Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) lionhearted válasza lionhearted (#24149) üzenetére


lionhearted
őstag

Azt még hozzátenném, hogy mindhárom esetben van egy letiltott igazi root. Még winen is. [link]

"az OS X-es példa a tök mezei felhasználóként való automata frissítésre volt példa, ahogy a Windows-on is működik"
Winen sem működik, ameddig egy rendszergazda nem kattint arra, hogy mezei usereknek is engedélyezi. Az automatika meg működik automatán, usertől függetlenül, de ezt is rendszergazda állítja.
OS X-et ennyire nem ismerem, de gondolom ott is van valami turpisság mögötte.
Ubuntu-n egy ideje megy a frissítéskezelő sudo nélkül, de csak addig, amíg nem kell plusz csomagot (lásd új kernel) telepíteni. Az automatika viszont megy usertől függetlenül, de azt egy rendszergazda állítja. :)

"Elég nagyot ugrottunk az általad linkelt /etc szeresztős automata updater-től, a szintén általad belinkelt GUI képig."
Az általam linkelt első megoldás így szólt:
"Using GNOME Update Manager

If you are using GNOME, go to the "System" menu, then "Administration", then "Update Manager", then "Settings".

Open up the "Updates" tab and in the "Automatic updates" section select "Install security updates without confirmation". "

Frissítéskezelő->Beállítások->Frissítések fülön az Automata frissítés. Ez pont ugyanaz, mint a kép.
Csak ijedtedben továbbtekertél. Az /etc irkálása a "finomhangolás" helye. Hogy pl ne csak security update mehessen, hanem minden. Vagy hogy automatán törölje az árva csomagokat. Vagy levelet küldjön. Vagy kikapcsoláskor telepítsen. Vagy darabokban telepítsen, hogy egy hirtelen jött KILL kevésbé csapjon szét mindent. Vagy hogy megszakított telepítést megpróbáljon folytatni.
Ez nagy baj? Ezért linux, mert a fájlokban ott van minden.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#24152) #40553216 válasza cigam (#24150) üzenetére


#40553216
törölt tag

Valamelyik hsz-emben ugyanerre a progira utaltam, csak én nem raktam be képet. ;)

(#24151) lionhearted
Sőt, ez a letiltott admin mintha már az XP-ben is benne lett volna. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#24153) cigam


cigam
félisten

Lemerültem, cserélni kéne a D630 aksiját, így nem tudtam előhívni, kipróbálni. Céges gépen Windows alól tanulmányoztam a linkeket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24154) Fenyő válasza #40553216 (#24152) üzenetére


Fenyő
őstag

Xp-ben még nem volt letiltva a beépített administrator/rendszergazda ill. vendég fiók alapból csak a Vistától, ettől függetlenül érdemes volt letiltani őket és vmilyen másik usernek adni rendszergazdai jogot, hátülőteje az volt, hogy minden kis marhaságért ha változtatni, telepíteni, futtatni akartál át kellett lépni rendszergazdai (ill volt egy emelt jogú felhasználói státus is, amivel lehetett ugyan telepíteni, de bizonyos dolgok azon sem futottak) jogú fiókba (nem úgymint Vista-tól, hogy csak bekéri a rendszergazda jelszót), így aztán mindenki rendszergazdaként használta, nem kis felületet hagyva - az amúgy sem acélos pajzson - mindenféle támadásoknak.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#24155) cigam válasza lionhearted (#24151) üzenetére


cigam
félisten

Simán áttekertem, mert azt hittem unity-n nincs gnome-os rendszerbeállító. Megintcsak bebizonyosodott hiányos tudásom, aminek hiányát spekulációval hidalom át. :B

OS X-en nem emlékszem, hogy bármit állítottam volna. Egyszerűen csak települnek. Most rákerestem a Rendszerbeállításokban, és automatára van állítva minden:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24156) lionhearted válasza cigam (#24155) üzenetére


lionhearted
őstag

De látszik, hogy szürke, azaz gondolom csak admin joggal lehet szerkeszteni. Akkor ez így van mindhárom rendszeren.

Tegnap még működött...

