Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20701) Delta-Laca válasza shteer (#20699) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Méricskélgettem, és sajnos nem biztos, hogy befér a két Extreme, nem mellesleg elég kényelmetlen lenne berakni is, de egy Slim, és egy Ex talán még bevarázsolható :B
Akkor kanyarítok egy csavarnyúzót ;)

Nippon: Ahhoz azért már idegrendszer is kell:DDD;]

FSB: Azért elég vicces egy lapon említeni egy Laing DDC-t egy Tt-féle lötty-kergetővel:C, kíváncsi lennék, mit kezdene egy HK-blokkokkal telitűzdelt, MO-RA2 radis rendszerrel:DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#20702) fsb1000 válasza Delta-Laca (#20701) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Azért elég vicces egy lapon említeni egy Laing DDC-t egy Tt-féle lötty-kergetővel"

Igen, tulajdonképpen igy van... de ez is csak szóbeszéden alapuló ÁLTALÁNÓSÍTÓ megállapítás.
Bocs! Tényleg nem bántásiból mondom.


Az én állaspontom az, hogy csak a teljesrendszer ismeretében lehet véleményt mondani arról, hogy a P500 vagy más szivattyú elegendő vagy sem.
Az már az érem másik oldala, mikor általános vélekedéssé válik, hogy egyes alkatrészek vagy a szettek használhattalnok... (pedig van D5-vel szerelt is)
.
Nyilván trendek vanak, és nagy ellenállású rendszerbe értelmetlen kis emelőmagasságú szivattyút tenni.
Az ilyen trendek és ökölszabályok mentén simán össze lehet rakni nagyon jól müködű vizhűtést. Ezt én nem vitatom.
De nem tartanám hátránynak, ha a vizes "társadalom" azon része, aki magának építget egyedi alkatrészekből rendszert tudjon értelmezni egy gyártói adattáblát.
Vagy olyan 1.0-ás kérdésekre tudjon legalább magának válaszolni, hogy mi történik ha azonos blokkot sorosan vagy párhuzamosan köt be.
Vagy értse a dT-k és az elszálítandó hőmennyiségek összefüggését.
Hiszen majdnem mindenki a dT-k minimalizásáért küzd!!!
.
Lehet ez túlzás... és lehet a gyakorlati tapasztalat sokkal többet ér. vagy inkább a kettő együtt. Csakhogy nagyon-nagyon kevés topictárs van, aki 5-nél több egyedi rendszert rakott már össze.
Szerintem az ide irók többsége épp most kezdi (lásd beszerzési+alap kérdések) vagy max. a 2. , 3. átalakításnál tart.
Talán könnyebben tájékozódnának és döntenének, ha az alapfogalmak letisztázódnának.
.
Az archivumban megtalálhatók Reset_Elek okító írásai. Elég lenne azt elolvasni.

(#20703) Nyugdíjas válasza P00By (#20694) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ilyet eccer én is akartam csinálni,de inkább tettem másik 3 ventit a másik radira :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20704) P00By


P00By
nagyúr

(#20705) Bulitt válasza P00By (#20704) üzenetére


Bulitt
őstag

Azta jó.... Az már benchmark eredmény vazze :DDD

(#20706) Bulitt


Bulitt
őstag

(#20707) Delta-Laca válasza fsb1000 (#20702) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Sajnos a Tt eddigi pumpái-szivattyúi nem a minőségükről és a hibátlan működésükről híresek, volt alkalmam látni ilyesmit (cáfoljatok meg, ha nem így van ;] ) , nekem meg volt DDC-m jó ideig, most meg D5-m van, hát messze nem egy kategória a kettő. Szerintem aki kicsit utánanézelődik a vízhűtésnek, hogy melyik éri meg hosszabb távon is, jó eséllyel a Laingok közül fog kiválasztani egyet :B
Abban igazad lehet, hogy vannak trendek, de azért a Laing az egy jó bevált dolog a vízhűtésekben, a Tt messze nem annyira.
Kezdő vizesként nagyon tetszett a Tt külalakra, de miután utánajártam, hogy valóban milyen, le is tettem róla rögtön (ahogy az Innovatek is egy vakvágány volt egy éve... :B ), szóval a kezdő vizesek is ha tájékozódnak, jó kis rendszert össze lehet hozni belátható pénzekért, és bármikor viszonylag könnyedén bővíthető, a Tt-ről ugyanez nehezen mondható el.

