Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21251) shteer válasza André77 (#21250) üzenetére


shteer
titán

szvsz egy slim tripla, ha a venti kerül alulra akkor talán egy 45-ös vastagságú is de jó lenne kimérni előtte

vagy ha a ventiket lehet rakni kívűlre is (az lenne a legjobb) akkor simán 45-ös, pl nexxos extreme - és ahogy nézegetem a képeket, befér :K

[link]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#21252) André77 válasza shteer (#21251) üzenetére


André77
csendes tag

Ha belülre kerül a radi akkor könnyebb csövezni,de akkor a ventik szívóra lennének betéve.
Akkor is ugyanolyan jó a hűtése? Ha egy slim triplát rakok felülre,elég e egy egész rendszer hűtéséhez(proci+vidkari x2-es+chipset)? :F

[ Szerkesztve ]

(#21253) shteer válasza André77 (#21252) üzenetére


shteer
titán

szívóra még jobb is :K extreme elég lehet

..szerintem jónak tűnik

(#21254) Silex válasza André77 (#21252) üzenetére


Silex
aktív tag

Nekem Cosmos-S van és egy thermochill radi is befér alulra, felülre a ventiknek is van kialakított hely. De kérdezheted Yso-t is, neki is 2 videokártyás konfigja van.

(#21255) shteer válasza Silex (#21254) üzenetére


shteer
titán

ha alulra TC-t raksz, hova kerül a táp?

..szerintem jónak tűnik

(#21256) Silex válasza shteer (#21255) üzenetére


Silex
aktív tag

bocs, félreérthető voltam nagyon, nem aludtam sokat :U ,úgy értem a ház tetejébe alulról a gyárilag kialakított helyre még a TC is befér bár a ventirács meg a rögzítő furatok nem passzolnak teljesen (ugye a TC nem szabvány, hosszabb, de nem szélesebb) Felül pedig van - a ház tetejét felülről nézve - gyárilag kialakított hely a ventillátoroknak. Ezek fölé jön a tetőrács. Kicsit megerőltettem magam most... :DDD

(#21257) shteer válasza Silex (#21256) üzenetére


shteer
titán

ár a ventirács meg a rögzítő furatok nem passzolnak teljesen

ezért nem ajánlottam :K

..szerintem jónak tűnik

(#21258) André77 válasza Silex (#21254) üzenetére


André77
csendes tag

Ventit milyet érdemes belerakni (hogy halk legyen)? Kell mind a három?

(#21259) shteer válasza André77 (#21258) üzenetére


shteer
titán

kell :K s-flex, yate loon vagy ac

..szerintem jónak tűnik

(#21260) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali.

Akinek 280gtx karija van és vizzel hűti a másik oldalra mit tett a ramokra? Mert a gpu felőli oldalon oké, a vizesblokk hűti őket. De a másik oldalt?

Mezőhegyes

(#21261) shteer válasza Ottoka (#21260) üzenetére


shteer
titán

ez nem tetszik? :)

..szerintem jónak tűnik

(#21262) Ottoka válasza shteer (#21261) üzenetére


Ottoka
őstag

De, csak kérdés kell-e rá....

Mezőhegyes

(#21263) shteer válasza Ottoka (#21262) üzenetére


shteer
titán

mintha lett volna már szó róla h melegednek jól... vagy ez, vagy süni sztem

..szerintem jónak tűnik

(#21264) Ottoka válasza shteer (#21263) üzenetére


Ottoka
őstag

De jó... írok Nyugdíjasnak... benne lehetett vola az első csomiban, de nem gondoltam rá...

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#21265) shteer válasza Ottoka (#21264) üzenetére


shteer
titán

mindnyájunkkal megesik egyszer :DDD

én meg mindjárt beépítem a csapot amit vettem, kíváncsi vok működik-e majd a könnyű leeresztés :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#21266) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Hello!

