Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) szoke12 válasza quailstorm (#9000) üzenetére


szoke12
őstag

:DD
sudo fsck -r /dev/sdc1
ez lett a megoldás!
mindenem ugyanúgy ott van!

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9002) quailstorm válasza szoke12 (#9001) üzenetére


quailstorm
nagyúr

LOL, csak ennyi? Grafikusan ezt pl a minitool partition wizard tudja. De akkor mákod van hogy nem sérült meg a partíciós tábla.
Sajnos nekem anno HDD-hez ez nem volt elég, a minitool elveszett partíció keresése viszont igen.

(#9003) szoke12 válasza quailstorm (#9002) üzenetére


szoke12
őstag

Az a legérdekesebb, hogy win alatt leformáztam. Erre az fsck után minden ugyanúgy visszajött. Semmi nem lett törölve. Tudom, hogy a win nem töröl valójában, de hogy ennyire.. Linux alatt egy kis javítás, és máris visszajött minden... :DD

És igen, ezért az 5 mp-ért szenvedtem 2-3 órát. :(

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9004) quailstorm válasza szoke12 (#9003) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát a gyorsformázásnak pont az a lényege hogy semmilyen. Csak pillanatok alatt újra használhatod a helyet a tárolón.

(#9005) klasszsrac


klasszsrac
tag

Amióta kijött a 13.04, azt használom. Igaz néha spontán összeomlik benne valami, de túl élem :-)
Viszont ma telepítettem a felajánlott frissítéseket. Az egy dolog, hogy elment az asztal háttérképe. Megoldottam. De, hogy az ablakok oldalsó kis csúszkája kb 20x-ára nőtt az már több, mint vicces :DD
Ha valaki találkozott ilyennel, kérem segítsen :)

Oneplus 6

(#9006) Kendek válasza klasszsrac (#9005) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én nem találkoztam ilyesmivel, de ma csakis a casper csomagja frissült, ami nem is képezi az alaptelepítés részét. Szóval ha véletlen engedélyezve vannak nálad az előzetesen kiadott frissítések (proposed), akkor javaslom, hogy tiltsd le a tárolójukat.

<-ƘƘ->

(#9007) klasszsrac válasza Kendek (#9006) üzenetére


klasszsrac
tag

Jó letiltom. De a frissítés egy csomó dolgot érintett. Nem csak egy összetevőt. 107M volt. Ha le is tiltom. Attól nem lesz kisebb a csúszka :)

Oneplus 6

(#9008) Kendek válasza klasszsrac (#9007) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyilván ez így utólagosan már nem oldja meg a dolgot, de a jövőben megakadályozza a hasonlókat. Most pedig vagy visszafejtegeted a csomagokat, vagy vársz amíg kijavítják a problémát.

<-ƘƘ->

(#9009) Pano válasza klasszsrac (#9005) üzenetére


Pano
addikt

Érdekes amit írsz, mert nálam a 13.04 kifogástalanul müxik, egyszer se volt vele semmi problémám eddig (ez az első kiadás, amivel eddig nem :D ).
Nálam atom stabil és gyors. Előzőleg az unityvel akadtak folyton gondok, hogy néha darabos volt a compiz, meg 1-2x összeomlott pár progi.
Nem lesz ott valami a háttérben, amit telepítettél és nincs kibékülve teljesen a 13.04-el (szoftverre gondolok)?

(#9010) klasszsrac válasza Pano (#9009) üzenetére


klasszsrac
tag

Ha jól emlékszem friss telepítésnél is néha dobott hibát. Hanyag voltam, mert nem néztem utána mi okozta, mivel működött tovább. Nem omlott össze. Még a gedit küzd leállási gondokkal. Mivel android forráskódot fordítok benne, néha több gedit ablakot is megnyitók. És bezárásnál a nem szerkesztett ablak jelez hibát.
Mivel maga a fő funkciója, amire használom, android rom építés működik, a többi hiba jelzés érdektelen számomra. Elsődlegesen win8-t használok úgyis.

