Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Toby888 válasza cigam (#24000) üzenetére


Toby888
senior tag

ez nekem még így is magas :/

(#24002) cigam válasza Toby888 (#24001) üzenetére


cigam
félisten

Nyitsz egy terminált, beleírod ezt a 3 parancsot
sudo add-apt-repository ppa:danielrichter2007/grub-customizer
sudo apt-get update
sudo apt-get install grub-customizer

Minden parancs(sor) végén nyomj egy ENTER-t (Tehát soronként másold be ne egyszerre az egészet!)
Ez fel teszi a grub-customizer programit, amivel grafikus felületen kattintgatva tudod beállítani a GRUB-ot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24003) Toby888 válasza cigam (#24002) üzenetére


Toby888
senior tag

dekirályság (: nagyon szépen köszönöm !!! :R :R :R

(#24004) spammer válasza Toby888 (#23999) üzenetére


spammer
veterán

Jegyezzük meg, hogy nincs olyan, hogy 3ik (háromik)! A szám után pontot kell tenni: 3.
Elég gyakran előfordul a fórumban. Én nem is értem, hogy a fenébe jön ez az "ik" meg "dik".

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24005) Toby888 válasza spammer (#24004) üzenetére


Toby888
senior tag

jollátom hogy ez csak egyedül neked szúrja a szemed ?? -.-'

(#24006) cigam válasza Toby888 (#24005) üzenetére


cigam
félisten

Másnak is, csak Ő szóvá is teszi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24007) Dhampir válasza Toby888 (#24005) üzenetére


Dhampir
félisten

Ne hagyjuk elsekélyesedni édes anyanyelvünket. :)

(#24008) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Tud valaki segíteni? 14.04-en,opera 34.0.2036.47-el olyan gondom van,hogy facebookon beágyazott videók szaggatnak. Flash pepper legfrissebb is fent van,de nem segít. Youtube videók mennek szépen...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24009) ubyegon2 válasza Toby888 (#24005) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem jól látod. Nekem viszont ennél is jobban szúrja a szemem az ilyen stílusú válasz. Figyelj oda a helyesírásodra és, ha valaki kijavít, akkor beszóló stílus helyett inkább köszönd meg, hogy segítenek, ha már magadtól nem megy!

így például:

Köszi, bocs, jobban odafigyelek erre!

Köszönöm, a közösség nevében is!

(#24008) Foose Szerintem az inkább a FB sara, ha amúgy jól megy a YT, a FB már betöltésével is nyekeregteti az erősebb gépeket is néha! Nem nagyon tudsz mit kezdeni vele vagy raksz még be plusz memóriát. :U

[ Szerkesztve ]

(#24010) Foose válasza ubyegon2 (#24009) üzenetére


Foose
addikt

Na de azért nem értem,mert chrome illetve firefox böngészővel meg jó. Akkor az lehet az ok,hogy a facebook így készítette el az oldalt? Más szavakkal most nem tudom mondani... Ergo normális,hogy más böngészővel jól mennek a beágyazott videók,csak operával nem...? :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24011) ubyegon2 válasza Foose (#24010) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem normális, de ha jól olvastam, az Opera is Chrome alapú, nemrég voltak ilyen problémák itt is, de lehet, hogy az abszolút kezdő topikban. :U Rákereshetsz, mi a megoldás vagy akár használhatsz olyan böngészőt, ami jól működik! ;)

Lehet valami védelem se ártana ezek ellen a FB beágyazottak ellen, mert előbb utóbb kellemetlen trükkök áldozata leszel. :Y

(#24012) Foose válasza ubyegon2 (#24011) üzenetére


Foose
addikt

Hát,kerestem én máshol is,de ott is csak a pepper flash-t írták megoldásnak. Nálam viszont hiába van fent... Na de hát ezek a beágyazott videók fb-on olyanok,amiket oda töltenek fel,nem más idegen oldalra,szóval nem hiszem hogy kárt okoznának. eddig chrome-ot használtam,nem is volt vele gondom,csak kezd zavarni hogy fogja a gépet,azért akarok váltani operára

