Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20951) shteer válasza butcher eu (#20950) üzenetére


shteer
titán

na de minek?

..szerintem jónak tűnik

(#20952) butcher eu válasza shteer (#20951) üzenetére


butcher eu
senior tag

fogalmam sincs. ezt a kérdést felteszem magamnak minden nap.

(#20953) Silex válasza szacsee (#20946) üzenetére


Silex
aktív tag

Azért a d-tek fuzin v2 már elgondolkodtató... fincsííí :DD

(#20954) Silex válasza butcher eu (#20952) üzenetére


Silex
aktív tag

Én eldöntöttem, hogy nem váltok, de ez se szokott teljesen biztos lenni. Gépfejlesztésnél mindig lehetnek hirtelen elhatározások.
Amúgy meg 3600-on levő 6750-em is nagyon megfelel egyelőre (meg majd 8500), csak nagyon komoly munkához kell szerintem core i7, vagy ha valaki nagyon el van eresztve zsével.

(#20955) butcher eu


butcher eu
senior tag

az asszony és a gép harmóniában. hát nem szépek?
Nekem sincsen semmi bajom a masina teljesítményével. Majd egy nagyobb vga lesz, és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#20956) butcher eu


butcher eu
senior tag

én szeretnék csináltatni egy olyan lemezt a videókarira, ami lefedi a WRM-et is meg a ramokat is.
Miból lenne érdemes csináltatni? cu, vöröscu, vagy alu? és hogyan kivel?

[ Szerkesztve ]

(#20957) shteer válasza butcher eu (#20956) üzenetére


shteer
titán

alu vagy vörösréz :K aki meg tudja :) Tody nem biztos h vállal egyedi cuccot

..szerintem jónak tűnik

(#20958) butcher eu


butcher eu
senior tag

ez jó lehet a 48xx-as szériára?
[link]

(#20959) shteer válasza butcher eu (#20958) üzenetére


shteer
titán

sztem nem

..szerintem jónak tűnik

(#20960) Bulitt


Bulitt
őstag

(#20961) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Jenei92 úrtól érdeklődnék a csöves bolt iránt, amit említett a Váci utca környékén :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20962) Lucif-R válasza Bulitt (#20960) üzenetére


Lucif-R
senior tag

(#20963) butcher eu


butcher eu
senior tag

túl inaktív a topik. írogassatok "mán" h legyen mit olvasnom. így unalmas a munka ;)

(#20964) Mr.Csizmás válasza butcher eu (#20963) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Hétvégén összerakom a vizemet a mostani gépre. Ha akkor majd sokáig nem írok, akkor eláztam :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20965) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#20964) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Kieg. az előzőhöz: Az ilyen mennyire ritka?

OFF topic léghűtéssel

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20966) Armando_19 válasza Bulitt (#20960) üzenetére


Armando_19
őstag

Micsoda csini kis harci drone:D nagyon zorkó az a lefogató hozzá. :R
Szép darab. tényleg.

(#20967) Naras


Naras
őstag

Azon tanakodom, mennyivel jobb egy vízhűtés... mármint zaj szempontjából... először ventiket nézegettem, és ott is pl. a Zalman 12 cm - es ventivel bír (az állítótt, szép nagy, full réz, szal asse hangos, és jól is hűt elvileg, nemtom így hirtelen a típusszámát), alacsony fordulatszámon, elég halk működés mellett. Nézegettem egy Thermaltake vízhűtő rendszert, ahhoz is 12 cm - es ventik vannak, amik ezek szerint hasonló hangszintet ütnek meg (itt még csak a proci hűtésén alapuló különbségekre lennék kíváncsi, zaj, és hűtési hatásfok tekintetében)... Egy vízhűtő rendszer képes annyival jobb hűtést elérni, hogy amiatt érdemesebb legyen arra rááldozni? Illetve zajban venti ide vagy oda azért jobb valamivel? ... Hozzájön persze még a videókártya kérdése, melyből szintén egy Zalman hűtéssel rendelkező darabot néztem (bár azon kisebb a venti, valszeg hangosabb, tehát vízzel alacsonyabb hőfokot és zajszintet tudnék elérni)... nos, érdekelne mi a véleményetek... egyébként kinél mi volt a motiváció, hogy vízhűtést válasszon? Miért választ az ember vízhűtést általában?

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#20968) jenei92 válasza Mr.Csizmás (#20961) üzenetére


jenei92
senior tag

Itt találhatók :[link] a boltok listája ahonan a csövet vedd!
De akkor kell szerezned még highflow csatikat mert nekem a rendszerem még 10/8as volt.
Amit csövet javasoltam az pedig 16/12es..Todytól vegyél egy 6db-t kb.. :R

[ Szerkesztve ]

(#20969) ftmf válasza butcher eu (#20963) üzenetére


ftmf
tag

Én is csak frissítgetem az oldalt, de nem nagyon van olvasnivaló így meló közben.... de ez nem biztos hogy baj...

