Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21601) Laraxior válasza TazLeacher (#21600) üzenetére


Laraxior
titán

nekem a sima DDC elviszi a rendszert..pedig van pár elem benne :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21602) syC válasza TazLeacher (#21600) üzenetére


syC
addikt

Egy sima D5 vario acetal is elég lesz :D

(#21603) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hálás köszönet! Most ilyenre megy az alku Bagira-val. Egyezkedünk és lehet megveszem radit és a pumpát.

Wazz nézegettem blokkokat a lapomhoz...olcsó mulatság lesz, az tuti. 2 napja 10 euroval csúsztam le egy licitről. Komplett blokkszett volt...úgyhogy egyelőre lehet csak a CPU lesz, aztán ha majd lesz blokk akkor az is.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21604) Laraxior válasza TazLeacher (#21603) üzenetére


Laraxior
titán

Tody56 csinál cuccokat..én is most vettem tőle..és meg kell mondjam elég jó kis darabok :K :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21605) TazLeacher válasza Laraxior (#21604) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már írtam neki privit. Bár a terméklistán nem szerepel a lapom... :(

Nézegetem ebay-t, most megint van egy cuccos, de egyelőre a szállítás macerás. Ha meg tudom oldani rámegyek az tuti.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21606) Ghandi válasza tototos (#21584) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én már érdeklödtem ilyíen átalakitó kittröl annyit hogy huha,de ugylátszika magyarország utolsó fellelfehtő darabját Shteer vette meg 2007 ben :DDD
Tényleg sehol sem kapható sajna,pedig én is vevö lennék egyre.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21607) HIJ


HIJ
őstag

Üvd!

Tervezek egy dualradi vételét, de a csőátmérőkkel és a hozzájuk tartozó csatikkal nem vagyok tisztában. Tehát nekem elvileg 1/2" -es csöveim vannak, amiknek a belső átmérője 11mm a teljes pedig 16mm. Ennek a csőnek tulajdonképpen mi a típusa? Mert nézegettem a subcoolingon, de nemigazán láttam ilyen méreteket. És ha már az meg van akkor talán a csati is tisztább lesz.

(#21608) Bulitt válasza HIJ (#21607) üzenetére


Bulitt
őstag

nem lehet 1/2"-os a csöved mert annak a 19/13mm-es méretei vannak. (k-b).

Ami neked van az sima 10-es HF csövek 1/4" és ehhez kell neked 10mm-belső átmérős csatit venned, ha tényleg HF rendszert szeretnél.

Mondjuk ilyet, de van Tody-nak is saját készítésű

(#21609) Nippon válasza fsb1000 (#21577) üzenetére


Nippon
őstag

Kevered a dolgokat papa!

Miért kellene, hogy érdekeljen a dT, csak mert vízhűtést használok? Megfelelően lehűti a rendszert, a többi nem érdekel.
Egyáltalán nem keveredtem ellentmondásba, nem tudom miről beszélsz.
A szavakat ismét mesterien forgatod, ugyanis szó nem esett verekedésről, csupán arra utaltam, hogy a kötözködős stílusod valószínűleg azért tudott ilyen szintre fejlődni, mert még nem találtál emberedre.
Egyébként meg nem hiszem, hogy normális szavakkal le lehet rendezni veled bármit is, mert rögtön személyeskedni kezdtél....

(#21610) Bulitt válasza Nippon (#21609) üzenetére


Bulitt
őstag

Én nem folytatnám, már többen próbálták, de nem használ ;)

(#21611) Nippon válasza Bulitt (#21610) üzenetére


Nippon
őstag

Lezártam :)

(#21612) fsb1000 válasza Nippon (#21609) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nippon, ezt írod:
"Egyébként meg nem hiszem, hogy normális szavakkal le lehet rendezni veled bármit is, mert rögtön személyeskedni kezdtél...."

Légyszíves idézd tőlem azt a részt, ahol személyeskedtem veled!
Amig ezt nem tudod megtenni, addig sajnos nem tudok mást gondolni, minthogy szándékosan állítasz valótlant.

