Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Múltkor mikor Ubuntu Servert csináltam sikerült jól konfigurálnom kézzel a hálózatot most viszont 1,5 órája szenvedek segítsetek kérlek.

Az alábbi parancsot kiadom:

sudo nano /etc/network/interfaces

ami bejön nekem:

auto lo
iface lo inet loopback

auto eth0
iface eth0 inet static
address 193.168.0.13 (ezt adtam meg neki)
netmask 255.255.255.0 (ez win-be is az aláhálózati maszk)
gateway 192.1.68.0.1 (Ez az a routerem amin keresztül a net jön )
network 192.1.68.0.2 ( ez a másik routerem ip címe
broadcast 192.1.68.0.55
#dns-nameservers 10.20.30.15 10.20.30.16
#dns-search codeghar.com

A hálózatam az alábbi:
Van egy t-Home-os router aminek a címe 192.168.0.1 .Ehhez csatlakozik egy AC-s router, - ami bridge módban van, DHCP letiltva - és 192.168.0.2-es íp címe van.

Múltkor kb 10 perc után jól konfiguráltam most viszont szenvedek vele jó ideje és már eléggé idegbeteg vagyok szóval ha kérhetem plz némi támogatást :)
Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#23702) lev258 válasza stigma (#23701) üzenetére


lev258
veterán

Mintha kicsit sok lenne a "pont".
pl. gateway 192.1.68.0.1 helyett gateway 192.168.0.1
A nameserver rész pedig inaktív így, ki van kommentelve.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23703) cigam válasza spammer (#23700) üzenetére


cigam
félisten

Jól hangzik, de most álljak neki fordítgatni? Next, next oké, oszt jónapot. Már a chrome is közel járt ahhoz , hogy kiverje a biztosítékot.

Jól értem, a chrome-ból kell kioperálni a flash plugint(/opt/google/chrome/PepperFlash/libpepflashplayer.so ), és ez vmi illesztő bisz-basz ami beröffenti firefox alól is?

Ez is olyan zseniális megoldás, mint a pipelight? Nem keveset kell vele trükközni, aztán a végén mégse megy a horizon.tv

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23704) stigma válasza lev258 (#23702) üzenetére


stigma
addikt

hja igen, csak már picit felment bennem a pumpa sajnos.

auto eth0
iface eth0 inet static
address 193.168.0.13 (ezt adtam meg neki)
netmask 255.255.255.0 (ez win-be is az aláhálózati maszk)
gateway 192.168.0.1 (Ez az a routerem amin keresztül a net jön )
network 192.168.0.2 ( ez a másik routerem ip címe

broadcast 192.168.0.55 => ő kötelező, mert szerintem mikor múltkor konfiguráltam akkor nem kellett szerintem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#23705) spammer válasza cigam (#23703) üzenetére


spammer
veterán

Elvileg PPA-ból is vagy csak simán .deb-ből is felrakható, a cikk végén linkelik a leírást [link] szerk: ahogy írják is, ha már van telepítve Chrome, akkor elvileg tudja használni annak a pluginját.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23706) cigam válasza spammer (#23705) üzenetére


cigam
félisten

Igen, köszi! Olvasgatom, csak nehéz kibogarászni úgy, hogy nem tudok külföldiül. :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23707) stigma válasza lev258 (#23702) üzenetére


stigma
addikt

Probléma megoldva, mert inkább újralőttem az ubuntu-t és kézzel adtam emga teelpítés után mit kell konfigurálni.

auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.0.13
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.0.1

Segítséget köszönöm szépen ilyen esti órákban is. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#23708) cigam válasza stigma (#23701) üzenetére


cigam
félisten

broadcast 192.1.68.0.55

:F Nem 192.1.68.0.255

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23709) stigma válasza cigam (#23708) üzenetére


stigma
addikt

De-de, szokásom sok mindent elírni :DDD
Viszont ezt a sort kihagytam, de működik minden. => Ő mit is csinálna valójában =>
- broadcast 192.168.0.255

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#23710) cigam válasza stigma (#23709) üzenetére


cigam
félisten

Erre a címre küldött "üzenet"et a(z al)hálózat minden gépe megkapja. Általában pont-pont kapcsolat épül fel, pl. A gépről másolok B-re. De van amikor szükség van egy üzenetre, amit minden gép megkap.
Pl. ARP Kikiabálok, melyik gépnek az a címe, hogy 192.168.0.56? Erre válaszul a 192.168.0.56 című gép megadja az Ethernet címét.

