Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) lionhearted válasza nemurea (#24434) üzenetére


lionhearted
őstag

A Server Edition repói megegyeznek a Desktoppal, nem tudom miért van így mindenki rápörögve... a default feltett programcsokor más, de ezen kívül... ugyanúgy megy rá az nvidia zárt driver, és ugyanazzal a HWE kernel packkal jön, mint a Desktop.

Tegnap még működött...

(#24452) alitak válasza #40553216 (#24439) üzenetére


alitak
senior tag

igen, ez is egy jó alternatíva, eszembe sem jutott, hogy van olyan. Ennyire azért nem vagyok hardcore, vagy legalábbis nem próbáltam :)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24453) fecus


fecus
őstag

Egy kis tanács kellene.
Ubuntu 12.04-en feltettem ezt a flash-et: Chrome (embedded), Chromium-based browsers - PPAPI
A firefoxban ki is írja a tesztoldal: You have version 20,0,0,286 installed.

Van egy másik felhasználóm, amin csak bankolok. A netes bankfelületet nem tudom használni, mert kiírja, hogy 9-esnél magasabb verziójú flash kell neki.

Amikor root-ként feltelepítettem az újabb flash-t az nem érvényesül a másik felhasználó esetén? Mit kell tennem, hogy az a firefox mindenhol az újabb flash-t futtassa?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#24454) ubyegon2 válasza fecus (#24453) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha azért van másik felhasználód, hogy bankolásra használsz, le is szedheted! Mitől vagy nagyobb biztonságban, ha másik felhasználóval netbankolsz? Semmivel. Ha parázol, akkor két lehetőséged van, live rendszerről netbankolsz, vagy a normál felhasználóddal, de nem használod a billentyűzetet, hanem felraksz egy virtuális billentyűzetet, például az Onboard-ot és egérrel kattingatsz mindent.

A másik felhasználóval meg az lehet a gond, hogy nem jó csoportba ill. nem jogosítottad fel arra, hogy fogadja az ilyen frissítéseket. Gondolom lejelszavaztad, így a root joggal való frissítés az alapfelhasználó /home-jához fér hozzá, mert a Firefox ott van, mindkét felhasználónál a /home-ban. szerintem az első javaslatomat használd, ezek a felhasználók jogosultságai témát én se vágom annyira magabiztosan, nem is csináltam még másik felhasználót

A másik felhasználóddal tudsz telepíteni mondjuk Synaptic-ból?

[ Szerkesztve ]

(#24455) gery2123


gery2123
őstag

alitak :
Csak most olvasom az N3700 gondod. Sajnos mivel elég új a lap, így csak 15.04 felett vagy támogatva. Itt megy minden. Meg lehet próbálni egy friss 4.4 kernelt felrakni a 14.04 alá, de nem érdemes vele foglalkozni. Rakd fel a 15.10 aztán csókolom. Majd ha kijön a 16.04 akkor arra tudsz frissíteni.
A htpc topicban is csak a 15.10 ajánljuk, mert ehhez van jo(nagyon jo) driver.

Itt van egy nagyon jó leírás, hogy hogyan legyen fasza kép és hang. :)
Persze nézd meg a friss hsz - et is azért.
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=231955

-- PSN_ID: GerY2123

(#24456) fecus válasza ubyegon2 (#24454) üzenetére


fecus
őstag

Én nem vagyok ebben a jogosultságban nagy tudós. Egyszer elolvastam egy cikket, hogy egy kissé nagyobb biztonságot jelent, ha az ember létrehoz egy felhasználót bankolni, de azt a saját felhasználójából hívja meg su-val. A magyarázatot nem értettem teljesen.
Ez így nem olyan kényelmetlen mint a live, de a win-nél sokkal, a sima felhasználónál egy kissé biztonságosabb.
A virtuális billentyűzet mit segít? :F

A firefox frissül az biztos. Lehet időnként be kellene lépnem a bankos felhasználóval is egyenesen.
Én azt hittem a root-tal minden felhasználót izélgethetek és amit telepítek az mindenkire fog vonatkozni.