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24013) cigam válasza Foose (#24012) üzenetére


cigam
félisten

Én úgy tudom az opera motorja a webkit, de midegy is, a lényeg a flash verziószáma. Az Adobe 11.2-ig adta ki linuxra, manapság meg már a 20-as verziónál tart. Nekem egy flash alapú videómegfigyelő rendzeren aka-do-zotta lej-átszás. A vége az lett hogy Chrome a google-től. Nekem sem a szívem csücske, de a beépített flash 20-as és pöc röff játsza a videót.
Nem feltétlen a böngésző lett lassabb, vagy erőforrás igényesebb, hanem az oldalak teltek meg olyan tartalmakkal, amiknek a feldolgozásához, megjelenítéséhez kraft kell.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24014) Foose válasza cigam (#24013) üzenetére


Foose
addikt

Jah, vágom. Akkor lehet marad a chrome... Bár az említett hibán kívül más gondom nincs az operával.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24015) lev258 válasza Foose (#24014) üzenetére


lev258
veterán

A Chromium-mal is tehetsz egy próbát pepperflash-sel. Mind a Chrome, mind az Opera ezen alapszik, csak még rápakoltak egy adagot a saját cuccukból. A Firefox az, ami alapesetben még a régi Linuxos (nem pepper) flash-t használja.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24016) gabo89 válasza cigam (#24013) üzenetére


gabo89
senior tag

Fel lehet tenni Firefoxhoz is a pepperflash-t.

indul a sörös aludni

(#24017) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Mit telepítsek fel hogy avidemux-ban lássak mindenfélefajta kódeket, hogy azzal dolgozhassak. Még a demux sincs fennt az a kódekek után megy. Múltkor feltettem és semmit se tudtam csinálni vele mert nemvolt kódek benne ill fagyott állandóan. max vágni tudtam filmet de azt is úgy hogy full frame másolás volt.

[ Szerkesztve ]

(#24018) wjeszy


wjeszy
csendes tag

Sziasztok, szeretném a segitségeteket kérni - Ubuntura szeretnek váltani. A sztori röviden hogy kifizettem a microsoft nak a win10-et de persze a termékkulcsom nem tudom hasznalni ... Elegem lett belőlük. Nagyon meglepődtem, hogy a z ubuntu live cd minden fn gombot stb drivert alapbol szépen kezelt amihez a win10 nek egész driver armadát kellett leszeni. A kérésem az lenne ajánljatok a következő programokra linuxos alternatívákat. A chromot ismeren ott a chrominum , vlc van, amit nem tudok - google drive, photoshop, lightroom és office . Az office munkához kellene nem tudom mennyire jó a libreoffice dolog vagy esetleg lehetséges ezt is wine-al futtatni? (Hozzátenném nem teljesen kezdő vagyok a linuxal de meg sosem hasznaltam mindennapi os-kent)

[ Szerkesztve ]

(#24019) cigam válasza gabo89 (#24016) üzenetére


cigam
félisten

Foose is feltette, oszt mégse volt jó: "Flash pepper legfrissebb is fent van,de nem segít."
Persze ha csak youtube-ozol, akkor működik, de van jó pár helyzet, ahol megakad a tudománya.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24020) Foose válasza lev258 (#24015) üzenetére


Foose
addikt

Fent van a gépen a chromium is, csak most ugye az volt a cél hogy operára váltok. Firefox is van, de valahogy nem jött be.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24021) cigam válasza Mtbsrác (#24017) üzenetére


cigam
félisten

Tudtommal a beépítettel dolgozik.

Unity-re a QT-s vagy GTK-s avidemux a jó? Azt vágom, hogy a QT a KDE, a Gnome meg a GTK, de azt nem hogy a Unity melyiket használja. Vagy egy harmadikat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24022) #40553216 válasza wjeszy (#24018) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali!
Drive: ha Unity-t használsz, van unity-scope-gdrive néven, vagy van egy grive nevű progi.
Photoshop: én Gimp-et használok, gimp-ufraw-val a RAW fájlokhoz. De nem vagyok profi, de még csak túl gyakorlott fotómanipulátor sem.
Vagy a Lightroom-ra külön: Darktable, esetleg Rawtherapee (bár nekem ez most a telepítés utáni első indításkor 5 másodperc után összeomlott). És hogy milyen kiegészítő kell még vagy mi van, az más kérdés. Majd kutakodj!
Office függ attól, mire használod, és esetleg kivel együtt.

A fentiek természetesen mind telepíthetők a szoftvertárolókból.

[ Szerkesztve ]

(#24023) Neil Watts válasza wjeszy (#24018) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

"de persze a termékkulcsom nem tudom hasznalni" - amennyiben tényleg legális a kulcs és számlával tudod bizonyítani a vásárlást, stb. akkor MS Magyarország felhív, majd a support elintézi.