Persze ez így most furán hangzik, de van benne logika :)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23711) stigma válasza cigam (#23710) üzenetére


stigma
addikt

Szerintem nincs, egyenlőre még nem adtam hozzá mert sajnos van más bajom is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#23712) cigam válasza cigam (#23710) üzenetére


cigam
félisten

Így visszaolvasa én se érteném meg :) Mert ahhoz, hogy A és B között felépüljön a kapcsolat ...
Asszem ideje lefeküdni, mielött jobban belebonyolódom. Maradjunk annyiban, hogy alacsonyszintű kommunikációra való. Az ide küldött csomagokat, az alhálózat minden gépe megkapja, ezért kapta a "broadcast" nevet.

Attól, hogy nem adtad, meg, attól még automatikusan a legmagasabb címen (.255) folyik ez a kommunikáció. Hiszen szabvány rögzíti ezt is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23713) stigma


stigma
addikt

Mai nekema Linux ,,szo**s napja :DDD , pedig amennyit lehet belefektettem és megtanultam az alap parancsokat.

Valaki abban segítsen vagy adjon tanácsot hogy A telepítés alatt tökjól felismerte a billentyűzetemet a gép illetve a múltkor is, viszont most az alábbi bajom van:
- Ubuntu Server 15.10 felment.
- Ubuntu desktopoet feltettem, frissítete majd.

Login felületnél mikor be akarok lépni nem ismeri fel a billentyűzetemet. 3 db külön usb -s bill-t rádugtam, Biosban minden jól be van állítva (Legacy USB = enable) . Egerem megy semmi gond vele, ugyanoda be is dugram a bill-t viszont meg sem nyikkan. Ölet?

6 USB van a gépen + 2 db előlapi. Mindegyikbe bedugtam , mert ugye este 11-kor ráér az ember de semmi hatása sajnos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#23714) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Szeretnék egy asztalról indítható srciptet, ami felveszi a fixtv streamet, pl. egy óra hosszára, aztán 1 perc múlva kikapcsol.
winben bat-ot kipróbáltam az ffmpeggel működik, így:
@echo off
c:\ffmpeg-20151227-git-baf4c48-win64-static\bin\ffmpeg.exe -i rtmp://video.fixhd.tv:1935/fix/sd.stream -t 59:00.000 -r 25 -c copy d:\fix.mkv
shutdown /s /t 60
Azért ezt próbáltam, mert tudom, hogy ubin is van ffmpeg és ez a végső cél.
Hogy kell itt ezt megoldani?
(esetleg, hogy programozni is lehessen bele lehet írni valahogy azt is, hogy mikor induljon?)

[ Szerkesztve ]

(#23715) szoke12 válasza Keef_Lee (#23714) üzenetére


szoke12
őstag

Pontos megoldást nem tudok, cron-ban tudod időzíteni.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#23716) Lathronos válasza Keef_Lee (#23714) üzenetére


Lathronos
őstag

Videotárból nem egyszerűbb letölteni? Onnan akár Full HD-ben is megszerezheted ami kell.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#23717) Keef_Lee válasza Lathronos (#23716) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nem az egyszerűsége miatt, hanem a sikerélmény miatt...
(és ha ezt sikerül, akkor a linket kicserélve akár más streamet is, ahol nincs műsortár)

[ Szerkesztve ]

(#23718) Dhampir válasza Lathronos (#23716) üzenetére


Dhampir
félisten

Erről jut eszembe, hogy Gibzoék csinálnak még néha Linuxos műsort?

(#23719) Lathronos válasza Dhampir (#23718) üzenetére


Lathronos
őstag

A LinuxPortál már nagyon rég megszünt, ha jól emlékszem valamikor 2009-ben volt az utolsó adás.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#23720) spammer válasza Keef_Lee (#23714) üzenetére


spammer
veterán

timeout idotartam futtatando_parancs

Scriptben kb. ennyi:

#!/bin/bash
timeout 1h ffmpeg_parancs_és_paraméterek ; sleep 1m && sudo poweroff

Az automatikus kikapcsoláshoz az kell, hogy a poweroff parancshoz ne kérjen jelszót, ezt a visudo-val tudod beállítani:

sudo EDITOR=nano visudo

aztán a megfelelő helyre bemásolod:

felhasznaloneved ALL=(ALL) NOPASSWD: /sbin/poweroff

lásd: [link]

szerk: ha Ubuntu 15.04-et vagy frissebbet használsz, akkor az már systemd-s, tehát elvileg a poweroff paranccsal való jelszavas dolgot nem kell piszkálnod, mert a systemctl poweroff parancs lelövi a gépet jelszó nélkül (legalábbis Arch alatt így van). Ha így van, akkor a fenti visudo rész tárgytalan és akkor ez mehet:

#!/bin/bash
timeout 1h ffmpeg_parancs_és_paraméterek ; sleep 1m && systemctl poweroff

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23721) stigma válasza stigma (#23713) üzenetére


stigma
addikt

Ez ez esti problémám is megoldódott.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#23722) Keef_Lee válasza spammer (#23720) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszi.
Lubuntu 15.10 wily van.
és ezt írjam szövegszerkesztővel egy fájlba és mi legyen a kiterjesztése és hogy lesz ebből desktop?