Ha megvan az idézet, akkor bocsánátot kérek Tőled a személyeskedésért és véglegesen lezárhatjuk a csevejünket, mintahogy már az elején javasoltam. (#2156)

(#21613) HIJ válasza Bulitt (#21608) üzenetére


HIJ
őstag

Értem. Én abból indultam ki, hogy a hűtésem gyártója asszonta :) Akkor ezek 1/4" HF csövek lehetnek?
Arra gondoltam, hogy lépésenként lecserélem a hűtésem egy combosabbra. Kezdetben a radit egy ilyenre. Gondolom ez azért nagyban befolyásolja majd a teljesítményt? Legalábbis úgy érzem, hogy ez a single alu radi nem győzi a feladatot.

(#21614) tototos


tototos
őstag

Hello mindenkinek.

Nem tudja valaki hol tudok eheim hhps-hez invertert szerezni? Sajnos az enyém elfüstölt :(

(#21615) fsb1000 válasza Bulitt (#21610) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bulitt:
Ugye Te voltál az a kedves vitapartnerem, aki kifogásolta, hogy mindig méregetek... Aztán mikor rákérdeztem, hogy Te honnan szeded a fórumon közölt adataid a saját rendszered hőmérékleteiről, akkor mégiscsak kiderült, hogy Te is méregetsz elég rendszeresen csak épp nem érdekel. (idézhető)
Lehet Nippon is igy van vele... Őt a dT nem érdekli, csak annyi, hogy a víz lehűtse a rendszerét. Persze hogy semmi ellentmondás nincs egyikötöknél sem....

ja igen.. Silex fórumtársnak épp egy 1/2" csatit linkeltél/ajánlottál (13mm belsővel), pedig szerinted az Ö 11-es csőve nem 1/2" és inkább 10mm belsejű HF-et kéne vennie.
Bocs... ha valamit megint félreétek.

(#21616) Silex válasza fsb1000 (#21615) üzenetére


Silex
aktív tag

Csak az avatarunk ugyanaz, akinek linkelte az HIJ.
Nekem szépen megy a rendszer 10/13-al, gyönyöjű fekete tygonokkal. Éppen azon gondolkodom mostanában, hogy házon kívülről hogyan szippanthatnék levegőt csak a radira. (Ugye a ház tetejében van és kifelé szippantják róla a levegőt a ventik.)

(#21617) fsb1000 válasza Silex (#21616) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elnézést hogy összekevertelek HIJ-vel! (benéztem... az avatart)

[ Szerkesztve ]

(#21618) Nippon válasza fsb1000 (#21612) üzenetére


Nippon
őstag

Az ilyen apróságokra gondolok, mint a 2. létrafokon állók kiabálnak lefelé, a ezzel az erővel bélyeget is gyűjthetnék, a hőmérős poénom szintén ellenem fordítása és kifigurázása.
Ezeket sajnos mind annak veszem.....
Sőt a szándékosan állítok valótlant is ide sorolnám.

Az meg, hogy beszólsz az egyik hsz-edben, majd odaírod a végére, hogy zárjuk le.....
Bocs, hogy nem nyeltem be!

(#21619) Nippon válasza fsb1000 (#21615) üzenetére


Nippon
őstag


Lehet Nippon is igy van vele... Őt a dT nem érdekli, csak annyi, hogy a víz lehűtse a rendszerét. Persze hogy semmi ellentmondás nincs egyikötöknél sem....

Erre is kénytelen vagyok reagálni!

Összeraksz egy rendszert, vagy veszel egy gyárit. Mindkettő hűti a gépet, akkor is ha nem hasonlítgatok dT-ket, ha nem lesem a jelleggörbéket meg azt sem tudom, hogy mi az a térfogatáram.
Lehet, hogy a te életed csak a vízhűtés körül forog, én csak szórakozásból használom, ezért mélyebben nem is érdekel.

(#21620) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyre hangosabb az EheimStation-om :(

Ajanljatok helyette valami kicsi, kompakt, csendes szivattyut, ami tartallyal egybe van epitve.

Meret korlat:10x12x15 centi.

Ja, az sem baj, ha nem repedos anyagbol van...

Laing DDC Pro mennyire jo vetel?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21621) nyunyu válasza nyunyu (#21620) üzenetére


nyunyu
félisten

Ize, G1/4-es csati+csovezes mar adott.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21622) Sgor válasza nyunyu (#21620) üzenetére


Sgor
tag

"Laing DDC Pro mennyire jo vetel?"
Az! :K :K

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#21623) fsb1000 válasza Nippon (#21619) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"...ezért mélyebben nem is érdekel.."

