Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) hcl válasza inf3rno (#41000) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hacsak nem akarsz Vmware-t tanulni, akkor felesleges az ESXi.
Debian, arra QEMU/KVM. Sokkal egyszerűbb, ugyanúgy grafikus felületről tudsz létrehozni gépeket, stb. (Nekem ugyanígy ESXi-vel kezdődött az itthoni virtuálhost, de macerás. KVM-es cucc sokkal rugalmasabb, és kevésbé háklis a hardverre.)

"Sajnos nem opció, hogy másik gépen előtelepítem, mert azokon nincs M2 foglalat."
USB-s házat kölcsönkérni, vagy venni.

Ventoy? Nem, *nix -okon a normális út az, hogy csinálsz egy scriptelt telepítőt :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41002) inf3rno válasza hcl (#41001) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Ventoy pont ezt csinálja, csak nem kell külön ISO fájlt hegeszteni hozzá, elég a scriptet bemásolni az eredeti mellé. Ezerszer egyszerűbb. Szoptam már egyedi ISO készítéssel, nem tudtam megoldani, soha többet.

Buliban hasznos! =]

(#41003) hcl válasza inf3rno (#41002) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ért :) Én hálózati boottal csináltam ezt, ott pl. lehet megadni script paraméterként.

BTW milyen gép az? Mert ha minden igaz, te Fehérvár környéki vagy, tudok kölcsönadni PCIE vagy PCI-os VGA kártyát.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41004) inf3rno válasza hcl (#41003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van videokártya meg monitor is, de már nem akarok azzal szórakozni, hogy berakom a gépbe. Talán 1 hónap múlva tudok érdemben foglalkozni a témával, addigra eladom a gépet. Az ESXi azért tetszene, mert felteszem most az alap rendszert akár monitorral, beállítok rajta egy SSH-t, aztán majd később eldöntöm, hogy virtuális gépre mit teszek fel. Valszeg lesz egy pfsense és valami Linux a szervernek.

Buliban hasznos! =]

(#41005) hcl válasza inf3rno (#41004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az ESXi azért tetszene, mert felteszem most az alap rendszert akár monitorral, beállítok rajta egy SSH-t, "
Az ESXi alapból webes felületű (van SSH-ja, de nem lényeges alapból).

A KVM ennyiben egyszerűbb, hogy elég egy tök basic Linuxot feldobni, és azt csinálsz belőle, amit akarsz :) Ha KVM-et teszel rá, akkor az lesz rajta.
Illetve az ESX sokkal több erőforrást kér. Itt Debian van a KVM alatt, az kb. 300MB-al elvan, az ESX 1GB-t benyalt + több helyet is foglal.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41006) inf3rno válasza hcl (#41005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az 1GB memória nem lesz annyira szempont, inkább a CPU és a hálózat sávszélessége érdekel. Valszeg két féle OS lesz rajta, az egyik szervernek, a másik hálózati forgalom figyelésére router+tűzfalnak + IDPS-nek, azért is érzem indokoltnak az ESXi-t. A lényeg, hogy muszáj monitoroznom, hogy mi történik a hálózaton ahhoz, hogy otthon tudjak dolgozni biztonságosan, külön gépet meg nem akarok most venni csak erre a célra. Ez a gép az alapja amúgy: [link], ebbe vettem M2 SSD-t és 2x56Gbps hálókártyát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41007) hcl válasza inf3rno (#41006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyanerre jó a KVM is :) 8 gigával amúgy még pont tud számítani az ESXi fogyasztása, pláne hogy ha jól tudom, a Pfsense tud kérni RAM-ot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41008) inf3rno válasza hcl (#41007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért írtam, hogy nem szempont, mert ha kell, akkor teszek bele 32GB-ot, aztán kész. Utánanézek a KVM-nek majd. Az ESXi azért jött képbe, mert valaki írta régebben, hogy minimális a sávszél veszteség ha azon keresztül megy a hálózat, a Linuxnál meg jóval nagyobb veszteséget mért.

