Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Aethelstone válasza jimmy399 (#16000) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szerintem próbáld ki a VirtualBoxot is, hogy tapasztalod-e ugyanazt. Mindenesetre én az Elementary OS+KDE-t nem erőltetném. Ha kell a KDE, akkor Kubuntu. Jah és ne csak memóriát adj neki, hanem procit is. Mondjuk mehet neki 2 mag.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#16002) jimmy399 válasza Aethelstone (#16001) üzenetére


jimmy399
senior tag

mind a 4 magot odaadtam neki, hogy használja bátran. A Virtualboxot megnézem... :)

--- N/A ---

(#16003) jimmy399 válasza Aethelstone (#16001) üzenetére


jimmy399
senior tag

Kipróbáltam Vbox alatt is, simán megy a zene bármiféle fájlművelet közben :) Most már csak az a a fura, hogy elsötétül a kép, és hogy Chrome-ban furán viselkedik a böngésző. Értem azalatt, hogy a fül alatti rész, mintha always-on-top lenne és nem látszik semmi sem tőle... Mindegy Firefox megy, csak néha elsötététedik a teljes képernyő amikor full screenben megy a VM...

--- N/A ---

(#16004) Syl válasza jimmy399 (#16003) üzenetére


Syl
nagyúr

Chrome-ban kapcsold ki a hardveres gyorsítást (beállítások, speciális beállítások, rendszer).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16005) jimmy399 válasza Syl (#16004) üzenetére


jimmy399
senior tag

Sikerült :) Köszi a tippet, erre nem gondoltam volna. Most már nincsennek anomáliák a chrome-ban. Viszont de érdekes, hogy a FireFoxot nem is kell telepíteni, hanem letölteni, kicsomagolni és megy. :)

--- N/A ---

(#16006) Syl válasza jimmy399 (#16005) üzenetére


Syl
nagyúr

>a FireFoxot nem is kell telepíteni, hanem letölteni, kicsomagolni és megy.
He? A firefox benne van az alap ubuntuban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16007) jimmy399 válasza Syl (#16006) üzenetére


jimmy399
senior tag

Bocsi, nem írtam, hogy a Virtualboxban telepítettem egy alap Debiant, semmiféle grafikus felülettel. Erre telepítettem rá egy KDE-FULL-t az apt-get-tel.

--- N/A ---

(#16008) jimmy399


jimmy399
senior tag

Amúgy meg majd szerintem holnap felteszem majd a gépre natívan is ezt a párosítást is. Megnézem hogy hogyan megy egy éles gépen, nem csak egy virtuális gépben. Kíváncsi leszek.

--- N/A ---

(#16009) Syl válasza jimmy399 (#16007) üzenetére


Syl
nagyúr

A firefoxot is fel tudod így tenni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16010) jimmy399 válasza Syl (#16009) üzenetére


jimmy399
senior tag

Köszi a segítséget, nem tudom, de lehet hogy fogok még jönni... Remélem nem gond.
Legalább tanulok és kijövök a windows fogságból és kicsit nézegetem a linuxot is.

--- N/A ---

(#16011) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Olyan problémám van ubuntu 14.04en hogy hozzákötöttem usb-n egy vinyót, de ez mindig leáll egy idő múlva, hogy tudom ezt kikapcsolni vagy ezt az időt meghosszabtani?
ja igen és nincs hosszú i-m hiába ütöm le nem történik semmi, ami fura mert mondjuk ha wineban futtatok valamit akkor már van.
egyébként y510p-m van és a az optimust sem sikerült összehoznom, Bumblebeevel, ezt követtem: [link]

ja és két kép a hdd-ről ahol kerestem a beálltását csak nem találtam/nem tudom hol keressem

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16012) beloadjoker válasza beloadjoker (#16011) üzenetére


beloadjoker
őstag

ja és még annyi hogy docky is folyamatosan szórakozik ubuntu 14.04 alatt, beálltom intelligens elrejtésre de alkalmazás előtt marad vagy eltűnik és úgy marad ha nincs előtte semmilyen ablak akkor is, vagy beragad, nem jelenik meg és úgy kell kilőni majd újraindtani

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16013) Syl válasza jimmy399 (#16010) üzenetére


Syl
nagyúr

>lehet hogy fogok még jönni
Gyere csak, ha tudunk, segítünk. Bár én nem vagyok otthon Debian-ban.