Amúgy is megette a fene a nagy biztonságot, ha a bank adobe flash-t használ. Ezt még én is tudom. :O

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#24457) Syl válasza fecus (#24456) üzenetére


Syl
nagyúr

Virtualbox, bele egy vindózt és azt csak az adott bankhoz használod és minden leállítás után restore.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24458) Raynes válasza Syl (#24457) üzenetére


Raynes
tag

De akkor miért feltétlenül Vindózer?

(#24459) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Tegnap este órákig keresgéltem,hogyan tudom telepíteni a wine-t.... tar.bz2 tömörítésben jött le a hivatalos oldalról,de sem terminálban,sem máshogy nem tudom megcsinálni amit leírásokban írnak. Asztalra kitéve a tömörített fájl,de nem megy. Fájlkezelőben ki tudom csomagolni ha kell,de azzal még nem vagyok előrébb,mert indítani meg nem tudom a wine-t. 14.04.3 (xubuntu felülettel) Millió leírás és videó után Ti mit javasoltok?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24460) lev258 válasza Foose (#24459) üzenetére


lev258
veterán

Szoftverközpont nem jó?
Az ilyen tömörített csomagok általában forráskódot tartalmaznak, amit fordítani kell.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24461) Foose válasza lev258 (#24460) üzenetére


Foose
addikt

onnan is próbáltam. Már nem emlékszem,miért nem sikerült. Oké,több wine is van szoftverközpontban,de nem sikerült. Jah,jut eszembe,ott korábbi verzió van,azért nem foglalkoztam vele. Most a 1.8.1 van letöltve,ott meg 1.6 van fent.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24462) lev258 válasza Foose (#24461) üzenetére


lev258
veterán

Ha a frissebb kell, van hozzá hivatalos ppa.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24463) Neil Watts válasza Foose (#24459) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Egy pár gondolat:

1. Forráskódból nem telepítünk, csak ha tudjuk mit tartalmaz pontosan illetve nagyon tudjuk hogy mit csinálunk illetve mit csinál a kód. Jó ha tisztántartható a rendszer.
2. A wine pont olyan dolog ami kismillió formában beszerezhető a Szoftverközponoton keresztül, vagy egyéb biztonságos formában.

Inkább azt mondd el, hogy mit szeretnél telepíteni, mert a natúr Wine-nál lehetnek jobb alternativák is. :)

Üdv. core2

(#24464) Foose válasza lev258 (#24462) üzenetére


Foose
addikt

Köszi,megkukk!

(#24463) core2 Még magam sem tudom,valami játékot akarok,ami lemezen van nekem. Kis játékra vágyom,ennyi az egész.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24465) Neil Watts válasza Foose (#24464) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mivel a Wine nem minden játékot támogat egyazon minőségben, így jó lenne tudnunk a játék nevét, hogy egyáltalán elindul-e. :)

Illetve jó lenne tudni hogy milyen VGA-d van, fent van-e hozzá a zárt meghajtó illetve hogy van-e direct rendering-ed.

sudo apt-get install mesa-utils
glxinfo | grep render

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#24466) Syl válasza Raynes (#24458) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell vindóz, de az érzésem szerint könnyebb lesz neki. Windows guest-re egyszerűbb telepíteni a guest additions-t, van rá új flash, és valószínűleg a bank követelménye is egyszerűbben teljesül egy win-en, mint linuxon.