OK, ezt megértem és el is fogadom Tőled.
Szerintem van még néhány fórumlátogató, aki hasonlóan viszonyul a hobbijához.
Nincs ezzel semmi baj, amig elfogadjátok, hogy ebben a fórumban lehet helye a "deltaT" emlégetésének, a méricskélésnek, esetleg a barkácsolásnak és semmilyen témát nem szükséges száműzni, ami műszaki szempontból a vizhűtéssel kapcsolatba hozható.
Legfeljebb nem kell elolvasni azokat a hozzászolásokat, amik kivül esnek az érdeklődési és megértési körön.

Sajnálom, hogy pár napja reagáltam a 2 "viccesnek" szánt hozzászólásodra és egy terjedő jelenséggel hoztam összefüggésbe:[link] [link]
Okkultam belőle és már úgy gondolom ilyesmi is lehet része a "szakmai" fórumoknak, ha a kérdezőnek tudunk érdemi válaszokat is adni.

(#21624) Nippon válasza fsb1000 (#21623) üzenetére


Nippon
őstag

Sajnos az a baj, hogy nem fogod fel, hogy inkább olyan emberek vannak itt többségben, akik nem méricskélnek. Legalábbis nem éjjel-nappal. Lehet, hogy te körzővel-vonalzóval építed a rendszert, én és sokan mások csak összerakjuk a kellékeket, ami általános iskolás fizikatudással kivitelezhető. Működik, ennyi.

[I][/I]"Legfeljebb nem kell elolvasni azokat a hozzászolásokat, amik kivül esnek az érdeklődési és megértési körön."

Hát igen, ezért sem kellett volna beleszólnod az egészbe...
Az pedig ismételten nagyon korrekt részedről, hogy belinkeled amit írtam és így még akár bunkóságnak is tűnhet. Esetleg oda kellett volna biggyeszteni, hogy mire írtam.
Nem érdekes, szarkeverő vagy!

De írok neked egy példát a végére!

Van autód? Tisztában vagy az alkatrészeivel és a pontos működésével? Netán tudsz blokkot összefűzni? Nem?
Akkor paraszt vagy ecsém, járjál busszal...
Kb ezt írtad vizesguru ;)

(#21625) fsb1000 válasza Nippon (#21624) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Látod.. kettönk közül te nem akarsz megbékélni és azt elfogadni, hogy ugyanazt a hobbit lehet több oldalról is közelíteni.
A példád azért nem jó, mert a gépkocsi nem a hobbim, csak közlekedek vele.
Nem is járok autós fórumokra...

Viszont mikor a motorozás volt a hobbim, akkor a 650-es URAL-omnak új váltót terveztem és le is gyártattam. Szereztem hozzá BMW spojlert és az eredti "tajgás" üléseket kényelmesebbre cseréltem, a lengéscsillapítokat lágyabbá tettem és igy tovább......
Mert a hobbim volt.
Az avatarom is azokra a szép időkre emlékeztet. Lenyomtam párszázezer kilométert.
Bejártam Európát mikor itt még sokan meg sem születtek, minden feles pénzem és időm a motorozásra fecséreltem.
Mert a hobbim volt.
Akkoriban egy bokszer motor legalább annyira megdobogtatta a szívem, mint most mikor a deltaT-m közelít a nullához, vagy a házi gyártású blokkokat "versenyeztetem" gyáriakkal.
Bár van műszaki végzettségem és fizikát is 2x tanultam a középiskola után, mégis hónapokig kellett újratanuljak, szakirodalmat felhajtsak, gyakorlati tapasztalatokat szerezzek és sokat kellett "méricskélni", mire valamelyest megértettem a hőtan és áramlastan alkalmazását PC vizhűtésekben.
Mire jó ez?
Mert most az (extrém)vízhűtés lett az egyik hobbim.

Próbáld megérteni és elfogadni, hogy ilyen is van, én is ezt tettem a Te
"Megfelelően lehűti a rendszert, a többi nem érdekel. "
hozzáállásoddal. Nem tartom se jobbnak, se rosszabnak mint a sajátom.