(#23723) spammer válasza Keef_Lee (#23722) üzenetére


spammer
veterán

Igen, szövegszerkesztővel, mentsd el amilyen néven akarod, .sh kiterjesztéssel (bár a kiterjesztés nem feltétlenül kell). A példádnál maradva legyen mondjuk: ffmpeg-fixtv.sh

Tedd futtathatóvá: biztos van a jobb klikkes menüben ilyesmi, ha nincs, akkor terminálban: chmod +x ffmpeg-fixtv.sh

Elvileg desktopra kirakva le kellene futnia így is, először valami rövidebb felvétellel teszteld le, mondjuk 10 másodpercnyi videóval (timeout 10s)

Ha akarsz neki rendes parancsikont és azt, hogy a menübe is bekerüljön, akkor .desktop fájlt kell létrehoznod például a /home/felhasznaloneved/.local/share/applications könyvtárba, tetszőleges névvel, például: ffmpeg-fixtv.desktop

Ez is sima szöveges fájl, tartalma kb. ennyi:

[Desktop Entry]
Version=1.0
Type=Application
Name=ffmpeg-fixtv
Comment=Record fixtv stream
Icon=/eleresi/ut/az/ikonhoz/ikon.png
Exec=/eleresi/ut/ffmpeg-fixtv.sh
Terminal=false
Categories=Video

Ha viszont használsz parancsikont, akkor jól jöhet egy visszajelzés arról, hogy a script elindult, erre használhatod a notify-send parancsot, elvileg alapból telepítve van (libnotify-bin a csomag neve, ha minden igaz).

Tehát egy 10 másodperces ffmpeg teszt (az sleep-nél az 1m azt jelenti, hogy 1 percet vár és utána adja ki a poweroff parancsot, akár ezt is átírhatod rövidebbre, pl. 15s)

#!/bin/bash
notify-send "felvetel indul" && timeout 10s ffmpeg_parancs_és_paraméterek ; sleep 1m && systemctl poweroff

Kipróbálni nem tudom, fejből ment, szóval lehet, hogy kell rajta még finomítani.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23724) nemurea válasza spammer (#23723) üzenetére


nemurea
aktív tag

Uhh, mekkora isten lenne itt a PH-n, ha az ilyen kis okos postokat egy könyvjelzőgyűjteménybe el lehetne menteni egy gombnyomással, hogy mikor kell, könnyen megtaláljam :R Max respect!

(#23725) Keef_Lee válasza spammer (#23723) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Kösz, most közben nem vagyok a pc közelében, de közben valami ilyesmi irányban okoskodtam és én a vlc.destop fájlját módosítottam majd átmásoltam az asztalra. Később kipróbálom és visszajelzek. :C

(#23726) spammer válasza nemurea (#23724) üzenetére


spammer
veterán

Ilyen "bonyolult" fícsöröket szerintem ne várj. :DDD Már jeleztem nekik régebben, hogy jó lenne, ha a programkód gombbal formázott szöveg eltérő színű lenne, hogy a sima szövegtől elkülönülhessen és könnyebben kivehető legyen, de még erre sincs lehetőség, még opcionálisan sem. Marad az, hogy userstyle-lal (Stylish addon) megoldja magának, aki akarja. [kép]

Ha nem is olyan kényelmes, de a böngésző könyvjelzők közé csinálhatsz egy mappát, vagy a logout blogodra is kigyűjtheted magadnak a linkeket. És éppen ezért szerintem nem is lesz olyan, amit felvetettél, mert úgyis ez lenne a válasz, hogy mindenki könyvjelzőzze magának. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23727) Aethelstone válasza nemurea (#23724) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az miért nem jó, hogy a böngésződbe mented, mint bookmark? :)

szerk: spammer hsz-ét nem olvastam végig :) sry :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#23728) Sonja válasza spammer (#23726) üzenetére


Sonja
veterán

A stylish "kódot" elkérhetném erre a kiemelésre (pont ezzel a színnel)? :B ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23729) spammer válasza Sonja (#23728) üzenetére


spammer
veterán

@-moz-document domain(logout.hu), domain(prohardver.hu), domain(itcafe.hu), domain(mobilarena.hu), domain(gamepod.hu) {

