Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24653) King Unique válasza #40553216 (#24640) üzenetére


King Unique
titán

Ez megint csak az érem egyik oldala. Nyilván világos, hogy mire gondoltam. :) De nincs ezzel gond, nem kötelező, nem kényszer semmi. Ha annyira nem felel meg egy alternatíva, program stb., akkor nem használja, marad a korábbi megoldásnál, aztán ennyi. Én pl. nagyon szeretem a HDS-t, számomra egyszerű a S.M.A.R.T. adatok értelmezése, kezel szinte mindenféle belső/ külső meghajtót, vannak benne egyéb beállítási lehetőségek stb. Ugyanezt már nem feltétlen tudom elmondani a smartctl, hdparm, GNOME DIsks és társairól, amit fentebb említettem is [link]. Na, többek között, egy ok a sokból alapon, ezért is van nálam dual-boot. Ezzel sincs semmi gond, teljesen ok. Mindenki azt használ, amit jónak tart és szeret. :))

[ Szerkesztve ]

(#24654) #40553216 válasza BoB (#24651) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jó megfogalmazás.

(#24653) King Unique
Nem tudom, melyik HDS verziót használod (én most hirtelenjében a 4.0-ás próbaverziót raktam fel), de ugyanazt a S.M.A.R.T. technológiát használja, mint a Gnome Disks és a smartmontools, így az adatok is ugyanazok lesznek. Viszont nem is látja azokat a partíciókat, amiket a Windows egyébként tufa Disk Management-je legalább lát és partíciónak ismert fel, még ha nem is ismeri fel a fájlrendszereket, és teljesen üresnek gondolja őket. Ezzel szemben a Gnome Disks (és nyilván a többi, hasonszőrű progi) látja és fel is ismeri a Windows partícióit és fájlrendszereit.

(#24655) csixy válasza #40553216 (#24654) üzenetére


csixy
addikt

Csak az a baj, hogy rückveszbe van téve!
Első megközelítésben arra kellene a kérdezőnek választ kapnia , amit kérdezett,mert lehet, hogy a kérdező tudása még oly kevés szintű, hogy nem tud úgy nézőpontot váltani , hogy értékelni tudja azt , hogy a kérdését közben tovább gondolták és arra a helyes kérdésre adták meg a választ, amit kérdeznie kellett volna, mivel ez számára ezen a tudásszinten még értéktelen, mivel nem kapta meg az eredeti kérdésére a választ.

A kibontott kérdésre adott válasz előtt didaktikailag a még kezdő kérdezőnek az alapkérdésére kell először egyértelműen választ adni, mivel ő még csak a saját koordináta rendszerében tud biztosan ítélni és gondolkodni. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24656) King Unique válasza #40553216 (#24654) üzenetére


King Unique
titán

HDS 4.71 most a legújabb. Azért nem feltétlen egyezik a minősítés, mert nekem van olyan lemezen amire az említett programok fura értékeket írnak és pl. GSmartControl pirosan is jelöli meg az adott attribútumot. Viszont a normál HDS semmi hibát nem mutat és az öntesztek, valamint a felülettesztek is rendben lefutnak. Illetve szerintem jobban értelmezhető a S.M.A.R.T. táblája, valamint ad még szöveges értékelést is. Továbbá USB-s cuccok minitorozása megint problémás lehet a smartmontools és társaival, mint utaltam is rá. Valamint a programnak van itt a fórumon is topikja, ahol lehet egyenesen a fejlesztővel diskurálni, ami megint plusz. :) Az, hogy a linuxos fájlrendszerű partíciókat nem látja, egy dolog, úgyis a meghajtó állapota a fontos, azt viszont mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#24657) Raynes válasza King Unique (#24656) üzenetére


Raynes
tag

Jó, de szerveren milyen USB-s eszközt akarsz te SMART-ozni?

