Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#7851) Dalai Láma válasza kymco (#7850) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Így van. De Isten ennél előrelátóbb, és nem hiszem, hogy olyan köteléket teremt önmaga és az emberek közé, ami egyszer megszakad, és többé nem áll helyre. Mégpedig azért nem, mert előre tudta, hogy ez fog történni. ÉS megoldhatta volna úgy, hogy ne történhessen ilyen ,vagy hogy minden emberrel külön kötelék legyen. És ebben a külön kötelékben hiszek is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7852) kymco válasza Dalai Láma (#7851) üzenetére


kymco
veterán

Látom, nálad problémák lesznek a gyermekeid felnőtté válásakor :)

www.refujvaros.hu

(#7853) Dalai Láma válasza kymco (#7852) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Miért is?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7854) kymco válasza Dalai Láma (#7853) üzenetére


kymco
veterán

Ha nem tudsz elengedni, akkor bajok lesznek :) De ez vicc volt

Egyébként ott, ahol totális kontroll van, ott nem lehet szeretetről beszélni....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#7855) Dalai Láma válasza kymco (#7854) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem a kontrollról van itt szó. Ahogyan a kapcsolaton sem irányítást értek.

A gyerekek felnőnek, és szabadok lesznek, ha eljön az idő, hogy önállóan képesek dönteni. Az emberiséggel is ugyanez történt. Tudatára ébredt a fajunk, képes lett megkülönböztetni jót és rosszat. És tehette is ezeket.

Pontosan ezt jelképezi a jó és rossz tudás fája. A kiűzetés a paradicsomból pontosan azt jelképezi, hogy az ember emberré vált, maga felelős a tetteiért, vége az állati létnek. Ugyan a Biblia ezt elég negatívan írja le, mégis van jó oldala. Így képesek lettünk arra, hogy jót tegyünk!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7856) kymco válasza Dalai Láma (#7855) üzenetére


kymco
veterán

Nem értek egyet a kiűzetés, mint felnőtté válás analógiájával.... és főleg a paradicsomi lét és az állati lét párhuzamával....
Az állati léttől már teremtettségünk által el vagyunk szakítva... Még a kiűzetés előtt kaptunk a paradicsomi állapotban olyan felelősséget, amit az állatok soha.
A Biblia nem osztja elképzelésed....

www.refujvaros.hu

(#7857) Dalai Láma válasza kymco (#7856) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez megint csak nézőpont kérdése. Én is ugyanazt a Bibliát olvasom, mint te. Csak más következtetésre jutottam.

Amikor ruhát kezdenek el csinálni maguknak, az már a bűnbeesés után volt. Az ember is a tudatára ébredése után kezdett ruházkodni. A teremtéstörténet persze nem tér ki minden részletre, ami érezhető is. De hát nem is ez a célja. Nem tartom többnek, mint ami lenni akar. Még akkor sem, ha a teremtés a cím.

Tudom, hogy nem vagyunk ezen közös állásponton, de ezt nem is gondolom bajnak, vagy rossznak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7858) kymco válasza Dalai Láma (#7857) üzenetére


kymco
veterán

A ruhakészítés motivációja a szégyen... van takargatnivalója az embernek... és az első ruhát Isten adja, nem az ember készíti...

www.refujvaros.hu

(#7859) Dalai Láma válasza kymco (#7858) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ott a pont.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7860) JJános válasza Dalai Láma (#7837) üzenetére


JJános
addikt

Én úgy tudom, hogy Darwin megbánta tanait.

Elég jót szólóztatok Kymco-val. Figyelj oda rá, ha már nekem nem hiszel.

2007-05-06 óta itt!

(#7861) Dalai Láma válasza JJános (#7860) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én nem tudok róla, hogy megbánta-e a tanait. Azt viszont tudom, hogy leírta a megfigyeléseit, és hogy ezek a megfigyelések mire engednek következtetni.

Az is igaz, hogy ezért rászállt a fél világ, bolondnak nevezték, és tudományos körökben is komolytalannak tartották. Ő maga nem is propagálta az elméletét, a munkájának szentelte az idejét, a habverést meghagyta másoknak. Nem tudok róla, hogy megbánta volna a megfigyeléseit és a következtetéseit.

Az idők próbáját kiállta, az ő elmélete a legszilárdabb lábakon álló tudományos elmélet a fajok és az ember eredetéről. És akkor még nem is sejtette, hogy lesz egy genetika nevű tudományág, ami megmagyarázza ezeknek a változásoknak az okát is.