(#16011) beloadjoker

USB vinyóm nekem is, több is, többféle tokban és mind máshogy áll le. Vagyis mindegyiknek a saját elektronikája vezérli a leállás idejét. A 2,5" USB3 Packard Bell vinyóm (wd blue van benne) iszonyat idegesítően, egy perc tétlenség után már le is áll. :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16014) beloadjoker válasza Syl (#16013) üzenetére


beloadjoker
őstag

oké de nem lehet beálltani hogy ne csinálja ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16015) Syl válasza beloadjoker (#16014) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha az USB vinyóhoz volt ilyen beállító program akkor igen, nélküle nekem nem sikerült.
De kérdezd meg a másik linuxos topicban, az ottani szakik jobban vágják a témát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16016) beloadjoker válasza Syl (#16015) üzenetére


beloadjoker
őstag

áhh nem volt ehhez semmi :D Rendben köszi akkor megpróbálom ott :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16017) God Vazzeg válasza beloadjoker (#16016) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ha wd winyó, akkor próbáld ezt: [link]

(#16018) Kendek válasza God Vazzeg (#16017) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az nem segít, mert nem az IntelliPark csinálja hanem az IntelliPower. Gyakorlatilag pár másodperc múlva leáll ha nincs használva, viszont nagyon hamar felpörög. Egy darabig engem is zavart a dolog, aztán hagytam a csudába. Kikapcsolt APM-el nem csinálja, de amúgy meg mindegy, hogy mi van beállítva neki.

<-ƘƘ->

(#16019) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Nem wd tehat akkor nincs megoldas??? Seedelni sem tudok rola mert egy ido utan leall..... Eleg idegorlo :-/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16020) Syl válasza beloadjoker (#16019) üzenetére


Syl
nagyúr

Kicseréled az USB elektronikáját vagy beépíted a számítógépbe.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16021) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Opera böngészős gondom van. Előbb az opera topicba írtam,de nincs válasz több napja,hátha itt tud valaki segíteni.
Sziasztok! Most tettem fel a 12.16.1860-at,linux rendszerre. Egy-két oldalt próbáltam vele megnézni,ok. Googleplus közösséget nézte már vele valaki? 1024x768-as felbontást használok,(nyilván oka van) szétesik a kép,be sem bírja tölteni,hiába választom ki jobb alul az "illeszkedés"-t,nem látszik minden. Ha kisebbre veszem a nagyítást,akkor látok mindent az oldalon (szélesség gond van) de akkor meg túl kicsik a képek,és minden. Ez normális?

Van valakinek ötlete?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16022) Kendek válasza beloadjoker (#16019) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Lemezeknél normál esetben belehetne állítani az APM-et, de inkompatibilis az átalakító. Azért próbáld meg a

sudo hdparm -B 255 /dev/sdb

parancsot. Samsung esetében rögzíthető a vinyó elektronikájában is az IBM - Hitachi Feature Tool segítségével.

<-ƘƘ->

(#16023) beloadjoker válasza Kendek (#16022) üzenetére


beloadjoker
őstag

megcsináltam akkor ez gy most jó lesz ? tudom tesztelni valahogy ? vagy nem is ezt kéne kapni ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16024) Kendek válasza beloadjoker (#16023) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt kell kapni. Tesztelni nagyon egyszerűen lehet, adatmozgás nélkül figyeld, hogy leáll-e a pörgés. Ha nem, akkor elérted amit szerettél volna. Viszont a beállítás nem örökérvényű.

<-ƘƘ->

(#16025) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Amúgy ez a vinyó meg látszik rajta a külső ház is, ami noname gondolom itt vettem hardveraprón, tehát akkor ezt meg kellene jegyeztetni a vinyóval ? és azt hogy csináljam ? és ha nem tudja megjegyezni akkor úgy is jó lezs hogy akárhányszor csatlakoztatom géphez beirom ezt és akkor nem fog elaludni ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16026) beloadjoker válasza Kendek (#16024) üzenetére


beloadjoker
őstag

értem köszi :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16027) Kendek válasza beloadjoker (#16025) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ahogy látom HGST, így megpróbálhatod a Hitachi Feature Tool segítségével rögzíteni a beállítást.