Progamokra alternativák:

A chrome-nak nem teljesértékű alternativája a chromium. A chromium a totoálisan opensource projekt, a chrome pedig egy Chromium fork Google finomságokkal. Utóbbi is elérhető Ubuntura.

VLC az van, OK
Google Drive-ra Grive-ot ajánlják.
Photoshop - GIMP
Lightroom - RAWTherapee / darktable
Office - LibreOffice, (bár ha szétmakrózott dokumentumokat akarsz nyitogatni, akkor lehet némelyiket nem fogja vinni)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#24024) spammer válasza wjeszy (#24018) üzenetére


spammer
veterán

GIMP-hez még ajánlott ez, ha Photoshophoz vagy szokva: Gimp 2.8 Photoshop Tweaks by doctormo on DeviantArt

Plusz guglizva találsz egyéb beállításokat is (gyorsbillentyűk stb.), hogy hasonlítson kicsit működésben is a PS-re.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24025) lev258 válasza wjeszy (#24018) üzenetére


lev258
veterán

Ha a többiek által ajánlott alternatívák nem jönnek be, Wine alatt egészen jól mennek a szoftverek, persze verziótól függően.
Ha nem használsz docx-et és makrókat, akkor a LibreOffice is bőven jó neked és doc-ba is tudsz menteni, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24026) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Mi történik ha csak partíciónál Csatolási pont / hozok létre?
A gépen csak böngészek és torrentezek.

(#24027) lev258 válasza #63761920 (#24026) üzenetére


lev258
veterán

Semmi különös. Ha nem csinálsz külön /home partíciót, az csak annyit jelent, hogy újratelepítés esetén nem tudod "átörökíteni" a /home-ot. De le tudod menteni a dolgokat, ha az kell.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24028) #63761920 válasza lev258 (#24027) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Meg lehet csinálni, hogy fel telepítem egy HDD-re a Linuxot
egy asztali PC-n, majd csatlakoztatom egy leptopra és azon
használom?

(#24029) Neil Watts válasza #63761920 (#24028) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Elméletileg simán!

Felrakod a rendszert a HDD-re, a HDD-t belerakod egy mobil rackbe, a rack-et csatlakoztatod a laptophoz és ha tud a laptopod USB-ről bootolni (BIOS-ban állítható) akkor mennie kellene akárcsak úgy mint pendriveról.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#24030) #63761920 válasza Neil Watts (#24029) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Nem szeretnék a laptop fejlesztésére költeni,
ezért SATA hosszabbítókal oldom meg.
Új HDD kell bele és 1GBram van benne,
A mostani P4-es PC helyet lenne.

(#24031) growler válasza #63761920 (#24026) üzenetére


growler
őstag

A SWAP-ről nem írtál semmit, pedig 1GB RAM mellé feltétlenül kell ! (legalább 2-3 GB-ot adnék
neki.)

(#24032) King Unique válasza Neil Watts (#24029) üzenetére


King Unique
titán

"Felrakod a rendszert a HDD-re, a HDD-t belerakod egy mobil rackbe, a rack-et csatlakoztatod a laptophoz és ha tud a laptopod USB-ről bootolni"

Ahhoz, hogy USB-s házban lehessen használni és arról bootolni a rendszert, ahhoz szvsz eleve abba téve kéne csinálni a telepítést. Fordítva nálam nem működött, mivel ha USB-n keresztül lett telepítve és a külső házból a HDD-t berakom a gépbe, akkor SATA-n nem lehet róla boootolni. Szerintem fordítva sem.

(#24030) cooi111: USB port gondolom van rajta, így azon nem kell semmit fejleszteni. Ha 3,5" asztali HDD-ról van szó, ahhoz egy külső ház pár-néhány ezer forint. Na persze, USB 3.0 alapból ajánlott mind2 oldalon, mivel 2.0 elég lassú lesz.
Amúgy azt nem értem, hogy ha a laptopban vsz van valami háttértár, akkor mért nem arra telepíted fel az Ubuntut, netán tönkrement??

[ Szerkesztve ]

(#24033) wjeszy


wjeszy
csendes tag

Még egy kérdésem lenne, kell e tennem valamit ha SSD re telepitem a linuxot? Valami beállítás?