Oneplus 6

(#9011) klasszsrac


klasszsrac
tag

Amúgy őrültem, hogy a laptopomon az előre telepített win8-t,uefi bios, linux kombot békés egymás mellett élésbe tudtam hozni :)

Oneplus 6

(#9012) kriszpontaz válasza klasszsrac (#9011) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Legacy Boot-al, meg kikapcsolt Secure Boot-al. Nagy királyság hogy behozták, azóta egy élmény a telepítés.

(#9013) klasszsrac válasza kriszpontaz (#9012) üzenetére


klasszsrac
tag

Nekem mondod? :)
Plusz egy csavar, hogy a dvd-rom helyére tettem a második vinyót, amire a linux-ot telepítettem. Így nem volt csak pendrive-os telepítőm. De azt is csak meghatározott bios beállítás mellett tudtam használni, de olyankor nem érzékelte egyik op-t sem. Vicces volt az állandó bios állítgatás :W

Oneplus 6

(#9014) kriszpontaz válasza klasszsrac (#9013) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Elég szenvedős a dolog az biztos.

(#9015) qltsar


qltsar
addikt

Nálam pár napja kezdte el, hogy nem bír kikapcsolni a rendszer, egyszerűen megáll a leállítási folyamatokál a rendszer :(! Úgy, hogy nem került semmilyen frissítés telepítésre...

[ Szerkesztve ]

(#9016) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Ha valakit érdekel, tökéletesen fut a viber wines kliense wine alatt, tesztelve :) Egyelőre csak üzire (linux mint 14 - win7-android teló közt) de tökéletes, és azonnali ;)

(#9017) fradi81 válasza God Vazzeg (#9016) üzenetére


fradi81
veterán

Tök jó, és mi az a viber? :)

moto g72, Ninebot d28e

(#9018) Foose


Foose
addikt

Ezeket a google reklámokat hogyan tudom blokkolni 12.04-en? Új vagyok ubuntu terén. :U Eddig ugye xp-t használtam,ott volt AdBlockplus. Erre van valami ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9019) Syl válasza Foose (#9018) üzenetére


Syl
nagyúr

A reklámblokkoló a böngészőhöz kell, nem az oprendszerhez.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9020) Foose válasza Syl (#9019) üzenetére


Foose
addikt

Ennyire egyszerű lenne???? Én láma :D Nem is kerestem eddig kiegészítőt... Meg is sasolom... :R

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9021) szoke12 válasza fradi81 (#9017) üzenetére


szoke12
őstag

Az egy Skype-hoz hasonló program, amivel tudsz VOIP-on telefonálni.
Itt a Play link hozzá

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9022) fecus


fecus
őstag

Használja valaki a Cinnamon 1.8-at Ubuntu 12.04-en? Érdemes feltenni? Stabil?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#9023) Syl válasza Foose (#9020) üzenetére


Syl
nagyúr

Firefoxhoz, Chrome-hoz ugyanazok a kiegészítők kellenek, mint vindózon. IE-hez már nem :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9024) Foose válasza Syl (#9023) üzenetére


Foose
addikt

oké oké,eszembe sem jutott,csak az hogy keresgélni kell majd ilyesmit,mivel pl Kmplayer sincs ubuntura. :DD Már be is szereztem,köszi! Utolsó mondatod nem is láttam :D pfújj :DDD

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9025) szoke12 válasza Syl (#9023) üzenetére


szoke12
őstag

"IE-hez már nem"
Hát szép is lenne...

Apropó... A 14-es Minthez mekkora memória kell? Mert van a gépemben 1 giga, és kevés neki.. :( A telepítés el se indul, még a live se...