(#24464) Foose

Szerintem inkább a PlayOnLinux-ot próbáld. Annak van elég szép adatbázisa. Ha megvan benne a játékod, akkor ő egyedül fogja felrakni a megfelelő verziójú wine-t is, meg magát a játékot is (akár lemezről akár mappába felmásolva a gépre)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24467) Foose válasza Neil Watts (#24465) üzenetére


Foose
addikt

Hú,ez remek. Ha ennyire nem mindegy,lehet hagyom. Van vagy 30 játék kiírva lemezre,gondoltam majd wine telepítés után kitalálom,mivel játsszak... Hm,ezt dobja fel a parancsra: Ez a csomag nem található: meas-utils. Persze,mert mesa... :)

direct rendering: Yes OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) G33

(#24466) Syl Köszi

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24468) Neil Watts válasza Foose (#24467) üzenetére


Neil Watts
veterán

Lehet félreérthető voltam: arra gondoltam, hogy pl. egy Crysis 3 nem fog menni, de pl. egy COD2 igen szépen.
A POL-ra gondoltam egébként akárcsak Syl :)

Üdv. core2

(#24469) Foose válasza Syl (#24466) üzenetére


Foose
addikt

Hm,64 bites gépem van. Arra is találok playonlinuxot? A linken wine:i386-ot ír... Mindjárt megkukk szoftverközpontban.

(#24468) core2 Nem nem,olyan játékot nem akarok. Csak valami egyszerűbb... San adreas vagy ilyesmi. Már keresem a playonlinuxot...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24470) ubyegon2 válasza fecus (#24456) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Olvastál egy cikket, nem értetted, de alkalmaztad az abban leírtakat. :(

Ez így nem olyan kényelmetlen mint a live, de a win-nél sokkal, a sima felhasználónál egy kissé biztonságosabb.

Kényelem és biztonság együtt! hmmm... ezek ritkán járnak kéz a kézben! Egy pendrive-on lévő Live Linux alkalmazásával 5 perc alatt intéztem el a havi utalásokat, mikor kipróbáltam.

A virtuális billentyűzet mit segít? Van, akit megnyugtat.
Egyébként a keylogger miatt van értelme, ha valaki véletlenül beenged ilyet a gépére.

A bankok már 256 bites titkosítást használnak, ráadásul egy utalás több lépcsős, mobilon is jön jelszó.
Biztonság!? Az utcán leszúrnak pár ezresért vagy a mobilodért.

(#24466) Syl

valószínűleg a bank követelménye is egyszerűbben teljesül egy win-en, mint linuxon

Mióta Linuxozok, simán tudok netbankolni!

[ Szerkesztve ]

(#24471) Neil Watts válasza Foose (#24469) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na igen... ez ilyen. Bizonyos esetekben kellenek a 32-bites libek is. :DDD
PlayOnLinux mintha lenne a tárolókban is... :)

Üdv. core2

(#24472) Foose válasza Neil Watts (#24471) üzenetére


Foose
addikt

Szoftverközpontban van,onnan telepítem épp. Meglátjuk működik-e nálam is?! :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24473) Syl válasza ubyegon2 (#24470) üzenetére


Syl
nagyúr

Nana. Ismét ott vagyunk, hogy olyasmiket olvasol ki az írásomból, ami nincs is ott? :B
Nem azt írtam, hogy linuxon nem lehet bankolni! Bankja válogatja milyen követelménye van. Egyiknek kell a java, a másiknak flash stb. A leírása szerint az ő bankja új flash verziót követel, ezért írtam, hogy lehet vindózzal jobban (könnyebben) jár.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24474) ubyegon2 válasza Syl (#24473) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Így kell sorok között olvasni! :)

Mindig ez van, most vagy én értelek félre állandóan vagy nem egyértelműen fogalmaztad meg ezt sem!? Én amúgy csak írtam, hogy nekem régóta gond nélkül megy a netbankolás (a fenn lévő flash is elég volt ehhez), az se teljesen logikus számomra, hogy a rengeteg lehetőség közül miért visszafelé tereljük a fórumtársat a Win irányába, amikor Linuxon biztonságosan meg lehet oldani valamit.

az ő bankja új flash verziót követel
Nem, az ő bankja 9. ill. annál újabb verziót követel, ez nem éppen ugyanaz!

konklúzió: csak akkor ajánlgassuk a Wint, ha tényleg nincs megoldás Linuxra

[ Szerkesztve ]

(#24475) Syl válasza ubyegon2 (#24474) üzenetére


Syl
nagyúr

>miért visszafelé tereljük a fórumtársat a Win irányába

Nem terelek én senki vissza win-re, csak javasoltam egy virtualbox megoldást ami tuti működni fog. Ha már linuxon nem tudja összehozni.

