Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20451) fsb1000 válasza st3v0 (#20435) üzenetére


fsb1000
nagyúr

st3v0:
30-40%-ig majdnem mindegy a keverési arány, mert a fajhő alig csökken.
A színtelitetséged viszont javulhat....

Yso:
A cpu hőteljesítménye a feszültség négyzetével és a frekvenciával arányosan nő.
Igy az E8500@1,32V@4Ghz max hőleadása: 65W*1,2*1,26 = 98W
2 x HD4870 = 2 x 130 =260W
X48.. ezt nem tudom, de 50W-ra becsülném.

Tehát szerintem is 400W a max. hőteljesítménye a konfigodnak.
Úgy gondolom el lehet diszcipáltatni 400W-ot egy triplával, csak nagy légszállítás kell hozzá. (pl. a linkelt PA120.3-val...) Ha van hely nyilván ésszerübb több radit használni.

(#20452) r-chee


r-chee
őstag

Végre eljutottam odáig, hogy a meglévő vizes cuccaimat beüzemeltem :) . így már hivatalosan is beléptem a táborba :) . (A gépház átalakítás alatt áll :D. )

kép1
kép2
kép3
kép4

Először sima csapvízzel öntöttem fel rendszert. Aztán leengedtem, és ioncserélt lágyvzvíz+fagyálló keverékét öntöttem a rendszerbe. Csapvizes használatnál nem voltak bubik a csövekben, de most százával úszkálnak az áramlatban az apró buborékok, és a víz is habzik egy kicsit a tartályban. Lehet, hogy csak fagyálló, vagy csak ioncserélt víz kéne bele, keverés nélkül??
Másik: mitől van az, hogy a pumpa olyan szürcsögő-zörgő hangot ad ki (csapvízzel, bubimentesen is csinálta) ??

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20453) Bulitt válasza r-chee (#20452) üzenetére


Bulitt
őstag

Először is: Az SZIVATTYÚ még mindig, PUMPA a bicikli pumpa!

A második: Tegyél szivacsot a tartályba :))

Direkt marketing :U

[ Szerkesztve ]

(#20454) Yso válasza fsb1000 (#20451) üzenetére


Yso
tag

Köszönöm a válaszokat. :D

A tripla radi és a ventik megvannak. A ventik megegyeznek az ajánlott SFLEX-ekkel. :DDD A radi csak egy SYSRAD3-as. :B (amit szerintem már te is ismersz) Méretében talán a MagiCool XTREME tripla radihoz lehetne húzni. :( A házba mod nélkül simán beszerelhetek még akár 2db single radit is, csak akkor tartok attól, hogy sok lesz a cső. Szerintem majd megpróbálom a +1 single+venti verziót, amint megjött minden ;] . Csak sikerül. :R

Delta-Laca :R

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#20455) Lucif-R válasza Ottoka (#20445) üzenetére


Lucif-R
senior tag

UV kék kompletto lötyi, nekem ilyen van zöldben és semmi tryutyisodás egyenlőre nem volt és a flakonban is állt pár hónapot és ki sem rakódott meg le sem ülepedett. Szal én ezt ajánlanám.

Bulitt: hááát ezzel vitatkoznék :D mert inkább pumpálja a vizet mint szívja... mivel ráfolyásos rendszerűek... szal kb mind1 mit használsz de inkább pumpa... ha megnézed AQ.de oldalon is "PUMPS" alatt találod a D5 és Laing cuccokat ;) Mellesleg szakmai topicban nem szokás direct marketingelni... sőt szabályellenes... erre tökéletes totyik az OFF vizes totyik... :U

r-chee: szivagyú akkor szörcsög ha levegő van benne... vagy ha levegő kerül bele ami lehet a sok apró bubitól is érdemes aquarista szivacsot belerakni és akkor felfogja a bubikat és nem jutnak vissza a rendszerbe. Más ok nem nagyon van ami miatt szürcsölni szokott...