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9026) Syl válasza Foose (#9024) üzenetére


Syl
nagyúr

Van MPlayer, VLC Player, meg kismillió más player. Ubuntun ne a vindózos programokat keresd. (IE-t se ;) ) Mindenre van alternatíva, amik általában jobbak. Például win-en nagyn utáltam a VLC-t. Piszok lassú volt, kényelmetlen a használata. Itt meg az a fő és egyetlen lejátszóm. Annyira jól működik. És gyors.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9027) stopperos válasza szoke12 (#9025) üzenetére


stopperos
senior tag

Ott más lesz a baj szerintem. 32 vagy 64 bit?

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#9028) szoke12 válasza stopperos (#9027) üzenetére


szoke12
őstag

a gép 32. a telepítő is 32-es. És azt írja, hogy "Memory space isn't enough to load image". Vagy valami ilyesmit. majd enter után újrakezdi...
Csináltam egy teljes memtestet, de a ramok jók.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9029) stopperos válasza szoke12 (#9028) üzenetére


stopperos
senior tag

1 gigán simán kellene, hogy települjön. Csak ezért furcsállom.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#9030) szoke12 válasza stopperos (#9029) üzenetére


szoke12
őstag

igazából az az 1 giga 2x512. Az lehet gond?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9031) stopperos válasza szoke12 (#9030) üzenetére


stopperos
senior tag

Nem, nekem anno a win 98 telepítő balhézott, mert 1 giga ram volt a gépben, és az neki nem volt elég. Próbáld meg 512 rammal telepíteni esetleg. Tudom, hogy halál helyett lesz, de talán így sikerülhet.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#9032) Pano válasza szoke12 (#9025) üzenetére


Pano
addikt

Melyiket akarod feltenni? Lehet, hogy Cinnamon desktop miatt dobálja el? (csak tipp)
Ha nem próbáltad, akkor tegyél próbát egy Xfce-es verzióval. Azzal muszáj lesz neki mennie. Telepítettem már 512-es gépre is.

[ Szerkesztve ]

(#9033) Foose válasza Syl (#9026) üzenetére


Foose
addikt

Persze persze,ezeket tudom,csak ugye amikor felkerült az ubuntu,akkor olvastam,hogy nincsenek ilyen progik ubuntura. Soha nem használtam VLC-t,de most nekem is az van fent :) IE-t soha nem használtam :D Még az smplayert próbáltam,de végül le is pucoltam. Most csak a VLC van,és a Rhythmbox van.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9034) szoke12


szoke12
őstag

Cinnamon verzió.
pakoltam mindenhogy a ramokat, de nem...
A laptopomon is kipróbáltam, azon nem ram, hanem cpu baja van... :W

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9035) Pano válasza szoke12 (#9034) üzenetére


Pano
addikt

Cinnamont szerintem ne erőltesd. Marad az xface, ha tutira akarsz menni.
Esetleg még a MATE-et megpróbálhatod.

(#9036) Pano válasza Foose (#9033) üzenetére


Pano
addikt

Én leírom neked, hogy a Windowsos progijaimat mivel váltottam ki, hátha kapsz támpontot és segít.

K-lite Codeck pack -> VLC
Chrome -> Chromium (végül is ez nem kiváltás :D)
Winamp -> Clementine
Camtasia Studio - > Kazam (bár ez csak hirtelen ötlet volt, biztos van jobb).
E-mail maradt Thunderbird.
Skype van linuxra is.
Photoshop -> Gimp (igaz, ezt újra kell tanulni).
utorrent -> qBittorrent
Office - > LibreOffice (Otthoni használatra tökéletes, de ha dolgoznom kell vele akkor néha kiborít, munkahelyen is ez van és még van hova fejlődni).

Amik még jól jöhetnek a mindennapokban:

Audacity - Audio fájlok szerkesztésére, kódolására.
Openshot - Videók szerkesztésére, kódolására. (Hasonlít kicsit a Windows Movie Makerre).
Oracle Sun Java bővítmény (Sajnos némely netbank nem hajlandó az openJRE vagy openJDK alatt futni).