Bevallom én elveszek a grafikonok tengerében, sosem voltam jó ezek értelmezésében, de kérdezni mindig könnyebb az okosabbtól ;] , emellett sikerült összeraknom egy viszonylag jónak mondható rendszert, ami persze folyamatosan épülget :B

Üdv.: Delta-Laca

(#20708) Nippon


Nippon
őstag

Valaki keresett a napokban fehér csövet.

Íme: [link]

Nem is tűnik rossznak!

(#20709) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Hello!
Egy közepes teljesítmény rendszerbe mekkora tartályt kellene tenni?
[Ez] kicsi lenne?
Tetszik benne, hogy könnyű elhelyezni és jól néz ki:) :))

(#20710) Armando_19 válasza B4l!nt (#20709) üzenetére


Armando_19
őstag

Teljesen jó szerintem,ha a csonkokat megfelőre ki tudod cserélni, ha kell. nekem pl nincs is nagyon kiegyenlítő tartályom, csak az ami a pumpában van:D

(#20711) RapUGround


RapUGround
tag

Tudtok olyan vízhűtésrendszert ami kifejezetten procihoz van, nem halkság miatt kell.
Csak kifejezetten arra hogy a majd egyszer meglévő Q9550-et 50*C-alatt tudjam tartani 3,6Ghz-n de ha lehet akkor 4Ghz-ig megsem állnák. Persze CM690-es házba lenne amit persze 7 noctua ventivel szellőztetnék csak a procinak feltétlenül víz kéne.

(#20712) Bulitt válasza B4l!nt (#20709) üzenetére


Bulitt
őstag

Én azért 6x átgondolnám ezt a tartályt, valahogy fel is kell tölteni, és ha jól látom a tetején van a töltő nyílás. Ha be van szerelve hogy töltöd fel, hogy kényelmesen hozzá tudj férni?

RapUGround: Veszel mondjuk egy ilyen blokkot. ehhez veszel egy Laing DDC 1T pumpát vagy valamilyen Laing DDC pumpát plusz egy Dual radit amire 2db 120-as venti ráfér. Kellene még egy tartály is, de akár egy filportos csővel is megtudod oldani a rendszer feltöltését.

[ Szerkesztve ]

(#20713) shteer válasza RapUGround (#20711) üzenetére


shteer
titán

arra a procira nem ajánlunk komplett szettet (főleg nem Tt, Gigabyte kompakt rendszert), szvsz megfelelő részegységekből összeválogatva hatékonyabb rendszered lehet kicsit több pénzért

..szerintem jónak tűnik

(#20714) Bulitt válasza shteer (#20713) üzenetére


Bulitt
őstag

:DDD

(#20715) Armando_19


Armando_19
őstag

Tényleg, HDD tartó vizesblokkból melyiket érdemes venni? iszonyatosan örülnék, ha lenne valami olyan megoldás, amivel a vinyóim zaját tudnám csökkenteni. megbolodnulok már néha tőle.

(#20716) RapUGround


RapUGround
tag

Bulitt:Akkor tudom, hogy miket kell vennem kb. Köszi.
shteer: Gondolkodtam a 3D Galaxy II-őn, de akkor inkább összerakok eggyett, ami ütősebb valamivel.

Akkor a gondolom a subcooling-nál jó helyen keresgélek.

(#20717) Delta-Laca válasza Armando_19 (#20715) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ez talán az egyik legjobb, bár az ára kicsit gáz :B

Üdv.: Delta-Laca

(#20718) Armando_19 válasza Delta-Laca (#20717) üzenetére


Armando_19
őstag

Ezt jól látom hogy 72 euró?:D
Atyaúristen. a halkságot eléggé meg kell fizetni ahogy látom. Ha nem lenne a nyakunkon ez a fránya SSD korszak, akkor simán bevállalnám... de így...:S

(#20719) Nyugdíjas válasza Armando_19 (#20718) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

vegyé ssd-t more ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20720) OC válasza fsb1000 (#20625) üzenetére


OC
őstag

Ez teljesen tiszta. A "nő" és "csökken" ellentétét nem értettem, de ez nézőpont kérdése (víz-tarti, tarti-levegő).