>Nem, az ő bankja 9. ill. annál újabb verziót követel, ez nem éppen ugyanaz!

Nem egészen. Idézem az írását:
A firefoxban ki is írja a tesztoldal: You have version 20,0,0,286 installed.
Van egy másik felhasználóm, amin csak bankolok. A netes bankfelületet nem tudom használni, mert kiírja, hogy 9-esnél magasabb verziójú flash kell neki.

Tehát fent van a 20-as verzió, ám a másik user-ben a bank mégis sipákol, hogy 9-től újabb kell.
Sok éve láttam már ilyen banki gikszert. IE8-ban kiírta, hogy IE7 vagy újabb kell neki.

>konklúzió: csak akkor ajánlgassuk a Wint, ha tényleg nincs megoldás Linuxra

Igazad van! :R Legjobb ha áttolom a biciklit a read-only sávba...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24476) ubyegon2 válasza Syl (#24475) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A firefoxban ki is írja a tesztoldal: You have version 20,0,0,286 installed.
Van egy másik felhasználóm, amin csak bankolok. A netes bankfelületet nem tudom használni, mert kiírja, hogy 9-esnél magasabb verziójú flash kell neki.

Nekem ez gyanús, Linuxon FF-ban 20-as verzió, de minek a verziója?

Vegyük úgy, hogy csak nekem volt mindig szerencsém a netbankolással Linux alatt.

Legjobb ha áttolom a biciklit a read-only sávba...

Érdekes, általában én szoktam felkapni a vizet, ne vedd ezt véresen komolyan! Mindenben egyet kéne mindenkinek érteni? Az lenne csak az ideális, de ezt inkább a minielnökünk erőlteti, ne légy te is olyan.

Higgadalom! legalább egy hétig nem reagálok, ha hülyeséget írsz, -deal?

[ Szerkesztve ]

(#24477) fecus válasza Syl (#24475) üzenetére


fecus
őstag

Hahó!!

Jól összekavartátok.
Ahogy a verzióból látszik (12.04) már 4. éve így bankolok nagy megelégedésemre. De a bank a napokban fejlesztette a felületet és egyik nap még ment, a másik nap meg kiírta hogy 9-nél nagyobb verzió kell. Azt is kiírták, hogy csak az én érdekemben fejlesztettek. :C A bankos felhasználó alatt nosza beléptem az adobe tesztoldalára és ki sem tudta írni milyen verziójú flash-t futtat a firefox.

A "normál" felhasználó alatt (természetesen sudo -s után),közben egy leírás alapján feltelepítettem a firefox alá a cromium legújabb flash verzióját. Nem a bank hanem az egyik online oktatási rendszer miatt ami csak a legújabb flash-t fogadja el. (ennyit arról hogy vége a flash-nek).

A kérdésem arra vonatkozott, hogy root-ként feltelepített flash mi a fenéért nem látszik az összes felhasználó firefoxában. Nem a /home alá mentek a fájlok hanem a /opt és /usr alá.

Nem kérek wint. Amúgy van virtualboxban xp, win7, win8.1, win10. Általában a win7-et használom, de lehet átállok a 10-re ha nem veti el magát sokszor.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#24478) alitak válasza gery2123 (#24455) üzenetére


alitak
senior tag

Szia,

köszi az infót, megnézem később a linket. Azóta 17.3 Linux Mint xfce ment fel rá, egyelőre szívfúj, bár még nem kísérleteztem vele túl sokat.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24479) cigam válasza fecus (#24477) üzenetére


cigam
félisten

Ha jól tudom azért, mert a "plugin"-ek, az user könyvtárában vannak. Annak az felhasználónak amelyiknek rendben megy a flash, annak a .mozilla/extensions könyvtárába kukkants bele. Elméletileg ott lesz egy libflashplayer.so, vagy hasonló fájl. Azt másold át a problémás user könyvtárába.