Mondom, én szegény kérdezőt nem akartam bántani a TeamViewer meg hasonlók miatt. Örömmel látom, hogy csak én emeltem fel ugyan a szavam, de azért mások is egyetértenek. Próbáltam emberünket felrázni, hogy adja fel teljesen a wines megoldásokhoz való ragaszkodást. Egyszerűen amit akar, az hülyeség. Próbáltam meggyőzni, hogy semmiképp ne csinálja, mert kényelemesebb megoldásnak tűnik, de sok jó nem sül ki belőle, csak egy csomó plusz munkával szivatja magát. Ha ezen megsértődött, vagy elriasztottam az egész linuxozástól, akkor sem tudok mit tenni. Ilyen megoldásokkal jobb is, ha inkább nem linuxozik, tegyen fel egy desktop Wint a szerverre, azzal is meg tudja oldani, ami neki kell, és azon rendesen fognak neki futni az általa már jól ismert wines megoldások.

Még a legkevesebb bajom azzal volt, hogy LXDE-t akar, még talán az az igénye el is ment volna, na de a többi?

@oroszlányszívű: úgy tudom, hogy a qBittorrentnek is van daemon módja. Vagy csak rosszul emlékszek.

(#24658) King Unique válasza Raynes (#24657) üzenetére


King Unique
titán

Van, ahol még azt is lehet, illetve ő fog hozzá azt is csatlakoztatni. De nem is ez a lényeg, mert ezen rég túlléptünk. Én a saját felhasználási szokásaimról beszéltem, ami akár másoknál is hasonló lehet, ha nem tűnt volna fel.

(#24659) BoB válasza Raynes (#24657) üzenetére


BoB
veterán

Van, és WebUI is.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24660) cigam válasza Raynes (#24657) üzenetére


cigam
félisten

Próbáltam emberünket felrázni,
Miből gondolod, hogy ez a te feladatod, ráadásul elég kioktató stílusban.

Jó, de szerveren milyen USB-s eszközt akarsz te SMART-ozni?
Még a kérdésed is agresszív.

Syl
Na az Apple társaság az igazi általad lefestett népség. Valami problémát beírtam, jött a duma, hogy "rosszul tartod", vegyél másik NAS-t stb... :W

Hogy is van ez? Ha az Apple userek tanácsai nem tetszenek,akkor már "népség", meg lehet (a hátuk mögött) kifigurázni őket, de aki az ubuntu-sok tanácsát nem fogadja el azt fel kell rázni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24661) csizs


csizs
aktív tag

Ubuntui 15.04-es van fent egy amd x2 am2 4450-es cpu és 2gb ddr2, 80gb Sata hdd-n, de egyes esetekben összeomlik a kép. alaplapi nvidia 6200-es vga van benne, osztott rammal.

1x éve a prohardveren!

(#24662) Raynes válasza cigam (#24660) üzenetére


Raynes
tag

Mert ki tegye meg, és szerinted ezt mennyire lehet finomabb stílusban megtenni? Az USB-s kérdésem meg mitől lenne agresszív?

A rágottalmás divatemberekről meg amúgy is mindenki tudja, hogy son of a riches ’eggarcok, nem kell ahhoz szö phórtért folyamodni feltétlenül ;]

Az ubuntus jelzőt meg minden itteni archer nevében kikérem.

[ Szerkesztve ]

(#24663) cigam válasza Raynes (#24662) üzenetére


cigam
félisten

Az USB-s kérdésem meg mitől lenne agresszív?
Nekem úgy jött le. Volt benne egy erős kételkedés, hogy minek tesz olyat, mikor nem látod értelmét.

A második rész meg pont alátámasztja a mondandómat. Hiába teszed a végére a szmájlit, nem tompít az élén. És ez téged minősít, nem mást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24664) ubyegon2 válasza Raynes (#24662) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az ubuntus jelzőt meg minden itteni archer nevében kikérem.

Higi, ha az Ubuntu topikban írkál valaki okosságokat oktató jelleggel, azt jogosan Ubuntusozzák le! :D

Eddig a Debiant degradáltad, bár sokáig származékait használtad. Két hete Archoskodsz mindössze, lehet ettől a fellegekbe archerkodtad magad, de állj már le ezzel a minden sz*r stílussal, légy oly bátyám! :R

Ha nem a Win-t kell szapulni, akkor már jó minden Linux disztró is, ami nem Arch!?