A hőtérkép és a magyarázatod alapján is azt mondom, hogy nem csak a cső hosszával, hanem a bordázat kialakításával, sűrűségével is lehet variálni. (Mint ahogyan a Cape Cora profilok sem hasonlítanak a hőtérképes bordázatra, vagy akár egy "rezsórátorra".) Tehát szerintem a kijelentésed, miszerint Ebből következik hogy nagyobb hőteljesítményhez hosszabb (bordázott)cső kell. nem állja meg a helyét. Persze ha a "más paraméterek"-et is hozzátesszük az előző mondatodból, akkor mindjárt más a helyzet. Viszont pont ez az eszmecsere tárgya.

A #20626-ban lévő hőtérkép érdekes, csak ott meg sajnos több helyen variáltak, tehát az sem mutatja igazán a hossz és hőmérséklet összefüggést.

A csatolt képen ugyan nem a bordákon, hanem a talpvastagságon van a hangsúly, azonban az ábra az általunk taglalt területet is érinti.

(#20721) OC válasza Lucif-R (#20628) üzenetére


OC
őstag

Köszi!

Mivel esztétikai szempontok figyelembevételével kellett építkeznem, ezért nem helyezhettem el vízszintesen a radikat, valamint a hely sem engedte volna, ahová a házikó került.

Amit tenni lehetett volna még esetleg, hogy az alsó furatokhoz nem egy, hanem két egymásba csavart alaplapi távtartó csavart raktam volnam, felülre meg maradt volna a mostani egy-egy. Így kicsit szögben lett volna az oldallaphoz képest, így lehetett volna nyerni egy kicsit. Bár lehet, hogy ezt még megoldom, ha a gép közelébe kerülök a jövőben, persze a srácot nem lesz egyszerű rábeszélni.

A V3 "csúnyasága" szubjektív, a produkciója nyomásesés és dT szempontból viszont nagyon is objektív.

Az előbb kimaradt képet is csatoltam...

[ Szerkesztve ]

(#20722) Bulitt válasza Delta-Laca (#20717) üzenetére


Bulitt
őstag

A régi verziós dual olcsóbb :B

(#20723) Nyugdíjas válasza Bulitt (#20706) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most látom csak.... Ez elég komoly :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20724) Nippon


Nippon
őstag

4000-ért lehet kapni passzív, hangszigetelt 5,25"-os vinyókeretet, 35 fok körül tartja a HDD-t, és a hangját is kellően szigeteli.
Ezért nem kell 20+ ezret kidobni! Persze ha valaki fanatikus.... :)

(#20725) Silex válasza Bulitt (#20722) üzenetére


Silex
aktív tag

Voltam a napokban Nyugdíjasnál, akkor még megvoltak a blokkok, le is akartam rá csapni, de megelőztél, grat! Jól játál vele... :K

(#20726) Bulitt válasza Nyugdíjas (#20723) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen, nekem is tetszik. Egyszerű tiszta még is modern. Nagyon ízlésesen megvalósított mod. Ha lenne türelmem kézügyességem és pénzem sztem én is csinálnék egy ilyet :) Lézer vágásos dizájn elemek, a szolidság jegyében, fekete elox minden.

De csúúúda szép vona :C

Silex: thx thx lehet lesz esélyed rá ha kell... erősen agyalok hogy én is eladom a vizem :(

[ Szerkesztve ]

(#20727) Nyugdíjas válasza Bulitt (#20726) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megmondom őszintén nekem is benne van az agyam hátsó szegletében a kisördög az eloxal kapcsolatban :D
Csak nem biztos, hogy ott is maradna, mikor megmondják, hogy vifil kosztesz :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20728) Silex válasza Nyugdíjas (#20723) üzenetére


Silex
aktív tag

Köszönök mindent, összeállt a rendszer! Először ejtettem egy kis hibát úgyhogy eláztam. Egy nap szárítkozás után már minden ok. A hőfokok kicsit magasnak tűnnek, 40 egynéhány cpu, 50 körüli vga (cpu sok bár lehet csak a lefogatás gond) Finomítani kell még...