Buliban hasznos! =]

(#41009) hcl válasza inf3rno (#41008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amit írtál, azon szerintem bármi elfér :D
Nem tudom ezt, de szerintem nem ez lesz a szűk keresztmetszet. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41010) inf3rno válasza hcl (#41009) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kicsit utánaolvastam, szerintem KVM lesz rajta. Az ESXi-ről azt olvasom fizetős rajta a Docker, ezen meg elvileg lehet direktbe Dockert feltenni, ami hatalmas előny, mert tudok több webszolgáltatást futtatni vele containerekben, teszt szervernek használni, stb. Igazából ami nekem számít, hogy meglegyen a hálózaton az 56Gbps amennyire lehet, és szinte egyáltalán ne vegyen le a sebességéből, mert nagyjából az SSD is tud annyit. Az a gond, hogy amíg nem jön meg kábel a hálókártyákhoz, addig nem tudok benchmarkolni ezzel kapcsolatban. Különben elég gyorsan eloszlanának a kételyek, hogy mennyit számít sávszélességben a virtualizáció. Összerakok gyorsan néhány Ventoy scriptet, amíg még itt van a videokártya, aztán utána eladom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41011) growler


growler
őstag

Uj Linux disztribucio: PikaOS [link]
"A PikaOS egy játékra összpontosító linux disztribúció, amely a könnyű használatra és a nagy kompatibilitásra összpontosít. A Nobara know-how- ját és az Ubuntu -bázist kombinálva a PikaOS szinte páratlan szoftverkompatibilitásban.)

[ Szerkesztve ]

(#41012) májkimiki válasza growler (#41011) üzenetére


májkimiki
őstag

No, akkor lessük mög embörök. :D

(#41013) hcl válasza inf3rno (#41010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Dockerhez meg nem kell KVM se.
Na most másra való. Az ESXi meg a Qemu/KVM hipervizorok, full virtuálgépeket lehet rajta futtatni. A Docker meg konténer.
Amúgy elmegy egymás mellett is. Tehát dobsz egy Debilt, telepítesz Dockert + KVM-et, és elvannak egy gépen.

Így amihez virtuálgép kell, azt azzal csinálod, amihez meg konténer, azt azzal.

A Vmware frankó ipari környezetbe, de otthonra nem hasznosak a feature-i :)BTW ha több hostod van, akkor a Qemu/KVM is tud live migrációt hostok között, nemrég próbálgattam :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41014) inf3rno válasza hcl (#41013) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja tudom, csak arra gondoltam, hogy a netes részéhez jó lenne külön kernel, de lehet telhetetlen vagyok, és jobb, ha csak felrakok most rá egy Ubuntu servert SSH-val, aztán akkor letudva a dolog, és később nem kell foglalkozni vele.

Buliban hasznos! =]

(#41015) hcl válasza inf3rno (#41014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mármint, ami kintről elérhető, vagy ami a hálót kezeli?
Ha az alaplap tudja az IOMMU-t, vagy az AMD-s megfelelőjét, akkor a hálókártyákat PCIE szinten oda tudod adni virtuális gépnek (ez Vmware-n is megy), vagy gondolom konténernek is. (Viszont akkor kelleni fog egy külön management háló az alaplapi Ethereten, hogy elérd a hostot.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41016) inf3rno válasza hcl (#41015) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vannak kintről elérhető szolgáltatások, de azokat csak VPN-en keresztül akarom. Most vagy virtuális gépre teszek valami router+tűzfal+IDPS oprendszert, pl. pfsense, vagy veszek arra is egy kütyüt, és külön lesz. Én inkább afelé hajlok most, hogy kevesebb kütyüm legyen, és virtualizáljam, de nekem fontos az is, hogy az optikai belső háló max sávszélességgel menjen. Elvileg a CPU tud virtualizációt, az alaplap meg támogatja az IOMMU-t, szóval ha szerencsém van, akkor menni fog. Most nem vagyok otthon, de jövő héten ránézek majd a gépre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41017) hcl válasza inf3rno (#41016) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Különben nem tudom, de maga a VPN endpoint lehet jobb valami szolgáltatónál. Ugyanis akkor nincs az, hogy az adatforgalom átmegy a routereden, és bent van a VPN amit megszólítasz, hanem a te hálódra csak a VPN forgalom érkezik.
De ja, 25 féle megoldás létezik erre :)
A virtualizáció meg jó, mert egy vas térfogatában több cucc fut->helyspórolás, áramspórolás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41018) AiRLAC válasza inf3rno (#41014) üzenetére


AiRLAC
addikt

Esetleg Proxmox?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#41019) I02S3F


I02S3F
őstag

Nem jól gondolom, hogy ha az lts verzió elavul, azért a snap-ek frissülnek tovább nem?

Azért 'buntu elég támogatott disztró a maga 5 évével. Ugye már 10 évig is támogatott az Ubuntu Pro-val, csak az nem az átlag felhasználóknak van.