Miért nem az Arch topikban aktivizálod magad? Sorry, ez még korai lenne 2 hét tapasztalattal! ;)

[ Szerkesztve ]

(#24665) Syl válasza cigam (#24660) üzenetére


Syl
nagyúr

Ad.1. Ööööö, hol írtam én ilyeneket?
Ad 2. Nem is neked írtam.
Ad 3. Akinek írtam, ő valószínűleg érti. ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24667) BTom1970


BTom1970
tag

Sziasztok!

Van egy Fedora Linux serverből kiszedett winchesterem. LVM2 van rajta.
Tükrözve volt a serverben, de a párja elromlott.
A rajta lévő adatokat szeretném lementeni. A Total Commander-hez van egy
plugin ami látja, de nem tökéletes, mert sok helyen kiakad, még a Windows is
újraindul. Windows 7-ből szeretném látni.

Milyen megoldás lenne az adatok lementésére?

Telepítsek a Windowsba egy VirtalBox-t és ebbe egy Linuxot?
Az fogja látni az LVM2-t?

Szinte semmit nem értek a Linuxhoz.

Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#24669) King Unique válasza BTom1970 (#24667) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Windowsra van 2 jól működő ingyenes ExtFS driver: Ext2Fsd | Paragon ExtFS. Előbbi nem támogatja az LVM-et [link], de utóbbi tudja olvasni. Fullos támogatás pedig a fizetős verzióban van [link].

Vagy letöltesz és bebootolsz pendrive-ról egy live Linuxot, akár Ubuntu | Mint, ami tudja kezelni a HDD-t. Majd az alól átmented az adatokat a Windows partícióra, mivel az NTFS fájlrendszert is tudja írni & olvasni. Akár Virtualbox is működhet, de ott a helyi lemezeket eleve macerásabb hozzáadni, így szerintem jobb az előző módszer. Az ISO kiírásához pedig Rufus javasolt Windows alatt, a gép boot módjának (Legacy | UEFI) megfelelő opciót választva. Ha zéró a tapasztalat Linux terén, akkor —► Linux abszolút kezdőknek topik javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#24670) lionhearted válasza Raynes (#24657) üzenetére


lionhearted
őstag

Van egy hasonló, qbittorrent-nox, de az nem daemon. Idézek Githubról:
"Note that qBittorrent-nox is a terminal application and it will not run as a daemon."

Tehát nem kell hozzá X, de nem daemonnak fejlesztették. Saját init scriptet is kell hozzá szerezni, vagy screenbe rakni, máshogy megoldani a futásukat.
Nem úgy, mint a:
- transmission,
- deluged,
- rtorrent.
És biztos van, amiről most nem tudok kapásból.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#24671) Raynes válasza ubyegon2 (#24664) üzenetére


Raynes
tag

Ja, a Debiant mindig is degradáltam, mert rühelltem a free/nonfree baxakodásai, az egymillió éves elavult csomagjai és a desktopos bugossága miatt, meg bosszant a körülötte lévő állandó hype és túlmisztifikálás.

A Unity-s Ubuntut leszámítva a származékait viszont használhatónak tartom. Kezdőknek mindig ezeket a származékokat fogom ajánlani, már csak annál fogva is, mert azokra érhető el a legtöbb csomag, meg ezek a disztrók a legwindows-felhasználóbarátabbak, mindent visznek pöccre, elsőre, mindent tartalmaznak, ami az induláshoz kellhet. A többi disztróval adott esetben többet lehet szopni, meg kevesebb az elérhető csomag is, viszont azoknak meg cserébe más előnyük lehet.

Ennek ellenére ne ubuntusozzon már le, ezt még kubuntusként is kikértem volna magamnak. Valamint igen, a Winnél minden disztró jobb, még a Debian és a Biebian is. Ez az archoskodás tetszik, lehet beteszem aláírásnak, hogy nagy az Archom :DDD

Amúgy meg ne félj, amellett, hogy belepofázok a Manjaro és a Chakra topikba simán, csinálom a feszkót az Arch-topikban is, téged is szívesen látunk. Tudom, ott nem tudsz topikgazdáskodni, meg nem archyegon vagy, de hát mindent el lehet kezdeni valahol. Sőt, hogy most ilyen indiszkréten szóba hoztad, fel is teheted 11. disztrónak a gépre, hogy mindjárt részt is tudj venni a flame-elésben. A linuxos OFF topikban meg most F43R-t szivatjuk a divatlinuxozással, meg a gentoosok nem is vehetők emberszámba szöveggel.

