Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20401) Lucif-R válasza zsolt1129 (#20393) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Bal fent kereső => TT, thermaltake, bigwater, kompakt :((( ( a KE-RE-SŐ használata nagyban csökkenti az elcsépelt 5000x kitárgyalt témák újra elcséplését és kitárgyalását ) :(((

[ Szerkesztve ]

(#20402) DeadMen válasza Nyugdíjas (#20400) üzenetére


DeadMen
tag

Mennyiért tudsz Te hozni réztetős D5 variot? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20403) M.W.H válasza hakos1987 (#20382) üzenetére


M.W.H
aktív tag

ahh csak a kiirásodra irom jó ötlet kéne csinálni egy földhütés totyikot ott mehetne az eszmecsere:D

(hangos a laptopom az asztalit már megreguláztam azzal nincs is baj, de ez? vizhütés uyge kizárva de ha beleszorok egy marék földet a ventihez tényleg halk lesz de vajon mennyire lesz hideg?:D:D:D)

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#20404) butcher eu válasza Mr.Csizmás (#20397) üzenetére


butcher eu
senior tag

igazából nem volt konkrét ok vagy ilyesmi, csak annyi hogy maradjak a víznél mert az már egy kiforrott dolog és biztosan üzemel. nagyjából ennyi.
De ha valaki megcsinálná és működne, lehet átvennám a licenset.

vannak elvetemültek akik próbálkoznak olyan dolgokkal, mint pl:
vki kipróbálta h mi a legjobb hővezető az alábbiak közül:
paszta ezüstpaszta bicskelekvár szilvalekvár tejföl és baracklekvár.
a nyertes a baracklekvár volt. :F :Y

(#20405) Foglalt név válasza M.W.H (#20403) üzenetére


Foglalt név
addikt

Fölhűtés van szinte az összes régi borospincén ;)

Remélem nyugdíjas valami korrekt árral dob meg :D

(#20406) Nyugdíjas válasza DeadMen (#20402) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Örülök, hogy sikerült megragadnod a kérdésem lényegét:U

Né általánosííccssáááá:DDD Kiváncsi volnék, hány helyen vizsgálódtál, mielőtt ezt megtetted... Tippelhetek? 0-nál angyobb, de 2-nél kisebb egész szám ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20407) DeadMen válasza Nyugdíjas (#20406) üzenetére


DeadMen
tag

Azért írtam,mert a legtöbb helyen 4-5k-val drágábban árulják,mintha közvetlenül a gyártótól vennéd,amit meg is értek,csak ha valaki onnan veszi egyből,jobban jár.

(#20408) DeadMen válasza Nyugdíjas (#20406) üzenetére


DeadMen
tag

Be kell vallanom a Te árlistádat nem néztem meg :DDD Hiba vót :R Kijelentés visszavonva :B

(#20409) butcher eu válasza Foglalt név (#20405) üzenetére


butcher eu
senior tag

csatlakozom az előttem szólóhoz.
ha jól tudom geothermikus föld energiával lehet fűteni és hűteni is. csak nagyon drága a kialakítás.

(#20410) fsb1000 válasza butcher eu (#20392) üzenetére


fsb1000
nagyúr

butcher eu:
Azt hogy "mit bír el" a rendszered nagyon nehéz megválaszolni.
Sokkal inább lehet megbecsülni tapasztalat alapján, mint alapadatok nélkül közelítő számítást végezni. (ezért javaslom fordulni Nyugdijas, shteer, stb fórumtársakhoz)

De tőlük se várj konkrét választ, mert a rendszered legalább 2 olyan elemet tartalmaz, amirő fogalma se lehet senkinek mérés nélkül: Egyedi radi a dupla mellett. (ha jól érettem) és a duplaradi ventillátorainak légszállítása.

[OFF]Ha kell a VGA hűtés akkor vedd meg szereld be és teszteld.
Ha felszökik a vizhőfok, akkor a következő sorrendben próbálkoznék.
1. nagyobb légszállítás radikra (akár ideiglenes ventikkal)
2. ha 1. pont megoldotta a problémát, akkor elég a térfogatáram, és vagy ventizel, vagy veszel még radit
3. ha 1. pont után is meleg a viz, akkor a VGA blokk vagy "lefolytotta" a rendszered (lecsökkent a térfogatáram, nagyobb szivattyú kell), vagy túl sok hőt visz be a rendszeredbe az új VGA blokk. Ekkor nagyobb radit kell venni és ismét próbázni. ha még mindig nem OK, mert "lassú" a víz, akkor szivattyú csere is.