(#20456) Ottoka válasza Lucif-R (#20455) üzenetére


Ottoka
őstag

Ok, köszönöm, remélem ha nálad bevált nálam is jó lesz. Mennyit vettél belőle? Mert ezt nem kell hígitani ha jól látom. Amúgy rossz a link :P

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#20457) r-chee válasza Lucif-R (#20455) üzenetére


r-chee
őstag

Értem. Egy parfümös dobozban lévő finom szivacs is megteszi, vagy akvarista szivacs nem olyan sűrű azért jó?

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20458) Silex válasza Delta-Laca (#20446) üzenetére


Silex
aktív tag

Hamarosan ez lesz a gépemben :)) csak győzzem kivárni míg Nyugdíjastól ideér.

(#20459) jones965 válasza r-chee (#20452) üzenetére


jones965
Modder

A szivattyú nagy valószínűség szerint azért szürcsög, mert a rendszerednek kicsi az ellenállása a szivattyú teljesítményéhez képest.
Nagyon kívánkozik oda még egy cpu blokk, és egyből megszűnik a bubis víz.
Az a fullcover blokk megérdemelt volna a 300 ft-os ragacs helyett min. AC MX-2-t.
Min 3-4'C fok különbséget jelent.

[ Szerkesztve ]

(#20460) r-chee válasza jones965 (#20459) üzenetére


r-chee
őstag

Az a 300Ft-os paszta a CPU-ra ment, VGA-ra 900FT-os, elektronikai boltban szervált hőv. paszta került. Nem kell nekem high-tech paszta :) . Többi blokk beszerzés alatt áll jelenleg.

Ööö...tényleg, tudtok ajánlani vmi progit, amivel a pumpa (és pár venti) fordulatát figyelhetem, és leállásuk esetén kikapcsolná a gépet :U ?? Biztos van ilyen hisz egy értéket figyelni és megszűnése esetén a gépet kikapcsolni a 21. században nem lehet nagy wászisztdász. Vagy tévedek :D ?

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20461) Lucif-R válasza Ottoka (#20456) üzenetére


Lucif-R
senior tag

[L:http//www.aquatuning.de/product_info.php/info/p778_AT-Protect-UV-blue-1000ml.html]UV kék előre kevert lötyi[/L] --- Most már jó. Nekem nem kellett bele mert nem szívta le a levegőt a pumpám mert eléggé hosszú a cső is ami oda vezet, meg nekem rendesen sok víz van a talyban, és nekem a 3 HK blokk eléggé visszafogja a pumpát ahoz hogy ilyen gond ne legyen de mások sokan használták már itt a fórumosok közül...

(#20462) O$zkł


O$zkł
aktív tag

szerintetek a kettó vga blokk közt mi a különbség ami megéri az árát?[link][link]

[ Szerkesztve ]

"Be the change you want to see in the world"

(#20463) Lucif-R válasza Lucif-R (#20461) üzenetére


Lucif-R
senior tag

UV kék lötyi -- mostmár akkor is jó és kész... :W :W :W Nyugdíjas a beszerzési forrás.

[ Szerkesztve ]

(#20464) Delta-Laca válasza Silex (#20458) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Nekem most egy Nexxxos Extreme tripla van bent a rendszerben. Erősen agyalok rajta, hogy lecserélem egy Termócsillre, vagy egy MO-RA2-t kirakok az oldalára a háznak. Eddig a Thermo szimpibbnek tűnik, de az ára mindig visszatart egy kicsit :O

Üdv.: Delta-Laca

(#20465) jones965 válasza r-chee (#20460) üzenetére


jones965
Modder

Az alap ventivezérlő csatijára rádugod a szivattyú 3 pines csatiját, és az alaplaphoz adott monitorozó progival tudod figyelni a sebességeket, valamint be lehet állítani hogy ha nem kap jelet a szivattyútól, figyelmeztet.

