Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok! Ez a valvoline super-coolant lötyi romlandó, mert nekem 1 éve megvan, elég furcsa szaga lett meg a színe is sötétzöldre váltott :DD :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#21152) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Következő vizes projektemben (gyerek gépében is lesz víz...) előre gyártott flexi csövet használnék. Vizest vagy gázost.
Mi erről a véleményetek?

A másik "jellemző", hogy nem lenne a rendszerben klasszikus értelemben vett radiátor.
A hőleadást egy hőcsőves CPU cooler oldaná meg, úgy hogy egy CPU blokk menne a talpára.
Erről vélemény?

1.0 verzióban csak CPU hűtés lesz és szigorú feltétel, hogy minden házon belül marad, lehetőleg nem túl hangosan.

Persze ez a léges dolog nem öncélú, mert esetleg helyet takarítok meg vele, és a tovább fejlesztett verzióban peltier is kerülhet a vizes és léges hőcserlő közé.

(#21153) r-chee válasza fsb1000 (#21152) üzenetére


r-chee
őstag

Egy cpu blokk jól felveszi a meleget, de hogy a talpán keresztül hőleadásra is kíváló-e ez jó kérdés. Én arra tippelnék, hogy nem a legjobb rá. De miért akarsz mellőzni egy norm. radit? Azzal tuti jobban járnál mint vmi egyedi megoldással.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#21154) fsb1000 válasza r-chee (#21153) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Miért radi nélkül?
Számit a méret (150x123mm helyem van) és kiváncsi is vagyok, hogy egy más tipusú hőleadó mit produkálhat.

(#21155) shteer


shteer
titán

EK is ráizgult az új foglalatra :)

..szerintem jónak tűnik

(#21156) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

milyen házat ajánlanátok, amiben alul van a táp, és bele fér belülre a pumpa,(ami most is bent van) a víz azon része, ami most kiszorult. (isolator + dupla radi). valamilyen toronyra gondolta.
bocs hogy ide írom, de a házas topik-ba, nem ajánlottak semmi ilyesmit.

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#21157) fsb1000 válasza butcher eu (#21156) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hagyományos (felül nincs szellőzés) kivitelből sharkoon rebel12. [link]
Az elejébe tripla is belefér.
Csak meg kell barátkozni a gondolattal, hogy elől a légszállítás kifelé írányul.

Ha az Isolator belül van, akkor azért lead egy kis hőt a háznak...
Talán a radi elé állítanám.
Lehet hogy a 24cm-s ventivel szerelt jobban megérné: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21158) butcher eu válasza fsb1000 (#21157) üzenetére


butcher eu
senior tag

hali

köszi a segítséget, ez tök jönak tűnik, de vajon az alsó dupla vinyókosarat ki lehet szedni?
sztem ez lesz a következő projekt egy új táp után, és akkor kész lesz a remekmű. :R :R

(#21159) fsb1000 válasza butcher eu (#21158) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt nem tudom, nekem elég volt a rebel9-es mert abba is belefér egy dupla.
Viszont egy végleges eltávolítás felexxel kb. 2 perc....

(ha valakinek van régi, nemhasznált, eladhatatlan - pl. TT kigyós, MAG - CPU blokkja, akkor dobjon már egy pü-t mert megvenném a radinélküli projektemhez.
Az örökbecsű erekjéket esetleg kölcsönözném a kisérleti szakaszban.)

[ Szerkesztve ]

(#21160) shteer válasza butcher eu (#21158) üzenetére


shteer
titán

max szegecselve van, amit fúróval igazgathatsz emg kicsit :D

..szerintem jónak tűnik

(#21161) Armando_19 válasza shteer (#21160) üzenetére


Armando_19
őstag

Megjöttek a motyók!! hétvégén über gépszerelés!:D

(#21162) butcher eu válasza shteer (#21160) üzenetére


butcher eu
senior tag

köszi a segítséget,

már megírtam a "mi kulás"-nak, uh remélem meghozza. ;]

(#21163) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!
Milyen szivíóattyút ajánlotok a következő rendszerhez?
Van 2 db radiátorom (12x12x5cm), cpu, nb, vga blokk.
Magasság nem igazán van.
A jelenlegi szivattyúm szeretném cserélni, ami egy thermaltake aquarius 2 hűtésből van meg.

(#21164) jenei92 válasza jaja1981 (#21163) üzenetére


jenei92
senior tag

Laing DDC 12ezer környékén,ehez a rendszerhez tökéletes.

(#21165) jaja1981 válasza jenei92 (#21164) üzenetére


jaja1981
addikt

Az mennyi vizet szállít?
Tágulási tartály köthető közvetlen a pumpára?

