Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20651) P00By


P00By
nagyúr

(#20652) r-chee válasza Armando_19 (#20646) üzenetére


r-chee
őstag

Ilyen tartályom van nekem is, csak piros színben. Azon kívül, hogy nagyon dizájnos, a használata jelent pár fok mínuszt a vízhőfoknál. Tapasztalatom szerint a lamellái könnyen felmelegeszenek a benne lévő víztől, így egy (v. több) halk venti útjába téve aktív része a hőleadó rendszernek :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20653) r-chee válasza P00By (#20651) üzenetére


r-chee
őstag

Ebből akár vmi gyógykenőcs is készíthető ($$$$), ha nagyobb mennyiség áll rendelkezésre :D .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20654) butcher eu válasza P00By (#20651) üzenetére


butcher eu
senior tag

ezt miben találtad?

(#20655) Armando_19 válasza shteer (#20647) üzenetére


Armando_19
őstag

(#20656) shteer válasza Armando_19 (#20655) üzenetére


shteer
titán

jobban tetszik az ára, mi? :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#20657) Lucif-R válasza r-chee (#20652) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Akár azt is meg lehetne csinálni hogy csinálni vagy venni neki egy plexi hengert aminek az aljára rászerelsz egy 12cm-s halk ventit... és akkor lehet több fokot is ad, bár már kitárgyaltuk hogy annyira nem sokat :D

(#20658) P00By


P00By
nagyúr

Az új DHX+ bordával ellátott Corsair DDR3(tc)-as ramokhoz a tesztelők egy TEC RAM Cooler kit-et kaptak. Érdekes :U

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#20659) shteer válasza P00By (#20658) üzenetére


shteer
titán

elég kemény :) így lehet ám jó teszteredményeket produkálni :))

..szerintem jónak tűnik

(#20660) Sgor válasza P00By (#20658) üzenetére


Sgor
tag

Nagyon durva ez a peltieres megoldás! :Y
Kíváncsi vagyok az eredményekre!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#20661) Nyugdíjas válasza P00By (#20658) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Miért van az az érzetem, hogy ez csak nekik járt alanyi-jogon?! :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20662) Armando_19 válasza Nyugdíjas (#20661) üzenetére


Armando_19
őstag

Küddtem privit! :B :B :B

(#20663) butcher eu


butcher eu
senior tag

halllló

erről a gpu blokkról valami vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#20664) WiZARD válasza butcher eu (#20663) üzenetére


WiZARD
addikt

attól függ mire.
nekem 4850en van, jó, de kell borda és légáram a ramnál és vrm-nél.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20665) butcher eu


butcher eu
senior tag

a gyáriak nem elegek?

(#20666) butcher eu válasza WiZARD (#20664) üzenetére


butcher eu
senior tag

és hogyon teljesít, mennyire melegszik? és milyen órajeleken?
mert péntekre elvileg nekem is lesz, és infót gyűjtök, hogy mire számítsak.

[ Szerkesztve ]

(#20667) Brumi˘ válasza butcher eu (#20663) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem volt 4850-en ilyen. Kb egy ac s1 szintjét hozta. Memókat én is hűtöttem, de ha nincs húzva szerintem nem fontos extra hűtés nekik. A gyári bordákat még vissza rakhatod.

(#20668) Slax válasza fsb1000 (#20609) üzenetére


Slax
senior tag

Hopp, privát lett a hszemből.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#20669) fsb1000 válasza Slax (#20668) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kösz!

nem baj.. az adataid kicsit megingatják azt az "elméletem", hogy a radiknál többet számit a légszállítás változása, mint a térfogatáram változása.

A passzív radis vitába sem szerettem volna belefolyni, mert még nem tudtam rájönni, hogy egy átlagos PC radi ventikkel mennyivel többet tud eldiszcipilni, mint passzivban.
(persze sok mindentől függ.. akár attól is hogy az ablak alatt van a passzív vagy nem)