Korábban valaki mondta, h a 6750-es procija 50-55 fok körül megy load. Nálam is hasonló a helyzet. Nem vagyok biztos abban, hogy ez normális dolog, bár van rá esély.
Rendszer (képeket később ha kell... ha nem akkor is :DDD ):

Laing DDC 1T --> GPU Zern ---> chipset Asetek :((( ---> MAG CPU --> Black Ice GT 3x12 ADDA venti ---> XSPC tartály 5,25" ---> vízhő mérő ---> Laing DDC

Problémás (értsd: amiben bizonytalan vok) hőfokok:
Idle: CPU(mag) 32-33, GPU 30, víz 28 fok,
Load (Fallout 3 a GPU esetében, Orthos Blend CPU-nál): CPU(mag) 48-55, GPU 31-33, víz 30-33 fok

Nekem kicsit soknak tűnik a terhelés alatti CPU hő és a vízhő közti különbség. Ez utalhat ugyebár a pasztázás rossz minőségére, CPU mag és kupak közti rossz hővezetésre, vagy a blokk nem megfelelő teljesítményére. Vagy teljesen normális, és én vagyok paranoiás...
Hozzá kell tenni, hogy GPU egyelőre alapon, proci órajel mind1, fesz droppolva 1,5V (sok egy kicsit, ezért lehet h normális ez a nagy hőmérséklet különbség).

PLS comment...

(#20970) fsb1000 válasza ftmf (#20969) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Pár hsz-vel elöbb jeleztem, hogy a CPU maghőmérsékletek kiértékelésével ovatosan kell bánni, mert a vízhűtésünk (blokkok) tulajdonságaival kapcsolatban néha fals következtetésekre adhat okot.
.
Szerintem ennek két fontosabb oka van:
1.
A mostani C2D-be épített "szonda" pontatlan, tipusonként változik a karakteresztika, csak az átlagos maghőmérséklet közelében szolgáltat pontos eredményt.
Itt sem az a baj, hogy eltér X fokkal a "valós" értéktől, hanem az hogy ha LOAD-nál felszökik a hőmérséklet mondjuk 20 fokkal, akkor 20+Y fokot fogunk mérni. És azt az "Y" értéket gyakran a hűtés hibájának vagy jóságának tudjuk be előjeltől függően.
2.
A másik probléma, hogy a CPU mag és viz között mért hőmérsékletkülönbség legalább három dT összegéből áll össze.
dTmag_viz = dT_blokk + dT_paszta + dT_ihs
Általában a dT_ihs-ről fogalmunk sincs, pedig lehet az a legnagyobb a három közül.
A dT_ihs a CPU magja és CPU hőátadó felülete között értelmezhető, és adott CPU terhelés/frekv/feszültség mellet semmilyen hatásunk nincs rá.

ftmf:
Gyak. azt írtam le amit te... sajnos csak a blokk dT-jéről lehet reális elképzelésünk, mert az műterheléssel kimérhető.
A 6750-esem hasonlóan viselkedik mint a tiéd.
Korábban azt méricskéltem ki (csak közelítő érték!) hogy terheléstől függően akár 10-20 fok is lehet a mag és a kupak között.

(#20971) Yso válasza Silex (#20953) üzenetére


Yso
tag

Én most váltottam V2-re :D A régi blokkom így feleslegessé vált.

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20972) ftmf válasza fsb1000 (#20970) üzenetére


ftmf
tag

Nos... akkor ez lehet h normális.

Ugyebár 3 hőmérsékleti értéket kapunk a prociról ezesetben: core0, core1, + 'CPU'
A mért értékekből arra lehet következtetni, h a harmadik szám a CPU "kupakjának" a hőmérséklete. Tehát ha így van, akkor már csak a szonda pontatlanságát kell figyelembe venni a dt_ihs kihagyható. Emlékeim szerint 48-52 fok között ingadozik az éppen futó teszttől függően. Ha a pontatlanság akár +/-5 fok is lehet, akkor jó esély van arra, hogy nincs gond (CPU kb 45fok 48-9fokos magok), úgy hűt a redszer, ahogy meg van írva... :D

"A dT_ihs a CPU magja és CPU hőátadó felülete között értelmezhető, és adott CPU terhelés/frekv/feszültség mellet semmilyen hatásunk nincs rá."

