#21413) Lucif-R válasza fsb1000 (#21402) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát csak annyi hogy pl nem teljesen zárt a rendszer, és a radi magasabban van mint a tartály. Vagy éppen teljesen zárt és a kiömlő csonk nincs víz alaltt és a radi magasabban van mint a tartály. Volt ilyen problémával konkrétan ilyennel.

body007: én ilyentől nem félek me backplate van a CPU -hoz... szal azt addig tépem amig a menet el nem szakad vagy az IHS meg nem roppan :DDD monnyuk egyik sem kívánatos ez tény de még mindig kilóméterekre van mint az hogy leszakad a tokozás a proci körül.... ÉLJEN A BACKPLATE :DDD

(#21414) butcher eu válasza Lucif-R (#21413) üzenetére


butcher eu
senior tag

szia

te erre tudnál mondani valami okosat: #21407?

(#21415) fsb1000 válasza Lucif-R (#21413) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Hát csak annyi hogy pl nem teljesen zárt a rendszer,"
Mi indokolja, hogy valaki nem teljesen zárt PC vizhűtés rendszert építsen?

"Vagy éppen teljesen zárt és a kiömlő csonk nincs víz alaltt "
Mi indokolja, hogy valaki úgy töltse fel a tágulási tartályt, hogy a kiömlő csonk ne legyen víz alatt?

Szerintem semmi.

(#21416) Laraxior


Laraxior
titán

P35-DQ6 rev1.0
Déli hídra létezik valami blokk? Megrendeltem a fetekre, az NB-re...csak az SB árválkodik egyedül..szükséges egyáltalán arra valami? :F :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#21417) Lucif-R válasza fsb1000 (#21415) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem indoklás kérdése... van aki nem tudja hogy nem úgy kell és igy csinálja ahogy irtam... modnom volt rá példa. Ne csak abból induljunk már ki hogy mindenki fizikakönyvel a kezében nőtt fel... :U Volt aki feltöltötte majd nem zárta le a tetejét egy darabig... vagy éppen asszem olyan is volt akinek nem zárt jól a tartálya teteje ( házi cucc ), sőt olyan is volt aki kevés vizet rakott bele és miután szóltunk töltött még rá azt utánna békességlett.

butcher eu Csővezés cseréje... hmm... 5mm keresztmetszet csökkenés ekkora radikális hőméter külömbséget ne adhat főleg nem igy ahogy... nagyon nincs ötletem ez eléggé nagy változás tippek:
- blokkok nem jó visszahelyezése
- paszta ( de ezt kibeszéltük asszem )
- ... van még 1-2 ötletem de nem merem leírni :DDD

Tudsz esetleg mérni egy vízhőmérsékletet? Radi légmentes már? Esetleg mozgasd meg rázogasd meg forgasd meg amennyire lehet kikapcsolt állapotban. Amúgy én nem javallom a radit a szivatyú elé rakni... nem tom nekem valahogy nem hangzik jó ötletnek... igy normálisan légtelenedni sem tud sztem... esetleg radi tartály helycsere csövel ideiglenesen?

(#21418) shteer válasza Laraxior (#21416) üzenetére


shteer
titán

szvsz Watercool NSB-1 vagy NSB-1b ;)

..szerintem jónak tűnik

(#21419) butcher eu válasza fsb1000 (#21411) üzenetére


butcher eu
senior tag

nem tom mi volt a baj, de bios elem megfordítással helyre jött az egész :DDD

(#21420) Szatesz válasza fsb1000 (#21399) üzenetére


Szatesz
őstag

Értem nekem az is böven elég....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#21421) body007 válasza butcher eu (#21419) üzenetére


body007
addikt

mondtam én :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21422) body007


body007
addikt

A Laing DDC-n mi az a "floppy áram" csati? Mire jó?
Az lenne a tacho-kimenet? De az mi? :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21423) Laraxior válasza shteer (#21418) üzenetére


Laraxior
titán

feleslegben valakinek? :U

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#21424) shteer válasza Laraxior (#21423) üzenetére


shteer
titán

kevés az esély :( vegyél asust, adok olcsón :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#21425) Laraxior válasza shteer (#21424) üzenetére


Laraxior
titán

vót ázusz... azért van megint Gigabyte :D Egyébként nem elég oda egy sima borda? Muszáj arra vizet tenni?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#21426) Laraxior válasza shteer (#21424) üzenetére


Laraxior
titán

vót ázusz... azért van megint Gigabyte :D Egyébként nem elég oda egy sima borda? Muszáj arra vizet tenni?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#21427) DeadMen válasza Laraxior (#21425) üzenetére