(#20670) Davzone


Davzone
senior tag

Guruktól kérdezném:
Bigwater 745
PW850i ProWater
Bigwater735

Ebből a 3 rendszerből melyiket érdemes megvenni?
e8200-re lenne,és egyenlőre nem tervezek váltást max valami q9300ra.
esetlen egy északi hid hutovel lenne kiegészitve.VGA semmiképp.
Szal elég lenne ezek közül akármelyik?
Sok különbséget én nem látok,mindegyik 400liter/óra csak a prowaterbe van valami vizáramlás mutato a 745be meg egy dupla 12es + radi.És az a fura hogy az az olcsóbb nem pedig a 735 :DDD
Szal akkor elég lenne nekem a prowater is?Mert a 745be az a két radiátor elég nagy helyet foglalana :S Viszont a 735 meg a prowater ugyan annyi és a prowater sztem ujabb.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#20671) #72042496 válasza Rampagaj (#20560) üzenetére


#72042496
törölt tag

Múlt héten adtam el ezt 80K-ért, fél éves hitellel... :(

Egyébként ennek is kétszer örültem, először mikor megvettem, másodszor mikor megszabadultam tőle, de kívánom, hogy Neked több szerencséd legyen a dologhoz. :)

(#20672) Brumi˘ válasza Davzone (#20670) üzenetére


Brumi˘
addikt

Felejtsd el mind3at...

[ Szerkesztve ]

(#20673) fsb1000 válasza Davzone (#20670) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha mindenképp ilyen szettet akarsz akkor a 3 közül a BW745 válaszd.

A radik tartják hűvösen a vizet és abból 2+1 van BW745-hőz. Bőven elég még q9300-ra is, hiszen legalább 200-300W eldiszcipálására képesek közepes ventivel.
A BW CPU blokkját a leggyengébbek között jegyzik, a szivattyúja szinte ismeretlen, de higgyük el hogy teljesíti a gyári adatokat, amik elegendőnek tünnek.
Léges megoldásnál nagyobb a hűtőteljesítménye, de szerintem hangosabb lesz.

Az ára nagyon kedvező a BW745-nek 21K.. nem rossz...
Veszel hozzá használtan egy jobb blokkot max. 6K-ért (Delta V2), igy 27K-ből van egy vizhűtéses rendszered, amelyre garid is van. (kivéve blokk, de az nem romlik el)
1x elmentél a boltba... azonnal müködik, majd kivársz egy kedvező ajánlatott jobb blokkra és még örülsz is, hogy fejlesztettél/barkácsoltál.
De az is lehet e8200-ra elég a BW blokkocskája is... ha nincsenek nagy igényeid.

Kontra:
Ha közel ennyi pénzből használtan akarnád összeválogatni hasonló/jobb cuccot PH apróról, akkor kis türelemmel ez sikeredne:
- Dupla radi 6K
- Laing DDC 6k
- CPU blokk DeltaV2 6K
- Csövek 1,5K
- Csatlakozók 2K
- Kigyenlítő tartály 3K
- Hűtőfolyadék 1k
- ventik 1,5 K
(szóljatok "guruk", ha valamit drágán áraztam be!!!!!!)

Összesen 27K és nincs rá garid (szivattyúra kéne valamennyi).
Tehát ugyanannyiba kerül a használt cucc(!!!!!!!!!): kisebb a radija, de jobb a szivattyúja és szebb a csövezése, de rosszabb esetben 3-4 embertől kell összeszedjed pár hét alatt.
Postaköltséget nem is számoltam....
Csak akkor tudod használni ha az utolsó alkatrész is megérkezett.

Mindenki döntse el maga melyiket választaná. BW745+V2 vagy összeválogatott+V2.
(Boritékolom, hogy kb azonos lesz a hűtőteljesítmény.)
Azon lehet vitatkozni melyik rendszer és miként bővithető majd VGA felé (bár Davzone most nem tervezi, de "mi" tudjuk hogy 3 hónap múlva majd akarja )
Szerintem mindkettő bővíthető, nyilván a BW754+V2 helyből szivattyú cserés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#20674) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fsb1000: mindenképpen az összerakós. igaz én pont egybe veszem, de összerakós :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20675) fsb1000 válasza Mr.Csizmás (#20674) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Dehiszen csak a szivattyú tipusában különböznek....