A fórumról nincs statisztikám, lehet a többség olyan mint Te, ahogy állítod.
De néhányan mégis kérdeznek. Mindig vannak kérdések...
És én még emléxem, hogy kezdetben nekem is rengeteg kérdésem volt, és nagyon sokat segítettek az itteni válaszok.
Persze a hasznos válaszok mindig olyanoktól érkeztek, akik valószinüleg nem a
"többi nem érdekel" csoporthoz tartoztak.

[ Szerkesztve ]

(#21626) fsb1000 válasza Sgor (#21599) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sgor:

Nem feledkeztem meg az igéretemről, csak az első eredményeket nem hittem el és megismételtem a procedurát.
Dacolva az "OFF topic" rémével leírom, hogy mire jutottam. Akit nem érdekel, azoktól elnézést...át lehet ugorni a hsz-t.

Ami tán legjobban érdekelhet Téged az a házi VGA blokk (rövidcsonkos) és a GPU WAK összehasonlítása.
Mindkettőn 140W-ot vezettem át ( HD 4870, GTX 260 szintje) és akárhogy próbálkoztam különböző szivatyúkkal és több CPU blokk sorba kötésével, minden esetben pár tizeddel lemaradt a gyári VGA blokk.
Eredményként kijelenthetem, hogy a "házi" gyártású VGA blokknak kisebb az ellenállása és közel azonos a hőátadó képessége, mint a GPU WAK-nak.

Ezek után a sokat szidott TT kigyóst vizsgáltam meg. Kis átalakítás után ez is csak pár fokkal mardt el a jobb gyári blokkoktól (azok közé sorolom Tody V2 CPU blokkját is)
Persze a BigWaterrel szembeni kritikák részben jogosak, mert a gyenge szivattyúval, vékony csővezéssel, és lefojtott blokkal és az alsókategóriás radiátorával akár 8-10 fokkal is melegebben tartja a CPU magokat.
De még igy is jobb lehet mint a léghűtők többsége.
A "házi" gyártású CPU blokkodat csak rövid ideig teszteltem és úgy tünt a TTkigyós és a DeltaV2 között helyezkedik el. (ellenállást akkor még nem tudtam mérni)

Azt is kipróbáltam, hogy közepes és gyenge szivattyúk mennyit rontanak egy rendszer hűtőképeségén. Meglepő, de átlagos rendszer esetén csak pár százalék az eltérés.
Furcsa, hogy nagyobb hőterhelésnél csökken a jobb szivattyú elönye.
[link ]

Ezekután már csak az X2O szivattyúval folytattam a kisérletezgetést (400 l/h).
A hőcsőves léghűtőket házasítottam vizhűtő blokokkal. Arra voltam kiváncsi, hogy milyen módon tudnak hagyományos radiátort helyettesíteni. Bár nem voltak nagy elvárásaim, mégsem vagyok elégedett az eredménnyel
A múlt héten be kellet szerezzek egy vékony Single radit is OC-tól, mert HP-H2O kreálmányok nem tudták "legyőzni" a dual radit. Még a 2db Hyper 212 sem.
[link ]

Azért tanulság akadt bőven, mikor lecsökkentettem a légszállítást és 5V-ra kötöttem a ventillátorokat.
Egyrészt a Duál és Single radi "halk" üzemmódban szinte azonos módon teljesített,
Ez minden korábbi ismeretemnek ellentmond, de ez van...
Talán az lehet a magyarázat, hogy a vékony single radi jobban átszellőztethető volt kis fordulatú ventivel is. De ez csak tipp.
Másrészt a hőcsőves hőleadók jobban teljesítettek, mint a hagyományos radik kis légszállítás esetén, igy lehet kégjogosultsága, ha az elvárás a csendes üzemmód és férjen be normál házba a hőleadő egység.
[link ]

Legvégül 1 és 2 peltiert kötöttem be a rendszerbe. Azaz a hőcsőves hűtők talpa alá beszereltem a 400W-os peltiereket. Igy hűtötték a vizet.
A Duál_ Hyper2112-öt kicsit elméreteztem és nem fért be a házba, de már nem volt kedvem szétszedni, igy a ház oldalára függesztettem: [link]
5V-os tápellátással a névleges tizedét, csak 40W-ot fogyasztanak a peltierek és ennek duplája a hűtőteljesítményük ( ha még használható deltaT-vel müködnek)
Igy sikerült a hűtővizet a környezeti hőmérséklet alá vinni pár fokkal. A CPU magok hőmérséklete 8-10 fokot javult.
A 631-es tesztprocimat igy sikerült 4,4GHz-ről valamivel 4,6 Ghz főlé vinni.
Mivel a hűtésikörben volt egy Single radi is, igy IDLE módban sem ment a viz hőfoka 18-19°C alá, tehát a párakicsapódás nem indult meg.