(#24034) ubyegon2 válasza wjeszy (#24033) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem árt. Linux SSD-n - de hogyan? - Tippek nagyon kezdőknek is és a benne linkelt Gyorstalpaló, mint forrás.

[ Szerkesztve ]

(#24035) #63761920 válasza growler (#24031) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Azt hogy kell megadni?
Csatolási pont: / fájlrendszer ext4
És a SWAP Utána? Előtte? Mekkora?

(#24036) wjeszy válasza ubyegon2 (#24034) üzenetére


wjeszy
csendes tag

Köszönöm mindenkinek! Remelem jo tapasztalataim lesznek ugy erzem megvan az alapom hogy elkezdjek linuxozni. A windows kulcsom pedig ... Szoval kozoltek hogy ha uj gepen akarom hasznalni a kulcsom minden kepen elobb a win8 at kell feltennem aztan frissiteni. Persze en ezt nem tudtam es mar felraktam a win10 et. Na ezen a ponton mondtam jogy eleg, nem hiszem el hogy kifizetek ennyi penzt es nekem ilyenekkel kelljen vacakolnom. Na ez a rovid sztori.

(#24037) #63761920 válasza King Unique (#24032) üzenetére


#63761920
törölt tag

Igen tönkrement.
A laptop 7 éves, ezért nem szeretnék rá költeni,
Inkább 80~ simán összerakok egyet, csak gondoltam
jobb mint a P4 PC-m, amin akad a YoutTube.

[ Szerkesztve ]

(#24038) growler válasza #63761920 (#24035) üzenetére


growler
őstag

Szia.
Itt választ kaphatsz a kérdéseidre. (azt neked kell tudni, hogy az alaplapodnak BIOS-a van-e,
vagy UEFI-je.) [link]

(#24039) King Unique válasza #63761920 (#24037) üzenetére


King Unique
titán

Ha PC-ben 3,5" HDD van, akkor eleve nem lehet notebookba tenni azt. Különféle SATA-USB átalakítókkal, külső házba, dokkolóba téve lehet csatlakoztatni hozzá. Viszont, ha már 7 éves laptop, akkor vsz USB 3.0 sincsen rajta és 2.0-án meg nem érdemes kínlódni.

[ Szerkesztve ]

(#24040) Toby888 válasza cigam (#24002) üzenetére


Toby888
senior tag

sikerült feltennem a grub szerkesztőt, de sehogy nemtudom belerakni a 3.ik rendszer bootloaderét :/

(#24041) King Unique válasza King Unique (#24039) üzenetére


King Unique
titán

Sőt, lehet abban még IDE merevlemez van, ami megint tetű lassú, főleg ilyen 2 MB cache környékén...
Illetve az Ubuntu erőforrásigénye alapból nagy a Linuxok között és egy régi HDD + USB 2.0 párosnál inkább valami lightosabb disztróval kéne próbálkozni.
Amúgy meg ésszerűbb notebookba új merevlemezt venni, vagy új gépet összerakni, amit mondtál.

(#24042) cigam válasza Toby888 (#24040) üzenetére


cigam
félisten

Melyik lemezen/partíción milyen rendszer van?
Hogy néz ki most a grub menü?
Mit/melyiket szeretnéd betenni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24043) Toby888 válasza cigam (#24042) üzenetére


Toby888
senior tag

de a c: meg a d: változik ha a win10-et futtatom... a grub meg úgy van hogy 1.win10, 2. ubuntu és alatta memtest[link]

szerkesztve : a win7.et szeretném betenni a grub ba

[ Szerkesztve ]

(#24044) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Valaki megtudja nekem mondani hogyan tudom megszüntetni a Tearinget Xubuntu 15.10 alatt?

Radeon 6310 a gpu, alap nyílt driver.

Linux Mint alatt ez vált be, de itt nem engedi feltenni, (nem található dolgokat ír)

Parancs 1:

sudo apt-get install --install-recommends libglapi-mesa-lts-vivid libgl1-mesa-glx-lts-vivid xserver-xorg-lts-vivid xserver-xorg-input-all-lts-vivid xserver-xorg-video-all-lts-vivid libgl1-mesa-dri-lts-vivid libglapi-mesa-lts-vivid:i386 libgl1-mesa-dri-lts-vivid:i386 libgl1-mesa-glx-lts-vivid:i386 libgles2-mesa-lts-vivid libglapi-mesa-lts-vivid mesa-vdpau-drivers-lts-vivid xserver-xorg-dev-lts-vivid mesa-common-dev-lts-vivid libgles2-mesa-dev-lts-vivid libgles1-mesa-dev-lts-vivid libgl1-mesa-dev-lts-vivid libegl1-mesa-dev-lts-vivid libglew-dev

sudo mkdir /etc/X11/xorg.conf.d

gksu gedit /etc/X11/xorg.conf.d/20-radeon.conf

Section "Device"
Identifier "My Graphics Card"
Driver "radeon"
Option "AccelMethod" "EXA"
Option "EXAVSync" "on"
Option "EXAPixmaps" "on"
Option "AccelDFS" "on"
EndSection