(#20676) fsb1000 válasza Davzone (#20670) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Davzone: Kb erre számíthatsz BW745-vel (eredeti blokkjával): [link]

A Hyper 6-os léghűtőt ugyan lekörözi, de azért egy hardcore vizes ember ennél többre vágyik.
Ami pozitivum lehet, hogy 110-180W TDP(?) tartományban elég alacsony és alig változik a vizhőfok (ugye a 2+1 radik miatt) és a csak 7 fokkal megy feljebb a CPU hőmérséklet.
Ezekből az adatokből az látszik, hogy CPU blokk a gyenge pont.
Sacc/Kb Delta V2 (hagy hasonló blokk) csere után 3-5 fokot is csökkenhet a CPU hőfok ilyen hőleadás mellett.

Sajnos sok PC vizhűtés alkatrész nem rendelkezik gyári grafikonokkal, ezért csak az ilyen tesztekből lehet következtetni a tulajdonságaikra. (elsősorban hőellenállásra)
Feltéve ha hitelesnek tekintjük ezeket a teszteket.

A legbosszantóbb, hogy a szivattyúk jelleggörbéjét adják meg legritkábban.
pedig milyen jó lenne a Laingokkal összehasonlítani.
A BW745 szivattyújáról sincs elég adat. Pl emelőmagasság nagyon fontos lennne.

(#20677) Bulitt válasza butcher eu (#20663) üzenetére


Bulitt
őstag

Hello

Nekem ilyenem van, Brumi^ -tól vettem meg. Nagyon jól teljesít. Egy 9600GT OC verziót visz alap óra jelen ami 700/2000/1750. A gyári ventivel a GPU hőmérséklet 30 fok volt terhelve 40-45, ezzel a blokkal alap hőmérséklet 23 fok terhelve 30-33. Végeredményben nagyon jó vétel volt, főleg hogy nincs ventilátor ami zajonganak, de sajnos a ramoknak kell az aktív hűtés, hiszen nekem is kb 50fok a ram terheletlenül :(

(#20678) fsb1000 válasza fsb1000 (#20676) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Érdemes megnézni egy olyan tesztet, is ahol a BW745-öt lealázzák más vizhűtés
szettek(?)

Persze azt azért figyelembe kell venni, hogy az Apex Ultra / Ultimában egy D5 szivattyú és egy elég jó Apogee blokk van, ami egészen más kategória a Bw745-höz képest.
Igaz az ára is kb 2,5x.
Szóval ez is egy szett... amit nem szokás ajánlgatni, de sokunk cucca alulmaradhatna (dT-ben), ha összehasonlítanánk vele.

Megint csak azt tudom gondolni, hogy a BW745 egy blokk csere után 3-4 fokot tudna javítani a teszteredményein és úgy már egészen használható lenne.

(#20679) Bulitt válasza fsb1000 (#20678) üzenetére


Bulitt
őstag

Szerényen megkérdezem, de rem sértődés nélkül nem unod még? :U

(#20680) fsb1000 válasza Bulitt (#20679) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mire gondolsz? Egy fórumtársnak válaszoltam a kérdésére.

Ahogy Te is GPU WAK "Black-series" témában.
Mi a különbség szerinted?

(#20681) Bulitt válasza fsb1000 (#20680) üzenetére


Bulitt
őstag

"Ahogy Te is GPU WAK "Black-series" témában. " :F

Hát én arra értettem hogy mérések alapján próbálsz meg mindent meghatározni. Én például a tapasztaltabbakra bíztam a rendszeremet mikor össze vásároltam a dolgokat, és nem csalódtam. Sőt!! Jobb lett a vártnál, még a profik szerint is :R

(#20682) fsb1000 válasza Bulitt (#20681) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem vagyunk egyformák...

Elfogadom, hogy neked megfelel, hogy a tapasztaltabbakra bízod a rendszered összeválogatását.

Szerinted az ő tapasztalataik honnan származnak?
Gondolod, hogy "mérések" nélkül gyült nekik össze?

(#20683) Bulitt válasza fsb1000 (#20682) üzenetére


Bulitt
őstag

Ahogy megismertem egy két személyt személyesen ,igen merem azt mondani hogy nem álltak le méregetni. beszerelték a gépbe és gyűlt értékekből következtették ki, hogy mi merre hány méter.