Ebben nem vok biztos...

(#20973) fsb1000 válasza ftmf (#20972) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajnos azt nem tudom, hogy e6750-nél a CPU hőmérséklet érték mi alapján lesz mérve.

Szerinted mivel lehet befolyásolni még a "dT_ihs"-t?
Szerintem csak a kupak alatti hőátvivő közeg fizikai tulajdonságai és a "szállított" hőmennyiség határozza meg. Semmi más.
Elözőt nem tudjuk befolyásolni, az utóbbit meg meghatározza a terhelés/freki/fesz hármas egy adott procinál.

(#20974) ftmf válasza fsb1000 (#20973) üzenetére


ftmf
tag

Hoppsz... sorry... úgy értelmeztem h arra gondolszm hogy a fesz+load NEM befolyásolják. Benéztem... :B Persze hogy ezektől függ leginkább...
Lehet a hiányzó t zavart meg... :DDD Vagy a 12 óra meló...

[ Szerkesztve ]

(#20975) jenei92


jenei92
senior tag

(#20976) shteer válasza jenei92 (#20975) üzenetére


shteer
titán

szép :K

de víz mellett léghűtéses vga... :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#20977) Mr.Csizmás válasza shteer (#20976) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tiszta szégyen :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20978) ftmf válasza jenei92 (#20975) üzenetére


ftmf
tag

Jó megoldás az a kötegelő a cső megtörése ellen... :C nekem ez miért nem jutott eszembe 3 napja szereléskor... :F

(#20979) Yso válasza Mr.Csizmás (#20977) üzenetére


Yso
tag

Pedig nekem is eddig így léghűtéssel ment. :D :B

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20980) Lucif-R válasza ftmf (#20969) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Amit én ebből lekövetkeztettem:

1,) probléma első szintje : MAG CPU
Ez egy meglehetősen gyengusz plexis blokk, két vagy három emberről tudok aki hasonló blokkal rendelkezett anno... mind a hárman nagyon hamar eladták... teljesítményben az az a víznek való hőátadásban eléggé gyánge...

2,)

IDLE: CPU(mag) 32-33, víz 28 fok
TER: CPU(mag) 48-55, víz 30-33 fok

Idle és load külömbséghez képest eléggé kicsi a vízhőmérséklet növekedés. 2-4°C az nem sok ahoz képest hogy a CPU 16-25 ugrott.

Ami nekem van E6750@3,4ghz 1,325V meg vga is huzva meg minden vizes a gépben.
idle: 32/32°C load: (30perc prime / szőrös kocka ) 43/44°C. Igaz nekem 9db 12cm-s venti van a radin... ( lehetne 18is :DDD ). Abból hogy a proci ennyire meleg és a víz ennyire kevesett melegedett ( hogyha nem 2mp-t járattad a progikat ) akkor azt mondanám hogy blokk gondunk van... ( lehet pasta vagy ihs is, de ha jól megtéped a lefogatást ( bár plexivel lehet nem kéne ) és alátennél mx4et akkor ezek kilőhetőek lennének ) szal én amondó vagyok hogy MAG bibi.

(#20981) Delta-Laca válasza jenei92 (#20975) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

MIlyen gáz már hogy szép csőre, meg Swiftech GTZ Extreme-re telik, de egy komoly fullcover VGA-blokk meg "sanyi", fel se mernék rakni ide képet, ha ilyen lenne a gépem, lehet jól megköveznének:DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#20982) ftmf válasza Lucif-R (#20980) üzenetére


ftmf
tag

A CPU felfogatása nem olyan vészes szerintem. Elég erősnek tűnik az a plexi lap...
A paszta MX-2 szintén nem lehet gond.

A 3x12 es radinak el kell bírnia ezt simán. A videókártya sem játszik közbe, mert ugye elhanyagolható egy 29 fokos GPU, nem ez fűti fel processzorteszt közben a vizet. És ha az előbbi feltevésünk, hogy az a bizonyos 3. CPU hőmérséklet a hőátadó felületé, akkor 48 fokos CPU és 33 fokos víz. Ez 15 fok... szerintem még elmegy, hisz teljesen elegendő ez a húzott 6700-asnak. Megnyugodtam kicsit. :DDD

A Zern GPU blokk viszont nagyon meglepett. Nem vártam tőle ennyire jó teljesítményt. Fallout 3 1680x1050 minden fullon max élsimítás--- pár óra játék után is 32 fokos víz mellett 34, max 35 fokon tartja a magot. :C
Ez nagyon jó sztem... :))

(#20983) zippofcy


zippofcy
senior tag

Nem tudja vki honnan lehet 8mm - 10mm cső átalakítót venni?

