Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21651) shteer válasza Szatesz (#21650) üzenetére


shteer
titán

passzívban kisebb rendszert elvisz, aktívra más az ajánlott

..szerintem jónak tűnik

(#21652) nyunyu válasza shteer (#21651) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem huzott C2D E4400-amat 7900GTO-val elviszi passzivan, de elnezve a konfigjat, jo par ventit ra kene aggatnia...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21653) Szatesz válasza shteer (#21651) üzenetére


Szatesz
őstag

Nekem lenne rajta vagy 5-6 venti....Ugy már jólessz nem? Vagy aktivnak mit ajanlassz ilyen nagybol? extreme nova kivételével....mert az nincs

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#21654) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Úrak!

Tody56 bemutatta új blokkjait. [link]
Valószinüleg veszek egy V3.extrémet 775-re, mert kiváncsi vagyok a 4 beömlős verzióra. (ilyesmit tervezgettem régebben, csak Ő jobban megoldotta a járatokat)

Ha esetleg valakinek van kedve és rendelne a 775-ös "sima" V3-ból Budapest vagy környékére, akkor dobjon már egy PÜ-t.
Összevonhatnánk a rendelést, fizetem a teljes szállítási költséget.
Csak annyit kérnék cserébe, hogy 1-2 napig tesztelhessem és összehasonlítsam a két blokkot.
(a sima V3 nak is nagyon érdekes szimmetrikus beőmlői vannak. Egyébként ismertek hasonló felépítésű blokkokat? Nekem kevés termék ismeretemvan.)

[ Szerkesztve ]

(#21655) shteer válasza fsb1000 (#21654) üzenetére


shteer
titán

igen, nagyon jól sikerültek - én már megkaptam múlt 7en a mérési eredményeket :))

és végre nekem is tetszenek az alu tetővel ;]

az EK supreme is hasonlóan "oszlatja" a vizet csak középről

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#21656) fsb1000 válasza shteer (#21655) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Erre gondolsz?
[link ]

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21657) shteer válasza fsb1000 (#21656) üzenetére


shteer
titán

:K

..szerintem jónak tűnik

(#21658) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Azt hiszem megoldódni látszik a 9800 GTX VRM-hűtés problémája. Beszéltem Tody mesterrel, valószínű sikerül megcsinálni a speckó blokkot hozzá, már alíg várom hogy kész legyen :C Íme egy kicsit hevenyészett:DDD kép a blokkról felülnézetből:B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#21660) fsb1000 válasza shteer (#21657) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Asszem megtaláltam a [Tody56 Extrém] blokkjának méltóbb ellenfelét: [link]
Ennek hasonló a felépítése és épp úgy ráver 2-3 fokot a V1-re, mint a T56 Extrém.
Ezt a D-Tek Fuzion V2-öt lehet valahol kapni? (Nyugdíjas?)

Ilyen ábrácskákat jó lenne látni T56 blokkokról is (de erre max. OC-ék képesek):

Ha T56 Extrémnek jelentősen jobb az ellenállása (kisebb a nyomásvesztesége), akkor tényleg a világ legjobb CPU blokjai között lehetne emlegetni.

Ez meg egy kicsit vicces:
"Unique to the FuZion™ line is the patent pending 4 to 1 flow chamber design that provides.... "
lyukat szabadalmaztatni...

[ Szerkesztve ]

(#21661) CounterBoci válasza fsb1000 (#21660) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Én azt mondom az ellenállásra, hogy egy 10mm átmérőjű cső keresztmetszete 78,2mm2.
Tody leírása szerint külön ügyeltek rá, hogy a tüskék fölött ne áramolhasson víz, csak közöttük. Nem tudom hány tüske van a blokkban, vagy mekkorák, csak egy példa: 1x1x1mm-es tüskéket feltételezve ha 20 "résen" át tud áramolni a víz beömlőtől a kifolyóig, az összesen 20mm2 keresztmetszet, ami kevesebb mint a harmada a cső keresztmetszetének. Mégegyszer mondom csak példa, okosabbnak kéne kiszámolni az arányt.

(#21662) fsb1000 válasza CounterBoci (#21661) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem még kevesebb is picit a legszűkebb keresztmetszet a beömlőnél..
De nézd meg a DTek Quados beömlőjét. 2 kicsi luk. Az még kisebbnek tünik.

Viszont egyre jobban úgy tünik, hogy tülünk nyugatra gyakran D5 szivattyút használnak és kinevezik HighFlow pump-nak. (náunk még TOP kategória az ára miatt)
Nem tudom ez mennyire jogos. Van teszt, ahol 4-5 fok különbség van a Laing D5 3-as és 5-ös fokozata között. Kicsit sokallom....

(#21663) CounterBoci válasza fsb1000 (#21662) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Úton van két univerzális Tody blokk, szerintem ki fogok marni a tetőből, hogy a tüskék fölött is tudjon áramolni a víz. Egy próbát megér. Vagy párhuzamosan kötöm őket.

(#21664) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok!