(#21166) jenei92 válasza jaja1981 (#21165) üzenetére


jenei92
senior tag

Az mennyi vizet szállít?-Beírod a googlebe és megnézed :((( .
Tágulási tartály? Ilyesmire gondolsz?--[link]? :F

(#21167) shteer válasza butcher eu (#21162) üzenetére


shteer
titán

:D
hozzám ma jön meg, én csak egy ilyet kértem tőle ;]

..szerintem jónak tűnik

(#21168) shteer válasza jenei92 (#21166) üzenetére


shteer
titán

nem, olyanra gondol amit a vízhűtésbe raksz
:)

..szerintem jónak tűnik

(#21169) jenei92 válasza shteer (#21168) üzenetére


jenei92
senior tag

Akkor mértnem azt mondja.. :W

(#21170) jaja1981 válasza jenei92 (#21166) üzenetére


jaja1981
addikt

Olyasmire, de kicsiben.
Bocs, hogy megkérdeztem, hogy mennyi vizet szállít.
Úgy vágtad rá, hogy milyet vegyek, hogy azt hittem Neked is ilyen van, és tudod a paramétereit. :(((

(#21171) Yso válasza butcher eu (#21162) üzenetére


Yso
tag

Nekem egy CM Cosmosban kapott minden helyet. Abba modolás nélkül bemegy felülre egy tripla, hátulra pedig 1 szimpla radi ventikkel. Most az hűt mindent (alaplap+ E8500@4Ghz+2x4870) :B Látszólag elég is. A legmelegebb cucc a VGA, ami 65-70 fok körülre melegszik huzamosan agyon terhelve. :D Vízhőfokokat még nem méregettem :B (kellene hozzá egy hőmérő, csak lusta vagyok elmenni és venni :D ....)

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#21172) jaja1981


jaja1981
addikt

Elégséges a Laing-nak a 100l/h szállítása?
Nem jobb, ha többet tud a szivattyú?

(#21173) fsb1000 válasza jaja1981 (#21172) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Üdv!
Itt találod meg a Laing dokumentációját: [link]

A szivattyúknak 2 fő tulajdonságát adják meg:
- maximális térfogatáram: 450 l/h
- maximális szállítómagasság: 3,5m

Ezek az adatok egymással összefügnek és egy karakterisztikát írnak le.
olyat nem lehet mindani hogy XY szivattyúnak 100l a szállítása, mert csak a maximumot tudjuk megmondani, vagy egy csökkentett értéket a rendszer ellenállásának függvényében.

Tehát a laing DDC maximális térfogatárama 450l/h, ha 0 (értsd nulla) a rendszer ellenállása azaz a kimenő csonkján a környezetbe távozik a szálllított folyadék.

A maximális szállítómagasság, pedig arra az esetre vonatkozik, amikor 0 (értsd nulla) a térfogatáram, azaz 3,5m magasra csak cseppeket tudna eljuttatni.
De a PC vízhűtés rendszerekebe épített szivattyúknak nem a garvítációt kell leküzdenie (zárt rendszer esetén majdnem mindegy mennyit halad fe/le a folyadék) hanem a rendszer ellenállását.
A rendszer ellenállását - azaz nyomásveszteségét - praktikus úgy megadni egy egyenértékű számmal, hogy azonos legyen az emelőmagasság dimenziójával. Ezt az értéket veszteségmagasságnak is lehet hívni.


Példa:
Laing DDC max szállítómagassága: 3,5m
Radi ellenállása (~veszteségmagassága): 0,5m
CPU blokk ellenállása: 0,8m
Csővezeték ellenállása 0,4m
A rendszer közelítő ellenállásá (~magasságvesztesége):0,5+0,8+0,4= 1,7m
.
Ebből és a linkelt táblázatból meghatározható a térfogatáram:
Elöször a "maradvány" szállítómagasság: 3,5 - 1,7 =1,8m, aztán az ehhez tartozó térfogatáram leolvasással.
A táblázatban húzol egy képzeletbeli vizszintes vonalat 1,8m-nél, és ahol metszi a Laing karekterisztikájt ott megnézed mennyi a térfogatáram. (x tengelyen)
Eredmény 280 l/h

(#21174) butcher eu válasza Yso (#21171) üzenetére


butcher eu
senior tag

faja cucc lehet, esetleg képet nem tudsz róla dodni? kiváncsi lennék rá

(#21175) butcher eu válasza Yso (#21171) üzenetére


butcher eu
senior tag

utána néztem, szép kis doboz, de nekem ez egy kicsit feláras.

(#21176) fsb1000 válasza Yso (#21171) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyon jó házikók mind a [CM Cosmos], mind a [CM 690], de elvetettem mindkettőt a mostani "projektben", mert az elején nem végig 5,25 hely van és ez (szerintem!!!) megnehezíti a vizes cuccok beszerelését, még nagyobbacska házaknál is.