(#24157) Raynes válasza cigam (#24123) üzenetére


Raynes
tag

Ha már újra előjött ez a rootos téma, előre megnyugtatok minden aggódót. Jövő héten, ha megy fel az Arch Linux, nem hogy sudózni nem fogok, hanem egyenesen rootként fogom használni a gépet. Meguntam az állandó jelszógépelgetést és sudózást az évek alatt. Tudok vigyázni a gépre rootként is. Egyedül az AUR-ral fogok szívni, mert a makepkg nem hajlandó működni, ha rootként futtatjuk. Ez utóbbira van valami megoldás? Igaz lehet ezt az Arch-topikban kellene kérdeznem.

(#24158) #40553216 válasza Raynes (#24157) üzenetére


#40553216
törölt tag

Állandó? Én hetente átlagban (ha külön nem telepítek valamit) egyszer, ha használom admin feladatokra. Ehhez képest mindennap többször a screen lock lezárására. Mert a frissítés megy enélkül. Én még azért tesztelem, tényleg frissíti-e a kernelt is, de ha nem, akkor is átlagban csak egyszer ha kell jelszavazni emiatt, és akkor sokat mondok.

(#24159) spammer válasza Raynes (#24157) üzenetére


spammer
veterán

Igen, ez itt off, de tessék: csak magadat szívatod vele Makepkg#usage (Notes: nobody user). root-ként nem lehet futtatni! A jelszó kérést sudoersben ki lehet kapcsolni (ha muszáj), a sudo parancsokat is lehet aliasolni. Én sem gépelgetek be mindent állandóan rendesen, az összes fontos parancsom aliasolva van, pl.: alias pacrm='sudo pacman -Rns'

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24160) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Hi Urak!

Pár napja írja a gépem a chrome indításakor hogy nemsokára nem kapok frissítést, mert nem lesz tovább támogatott a rendszerem. Mint 17.3 32bit. Ezt hogy érti? Csak a 32 bitest nem fogják támogatni, vagy a mintet? :F

Bocs ha láma kérdés, vagy volt már, de zavaró.. :)

(#24161) lionhearted válasza God Vazzeg (#24160) üzenetére


lionhearted
őstag

A 32bitet dobták, több mással együtt. [link]

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#24162) growler válasza God Vazzeg (#24160) üzenetére


growler
őstag

A Chomiumnál marad a 32bit. (ha jól tudom)

(#24163) Lathronos válasza God Vazzeg (#24160) üzenetére


Lathronos
őstag

Itt egy magyar nyelvű cikk is erről.

Ha 32 bites chromealternatívát keresel, javaslom a Vivaldit. Google chrome kiegészítőket is kezeli és ráadásul ez a mostanában sokat szidott opera egy új irányvonala, mely a régi, klasszikus operát hivatott életre kelteni új külsőben. Én ezt használom már 2 hónapja probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#24164) Dhampir válasza Lathronos (#24163) üzenetére


Dhampir
félisten

Mi az, amiben főként különbözik a Vivaldi az új Operától, illetve miben hasonlít a régi Operára?

(#24165) Lathronos válasza Dhampir (#24164) üzenetére


Lathronos
őstag

Régi Opera alatt a 2000-es évek elején kiadott verziókat értettem, melyek menüjében nem kellett órákig keresgélni mire az ember megtalált egy beállítást, mert némely esetben úgy el van rejtve: pl. könyvjelzősáv szerkesztése. Én ennyi tapasztalattal szolgálhatok, valamint külsőre jobban tetszik és számomra egyszerűbb a kezelése. Persze ez az én egyéni véleményem, így megértem, ha másnak nem tetszik, hisz nem vagyunk egyformák. Na megyek húzni az igát este 22:00-ig. :O

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#24166) God Vazzeg válasza Lathronos (#24163) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Köszi mindenkinek, anno azért raktam 32 bitest mert erre találtam scanner csomagot az epson dx8450-es nyomtatómhoz. De lehet ez is meg van már oldva, 64 bitre fel :D

(#24167) Dhampir válasza Lathronos (#24165) üzenetére


Dhampir
félisten

A Vivaldi is új külsőt kapott. Akkor ez is rossz? Csak érdeklődésből kérdezem. :)
Jó munkát (a mai világban örülhet az ember, ha van).