A régi PCmből megmaradt Thermaltake Bigwater SE-t (asszem 8 mm-es csövek) szeretném összehozni egy neten vett x360 CPU + GPU hűtőblokkal.

A gond csak az hogy a blokkon beledugós (nem ráhúzós mint a Bigwater cuccain) csati van, amiből a Bigwater csövei épphogy csak de kicsúsznak. Szóval eggyel nagyobb méret, gondolom 10mm-es (ha a Bigwater 8as).

Jelenleg házilag összekókányoltam, de így nem merem visszacsavarozni az x360at a dobozába, mert bármikor elkezdhet csöpögni. Szal "gyári" átalakító kéne.

A boxom 3 ledes lett (de az xclamp repair kit -1500 HUF- megoldotta), a Bigwater elfekvőben volt itthon, a blokk meg 15 ezer volt postával. (sajna nem volt választék).
Tudtommal a desztillált víz nem vezeti az áramot, de akkor se szeretném ha a boxom vízben állna és sajnos az én házilagos megoldásom kicsit ereszt :(

Köszi ha vki tud segíteni.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#20984) Nyugdíjas válasza zippofcy (#20983) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van ilyen átalakítóm, ha ez megfelelő. Úgy gondolom amugy igen :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20985) zippofcy válasza Nyugdíjas (#20984) üzenetére


zippofcy
senior tag

Köszi a gyors választ, mail ment ...

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#20986) zippofcy


zippofcy
senior tag

Amúgy ha érdekel vkit:
Az A64emet (gyárilag 1.8ghzes) 2.4ghz-en 1.85v-al + Geforce 6800asomat épphogy elbírta a Bigwater SE. 50-55 fok volt terhelés alatt és 60 foknál már fagyizott.
(mikor eladás előtt visszaraktam rá a stock coolert max 2.2ghzet bírt, asszem 1.75 vagy 1.70v-on)
3 évig ment, a gyári pumpa 1 évet bírt, utána egy Ordasi-féle 220v-ossal pótoltam.
A C2D-m (7200as, a 3MB L2 caches, tom olcsójános vagyok :D ) a hozzáadott coolerrel viszi a 3.6-ot (felette is megy 4.1-ig de nem stabil)
szal erre nem is akartam rárakni vizet, pláne hogy a 100 fokos Asus 4850-esemet nem hinném hogy bármi elbírná (bárcsak ekkora hőfokot bírna a box forrasztása is :D )
Amúgy is az új gép hűtése (csökkentett órajel, stb) már nem olyan zajos mikor éjszaka csak letöltök, szal tudok mellette aludni.

Az x360at (CPU + GPU, szal venti egyáltalán nincs a gépben) úgy bírja el hogy GoW2 alatt felmegy 52 fokra is a hőmérséklet. Mérés 2000 HUFos autós digitális hőmérővel, érzékelője a proci mellett az alaplapon ahol érintésre a legforróbb, szal nemtom mennyire pontos (valszeg semennyire). De a fentieket fordított pumpa bekötésnél produkálta (nem kell lámázni, egyszer szereltem vízhűtést eddig mikor ráraktam a régi gépemre, az ordasi pumpán meg nincs jelölve a ki- és a bemenet :P ) Ja meg a Bigwater hűtőjéről is távolabb raktam pár centivel a ventijét, míg abszolút megszűnt a hangja (a legkisebb sebességgel hajtva).

Amúgy se hiszem hogy a 3 piros ledből x-clamp fixxel (gyakorlatilag csak újrapasztázás + az eredeti bordarögzítés csavarosra cserélése, aztán túlmelegítés) feltámasztott gépek valaha elérnék az újak megbízhatóságát (ami valljuk be szintén nulla, az enyém is egy már -általam- legarizott gép, amiben benne volt az extra GPU hűtőborda, mégis 3 piros ledes lett pedig kíméltem is)

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#20987) jenei92 válasza Delta-Laca (#20981) üzenetére


jenei92
senior tag

Hát gáz dehát ez van.. :D

(#20988) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodom vízhűtésen, de nem vagyok egy guru a témában.

Első körben procihűtést, alaplapon lévő vízhűtő csatlakozást és AMD HD4870-es vízhűtéses videókarit tervezek együtt kiszolgálni.

Szerintetek milyen bevált eszközöket érdemes használni? Érdemes egyáltalán egy ilyen Thermaltake szett-el kezdeni, vagy inkább válogassak össze részegységeket?