(#41020) growler válasza I02S3F (#41019) üzenetére


growler
őstag

Most mar a lusta atlag felhasznaloknak is. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#41021) hcl válasza I02S3F (#41019) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor nyomsz egy dist-upgrade-t.
Meg előtte egy backupot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41022) inf3rno válasza hcl (#41017) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt az a lényeg, hogy az otthoni hálózatommal kötöm össze a távoli gépet titkosított csatornán. Külső VPN szolgáltatóval nem lehet ilyet. Ott a max, hogy a VPN szolgáltató és a kliens gép között titkosított a forgalom. De persze lehet, hogy én értek félre valamit, abból, amit írtál.

A héten nagyon sok a meló, de legkésőbb szombaton felteszem a szerverre a hypervisort. Még egy SSD hűtőt és adatkábeleket várok hozzá, de gyakorlatilag kész van a vas.

Buliban hasznos! =]

(#41023) inf3rno válasza AiRLAC (#41018) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem ezzel is nagyjából ugyanott lennék, kell külön OS azért, hogy feltegyem a dockert, mert csak LXC-t támogat. De amúgy biztos jó. Majd ha lesz pár szabad órám, akkor átnézem, hogy mik az opciók hypervisor terén.

Buliban hasznos! =]

(#41024) p.t.r


p.t.r
aktív tag

Sziasztok!

ÁNYK telepítésével vagyok elakadva. Xubuntu 22.10 van fent.
java -version
openjdk version "11.0.17" 2022-10-18
OpenJDK Runtime Environment (build 11.0.17+8-post-Ubuntu-1ubuntu2)
OpenJDK 64-Bit Server VM (build 11.0.17+8-post-Ubuntu-1ubuntu2, mixed mode)

De már kínomban telepítettem az OpenJDK Java 8 Runtime-t is.
abevjava_install.jar letöltve a nav oldaláról, futtathatóvá is tettem.
Nem akar elindulni sehogy sem.
Köszi, ha esetleg tudnátok segíteni.

(#41025) hcl válasza inf3rno (#41022) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A VPN végig titkosított, az a lényege. Persze ha van egy szerver valahol, ami és otthon között titkosított, a szerver meg public, az is megy, de alapvetően a VPN-nél a nálad levő végponttól az otthoni hálóig titkosított a forgalom.
Amit mondok, az az, hogy maga a VPN gateway jó, ha máshol van, mert akkor már a titkosított forgalom érkezik be a hálódra.

@p.t.r. : Hibaüzenet mi...?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41026) inf3rno válasza p.t.r (#41024) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézd meg az ONYA-t, hátha elég neked az is, ami fent van. Elvileg ÁNYK-hoz valami speckó java verzió kell, talán fentebb írtam, amikor utána nyomoztam, de nekem az ONYA megoldotta, úgyhogy nem bohóckodtam vele.

Buliban hasznos! =]

(#41027) p.t.r válasza hcl (#41025) üzenetére


p.t.r
aktív tag

java -jar abevjava_install.jar
ezzel próbálkoztam
Sokmindent kiír, ami hibát látok talán ez a sor lehet:
xception in thread "main" java.lang.UnsatisfiedLinkError: Can't load library: /usr/lib/jvm/java-11-openjdk-amd64/lib/libawt_xawt.so

(#41028) p.t.r válasza inf3rno (#41026) üzenetére


p.t.r
aktív tag

ONYA nem jó, köztartozásmentességről kell igazolás, nem találtam :(((

(#41029) hcl válasza p.t.r (#41027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyat láttam erre a hibára, hogy a openjdk-11-jdk csomag kellett, nem a headless. Milyen Java csomagok vannak fent?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41030) p.t.r válasza hcl (#41029) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Milyen Java csomagok vannak fent?

Ezt hogy tudom lekérdezni?

(#41031) inf3rno válasza hcl (#41025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amennyire én látom az a különbség a VPN szerver meg a VPN gateway között, hogy az első szerver gépen fut, a második meg hálózati eszközön, pl. routeren. Nézegettem régebben, de csoda router meg firmware csere kell egy wireguardhoz, szinte minden csak openvpn-t támogat, ami nem olyan jó, azért inkább szerver mellett döntöttem. Persze azóta lehet változott a piac, és valami out of the box támogatja, passz. A másik ami miatt ez mellett döntöttem, hogy bármikor tudok olyat, hogy virtuális gépre rakok egy pfsense-t, aztán megoldom ezen a gépen egyúttal a routert is. Erősebb CPU-t, több memóriát bármikor rakok bele. Szóval valahogy ezt hardver szempontból biztosabbnak érzem. Nagyon sokáig vergődtem amúgy, hogy legyen e külön valami komolyabb router, de aztán most egyelőre ide lyukadtam ki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41032) hcl válasza p.t.r (#41030) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy grafikus csomagkezelőből, vagy terminálból apt list|grep java
(ha hosszú a lista, akkor apt list|grep java|grep telepítve , vagy ha angol, akkor apt list|grep java|grep installed)