<-ƘƘ->

(#16028) beloadjoker válasza Kendek (#16027) üzenetére


beloadjoker
őstag

rendben akkor ezt majd még áttanulományozom hogy hogy kell mert nem egy sima program ahogy elnézem :) amúgy még pörög :) remélem gy is marad :)
ez egyébként win alatt is ilyen lenne ? ez a beálltás nélkül ? folyton elaludna ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16029) beloadjoker


beloadjoker
őstag

elkiabáltam az előbb állt le, kialudt a led :/

és az a fura hogy most felélesztettem, megnyitottam csak a mappáját utána meg terminálban ránéztem és jó elvileg:

j0k3r@j0k3r-Lenovo-IdeaPad-Y510P:~$ sudo hdparm -I /dev/sdb | grep level
Advanced power management level: disabled

gyakorlatilag viszont ugyan úgy elaludt

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16030) Kendek válasza beloadjoker (#16029) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Könnyen lehet, hogy az átalakító elektronikája is szabályozza ezt. Viszont elvileg nem szabadna, hogy probléma legyen belőle, hiszen amikor adatra van szükség róla akkor elindul. Sőt, ha folyamatosan van seed, akkor viszont nem állhat le, hiszen van adatmozgás.

Egyébként csak érdekességből tudnál mutatni egy lsusb parancs kimenetet? Természetesen a pastebinre feltöltve.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#16031) beloadjoker válasza Kendek (#16030) üzenetére


beloadjoker
őstag

Persze :)

[link]

hm mondjuk most kicsit szégyellem magam, mióta beálltottuk azóta torrent nem ment :B most megnézem hogy gy megáll e :) amúgy transmission bár nemhiszem hogy számt milyen kliens :)

egyébként hosszú ire nem tudsz valamit ? mert elég érdekes gy :D

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16032) Kendek válasza beloadjoker (#16031) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor ez a chip elvileg támogatva van (0x14cd:0x6116), és nem szabadna, hogy a Lemezeknél a SMART meg a meghajtóbeállítások inaktív legyen.

Az íre azt olvastam csak, hogy bekapcsolt hardveres gyorsítás mellett nem működik Chrome alatt. Hogy globálisan ilyen probléma lenne, arról nem tudok.

<-ƘƘ->

(#16033) beloadjoker válasza Kendek (#16032) üzenetére


beloadjoker
őstag

értem, köszi akkor most gy tesztelem hogy jó e, a hosszú i betű érdekes, nálam nem megy, na sebaj anélkül még elvagyok

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16034) Kendek válasza beloadjoker (#16033) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy AltGr+I, illetve AltGr+Shift+I ha kicsinek akarod. Mondjuk azért ha egyáltalán nem működik sehol sem, akkor az kellemetlen tud lenni. Nézd meg a kiosztást, hogy mi van beállítva, mert ahogy látom nem a sima magyar, szóval próbáld meg azt is.

<-ƘƘ->

(#16035) beloadjoker válasza Kendek (#16034) üzenetére


beloadjoker
őstag

hm köszi alt gr+I = Í ez is jó :) kiosztásokat már próbálgattam ha nem ez van bent akkor meg más hiányzik :/ de ez Így már jó lesz ezt meg tudom szokni :) :R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16036) Foose válasza Kendek (#16034) üzenetére


Foose
addikt

Bocs hogy belevaú,nálam hardveres gyorsítás kikpacs után sem jó a hosszú i betű chromeban. Pedig nekem magyar billentyű van kiválasztva. Az altgr-es okosságot azt tudom.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16037) MKLS


MKLS
aktív tag

Hosszú i nálam chromium alatt nem ment xubuntu 14.04 alatt, chrome-al jó volt, valakiknek meg pont fordítva...
Manjaro alatt mindkettőnél működik nálam. Mindenesetre érdekes bug.

(#16038) beloadjoker válasza MKLS (#16037) üzenetére


beloadjoker
őstag

Családban is van xubuntu 14.04 egy álló gépen és azon minden jó :) chrome van rajta :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16039) beloadjoker válasza beloadjoker (#16038) üzenetére


beloadjoker
őstag

mondjuk most ezen a gépen chromium van, na nehogy ez legyen a gond :P bár most nem tesztelem le túl sok minden van megnyitva de később letesztelem hátha ez a gond

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16040) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Ez mi a fenetol lehet?? :-/ (nexus 7 ubuntu 13.04)

Cinnamon PPA kene aztan meg cinnamon nemo

Torolni akarom az unityt es xfcet felrakni

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16041) stopperos válasza beloadjoker (#16040) üzenetére


stopperos
senior tag

Mondjuk mert a ppa-ban nincs arm build csak x86 és amd64?