(#24168) cigam válasza lionhearted (#24156) üzenetére


cigam
félisten

Nem is az az érdekes hogy admin joggal állítható, hanem 3-ból 2 rendszer alapból automatice telepíti a javításokat, függetlenül attól, hogy milyen jogosultsággal használod.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24169) lionhearted válasza cigam (#24168) üzenetére


lionhearted
őstag

Momentán én többek között azért pártoltam át a windózerről, mert az OS automatice azt csinál, amit ő jónak lát. Sok esetben ellenvélemény lehetősége nélkül, vagy csak jelentősen rizikós ellenvélemény mellett.
Alapjaiban nem tartom hibásnak az Ubuntu koncepciót, hiszen naponta szól, ha biztonsági frissítés van. Ezenfelül nem túlságosan elrejtve ott a beállítás. A szerver telepítője telepítés közben is megkérdezi, hogy mi legyen a beállítás. Úgy tűnik ez a GUIra még nem terjedt ki.

De biztos az a jó megoldás, amit az MS csinált, hogy még állítani sem lehet, és ha összetojja magát, akkor loopba kerül a gép. :U

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#24170) cigam válasza lionhearted (#24169) üzenetére


cigam
félisten

Jobb, mintha nem kerül rá semmi frissítés, és ementálihoz hasonlatos a rendszer, és a programok. Mivel az userek 70-80%-a pont nem foglalkozik vele, csak "facsézik". De kinek mi tetszik jobban. Nekem böki a szemem, neked tetszik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24171) lionhearted válasza cigam (#24170) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni.

Tegnap még működött...

(#24172) God Vazzeg válasza lionhearted (#24169) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is ki volt vele a faxom hogy szó nélkül újraindult mert sürgősen frissíteni kell :DDD Párszor ezt eljátszotta le is tiltottam a frissítést a faxba :D ;] Linux normálisan frissít, még a chrome is befrissül úgy hogy nyitva van és dolgozok vele :K

(#24173) #40553216 válasza God Vazzeg (#24172) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ugyan nem Win, csak Avast. Szkennelnem kellett, átmentem W7-re, azon az Avast frissítette magát, aztán jelezte, hogy újraindítaná a gépet. Mondtam, OK, eltoljuk 4 órával. Tíz perc múlva megint jelzett. Aztán tíz perc múlva megint. :DDD E a világ már csak ilyen. Mindenki a MeStertől tanulta a szakmát. :DDD

(#24174) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Nagyon off, de tennék egy javaslatot, aztán majd a TG-k eldöntik :)

Van ugye a Téma tudnivalók-ban az Ubuntu Linuxos kép. Nem kellene ezt modernizálni (tudtommal ezt a megjelenést egy sajtóanyagban sem használják) és/vagy optimalizálni a fórumblokk #F2F3F3 háttérszinéhez?

:R

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#24175) ubyegon2 válasza Neil Watts (#24174) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A szabályok szerint oda már nem engedélyezik a képek berakását, a régiek maradhattak. Mivel ez elavult az Összefoglalóval együtt- így nincs kép!

Jogos az észrevétel, köszi! :R

(#24176) lionhearted válasza ubyegon2 (#24175) üzenetére


lionhearted
őstag

Valaki tervezi az összefoglalót? Mi kellene bele?

Tegnap még működött...

(#24177) ubyegon2 válasza lionhearted (#24176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahogy nézem lev258 TG társam nem tervezi túlzottan, ubuntu.hu-n Ő van otthon engem pillanatokon belül kiutáltak a földműves stílusú öregek onnan s mivel azt vettem volna alapnak, mint a Mint-nél is a linuxmint.hu leírásáit, így én már kiestem az Összefoglaló készítői közül. (igaz, a linuxmint.hu-ról is kiutáltak, de akkor már kész volt a Mint összefoglalója) Mindkét helyen friss reges voltam, az olyan meg mit képzel, hogy beleokoskodik a topikjukba. :Y

Viszont bárkinek van ötlete vagy összedob egyet, azt szívesen berakjuk, ahogy a kezdőben is a Kapitány írását, mert a mostani állapot sem ideális.