[ Szerkesztve ]

(#24045) wjeszy


wjeszy
csendes tag

Skype-ra van valami alternatíva? Nem igazán úgy megy a 14-es Ubuntu-n ahogy szeretném. Mármint olyan progi kéne ami a skypot kezeli csak normálisan. De az sem baj ha multy accos mint a pidgin. Mit ajánlotok?
(amúgy ez idáig egy álom minden elsőre tökéletesen megy, a mobil net sticktől a driverekig minden.. régen próbáltam utoljára linuxot - meglepődtem :) )

[ Szerkesztve ]

(#24046) cigam válasza Toby888 (#24043) üzenetére


cigam
félisten

Nem értjük egymást. Linux alatt nyiss egy terminált, és írd be a
lsblk -f
parancsot. A kimenetét másold be ide. Ha az alapján be tudod azonosítani, akkor jó lenne, ha odaírnád azt is hogy melyik partíción melyik rendszer van telepítve. a C: meg D: az csak betüjel, nem azonosítja sem a merevlemezt, sem a partíciót. + nem derül ki belőle, hogy melyikre mi van telepítve.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24047) vicces


vicces
addikt

sziasztok!

alaplapot kellett cserélnem, mert az első nem volt a helyzet magaslatán. egy b150-es chipsetet cseréltem h170-re. skylake proci és gtx 970-es vgakártya. az előző alaplappal ment a vga, gyönyörűen futottak a steames játékok is.
az alaplapi vga-val bebootol az ubi és később látja az nvidia kártyát.
viszont ha a biosban az nvidia az első vga megjelenitő és nem az alaplapi, akkor nem hajlandó bebootolni. a post képernyő és a grub inditó bejön utána a lila háttér és aztán lekapcsol a monitor. gondolom valami 3d-s megjelenitést kapcsolna át a bios képéről.

azóta már win10 fut a gépen, mert azt hittem hibás a vga kártyám.semmi baja. probáltam 15.10-es ubit is pendriveról de az is megőrül a bootnál.
túl újak a hardvereim vagy mi a búbánat van??

jó ez a win10, de mégsem nekem való :O

:)

(#24048) Toby888 válasza cigam (#24046) üzenetére


Toby888
senior tag

NAME FSTYPE LABEL UUID MOUNTPOINT
sda
├─sda1 ntfs Rendszer számára fenntartott
│ 708AB4E48AB4A84C
├─sda2 ntfs E6EECC19EECBE043
├─sda3 ntfs B6F8C79EF8C75B6F
├─sda4
├─sda5 ntfs B82063152062DA40
├─sda6 ext4 8463d089-b7a7-4bda-8e2e-4fed3d19d9f2 /
└─sda7 swap 386da930-ed18-4829-9918-c7917bbfd572 [SWAP]
sdb
└─sdb1 ntfs 01D129F6C2F784F0

(#24049) #40553216 válasza wjeszy (#24045) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem tökéletes 14.04-en a Skype. Persze a csili-vili Windows kiadásokhoz képest fapados, de kép és hang tökéletes.

(#24047) vicces
Elvileg mennie kellene…
De volt ilyen is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24050) cigam válasza Toby888 (#24048) üzenetére


cigam
félisten

Atya gatya....

Ez a W10 rendszertöltő:
sda1 ntfs Rendszer számára fenntartott

Tippem szerint ezen van a W10
sda2 ntfs

Ez a W7? Vagy az a másik merevlemezen van?
sda3 ntfs

Ez vmi adat partíció?
├─sda5 ntfs

A 2. merevelemez csak adatpartíció, vagy azon van a W7?
db
└─sdb1 ntfs 01D129F6C2F784F0

Esetleg Windows alól készíts egy képet a lemezkezelőről, és írd bele, hogy melyik partíció mi csuda.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.