Illetve végülis mindegy, felteszed a openjdk-11-jdk -t, és ha fent van, szól :D

@inf3rno : " VPN szerver meg a VPN gateway között, hogy az első szerver gépen fut, a második meg hálózati eszközön,"
Akkor a neve, mert mind a kettő számítógép. Ha vas kell alá, azzal nem tudsz mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41033) gregory91 válasza p.t.r (#41030) üzenetére


gregory91
senior tag

apt search openjdk |grep "i "

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#41034) p.t.r válasza hcl (#41032) üzenetére


p.t.r
aktív tag

apt list|grep java|grep telepítve
WARNING: apt does not have a stable CLI interface. Use with caution in scripts.
ca-certificates-java/kinetic,kinetic,now 20220719 all [telepítve, automatikus]
gir1.2-javascriptcoregtk-4.0/kinetic-updates,kinetic-security,now 2.38.3-0ubuntu0.22.10.1 amd64 [telepítve, automatikus]
java-common/kinetic,kinetic,now 0.72build2 all [telepítve, automatikus]
libapache-pom-java/kinetic,kinetic,now 18-1 all [telepítve, automatikus]
libatk-wrapper-java-jni/kinetic,now 0.40.0-2 amd64 [telepítve, automatikus]
libatk-wrapper-java/kinetic,kinetic,now 0.40.0-2 all [telepítve, automatikus]
libbcprov-java/kinetic,kinetic,now 1.71-1 all [telepítve, automatikus]
libcommons-lang3-java/kinetic,kinetic,now 3.12.0-2 all [telepítve, automatikus]
libcommons-parent-java/kinetic,kinetic,now 43-1 all [telepítve, automatikus]
libjavascriptcoregtk-4.0-18/kinetic-updates,kinetic-security,now 2.38.3-0ubuntu0.22.10.1 amd64 [telepítve, automatikus]
libjavascriptcoregtk-4.1-0/kinetic-updates,kinetic-security,now 2.38.3-0ubuntu0.22.10.1 amd64 [telepítve, automatikus]
pdftk-java/kinetic,kinetic,now 3.3.2-1 all [telepítve, automatikus]

(#41035) hcl válasza p.t.r (#41034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott valami hiányozhat, nekem sokkal hosszabb... De tedd fel amit javasoltak a Stackoverflow-n, és lássuk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41036) p.t.r válasza hcl (#41035) üzenetére


p.t.r
aktív tag

iiiigen! :K
Elindult a telepítő!
Köszönöm szépen! Remélem innen már menni fog. :R

(#41037) hcl válasza p.t.r (#41036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hajrá :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41038) inf3rno válasza AiRLAC (#41018) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja úgy néz ki Proxmox lesz a befutó. Ez gyorsabb volt, mint gondoltam. Nem igazán választék, vagy ez vagy ESXi, de az meg fizetős, aztán nem akarok belefutni később, hogy olyan feature kell, amiért fizetnem kell.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41039) p.t.r válasza hcl (#41037) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Kisebb küzdelem még akadt a parancsikonokkal, de végül beindult szépen.
1000 köszönet még1x! :R

(#41040) hcl válasza inf3rno (#41038) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Otthonra nem fizetős, ami feature fizetős, az meg általában clusterezéssel kapcsolatos.

BTW a Proxmox Debian... KVM is van alatta :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41041) inf3rno válasza hcl (#41040) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, azért szimpibb.

Buliban hasznos! =]

(#41042) hcl válasza inf3rno (#41041) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy az nekem is, hogy OpenVZ cuccokat is lekezel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41043) mosoi


mosoi
csendes tag

Sziasztok,
Megtenné nekem valaki, hogy leírja milyen hálózati beállítások vannak egy wifi router-ben vagy pl Pfsense firmware-ben? :R
Gondolok itt olyanra hogy: a WAN és LAN szeparáció megoldása: (VPN, Bridge)? Amit át tudok ültetni az Ubuntu-ra.

Szeretnék egy PC routert összehozni otthonra egy ideje...kevéske sikerrel. Van több funkciója is: torrent kliens, kodi szerver, samba, ftp, nyomtató server...ezek működnek.