/* HSZ kod formazas */
.msgblk .text tt {
color: #00306D!important;
}

}

(Benne hagytam az összes domaint, tetszőlegesen törölhető, amelyik nem kell. Én a logoutot használom elsődlegesen, a kép is arról készült.)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23730) Sonja válasza spammer (#23729) üzenetére


Sonja
veterán

Én a gamepod-ot, és már van egy magam készített stylish, csak szépen beletettem ezt: .msgblk .text tt { color: #00306D !important } Chrome alatt így kell. :K Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23731) nemurea válasza Aethelstone (#23727) üzenetére


nemurea
aktív tag

Jaja, a böngészős könyvjelző persze működik, linux témában már száz-x körül lehet, csak győzzem kikeresni, mikor valami újra előbukkan :DDD OK, persze nem várok ilyen fícsört, mit is képzelek a komplett online office-ok korában ;]

Amúgy ha ezt picit továbbgondoljuk, nemcsak az én külön szórakoztatásomra lenne ez jó: annyiszor, de annyiszor megkérdezik 10 hozzászólással később ugyanazt (persze, tudom, téma-összefoglaló), de általában is rengeteg tudás, információ felhalmozódik ezekben a postokban, és a linuxnál sajnos ez az infoforrás elengedhetetlen. Ha valahogy rendszerezni lehetne... Pl. amikor én keresek vmit itt, akkor a kereső kidobja azokat a postokat, ahol más is kérdezte ugyanezt, de persze a kettővel későbbi választ már nem, mivel abban már nincs benne a kulcsszó :P Na mindegy, most már kiveszem a kezem a biliből :D

(#23732) floatr


floatr
veterán

Nemtom volt-e már róla szó, de egy ATI kártyás gépen -- bármilyen meglepő -- akadtak kisebb stabilitási problémáim a fglrx használatával. Úgy megyeget, de érezhetően jobban fűt, a stand by ismeretlen fogalom stb-stb. Amikor visszatoltam a nyílt drivert megkönnyebbülés volt, ami bár szomorú, de elfogadható dolog.

Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy lehetséges-e két olyan boot opciót létrehozni, amikor egyszer a nyílt, máskor meg a fglrx driverrel indítom el ugyanazt a rendszert (xubi 14.04 lts).

Ha esetleg bárki tudna erre megoldást, azt megköszönném.

(#23733) lev258 válasza floatr (#23732) üzenetére


lev258
veterán

Nem igazán. A nyílt használatához le kell szedni a zártat. Viszont ne aggódj, a nyílt valóban egyre jobb lesz, mióta már az AMD is besegít (sőt). Idővel pedig könnyen lehet, hogy el is hagyod majd a zártat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23734) syler123


syler123
veterán

Valaki elárulná miért ez a kép fogad, amikor az Ubuntu pendrive-ról próbálok bootloni? Én nem, nem a minecraftot próbáltam elindítani :D Htpc-n elindul rendesen, ami egy régebbi, Amd Brazos.

Ubuntu és az Ubuntu Mate is ugyanezt csinálja. Az adatlapomon található configgal próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#23735) lev258 válasza syler123 (#23734) üzenetére


lev258
veterán

Melyik Ubuntu, milyen videókártya? nomodeset volt?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23736) syler123 válasza lev258 (#23735) üzenetére


syler123
veterán

nomodeset? Ezt nem értem. A többit beírtam az előző hsz-be, config stb.

23734 hsz, "configom megtalálható az adatlapomon".

A legfrissebb 15.10.

[ Szerkesztve ]

(#23737) lev258 válasza syler123 (#23736) üzenetére


lev258
veterán

Melyik előzőbe?
A nomodeset egy kernelopció, ami sokszor segít hasonló hibák esetén.
Radeon 7870? Szerintem az, hogy spéci változat, itt nem jelent problémát.
Egyébként nem akarsz inkább LTS-sel próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23738) syler123 válasza lev258 (#23737) üzenetére


syler123
veterán

Igen Radeon 7870, csak lehet megkavarodott az Ubuntu, mert ez ilyen spéci változat, ami valójában 7970 gpu-ra épül (annak egy butított verziója) csak 2gb vram-al, lehet ettől kavarodott meg a driver, mert a 7870-re szánt driver az nem jó erre :DDD

Megpróbálom az lts-t, ez csak a Brazos miatt lett leszedve hogy teszteljem milyen az új verzióval a hardveres gyorsítás. Jelzem semmilyen, flash videók úgy akadnak hogy azt öröm nézni... Live verziót próbáltam.
Pont az a helyzet, mint linux Mint alatt, a böngészés sebessége botrányos, a flash pedig használhatatlanul lassú, míg win7 alatt sima.