(#20729) Silex válasza Bulitt (#20726) üzenetére


Silex
aktív tag

Mindenképpen szólj ha el akarod adni! Bár mint sejtem nem éppen legjobb kedvedben válsz meg tőle... :U

(#20730) Bulitt válasza Silex (#20729) üzenetére


Bulitt
őstag

ha az ár miatt írtad akkor megtudunk majd egyezni :DDD

(#20731) Bulitt válasza Nyugdíjas (#20727) üzenetére


Bulitt
őstag

shteer már fejből vágja mi merre hány kash, szóval vázoltasd fel vele a méreteket megmondja :DDD

(#20732) Silex válasza Bulitt (#20730) üzenetére


Silex
aktív tag

Nem az ár miatt, (bár az sem mindegy) inkább mert rákattantam :B

(#20733) Bulitt válasza Silex (#20732) üzenetére


Bulitt
őstag

Ismerős érzés :U

(#20734) O$zkł


O$zkł
aktív tag


szerintetek egy ilyen radiátornak van akkora teljesítménye mint 1 dulpának?
méretei:28x22x4cm

[ Szerkesztve ]

"Be the change you want to see in the world"

(#20735) jenei92 válasza O$zkł (#20734) üzenetére


jenei92
senior tag

van :D ?

(#20736) O$zkł válasza jenei92 (#20735) üzenetére


O$zkł
aktív tag

lehet, hogy hülye kérdés volt:D
inkább triplához viszonyítva milyen lehet?
(gondolom sokkal rosszabb nem lehet, mert szinte 4 12-es venti fél el rajta)

[ Szerkesztve ]

"Be the change you want to see in the world"

(#20737) Bulitt válasza O$zkł (#20736) üzenetére


Bulitt
őstag

Elnézvén a képeket ahhoz kell is az a 4db venti. Lamellázás baromi sűrű

(#20738) fsb1000 válasza OC (#20720) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OC.
Természetesen igazad van, hiszen a cső külső bordázat is jelentősen befolyásolja a hőéleadó képességet.
Ennek ellenkezőjét nem írtam.

Én azt szerettem volna kifejteni, hogy a bordázottság felületével és strukturáltságával nem lehet tetszőleges mértékben nővelni egy adott csőhossz hőleadóképességet.
Bizonyosan van ennek egy ésszerű és egy fizikai határa is.

Amennyiben ennél a határnál nagyobb hőleadásra van szükség akkor nincs más lehetőség, mint a csőhoszt nővelni.

(#20739) O$zkł válasza Bulitt (#20737) üzenetére


O$zkł
aktív tag

de ha olcsón meg toom szerezni akkor gondolom megéri nem?

[ Szerkesztve ]

"Be the change you want to see in the world"

(#20740) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Milyen chipset blokkot tudnátok ajánlani?
Sajnos, a yakuza.tora féle plexitetős csoda (használtan vettem tőle), lassan árvizet okoz a gépben... :((

Védd a fákat, egyél hódot!

(#20741) fsb1000 válasza OC (#20721) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OC:
Ez a kép tényleg szemléletes.
Az is eszembe jut róla, hogy CPU/GPU milyen kicsi hőleadó felülettel rednelkezik és ott milyen nagy hőfluxus alakul ki.
A meglévő vizhűtéseinkkel sokkal hatékonyabban (kisebb dT-kkel) tundnák hűteni, ha blokkok jóval nagyobb felületen érintkezhetnének.

Úgy gondolom ezért (is) van fejlesztési verseny blokk oldalon.
Radi és szivattyú viszonylatban sokkal kevésbé érzékelhető ez a verseny.
Bár nekem elég csekély a rálátásom a vizes piacokra.

O$zkł:
Én senkit nem beszélek le a barkácsolásról, de egy idő óta úgy gondolom sokkal egyszerübb és még rentábilisebb is "szabványos" radikat vásárolgatni, mint auto/légkondi cuccokkal kinlódni.

Egy dublát kb 6K-ért árulnak az apróban. Ez a radi mennyi 2,5? Csonkok? venti felfogatás? Nyomásveszteség? Belső korrozió és kicsapódott anyagok?
ehh...

[ Szerkesztve ]

(#20742) O$zkł válasza fsb1000 (#20741) üzenetére


O$zkł
aktív tag

hát van benne valami
nah majd meglátom mennyi pénz jön össze

"Be the change you want to see in the world"

(#20743) mistixx


mistixx
tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy mekkor taljesítményű szivattyút érdemes vennem a köv. blokkokhoz: NB,SB,2xMOSFET blokk, ezekhez HF csatlakozó lesz.KÉsőbbiekben szeretnék még processzor és vga blokkokat is beépíteni.
A tanácsokat előre is köszönöm!
Üdv!