Nem teleik el úgy hónap hogy ne találnának valami huncutságot a flash-ben, és már az adobe is rájött, hogy nincs jövője. Erre most állnak át flash-re?

- Miért nem teszed fel a chrome-ot, abban beépítve van a legfrissebb flash, és csak bankolásra használod.
- Miért nem jó a gyári flash? 11.2 az uccsó hivatalos, vagyis probléma nélkül működne, ha csak 9-esre van igény.
- Kicsit túlparázod ezt a bankolást. Mondjuk nekem nincs is említésre méltó összeg a számlámon :O

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24480) Raynes válasza Foose (#24469) üzenetére


Raynes
tag

Igen. Mindent csomagkezelőből telepíts, úgy lehet a legnagyobb hibamentességet elérni, és úgy frissülnek a csomagok is. Ellenkező esetben csak gányolás, a rendszert is hazavághatod vele, csomagütközések fordulhatnak elő, frissülni sem fog az adott szoftver. Ha a csomagkezelőből nem hajlandó települni, akkor a hibát kell megoldani, ami okozza, nem megkerülni azzal, hogy akkor nem csomagkezelőt használsz, hanem külső forrásból telepíted kézzel. A Linux nem Windows, hogy mindenféle weboldalról vadássz hozzá telepítőket és mindenféle szart, meg kézzel bontogasd. Persze néha szükség van az utóbbira is, ha pl. egy csomag nem található meg sem a hivatalos, sem a kiegészítő tárolókban (pl. PPA), akkor nem marad más megoldás, de az nagyon kivételes eset.

A csomagkezelő majd gondoskodik róla, hogy miből hány bites verziót kell telepítenie. A Wine és a PlayOnLinux pont az a műfaj, ahol a 32 és 64 bites libek is felkerülnek. Be lehet állítani, hogy 32 vagy 64 biten működjön. Vannak ugyanis windowsos játékok, amelyek 64 bites gépen is csak 32 bites Wine-beállításokkal futnak, pl. Mafia 1. Sőt, általában is javallott 32 bites beállításokkal Wine-ozni, mert a legtöbb játék úgy jobban fut.

(#24481) Foose válasza Raynes (#24480) üzenetére


Foose
addikt

Hát,miután átnéztem mik vannak nekem itthon lemezen,és mik azok amik megvannak a playonlinuxban,nem sok lehetőség maradt... Viszont nem vágom,pl most wanted megvan a POL-on,nekem lemezen,de amikor tallózni kell a játékot,nem látja a dvd lemezt a POL. Szóval kuka. Akkor most ennek mi értelme van? Csak azért nem működik,mert nem exe?? De hát akkor miért van a POL listájában? Nem egy 200 MB-os game... Nem vágom. Azt jó lett volna pl feldobni,de hát... Nekem lemezen a most wanted cd1-cd4 verzióban van meg. És Ezekből szerintem már rájöttél,hogy nem buheráltam a wine-t össze-vissza minden oldalról,szoftverközpontból cibáltam le a POL-t. :)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24482) lev258 válasza Foose (#24481) üzenetére


lev258
veterán

Ez annak tipikus esete, amikor a POL nincs mindenre felkészülve. Pontosabban a Wine-ban neked beállítani a CD-ROM-ot, hogy lássa megfelelően. És akkor még ott van a CD-n levő másolásvédelem kérdése is, ha van rajta. Tehát nem minden esetben könnyíti meg a dolgokat. A Wine megismerése hasznos lehet a számodra. Emellett a Wine adatbázisában is írnak néha lemezes játékokról és az ott szükséges módszerekről.
(érts DVD-t mindenütt :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24483) Raynes válasza Foose (#24481) üzenetére


Raynes
tag

Lehet használni a CD-s telepítőt is, rendesen elindítod a setup.exe-jét, a Wine majd lefut vele. Ha nem menne, attól még a feltelepített játék futhat, akkor viszont csak a POL-os telepítő játszik. Attól, hogy valami nincs fent a POL-os listában, attól még futhat. Nem egyszerű Linuxon wines játékot telepíteni, de adott esetben nem is nehéz, ne add fel túl korán. Még akár POL nélkül, sima Wine-nal is lehet játszani, legfeljebb körülményesebb néhány játékot feltelepíteni. Meg lehet szokni.