Jót szólóztam vele, tényleg érdekeseket és okosakat ír, de ettől még nem feltétlen értek vele egyet számos dologban. De mint írtam, ezt nem tartom bajnak. Sokan vagyunk, és sokan sokféleképp gondoljuk.
(és tudom-tudom, te gondolod jól, mert neked Isten mutatta a helyes irányt, míg sok másik embert a Sátán eltérített erről az útról, és mi mind tévúton járunk - csak azért írtam le ,hogy neked már ne kelljen ;) )

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7862) JJános válasza Dalai Láma (#7861) üzenetére


JJános
addikt

Ehhez képest a biblia mást mond, mint amit te. Én a bibliának hiszek, és Istennek.
Ahol Jézus parancsa ellenére atyáknak hívatják magukat néha fiatal emberek, akik senkinek nem apjuk, az nálamegy eleve kizáró ok. Ilyenkor lóg ki a lóláb! Mit mond a biblia? Legyen egy feleségű józan életű.
Tudom neked minden belefér! Ez is. Pedig ez csak egy, mert sorolhatnám.
Az evolúció is csak annak a másik istennek, és nem Krisztusnak fér bele a vallásba.

Egyet jegyezz csak meg, hogy a ti Istenetek, és a Krisztus nem ugyanaz a személy.
Mert Ő nem mond önmagának ellent, mert akkor meghasonlana.

A kedélyes beszélgetés itt véget is ért, gondolom. És ha te ezek után sem gondolkodol, a te bajod. Nekem nincs bálványom, bár tudom, ha az igazat megmondom, minden vagyok csak jó nem. Nem Isten jelenti ki ezeket a dolgokat nekem, mert ehhez nem kell sem kijelentés, sem tudomány, ez akár egy általános iskolai diáknak is szemet szúrhat, annyira nyilvánvaló.
Pont.

2007-05-06 óta itt!

(#7863) Dany007


Dany007
veterán

Fuh de lemaradtam... Asszem lesz mit olvasni holnap : )

(#7864) Dalai Láma válasza JJános (#7862) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Egyet kéne megértened: ez a topic nem arra van, hogy lehülyézzünk másokat, és minden hozzászólásunkban megállapítsuk, hogy a másik ember hite rossz, helytelen, téves, hazug, sátáni, stb... Szerintem te vagy eltévedve, de nagyon.

Meddig pingpongozzunk még? Mire jók a hozzászólásaid? Játsszam én is veled ezt? Tévedsz, nem az az igaz Isten, akiben hiszel. A hited már most meg van cáfolva a tudomány által. A hited értelmetlenné vált, mégis, és éppen ezért ragaszkodsz hozzá kőkeményen.

Hiába próbálom felnyitni a szemed, nem lehet, annyira ragaszkodsz a téveszméidhez. Szerencsére, ez nem elegendő ok a kárhozathoz, így ezen tévutat járva is esélyed van az üdvözségre. De mondom, térj észhez, és nyíljon meg a szemed, és fogadd be, amit írok, mert különben továbbra is a tévúton maradsz!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7865) euchi válasza Dany007 (#7863) üzenetére


euchi
aktív tag

Hehe! Pár napig nem vagyunk itt, de a topik pörög tovább. Mi hitetlenek akár hátra is dőlhetünk, és györönyködhetünk a hívők cívódásában. :)

(#7866) Dany007 válasza euchi (#7865) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Ez a bosszantó a PH!-ban : ) Ha az ember kihagy egy fél 7végét, akkor úgy elszaladnak az események, hogy már azt sem tudom hol tartottam...
Hát, ez a civódás sem jelent mást, minthogy mennyire másként lehet értelmezni azt a bizonyos könyvet. Miközben voltak / vannak itt páran, akik szerint ez nem lehetséges... :U
Persze ez sem a legjobb példa rá, de azért a lényeg érezhető.

(#7867) Dany007 válasza kymco (#7828) üzenetére


Dany007
veterán

"Az Isten nem azért ad hatalmat valakinek, hogy a bűnt halmozza, ezt butaság volna így értelmezni. Arra ad hatalmat, hogy belesimuljon Isten tervébe..."

Ezzel így nem teljesen értek egyet... Hitler már akkor tudta mit is akar elérni, amikor még messze nem volt hatalmon. Amikor 33-ban hatalomra került már rég tudta mit akar véghezvinni és miként.

