Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#7651) euchi válasza kymco (#7650) üzenetére


euchi
aktív tag

„Mert hát indíték szükséges.”
Valamilyen ok tényleg szükséges. Ebből pedig nagyon sok létezhet. De mivel én eleve a történetet sem hiszem el (ebben a formában), nem állok neki fejtegetni. Akit érdekel, úgyis talál sok ezer okot könyvekben és a világhálón.
„ráadásul egy fránya tűz és füstoszloppal, amit Mózes nehezen volt képes maga generálni...”
És neked ettől hihető lesz? Mellesleg egy történetet sokféleképpen el lehet mesélni.
„se hatalommal bíró főpap nincs a sorok között...”
Igazból erre egy nagyon hosszú idézettel tudnék felelni, de a topik átláthatósága érdekében meg kell elégednem néhány kisebb részlettel:

Kiv 35.4
Mózes még így beszélt Izrael közösségéhez: "Az Úr ezt parancsolja:
Ajánljatok fel javaitokból az Úrnak. Akit ösztönöz a szíve, ilyen adományokat hozzon: aranyat, ezüstöt, bronzot,
vörös és kék bíbort, karmazsint, finom vásznat, kecskeszőrt,
vörösre festett báránybőrt, finomított bőrt, akácfát,
olajat a mécsesekbe, illatszert a kenethez és az illatáldozathoz,
karneol és más drágakövet az efodhoz és a melltáskához.

Kiv 35.19
a díszruhákat a szentélyben való szolgálathoz, a szent ruhákat Áron pap számára, és azokat a ruhákat, amelyeket fiai használnak a papi szolgálathoz."

Kiv 40.12
Azután vezesd Áront és fiait a találkozás sátorának bejáratához, hogy mossák le magukat vízzel.
Add rá Áronra a szent ruhákat, kend fel és szenteld fel, hogy mint pap szolgáljon nekem.
Aztán hívd a fiait, add rájuk ruháikat
és kend fel őket, ahogy atyjukat felkented, hogy mint papok szolgáljanak nekem. Ez a felkenés adja nekik a papi tisztséget minden időre, nemzedékről nemzedékre."

(És most direkt mellőztem a hosszú, fényűző, díszes, részletes leírást is, mert attól rosszul vagyok.)

„Pál apostol mutat rá a római birodalom kapcsán, hogy a világi uralkodók hatalmukat Istentől kapták”
Te is tudod, hogy ez nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#7652) Noddy válasza euchi (#7651) üzenetére


Noddy
senior tag

Az idézet amit beírtál nem a pap hétköznapi vagyona (már ha erre akartál utalni), hanem a szent sátor (később templom) felszerelése, valamint a pap felszerelése.

"„Pál apostol mutat rá a római birodalom kapcsán, hogy a világi uralkodók hatalmukat Istentől kapták”
Te is tudod, hogy ez nem így van."

Szerintem pedig te is tudod, hogy ez így van.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#7653) euchi válasza Noddy (#7652) üzenetére


euchi
aktív tag

„Az idézet amit beírtál nem a pap hétköznapi vagyona (már ha erre akartál utalni), hanem a szent sátor (később templom) felszerelése, valamint a pap felszerelése.”
Igen. A szent sátor és a pap „felszerelése” az a sok drága holmi, de nem erre szerettem volna utalni, csak sajnos túl rövid az idézet, hogy egyértelműen kiderüljön, mire is gondoltam.
Kiegészíteném a következővel:
Lev 2.3
Az áldozat maradéka Áronnak és fiainak jusson, mint az Úr ételének szent része.
(Ez a mondat többször is elhangzik. )
Lev 7.7
Mind a bűnért való áldozat, mind a jóvátételi áldozat bemutatásakor ugyanaz a szabály: a papé legyen az adomány, amellyel az engesztelés szertartását végezte.
Lev 7.14
Minden ételáldozati adományból fel kell ajánlani egy darabot az Úrnak járandóság címén, s az legyen a papé, aki a közösségi áldozatnak a vérét vette.
(És még sorolhatnám.)

A papok ezekből, és az adományokból megélhettek, és olyan tisztséget kaptak, amely nagy tekintéllyel járt. És valójában itt még folytathatnám a gondolatot további idézetekkel, de fölösleges, mert akkor már elkezdenénk egy olyan témát feszegetni amibe semmi kedvem belemenni.

„Szerintem pedig te is tudod, hogy ez így van.”
Milyen ateista lennék, ha ezzel egyetértenék?

(#7654) Dalai Láma válasza JJános (#7638) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ezeket a köröket lefutottuk. Miért újra és újra előjönni ezekkel? A te bárgyú vak hited áll szemben milliónyi bizonyítékkal. Ébresztő!

Ha viszont nincs kedved felébredni, legalább annyit fogadj el, hogy vannak, akik másképp gondolják mint te. És onnan nézve egyik hit csak olyan, mint a másik, leszámítva, hogy amit én mondok, az nem hiten, hanem tényeken alapszik.

Ádám beszélt? Milyen nyelven? És Ádámnak hívták? Biztosan? És sten valóban járkált, sétált Éden kertjben? Azaz a Földön járkált? Mert ez olvasható a Bibliában. Nem úgy van, hogy Jézust, a fiát küldte a földre, ő maga nem járt-kelt itt? Magyarázat?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7655) kymco válasza euchi (#7651) üzenetére


kymco
veterán

Noddy válaszolt helyettem :)

www.refujvaros.hu

(#7656) kymco válasza euchi (#7653) üzenetére


kymco
veterán

Igen, a pap étkezését a gyülekezet biztosította, mert a szolgálata miatt nem tudja saját maga megtermelni... és ez így van ma is.
De hasonlóan így tartjuk el az óvónénit, a rendőrt stb, mert hát olyan feladatot végez, ami miatt nem képes annyi disznót tartani otthon, annyi földet megművelni, hogy eltartsa magát... és mindez törvényesen szabályozott keretek között, maximálva az általunk fizetett adót, maximálva a bérüket... mint ahogy a Bibliából is idézted a papoknál.
A Mózes korabeli időben a pap nem élt valami túl fényesen... Az a gond, hogy te a középkori állapotokat vetíted ki az ókor ezen időszakára, ami téves... Mózes pld sokat szenvedett a szolgálata miatt, és szégyenszemre, a gyülekezet nyilvánvaló tudtával be sem mehetett az ígéret földjére bűnei miatt. És mindez a olvasható az általad idézett mózesi könyvekben.

www.refujvaros.hu

(#7657) kymco válasza Dalai Láma (#7654) üzenetére


kymco
veterán

A Biblia azt írja, hogy Ádám beszélt.. miért kételkedjem benne?
Nem gondolom, hogy valakit azért kellene bárgyúnak nevezni a hite miatt, mert komolyan veszi azt, ami a Bibliában le van írva.
Ezzel nem csak Isten képességeit korlátozod be a saját képzelőerőd szintjére, de olyan embereket is megbántasz, akiket egyébként testvérnek tekintesz....