[ Szerkesztve ]

(#20989) shteer válasza SteadyMan (#20988) üzenetére


shteer
titán

válogass össze :K

keresővel találhatsz bevált és ajánlott részegységeket

..szerintem jónak tűnik

(#20990) Armando_19 válasza shteer (#20989) üzenetére


Armando_19
őstag

Hallod, asszony kivolt tegnap, mondta hogy milyen jól néz ki a géped, és nem is érti, hogy én miért nem ilyenekre költök, hanem a "hüleségekre" :D:D:D Cool, szabad út a szoknyától is a géptuninghoz:D

(#20991) shteer válasza Armando_19 (#20990) üzenetére


shteer
titán

:DDD
eddig valamennyi csaj aki látta, azt hitte vmi fűtőtest - persze még a régi passzív radival :D
a másik kérdés persze az, h miért ekkora ;] hááát... nekem nagy van :)

..szerintem jónak tűnik

(#20992) Lucif-R válasza shteer (#20991) üzenetére


Lucif-R
senior tag

kopmenzálunk kompenzálunk... :U

SteadyMan: Bal fent kereső => TT, thermaltake, bigwater, kompakt :((( ( a KE-RE-SŐ használata nagyban csökkenti az elcsépelt 5000x kitárgyalt témák újra elcséplését és kitárgyalását ) :(((

Amúgy meg nem nem ajánlott a kopmakt rendszerek használata csak akkor ha 1db CPU-t akarsz vizezni és semmi mást.

Szerk.: boldosítottam a templétem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20993) Armando_19 válasza shteer (#20991) üzenetére


Armando_19
őstag

Hehe:D azért nálunk van fogalom a gépről otthon:D
Az hogy meg kinek mi mekkora:D Lehet az kicsit kisebb is, ha játékosabb. (júúj bazz, hogy lehet ilyen kétértelmű dolgokat kitalálni:D )

(#20994) shteer válasza Lucif-R (#20992) üzenetére


shteer
titán

szemléltetünk :U

1. hsz milyen állapotban van éééé? :P

..szerintem jónak tűnik

(#20995) Lucif-R válasza shteer (#20994) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Darabos... mert eléggé sok bizbasz van vele... meg képeket vadászok meg linkeket... meg most 1,5hétig nem volt vele időm foglalkozni... és ezen a héten se lesz... de gyün úton van :D

(#20996) DeadMen


DeadMen
tag

(#20997) fsb1000 válasza SteadyMan (#20988) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem akarok újabb vitát nyitni arról hogy az ilyen "kompakt" rendszer miért olyan amilyen és mire használható, de......

Megnéztétek már ezt az ábrát?

Az un. központi egység hő-légáramlatai mit is ábrázolnak?
Kék, azaz hideg levegő áramlik ki belőle.
Hogy is van ez?

Még mindig azt a bigwatert ajánlanám a kompakt_fan-oknak amelyiknek 2+1 radija van.
Legalább azzal ne legyen gond.

(#20998) fsb1000 válasza DeadMen (#20996) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Amit linkeltél jól szemlélteti, hogy a CPU maghőmérsékleteket csak nagy fenntartással szabad kezelni.

Nálad ez a helyzet: CPU(ihs,kupak)=36°C Mag=35/30°C
A gyakorlatban - állandosult állapotban - elképzelhetetlen, hogy a CPU mag hidegebb legyen, mint a CPU kupak, ha kb. igy müködnek a dolgok:

[ Szerkesztve ]

(#20999) Lucif-R válasza fsb1000 (#20997) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Tippelem a szellő áramlási irányát akarja jelentni... és akkor igy azt is kell feltételezni hogya rednszer a ház saját levegőjét nyomja a radira, ahol persze csak a CPU van levizelve :DDD tehát közel sem szobahőmérséklet uralkodik. Egy megoldást látok még a vagy kivágott vagy rácsozott gépház tetőt és akkor fentről szíjabe a levegőt ( bár ez egy csodaventi az ábra szerint mert ez csak fúj de nem szív :DDD azt meg nem szeressük :DDD )

szerk.: A CPU mint érték soha sem volt jó... a magok már inkább adnak valós értéket szerintem ( valósabb ) mint a CPU. Everest esetén CPU hőmérséklet = szar, CPU MAG hőmérséklet = :K . Mint anno mondtam nekem a CPU-m idle 7°C a CPU MAG-ok idle meg 31/32°C :U szal... :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#21000) fsb1000 válasza Lucif-R (#20999) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem simán átverős ábra, a piros légáramlatok rosszul mutatnának rajta.
Az sem jó pont a bigwaternek, hogy napokig kellett nyomozni mire a szivattyú emelőmagassága kiderült.
(Az is csak egy orosz tesztből, ahol véletlenül lefényképezték a cucc adattábláját...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.