Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) pista87


pista87
csendes tag

Ubuntu 12.04 miért reverzálja a youtube színeit?

(#4002) fradi81 válasza pista87 (#4001) üzenetére


fradi81
veterán

Azt a flash csinálja. Jobb klikk a flashre és x-eld ki a hardveres gyorsítást, vagy használj másik flash verziót.

moto g72, Ninebot d28e

(#4003) gyulank


gyulank
addikt

Az Indítólemez készítő nem hajlandó megnyitni az Antix12 iso-t. Az Unetbootin pedig nem lát más meghajtót, ezért egyiket se lehet vele megnyitni.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#4004) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Tegnap felraktam az az aláírásomban szereplő gépre a Kubuntu 12.04-et. Pendrive-ról hasít, feltelepül kb. 5 perc alatt SSD-re. De telepítés után feldobja, hogy elérhetőek új frissítések és elkezd akadozni. Maximum addig jutok el csiga lassúsággal, hogy kijelölöm a frissítéseket. Utána használhatatlanná válik az egész rendszer. Egy ablak megnyitása perceket(!) vesz igénybe.

Tapasztalt valaki hasonlót?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4005) hcl válasza Nagytalp (#4004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zárd be a frissítéskezelőt, aztán terminálból
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Aztán lássuk, mi lesz, ha lefutott a frissítéskezelő.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4006) Nagytalp válasza hcl (#4005) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Most csináltam egy dist-upgrade -et de nem változott semmi.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4007) Penész Gomba


Penész Gomba
tag

Lenne egy olyan gondom, hogyha lehajtom a notebook-om fedelét akkor ugye felfüggeszti magát a rendszer, viszont ha visszahajtom és bekapcsolom, megjelenik az asztal az egeret tudom mozgatni, de semmire nem tudok rákattintani, lényegében le van fagyva a rendszer és csak úgy tudom ezt javítani, ha a power gomb hosszú nyomásával kikapcsolom a notit majd ismét be.

Tipp, hogy miért lehet?

(#4008) Truman válasza Kendek (#3941) üzenetére


Truman
senior tag

Szia. Köszi a választ. Sajna az ilyen dolgokhoz én pricc pics. Kaptam a hűtőhöz molex átalakítót, majd szerintem azzal próbálkozok inkább. Bár jobb szeretném szoftveresen, mert nincs több szabad molex csati a tápomon.
Kár hogy nem fejlesztenek Linux alá valami minden tudó tunning szoftvert, aminek használatához nem kell programozó szaktudás.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4009) sonar válasza Penész Gomba (#4007) üzenetére


sonar
addikt

distro, laptop márkat etc...
ezek nélkül nem nagyon fogsz segítséget kapni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4010) fradi81 válasza Penész Gomba (#4007) üzenetére


fradi81
veterán

Nálam is csinált ilyet, valami behal ilyenkor, talán a compiz. CTRL+ALT+F1-re reagál?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#4011) HuMarc válasza fradi81 (#4010) üzenetére


HuMarc
addikt

Régebben nekem is csinált ilyet, kb. minden 3. feléledésnél, de egy ideje már csak nagyon elvétve csinálja.... Nem tudom, hogy mitől van, de nem vagytok egyedül a problémával. :K

(#4012) vodkaboy22 válasza Santosh (#3975) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Linuxmint 13-mast használok én is egy Hp G6 laptopon és ugyanaz a bal felső sarokban mélyedés touchpadon ahova 2 pacsi és letilt. De linux alatt bármit szenvedtem nem tudom megcsinálni az OP még nem is érzékeli egy bejövő porton se a jelet (vagy legalábbis nem találtam ilyet.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4013) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok!

Szeretném, ha a gépemen újra Ubuntu lenne, de egyelőre maradnia kellene a Windowsnak is Rosetta Stone miatt. Régen 10.4 volt fent és ámultam, hogy gombnyomástól 10mp alatt bebootolt a gép (ezt a jó szokását megtartotta, XP 21mp alatt jön be). Még nincs is olyan jó gépem, egy Dell OptiPlex GX270 teljesít szolgálatot.

Jelenleg a 80GB-s vinyó van két szeletre vágva: C:/=70GB, D:/=10GB, a Windows az utóbbin van, mindkettő NTFS-re van formázva. Lehet itt a hetvenest darabolni, hogy hiba se legyen, ugyan olyan fürge maradon, felmenjen rá a Linux és a C:/-t mindkét OS lássa?