Hálózatom(külső router nélkül):
DigiNet(PPPOE) megy az alaplapra, 4 csatornás 1Gb kártya lenne a belső hálózat kiszolgálója, és van egy wifi kártya is.

Ha nincs PPPOE akkor működik az internet megosztás, viszont magasabb a ping-em, a kiosztott ip cimeket nem tudom befolyásolni se a wifi-n se a vezetékes hálózaton.

Hálás köszönettel:
Zoli

(#41044) hcl válasza mosoi (#41043) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ezt inkább egy Pfsense-s topicnban fogják tudni szerintem :)

Ubuntus kérdés : csinált már valaki custom ISO-t? Annyira lenne szükségem, hogy egy script futtassak a telepítés végén, de a seed file-t szerkesztve semmi nem történik.

Valami ilyesmit tettem a preseed-be : d-i preseed/late_command string cp /cdrom/somefile /target/system/folder && cp /cdrom/someshellscript.sh /target/system/folder && chroot /target chmod a+x /target/system/folder/someshellscript.sh && chroot /target sh /system/folder/someshellscript.sh

...egyáltalán hova kell írni a script futtatást a seed file-okba...? :F

Mutogatni való hater díszpinty

(#41045) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy apróbb problémám, amire nem nagyon találtam konkrét megoldást a neten.

Adott egy otthoni "szerver" Ubuntu 20.04 LTS -sel (64bit, desktop) a fedélzeten. Ezen körülbelül fél éve fut egy samba megosztás, ami eddig tökéletesen üzemelt. Azzal a géppel (win 10), amivel eddig csatlakoztam a samba megosztáshoz most is tökéletesen működik minden.

Idő közben bekerült a családba egy új gép, teljesen frissen telepített windowssal (szintén win 10), aminél beleütköztem egy apró problémába. Ha ezzel az új géppel szeretnék csatlakozni a samba megosztáshoz, akkor a helyes hitelesítő adatok megadása után a win azzal a hibával tér vissza, hogy nincs engedélyem a megosztás eléréséhez. A samba log -ban a következőt találtam:

Bad SMB2 signature for message

Először arra gyanakodtam, hogy az új gép az esetlegesen újabb win miatt nem kompatibilis a régebbi verziójú ubuntus samba megosztással és emiatt nem jó a signature. Updateltem a sambát, de nem történt változás.

Van esetleg ötletetek, hogy ez mégis mitől lehet?
Nagyon megköszönném a segítséget! :R

λŁƯ™

(#41046) hcl válasza Alu (#41045) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg ez?
Máshol is kliens hitelesítéssel kapcsolatban láttam ezt az üzenet, de amúgy fura.

Nekem a legutóbbi Win+Ubi update óta inkább az nem megy, hogy a Windowson megosztott mappát nem látom az Ubuntu 22.04-ről, de a tartalék gépemről Debianról igen. :F

Mutogatni való hater díszpinty

(#41047) Alu


Alu
senior tag

Semmi :(

Én még ezt találtam, de nem teljesen értem, hogy ha a Windowsban változtak a dolgok, akkor miért a samba downgradeja fogja megoldani a problémát. :F

Link
"I found a fix: downgrade to samba/smbclient/libwbclient to 4.8.5 from ALA; the last built release against 4.8.x. It was a last gasp effort, I was getting nowhere.
After downgrading and restarting the smbclient, all of a sudden every single Windows client can connect, and smbclient -L localhost no longer causes any errors at all."

Szerinted?

λŁƯ™

(#41048) cigam válasza Alu (#41047) üzenetére


cigam
félisten

No és ha hármasra emeled a minimum SMB verziót?
User/pass-al éred el, vagy bárkit beenged?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41049) Alu válasza cigam (#41048) üzenetére


Alu
senior tag

No és ha hármasra emeled a minimum SMB verziót?
Mármint samba oldalon a conf -ban?
Elvileg már eredetileg is azt írtam be hcl javaslata alapján.

User/pass -al érem el.
A bosszantó, hogy egyik gépen megy, a másikon nem és bármit csinálok, hatástalan.

λŁƯ™

(#41050) cigam válasza Alu (#41049) üzenetére


cigam
félisten

Igen. Utánna újraindítottad (a szervízt?)
Mindkét gép kábelen csatlakozik? Fizikailag megpróbátad felcserélni? Esetleg külső gyártó biztonsági/pimpelő programja a Windowson(registry buhera, szolgáltatások ki/be kapcsolása, külső tűzfal, stb)?
A Windows "otthoni hálózat"ra van állítva?
Ubuntu tűzfal, smb.conf-ban eszköz korlátozás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.