Blokkgondban vagyok
3 univerzális jelöltem van:
Dtek Fuzion v2
Enzotech Sapphire rev A
EK Supreme

a szivattyu d5 lenne

ki melyiket választaná és miért?
az EKnak nagy az ellenállása viszont biztos felszerelhetö 1366ra amire majd nyáron váltani szeretnék
a másik kettö viszont kérdéses...
vagy esetleg más ajánlat?

(#21665) Reset Elek válasza CounterBoci (#21663) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Meg fogsz lepődni.
:)

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#21666) Randall1017


Randall1017
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata CoolerMaster Aquagate max-al?Köthető rá még vga blokk is?

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#21667) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Swiftech-ék hogy kitalálták az okosat ASUS-ék hülyeségére :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21668) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Lehet az életemmel játszok h ilyen topikban olyan kérdezek, hogy :DDD : a fetekre mi a ráknak blokk, mikor én a P5kPRO-mon akárhogy fogdosom mindig hideg a fetblokk. agyig húzott procival is.

(#21670) shteer válasza Nyugdíjas (#21667) üzenetére


shteer
titán

hihi :D

..szerintem jónak tűnik

(#21671) shteer válasza CounterBoci (#21668) üzenetére


shteer
titán

mármint a fet-borda?

..szerintem jónak tűnik

(#21672) CounterBoci válasza shteer (#21671) üzenetére


CounterBoci
senior tag

én kérek elnézést :R

fet vízhűtőblokk. nekem gyári borda van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#21673) fsb1000 válasza Reset Elek (#21665) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Reset Elek
És ha csak 0,2mm lesz felette?
Akkor alig változnak meg az áramlási és nyomásviszonyok, de nyer vele +20% felületet.

Szerinted mi lesz a következmény?

(#21674) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#21667) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Erre mondják egyesek, hogy "kokány" megoldás.
Alaplapi hőcsőves hűtésre vizhűtést nyomni

Persze van pár linkem, ahol már "kokányoltak" ilyet:
Pl: [link]
vagy
[link]

(#21675) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#21674) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

beszósz köccsöggg? he?! :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21676) Szatesz válasza Nyugdíjas (#21675) üzenetére


Szatesz
őstag

Szia valamit irhatnál priviben hogy mivan az üzletünkel... hogy most nem akarsz ezzel foglalkozni vagy valamit....pls mert akkor meek másfele

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#21677) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#21675) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe.. ijedtembe dobok egy PÜ-t, mert kéne egy kis infó.

(#21678) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#21677) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

remélem nem vetted komolyan :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21679) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#21678) üzenetére


fsb1000
nagyúr

véresen....

(#21680) Bulitt


Bulitt
őstag

Nézegettem XS oldalt, és egy dologra nem jöttem rá, miért ilyen gányok ezek a külföldiek :F elköltenek 5k eurót a cumokra, és valami hihetetlen ronda vackokat vásárolnak, és még a csatikat is vegyesen más-más méretben vásárolják. Persze értelme nem sok mert nem párhuzamosítanak :W

(#21681) Nyugdíjas válasza Bulitt (#21680) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mert náluk jószerével ennyi pénze brmelyik "átlagembernek" van. De izlése, netán' szakértelme ugyanannyinak mint nálunk, igy a nagy szmok törvénye alapján ott több a drága,de csúnyán megépített rendszer.

Gondolom én...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21682) Bulitt válasza Nyugdíjas (#21681) üzenetére


Bulitt
őstag

hát van benne valami, de egy két szép darab ott is megfordul, mint az utolsó Lian Li ház amit linkeltél :D

(#21683) Nippon válasza fsb1000 (#21679) üzenetére


Nippon
őstag

Én ezt is komolyan vettem!
Ezek a lapok a kialakításuknál fogva, alkalmasak a vizesítésre. Anno az a lap egy P5K-volt, ami egyáltalán nem hasonlít se az Striker Extreme II-re se a Maximus Formula-ra. De nyugodtan gumizzál rá egy blokkot a lamellák tetejére, garantált siker lesz!

Amúgy faszán ki lehet emelni mondatokat, úgy hogy a másik embert le lehessen járatni vele.

És egyébként kókányolás, ha már idézel... ;)

Legközelebb a törölt részeket inkább a ringben, ahogy említették.

[ Módosította: Foglalt név ]

(#21684) Reset Elek válasza fsb1000 (#21673) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

A modellezés azt mutatta, hogy az áramlási ellenállás harmadára-negyedére esik, dT pedig 5-10%-kal romlik.
Enzo-hoz hasonló vízgyűjtőjű blokkal, 2x2 mm-es, 4 mm magas tüskés talppal modellezve.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#21687) fsb1000 válasza Reset Elek (#21684) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Reset Elek:
Köszi! Igy már értem.
Nem gondoltam volna, hogy az áramlási ellenállás ennyire lecsökken.
Ott tévedhettem, hogy csak a keresztmetszet változásra koncentráltam és kihagytam az alaki ellenállást. (meg kitugggya még mit...)