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#20744) Bulitt válasza mistixx (#20743) üzenetére


Bulitt
őstag

Mi értelme van az alaplap vizezésének ha a cpu-t kihagyod? Attól függ milyen rendszert kívánsz hűteni és mennyire akarod később bővíteni (milyen blokkok lesznek benne stb) Adatlapon töltsd ki a cuccok részt a konfigofdal, hogy tudjuk mire kellene a vízhűtés. Ezek után többet tudunk segíteni. De ahogy aláírásom is jelzi a kereső a barátod, olyan mint a google :)) De kezdésnek vaktába annyit mondok hogy egy Laing DDC típusú pumpa elviszi.

(#20745) Mr.Csizmás válasza Bulitt (#20744) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Eléggé n00bnak érzem magam a vízügyben, de ez nekem is értelmetlen...víz cpu nélkül? cpu-val kellene kezdeni nem?

más: HK blokk mit takar? :D :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20746) OC válasza fsb1000 (#20738) üzenetére


OC
őstag

Én azt szerettem volna kifejteni, hogy a bordázottság felületével és strukturáltságával nem lehet tetszőleges mértékben nővelni egy adott csőhossz hőleadóképességet.
Bizonyosan van ennek egy ésszerű és egy fizikai határa is.

Ebben a formában 100%-ig egyetértek Veled. :R

#20741

Pontosan így van.

Sokkal másabb lenne a kép akkor is, ha az IHS-ek normálisabbak lennének.
Bár biztos vagyok benne, hogy ha a chipek (GPU, CPU) IHS méretűek lennének, akkor is meglenne a verseny, csak mondjuk 180W esetében nem mondjuk 38fok vs. 36 fok, hanem 5fok vs. 7fok chip-víz dT értékek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#20747) fsb1000 válasza mistixx (#20743) üzenetére


fsb1000
nagyúr

mistixx
Mennyit szánsz a szivattyúra? 10K, 20K 30K?
És milyen NB,SB,2xMOSFET blokkjaid vannak vagy lesznek?

Ezeknek nagyon változó az ellenállása, igy általánosságban nem lehet válaszolni a kérdésedre, esetleg helyből a legerősebb szivattyúkat ajánlani.

Megjegyzés: mivel NB,SB,2xMOSFET a CPU/GPU-nál kevesebb hőt ad le elég lenne nekik egy gyengébb/olcsóbb szivattyú is kis radival, de amint bővítenél, rögtön mindkettőt cserélni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#20748) mistixx


mistixx
tag

Hali!
Akkor ezek szerint nem fogalmaztam meg elég pontosan a kérdésemet.Elnézést kérek.
Konfigom mostmár látszik.
Proci hűtést azért nem akarok egyenlőre mert CM Hyper Z600as hűtű van rajta és az még 3,0Ghz-ra húzott terhelés alatt lévő E6600at is max 45 fokig engedi.
Viszont az alaplap NB-e ha nem kap aktív hűtést akkor alap helyzetben is 45fokon indít..terhelve bőven 50 fölé megy sajnos.Most 1 12cm-es venti löki rá a levegőt így terhelve 45fokos.
Azért akarok váltani mert szeretnék kicsit tuningolgatni a cumón és attól tartok akkor nem lesz elég a léghűtés.
A vízhűtés blokkok egyébként Tody56 kollégától származnak majd.
Laing ddc-k valamelyikével szemeztem én is csak gondoltam hátha van aki tud egy kis felvilágosítást adni a tapasztalataiból kiindulva.
Nyilván szeretnék a procira is vízhűtést,de egyenlőre ennyi lóvém van és én ezt ítéltem fontosabbnak.
Húú ez elég hosszú lett..:)
Üdv!

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#20749) shteer válasza mistixx (#20748) üzenetére


shteer
titán

én sejtettem a dolgot, de megvártam a végkifejletet :DDD

a mostani lapodra kell a blokk-szett?

mivel a későbbiekben tervezel bővítést, ne sajnáld a kesst egy jobb szivattyúra ;) DDC jó választás, a pro verziótól nincs már messze árban egy D5 vario

..szerintem jónak tűnik

(#20750) mistixx válasza shteer (#20749) üzenetére


mistixx
tag

Igen a mostani lapra lessz.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.