(#24484) Foose


Foose
addikt

Jó,hát gyerekek... Megéri ennyit tökölni egy játék miatt?? :D :) Csak mert linuxon akarok win játékot?? Áááá... Nem igazán van sok időm ilyesmire,ha tudom hogy ennyire hogy mondjam,nem egyszerű,bele sem kezdek. Mellesleg az exe hozzászóláshoz: Mint mondtam,nekem 4 cd-s verzió van meg,ami ugye windowson is virtuális meghajtóval telepíthető. Ergo nincs exe amit futtatni lehet,csak mdf meg mds...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24485) Dhampir válasza lev258 (#24482) üzenetére


Dhampir
félisten

A másolásvédelem valóban bekavarhat.

Például nekem a 3 Stalker alapjáték közül egyedül a Clear Skyt nem sikerült elindítanom, pedig támogatott a POL szerint. Windows alatti futtatása is a gyári, legális lemez ellenére csak a Tages installálásával sikerült.

(#24484) Foose

Alternatív megoldás: a Linux mellett Windows bootolása és azon játszani az ilyen extrém eseteket.

[ Szerkesztve ]

(#24486) Rimuru válasza Foose (#24484) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem olvastam vissza.
Pl csinalsz egy ilyen mappaszerkezetet:
cd
├── cd1
├── cd2
├── cd3
└── cd4
Felmasolod mindegyikbe a megfelelo cd tartalmat, es winecfg segitsegevel felcsatolod oket. Normalis esetben ilyenkor nem fog toled semmit se kerni a telepito, hanem latja oket es hasznalja is, ergo egybol feltelepiti.
winecfg -> Drives ful, itt szepen be tudsz allitani mindent (pl lehet CD meghajtot is valasztani a tipusnal).
A nem exeket is el lehet inditani, kb ugy ahogy windowson is, valahogy ott is megy. ;)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#24487) Foose válasza Dhampir (#24485) üzenetére


Foose
addikt

Bocs,de ennyire hülye én sem vagyok :D Ezt szerintem mindenki tudja,magától. Nyilván oka van hogy nincs win a gépemen...

(#24486) colomb2 Mivel nem tudtam egyszerűen felrakni a wine-t,ezért playonlinux van fent. Nem is találok sehol cfg-t... Most próbáltam,igaz nem úgy ahogy írtad,de nem akarja ez az igazságot,én meg nem fogok egy windows játék miatt ennyit tökölni. (nem hanyagolandó dolog,hogy a most wanted nem csak 4 cd-ből áll,van crack is,meg patch....ezt mind wine-al.... Áh...) Rá kell jönnöm,ha játszani akarok,akkor kell a win. Viszont oka van hogy nincs... Marad a játék nélküli élet.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24488) Foose


Foose
addikt

Más: adott egy vinyó,ami partícionálva lett,egy (asszem) 30GB-os részén win 7 van,de nem használom mert kevés a RAM a gépben. Másik partíción a linux,de ugye a linux telepítéskor készült grub... Na most ugye ha pucolni akarom a wint,úszik a grub is. Ezt hogy tudom kiküszöbölni? Mármint hogy maradjon meg a grub,és induljon a linux.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24489) Rimuru válasza Foose (#24488) üzenetére


Rimuru
veterán

Mivel nem a win particiojan van a grub (normalis esetben), ha az leformazod nem valtoztat semmit a mostani rendszeren (MBR-t se piszkalod). Azert adhatsz meg egy fdisk -l kimenetet.

winecfg, ez egy parancs, behoz egy szep kis grafikus feluletet. :)

Vigyázat, csalok!