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#16042) beloadjoker válasza stopperos (#16041) üzenetére


beloadjoker
őstag

Oke igazad van kozben megoldodott

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16043) Viper26


Viper26
nagyúr

Unetbootin-nal megcsináltam pendrive-ra a boot-olható rendszert, UEFI-ben boot sequence módosítás, restart, és a képembe röhög a gép azzal, hogy nem található oprendszer.. :U

Ezt hogyan lehet megoldani?
Mert ott van, és boot-olható (lenne), ha hajlandó lenne betölteni róla. :Y

Pixel 7 | FR955

(#16044) BoB válasza Viper26 (#16043) üzenetére


BoB
veterán

Használj inkább win32diskimager-t.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16045) stopperos válasza beloadjoker (#16042) üzenetére


stopperos
senior tag

A megoldást leírnád? Mert engem érdekel, ugyanis tervezek arm eszközt használni desktopra, és erre jó lenne felkészülni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#16046) jimmy399 válasza Syl (#16013) üzenetére


jimmy399
senior tag

Helló! Sikerült létrehozni az eyefinity konfigurációt a debian alatt, de valami nagyon fura történik a rendszerrel, mert ahogy beállítom, akkor mind a két képernyő elsötétül és stand-by-ba megy át, és csak akkor kapcsol vissza ha nyomkodom a billentyűzetet. DE ha csak egyszer nyomok meg egy gombot a billentyűzeten, akkor ismét stand-by-be megy mind a két monitor... Ha egyszer-egyszer nyomom meg szünettel a billentyűzetet, akkor villannak a monitorok, bejön a kép és ismét stand-by-ba megy mindkét monitor. Folyamatosan kell nyomkodni a billentyűzetet, akkor nem mennem stand-by-ba, és ha letiltom az eyefinity-t amit másképpen hívnak a debian alatt, akkor minden ok. Fura volt... Jó, ezt így olvasva gondolom lehetetlennek lehet felfogni kb, de így volt... :D

Amúgy egészen jól megy natívan futtatva a rendszer, szokni kell kicsit, és a hang a zenelejátszás elején recseg xD Nagy nehezen sikerült rávenni a rendszert, a pluseaudio-t, hogy ne az Ati Radeon 5550-es VGA HDMI kimenetét használja már audió kimentenek, hanem az alaplapi integráltat. De mire rájöttem, hajam kihullott. Telepítettem a Alsamixert is, de ez felesleges volt. Valahol a rendszerbeállításokban matattam.
Szerencsére felismerte, hogy az APU képes visszavenni a sebességét 6 lépésben, szóval az energiatakarékosság ment a kernellel :) Adtam egy 20 gigás root partíciót meg egy 1 gigás swapot a 4 giga ram mellé. Kb 7 gigát foglal most így a Debian.
Ja juteszembe, a grub2 jófej volt, mert igaz, hogy csak a debian root kötetére telepítettem a rendszerbetöltőt, ami külön merevlemezen van a windows 8-tól, de létrehozott egy boot menü bejegyzést a windows 8-nak is hogy ha félrenyomtam, akkor ne legyen para. ;) Bár tény, hogy a gép indításakor F11-el hozom be a BIOS boot választó menüjét, így annyira ez nem gond. :) De a dual boot létrehozása se lett volna gond a grubbal, mert van olyan intelligens, hogy felismeri hogy van ott más oprendszer is és úgy hozta volna létre, hogy jó legyen mindenkinek. :)

--- N/A ---

(#16047) jimmy399 válasza jimmy399 (#16046) üzenetére


jimmy399
senior tag

ja igen, valamivel úgy elsikerült rontani az előző telepítést, hogy valamit matattam a rendszerben, és csak fekete képernyő fogadott amikor indult volna a grafikus felület...

--- N/A ---

(#16048) Viper26 válasza BoB (#16044) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi, délután teszek egy próbát vele. :R

Pixel 7 | FR955

(#16049) Sonja


Sonja
veterán

Megjelent az Ubuntu 14.04 LTS-re épülő Pinguy OS 14.04 LTS! Be kell valljam, hogy ez bizony jobban bejön, mint az alap Ubuntu. :B Tegyetek vele egy próbát, hátha nektek is tetszik. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16050) Viper26 válasza Sonja (#16049) üzenetére


Viper26
nagyúr

Miben más ez?

Ugyanazok a parancsok működnek akkor gondolom mint ubuntu alatt!? :F

Pixel 7 | FR955

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.