(#20466) Ottoka válasza Lucif-R (#20461) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszi, köszi. Nygdíjasnál jelentkeztem... ;)

Mezőhegyes

(#20467) fsb1000 válasza r-chee (#20452) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat! Legjobban az a piros tartály tetszik.
Rögtön támadt is egy ötletem: 12cm-s plexi hengerbe rakni és alulról megküldeni egy ventillátorral. Vagy akár kéményként is tudna üzemelni (gravitációs hőcsere.....)
2 db ilyennel talán (talán!!!!!!) ki lehetne váltani egy dupla radit.

A szörcsőgés valószinű oka szerintem is azt, hogy túl nagy a térfogatáramod (ha jól légtelenítettél.) Ennek következménye a kavitáció.
Egyszerű a lecsekkolása: tegyél a csőbe ideiglenesen egy 6mm-s szükítőt.
Ha ez volt a gond, akkor elég egy 1.500 Ft-os G1/4-es folytószelepet beépíteni, ha a "direkt" szűkítő nem tetszik.
(megj: mióta a szivacsom darabkáit megtaláltam egy hőcserélömben senkinek sem ajánlgatom ezt a megoldást, pedig tényleg hatásos a bubik ellen)

(#20468) ABnormal válasza fsb1000 (#20467) üzenetére


ABnormal
őstag

"Rögtön támadt is egy ötletem: 12cm-s plexi hengerbe rakni és alulról megküldeni egy ventillátorral. Vagy akár kéményként is tudna üzemelni (gravitációs hőcsere.....)
2 db ilyennel talán (talán!!!!!!) ki lehetne váltani egy dupla radit.
"

Ez az ötlet már nálam is felmerült,ezért szereztem be egy ilyet...,de sem időm sem kedvem szórakozni most vele...

[ Szerkesztve ]

(#20469) r-chee válasza fsb1000 (#20467) üzenetére


r-chee
őstag

Köszi. Ez a tartály aktívan részt vesz a hőcserében, ugyanis szépen bemelegszik a víztől. Nemhiába raktam a hátsó Scythe ventim útjába :) . Az is besegít kicsit a hőleadásba. 12cm-es plexi henger fanatikusoknak hasznos lehetne :D .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20470) P00By válasza P00By (#20449) üzenetére


P00By
nagyúr

(#20471) zsolt1129


zsolt1129
addikt

A közeljövőben majd én is szeretnék beruházni egy vizhűtésre,de még sohasem volt és igy nem nagyon vagyok otthon a témában. Egy Q6600-ra kellene,és egyenlőre csak a Cpu-ra( később persze bőviteném). Gondolkoztam már komplett rendszeren vagy külön lenne érdemes megvenni a cullangokat? Elképzelésem sincsen. Köszi a válaszokat.

(#20472) r-chee válasza P00By (#20470) üzenetére


r-chee
őstag

Nice :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20473) O$zkł válasza P00By (#20470) üzenetére


O$zkł
aktív tag

wow :Y :C

"Be the change you want to see in the world"

(#20474) No-kia


No-kia
őstag

hello! már régebben írtam , de most lenne lehetőségem beújítani eg yvízhűtést, ez lenne az első ezért eg ykomplett olcsó rendszerben gondolkozom amit majd idővel fejlesztgetek, egy 2180@2,9GHZ-s procira kellene. erre gondoltam kezdésnek ez megfelelő lehet?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#20475) fsb1000 válasza zsolt1129 (#20471) üzenetére


fsb1000
nagyúr

zsolt1129:
Mielött megkapnád a menetrendszerű szívlapátot meg a "használdakeresőt":
A q6600-hoz nehéz találni olyan "komplett" rendszert, amely hatékonyan (kis zaj + légesnél jelentősen alacsonyabb hőmérséklet) tudná hűteni.
(azért egy blokkcserés használt 2+1 radis bigvaterrel lehetne próbálkozni...)

Valószinüleg jobban jársz, ha egyedi alkatrészekből összeépíted, vagy építteted.
Min. 40-60K lesz a költsége.