Ezzel a módszerrel nem kell külön táp a peltiereknek, elbírja a rendszer táp is az 5V-os terhelést és szigetelés sem kell.
Az eredmény tartásához 80W-onként kell egy blokk+peltier+léghűtő egység.
Vagy másként gondolva: azonos hűtőteljesítménynél további peltieres egységek beiktatásával 3-5 fokonként csökkenthető a hűtővíz hőmérséklete, kb. 0 fokig.

Extrémnek extrém megoldás, de túl drága mulatság (egységenként kb 25eFt), akkor már inkább egy kétkörös peltieres hűtés, ami helyből -10°C-re viheti le a hűtővizet.
(persze külön táppal és nagy fogyasztással)

Ennek a HP-H2O megoldásmak a legnagyobb hibája, hogy mire használható lett (halk+hatékony), a mérete miatt már nem olyan kényelmesen helyezhető el normál méretű házban.
Pedig ez volt az eredeti cél.
Elvileg elegendő lenne hyperTX léghűtő is, de annak a 9cm-s ventijét fullon kéne üzemeltetni, ami zajossá tenné a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#21627) HIJ válasza fsb1000 (#21626) üzenetére


HIJ
őstag

Látom te vásároltál radiátort Cyberbeni -től és OC -tól is. Mit gondolsz van teljesítményben vagy lammellázásban valami különbség köztük? Egy dualt néztem ki, ami OC -nál 11500 Cyberbeni -nél pedig csak 7500. Illetve úgy is kérdezhetném, hogy megéri a +4K -t az OC féle?

(#21628) butcher eu válasza Nippon (#21619) üzenetére


butcher eu
senior tag

szerintem nem kellene ennyire véresre venni a figurát. vagy legalább offoljátok ki. mert a végén még lemoderálnak titeket. bocs h beleszólok, de az egész balhétok az én egyik kérdésemből fakadt, és ezért bátorkodtam beleütni a nózim.
ja és egyikőtök se vegye marára, nem kötekszem, csak jót akarok nektek.
hasonulok nipponnal, én sem merülök bele ennyire a víz rejtelmeibe, nekem is csak érdekesség, kíváncsiság ez a vizes rendszer. és próbálom a magam gibic módján kicsit alakítgatni, a hőmérsékleteket csökkenteni.. viszont irigylem fsb1000 fanatizmusát, türelmét, és hozzáértését. ahogy az okosok szokták mondani, nem vagyunk egyformák szerencsére

szóval

[ Szerkesztve ]

(#21629) Nippon válasza fsb1000 (#21625) üzenetére


Nippon
őstag

Kettőnk közül te vagy az aki nem fogad el más megközelítést, ugyanis te kötöttél bele a stílusomba (megjegyzem más nem), majd ezek után lekicsinylő és kioktató megjegyzéseket tettél.
Én tiszteletben tartom, hogy te komolyabban foglalkozol a témával, és emlékeim szerint egyszer sem tettem negatív megjegyzést erre vonatkozóan.

Amiben igazad van, hogy kérdések mindig vannak. Olyanok is amikre érdemben kell válaszolni. Amire én reagáltam az nem volt komoly kérdés, kiolvashattad volna belőle. Azt hiszem nem kell M.I.T. diploma ahhoz, hogy ismerd a páralecsapódás jelenségét.
Nem is tudtuk tovább fejtegetni a választ, mert te közbeléptél. Nem baj, más megtette helyettem.
Ez a vita viszont teljesen felesleges és nem illik ide. Azért mentem bele, mert itt nyílt színen letámadtál, és ezt nem hagyom.