@Dalai Láma:
Egy tudósnak nem az a motivációja, hogy kiderítse, hogy a hívők hülyék és tévednek. Egyszerűen az igazságot, és a dolgok működését próbálja kikutatni.

:R

[ Szerkesztve ]

(#7868) JJános válasza Dalai Láma (#7864) üzenetére


JJános
addikt

Érvek sokaságát hozom fel, amit szépen kikerülsz. Te meg nyomod nekem a rizsát.
Te nekem nem fogod felnyitni a szemem, mert már nyitva van. Te vagy az, aki nem hajlandó gondolkodni, és következtetni aztán már végleg semmit.

A tudomány az én hitemet cáfolja? Te meg vagy zakkanva? Hogyan tehetné? Az én hitem él!
Még, ha azt írtad volna, hogy a teremtést. :O

2007-05-06 óta itt!

(#7869) JJános válasza euchi (#7865) üzenetére


JJános
addikt

Tévedsz. Nem a hívők civódása ez. Én érveket írok! Elolvasható, tagadható, megmagyarázható is lehetne akár. Ehelyett katyvasz.

Ez nem két hívő civódása. Én hívő vagyok, de aztán ezt elmondani akárkire nem lehet.

2007-05-06 óta itt!

(#7870) Dalai Láma válasza JJános (#7868) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Te vagy az, aki nem hajlandó látni az igazságot. A hited abban, hogy úgy voltak és vannak a dolgok, ahogy gondolod, tévút. Egyszerűen nem igaz! Értsd már meg, hogy Te tévedsz!

Hány érvet hoztam fel? Rengeteget! És nézz utána a rengeteg tudományos eredménynek, mind-mind a hited egy-egy pontját kezdik ki.

A kapcsolatod Istennel lehet valós, mert Ő képes arra, hogy a tévúton járókat is megszólítsa! Viszont a körítés fenemód rossz irányba tart az esetedben.

A gondolkodás teljes hiánya jellemez, talán mert félsz az igazságtól, félsz, hogy az alapoktól kellene elkezdened az építkezést! Hiába gondolsz helyesen pár dolgot, ezt az pítményt csak az aapok újraépítésével lehet rendbe hozni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7871) Dalai Láma válasza JJános (#7869) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tévhívő, esetleg! Aki meg akarja mondani, ki hívő, és ki nem! Istenkomplexus ???

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7872) Dalai Láma válasza Dany007 (#7866) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Pedig hogyne lehetne lehetséges! Már az egyes szavakat is ki-ki másképp értelmezi. Leírom, hogy asztal, és mindenki fejében másmilyen asztal képe jelenik meg. És ez még csak egy szó volt.

Persze, ha azt mondom, hogy 'a tej a hűtőben van', az elég egyértelmű. A Bibliával is ez a helyzet, a mondanivalója egyértelmű. Bár tényleg vannak egyszerűen és nehezen érthető részei is, így egészében nehéz bármiféle kijelentést tenni róla.
Én is látom, hogy egyesek tényleg szóról szóra értelmezik az ószövetség azon részeit is, amiket nem kéne. Ha másért nem, akkor azért, mert tudjuk, hogy nem úgy történt.

És lehet kiragadni mondatokat is, hogy alátámasszuk vele az igazunkat. Ez a legveszélyesebb. Mert fontos a szövegkörnyezet és a kor, amelyben íródott.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7873) Dany007 válasza Dalai Láma (#7872) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, ezt már párszor észrevettük itt a fórumban.
Ha azt mondom asztal, akkor az is sok mindent jelenthet. Én most a számítógépes, windowsos asztalra gondoltam... V.színű, ha ezt majd 1500 év múlva elolvassák, nem fogják tudni, hogy mi az az asztal a windowsban... :U
Amúgy erre az egészre egy nagyon jó példa a Csillagkapu 2. évad 6. része - Thor szekere.
Nagyon jól átadják a mondanivalót. Nagyon jó a színjátszás is. Az ember át tudja érezni, mire is gondoltak az írók.
Pontosan az a lényege, hogy egy jóval fejlettebb faj milyen módon képes befolyásolni, illetve irányítani egy fejletlenebb emberi fajt a mitológia és legendák, na meg a technológia segítségével.

(#7874) euchi válasza Dany007 (#7867) üzenetére


euchi
aktív tag

Jó példa. Ha kymco logikáját alkalmazzuk Hitlerre, az bizony elég rossz fényt vet Istenre.