No-kia:
Ajaj....
Volt ebből egy hosszabb vita pár napja.
Szerintem ennyi pénzért megéri vizzel játszani majd 13K-ért továbbadni a következő nyertesnek.

[ Szerkesztve ]

(#20476) zsolt1129 válasza fsb1000 (#20475) üzenetére


zsolt1129
addikt

60k? :Y Nem hangzik valami biztatóan. Lehet egy ideig kiviszem az udvarra :C
Azért köszi a segitséget.

(#20477) syC válasza P00By (#20470) üzenetére


syC
addikt

Na ez tényleg mint valami űrhajó :C

(#20478) r-chee válasza zsolt1129 (#20476) üzenetére


r-chee
őstag

És az a 60K még csak egy szerény összeg egy komplett vízhűtés összedobásánál meg a kiegészítő dolgokhoz, amik szerelés során előjönnek.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20479) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!
El tudnátok magyarázni, hogy miért fontos a jó áramlási sebesség? Pontosabbat, hogy mit takar, miért jó, miért nevetnek, ha az nem a legjobb? Azt tudom, hogy lassabban fog menni benne a víz, de azon kívül, még mi a haszna? Külfölfdi oldalakat olvastam, pl az EK Supreme VGA blokkról és erős kacagások voltak az áramlási sebesség miatt.

(#20480) No-kia válasza fsb1000 (#20475) üzenetére


No-kia
őstag

ezalatt pontosan mit értesz? :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#20481) oliba válasza No-kia (#20480) üzenetére


oliba
őstag

Szerintem azt érti, hogy megveszed, eljátszadozol vele, majd írsz újra, hogy komolyabb vizet akarsz venni, majd próbálod túladni a TT vízhűtést, ami nehéz lesz, ha 13-ért adod, akkor is. A nyertes pedig vesztes lesz, akire ismét jutott egy ilyen minőségi darab

[ Szerkesztve ]

(#20482) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#20467) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha megfelelő szivacsot használsz, és nem azt ami otthon volt éppen, akkor nem lehet ilyen gond.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20483) Nyugdíjas válasza oliba (#20479) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bizony mondom néked a valót....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20484) No-kia válasza oliba (#20481) üzenetére


No-kia
őstag

tehát ez azt jelenti hogy pl.15 ezerért nem fogok taláálni normális vízhűtést igaz? :O

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#20485) Bulitt válasza Lucif-R (#20455) üzenetére


Bulitt
őstag

Mé, mé kell neked mindig beleszólni? :W :DDD

(#20486) Bulitt válasza No-kia (#20484) üzenetére


Bulitt
őstag

Lényegében igen :) De blokkot azt tudok eladót és jót ;]

[ Szerkesztve ]

(#20487) No-kia válasza Bulitt (#20486) üzenetére


No-kia
őstag

ja olyat én is tudok, a kihívás az amikor nagyon kevés ből építesz jót :DDD ( csak túl nagy ez a kihívás) :O

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#20488) fsb1000 válasza No-kia (#20484) üzenetére


fsb1000
nagyúr

No-kia:
Az első gépkocsimat (Lada) 20.000 Ft-ért vettem. Hamar le is cseréltem, de sosem bántam meg, mert különben még évekig nem lett volna.

Nyugdíjas:
Ez biztos frankó szivacs, de sok probálgatás után úgy hiszem szivacs nélkül is lehet csendesen és bubimentesen járatni egy vízhűtést.

oliba:
Szerintem a térfogatáram az egyik legfontosabb jellemzője a PC vízhűtési rendszereknek.
Egyrészt meghatározza hogy a CPU/GPU/stb blokkok milyen dT-vel tudják az adott hőmennyiséget elszállítani a hűtendő alkatrészről.
(dT_blokk = hűtendő felület - vízhőfok )
Másrészt erősen befolyásolja, hogy a radiátoron milyen dT-vel távozik a környezetbe a blokkok által "felvett" hőmennyiség.
(dT_rad = vízhőfok - környezetihőmérséklet )

De a térfogatáram nem egyenesen arányos a dT-kel, avagy a rendszer hűtési képességeivel. Egy szint alatt drasztikusan csőkken a hűtőteljesítmény, egy nagyobb érték felett pedig hiába növeljük a térfogatáramot, csak csekély mértékben nő a hűtőteljesítmény. Nyilván a kettő között kell az optimumot megtalálni.