Ha pontosan meg lehetne becsülni a rendszered, akkor elég lenne 1x beruházni olcsóért.
Igy marad a próbálgatás, kölcsönkérés, szerelgetés.

Sacc/kb... mivel a 3870 kevesebb hőt termel, mint a tuningolt e8400@4Ghz én arra számítanék, hogy a passziv radira szerelt ventikkel "elbírná" a rendszered a VGA hűtését, ha kis ellenállású blokkot veszel.
Ha nem akkor lehet szivattyú csere is lesz... mert az L20-nak csak 1,3m az emelőmagassága.[/OFF]

(#20411) #72042496 válasza Aygor (#20356) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Másrészt minden minkavégzésnél kell számolni gravitációval.... "

Figyelj csak, olyanról, hogy konzervatív erőtérben végzett munka hallottál már? Halkan jegyzem meg, hogy a klasszikus fizika szerint minden centrális erőtér - így a gravitációs is - konzervatív. Innentől miről beszélünk? :U

Arról nem is beszélve, hogy - más megközelítést alkalmazva - ha az óriáskerekes példára felírod a munkatételt, szintén azt veszed észre, hogy gravitációs munkavégzés nincs.
De ha szerinted van, akkor számold ki légy szíves mennyi is az, ha a kereket egy r sugarú, m tömegű gyűrűvel közelítjük, w szögsebességre gyorsítjuk és a súrlódástól eltekintünk?

Megértjük, ha elfoglalt vagy és a középiskolás fizikát is elfelejtetted, de akkor legalább ne ragaszkodj a butaságaidhoz! Főleg, ha többen is leírták magyarul, hogy nincs igazad!

(#20412) butcher eu válasza fsb1000 (#20410) üzenetére


butcher eu
senior tag

:R :R így már értem :DD

köszönöm hogy lefordítottad számomra is érthető nyelvre. :W
amúgy 1 dupla pro radim van 1 ventivel.de 2 noctua-át szánok rá.oszt megláttyuk mire megyünk.

(#20413) fsb1000 válasza Mr.Csizmás (#20394) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mr.Csizmás
Milyen viszkozítású glicerint tudsz beszerezni? Milyen hőmérsékleten közelít a vizéhez?

A kisebb fajhővel biztos nincs gond, esetleg néhány tömítés lehet érzékeny a szilikon olajra, de nem tudom milyenek lehetnek a blokkokban (viz+glikolra tervezték).

Szerintem PC vizhűtésbe jobb a víz, de spec. "merítéses" hűtésre 8-10L nekem is kéne a trafóolajodból....
Szóval, ha nincs erős indokod, ne térj el a víz+glikol párostól.

(#20414) fsb1000 válasza butcher eu (#20412) üzenetére


fsb1000
nagyúr

butcher eu:
Bocs!!! Félreértettelek. Azt hittem a dupla mellet van egy passziv radid is.
(de az csak egy tartály...)
Javaslatom visszaszívva, de azért lepróbázhatod...

Szerintem a dupla radi nem lesz elég tuningolt C2D+3870-hez. Szinte biztos, vagy csak brutál ventikkel és kissé magasabb vizhőfokkal..
Kell mégegy dupla a VGA-hoz, hogy közel annyi maradjon a vízhőfokod, mint most. Vagy dupla helyett 1 tripla több ventivel.
2x hőmennyiséghez, több mint 2x radi kell, ha a többi paraméter változatlan.
(mert a térfogatáromot lecsökkenti a +radi, no meg a +GPU blokk is)

(#20415) Armando_19 válasza shteer (#20379) üzenetére


Armando_19
őstag

Úgy lesz!:R ma már szerintem nem esek neki.... majd csak holnap. MSI quadpipe 4850 lett a nyerő, mindenen van rendesen borda, FET/MEM. -.- nagyon jó kis kegoldás volt az MSI-től.

(#20416) butcher eu válasza fsb1000 (#20414) üzenetére


butcher eu
senior tag

valami hasonlóra gondoltam én is. vagy venni még egy ilyet.
vagy eladni a mostanit és egy ilyennel pótolni. 3 ventivel. ez már biztosan elég lenne nem?

(#20418) fsb1000 válasza butcher eu (#20416) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyon valószinű. A beépítési lehetőségeket is érdemes figyelembe venni.