Egyébként kíváncsi lennék arra a bizonyítékra, ami azt igazolja, hogy az első emberpár nem tudott beszélni....

www.refujvaros.hu

(#7658) bronin7


bronin7
csendes tag

euchi mondata: "Én minél többet olvasom a Bibliát, annál inkább szétesik a történet darabokra."
Egyetértek, és ez még csak rosszabb lesz az idő előrehaladtával.

(#7659) bronin7


bronin7
csendes tag

A fórumot olvasgattam az elmúlt napokban, s lenne egy-két kérdésem, kifejezetten csak a keresztény hívők részére (kymco, Dalai Láma, JJános, Noddy, ollie, meg a többiek).
Őszinte kíváncsiság vezérel, már nem kívánok belemenni a Bibliai történetek elemzésébe, mert már belefáradtam... Dany07 és euchi megteszi helyettem, remek példákat hoznak föl! :R
Ha megválaszoljátok ezeket, legjobb tudásotok szerint, akkor azt megköszönöm!

1. Pápa személye: legyen bár ezernyi egyház, felekezet, szekta, végeredményben a kereszténység legfontosabb képviselője a pápa...
Kérdés:
Szükséges a pápa a kereszténység számára?

(gondold végig az ÖSSZES pozitív, negatív hatást amit a pápa ad / nyújt / jelképez SZÁMODRA; mérlegeld ezeket, s a végén egy rövid válasz (Igen / Nem) megadásával, s annak indoklásával válaszolj)
Most nem számít, hogy milyen egyházhoz, felekezethez tartozol, csak a saját keresztény hited, meggyőződésed számít!

2. Jelenések Könyve:
Ugyebár ezzel kapcsolatban rengeteg félreértelmezés, téves felfogás, elképzelés kering az emberek körében...

Kérdés:
Számítana-e valamit, ha kihagynánk a Bibliából ezt a részt?

(tehát van-e benne olyan tanítás / példázat, ami sehol máshol nem található meg, s nélküle sérülne a Biblia egésze)
A már említett módszer alapján, vagyis mérlegelj, s a végén egy rövid válasz (Igen / Nem) megadásával, s annak indoklásával válaszolj.

3. Világvége és az Isten országának eljövetele:
Rengeteg embert foglalkoztatnak ezek a témák. Elvégre az, hogy a hívő az Istennel, Jézussal, meg nem tudom, hogy kivel töltse el az örökkévalóságot, az a hit végső "jutalma"...

Kérdés:
Akarod-e hogy bekövetkezzen a Világvége, Isten országának eljövetele, a jelenlegi hited szintjét figyelembe véve?

(vagyis elég felkészült vagy-e, vagy még többet kellene tanulnod a keresztény hitről, esetleg sok kétely / zavar található még a fejedben Istennel kapcsolatban )
Fontos a kérdés, mert ugyebár csak azok lehetnek Isten országának "lakói", akik hite megfelelő, vagyis igazi keresztények.
Válaszolj, az ismert mód alapján.

4. Más vallások:
Tudjuk, hogy a kereszténységen kívül RENGETEG vallás van...
Judaizmus, Iszlám, Buddhizmus, Hinduizmus, Taoizmus, Sintoizmus, stb.

Kérdés:
Biztosan olvastál már más vallásokról is, de végül mi győzött meg, hogy CSAK a kereszténység az igazi vallás, s a keresztény "Isten" az egyetlen, igaz isten?

(vagyis, a többi vallás főbb alapelveit / alaptanításait megismerve, melyek voltak azok az állítások / hitbeli meggyőződések / kijelentések, amiket elolvasva végleg elfordultál attól a vallástól)
Válaszolj, a megszokott módon.

Nem akarom én FELESLEGESEN senki idejét rabolni, de az alábbi kérdésekre jó lenne választ kapni a "Vallás" topicba beíróktól.
Igaz, hogy ezeket a kérdéseket főleg a keresztény hívőknek szántam, de ha valaki érzi, hogy fontos elmondania a véleményét, akkor nyugodtan írjon.

[ Szerkesztve ]

(#7660) JJános válasza Dalai Láma (#7654) üzenetére


JJános
addikt

Az én vak hitem áll szemben a te tévedéseiddel. Tudod rólam, hogy mit hiszek, mégis le mered írni újra-újra, azt a dolgot, hogy hogyan alakult ki a nyelv.
A nyelvet, a beszédet Isten adta az embernek.

"Ádám beszélt? Milyen nyelven? És Ádámnak hívták? Biztosan? És Isten valóban járkált, sétált Éden kertjben? Azaz a Földön járkált? Mert ez olvasható a Bibliában. Nem úgy van, hogy Jézust, a fiát küldte a földre, ő maga nem járt-kelt itt?"

Ádám beszélt. Isten is beszélt Ádámmal, és Évával. Azok a bizonyítékok, amik ennek ellent mondanak nem bizonyítékok, hanem kitalációk. Mert más nem képzelhető el. És bábel volt az, ameddig minden ember ugyanazt a nyelvet beszélte. Hoppá.
Isten valóban sétált az édenben.
A Krisztus, amikor még nem volt Jézus sokszor járt itt a földön. Gondolj Jákóbra, aki birkózott vele.
Ha nem hiszed el, amit ír a biblia, akkor innentől nem hitelesen idézel belőle. Olyan nincs, hogy valamennyit elhiszel, valamennyit nem. Isten a garancia arra, hogy a bibliádat szó szerint értheted.
Amit pedig a biblia ír, Isten beszéde, isten ígéje, aki testé lett. Vagyis Jézus.

2007-05-06 óta itt!

(#7661) JJános válasza bronin7 (#7659) üzenetére


JJános
addikt

1. Nem. Őt nem Isten állította hivatalba, hanem emberek.
2. Igen! Mert így egész. Bár az értelmezésekkel sok vita van, innen tudhatod meg, hogy az ítélet közeledik a földre, és lakosaira. Aki pedig megtér, arra örök élet, aki nem, arra örök ítélet vár.
3. Nagyon várom magamért, és szeretném késleltetni a hitetlenek miatt, hogy legyen idejük hitre jutni.
4. Nem mi, hanem ki. Isten. Nem minden vallás üdvözítő, valamelyik csak megvilágosodást ígér. :DDD De az idők végén Isten helyett, összegyúrt vallás lesz az elfogadott. Antikrisztus idején.

Ennyi. Ha bővebben kéred, szívesen.