Ez az ábra jól példázza az összefüggést.
(kisebb érték a jobb)

A térfogatáram lehetséges maximuma a szivatyú tulajdonságaitól függ.
Minden blokk, radi és csővezeték ezt csökkenti (a gravitáció nem!!!)
Minnél nagyobb a szivattyú emelőmagassága annál kisebb ez a csökkenés.

[ Szerkesztve ]

(#20489) oliba


oliba
őstag

Aham, már azért kezdem érteni (elméletileg). Viszont néztem tesztet és az áramlási sebesség a legrosszabb volt és mégis a legjobban szerepelt a tesztben, vagy most mégse értem?

(#20490) fsb1000 válasza oliba (#20489) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azonos blokknál csak a térfogatáram változást kell figyelembe venni.

Ha különböző blokkok kerülnek összehasonlításra, akkor nem csak a térfogatáram (nem pedig áramlási sebesség!!, mert az más jellemző) hanem a hőcserélők egyéb tulajdonságai is befolyásolják a hőátadási folyamatott.

Sok esetben a nagyon jó hővezetési tényezővel rendelkező blokknak nagy az ellenállása, azaz lecsökkenti a térfogatáramot.
Ez önnmagában nem lenne gond ,mert a tesztekben igy is jól szerepelhet, hiszen még az optimális tartományban marad az érték.

De egy átlagos rendszerben lehet, hogy gyengébb képességű szivatyú van mint amit a tesztben használtak.
Esetleg bekerül egy VGA vagy chipset blokk és máris a térfogatáram az alá az érték alá süllyed, ahol már erősen csökken a teljes rendszer hűtőteljesítménye.
Igy a tesztben jól szereplő CPU blokk "lefolythatja" a teljes rendszert.
A tesztben 2 fokkal utána végzett pedig elképzelhető, hogy vígan muzsikál, akár 5-10°C előnnyel.

(#20491) oliba válasza fsb1000 (#20490) üzenetére


oliba
őstag

Na pont erre voltam kíváncsi, így már tökéletesen érthető :) Tulajdonképpen EK Superme vga és CPU sorozatot nézegettem és bizony, mindkettő verte a versenytársait, csak ugye a térfogatáram, ami nagyon rossz volt mindkettőnél. Akkor itt a fuzion v1 a jobb, ha jól veszem ki a táblázatból, mármint ami a térfogatáramot jelenti :B

(#20492) fsb1000 válasza oliba (#20491) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Önmagában egyik paraméter sem jelenti azt hogy jobb. (bár trendek biztos vannak)
Csak a teljes rendszer ismeretében (leginkább próbával) lehet megmondani, hogy melyiket ésszerübb alkalmazni.

Az ábrából az olvasható le, hogy a V2-nek nagyobb az ellenállása, mint a V1-nek.
Tehát azonos rendszerben bizonyosan jobban csökkenti a térfogatáramot.
Ennek a csökkenésnek a mértéke viszont a rendszer többi elemétől is függ.

Ha szivattyúnak elég nagy az emelőmagassága, és a térfogatáram kezdeti értéke is elég nagy volt, akkor lehet hogy a csökkenésel a térfogatáram még az optimális "szakaszban" marad, igy alig csökkenti a radiátor hőleadó képességét (alig lesz magasabb a vizhőfok).
Ezzel szemben viszont lehet, hogy a V2-nek sokkal jobb a "karakterisztikus" hővezetési tényezője és ezért még a lecsökkent térfogatáram esetén is jobb dT-vel tudja elszállítani a hőt a CPU-ról, mint a V1.