Megkaptam az - a mint kiderült... - MSI 9800 GTX-emet. Ez a régebbi fajta, nem +-os verzió, hát beigazolódtak a félelmeim, hihetetlen nagy a kártya - legalábbis az én szememnek:DDD - , de ami aggaszt, az a Nyugdíjas által is felvetett VRM-hűtés problémája. A jelenlegi blokk cseréjét elkerülendő ezt gondoltam ki: A GPU-n a Swiftech blokk lesz, a RAM-okon réz-sünik, és a VRM-t meg egy speckó blokk hűtené, persze ha megoldható. Addig, amíg nem lesz meg minden alkatrész ahhoz, hogy be lehessen kötni a vízkörbe, addig szégyenszemre a gyári hűtővel lesz hajtva:O

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#21267) Muréna


Muréna
őstag

Sziasztok!
tudtok valami olyan szert javasolni, ami maradéktalanul mindent kihoz a rendszerből?
elég régóta volt szétszedve az egész rendszer, ráférne egy alapos tisztitás, csak nemtudom, hogy mivel lehetne eredményesen megcsinálni a müveletet
előre is köszi a válaszokat
Üdv! :) :R

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#21268) fsb1000 válasza Muréna (#21267) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jaj drága bizniszmen, dejó hogy erre jársz....

Légyszi küld már meg nekem azt szivattyút amivel 4 hónapja tartozol, vagy utald vissza azt a kevéske lóvét, amit elküldtem neked. [link]

Addig nem tudok mást javvalani neked, mint jófajta királyvizet.
1 kupica gallérmögé, kettő-három meg a rendszeredbe...
Garantáltan mindent kihoz mindkettőtőkből.

(#21269) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Hogy ne csak offoljak: csináltam egy házibarkács fillportot.
(illetve 2 db-ot , de az első túl nagy lett 3/8-os idomokból)

Ez utóbbi képen már látszik, hogy a módosított TT kigyós blokk épp vizsgázik, az általam ismert legkisebb PC-s szívattyúval együtt, amely TT mini névre hallgat és hihetetlen 80l/h max szállítási képességgel rendelkezik. Az emelőmagássaga ismeretlen.
E két eszköz a korai BigWater SE-ből származik 6-os csővel.

A házban már előkészítve a vizes/hőcsőves TX2 hőledó egység, de még nem volt időm kipróbálni, mert a fillportra és a feltöltés/légtelenítésre rengeteg idő elment.
"lassú" szivattyúval dupla szívás, mert a radiból nem hajtja ki a levegőt....

(#21270) st3v0


st3v0
tag

Sziasztok!

Ha vkinek van GWB8800 vizhűtő blokkja, meg tudna mondani hány mm vastagok a GAP-PAD-ok. Újakat kellene vennem, és nem tudom pontosan milyet.
Köszi :R

(#21271) Laraxior


Laraxior
titán

Nem tud valaki rendelni nekem GTX280 -ra EK blokkot,meg backplate-et.... külföldről. Lehetőleg 25 alatt..backplate-el :B :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#21272) shteer válasza Laraxior (#21271) üzenetére


shteer
titán

alapvetően 2 személy tud neked rendelni :) de megkérdezheted h ez megvan é még

..szerintem jónak tűnik

(#21273) Laraxior válasza shteer (#21272) üzenetére


Laraxior
titán

le is csaptam rá...nem is figyeltem az aprót,csak OC-t kérdeztem meg... de már pumpáltam is a privit Nyugdíjas faternek :C :R kösz papa :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#21274) r-chee válasza Laraxior (#21273) üzenetére


r-chee
őstag

Nem sokat habozol, elég gyorsan lecsapsz minden cuccra :D .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#21275) Bulitt válasza r-chee (#21274) üzenetére


Bulitt
őstag

Na alakul a rendszer? :D

(#21276) Ottoka válasza Laraxior (#21273) üzenetére


Ottoka
őstag

Ez az én kettőmnek a harmadik testvére volt.... a nagy forgatagban Nyugdíjas 3-at rendelt :D

Mezőhegyes

(#21277) shteer válasza Ottoka (#21276) üzenetére


shteer
titán

vagy csak 3-at fizettettek ki vele :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#21278) r-chee válasza Bulitt (#21275) üzenetére


r-chee
őstag

Amint Tody56 leszállítja a FET blokkot (szerda-csüt.), teljes egészében összerakom a vizet :) . Holnap beszerzek még 1-2 méter csövet a bótban, olyan 65FT/méter áron :D , nemkö' egyenlőre drága verzió (csak majd ha high-flow csatiim lesznek).