(#7875) JJános válasza Dalai Láma (#7871) üzenetére


JJános
addikt

Nagyon nehéz eset vagy. Innentől nem vagyok hajlandó veled szóba állni.
Hazudsz is, mert nekem bizonyítékot nem írtál, csak katyvaszt.

Az ilyen írásaidtól hányok. Ez maga a csömör.

2007-05-06 óta itt!

(#7876) tibi666 válasza JJános (#7869) üzenetére


tibi666
senior tag

milyen érveket?
a legtöbb érved kimerül abban, hogy ez van írva a Bibliában és te ennek hiszel.

ez nem érv.

(#7877) euchi válasza JJános (#7869) üzenetére


euchi
aktív tag

Én nem fogom azt mondani, hogy TÉVEDSZ, hanem azt mondom, hogy szerény véleményem szerint nincs igazad. Én hívőnek tekintelek téged és Dalai Lámát is.

Ami a vitátokat illeti:
Dalai Láma nem akar téged kitéríteni a hitedből. Ugyanabban az Istenben hisztek, csak a "körítés" más. Annyit szeretne elérni nálad, hogy kicsit szabadabban gondolkodj a világról és a hitedről is.

(#7878) Dalai Láma válasza JJános (#7875) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez vicces!

Igyekeztem a te stílusodban visszaírni. Ha úgy tetszik, én voltam JJános2.

"Az ilyen írásaidtól hányok. Ez maga a csömör." Pontosan erről van szó, kedves JJános. Örülök, hogy te mondtad ezt ki.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7879) Dalai Láma válasza euchi (#7877) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Már rég lemondtam, hogy kicsit szabadabban gondolkodjon, egyszerűen esélytelen. Mint ahogyan számára is esélytelen, hogy meggyőzzön arról, hogy 6 nap alatt készre teremtették a világot.

Egyszerűen csak magamra vettem JJános retorikai kellékeit, és stílusát, aztán szembehelyezkedtem vele. A reakció beigazolta a várakozásaimat.

Mert az valóban zavart már, hogy ahányszor írtam a saját hitemről, mindig az volt a reakció JJánostól, hogy mekkorát tévedek, stb, de ezt mindenki tudja, mert kevesen nem kapták meg tőle a magukét.

Ez egy fórum, ahol emberek beszélgetnek a hitükről, vallásról, véleményt nyilvánítanak. Van, akivel eltérő állásponton vagyunk, és vitázunk, kulturált keretek között. Sajnos valaki annyira nem vitaképes, hogy ezt nem lehet vele megtenni. Én is tudok write-only üzemmódban írni, és ugyanazokat hajtogatni, most JJános kapott egy kis ízelítőt, milyen nekünk, mikor épp ő osztja az észt.

Persze ez sem fair tőlem,hogy róla írok, de nagyjából ugyanezt hozzá címezve is megírtam.

Azt is tudom, hogy a vallás topic kemény hely, és a vallások is úgy általában... vallások ütközéséből sok csúnya dolog sült már ki sajnos.

El kéne fogadni, hogy mindenkinek a saját hite a számára igaz, és egyetlen. Bár vannak esetek, amikor lehet hatni a másikra, fontos, hogy az ember képes legyen revideálni a nézeteit, képes legyen változni. Például, ha jönne egy 1000x jobb elképzelés milliónyi szilárdabb bizonyítékkal, akkor elgondolkoznék azon, hogy kitartsak az evolúció mellett... jelenleg is azért ezt hiszem, mert emellett szól a legtöbb bizonyíték.

Ha 100%-os bizonyossággal megtalálják Jézus sírját és holttestét, akkor a kereszténységemen is el kéne gondolkodnom. De ettől nem félek.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7880) euchi válasza Dalai Láma (#7879) üzenetére


euchi
aktív tag

„Már rég lemondtam, hogy kicsit szabadabban gondolkodjon, egyszerűen esélytelen.”
Szerintem is. Neki már túl késő. Ha világról alkotott képe nem is változhat már meg, de legalább az emberekhez máshogy viszonyulna. Bár ne lenne olyan ellenséges és lekezelő mindenkivel szemben, aki egy kicsit is eltérő véleményen van, mint ő. (lásd: tévedsz, hazugság, katyvasz)
„Ha 100%-os bizonyossággal megtalálják Jézus sírját és holttestét, akkor a kereszténységemen is el kéne gondolkodnom. De ettől nem félek.”
Ettől tényleg nem kell tartanod. 100%-ig nem lehetnének benne biztosak és valószínűleg eltusolnák az ügyet.