Te hogy oldottad meg? Hova került a szivatyú/tartály?

A felső ventillátorhely nagy elöny... mindaddig amig a családtagok rá nem pakolják a cuccaikat. Márpedig a gyerekszobában ez előfordul. Inkább beletörödtem egy olcsóbb házzal az előlapi szellőzésbe.

(#21177) Ottoka


Ottoka
őstag

A swiftech mcp-655-re milyen cső való? Mármint úgy értem 1/2"-os? Az mekkora méret a vízhűtéshez használt csövekben?

Mezőhegyes

(#21178) Lucif-R válasza Ottoka (#21177) üzenetére


Lucif-R
senior tag

... :W esetleg googleal próbálkoztál már?

Swiftech-MCP655 = Laing-D5-Pump-12V-D5-Vario

Szintén google : (1 col = 2,54 centi) tehát akkor 1/2 col az olyan 13mm-s belső. Csatlakozó kialakítástól függően +/-1-2mm ( illetve bilincsel talán a 15mm-s csövet is viszi ).

Nem akarok bunkónak látszani csak olyan abszurdan egyszerűen te is kikeresheted dolgokat kérdeztél hogy jaj... a fenti infókat olyan 2perc alatt szerváltam össze... Mert google a TE barátod is... !!! :))

(#21179) Ottoka válasza Lucif-R (#21178) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszi, ezekre jutotta én is, de jobb a megerősítés :P

Mezőhegyes

(#21180) butcher eu válasza fsb1000 (#21176) üzenetére


butcher eu
senior tag

hali

ebbe a házba amit ajánlottál, hogyan megy bele a táp? mert ha lefele van a venti, akkor a vinyókról leszívott meleget nyomja a tápba? vagy ha fordítva van, akkor ha fenntről szív, akkor nem rossz a légáram?

(#21181) Armando_19 válasza butcher eu (#21175) üzenetére


Armando_19
őstag

Enyémet nézted már? 590-es házam van. a vinyó tartó dekket fel lehet tenni teljesen az optika alá. az lesz a hétvégi project, hogy beférjen a kiegyenlítő tartály szépen rendesen!:)

Fél kész gép:D

(#21182) butcher eu válasza Armando_19 (#21181) üzenetére


butcher eu
senior tag

zsir a masinád, az enyém most nagyon kompact, a tartályom és a dupla radim kiszorult, de fel van csavarozva a masinára, csak így fér el. ennél nem lehetne jobb a mostani házban, ezért kell cserélnem hogy minden beleférjen. képeket még nem dobtam fel, de délután sztem meglesz.

(#21183) Armando_19 válasza butcher eu (#21182) üzenetére


Armando_19
őstag

Lássuk lássuk!:D
Nekem hétvégén lesznek új képek. nagyon várom már,hogy teljesen egyben legyen a szett. :C

(#21184) butcher eu válasza Armando_19 (#21183) üzenetére


butcher eu
senior tag

majd ha meglesz az új házam, akkor bele szerelem a többi szerzeményemet. szereztem égszínkék csövet, festo gyorscsatikat, ugyhogy mindenen ki fogom cserélni a csatit. már én is nagyon várom. van még uv kék csőtörésgátlóm, még uv csőre van szükségem

(#21185) Lucif-R válasza Armando_19 (#21183) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Na hajrá :D jól megy a csövek szine az idiótaGigabyte szinezéshez :DDD mint valami legóvár :DDD de ténylég... én pont az idióta szinek miatt nem vettem Gigát a mostani gépembe... monnyuk előtte az volt... és nyitott oldallal eléggé gázosan nézki sztem :DDD Na amúgy hajrá meg ilyenek. ( fényképezésnél várd már meg amíg fókuszál a gép... mert van pár igen csak életlen képed :U )

(#21186) Armando_19 válasza Lucif-R (#21185) üzenetére


Armando_19
őstag

Jaja, meg valami nem volt jó a beállításnál a fotómasinán.. de most hétvégén új project, új képek:D

(#21187) jaja1981 válasza fsb1000 (#21173) üzenetére


jaja1981
addikt

fsb1000:
Igazad van. Bocs, csak rosszul látszik a grafikon alján a 450. simán 150-nek néztem. :W

(#21188) fsb1000 válasza butcher eu (#21180) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Amenyiben 12cm venti van a tápban és 3-nál több HDD akkor igen.
(én nem fordítanám felfele a tápot)
Ha hátsó 8-as ventivel szerelt vagy passziv akkor nem.

(#21189) butcher eu válasza fsb1000 (#21188) üzenetére


butcher eu
senior tag

a jelenlegi tápomban 3 venti van (8-8-12), de egy 550-es chieftec-et szerzek be éppen amiben egy db 12-es van. amúgy 3 vinyóm van ha azt az első kosárba teszem, akkor nem lesz gáz?