Egyenlőre így állok. Kibelezve :D .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#21279) shteer válasza r-chee (#21278) üzenetére


shteer
titán

:C
látom azért a tracer-ek izzadnak :))

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#21280) Bulitt válasza r-chee (#21278) üzenetére


Bulitt
őstag

Néztem, de azt hittem lett valami haladás azóta :(

(#21281) shteer


shteer
titán

(#21282) r-chee válasza shteer (#21279) üzenetére


r-chee
őstag

Jah, izzadnak 1205MHz-en :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#21283) gael válasza shteer (#21281) üzenetére


gael
tag

Gondolom 3x jobban is hűt az innovatek , mint a heatkiller , hamár az ára háromszoros... :DDD . Rendesen megvastagodott a bőr az arcokon :U

(#21284) Bulitt válasza gael (#21283) üzenetére


Bulitt
őstag

Az innovatek mindig túlárazta a termékeit :(

(#21285) fsb1000 válasza gael (#21283) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hmmm.. én továbbra is hiszek abban a tézisben, hogy egy belül bordázott cső max. 1,7x több hőt tud szállítani a környezet és benne áramló folyadék között, mint egy bordázatlan "sima" cső.
(azonos dT, azonos térfogatáram, és azonos keresztmetszet esetén)

A CPU blokkok vagy bármely hőcserélő edény kis hibával megfeleltethető egy vele egyenértékű csőszakasznak. Nyomásveszteség szempontjából mindenképp, de akár hőátadási modellként is elképzelhető.

Az már csak sejtésem, hogy a mikrostrukturás blokkok mind közelítik azt az 1,7x vagy bármilyen más, de létező gyakorlati határt. Ezért hőátadási tényező terén nagyon kicsi lehet a fejlesztési mozgástér.
Ez jól látszik azokból a tesztekből, ahol a tesztelő képes azonos térfogatárammal meghajtani a blokkokat. Ilyenkor alig van köztük különbség (pár fok) [link]

Igyhát nem marad más lehetősége a gyártónak, mint a blokkok belső geometriáját úgy kialakítani, hogy az 2 további szempont szerint is versenyképes legyen.

- Minnél kisebb legyen a nyomásveszteség a blokkon.
(valós rendszerrel történő teszteléskor/üzemeléskor ezek a blokkok előnyben lehetnek, annál inkább minnél kisebb emelőmagásságú szivattyúval van szerelve a rendszer)
- Alkalmazkodjon a CPU felületének (IHS) inhomogén hőeloszlásához.
(ezért is lehet némely blokkra ráfogni, hogy quadhoz is jó)

(#21286) whitehand


whitehand
senior tag

a házam egyenlöre léggel hütve várva a tavaszt és a vizet... (tavaszi szél vizet áraszt :D :)) )
majd még tolok fel képeket ha össze lesz rakva

a következö rendszert tervezem összerakni:

- Black ICE Radiator GT Xtreme 360/Lite - black (lite-ot néztem ki de már majdnem egy honapja nincs a aquan) :(
- XSPC 250mm Passive Aluminum black
- Laing D5-Pump 12V D5-Vario 1/2 tubing connector (Swiftech MCP655)
- EK Water Blocks EK-Supreme Acetal universal

a mostani rendszerem csak ennyivel lesz hütve, de késöbb a gyári vizes alaplap hütést be szeretnék kötni valamint a memóriákat is és a videokártyát

[ Szerkesztve ]

(#21287) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Elkészült HeatPipe-os vizhűtés prototipusa.
Kb azt az eredményt hozta, mint ami elvárható volt tőle.

65W-os hűtőteljesítmény mellett 5°C-vel volt melegebb a víz mint, dupla radival.
Ez a különbség maghőfokokban is mérhető volt.
Egy egyszerű homemade VGA blokk volt rákötve a TX2-re.
Lehet hogy nagyobb léghűtővel és CPU vizhűtőblokkal csökkene ez a hátrány.
De nem is ez a probléma, hanem hogy nehézkeseb volt szerelni, mint ahogy elsőre gondoltam. Megtörtek a csövek... könyökre lett volna szükség.
Aztán végül extra hoszú tömlökkel megoldottam ideiglenesen.