Hirtelen azt hiszem ennyi. Még én is "ismerkedem" a dolgokkal hosszabb távon, mert most űztem én is komplett el a gépemről a Windowst. Az Ubuntu One szolgáltatását mindenképp próbáld ki, marha jó dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#9037) szoke12 válasza Pano (#9035) üzenetére


szoke12
őstag

a gépen jelenleg 12.04 ubi van unity-vel, gnome3-al, és mate-el. azzal nincs baj...
majd akkor megnézem a mate-et.

a másik hsz-edhez: komlett made in Google-s Chrome is van, letölthető a googli oldaláról. kicsit más mint a Chromium.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9038) Foose válasza Pano (#9036) üzenetére


Foose
addikt

Köszönöm,van a listán egy-kettő amit már használok. Mondjuk a skype winhez képest nevetséges :D Naaaaagyon régen használtam a thunderbird-et,de már csak weben nézem. Lehet most mégis kipróbálom :)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9039) Pano válasza Foose (#9038) üzenetére


Pano
addikt

Várható volt, hogy a Microsoft nem fogja megerőltetni magát a konkurens op rendszerre szánt változattal. Az ő politikájukat ismerve örüljünk, hogy egyáltalán van.
Képesek lennének Windowsra ingyen adni, linuxra meg fizetősként.

[ Szerkesztve ]

(#9040) quailstorm válasza Pano (#9039) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én még örülök a sykpe 4 for linuxnak. Kicsit más, kicsit kényelmetlenebb mint a windowsos. Vagy szokás kérdése. A fájl drag and dropon kívül semmi nem hiányzik. Design jó stabilitás jó, meg korszerű. A 2.2 beta meg borzalmas volt...

(#9041) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

pwmconfig: command not found

Ilyenkor mi van? fancontrol sincs. Linux Mint 13.

https://www.coreinfinity.tech

(#9042) Pano válasza quailstorm (#9040) üzenetére


Pano
addikt

Nekem sincs bajom vele, csak a srácnak válaszoltam :) A Windowsosnál nekem is jobban tetszik, mert szerintem átláthatóbb, nincs tele csicsával.
Egyedül ami nekem hiányzik belőle, hogy az üzenetjelzés az állapotsávon 13.04 alatt nem megy. Aki esetleg erre tud érdemi megoldást, azt megköszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#9043) God Vazzeg válasza quailstorm (#9040) üzenetére


God Vazzeg
veterán

4.1.0.20-nál megy a drag & drop :U

(#9044) Foose válasza Pano (#9042) üzenetére


Foose
addikt

Na jó,ezt aláírom hogy sokkal átláthatóbb,és ez azért fontos :K Viszont mivel keveset használom,még nem tapasztaltam,mik esetleg a hátrányai :DDD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9045) quailstorm válasza God Vazzeg (#9043) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gnome commanderből is? Nomeg a másik amit hiányolok a printscreen küldés ctrl+v-vel. De akkor majd rálesek megint. Pedig 4.1-essel is küldtem már fájlt és unityt használok...

(#9046) Foose


Foose
addikt

Olyat lehet valahogy okosítani 12.04-en,hogy a felső sávon (van ennek valami neve?) a hálózatot jelző alap ikon animáljon?? Mármint hogy adja valami vizuális jelét,hogy van-e tényleges forgalom. :F én a gyári ikonokat használom,ebben az esetben ugye egy fel-és le nyíl jelzi a hálózatot. De zavar,hogy nem látom,mikor történik ténylegesen forgalom.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9047) Syl válasza Foose (#9046) üzenetére


Syl
nagyúr

Nézz szét a bizgentyűk között

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9048) Foose válasza Syl (#9047) üzenetére


Foose
addikt

Köszi :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9049) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

#9041-re vki?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#9050) Kendek válasza sh4d0w (#9049) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint mi a probléma? A fancontrol nevű csomag szállítja a pwmconfigot, szóval egyszerűen csak telepíteni kellene. Vagy az nem megy?

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.