(#24490) cigam válasza Foose (#24487) üzenetére


cigam
félisten

van crack is

khm... :(((

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24491) ubyegon2 válasza Foose (#24487) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocs,de ennyire hülye én sem vagyok

Dhampir ft-ban ez fel sem merült, de benned sem az, hogy nem mindenki ismeri mások képességeit ismereti szintjét, ezért csak segíteni akar szimplán!

A komolyabb gond ott van az ilyen megfontolt írással, amire cigam ft is utalt, nem teszel jót senkinek, csak remélem, hogy a "nagy tisztogatók" nem figyelnek fel rá.

A továbbiakban a topikon kizárólag jogtiszta wines játékok, programok virtuális futtatásáról essen szó!

(#24492) fecus válasza fecus (#24477) üzenetére


fecus
őstag

Válaszolok magamnak: be kellett lépni normálisan a bankolós felhasználó nevében és rögtön frissült minden. Mindjárt frissíteni is akarta 14.04-re. Ez annyit jelent, hogy 2014 óta nem léptem be. :B

Köszi a katalizációt! :D

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#24493) ubyegon2 válasza fecus (#24492) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mi is köszönjük! Nagyon jót szórakoztunk a netbankos sztoridon! :Y

Azt a jó szokásodat mindenképp őrizd meg, hogy ha nem értesz egy leírást, akkor mindenképp csináld végig, amit írnak benne!

[ Szerkesztve ]

(#24494) Foose válasza Rimuru (#24489) üzenetére


Foose
addikt

Na ebben most nem vagyok biztos. Mert korábban jártam már így... Eltűnt a grub,mert... Hogy tudom megnézni,hova lett telepítve a grub? :U

(#24491) ubyegon2 Jó jó,csak azért írtam,mert érzékeltetni akartam,hogy nem csak annyiból áll a játék telepítése... Sorry

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24495) Nkboy válasza Foose (#24494) üzenetére


Nkboy
senior tag

Mit akarsz azzal a partícióval? Csak formázni?

Mert akkor Linux alatt leformázod, utána meg, sudo grub-install /dev/sdX, majd sudo update-grub. Így biztos lesz rendszerindítód, meg a már nem létező windows bejegyzést is kiszedi.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#24496) ubyegon2 válasza Foose (#24494) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

locate grub parancs például

Értelek, nincs is gond, csak a nagybetűsek kiszúrják az ilyet, akkor kapunk. :)

(#24495) Nkboy Ha megvan a GRUB, akkor elég az update is, nem kell újratelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#24497) Nkboy válasza ubyegon2 (#24496) üzenetére


Nkboy
senior tag

A locate grub az csak a fájlok helyét mutatja meg. Azt, hogy melyik lemezre (sda, sdb...)van telepítve azt nem. Vagy tévedek, és keverem a szezont a fazonnal? :)

Ha megvan a GRUB......... Abból baj nem lehet, :)

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#24498) ubyegon2 válasza Nkboy (#24497) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez igaz, viszont, ha nem azon a meghajtón van, ahol a Linux is, akkor kár keresgélni. :Y

Amúgy nem árthat az újratelepítés, ez is igaz, fenti esetben meg kifejezetten szükséges lesz! Ha például le lett törölve a Win partícióval, akkor még reboot előtt még lehetne telepíteni, utána már csak Live Linux segít.

Minden leírásban kiemelik, hogy hová kell telepíteni a grubot, nem hiszem, hogy máshová került volna.

(#24494) Foose Volt reboot? Indult a Linux?

[ Szerkesztve ]

(#24499) Foose válasza ubyegon2 (#24498) üzenetére


Foose
addikt

Ööö, bocsi, olvasom közben, csak ki kellett kapcsolnom a gépet. És el is felejtettem már a témát. Kicsit később megnézem.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24500) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Szeretném kipróbálni az Ubuntut USB-re telepítve (a live verzión túl vagyok).

Mennyire "biztonságos" az, ha laptopon w10 mellől telepítem fel pen drive-ra?
Okozhat az eredeti beállításokban gubancot?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.