(#21288) body007 válasza fsb1000 (#21287) üzenetére


body007
addikt

Jól néz ki :) A blockot kifurtad?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21289) butcher eu


butcher eu
senior tag

talán hétvégén össze áll a halk és szép rendszerem. beszereztem egy vx450w-t, (ettől remélem hogy halk lesz) és egy Sharkoon Rabel Economy 12-t, ebben szépen kényelmesen el tudom majd rendezni a komplett rendszert. már alig várom ;]

(#21290) Silex válasza fsb1000 (#21287) üzenetére


Silex
aktív tag

Az eredeti terv nem peltierrel volt? Lehet én értettem félre. Kísérletként nagyon tetszik, mondjuk inkább spec esetekben indokolt szerintem. Teccik! :C

(#21291) fsb1000 válasza body007 (#21288) üzenetére


fsb1000
nagyúr

body007:
Nem.. még nem volt idő a furkálásra. Illetve ahhoz forrasztani kéne, bár lehet egy gumigyürű is megtenné a 2 felület közé.
Ilyen kis terhelésnél (65W) a hőcsőves megoldás biztos hátrányban lesz, mert a hőcsőben a folyamatok beindulásához jópár foknyi hőmérséklet különbség kéne.
Nálm a dT(viz-körny) max 6-8 fok volt és ennek majdnem fele lehet a pasztán eső dT.
De ma beterhelem egy CPU kazánnal...

Silex:
A következő lépés lesz a peltier elem beiktatása. (általában módszeresen haladok a kisérletezgetésben)
Vettem mégegy TX2-öt a peltiernek, de lehet egy nagyobb léghűtő alá teszem be.
Azért tervezek 2db hőleadót a rendszerbe, mert igy amelyiken nincs peltier az nem engedi sokkal a körny.hőmérséklet alá vinni a hűtőfolyadékot és igy nem kell foglalkozni a párakicsapódással.

Az már most látszik, hogy 2db hőcsőves hőleadó sem fogja legyőzni a dual radit, amig fullon pörögnek a ventillátorok. Kb a gyári adatoknak megfelelő 0,04°C/W hőellenállást méricskéltem a dual radin.
Csendes üzemmódban megszorongathatja a hibrid rendszer a hagyományost, főleg ha az átlagnál nagyobb hőt kell leadni (>150W), mert ott már hatékonyabb lesz a hőcső kondenzációs körfolyamata.

(#21292) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok.

tudnátok ajánlani egy valamilyen csapot, 10/8-as csőre, amiből tudnék csainálni egy leeresztőt egy T segítségével a legmélyebb ponton.

(#21293) r-chee válasza fsb1000 (#21287) üzenetére


r-chee
őstag

Az elgondolás megér pár kísérletet, de nem lenne jobb, olcsóbb, na és dizájnosabb egy triplaradi :) ?

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#21294) shteer válasza butcher eu (#21292) üzenetére


shteer
titán

én ilyet használok

..szerintem jónak tűnik

(#21295) butcher eu válasza shteer (#21294) üzenetére


butcher eu
senior tag

és honnan tudnék ilyet beszerezni?

(#21296) shteer válasza butcher eu (#21295) üzenetére


shteer
titán

Nyugdíjas, OC

..szerintem jónak tűnik

(#21297) Sgor válasza fsb1000 (#21287) üzenetére


Sgor
tag

De ismerős valahonnan az a blokk...! ;]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#21298) jones965 válasza butcher eu (#21295) üzenetére


jones965
Modder

Én igaz szolnoki vagyok, de egy csapágy szaküzletben vásároltam ugyen ilyen elzárókat, kb 800 ft-os áron.
Olyan üzletet keress, ahol pneumatikai dolgokat is árulnak.

shteer : Persze ez nem üzletrontás akar lenni :D

Mod:: az enyém KB-s ( külső-belső menetes)

[ Szerkesztve ]

(#21299) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Na meggyütt a D5öm... Swiftech edition :U :D és simán rámegy a csonkjára a melegített 9,5es belsejű CF cső... HF csati az 14mm-s legszélesebb pontján ez meg 16mm a csonk többi része meg 14mm-s. Karácsony előtt bekerül a gépbe az tuti. :))

(#21300) Laraxior válasza Lucif-R (#21299) üzenetére


Laraxior
titán

nekem meg az EK blokkom a GTX280AMP!ra ;] :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.