2007-05-06 óta itt!

(#7662) bronin7 válasza JJános (#7661) üzenetére


bronin7
csendes tag

Ha úgy látod, hogy fontos kifejtened, akkor nyugodtan.
Én biztosan elolvasom.

(#7663) JJános válasza bronin7 (#7662) üzenetére


JJános
addikt

A 4. pontot fontosnak látnám, de ahhoz több idő kell. Végül is, ami a bibliának ellentmond, az győzött meg. Például a reinkarnáció. A biblia így ír erről: -"vak vezérek, akik megszűrik a szúnyogot, de elnyelik a tevéket." Vagyis a fától nem látják az erdőt.
Vagy Isten helyett emberi rendelések követése. Mosd a kezed evés előtt. Evés előtt nem kezet kell mosni, hanem hálát adni Istennek. Mert nem az fertőzteti meg az embert, ha mosatlan kézzel eszik, hanem akinek a szívéből gonosz gondolatok jönnek ki a száján.

A legtöbb vallással az a gond, hogy egy kicsit tartalmaznak Isten gondolataiból, akaratából, és a többi dolgot, csak úgy hozzárakták. Vagy épp elferdítették. Nem nagyon, csak épp annyira, hogy nem Isten, hanem más dolog, más személy áll a dolgok mögött.
Vegyük a tízparancsolatot. A r.k. egyház a ne csinálj magadnak faragott képeket kihagyta, a saját tíz parancsolatából. Aztán Istenfélelem helyett elhintették, hogy Isten ezt a bűnt is meg tudja bocsátani, csak mondj el egy miatyánkot. A rózsafüzér, és satöbbi társai, az ima, az Istennel való személyes kapcsolatot, egy monoton semmitérő monológgá változtatta.
Az "Istenem kérlek bocsásd meg a bűnöm helyett 40 üdvözlégymária.
Ugyanezt a célt szolgálják az un. imamalmok, hogy már ne is kelljen imádkozni.
Ítéld meg te ateista, hogy ez kinek az érdeke. Istennek? Nem!!!!
Az embernek? Nem!!!! Az ördögnek? Igen, mert nem akarja, hogy az emberek Istennel a kapcsolatot tartsák. De bármit veszünk, bármilyen vallást. Ahol azt hirdetik, hogy bármi más üdvözít, mint Jézus, ahol bármit lehet keresni, csak Istent nem, ott az a dolog azért van, hogy az emberek figyelmét Istenről eltereljék. Még akkor is, ha az nagyon szimpatikus, kívánatos. Mindenhol van ferdítés, ahol nem Isten, ahol nem Jézus áll a középpontban.
A legtöbb vallás megnyugtatja, "elaltatja" az ember lelkiismeretét, ez a legnagyobb baj.

Aztán ahol Jézus lenne a középpontban, ott legtöbbször a fürdővízzel ki is öntik a gyereket. Tévtanítások. Eretnekségek. Itt nem a katolikusokra, hanem olyan tanításokra gondolok, amik okkult dolgokba mennek be. Vagy a bibliából valamit kiemelve, amiben van kicsi igazság, de így hazugsággá válik. Ez a gonosz legfőbb praktikája.
Aztán ahol az emberek egymást támadják. Ez is a gonosz munkája.

Sorolhatnám, de ez a lényeg.

2007-05-06 óta itt!

(#7664) Noddy válasza bronin7 (#7659) üzenetére


Noddy
senior tag

Annyit leszögeznék, hogy mint JJános-nak, nekem is a Biblia az alap. Kicsit úgy tünhet majd mintha a katolikusok ellen beszélnék, de tudom hogy köztük is sok megtért keresztyén van (magam is ismerek jó párat, de nagy részük már elhagyta pont a katolicizmust az alábbiak miatt).

1. Egyértelműen nem. A pápa is bűnös ember, ne tetszelegjen Isten földi helytartójaként. Azt belátom hogy lehetnek köztük példamutató, tiszteletre méltó emberek, de maga a tisztség nem helyén való. Vagyon felhalmozás, földi hatalomra törekvés (lásd középkor, keresztes hadjáratok, stb). Sok katolikus bálványként tekint a pápára és nem mint emberre és ez ellen nem is tesznek nagyon semmi (szent atyázás, csókolás, hasonlók). Egyébként ilyen szempontból a többi történelmi egyház sem áll a helyzet magaslatán sajnos.

2. Igen. Kik az apostolok? Akik találkoztak személyesen Jézussal. Ennek alapján mint az utolsó apostol, János, könyve meghatározó része a Bibliának. Tény hogy elég nehezen értelmezhető néhány része, de például a hét gyülekezethez intézet üzenetek ma is iránymutatóak az egyházi élettel kapcsolatban. Valamint mivel Jézus visszatértéről ír szintén a kulcsfontossága mellett szól. Egyébként a Bibliában sok olyan rész vers van ami kapcsolódik más részekhez, tehát ha úgy vesszük akkor lehetne "szelektálni", hogy minden csak egyszer szerepeljen (pl a négy evangélium), de mégis ezek a szoros kötődések teszik kompakt egésszé a Bibliát, és segíti annak megértését.

3. Igen. Ezt én egyébként úgy látom, hogy pont a minél hamarabbi világvége a nagy segítség, mert mint ti is látjátok elég nehéz megállni hitben ebben a világban. Az ember sok nehézséggel kerül szembe és komoly vívódásokat okozhat, hogy a világ szerint vagy Isten szerint döntsön. Persze a Szentlélek segítsége átvezet minket a problémákon, de akkor sem könnyű. Bár ezt Jézus is megmondta. Szóval megtérni könnyű, de keresztyénként élni már annál nehezebb.

4. Az egy élő igaz Isten. Személyes kapcsolatba kerültem vele. Ezt elég nehéz elmagyarázni kívülállóknak. Mondjuk a keleti vallásokat csak kevéssé ismerem de azok Isten mellett csak pótcselekvésnek tűnnek még akkor is ha úgymond "jót" akarnak is.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#7665) Dany007 válasza bronin7 (#7659) üzenetére


Dany007
veterán

Én csak arra válaszolnék, amire van mit mondanom, illetve van hozzá minimális tudásom is.

1. Szerintem sincs szükség. A hit, mint olyan egyedül, önmagában is hit. Aki szeretne minden fontos információt megtudhat a Bibliából, illetve a templomból, esetleg a paptól.
Nincs szükség kitüntetett szerepben lévő vezetőre.
Viszont ezt cáfolandó, a legtöbb közösségben, ami több embert is magába foglal, legtöbbször bizony van egy vezető, aki a többiek fölött áll bizonyos tekintetben.
Viszont itt lehet fölösleges az egész. Mivel minden útmutatás le van írva. Meg lehet tudni. Nincs amolyan komplex cél, aminek az eléréséért küzdene az adott vallás. Legalábbis szerintem. Nincs profit hajhászás, hívőtoborzás, stb... Legalábbis nem kellene lennie.