(#21630) Nippon válasza butcher eu (#21628) üzenetére


Nippon
őstag

Én nagyon békés vagyok :))

(#21631) fsb1000 válasza HIJ (#21627) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Cyberbeni-től vettem tőbb méretű radit is 45mm mélységgel, aztán összehasonlítottam a boltokban raktárról kapható "márkásokkal" a tripla méretűt.
Gyakorlatilag ugyanarról a gyártósorrol jönnek le, csak átcimkézik öket. (szerintem!)
OC le is vitte a tripla Nexxxos Pro III árát 11.500 Ft-ra pár hónapja. Máshol 3-8K-val többe kerül.

A "kinai" Dupla azonos kivitelezésű, mint a Tripla (lamellázat, mélység, anyag), de vele azonos terméket nem találtam a boltokban, OC-nál sincs neki megfelelő, ezért lehetnek az áreltérések.

Az OC-nál lévő 11.500 Ft-os Nexxxos Extreme II duál radi 48mm-es és valószinüleg nagyobb teljesítményű, mint amit Cyberbenitől vettem.
Neked kell eldönteni, mekkora mélységűt tudsz elhelyezni és 4K különbség megéri az esetleges 10-20%-os hőleadási pluszt. (szerintem nem)

OC-tól a legvékonyabb radit vettem (30mm), épp a beszerelhetőség miatt, elégedett vagyok vele, jobb mint vártam.

(#21632) fsb1000 válasza Nippon (#21629) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nippon: OK, én vagyok az aki nem fogad el más megközelítést.
Igy jártál.

(#21633) fsb1000 válasza fsb1000 (#21631) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs! Nyugdijas árait nem ismerem, lehet nála még kedvezőbb áruak ezek a cuccok!

(#21634) Nippon válasza fsb1000 (#21632) üzenetére


Nippon
őstag

Miért provokálsz :F ,fejezd be!

(#21635) fsb1000 válasza Nippon (#21634) üzenetére


fsb1000
nagyúr

. <---- az ott egy PONT

(#21636) Nippon válasza fsb1000 (#21635) üzenetére


Nippon
őstag

Azzal a két szóval volt bajom ami előtte van.

(#21637) fsb1000 válasza Nippon (#21636) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Válasz hozzá egy szmájlit --> :K

És térjünk vissza vizes dolgokhoz:
Tegnap éjjel 17 fokos vizzel 4,8 GHZ-re javítottam primestabil tuning eredményemen.
Ennyit számit a deltaT 5 fokos csökkenése: +200Mhz
Itt a tél: 0 fokon szeretném elérni az 5GHZ-et. Tesztgép kiköltözik az erkélyre.
Szigetelni sem kell, ha az összes alkatrész hűtve van.

(#21638) butcher eu válasza fsb1000 (#21637) üzenetére


butcher eu
senior tag

lehet h ismét hülyeséget kérdezek, de azért megpróbálkozom vele.
a kiegyenlítő tartályba mehet jégkocka? attól lehet vmi baja?

[ Szerkesztve ]

(#21639) fsb1000 válasza butcher eu (#21638) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Inkább ne, mert csapvizből van. (meg amúgy is kicsi a tömege)
A radidat rakd inkább egy vödörbe, amiben 10KG jeges víz van van.

(#21640) butcher eu válasza fsb1000 (#21639) üzenetére


butcher eu
senior tag

és ezesetben nem áll fenn a páralecsapódás veszélye?

[ Szerkesztve ]

(#21641) fsb1000 válasza butcher eu (#21640) üzenetére


fsb1000
nagyúr

De.. a páralecsapódás veszélye mindig fennáll, ha valamelyik levegővel érintkező alkatrészt a harmatpont alá hűtünk. [link]

(#21642) Syde válasza nyunyu (#21620) üzenetére


Syde
tag

Attól függ. Nekem speciel az volt vele a problémám, hogy nem zárt rendesen, a tőmítő gyűrű ellenére sem. Így folyamatosan kifújt egy kis vízmennyiséget. Másfelől, hogy ne legyen levegős a rendszer kell bele egy kis szivacs. A tőmítés dolgot, egy óvszerrel oldottam meg :D azóta tökéletesen működik és nem szivárog.

(#21643) Sgor válasza fsb1000 (#21626) üzenetére


Sgor
tag

Mivel türelmes ember vagyok, ezért gondoltam, hogy nem felejtkeztél el az ígétetedről! :D

A tesztből látszik, hogy az egyedi blokkjaim kialakítása, méretezése időtállóra sikeredett!
Ha nincs valakinek túlzott igénye, akkor ilyen blokkok is kiválóan megfelelnek a célnak!
Mikor terveztem őket szó sem volt még 100-150W-os fogyasztásokról, és a hozzá tartozó melegedésről!
Kíváncsi lennék, hogy vékonyabb talppal változnak-e az eredmények?