DeadMen
tag

Attól függ,hogy mekkora a légmozgás a házban,és,hogy mennyit tuningolsz,de ezt inkább a levegős totyikban érdeklődd:))

(#21428) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

a következő lenne a kérdésem. a képen látható alaplapra szeretne tenni haverom vizet. A procira már megvan, a kérdés az hogy a következő képen látható NB blokk
rátehető e az alaplap heatpipe-jára úgy, hogy a SB tetejére lenne téve (mert csak az egyenes)? És a kérdés az, hogy így hűtené e egybe az egésheatpipe-ot, és ezzel együtt az alatta található NB-t SB-t és FET-eket? Észrevehető lenne valami hőmérséklet csökkenés, vagy rosszul kalkuláltam. Mert máshogy nem tudnám hűteni az északi hidat, mert akkor a fet-ekről és sb-ről is el kell távolítani a csövet.

(#21429) shteer válasza butcher eu (#21428) üzenetére


shteer
titán

az sb teteje egy műanyag lap... következtess ;]

..szerintem jónak tűnik

(#21430) Nippon válasza butcher eu (#21428) üzenetére


Nippon
őstag

1. Heatpipe ledob és vizet mindenre
2 .Heatpipe le NB-re SB-re víz, FET-re Thermalright.
3 .Heatpipe nélküli alaplap beszerzése.
4. Leszarod az egészet és elmész sörözni

(#21431) butcher eu válasza shteer (#21429) üzenetére


butcher eu
senior tag

én nem láttam élőben a lapot, de úgy gondoltam, h a matrica alatt réz van. :F akkor rosszul gondoltam?

Nippon:én a 4-est választanám. ;] . de ezt a kérdést haverom nevében tettem fel, ő meg a bort szereti. :P

[ Szerkesztve ]

(#21432) Nippon válasza butcher eu (#21431) üzenetére


Nippon
őstag

Az akkor is kókány megoldás, a hatásfoka is kétséges...

(#21433) butcher eu válasza Nippon (#21432) üzenetére


butcher eu
senior tag

jólvan átadom cimbimnek a véleményeket.

ez már az én kérdésem lenne:


érdemes leragasztani a belsejét a háznak polifómmal? persze kivéve a légbeszívó lyukacsokat.
úgy halkabb lenne csak melegebb?
vagy nem lenne halkabb de melegebb?
vagy halkabb és hűvősebb?
vagy nem változna semmi?
vagy egyáltalán érdemes ilyet csináln
i?

[ Szerkesztve ]

(#21434) shteer válasza butcher eu (#21431) üzenetére


shteer
titán

a matrica alatt bordázat van asszem... nem sík

vagy vmi hasonló megoldás.. [link]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#21435) fsb1000 válasza Nippon (#21432) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerinted miért kokány megoldás?

Én már régóta tervezgetem, hogy valamelyik HP-s alaplapra teszek ++hűtést.
De még nem találtam olyat, amin legalább lenne 30x30mm-es sík (réz vagy alu) felület.

Ha ilyen lenne a linkelt lap (szerintem is müanyag a SB teteje) és lehetne rá rögzíteni egy blokkot vagy egy peltiert, akkor szerintem müködőképes dolog lehetne és nem nem értem miért lenne "kokány".

Léteznek "gyári" alaplapi hűtés megoldások viz+HP házassággal is.... Az is kokány?
Ha jól emléxem az NB van vízzel hűtve és HPipe-vel csatlakozik/hül az SB.

(#21436) Nippon válasza butcher eu (#21433) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem egy full vizes rendszerben, vagy ha a Hdd-k szigetelt dobozban vannak és a VGA is le van halkítva nem érdemes. Nálad kívül vannak a ventik emlékeim szerint.

fsb1000: A gyári lapokon eleve olyan az NB hűtő. Megvan a lehetőséged, hogy belecsavarod a csonkot és átküldöd rajta a vizet, vagy hagyod simán.
Egy bordára rátenni egy blokkot nekem kókány. Ez az én véleményem a kivitelezésről, a hatásfoka más kérdés, bizonyára segít valamit....

(#21437) butcher eu válasza Nippon (#21436) üzenetére


butcher eu
senior tag

már belülre került a radi és a venti, és még megy bele (csak nem tudom milyen márkát válasszak ami elég halk) 2db 14cm-es, és 2 db 12cm-es venti.

(#21438) shteer válasza butcher eu (#21437) üzenetére


shteer
titán

yate loon

..szerintem jónak tűnik

(#21439) Nippon válasza butcher eu (#21437) üzenetére


Nippon
őstag

Vagy úgy....