[ Szerkesztve ]

(#24178) #40553216 válasza ubyegon2 (#24177) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mert olyan nagyon védeni való a virtuális szemétdomb, amelyen álnéven kapirgálnak a baromfik. :DDD

(#24179) lionhearted válasza ubyegon2 (#24177) üzenetére


lionhearted
őstag

Ennyi ideje regisztrált felhasználó:7 év 18 hét
Friss reges vagyok én is! :D

Sajnos nem ismerem a linuxmint.hu felépítését, ami oldalt van ismertető az nem nyerte el tetszésem. Van egy ismertető, az oké (ez van ubuntu.hu-n is). Aztán pár képernyőkép, ez is még hagyján, egy oprendszer esetén mondjuk nem sok értelmét látom, de ok. Van egy másolt cikk (nem lopott, van forrás megjelölve) innen.
Meg egy barátságos linux cikk, ami olyan mód hosszú, hogy a görgőm leszakad. :D Ennek a nagyobb része telepítési útmutató (megint csak átmásolva?). Ennél lehetne összeszedettebb, több kereszt link, nagyobb interakció.

Bár az ubuntu-s wiki is elavult, a legfrissebb (15.10) felh. kézikönyv fent sincs, de még így sem mondanám, hogy a linuxmint.hu általam látott része etalon lenne.

Tegnap még működött...

(#24180) Raynes válasza Dhampir (#24164) üzenetére


Raynes
tag

Abban, hogy a Vivaldinak a felhasználói felülete is webes, weblap alapú, emiatt nagyon lomha. Nagyon alfa cucc még, és hamvámban holtként született tévkoncepció, erősen felejtős.

@tomtyi: jó, egy kicsit költői túlzásba estem. De tényleg. Minek szivassam magam sudózással, mikor egyedüli felhasználó vagyok a gépen, tudom mit csinálok, megbízható forrásból szerzem be az alkalmazásokat, nem futtatok le kétes eredetű kódot vagy parancsot. Azért ne döntsék már el helyettem, hogy mindenképpen meg kell védeniük engem saját magamtól, a Linux leginkább a szabadságról szól. Pedig majd 10 éve minden gépemet korlátozott jogú felhasználóval használom, és csak addig vagyok admin, amíg kell valamihez, de megunja egy idő után az ember. Csak olyan gépen látom indokoltnak, amit többet használnak.

Szerintem a makepkg-hez létrehozok egy korlátozott jogú usert.

(#24181) lev258 válasza ubyegon2 (#24177) üzenetére


lev258
veterán

Jelenleg elég elfoglalt vagyok, de február második felében elvileg rá tudom majd szánni az időt. Addig, meg persze azután is lehet ötletelni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24182) ubyegon2 válasza lev258 (#24181) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Inkább csak azért említettelek meg, mert a jelenlegi és jövőbeni körülményeket látva, egyedüli autentikus személy vagy, aki erre alkalmas, én csak az említett honlapot tudtam volna alapul venni. Mostanában nem is érzem, hogy egyáltalán van-e itt bármilyen alapom TG-nek lenni. Ahhoz ugyanis szerintem fontos egy ottani aktív jelenlét is.

(#24183) lev258 válasza ubyegon2 (#24182) üzenetére


lev258
veterán

Én mondjuk már vagy fél éve nem láttam Ubuntut. Ennyit a jelenlétről. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24184) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

A "minap", nagy valószínűseggel az örök bitmezőkre vándorolt az ssd-m, így kénytelen vagyok valami gyors megoldást találni op. rendszerre, míg nem szerzek egy másikat.
portable Ubuntu, ezen gondolkodok, van ezzel kapcsolatban valami tapasztalat ?
Esetleg tudtok ajánlani jobbat ?

Egy micro-sd-re tenném rá, sajnos pendrive-om most nincs jelenleg itthon...ennek a sebessège megfelelő lesz hozzá nagyjából ?