[ Szerkesztve ]

(#23739) lev258 válasza syler123 (#23738) üzenetére


lev258
veterán

Ami viszont furcsa, én múltkor Mint-et és Ubuntut is tettem egy 7000-es vagy 8000-es szériájú laptopra, és mindkettő egész jól ment a nyílttal is, pedig a Mint még kicsit elmaradottabb is. Persze én hardveres gyorsítást nem használok, Firefox-os alap flash-sel meg szerintem nem is működik a dolog.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23740) syler123 válasza lev258 (#23739) üzenetére


syler123
veterán

7000-es radeonommal biztos menne, de a Brazosban 6310-es radeon van, nem túl combos, de legalább lassú és gyenge a proci. Ezen a gépen, amelyiken nem indul, itt akkora cpu erő van hogy nem érdekes a gyorsítás, de induljon.

LTS már kiírt valamit: The system is running low-graphics mode, Your Screen, graphic cart, and .... could not be detected correctly.... stb stb, utána meg hogy magadnak kell konfigurálnod, de semmit nem enged. Ekkora szemetet, mint ez a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#23741) lev258 válasza syler123 (#23740) üzenetére


lev258
veterán

Akkor lehet tényleg igazad van, és a spéciség megkeverte. Terminál szerint mi a pontos típusa (lspci szerint)? Ezt a BE jelölést nem látom sehol.
Az, hogy gond van az AMD támogatással, nem a rendszer hibája. Intellel nem szívnál. Viszont az utóbbi időben a nyílt AMD driver nagyon komolyan jön fel, így csak idő kérdése.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23742) lev258 válasza lev258 (#23741) üzenetére


lev258
veterán

Na, találtam végre egy épkézláb írást erről a kártyáról. Tehát Black Edition.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23743) syler123 válasza lev258 (#23741) üzenetére


syler123
veterán

Nem jutok el odáig hogy írhassak terminalba :)

Lov Graphics módban sem indul el, valami végtelen ciklusban ír ki valami hülyeségeket ms-okkal. Passz lelőttem, mert nem úgy nézet ki hogy véges...

Igen Black, ez a kártya.

Még nem használtam Linuxot ezen a gépen, Windows alatt sosem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#23744) floatr válasza lev258 (#23733) üzenetére


floatr
veterán

Akkor viszont lehet h valami beállítás nem stimmel vele. Adott egy elég bika laptop, amiben egy finoman szólva nem túl combos hibrid van. Néha megfordul a fejemben h kisebb játékot elindítanék, de vállalhatatlan a teljesítménye még egy hammerwatch esetében is. Nomost mindez munkára tökéletes, viszont kikapcsolódásra elég foscsi.

(#23745) lev258 válasza syler123 (#23743) üzenetére


lev258
veterán

Próbáld meg, hogy még Live módban a nomodeset opciót megadod neki. Ezt vagy ott kell, ahol kernelt választasz (és akkor talán az "e" betűvel tudsz módosítani), vagy F6-tal előjön egy menü. Mindkét dolog a tényleges rendszerindulás előtt, a bootolás után közvetlenül alkalmazható. [link]
floatr: Melyik Xubi? 14.04.1 vagy 14.04.3?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23746) syler123 válasza lev258 (#23745) üzenetére


syler123
veterán

Nekem nem így indul, hanem a Grub-al, ott is ezek az opciók vannak, de így konkrétan nem lehet kiválasztani ezt a nomodeset-et, hanem valami sorokat lehet beírni.

Áh mindegy is, azért köszi, hogy segíteni próbáltál, igazándiból erre a gépre tuti nem teszek linuxot, csak egy linuxos hdd cuccait akartam a gépre másolni, de nem is érdekel, megcsinálom linux reader-el win alól és kész...

(#23747) lev258 válasza syler123 (#23746) üzenetére


lev258
veterán

Akkor a manuális mód kellene. "e" betű, majd beírni a végére, a quiet splash után. De mindegy, majd máskor újra próbálkozol.
ezt quiet splash
erre quiet splash nomodeset
Aztán talán Ctrl+X.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23748) syler123 válasza lev258 (#23747) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, ezt még megpróbálom :)

(#23749) #40553216 válasza syler123 (#23743) üzenetére


#40553216
törölt tag

A terminálig mindig eljutsz. ctrl+alt+F1(-F6), és már ott is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#23750) floatr válasza lev258 (#23745) üzenetére


floatr
veterán

14.04.3 és m260-as Radeon

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.