Tényleg nem vagyunk egyformák csak a méréseid következtében a lényeget elfelejti az ember. Azt ha már van egy vízhűtése élvezze is annak előnyeit ne csak azt nézze, hogy most -1;-2 fok ide vagy oda. Nekem is bőven elég hogy idle 20 fok a cpu maghőmérsékletem az az vízhő fokos. Az hogy load-ban meg 40fok az nem érdekel mert soha ne fogja elérni a purcanási határt. Ez az amit elfelejtesz a nagy méricskélésbe és az okításba, ha a rendszert használom, és úgy használom amire van, és amire vettem soha nem fogok ilyen értékekkel számolni. Nem vagyok matematikus és fizikus aki új hűtési rendszer kifejlesztését tűzte célul maga elé, és nem tervezek új blokkokat se gyártani. Én szimplán megelégszek a nagy számok törvényével, ha sokan mondják rá hogy jó, akkor valamit tudhat :R

:R

(#20684) Brumi˘ válasza Bulitt (#20677) üzenetére


Brumi˘
addikt

A kis pöcköm a nevembe nem úgy van ahogy írod. (Brumi˘) Altgr+4 utánna space. ;)

(#20685) fsb1000 válasza Bulitt (#20683) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne hari... ezt írod:
"beszerelték a gépbe és gyűlt értékekből következtették ki, hogy... "

Milyen értékek gyültek?
És milyen módon tudtak gyűlni mérés nélkül?

Tudnál mondani egy konkrét példát erre az érték gyűlésre?

Figyuzz: nézd meg a saját (#20677) hozzászólásod.
Azok az értékek hogy gyültek?
Mérés nélkül, vagy esetleg Te is a mérés bűnébe estél?

[ Szerkesztve ]

(#20686) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Két gyűlés között kérdeznék, mégpedig a propilénglikol hűtésre való alkalmasságáról :) Fémet kikezdi-e, vagy esetleg a csöveket, fajhő tulajdonságai...stb.

Mindig érdekeltek az alternatív megoldások ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20687) Bulitt válasza Brumi˘ (#20684) üzenetére


Bulitt
őstag

sorry tudom ám csak félre nyomtam :R

(#20688) Bulitt válasza fsb1000 (#20685) üzenetére


Bulitt
őstag

Na látod az ilyenek miatt mész az ember agyára. Szerinted attól hogy nem érdekel, nem használok programot? Ez olyan mint hogy minek oprendszer ha csak játszol.

(#20689) fsb1000 válasza Bulitt (#20688) üzenetére


fsb1000
nagyúr

aha... ahhoz képest hogy nem érdekel elég jól megjegyezted a mérés nélkül gyült adatokat, és tudtál vele másnak segíteni. Már megérte.

De lépjünk tovább..
A Giga 9600GT-n sajnos nem tudom megmérni a RAM-ok hőfokát, pedig érdekelne.
Te milyen programot használtál ami alpján ezt írtad:
"hiszen nekem is kb 50fok a ram terheletlenül"

Mr.Csizmás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20690) bim válasza P00By (#20651) üzenetére


bim
veterán

mintha csak a saját apogee GTX blokkommat látnám....
mert nem fért bele nekik abba a "szolid" árba egy réz tető csak a vacak alu.... :(((

(#20691) butcher eu


butcher eu
senior tag

morning emberek

megjelent az új TT bigwater. de nem sok különdséget látok a régiekhez képest.

(#20692) shteer válasza butcher eu (#20691) üzenetére


shteer
titán

akkor nyisd nagyobbra a szemed :))

új blokk (szubj: baromi ronda de legalább a plexit kihagyták), fantasztikusan vastag belső hőleadó, design 5,25 előlap átfolyásjeljzővel... mi más kell? :DDD

jah, ez: 10-16 dB-es zajszint Tt mérései alapján kötve hiszem :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#20693) Delta-Laca válasza butcher eu (#20691) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Tt újra..., majd kiderül, hogy milyen lesz, de a közvélekedés nem hiszem, hogy változni fog: inkább alkatrészekből összeválogatott vizescucc, mint BW :B

1600-2400rpm 20dB(A) mellett?:Y Nem kicsit lehet hangos, de hát kinek mi a hangos :B
Az a CPU-blokk nem igazán tűnik erősnek, kicsit mintha kicsi lenne, vagy csak én látok rosszul? Legalább a csövek meghíztak 3/8-osra. Sajnálom azokat a leendő vevőket, akiknek nincs 3db 5'25-ös helyük a házban, max felrakják a ház tetejére ;]