Nippon: Semmit (szószerint)

(#21689) shteer válasza Nippon (#21688) üzenetére


shteer
titán

menjetek már ringbe vagy privátba

..szerintem jónak tűnik

(#21690) fsb1000 válasza Nippon (#21688) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nippon:
Innentől: [link] 16 hozzászólást írtál, és egyiknek sincs sok köze a vízhűtéshez.
Ráadásul olyat állítasz megint, ami idézettel nem támasztható alá.
Nem sértegettelek. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#21691) Nyugdíjas válasza Bulitt (#21682) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha a MurderMod féle MurderBox-ra gondoltál, akkor az egy Silverstone TJ-07, nem Lian Li.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21692) fsb1000 válasza whitehand (#21664) üzenetére


fsb1000
nagyúr

whitehand:
Szerintem keveseknek lehet mind3 blokkal tapasztalata.
Én is csak szubjektíven vagy a kiguglizott tesztek és gyártói adatlapok alapján tudnék válaszolni neked.
Talán a Dtek és az Enzotek felépítése ideálisabb (a saját elképzelésemhez képest)

A kettő közül az Enzotek tetszik jobban a puritánabb megjelenésével és kisebb ellenállásával. Viszont egyetlen tesztet, egyetlen adatott sem találtam eddig, ahol a
Dtek Fuzion V2-nél jobb eredményt produkált volna bármilyen blokk, ha D5-vel volt párosítva.
Sajnos már a gyártói adattábla szerint is riasztó az ellenállása, de nekem úgy tünik ez ma már nem elsődleges szempont.
A saját blokkjaimmal elégedett vagyok/voltam, már az XSPC delta V2 tulajdonságai is megfeleltek az igényeimnek (ráadásul jól szigetelhető kör keresztmetszetű blokk), de most kiváncsi lettem és kipróbálom az új blokkokat is.

Más ajánlat? Talán a hasonló felépítésű Tody56 Extrém blokk. De arról is akkor nyilatkoznék majd, ha a tesztgépemben lesz végre és kipróbáltam.

(#21693) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

Socket 939-re van valami durva blokkja a "gyártónak" ? Először vagyok itt, elnézést tudatlanságomért, és hogy nem tudom kinek köszönhető mindez..

Szeretném bevizezni az Optimat, elég szépen szalad de kegyetlen forró ha a Prime-ot ráengedem.

Köszi az infót ! :R

(#21694) rzerge


rzerge
aktív tag

sziasztok!
Lenne egy ddc-vel való kérdésem.
Adott a rendszerem -adatlapomon-, mindenhol van Tody féle blokk:
2fet
nb
sb
cpu
gpu
dualradi
Namost a ddc eléggé búgott. Vki szerint túl sok volt ez a ddc-nek ellenállásban. Viszont az a furcsa, hogy most egy eheim station2 van, ami szépen teszi a dolgát. De szerény szürkeállományom elgondolása szerint -valamint fórumozók véleménye szerint is- a ddc egy viszonylag erős és jó pumpa, ergo nem volna szabad rendetlenkednie.
Esetleg egy szétszedés, (olajozás??) segítene rajta?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#21695) shteer válasza rzerge (#21694) üzenetére


shteer
titán

búgott vagy rezgett?

..szerintem jónak tűnik

(#21696) rzerge válasza shteer (#21695) üzenetére


rzerge
aktív tag

ezt most hogy érted? :)
rezgett is, mivel(?) ment
de főleg búgott

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#21697) shteer válasza rzerge (#21696) üzenetére


shteer
titán

mert rezegni rezeg elég jól... a búgásra nem tudom a megoldást, kisebb rendszerrel nem próbáltad? simán víz alá helyezve is búg?

nekem volt egy régi szériás, az is búgott - tartaléknak tartottam de vettem D5-öt így nem kellett :)

..szerintem jónak tűnik

(#21698) rzerge válasza shteer (#21697) üzenetére


rzerge
aktív tag

még simán vödörbe :DDD nem próbáltam, de sztem megnézem
bár lehet a csobogástól nem fogom hallani :D meg a vezetéke sem vmi hosszú, hogy a háztól biztonságos távolságban tudjam tesztelni, de majd megnézem

ha szétszedem, akkor lehet vmi házi segítséget adni neki? Gondolok itt az olajozásra, takarításra ilyesmire.

Most nekem a ddc a tartalék, eheim station 2 a fő pumesz, de azt tapasztalom, hogy nem elég a nyomása. :F
KATT - most így néz ki a rendszer, és sztem nem forgatja megfelelő sebességgel. Igaz nemtom, hogy mi lenne a megfelelő sebesség, bár ez is szubjektív, mert mérni sajnos nem tudom, csak ránézésre. Abból állapítottam meg, hogy nem igazán bírja a nyomás légteleníteni a dualradit így fektetve, breakelni kell a radival, hogy távozzon a levegő.

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#21699) shteer válasza rzerge (#21698) üzenetére


shteer
titán

takarítani lehet, olajozni nem érdemes mivel nincsenek érintkező felületek a rotor forgásakor elvileg - gyakorlatilag lehet h a tiédben van :)

..szerintem jónak tűnik

(#21700) Sgor válasza #40935168 (#21693) üzenetére


Sgor
tag

Pü ment!

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.