[ Szerkesztve ]

(#24672) ubyegon2 válasza Raynes (#24671) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Te exKUbuntus!

Én a Debiant is megcsináltam pont olyanra, mint a Mint, néha nem is tudom, melyiken vagyok, nem zavara a nonfree rész sem, acsomagokkal is levagyok, ha kell valami újabb, aktiválom a sid vagy experimental depot arra az időre. A körülötte lévő állandó hype és túlmisztifikálás nekem fel se tünt, a Debian az Debian. Az Arch meg Arch és inkább itt érzem, hogy a felhasználói kör kicsit magasabbról tekint le a Debian/Ubuntu és forkjaira. Ahogy említed, nagy az Archuk! :D

Desktopon valóban felhasználóbarátabbak a Debian származékai, főleg a Mint, ez nem vitás, abszolút kezdőnek nem ajánlok én se Debiant, de kezdőnek már igen, mert azzal már tanul is valamit, nem úgy mint a Mint-tel.

Amúgy meg ne félj, amellett, hogy belepofázok a Manjaro és a Chakra topikba simán, csinálom a feszkót az Arch-topikban is, téged is szívesen látunk.

Szerinted nem lehet észrevenni? :D
Volt fenn Antergos már tizenX-ként, de le kellett szednem, mert ha másik disztrónál grub-update-et csináltam, vagy 5 percig olvasta be az Antergost, nem tudom miért, eleinte azt hittem, a grubbal van baj, míg nem rájöttem erre a furaságra.
Igen, nagy kár, hogy az Arch topikban nem tudok topikgazdáskodni, valóban. :Y Az ubyegon nicknek semmi köze az Ubihoz, már évtizedek óta megvan. Amúgy is, akkor mintegonnak kéne lennem, ha már.
Látom, mit írkáltok az OFF-ban, F43R jól beindított azzal a divatlinuxos szöveggel. :D Kicsit keményen kezdte, de most már állnia kell az ütéseket, hogy egy boxhasonlattal éljek.

[ Szerkesztve ]

(#24673) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
A problémám:
YouTube zene hallgatás közben le áll a zene ha nem
birizgálom a PC-t.
Az hogy pár perc után be kell jelentkeznem egyáltalán
nem zavar, de hogy leáll a zene az igen, Lubuntu op.
Tudnátok ebben segíteni?

(#24674) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Dual boot rendszer akarok telepíteni egy most felújított thinkpad T500-as laptopra. Windows 7 64 bit + Ubuntu 14.04 LTS, a jól bevált rendszerek. :)
Szóval én leragadtam a windows 7 rendszernél, azóta mi ez az új boot rendszer? Az UEFI.
Gondolom nekem a régi bevált módszert kell, hogy windows aztán rá a linux, hogy ne írja felül a rendszerindítót.
A másik észrevételem, hogy a grafikus kártyát lényeges bekapcsolni, kapcsolni vagy automatikusra tenni telepítés során? Akár windows akár linux.

Üdv, Dávid

(#24675) lev258 válasza Nestor16 (#24674) üzenetére


lev258
veterán

Az UEFI bizonyos értelemben a BIOS továbbfejlesztése, jobb biztonsággal és újabb funkciókkal. De ettől még maradhatsz a régi (legacy) üzemmódban is. Én is így használom.
Egy másik oldalról, míg a BIOS-nál jellemzően MBR partíciós tábla van (annak korlátaival), addig UEFI esetén a GPT használatos (kvázi megkötések nélkül).
A grafikus kártya (gondolom Nvidia-ra gondolsz) automatikus módja csak Windows alatt létező funkció. Linux alatt választani kell. Komolyabb játékokat leszámítva bőven elég az Intel.
cooi111: Gondolom be kellene állítanod, hogy ne zároljon, csak sötétedjen el a képernyő.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24676) #40553216 válasza #63761920 (#24673) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az energiakezelést és a Light Lockert nézd meg!