Előre is köszi !

(#24185) Gismo


Gismo
addikt

Sziasztok!

Ubuntu szerveres kérdéskörben szeretném a segítségeteket kérni: Az alapszitu, hogy van egy apache-os webszerver amin virtualhost-al fut egy oldal, viszont szeretnénk annak az oldalnak a mobilos verzióját is futtatni. Ezt jelenleg úgy oldottuk meg, hogy a mobilos verzió külön virtualhoston fut a normál asztali verzión belülre helyezett mappából. Viszont a baj az, hogy a mobilos verzió használja a az asztali verzió sok funkcióját és fájlját, de a mobilos verzió nem lát a saját mappáján kívülre, mert a documentroot és a directory a mobilos verzió mappájára mutat. Ha 1 szinttel feljebbre állítom, már nem töltődik be az oldal. Hogy lehetne megcisnálni, hogy virtualhostok között legyen "átjárás" (adatbázishoz kapcsolódás és rengeteg kép betöltése miatt lenne jó ha nem kéne mindent duplikálva tárolni)?

Az is jó megoldás lenne, ha valahogy 1 virtualhoston belül megtudnám oldani a nrmál asztali és a mobil verzió futtatását is.
Kezdő linuxos vagyok még, de azért remélem érthető :)

Hilfee :)

(#24186) jimmy399 válasza Neil Watts (#24136) üzenetére


jimmy399
senior tag

Windowson Vista óta be tudod állítani a gpedit.msc-ben, hogy kérdezés nélkül pirvilégium emelést hajtson végre mindenféle ablak nélkül, pont mint a az XP-ben.

--- N/A ---

(#24187) jimmy399 válasza Neil Watts (#24136) üzenetére


jimmy399
senior tag

sudo mcedit-tel simán szerksztem az /etc/sudoers fájlt root-tal, majd F2... Annyi hogy ha olyan fájlban matatsz ,akkor egy sima enter+-rel sima sortörést kell engedi a fájlban. Meg is teszem FSTAB-ban SUDOERS-ben nem kell. de ahol kell, sima enter + F2.

A vi tőlem ordas távol áll. Ha azt akarom hogy véletlen stringeket generáljanak a felhasználók, akkor kérem őket hogy lépjenek ki a vi-ből xD

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#24188) jimmy399


jimmy399
senior tag

Ha valakinek szétesik youtube.hu Arch alatt, akkor törölje a ~/.config/chrome mappát , jelentkezzen be újra és megjavul. :)

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#24189) spammer válasza jimmy399 (#24187) üzenetére


spammer
veterán

Mint már volt róla többször is szó, nem ajánlott direktben szerkeszteni a sudoerst, mert egy elgépelés és megszívhatod. Persze root-tal lehet javítani, de minek? Ott a visudo, ha be van állítva az EDITOR változó, akkor nem vi-t fog használni.

(#24188) jimmy399: ennek inkább az Arch topikban van a helye.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24190) ubyegon2 válasza lev258 (#24183) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez meglepett! Én is csak párszor 10 percre bootoltam át, amikor nagyon meg kellett valamit néznem valami kérdéshez. ;] Ilyenek a rendes TG-k! :Y

(#24188) jimmy399 Köszi az Ubuntu topikosok nevében! :R Gentooról nincs hasonló infód?

Látom spammer ft megelőzött! :)

[ Szerkesztve ]

(#24191) Raynes válasza ubyegon2 (#24190) üzenetére


Raynes
tag

Mi a franc az a TG?

(#24192) ubyegon2 válasza Raynes (#24191) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Topikgazda

(#24193) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Van kettő darab asztali PC-m, egy új erős és egy P4-es.
Újra vettem Win 8.1-et, A P4-en Lubuntu fut.
Új PC-re próbáltam felrakni az Ubuntut, úgy hogy
csatolási pontnak 10GB : / adtam meg a 120GB SSD-én.
Csak böngészésre használtam kb. egy hónapig, ameddig
valamelyik frissítésnél még a Win. sem indult.
Ezek után vissza került a a P4-es gépre egy Lubuntu,
és újra kellet raknom a Wint.
De hiányzik az erő és a gyorsaság, de nem szeretnék meglepetést
mert 3; 4-ik frissítéssel megint a bekapcsoláskor nem indul :O -fogok.
Esetleg meg tudnátok mondani miért történt 3; 4-ik frissítés után ez a gikszer?
Laikus vagyok. De kitartó és sajnos fárasztó!