3. A világvége históriák a legnagyobb viccek, amit ki lehet találni, és ilyen széles körben el lehet hitetni.
A történelem már bebizonyította, hogy ez nem más, mint vicc. Az elmúlt évtizedekben, évszázadokban rengetegszer jósoltak már világvégét. Én magam is emlékszek legalább 3-4 különbözőre. Egyik se teljesült be, ebből kifolyólag milyen alapon hinné bárki is, hogy majd a most következő befog. Amúgy az aktuális világvége dátum 2012.
Még jó, hogy időben felhívják rá a figyelmet, így sok frankó látványos effektes filmet lehet készíteni a story alapján.

Én nem a világvégét várom, hanem, hogy történjen valami hasonló. Mondjuk egy hőn áhított meteor már igazán közeledhetne. Hogy miért? Mert eléggé szétesőben van ez a civilizáció. Valójában most van a legjobban összekovácsolva, de ez még mindig kevés. Teljes összefogás kell. Bolygó méretű szövetség. Csak így tudnánk tovább fejlődni. De ez csak utópia. A hatalomvágy, pénzéhség és hasonló emberi gusztustalan jelzők mindig megfogják akadályozni ezt.
Pedig szintén a múlt, és a történelem mutatja meg azt, hogy a közös összefogás a legjobb módja a fejlődésnek, és az egyre tökéletesebb életnek, és a túlélésnek.
Már az ősemberek is megtanulták, ha közösen 4-5-10-en mennek vadászni, sokkal nagyobb az esély, hogy elejtenek egy mamutot, amiből az egész banda jóllakhat, mintha egyedül próbálkoznának. Aztán kialakultak a törzsek, ahol szintén egyesült a közös tudás, közös erő a cél érdekében. Majd ebből kialakultak a falvak, városok, városállamok, országok és így tovább. Mindnél a közös cél elérése volt a motiváció. És az un. egységben az erő mondás. Együtt sokkal többmindenre képes az ember, mint egyedül.
Aztán a múlt században megalakultak a szövetségek, uniók egész országok között.
Persze ilyenkor a konfliktus veszélye is nagyobb. Elvégre az egész Föld összezsugorodik. És ütköznek az érdekek. Egyértelmű ha sokféle szövetség létezik, akkor azoknak sokféle céljuk van. Amik bizony ütközhetnek a másikéval.
Ezért lenne mindennek a kiteljesedése egy egész Földre kiterjedő szövetség.
Mert épp elég tudást és történelmet halmoztunk már föl ahhoz, hogy felismerjük nem az adott országban élünk, nem is az adott városban, hanem a Földön.
De persze hiányzik az ok. Minek legyen össznépi szövetség, ha így is jó mindenkinek, ha nincs külön pozitív hatása stb...
Na ezért kéne valami (akár világvége), ami rádöbbenti az országok vezetőit, sőt rákényszeríti arra, hogy működjenek együtt, egymásért, ne csak saját érdekből.
De úgy érzem, hogy ehhez min. egy meteor, vagy földönkívüliek támadása kéne :)


4.
Ez szintén egy jó kérdés. Szerintem a vallások, hitek sokasága már önmagában is sok kérdőjelet vet fel. A legtöbb ma már az egyistenhit, egy felsőbbrendű lénybe vetett hit. De a sok vallás között ugyan vannak nagyon hasonlók, viszont vannak jelentősen eltérőek is. Vagyis nem lehet mindenkinek igaza. Vagyis, ha egyáltalán az egyik vallás rátapintott a lényegre, akkor az összes többi hibás illetve rosszul gondolkodik, téves dolgokban hisz.
És milyen ilyen sokféle vallás létezik, nehéz megítélni, hogy melyik lehet az igazi, ha egyáltalán létezik olyan. Mivel önmagában mindegyik hisz, mindegyik a saját igazát tartja igaznak! De már az ideológia alapján sem lehet igaz mindegyik.
Szóval ez így nehéz kérdés.
Hogy ki milyen vallást választ szerintem nagyrészt a külvilág befolyásolásától függ. A szülők, az iskola stb melyik vallással ismerteti meg a gyereket. Bár szerintem egy 12-13 éves gyerek egyáltalán nem tudja eldönteni, hogy neki melyik vallás a szimpatikus. Így azt tanulja, amelyikre tanítják.
Szerintem ha az általad felsorolt vallásokat (Judaizmus, Iszlám, Buddhizmus, Hinduizmus, Taoizmus, Sintoizmus, stb.) plusz a kereszténységet így felsorolnák és röviden elmagyaráznák egy 10-12-14 éves gyereknek azt se tudná miről van szó.
Így a neveltetés sokat számít. Sokan vannak, akik fél életüket leélik úgy, hogy a konkurens(?) vallásokat nem is ismeri, max hallott róla a tv-ben azt kész. Így eléd nehéz dönteni. És szerintem nehéz megválaszolni is, hogy valaki miért a kereszténységet választja, miért nem a taoizmust. Mivel a taoizmusról minimális ismerettel rendelkezik a kereszténységhez képest.

(#7666) Dalai Láma válasza kymco (#7657) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Most neked honnan kezdjem? Tudod, miért írtam. És az is érdekes, hogy mikor ő megbánt a hitemben számtalanszor, nem lépsz közbe ilyen lelkesen.

Mivel számomra a Teremtés történet nem egy szó szerint értendő elbeszélés, nem gondolom, hogy volt egy Ádám nevű ember, aki a legelső ember volt e Földön. A beszéd hosszú idő alatt alakult ki, sok gén mutálódása kellett hozzá, majd ezen új képesség használatba vétele. A beszéd és a nyelv mai napig is fejlődik.

Ha Isten így akarta volna, akkor képes lett volna erre. De hitem szerint nem így akarta, hanem úgy, ahogy végülis megalkotta, és alkotásának bizonyítékaként milliónyi leletet és egyéb bizonyítékot találhatunk. És ez ugyanúgy igazolja a nagyságát, mintha teremtett volna egy Ádámot, és mellé egy Évát.

Természetesen az első civilizált emberek, és az első Ádám nevű, és első Éva nevű tudtak beszélni, különben nevet sem kaptak volna. Azaz, mikor a neveket használni kezdték, már volt beszéd. Ilyen értelemben Ádám, és Éva is tudott beszélni.