(#24677) Nestor16 válasza lev258 (#24675) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi, értem a lényeget. Még annyit röviden, hogy mi alapján lehetne választani a két mód között? (Csak elméletben, mert nekem még jó az eddigi megoldás, a bios, bevált és kész. )
Szóval mi az átmenet? Bios frissítés?

Üdv, Dávid

(#24678) lev258 válasza Nestor16 (#24677) üzenetére


lev258
veterán

Nem.
Egy ideje (pár éve) a laptopok (és alaplapok) már UEFI-vel érkeznek. Viszont a menüjében lehet választani "régi módot", általában legacy néven. Ez a BIOS-nak megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24679) #63761920 válasza #40553216 (#24676) üzenetére


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
lev258 Igen.
Az energiakezelőt megnyitom és ezt írja:
Az Xfce energiakezelő nem fut, el kívánja indítani?
Az elfelejtetem hogy amikkor belépek a képernyő elsötétedése
után nincs hang a YouTube-n, csak ha nyitok egy másik ablakot
és újra indítom a YouTube-t.

[ Szerkesztve ]

(#24680) lev258 válasza #63761920 (#24679) üzenetére


lev258
veterán

Lubuntu, XFCE energiakezelő?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24681) #63761920 válasza lev258 (#24680) üzenetére


#63761920
törölt tag

Beállítások->Energiakezelő, és: ?Kérdés
? Az Xfce energiakezelő nem fut, el kívánja indítani?
xMégse ¤Futtatás

(#24682) King Unique válasza Nestor16 (#24677) üzenetére


King Unique
titán

Másik topikban a fórumtárs volt szíves lefényképezni a saját BIOS beállításait [link]. Más gyártóknál is hasonló és az előbbi alapján szerintem elég egyértelmű a Legacy / UEFI boot kiválasztása. Bár vannak az UEFI bootnak is előnyei, de azt az újabb 8.1/10-es rendszerek tudják inkább kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#24683) #40553216 válasza lev258 (#24680) üzenetére


#40553216
törölt tag

Asszem, azt rakja fel alapból.

(#24681) cooi111
Futtasd!

[ Szerkesztve ]

(#24684) #63761920 válasza #40553216 (#24683) üzenetére


#63761920
törölt tag

Van Általános-Rendszertálca-ikon:
--------------------A főkacsoló gomb megnyomásakor:
--------------------A hibernálás gomb megnyomásakor:
--------------------Az alvás gomb megnyomásakor:
[/] Energiagazdálkodás szabályozásának megfigyelése
[/] Értesítések megjelenitése az akkumlátor állapotáról
--
és mégHálózaton két fül a Műveletek
---------itt Számitógép energiatakarékos módba helyezése ennyi tétlenség után:
itt a soha van beállítva.
----------------------------------a másik fül Monitor
-------itt Képernyő energiatakarékos módba helyezése ennyi tétlenség után: 10 Perc
----------Képernyő kikapcsolása ennyi tétlenség után: 15 perc
--
és a harmadik Kiterjesztett Speciális beállítások
-----Számítógép energiatakarékos módja tétlenség esetén: [/] Felfüggeszt
----------------itt nem választhatok----------------------------------------[ ] Hibernálás
------------Monitor energiatakarékos módja tétlenség esetén:[/] Készenlét
--------------itt enged változtatni-----------------------------------------[ ] Felfüggeszt
Itt melyiket vagy mit állítsak be?
Tudnál segíteni?

(#24685) #40553216 válasza #63761920 (#24684) üzenetére


#40553216
törölt tag

Esetleg még a képernyővédőnél. Van „képernyő zárolása” opció. De a LightLocker-ben is van „automatically lock session”. Nálam most never van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#24686) #63761920 válasza #40553216 (#24676) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Csak a hang is elmegy!
először a kép sötét majd halk lesz!
Amikor a képet vissza hozom a hang nem jön!
Megtaláltam közvetlen a beállításokba volt a
Light Locker settings.
Már csak rá kel jönnöm mit kezdjek vele!
Most át állítottam a Automatically lock the session:
Never-röl When the screensaver is activated-re.
ÉS
Mind a két kapcsoló be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#24687) #40553216 válasza #63761920 (#24686) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali!
Nálam ilyen:

(#24688) #63761920 válasza #40553216 (#24687) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Hogy csináltál felvételt a képernyőről?
Meg szeretném kérdezni miért Lubuntut használsz?
A géped bírná?