(#24194) God Vazzeg válasza #63761920 (#24193) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Milyen vga? Esetleg új kernelt húzott le és nem indul vele az X. Mást nem tudok elképzelni. De attól a win indul simán, semmi köze hozzá, mint ahogy semelyik linux frissítésnek se.. Érdekes hiba.

Esetleg grub probléma.. :F

(#24195) lev258 válasza God Vazzeg (#24194) üzenetére


lev258
veterán

Vagy a Windows frissítése bekavar. Fastboot vajon ki van kapcsolva benne?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24196) #63761920 válasza God Vazzeg (#24194) üzenetére


#63761920
törölt tag

ASUS R9290-4GD5, de Ubuntun
nem telepítettem hozzá illesztő progit.
Win.10 re frissítve, de nem értettem
miért nem indult egyik rendszer sem?

(#24197) lev258 válasza #63761920 (#24196) üzenetére


lev258
veterán

Ugye tudod, hogy a Windows 10-zel kapcsolatban ez simán előfordulhat? Más is járt már úgy, hogy egy Windows frissítés hazavágta.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24198) #63761920 válasza lev258 (#24195) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Én nem kapcsoltam ki a Fastboot.
Csak telepítésnél ki változtattam a
Windows operációs rendszer mellé lehetőséget,
és mint írtam használtam pár hétig közben frissített
az Ubuntu, sőt lehet még a Windows10-is.
Sajnos nem tudom mit csinál a Fastbot! ?
És hol lehet állítani?
És miért működőt 2.-3. hétig?
lev258 nem tudtam!
Mivel nagyon szeretem a Linuxot,
ezért arra gondoltam építek egy új olcsó Pentium alapút,
vagy veszek egy használt jó laptopot.
Mert a P4 szenvedés.
Esetleg olcsóbb megoldást tudnál?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24199) ubyegon2 válasza lionhearted (#24179) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem vettem észre a hsz-ed, sorry!

Én nem mondtam, hogy a linuxmint.hu etalon lenne, csak annyit, hogy anno onnan szedtem össze az itteni Mint topikos íráshoz az anyagot, mert abszolút semmilyen összefoglalója nem volt! Ahogy látom a TG megbeszélőben, páran milyen Összefoglalókat csinálnak, csak pislogok. :Y Laikusként én csak ezt tudtam összehozni, ezért is mondom, bárkinek van bármi használható írása, ötlete, abból össze lehet hozni valamit.
Addig meg ott a link, ami annak segítség, aki nem ismeri a narancsos oldalt. :)

(#24193) cooi111 Az a 10 GB Ubuntunak nem biztos, hogy sokáig elég, 5 frissítés és már tele is van, ha nem üríted mindig a cache-t.

[ Szerkesztve ]

(#24200) lev258 válasza #63761920 (#24198) üzenetére


lev258
veterán

A Windows 8-nál vezette be a Windows, hogy a "normál" kikapcsolás valójában egy félhibernálásos állapot. Így gyorsították a boot-ot. Ennek vannak bizonyos hátrányai a Linux-szal való együttműködéssel és nem kizárt, hogy a jövőben is lesznek ezen a téren módosítások. Windows alatt van egy fastboot-nak nevezett opció, ami ezt jelöli és kikapcsolható. Windows 10 óta tudjuk azt is, hogy egy frissítéssel akár beállításokat is átállíthat a rendszer, vagyis nem feltétlenül marad az általad választott állapotban. Ehhez pedig még hozzájöhet egy olyan frissítés, ami mélyebben is érinti ezt az újmódi kikapcsolást. Épp ezért nehéz megoldást adni, van, akinek még nem volt baja Windows 10-Linux dualboot-tal, de van, akinek csak egy darabig működött.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.