De jó lenne túllépni már a Teremtés történeten.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7667) Dalai Láma válasza JJános (#7660) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Kapaszkodj csak, és ne ismerd el a TÉNY-eket. Lehet így élni, tébolyban. Isten így is szeret téged, mégha tévedsz is. TÉVEDSZ! Én csak megpróbálom felnyitni a szemed! Ébredj ember!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7668) kymco válasza Dalai Láma (#7666) üzenetére


kymco
veterán

És az is érdekes, hogy mikor ő megbánt a hitemben számtalanszor, nem lépsz közbe ilyen lelkesen.
Most a hitem miatt szóltam...

www.refujvaros.hu

(#7669) fordfairlane válasza Dalai Láma (#7667) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha szó szerinti ténynek vesszük a Bibliában leírtakat, akkor mi volt az első nyelv? Ha jól értem, egy közös nyelv létezett Bábelig.

x gon' give it to ya

(#7670) JJános válasza Dalai Láma (#7667) üzenetére


JJános
addikt

Ej ember. Nem érted, hogy vagy a biblia, vagy a világ.
Addíg meg makogtak?

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#7671) JJános válasza Dany007 (#7665) üzenetére


JJános
addikt

3. Nagy tévedések!
4.Téves kiindulási pontok.

Nem várod a világ végét, de az mégis közeleg. Hidd el lesznek meteorok is. Vagy ne hidd el. Majd látni fogod.

2007-05-06 óta itt!

(#7672) Dany007 válasza JJános (#7671) üzenetére


Dany007
veterán

mi tévedés?
Az, hogy az elmúlt évszázadokban ezt már csomószor jósolták és nem jött be? Mert ennek utána lehet nézni. Ezek tények. Ebben nincs tévedés.

És mégis mikor fog eljönni azt mond meg? :) Mert azzal dobálózni hogy eljön eljön... Okés... De mikor?

(#7673) Noddy válasza Dany007 (#7672) üzenetére


Noddy
senior tag

Most írtad hogy hülyeség jósolgatni és milyen nagy butaság. Erre meg most másokat kérsz erre? :D

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#7674) Dany007 válasza Noddy (#7673) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, ha valaki ennyire kategorikusan és egyértelműen kijelenti, akkor már persze, hogy kíváncsi az ember.
Egyszóval persze, hogy butaság jósolgatni, de ha már ezt teszi, akkor az idejét megmondani nem nagy érvágás :)

(#7675) Dalai Láma válasza JJános (#7670) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Pontosan!
Az előemberek kezdetleges hangadással kommunikáltak. Még korábban pedig valószínűleg, makogtak.

Vagy a biblia, vagy az igazság? Akkor választom az igazságot. ami, úgy mellesleg mégis csak összefér a bibliával, ha a benne szereplő történeteket úgy értelmezzük, ahogyan a szerző maga is értelmezte a leírtakat. Ilyen egyszerű.

De ez neked katyvasz. Hát legyen. De kénytelen vagy elfogadni, hogy mások másképp gondolkoznak, és az az igazság nekik ugyanolyan valós, mint a tied a magad számára. te amit gondolsz, azt az egyetlen létező valóságként éled meg, kvázi tudod, hogy úgy van! Most próbáld csak elképzelni, hogy amit én gondolok, arról tudom, hogy úgy van! Tudom!

Csak az az előnyöm is megvan, hogy a tudományos tények is mellettem szólnak, míg a biblia sem mond ellent ennek. De miért is tenné? Hisz minden ufgyanarról szól, csak más megközelítésben. Ezért gondolom hibásnak azt az elképzelést, ami szerint választanunk kell a biblia és a tudomán között.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7676) Dalai Láma válasza kymco (#7668) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Mégpedig? Hol történt az ütközés az általam leírtak és a hited között? És akkor ennek mi köze JJJJánoshoz?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7677) kymco válasza Dalai Láma (#7676) üzenetére


kymco
veterán

Én nem beszéltem JJánosról...

www.refujvaros.hu

(#7678) JJános válasza Dalai Láma (#7675) üzenetére


JJános
addikt

Nem vagyok kénytelen elfogadni, mert ez ahogy van, hazugság. Hangadással kommunikáltak? Így is lehet mondani.
Nem akarlak minősíteni, de ez már mindennél nagyobb ostobaság. Te hiszel benne, de nézz körül, itt az ateisták is tudják, hogy butaságot irsz.
Mi az, hogy kénytelen vagyok? Egyetlen tényt sem közölsz, csak épp felrúgod a szentírást?
Majd a szentírás is fel fog rúgni téged.
Előemberek? Evolúció? És te mondod magad kereszténynek.

Inkább válaszolnál azokra a pontokra, amit a vallásoddal kapcsolatban írtam. Írd le, hogy mi az ami abból nem igaz. A r.k.-nál az evolúció az elfogadott. Előember, makogás. Még ekkora baromságot nem hallottam. Egyébként mindegy, hogy a biblia melyik részét vizsgáljuk. Ki fog derülni, hogy tele vagytok tév, és rögeszmékkel.

:W :W :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#7679) JJános válasza Dany007 (#7672) üzenetére


JJános
addikt

Nem jósolták, mert ez az urigeller kategória. Isten népe között prófétálni szoktak.
Várjuk, ama boldog reménységgel. 2000 éve, és jogosan.
Csak, és kizárólag a hitetlenek miatt késik.

2007-05-06 óta itt!

(#7680) Dany007 válasza JJános (#7679) üzenetére


Dany007
veterán

A nostredamus féle jóslat is urigeller? :)
Azért annak szintén elég nagy múltja van. Jó, annyi nincs, mint a Bibliának, de azért nem a 20. század szülötte volt...

"Csak, és kizárólag a hitetlenek miatt késik."

Akkor ez jó hír. És szerintem ez esetben késni is fog. Nemtom ki hogy van vele, de szerintem a legtöbben még nem akarják a világ végét...

Na de akkor mégis mikorra prófétálják azt a bizonyos világvégét, amire te gondolsz?

@ #7678) JJános:

Nézd, szerintem a kommunikáció a lényeg. Hogy minek nevezed az mind1. A lényeg, hogy valamilyen módon minden élőlény kommunikál a fajtársaival. A fejeltebbek fejlettebb módon a kevésbé fejlettek meg van, hogy csak ösztönösen. Még a fák is kommunikálnak bizonyos enzimekkel(?), igaz messze nem tudatosan, hanem biológiailag, de az is kommunikáció.
Az emlősök főemlősök nagy része pedig hanggal is képes rá.
Nem követtem figyelemmel pontosan min is vitáztok, de nem értem miért hihetetlen az, hogy az előember is képes volt a szóbeli (hang) kommunikációra?