(#24689) Neil Watts válasza #63761920 (#24688) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

A billentyűzet PrintScreen gombja az egész képernyőről, míg az Alt+PrintScreen az adott ablakról készít felvételt. Aztán alapból vagy van hozzárendelve valami képkészítő program a gombokhoz, vagy nincs, ilyenkor a kép vágólapról beilleszthető tetszőleges programba a lementéshez.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#24690) #40553216 válasza #63761920 (#24688) üzenetére


#40553216
törölt tag

Lubuntuban a Kellékekben van Képernyőkép, az a kettő funkció, amit core2 írt, plusz még kijelölhetsz bármilyen területet is.

(#24691) #63761920 válasza #40553216 (#24690) üzenetére


#63761920
törölt tag

core2; tomtyi!
Köszönöm!

(#24692) #40553216 válasza #63761920 (#24691) üzenetére


#40553216
törölt tag

:)

(#24693) csixy


csixy
addikt

Ubuntu 14.04 64bit van fent. Gnome classic. Valamikor feltettem a flashplugin installert is. Ma reggel frissített a rendszer. Láttam, hogy felment a legújabb firefox és flash plugin is. Firefoxot használok. A facebookos candy akarmilyen soda saga játék indításakor mégis azt írja ki , hogy neki legalább a 11-es flash player kell és nem indul a játék. Akkor hogy is van ez?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24694) #40553216 válasza csixy (#24693) üzenetére


#40553216
törölt tag

NoScript vagy hasonló JavaScript blokkolód nincs?

(#24695) Dhampir válasza csixy (#24693) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdekességképpen, ha jól emlékszem rá, akkor a Candy Crush Soda Saga automatikusan települ és frissül Windows 10 alatt, egy Windows-felhasználót alaposan meg is rémítette. :D

(#24696) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok!

Windows helyett szeretnék Ubuntu-t, vagy más Linux-ot használni, mert meguntam, hogy a Windows mindig meghal, lassú, stb. A telepítés előtt lenne pár kérdésem:

Használtam egy évig OSX-et, ott átírtam drivereket is, az alap Unix parancsokat ismerem. Melyik Linux ajánlott, ami jól működik, nem félig angol, nem bugos? Itt a driverek hogyan vannak? Ha például laptopon a fényerőt minimum alá le akarom vinni, lehetséges megoldani? Itt is van Window server, Gnome, KDE, Unity, stb. Ezeket mennyire lehet testre szabni? Ha például ilyen desktop-ot/ikontémát szeretnék, egyszerű megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#24697) Dhampir válasza #38742016 (#24696) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik Linux ajánlott, ami jól működik, nem félig angol, nem bugos?

Az Ubuntut tudom ajánlani, de szerintem olyan nincsen, hogy "nem bugos". Bizony előfordulhatnak benne hibák, szerencsés esetben, megfelelő hardverkonfigurációval nem lesznek túl nagy gondjaid. A Szoftverközpont is egy rakás, néha meghülyülhet, lefagyhat...

(#24698) #38742016 válasza Dhampir (#24697) üzenetére


#38742016
törölt tag

Régebben próbáltam elementary OS-t, fele angol volt, bármit csináltam vele...

(#24699) gery2123:

Köszönöm, akkor format C: és megpróbálom :D

[ Szerkesztve ]

(#24699) gery2123 válasza #38742016 (#24696) üzenetére


gery2123
őstag

Ez Gnome desktop egy kis tweak-el. Dash to dock, transparrent bar..... Rakj fel egy Ubuntu Gnome-ot, aztán kész is. Vagy ha nem ubuntu párti vagy akkor fedora vagy debian.

-- PSN_ID: GerY2123

(#24700) #40553216 válasza #38742016 (#24698) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az Ubuntuban is, de lényegében minden disztróban maradnak angol nyelvű cuccok, mert kevés a pénzelt ember ahhoz, hogy mindent az utolsó betűig lefordítsanak. De azért elég jó a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.