(#20419) Lucif-R válasza jenei92 (#20417) üzenetére


Lucif-R
senior tag

[link] <-- Ezt is... :U

Szerk.: és végre megint Magyarföldön vagyok :))

[ Szerkesztve ]

(#20420) jenei92 válasza Lucif-R (#20419) üzenetére


jenei92
senior tag

:P

(#20421) D1Rect válasza Lucif-R (#20419) üzenetére


D1Rect
félisten

;]

(#20422) O$zkł


O$zkł
aktív tag

HEATKILLER® GPU-X Rev2.5 X1800 / X1900 SW
szerintetek egy ilyen blokkot rá lehet barkácsolni hd4850-re? :DDD

"Be the change you want to see in the world"

(#20423) Lucif-R válasza O$zkł (#20422) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Barkácsal bármit rálehet bármire barkácsolni... ajánlom pl google-n keress rá a 4850 furatméretekre, vagy kérj meg valakit akinek van hogy nézze má meg. A HK-nak biztos van valahol pontos furatmérei táblázata... vagy hasonló... ha a nyáklik kisebb akkor lehet a lefogatót barkácsolni ha nagyobb akkor lehet másik lefogatót barkácsolni... de teljesíményben, illetve VMOSFET és RAM-ok nem nagyon lesznek hűtve és sztem egy 4850már igényli.

(#20424) O$zkł válasza Lucif-R (#20423) üzenetére


O$zkł
aktív tag

a ramra meg a többire van sünim meg minden
csak el akarom kussoltatni a karit mert ez a leghangosabb/legmelegebb cucc a gépben
és hatékony is lenne valamennyire?

"Be the change you want to see in the world"

(#20425) O$zkł


O$zkł
aktív tag

a tody féle blokké 75mm átló szal a hd4850-nek is ennyi
már csak a blokkér vagy a kártyáét kéne megtudni amire rámegy

mod:elméletileg a furattávolság stimmel mert a tody blokk rámegy mind a 2 karira

szerintetek hatékony is lenne?

[ Szerkesztve ]

"Be the change you want to see in the world"

(#20426) Bagira01 válasza O$zkł (#20424) üzenetére


Bagira01
veterán

Mi a reteknek ahhoz víz? Accelero s1 bőven elég egy leszabályzott ventivel :DD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#20427) O$zkł válasza Bagira01 (#20426) üzenetére


O$zkł
aktív tag

az s1 nem férne el a házamba a ventivel :((
meg ha már van víz akkor ne csak a cpu-n legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

"Be the change you want to see in the world"

(#20428) Lucif-R válasza Bagira01 (#20426) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Észrevetted hogy ez a Vízhűtés Topic? Csak kérdem... :U :DDD

(#20429) Bagira01 válasza Lucif-R (#20428) üzenetére


Bagira01
veterán

Észrevettem :DD Csak azért írtam mert nem feltétlenül mindíg a víz a legjobb megoldás. De ha nem fér el a házába akkor csak az marad. Egy speckó hd4850 blokk benne van egy 20k-ba, aztán mikor lefut a dolog, szív az eladással :U Nekem van hd2900-ra való ek blokkom, bár kétlem hogy rámenne hd4850-re(lusta vagyok kivenni a gépből a karit) Aztán lehet hogy mégis :F

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#20430) syC válasza Brumi˘ (#20388) üzenetére


syC
addikt

Szerintem 60fok alatt leszel úgy is :)

(#20431) O$zkł válasza Bagira01 (#20429) üzenetére


O$zkł
aktív tag

ha rámegy az ek blokk akkor lehet érdekel, de én nem veszek speckó blokkot 20k-ért nekem elég ha csak a gpu-t hűti a többire van ramsüni.

"Be the change you want to see in the world"

(#20432) Yso válasza jenei92 (#20417) üzenetére


Yso
tag

Atyám! Bazzz! Hogy lehet így "elbánni" egy Ninjával.

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20433) DeadMen válasza Bagira01 (#20429) üzenetére


DeadMen
tag

Elvileg nem jó rá. Szvsz nem egyeznek a furatok :F

(#20434) Bulitt válasza Yso (#20432) üzenetére


Bulitt
őstag

Kalapáccsal? :DDD

(#20435) st3v0


st3v0
tag

Sziasztok!