[ Szerkesztve ]

(#7681) fordfairlane válasza Dany007 (#7680) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nincs dátum, így egyszerűbb kifogást találni, hogy miért nem épp most jött el. :)

x gon' give it to ya

(#7682) JJános válasza fordfairlane (#7669) üzenetére


JJános
addikt

Így van! Bár az első nyelv nem tudom, hogy mi volt. Talán magyar? :D
Viccet félretéve, Bábelig az emberi faj egy nyelvet beszélt.

2007-05-06 óta itt!

(#7683) Dany007 válasza fordfairlane (#7681) üzenetére


Dany007
veterán

Ne lődd le a poént!!! :DD

(#7684) JJános válasza Dany007 (#7680) üzenetére


JJános
addikt

Lehet, hogy van múltja, akkor sem kötném Istenhez.
A jóslás okkult dolog, és mint ilyen a hívők írtóznak ettől. A katolikusok lehet, hogy nem, mert azokon már meg sem lepődök. Azok bármire képesek. :(((

Nem a világnak lesz vége! Csak eljön Isten a földre, és itt fog uralkodni.
Csak úgy mondják, hogy világvége. A gonoszságnak vége lesz. Béke köszönt a glóbuszunkra. Minden dolog helyre lesz rakva. A gonoszok elnyerik méltó büntetésüket, az igazak jutalmat kapnak.

2007-05-06 óta itt!

(#7685) JJános válasza Dany007 (#7683) üzenetére


JJános
addikt

Miért beszélgetsz velem, ha nem nekem drukkolsz?
Dátum nincs, de nem fog késni. Isten előbb-utóbb feladja, az értetek való harcot.

2007-05-06 óta itt!

(#7686) JJános válasza Dany007 (#7680) üzenetére


JJános
addikt

Nagyon nem mindegy, még ha te nem látsz különbséget, akkor sem. Annyira nem mindegy, hogy én írtózok az okkult dolgoktól.

2007-05-06 óta itt!

(#7687) euchi válasza kymco (#7656) üzenetére


euchi
aktív tag

Mondom, hogy nem szívesen mennék bele ebbe. A Sínai-hegynél volt elég sok gyanús momentum:
Le kellett nyilazni, kövezni aki a hegyhez közelített.
Csak Mózes és a testvére Áron mehettek föl a hegyre.
Áron és annak utódai papi tisztséget kaptak.
A történet ezt követően persze kerekedik, de ne nem akarok ebbe belefolyni, mert te is tudod, hogy nem hiszem a Bibliában leírtakat. Ha folytatnám, akkor jöhetnének a spekulációk, hogy mi igaz és mi nem, hogyan történhetett, stb. Ehhez nekem most nincs semmi kedvem. Inkább erről a „hatalom Istentől van” dologról beszélhetnénk.

(#7688) Dany007 válasza JJános (#7685) üzenetére


Dany007
veterán

Én legtöbbször az igazság pártján vagyok. Vagyis, ami szerintem igazság.
Láthattad, hogy a halál büntetésnél kymco-ék 'ellen' beszéltem.
Másrészt abból a hsz-edből azt vettem ki, hogy szerinted az ősemberek nem voltak képesek hanggal kommunikálni? Ez azért elég messziremenő következtetés, és nem kicsit teljességgel megalapozatlan.

"Dátum nincs, de nem fog késni."

De akkor mihez képest nem fog késni?

Az előbb azt írtad, hogy :

"Csak, és kizárólag a hitetlenek miatt késik."

Most akkor késik? Vagy nem késik?
Ne érts félre, nem kötekedni akarok, de itt akkora önellentmondás van, hogy kilóg a képernyőmről, pedig 28 colos... :U

"Nem a világnak lesz vége! Csak eljön Isten a földre, és itt fog uralkodni.
Csak úgy mondják, hogy világvége. "

Na, ez most megnyugtató volt. Én már valami armageddon (nem a film) szerű világvégére tippeltem. De akkor voltaképp ez egy jó dolog. Miért világvége? Vagy ez (is) egy fordítási hiba lenne? Ez majdnem olyan, mintha azt mondanám, hogy holnap a parlament össze fog dőlni, valójában pedig csak felújítják, kicsinosítják.
Itt valami fordítási hiba van, mert a világvége szó eléggé negatív tartalmat jelent.

Másrészt, akkor szerinted aki nem hisz a te hitednek megfelelően, az a pokolra jut? Elbukik? Aki nem hisz, de attól még jó ember, az nem lehet igaz?

Egyszer már talán írtam, de leírom újra. Pár éve együtt dolgoztam egy értelmiségi családból származó 26 éves fiatal sráccal. Sokat beszélgettünk. Tényleg nagyon értelmes, művelt és okos srác volt. És természetesen vallásos. Keresztény. Ha jól emlékszem, pontosan, hogy katolikus vagy ref. asszem talán ref. volt, nem tudom, tény, hogy Bibliában és Istenben hitt.

A lényeg a lényeg, hogy a hosszas vallási vita során eljutottunk odáig, hogy a srác végülis kijelentette, - igazat adott azon észrevételemnek - , hogy az ő hite szerint, aki hisz az ő vallását vallja az a mennybe jut, aki viszont nem, az mind a pokolra jut, függetlenül attól, hogy mennyire jó ember volt, vagy mennyire nem ártott egy légynek se soha életében.
Ez engem speciel nagyon megdöbbentett. Ami a legdurvább volt, hogy ő maga is megdöbbent! Láttam rajta. De nem tudott mit mondani, mert a tényekből, amiket ő hozott fel, ő mondott egyértelműen ezt a következtetést lehetett levonni! Nem csak én, hanem ő is.
Szóval, ez szerinted is így van?

(#7689) dudika10 válasza Dany007 (#7688) üzenetére


dudika10
veterán

Egy nálamnál sokkal okosabb ember mondta egyszer, hogy Isten végtelenül irgalmas és nem hagy senkit elkárhozni. A pokol csak egy hely, ami azért van, hogy meghagyja az embernek a szabad döntési jogát, de valójában üres.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7690) Dalai Láma válasza dudika10 (#7689) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát, remélhetőleg nem fogjuk megtudni, hányan is vannak ott. Remélem nem hagy senkit elkárhozni. Persze ezt azokban az esetekben nagyon nehéz kimondani, amikor a sérelmünkre követett el valaki valami súlyosat, és rá értelmezzük a túlvilágot. Sokszor a pokolra kívánnánk. De Isten nem ember. Nem is rendelkezik emberi korlátokkal.
Ezért is tartom kissé nevetségesnek az olyan gondolkodást, ami szinte emberi lényként akarja Istent definiálni.