(#7881) Noddy válasza euchi (#7880) üzenetére


Noddy
senior tag

Jajaj, a nagy összeesküvés elmélet. A keresztyénség a világ megrontója :)

Tényleg jól elrohant a topik, majd ha lesz időm végig futom.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#7882) euchi válasza Noddy (#7881) üzenetére


euchi
aktív tag

"Jajaj, a nagy összeesküvés elmélet."
Ez nem összeesküvés elmélet, hanem ez a legvalószínűbb lehetőség szvsz.

"A keresztyénség a világ megrontója"
Ha te mondod... :U

(#7883) Dany007 válasza euchi (#7880) üzenetére


Dany007
veterán

Azért az nagy 'poén' lenne... már ha megtalálnák és bizonyítani is tudnák...
Amúgy hogy tudnák bizonyítani? Gondolom egy Jézus Krisztus felirat egy koporsón nem elég... :U

(#7884) kymco válasza Dany007 (#7883) üzenetére


kymco
veterán

Aztán felébredsz, miközben a kezed bilibe lóg :DDD

www.refujvaros.hu

(#7885) kymco válasza Dany007 (#7867) üzenetére


kymco
veterán

Ezzel nem cáfolsz semmit, mert Hitler elméjébe, gondolataiba, kétségeibe nem látsz-láttál bele...

www.refujvaros.hu

(#7886) euchi válasza kymco (#7885) üzenetére


euchi
aktív tag

Isten se? :U

(#7887) euchi válasza Dany007 (#7883) üzenetére


euchi
aktív tag

Ne hiszem hogy poén volna. Gondolj bele mennyi ember hite dőlne össze egy csapásra.
JJános föl is kötné magát. :DDD Na jó, ez rossz vicc volt. De legalább ebből látszik, hogy mennyire nem volna poén.

(Egyébként a Jézus név elég gyakori volt, szóval az számítana a legkevésbé)

(#7888) Vladi válasza euchi (#7887) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Ne hiszem hogy poén volna. Gondolj bele mennyi ember hite dőlne össze egy csapásra."
Vallásosság terén ahogy áll most a nyugati világ, nem sok minden változna. :U

De fordítsuk már meg egy kicsit a gondolatmenetet. Tegyük fel, hogy megtalálták az Isten létezésének racionális, tudományos, megdönthetetlen bizonyítékát... Csak tegyük fel.
Na akkor mi lenne? Szerintem ez érdekesebb kérdés. Mondhatni: jobb poén. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7889) kymco válasza Vladi (#7888) üzenetére


kymco
veterán

:)

www.refujvaros.hu

(#7890) euchi válasza Vladi (#7888) üzenetére


euchi
aktív tag

Megmondom mi lenne. Attól fogva nem hinne senki Istenben.

(#7891) kymco válasza euchi (#7886) üzenetére


kymco
veterán

:F

www.refujvaros.hu

(#7892) Vladi válasza kymco (#7891) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Egyetértek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7893) euchi válasza kymco (#7891) üzenetére


euchi
aktív tag

Itt a két eset lényegében hasonló:
1.Bebizonyosodna , hogy amiben hittél nem igaz
2.Bebizonyosodna , hogy amiben hittél igaz
Mindkét esetben a hited helyébe bizonyosság, vagyis tudás lépne. A különbség csak az, hogy az első eset valószínűleg fájna. Ez végülis nem egy elhanyagolható különbség.

(#7894) Dany007 válasza euchi (#7887) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, én is ironikusan értettem azt a poént :)
Engem speciel nem zavarna egyik változat se. Ha kiderülne, hogy létezik, és az se hogyha nem. Megdöbbentene mindegyik verzió az tény. De végre fény derülne az igazságra!

Ha bebizonyosodna hogy létezik, biztos alapjaiban változna meg a világ. Elvégre akkor azzal együtt szinte minden tanítás, minden a pokoltól a mennyig igazolódna. Talán jobb világ lenne. Mert az ember végre biztosan tudná, hogy a földi tetteiért elég kemény felelősségre vonás várható majd. Elcsitulnának a vallási ellentétek is. Elvégre már nem lenne min vitatkozni. Ez a topic is bezárhatna :(
De amíg kétségek között vagyunk, addig ez csak álom. Elvégre az embernek természetéből adódóan nem elég a hit! Nem elég, ezért is jött létre a tudományunk. A fejlődés, a technika stb...