Első vizhűtésemnél tartok, ugyhogy lehetnek lama kérdéseim, remélem elnézőek lesztek. Olvastam a forumot, és pár kérdés megmaradt.
ugy döntöttem FEBI 01381 (pirosat) fogok keverni a vizben, a kérdés hogy mi a jó arány: 10-90% v 15-85% ?
másik kérdésem: az egyik blokkot használtan vettem és az alja picit zőld :) . Mivel tudnám letisztitani?

köszi

(#20436) DeadMen válasza st3v0 (#20435) üzenetére


DeadMen
tag

az oxidálódva van...ha jót akarsz,akkor ne tisztítsd,hanem políroztasd meg:)

(#20437) Yso


Yso
tag

Sziasztok!

Megint lenne egy kérdésem! Mekkora lehet a hőtermelése egy 4Ghz-re húzott (~1.32V load) e8500 + X48-as alaplap és 2db HD4870 (nem húzott) karinak? Én alapból a 400W-ot megkockáztatom, de pontos adatokat nem sikrült összevakarnom. :F
Az eddig talált korábbi hozzászólások alapján 1 tripla ezt nem viszi el. 1tripla+1single (esetleg minimál moddolás után dual is belemenne a házba) 1200RPM-es ventikkel?
A gép "mozgathatósága" igény, bár nem sűrűn tervezem cipelni... Szóval a külső radik nem nagyon jönnek be. :(

Kösz :R

[ Szerkesztve ]

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20438) Yso válasza zsolt1129 (#20393) üzenetére


Yso
tag

Nekem volt ilyen de nem jobb egy jó léghűtőnél, max csendesebb. Ha csak CPU-t hűtöd, jobb és biztonságosabb a saját rendszer. Az sem lesz drágább ennél sztem összerakni..

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20439) DeadMen válasza Yso (#20437) üzenetére


DeadMen
tag

Egy mo-ra 2 a gépház oldalán? :U

(#20440) Yso válasza DeadMen (#20439) üzenetére


Yso
tag

Sajna nem. :O Cosmos házat nem akarnék megfúrni.

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20441) Bagira01 válasza O$zkł (#20431) üzenetére


Bagira01
veterán

Megnéztem nem megy rá, a gpu-ra még okés lenne, de a kiálló alkatrészektől nem megy rá :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#20442) O$zkł válasza Bagira01 (#20441) üzenetére


O$zkł
aktív tag

kár :((

"Be the change you want to see in the world"

(#20443) st3v0 válasza DeadMen (#20436) üzenetére


st3v0
tag

és ha igy hagynám az mennyivel rontana a teljesítményen?

(#20444) DeadMen válasza st3v0 (#20443) üzenetére


DeadMen
tag

Sztem eléggé,a patina nem vezeti úgy a hőt szvsz,mint a réz :) Mennyire sok az a "zöld folt"?

(#20445) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali.

Ha valaki hallott/ismer uv kék festékről vízhűtéshez, kérem ajánljon valamit. A feser-one-ról sok rosszat mondanak, trutymó ügyileg...

Nyugdíjas: mekkorát kerestem mi?

Mezőhegyes

(#20446) Delta-Laca válasza Yso (#20437) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ez a radi 3 ilyen ventivel csodákra lehet képes, szerintem kordában tudná tartani a gépedet. Lehet kicsit borsos az ára, de talán a legjobb triplaradi :B ( Én is ilyet szeretnék majd egyszer... :R ). Ha jók az értesüléseim, Nyugdíjasnak és Shteer-nek is ilyen radijuk van, nem vagyok 100%-ig biztos benne :B .

Üdv.: Delta-Laca

(#20447) Bulitt válasza Ottoka (#20445) üzenetére


Bulitt
őstag

színhelyességben a feser one a nyerő, ez is akkor trutymósodik be ha valami nem jó a rendszerben. pl: egyéb szennyeződés. Bár elnézve külföldi társainkat erre ők nagy ívben pottyantanak. És ezért van ennyi trutymó, persze bárkinél jelentkezhet ilyesmi féle kiválás, koszos a cső belülről amit vettél stb.

Itt van pár szín :P

(#20448) st3v0 válasza DeadMen (#20444) üzenetére


st3v0
tag

már eltünt a folt, a 2000 vizes csizoló szépen leszedte az egészet :C

(#20449) P00By


P00By
nagyúr

(#20450) jenei92 válasza P00By (#20449) üzenetére


jenei92
senior tag

5letes,meg szép fekete..
De a hangszórórács porszűrőnek... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.