Hol vagyunk mi Tőle, és hogy gondolhatjuk, hogy ilyen fórumokon róla írunk le dolgokat, tulajdonságokat... mind messze járunk a valódi igazságtól. A fórumos "szájtépésnek" nincs is sok értelme, egyedül a személyes hit és ima, aminek tényleg van jelentősége.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7691) JJános válasza Dany007 (#7688) üzenetére


JJános
addikt

Nincs ellentmondás, csak a felfogásunkban. Vagy csak ellentmondást vélsz felfedezni.
Nem is volt ősember. Illetve én a teremtésben hiszek. Isten a teremtés után, még kommunikált az emberi egyedekkel, tehát a nyelvet is, és beszédet is Ő adta az embereknek.
Csak ha Józsué könyvéből olvasunk, akkor tudjuk, hogy Józsué kőkéssel metélte körül Izraelt.
Kőkés-kőkorszak. Én kőkésről beszélek, ti kőkorszakról.

Az utolsó időket a biblia alapján 2000 éve joggal várják a hívők. És ebben nincs semmi nevetséges. Hitetleneknek adott Isten időt még, hogy megmeneküljenek, mert a harag jönni fog. Aki akkor él, azoknak ez a világkatarzis kemény lesz. Tűz fog végigsöpörni a földön, és az emberiség egyharmada pusztul majd el, egyetlen csapás alatt. Ezekből a csapásokból hét lesz. A harag hét pohara lesz kitöltve a földre az Istentelenekre.
A hívek a világkatarzist nem itt a földön fogják, fogjuk bevárni, hanem fent a mennyben.

Ha valaki jó ember, az semmit sem használ, hiszen Isten ellen beszélsz, élsz és sorolhatnám.
Csak Isten fiai lesznek pozícióba! És nem azok, akik annak gondolják magukat, hanem akiket Isten gondol fiainak. Jézus azt mondta, hogy emberek ezt nem tudják megmondani. Én sem. De azt igen, hogy mi az az életedben, felfogásodban, ami ellenkezik Istennel, Isten beszédével.
Én sem tudom biztosan, hogy kik között leszek, de igyekezem futni. Igyekezek a keskeny úton járni, és nem a bűn útján.

Nem vallás, és nem felekezet az, ami üdvözít. Csakis egyének mennek be Isten országába. Persze ettől még hirdetheti némely felekezet, hogy az ő vallásuk az egyedüli, és igaz. Ez hazugság!
Nyerhet üdvösséget más is, és nem biztos, hogy aki odajár, jár neki az üdvösség.

2007-05-06 óta itt!

(#7692) JJános válasza Dalai Láma (#7690) üzenetére


JJános
addikt

A fórumos szájtépések az igazságról szólnak, és érted, hogy az igazságot megleld.
Ha nem akarod, akkor nem, de legalább gondolkodnál el az érveken!

"Remélem nem hagy senkit elkárhozni." Na látod, ez az amiről beszélek.
Le van írva a bibliában, hogy kik nem mennek be Isten országába, és ezzel nyugtatgatod magad, és másokat?

A pokol a kín helye. Aki pedig nem nyer üdvösséget, oda fog kerülni. És kárhoztatni fog a tűz által, mindig. Onnan kijövetel nincs.

Kik fognak oda kerülni? Okkult dolgokkal foglalkozók, bálványimádók, ebek, paráznák, gyilkosok, hazugok.....
Az eb pedig az, aki Istenhez tartozónak vallja magát, és bűnökben jár.

Kik jutnak be Isten országába? Az igazak. Aki isten szemében igaz. Megigazulni azért hit által lehet, és Isten kegyelméből.

2007-05-06 óta itt!

(#7693) dudika10 válasza JJános (#7692) üzenetére


dudika10
veterán

Az is le van írva szerintem, hogy Isten végtelenül irgalmas és megbocsájtó.
Na most akkor melyik? Elküldi az emberek 99%-át a pokolba vagy megbocsájt nekik? :U

A fórumos szájtépésről annyit, hogy Te milyen jogon mondod azt, hogy neked van igazad?
A zsidók hite nem ugyan az mint a katolikusoké, az iszlám is más, de mindhárom hisz Isten létében. Milyen jogon jelented Te azt ki, hogy az az ember, aki felrobbantva magát megöl 30 ember nem jut be az Isten országába? Az Ő hite szerint bejut. Miért nem lehet, hogy mindkét hit igaz legyen? Azért mert emberien gondolkozunk.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7694) JJános válasza dudika10 (#7693) üzenetére


JJános
addikt

Le van írva, hogy nagy irgalmasságú. És az is, hogy szomorkodik a bűnök miatt, és az is, hogy a bűn zsoldja a halál, és vele a pokol.
Ha ezt össze tudod egyeztetni, a mindent megbocsájtással, az a te dolgod.

Nincs jogom, csak lehetőségem. Ha neked van jogod hazugságot írni, akkor nekem is van jogom az igazságot írni.

Döntse el mindenki, hogy melyik igaz. Én az igéből támasztom alá érveim, te pedig azzal, hogy egyszer valaki azt mondta neked. 7689hsz!

Bármennyi vallást felsorolsz, hogy ők hisznek Istenben, erre csak azt tudom modani, hogy az ördögök is hisznek. És ők nem fognak üdvösséget nyerni.
Bár a katolikusok inkább a katolicizmusukban hisznek.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#7695) Dany007 válasza JJános (#7691) üzenetére


Dany007
veterán

Már hogyne lenne ellentmondás.

Akkor mégis minek nevezed azt, amikor az egyik hszben leírod, hogy késik a világvége, a másikban meg azt, hogy nem fog késni! Mi ez ha nem ellentmondás?:)
Na, akkor mégiscsak világvége jön. Mindenki elpusztul aki nem tért meg stb... Ti a mennyből figyeltek majd okés. De tudtommal élő ember nem kerülhet a mennybe!? Vagyis akkor ti is el fogtok pusztulni... Tök mind1. Nem is értem miért kell ezt ennyire komplikálni?
Isten úgyis mindenható, mért nem pusztítja el egyből az egész Földet aztán majd csinál máshol egy jobbat, egy 2.0-ás verziót. Szükségtelen itt küszködni a jó meg rosszal, a megtért nem térttel, igaz hitű nem igaz hitűvel...

Ha Isten mindenható, márpedig elvileg az, akkor nagyon jól tudja minden egyes emberről, hogy milyen. Belelát mindenkibe, mindenféle ima, vagy gondolat nélkül Ő tudni fogja, hogy az az adott ember milyen ember is valójában.

Az, hogy nem volt ősember, vagy, hogy volt, csak te másképp nevezed nem számít. Hasonlóan a kőkés - kőkorszakhoz, nem a megnevezés számít, hanem csakis az igazság.