Szerintem először a Hdd-ket próbáld meg elcsendesíteni mondjuk a Scythe silent box tökéltes erre. Vagy a Silentstar hdd boxok. Utána meglátod, hogy kell-e továbbmenni. A jó hangszigetelő cuccos drága és szerintem nem éri meg. Légmentesen nem szigetelheted a házat úgysem, szal valami hang kijut mindenképp.

Keresd meg Nyugdíjast, ő nagy venti guru... Tőle vehetsz halk 14-cm-es ventiket

(#21440) butcher eu válasza shteer (#21438) üzenetére


butcher eu
senior tag

bocs h tudatlan vok, de mi az a yate loon? még nem hallottam erről.

(#21441) butcher eu válasza Nippon (#21439) üzenetére


butcher eu
senior tag

én nem akarom ennél jobban elnémítani a gépet, teljesen elégedett vok a hangjával. nekem a lényeg, hogy ennél ne legyen hangosabb a majd bele kerülő pár ventitől. szal lehet h hozzá sem kell nyúlnom.

(#21442) shteer válasza butcher eu (#21440) üzenetére


shteer
titán

faja és olcsó ventik 12 és 14 cm-ben

..szerintem jónak tűnik

(#21443) butcher eu válasza shteer (#21442) üzenetére


butcher eu
senior tag

töbször linkelték már nekem ezt az oldalt, de innen hogy tudok rendelni? mert ez nem magyar oldal ugye?

[ Szerkesztve ]

(#21444) shteer válasza butcher eu (#21443) üzenetére


shteer
titán

Nyugdíjas vagy OC tud neked onnan hozni bármit

..szerintem jónak tűnik

(#21445) Nippon válasza butcher eu (#21443) üzenetére


Nippon
őstag

Én ilyen esetekben rábízom magam az öregre...

(#21446) butcher eu válasza shteer (#21444) üzenetére


butcher eu
senior tag

zsír naon szépen köszi ;] :R
megkeresem Nyugdíjast úgy is folyamatban van vele egy biznyákom.

[ Szerkesztve ]

(#21447) iCeAgE válasza Lucif-R (#21413) üzenetére


iCeAgE
tag

Nem lehet elmenni ekkora baromság mellett.

A BLACKPLATE-t pont az ilyen nagyon intelligens emberek miatt lett kitalálva, akik addig húznak egy csavart, míg ki nem szakad a foglalat. :DD

Igazából az alaplapot védi (egyesek azt hiszik, ha jobban meghúzom, akkor jobban is hűt) a blackplate, mert gátolja a kiflivé hajlítást.

gondolkozz.com

(#21448) Lucif-R válasza iCeAgE (#21447) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem lehet elmenni a mellett a baromság mellett amit TE irtál... :U

NEM BlackPlate...( monnyuk lehet hogy van fekete kiadás ) is hanem BACKPLATE... mint hátsó lemez... érted? :U Sikerült kétszer is leírnod igy... szal egymás inteligenciáját akkor vitassuk ha a sajátunkal már tisztában vagyunk... mellesleg hülyeséget írtál mert ahol van foglalati felfogatás ott nincs backplate, illetve ahol van backplate ott nincs foglalatra való lefogatás... szal logikailag is hibás a dolog... :U

BACKPLATE pont arra van hogy rendesen meg lehessen húzni a csavarokat, és hogy emellett nehajoljon össze vissza az alaplap... nekem pl a MOSFET blokkok nincsnek nagyon rátépve de azok is rendes hullámot csinálnak szerencsére a CPU bakplate fog rajta valamit.

Azt hiszik ha jobban meghúzod akkor jobban hűt... hááát ha sikerül atomi közelségig préselned akkor biztos... amúgy nem nagyon... nem hinném hogy én azt sugalltam hogy minnél totálisabban rátéped annál jobban hűt... inkább azt sugalltam hogy rendesen meg kell húzni, hogy rendesen rajta legyen. És nem IHS repedésig...

(#21449) Tóbias


Tóbias
csendes tag

Sziasztok,

Chipset blokkot akarok venni a P5K Premium lapomra szerintetek melyiket vegyem a 2-ő közül?

DangerDen Maze4 chipsetblokk HighFlow vagy a

Asetek WaterChill NB01/P1 Chipset Blokk.

Nemtudom melyik lenne hatékonyabb! Árban ugyanannyiba kerül mindegyik!

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#21450) Tóbias


Tóbias
csendes tag

Sziasztok,

Chipset blokkot akarok venni a P5K Premium lapomra szerintetek melyiket vegyem a 2-ő közül?

DangerDen Maze4 chipsetblokk HighFlow vagy a

Asetek WaterChill NB01/P1 Chipset Blokk.

Nemtudom melyik lenne hatékonyabb! Árban ugyanannyiba kerül mindegyik!

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.