(#21190) fsb1000 válasza Armando_19 (#21186) üzenetére


fsb1000
nagyúr

(makromód+diffuzor a vaku elé)

Armando_19
Egyébként mit lehet tudni a Giga chipset blokkjáról? Nem nagy az ellenállása?
Mekkorák a csonkjai?
Pár hónapja ilyen lapon gondolkodtam, de senki sem tudta megmondani, hogy a FETeket mennyire hűti vissza igy a víz.

Ugye a single radi neked sem fért belülre? Mondjuk igy is korrekt, alig áll el a háztól.

butcher eu:
Nem tudom, mert R12 házam még nem volt.
A képekből itélve nagy gond nem lehet mert 90%-ban a hátsó kosárról szívná a levegőt.
Az elsőnek meg, kell adni egy 12-es vagy 9-es ventit 5 volttal. Főleg ha 3 HDD lesz ott szorosan.
A ház tervezői pont oda raktak egy szellöző nyilást.

[ Szerkesztve ]

(#21191) butcher eu válasza fsb1000 (#21190) üzenetére


butcher eu
senior tag

akkor meg vagyok győzve. az elhatározás megszületett ;] má csak a tőke hiányzik. :O

kösz mindent

(#21192) Armando_19 válasza fsb1000 (#21190) üzenetére


Armando_19
őstag

A csonkok pontos számtani méretét nem tudom, de nekem 8/10-es csövekből áll össze az egész rendeszerem, és sok tukmálással rá tudtam feszegetni, mivel nagyobb volt a lapon a csonk átmérője.
Nagy az áteresztése, jó nagy helyet hagytak benne. Én úgy vettem észre a lapnál, hogy víz előtt tuningal 50 fok körüli értékeket mutatott az everest, ahogy be kötöttem a renszerbe, 36 volt a max érték amit kiolvastam. Jól megoldották a heatpipe részét, itt ott dupla szálon közlekednek a dolgok, és minden a blokk alatt fut össze. szépen felpasztáztam az egészet, és nagyon nem csalódtam benne. akinek pl highflow rendszere van, neki biztos okozna gondot az áteresztése, de nekem pont passzol a képbe.
Hú. remélem érthető lett a dolog:D nagyon reggel van még:D

(#21193) fsb1000 válasza Armando_19 (#21192) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ok köszi!
(akkor a 10-es belsejű is simán rámenne, ha a 8-ast erőltetni kellett.)

(#21194) Armando_19 válasza fsb1000 (#21193) üzenetére


Armando_19
őstag

Persze. 10-es belső passzol hozzá szerintem 1:1-ben. csőbilincs meg mindíg van kéznél, ha kell:D

(#21195) SteadyMan válasza fsb1000 (#21176) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Hi Fsb1000!

A CM 690-es ház tetején belül elfér szerinted egy radiátor? Mert úgy láttam képeken, hogy a ház tetején ki van képezve a meleg levegő elvezetés, csak az nem látszik, hogy mennyi hely van belül. A tápnak van alul helye, így akár jó is lehetne. Nekem nagyon bejön a ház design.

(#21196) shteer válasza SteadyMan (#21195) üzenetére


shteer
titán

egy vékonyabb talán, de akkor a venti kerül kívülre :(
[link]

..szerintem jónak tűnik

(#21197) butcher eu


butcher eu
senior tag

na végre tettem fel képeket a gépemről. itt van ni

(#21198) fsb1000 válasza SteadyMan (#21195) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hello, szerintem is befér egy vékonyabb duplaradi, de utána jön a szívás, mert ventit is kéne rá szerelni.
A radi ház_elejéhez közelebbi részén tán még ok a 12cm (ha nem méretes a FET hűtő), de a "hátsórészen" valami konzol kell rá egy kisebb ventinek.
A radi és a ház közé nyilván nem rakható venti, mert akkor meg a radi akadna fel a hátsó panel ablakán.

Sajnos ez is olyan dolog, hogy nem állnak rendelkezésre pontos méret adatok, ezért bele kell próbálni a cuccot. (ha már benn az alaplap!!!)

Nekem már többször beletört a bicskám, mikor kisebb-nagyobb házba próbáltam belezsúfolni a vizes cuccaim. Nem véletlen a Rebel9 + "radinélküli" próbálkozásom.

(#21199) body007 válasza butcher eu (#21197) üzenetére


body007
addikt

ezt a linket ilesztetted: http://picasaweb.google.hu/home - ez a pica gyökere ( a sajátom jön be :) )

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21200) butcher eu válasza body007 (#21199) üzenetére


butcher eu
senior tag

sorry, de akkor mit kell beillesztenem?

és így?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.