(#7696) bronin7


bronin7
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
Mivel egész érdekes dolgokat tudtam meg ezekből, így még szeretnék feltenni egy-két kérdést... :DDD
Válaszoljon, aki akar és a már ismert módon.

1. Világvége: tegyük fel, hogy biztosan lesz...
Kérdés:
Te hogy képzeled el a Világvégét, Isten országának eljövetelét?

[Mennyei hang fogja bejelenteni, vagy esetleg csak megtörténik, mindenfajta jelzés nékül? Vagy pontosan úgy lesz, ahogyan megírták a Bibliában? Lesz valóban egy hatalmas csata Isten serege és a Pokol légió között a Meggido (elnézést, de nem tudom pontosan hogy miként kell leírni, arról a helyről beszélek, amit a Biblia jelöl meg a végső csata helyszínének) területén?]

2. Világvége és az Univerzum:
Megtörténik a nagy esemény, de mi történik a Földön kívül, a többi galaxissal...

Kérdés:
A Világvége beköszöntével elpusztul az egész Univerzum?

(vagyis rendben hogy eljön Isten országa, de az embereken kívül, mi lesz mondjuk az élőlényekkel, a bolygókkal, naprendszerekkel? Azok is pusztulnak velünk? Elvégre mi vagyunk Isten "kegyeltjei", tehát mi vagyunk a legfontosabbak Isten szemében... Ez akkor azt jelenti, hogy a többi dolog, létforma nem számít, csak a mi üdvözölésünk?)

3. Isten országa:
Eljött a nagy pillanat, az igaz keresztények csatlakoznak Istenhez...
És utána??? :F

Kérdés:
Te hogy képzeled el Isten országát, s az ottani "életet"?

(itt csak a képzeleted szab határt...
Vagyis ugyanúgy fogunk "létezni", mint most? Tehát eszünk, beszélgetünk, alszunk?
Csak nem fog már számítani az idő? Mindenki megkap mindent, öröm és boldogság vár mindenkire aki eljutott idáig? Lehet majd mondjuk pl. beszélgetni a múlt korok emberivel, akik a Mennybe jutottak... vagy Jézussal? Esetleg magával Istennel?)

[ Szerkesztve ]

(#7697) dudika10 válasza JJános (#7694) üzenetére


dudika10
veterán

Az a valaki egy igen bölcs és mélyen hívő ember, több 10 évnyi tanulással a háta mögött. Bár ha lenézed a katolikusokat mert katolikusok akkor nyilván nem ér a szemedben semmit. De ha indokolatlanul lenézel általánosítva egy teljes Egyházat és nem fogadod el őket, akkor nem tudom, hogy várhatsz arra, hogy a mennybe kerülj.

Olyan eszméletlen fanatizmust véltem felfedezni benned, hogy nem kívánok tovább társalogni, mert észérvekkel nem lehet.

A Bibliát légyszíves az eredetit idézd, és ne a magyarra fordítását. Ha annyira azt hiszed ami oda le van írva akkor a magyarral semmire nem mész, mert nagyon eltér az eredetitől.

A biblia nem lexikon. Teológián elég sokat tanítják a biblia értelmezését, érdemes lenne neked is végighallgatni egykét előadást.

Picit visszaolvasva a topikban teljesen egyértelmű számomra, hogy amit itt leírok, az nálad süket fülekre talál. Be is fejeztem a veled való társalgást, ellenben mással - aki észérvek ütköztetésével hajlandó vitázni - szívesen beszélgetek továbbra is a hitről, vallásosságról.

mod: Ráadásul a teremtéstörténetet szóról szóra értelmezni a Bibliában...

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7698) JJános válasza Dany007 (#7695) üzenetére


JJános
addikt

Ellentmondás nincs. Én nem érzem. A késik szót felejtsd el, a biblia azt írja nem késik.
Csak Isten a hosszútűrését gyakorolja.

Ha a menyben leszünk, már nem emberi testben leszünk. Ergo igazad van, hogy az emberi létforma nincs ilyenmódon jelen, de azért azt tudhatod, hogy Énok is, Illés is emberi testben ment a menybe fel. Illetve vitték.

"Ha Isten mindenható, márpedig elvileg az, akkor nagyon jól tudja minden egyes emberről, hogy milyen. Belelát mindenkibe, mindenféle ima, vagy gondolat nélkül Ő tudni fogja, hogy az az adott ember milyen ember is valójában."

Ez egy katolikus beszéd. Persze, hogy tudja isten, hogy milyenek vagyunk. Ennek ellenére, a bűn, bünhődéssel jár. Akár tetszik, akár nem. Értünk Jézus bünhődött.
Akiért meg nem, az maga fog fizetni.

2007-05-06 óta itt!

(#7699) JJános válasza bronin7 (#7696) üzenetére


JJános
addikt

Ezt már szeretem. Ez nekem való kérdések. Ügyes vagy.

1. Úgy lesz, ahogy a biblia írja. A föld sokat fog szenvedni, sok égi jel is lesz, és Isten országlását mindenki aki akkor még él, tudni fogja. Mert Isten fiának dicsőségét látni lehet majd az égen, amikor jön a földre!

2. Nem pusztul el semmi, illetve a föld újjá lesz teremtve Isten által.

3. Ugyanúgy fogunk létezni, aki lesz, és a vadállatok szalmát esznek, és az ember szolgálatában fognak állni. Minden más létforma hozzánk fog igazodni, és nekünk szolgál.
Én két medvével fogok szántani, és két oroszlánnal. :DDD
Mindenki mindent magának fog csinálni. Építeni...satöbbi. A fák havonta adnak gyümölcsöt, évente sokszor lesz aratás, a mérgeskígyókkal gyerekek fognak játszani, mondhatnám, hogy mindenki számára öröm-e bódottá lesz. :D

2007-05-06 óta itt!

(#7700) Noddy válasza dudika10 (#7697) üzenetére


Noddy
senior tag

Mindenki ki van akadva JJános mondókáján.
1. Nem JJános mondja meg hogy ki üdvözül, hanem Isten, ő lesz az Itélő, nem JJános.
2. Mindenki személyes sértésnek veszi, amit mond, de csak annyit mond hogy aki nem hisz elkárhozik. Az ateisták ezen ne akadjanak fenn. Dany007 külön eset :) Aki meg hívő annak szintén nem kell félni, ha elég erős a hite, ha nem az gondolkodjon el rajta. Mondjuk JJános is közölhetné szelídebben az igazságot, ha valaki hallotta de nem akarja megérteni az az ő problémája.
3. Egy kis javítás: Jézus is beszél a világvégéről, de ő úgy mondja, hogy minket is sok szenvedés fog érni, és majd csak azután jön el az új világ. Ez a "mennyből nézzük a többiek szenvedését" nem tudom honnan jött?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.