Amúgy #7893: ez szép volt :)

(#7895) JJános válasza tibi666 (#7876) üzenetére


JJános
addikt

És ennek két keresztény között működni is kell.
Azért, ha megkérlek mostantól ne irogass. Mert úgy látom, hogy csak az én káromra tudod tenni. Ha tudsz majd normálisan is, szólj, és folytatjuk.

2007-05-06 óta itt!

(#7896) lao ce válasza Dany007 (#7894) üzenetére


lao ce
aktív tag

"Mert az ember végre biztosan tudná, hogy a földi tetteiért elég kemény felelősségre vonás várható majd. Elcsitulnának a vallási ellentétek is. Elvégre már nem lenne min vitatkozni. Ez a topic is bezárhatna"

egyaltalan nem hiszem. arrol volt szo hogyha bebizonyosodna hogy letezik egy isten. attol hogy aki irta rogton arra gondolt hogy az o istenenek a letezese bizonyosodna be meg nem kovetkezik hogy barki mas nem formalna jogot ra rogton. o, dehogynem, dehogynem!

akkor lenne csak vita meg haborusag hogy akkor most melyik is ez az isten, kinek az istene stb. a biblia, a koran meg hasonlo konyvek persze ettol meg nem lennenek igazabb mint eddig. az embereknek elete sem lenne igazabb vagy nemesebb mint eddig, de kepmutatobb, no, az biztosan lenne.

masfelol talan idovel megjonne az ellenhullam, es azok a vallasok amik istennel operalnak devalvalodnanak, hiszen a legfobb hit-elem eltunt. a keleti vallasok felviragoznanak talan ujra is szuletnenek.

reszemrol ugyanugy maradnek ami vagyok hiszen a vallasom az egyik eleme hogy nem szamit hogy van-e isten vagy nincs. es igy is gondolom. most az jutott eszembe ha isten megjelenne elottem, akkor is taoista maradnek (aki tud egy isten letezeserol). nem isten lete vagy nem lete miatt vagyok taoista hanem a tao miatt. gondolom aki istenben hisz az sem a tao miatt istenhivo.

szoval nehez eset.

[ Szerkesztve ]

nicht kompot

(#7897) Dany007 válasza lao ce (#7896) üzenetére


Dany007
veterán

"hogy akkor most melyik is ez az isten, kinek az istene stb."

Az egész gondolatkísérletnek pont ez a lényege. Hogy nem csak tisztán kiderülne, hogy létezik Isten. Hanem hogy bebizonyosodna melyik is! Az a lényege az egésznek, hogy az Istennel kapcsolatos kétségek megszűnnének. Ergo tudomásunkra jutna, hogy létezik, pontosan melyik vallás szerinti is és így tovább.
Persze, amit írtál az reális is lenne, de épp ezt akarjuk kiküszöbölni.

Ha viszont nem derülne ki, akkor a gond az, hogy más vallások vennék át a főszerepet. Tehát ha bizonyíthatóan megtalálnák Jézus sírját a maradványokkal. Akkor max a keresztény vallásnak lőttek, de többi más istenben hívő vallás viszont erőre kapna.

(#7898) euchi válasza lao ce (#7896) üzenetére


euchi
aktív tag

Vladi nagy „I”-vel írta a nevét, szóval a szerintem a saját istenére gondolt. Persze számomra eleve nehezen elképzelhető helyzet, hogy egy isten létezése bebizonyosodna, és ráadásul úgy, hogy egyértelműen kiderülne, hogy melyik isten az.
A további okfejtésed helyes, habár a vallás és hit fogalma átértékelődne.

„reszemrol ugyanugy maradnek ami vagyok hiszen a vallasom az egyik eleme hogy nem szamit hogy van-e isten vagy nincs. es igy is gondolom. most az jutott eszembe ha isten megjelenne elottem, akkor is taoista maradnek”
Én pedig ateista maradnék, a fentebb kifejtett okok miatt. Persze, hogy ki mennyire nyalná a főnökúr s*ggét, az megint egy érdekes kérdés.

(#7899) JJános válasza euchi (#7877) üzenetére


JJános
addikt

Nem ugyanabban. A r.k. egyházban az üdvözül, aki hisz Mária menybemenetelének, mint aki Isten anyja.

Hol jön ez az én hitemhez?

2007-05-06 óta itt!

(#7900) tibi666 válasza JJános (#7895) üzenetére


tibi666
senior tag

én tudok normálisan is, azt hiszem, minden ide írt hozzászólásom korrekt volt.
az, hogy nem egyezik a véleményünk, nem a te károdra történik...

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.