Üdv.: Delta-Laca

(#20694) P00By


P00By
nagyúr

Radiator Sandwich:

[kép] [kép2]

- Q6600 @ 3.2 GHz with Nexxxos XP Waterblock
- HD 4850 with EK FC Waterblock
- XSPC X2O 400 Pump
- Magicool Slim 360 radiators
- three Nanoxia fans

[teszt] [teszt2]

Forrás

(#20695) Delta-Laca válasza P00By (#20694) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ugyanez a megoldás, csak nem slim, hanem Extreme radival mennyire lehet életképes? :B Ugyanis nekem ez nagyon megtetszett, nekem is megfordult már a fejemben ez a megoldás, csak nem mertem megkérdezni, nehogy balhé legyen belőle ;]
Lehet a Chieftec ház tetejébe én is belepakolok egy NexXxos "hamburgert" :DDD

szerk: hogyan tudta mindkét radira rácsavarozni a ventit? Én legalábbis nem tudom elképzelni, hogyan és mivel csinálhatta, hisz nem sok hely van ott :B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#20696) P00By válasza Nyugdíjas (#20661) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem jól érzed[link] :D

(#20697) fsb1000 válasza P00By (#20694) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi! Az utóbbi idők leghasznosabb linkjének tartom.

(#20698) Nippon válasza Delta-Laca (#20695) üzenetére


Nippon
őstag

Levette a radi oldaáról a rozsdamentes borítást...

(#20699) shteer válasza Delta-Laca (#20695) üzenetére


shteer
titán

kanyarcsavarhúzóval :DDD

na ezt az összeállítást összeengedném egy Tc triplával :) méretek és ár is egyezik kb :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#20700) fsb1000 válasza butcher eu (#20691) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Idéznék a cikkből:
"P500-as szivattyú .... óránként összesen 500 liternyi folyadékot képes megmozgatni"

Ilyen megtévesztő leírások nem csak az Iponon, de a PH-n is olvashatók a "hivatalos" tesztekben. Ebből az egyszeri user azt feltételezné hogy ez szivattyú jobb, mint a Laing DDC mert az csak 460 litert tud "megmozgatni" a gyári speckója szerint.

Ezért (is) tartom felülbírálandónak azt az álláspontot, hogy a vizhűtés szerelmesei és ÉPÍTŐI közül sokan elvetik a minimum szintű alapfogalmak és összefüggések megismeréset.

Vajon hányan vannak tisztában azzal, akik ilyan cuccot megvesznek, vagy másokat rá- illetve lebeszélnek, hogy az "500 liternyi folyadékot képes megmozgatni" kifejezés mögött mi rejlik.

Tudom... ebben a műszaki jellegű "szaktopicban" nem igen kedvelik a számokat és az elméletet, de közben nincs más lehetőség egymással közölni tapasztalataink nagy részét mint számok formájában.
Szexről és irodalomról lehet beszélgetni mért értékek nélkül. De egy vizhűtési rendszernél szinte megkerülhetetlen, hogy számadatokkal is kommunikáljunk, ha elakarjuk mondani a véleményünket egy-egy eszközről vagy rendszerről.
Ha mást nem legalább a saját hűtendő alkatrészeink hőfokát megmérjük és bedobjuk a közösbe, hogy mások tudjanak viszonyítani mire számítsanak hasonló rendszer beszerzésekor, kiépítésekor.

Gondoljátok ezt át.
És bocs a sok "elmélkedésért", akit nem érdekel pédzsdanoljon vagy csak vizes képeket nézegessen.

Az a nyavajás bigwateres pumpa meg csak akkor tud 500 litert, ha a csonkja nyitott, azaz nincs a "rendszerben".
Amint bekerül legalább egy blokk+radi körbe már a felét sem tudja, és a vizszállítása máris kevesebb lehet mint a LAING DDC-é
Miért?? Mert az emelőmagassága jóval kisebb mint a sokak által favorizált Laing-é.
Olyan mintha a trabantban lenne 6. sebességfokozat és 200-al menne sík terepen, de emelkedőn a 100 se megy neki. A szivattyúk mindig "emelkedőn" közlekednek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.