Az is egyértelművé vált (bár eddig is tudtam), hogy hiába van normális blokkod, ha a rendszer többi része alul van méretezve!
Becsülöm a kísérletező kedvedet és kitartásodat!

Köszi! :R

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#21644) Bulitt válasza Nippon (#21634) üzenetére


Bulitt
őstag

Egyetértek :(((

fsb: Kiforgatod az ember szavait. Inkább menjél és rántsál még kettőt vagy ideje lenne keresni egy nőt :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#21645) Laraxior válasza fsb1000 (#21641) üzenetére


Laraxior
titán

hétköznapi ember honnan a retekből tudja mennyi a páratartalom? :D nekem nincsen semmi kütyüm..csak egy fagyasztóládám pár kg jégkocka..és egy hőmérőm :D
egyébként csak egyszer találkoztam ilyen páratémával...amikor kivettem a gépből a videokarit amin vízhűtés volt,és betettünk egy másikat..és közben hűtöttem a vizet..ugye a kártya nem volt használatban.. ki is csapódott a pára....
pedig csak 14-15 fokos volt a víz.. valamelyik nap 8.9 fokig hűtöttem a vizet..mégsem vol pára... csak ezért kérdem hogy hogy a retekbe tudom meg hogy mennyi lehet a relatív páratartalom. Azt a választ hagyjuk hogy ahol kicspódik a pára..és visszanézem táblázatban :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21646) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

(#21647) fsb1000 válasza Bulitt (#21644) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nem adtam okot rá, hogy ilyen stilusban beszélj velem.
Légyszi inkább magánban közöld a rántásos öleteid.

(#21648) fsb1000 válasza Laraxior (#21645) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Laraxior:
Az emberi lakóterek átlagos páratartalma 40-60% között ingadozik.
Fűtési idényben lehet alacsonyabb is picit.

A linkelt táblázatban 22 foktól lefele csak néhány °C eltérést jelent, ha ebbe a páratartalom tartományba becsülöd a számítógép környezetét.

Ha ennél pontosabb értékre vagy kiváncsi, akkor megfelelő lehet a legtöbb családban fellelhető szobai barométer/hygrometer eszköz. Nekük egy békebeli "analóg" hygrométer van a nappaliban. Ilyemi: [link]
Ahol kisgyerek vagy asztmás családtag is van szinte kötelező darab.

Ha be akarod szerezni, akkor állatkereskedésben kb. 1.000 Ft kapsz: [link]
A skála másik végén tizenezer Ft-ért potosabb és harmatpont kijelzéssel rendelkező digitális páratartalom mérőt is vásárolhatsz: [link]

*******

Az én tapasztalatom szerint elsőként a csőveken jelenik meg a pára, aztán a blokk külső felületén és a leszorítókon.
Magán a CPU/GPU-n illetve környezetükben, csak ha a víz már bőven 10 fok alatt van.
Gondolom addigra hűlnek harmatpont alá.
Tehát a fő veszély, hogy a hűtést végző eszközökről folyik az alaplapra, VGA-ra a víz.

CounterBoci:

Ez nem semmi! A mikrostrukturát hogy csinálják?
1x1mm-es kockácskák?

[ Szerkesztve ]

(#21649) CounterBoci válasza fsb1000 (#21648) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Forgácsolással csak megfelelően kis méretű szerszámmal lehet, ami elfér a tüskék között.

Amit nem értek, hogy ezek menetmaróval dolgoznak, aminek a szerszámköltsége 10x-es a menetfúróhoz képest :) Menetmarót általában kemény anyagokhoz használunk nem műanyaghoz.

Ezen felbuzdulva lehet én is csinálok videjót ha faragom a blokkom :C

(#21650) Szatesz


Szatesz
őstag

Ez a mo-ra 2 es megéri az árát? Vagy nem és annyit mint amennyibe kerül? Mert most filozok milyen radit vegyek azé kérdem.....Extreme nova nincs most és extreme quad radi van meg mo-ra2 es...Segitsetek pls....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.