Igy elképzelhető, hogy a radin elveszett pár(tized) fokot bőven fedezi a V2 blokkon nyert érték, és a CPU felülete hidegebb lesz kisebb térfogatáram mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#20493) Mr.Csizmás válasza fsb1000 (#20413) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Elnézést távol voltam

Szilkonolaj adatlap

Gondolom erre vagy kíváncsi. Az "alkalmazási terület" lefedi a hűtést, és amellett szigetelő is elektromosan.

Viszkozitás: ööö asszem 50 C-n közelít a vízhez.

Ha egy akváriumba beletenném, és feltölteném szilikon olajjal, az működne? :DDD (gondolom ezt érted merítéses hűtés alatt...)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20494) oliba válasza fsb1000 (#20492) üzenetére


oliba
őstag

Aham-aham. Na most már biztosra értem :)
Nekem már volt vizem, csak annyira nem voltam vele megelégedve, hogy az csak na. Körülményes is volt, meg léghűtéssel rávertem. Nem tudom hol lehetett a gond. Csak kíváncsiságból érdeklődtem, lehet, hogy a közeljövőbe megkockáztatom mégegyszer, de persze kérek előtte tanácsot. Kinéztem egy Subaru radit, rézből van, nem is pici tákolmány

(#20495) Nyugdíjas válasza oliba (#20494) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én a mai napig nem értettem ott a problémát. Maga a rendszer egyáltalán nem rosszul volt összeválogatva. A többit nemtom sajnos.. :F

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20496) oliba válasza Nyugdíjas (#20495) üzenetére


oliba
őstag

AC S1 rávert az EK 3850-re, cpu blokk azonos szinten volt a HDT-S1283-ammal, chipsethűtő pedig rosszabb volt a HR-05 SLI-nél. A pumpa hangosan morgott még akkor is ha a kezembe volt, szóval nem a ház rázkódott, igaz először lecsavaroztam, hát nagy hiba volt, de kezembe is hangos volt.

(#20497) Bulitt válasza No-kia (#20487) üzenetére


Bulitt
őstag

Ez az a terület ahol olcsó-nak híg a leve....

Sajna erre pénzt kell áldozni, aránylag én is olcsón hoztam ki az első vízhűtésem, persze elég komoly blokkok vannak benne :) ( 55k)

(#20498) No-kia válasza Bulitt (#20497) üzenetére


No-kia
őstag

rendben, akkor várok míg saját keresetem lesz aztán majd, akkor beújítok egyet :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#20499) fsb1000 válasza Mr.Csizmás (#20493) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi az adatlapot!
Nagyon jó az a 100mPAs érték 25°C-n (viz=1, glikol=30), de sajna erősen hőmérsékletfüggő az olajoké..

Igen müködne az akvárium, ha a szilikon olajat minden alkatrész elviseli..
A "mezei" akváriumos megoldás jó poén, szép is (van pár linkem valahol), de a lényegét nem értem, ugyanis nem hűti jobban a CPU-t és az alaplapot is a relativen meleg folyadék hüti/füti.
.
Én olyan "meritett" hűtésben látok rációt, ahol a folyadék -20..-40°C kis térfogattal.
Valószinűsítem jelentős tuningpotenciát rejt a megoldás, mivel az alaplapot is lehűti.
A CPU meg közvetlen "befecskendezést" kaphat.
.
De azért nem beszéllek le az akváriumról! Biztos szép lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20500) Bulitt válasza No-kia (#20498) üzenetére


Bulitt
őstag

:DDD Gondoltam hogy valami ilyesmi lesz... Rem nem volt félre érthető a dolog mert nekem a komplett vízhűtésem ami adatlapomon van képek alatt, az került ennyibe. Mindent használtba vettem és mind jó üzlet volt jó emberekkel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.