Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#7628) kymco válasza Dany007 (#7624) üzenetére


kymco
veterán

Elfogadom, hogy így gondolod, nem botránkoztat meg... még ha én ezt másképp is látom. Régen nagyon hasonlóan vélekedtem én is erről...
Nekem nagyon szemléletes a mózesi törvényeket olvasva, hogy a büntetés súlyossága arra mutat rá, hogy a bűn milyen nagy kárt tud okozni.
A büntetés nem csupán elrettentést jelent. Figyelmeztetést, hogy ennél rosszabb a bűn következménye...
Dávid elég durva módon választott magának egy feleséget. Egy férjes asszonyra vetett szemet. Királyoknál ilyen előfordul... Meg is szerezte magának... ez is előfordul, teherbe esett... ez is megesik.... Ez eddig minden hétköznapi... mai szemmel... Van benne ármány, hatalommal való visszaélés, közvetett gyilkosság... és "törvényesen" is övé az asszony...
A bűn természetét jól mutatja, hogy mágnesként vonzzák egymást... ahol megjelenik egy forma, csőstől jön a többi.
Ez eddig egyszerű... de a következménye a bűnnek sokkal tanulságosabb. Izrael sorsa ekkor pecsételődött meg. Innen kezdve nem szűnt meg a testvérviszály a családban... látnia kellett Dávidnak, ahogy a gyermekei egymást ölik meg... és tehetetlen volt, meg akart menteni egyet, elvesztett kettőt... elvesztette egy időre egy fia miatt a királyságot is... és mindennek a forrása ez az eset volt. A bűn következménye egy ország anarchiába süllyedése lett....
Tudom, erős példa, de érdekes lenne az elvonón, vagy a pszichiátrián megnézni a "halálraítélt" emberek élettörténetét. Nem mentesítve őket a saját felelősségük alól, biztos hogy találnánk egy szülői, nagyszülői stb "vétket"... ami önmagában nem nagy dolog, hát kit ölnek meg azért, mert egy 6 éves lányt megerőszakol? De harminc év múlva úgy akar öngyilkos lenni, a már felnőtt többgyerekes anya hogy előtte megöli gyerekeit, magát nem sikerül... és most kezelik egy zárt intézetben....
Tudom, hogy ez is erős példa... és a hétköznapjainkban kevés az ilyen példa... de a bűn természete az is, hogy szereti a következményeit a háttérben elrejteni, mint egy búvópatak, és amikor beüt a baj nem is tudjuk, mi miért történik...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.