Egyszerűbb lenne, ha menne Rosetta Stone Linux alatt :(

10.4-től mennyire tér el a legújabb Ubuntu? Nagyobb a gépigénye? Lassabban bootolna? Megérné a legújabbat felrakni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4014) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
keresek gui nélküli ubuntuhoz daemonként futtatható ftp klienst, webui-val.

egy olyasmi program, mint ami a torrenteknél a transmission.

köszi
r

Dirr

(#4015) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Telepített már valaki win8-at az Ubi mellé? Valami tapasztalat?
Gondolkodom, hogy leszórom a 7-et a winyómról, mert lassan már a windóznyolcas hülyeségeikkel kezdenek jönni az ismerősök, illetve a céges gépemen úgyis 7 van :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#4016) vodkaboy22 válasza hcl (#4015) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem win8 van linuxmint (ubi) mellett elöször win8 telepítés utána ubi. De jó pár kommentel feljebb leírtam egy win8 feature-t... Amit ki kell kapcsolni hogy lásd a win8 particiót linnux alól is. (fast startup cucc)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4017) hcl válasza vodkaboy22 (#4016) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)
Mondjuk amiatt a ***** miatt nem fogom az Ubit újrarakni ;) De majd megoldom :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#4018) Nagytalp válasza hcl (#4015) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nálam jelenleg Win 8 és Ubuntu 12.04 van. Kb. 2 hete használom a win 8-at. Nekem bejön, gyors és stabil. Bár nem fogok miatta Windowst használni ha nem muszály.

Ha használod a mostani Ubuntu variánsokat akkor ismerős lesz. Persze én hallom a Win felhasználók nyavajgását, hogy nem igazodnak el az "új" felületen. :DDD

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4019) Nagytalp válasza vodkaboy22 (#4016) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nekem semmit nem kell kikapcsolni. Simán látszik a Win 8 partició is.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4020) vodkaboy22 válasza hcl (#4017) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem kell ubit ujra rakni csak a grub-ot kell livecd-ről ujra konfigolni/rakni és minden megy újra. win8 alatt van egy fast startup cucc ez amit ki kell kapcsolni máskülönben hibrid/hibernálásba kapcsol ki és ilyenkor nem elérhető a partició
:
http://www.eightforums.com/tutorials/6320-fast-startup-turn-off-windows-8-a.html

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4021) quailstorm válasza vodkaboy22 (#4020) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És ha nem írja felül azt a lemezrészt, még arra sem kell kötelezni, hogy újrarakja a grubot, csak kell rakni a grub-ra egy bejegyzést a windows BootMGR-be EasyBCD-vel.

(#4022) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi mindenkinek :)
Valószínű megoldom.
Vettem egy félhalott winyót, oprendszerekkel szórakozni, de az teljesen meghalt közben... Meg a win8 alapból sem volt hajlandó felmászni rá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4023) Penész Gomba válasza fradi81 (#4010) üzenetére


Penész Gomba
tag

Igen, de innen mit tudok csinálni hogy jó legyen?

(#4024) fradi81 válasza Penész Gomba (#4023) üzenetére


fradi81
veterán

sudo reboot :)

moto g72, Ninebot d28e

(#4025) #68216320


#68216320
törölt tag

Szükségem lenne ubuntu 12.04-hez egy egyszerű ablakkezelőre, mert jelenleg nincs. Milyen minimal ablakkezelőt ajánlanátok?

(#4026) Rimuru válasza #68216320 (#4025) üzenetére


Rimuru
veterán

Openbox. :K

Vigyázat, csalok!

(#4027) fradi81 válasza Rimuru (#4026) üzenetére


fradi81
veterán

Mi az hogy nincs? A compiz van benne.

moto g72, Ninebot d28e

(#4028) Nagytalp válasza #68216320 (#4025) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Az egyik kedvencem!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4029) hcl válasza #68216320 (#4025) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LXDE. Lubuntu ugyebár.
Egyszerű,, de jól használható :)
Vagy Blackbox, Fluxbox.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4030) #68216320 válasza hcl (#4029) üzenetére


#68216320
törölt tag

LXDE-t fel tudom úgy tenni, hogy ne pakoljon fel semmi felesleges marhaságot? Nem akarok desktop-ot csinálni a gépből csak a catalyst-ot marha macerás folyton command-ból configolni. Ezért akarok egy session-t csinálni neki, belépnék, konfigolnám aztán menne a másik session, ahogy most.

(#4031) hcl válasza #68216320 (#4030) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fel, de erre jobb akkor egy Openbox, Blacbok, vagy Flux.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4032) #68216320 válasza hcl (#4031) üzenetére


#68216320
törölt tag

Kényelmesebb lesz az LXDE :)

(#4033) Nagytalp válasza #68216320 (#4032) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Az Enlightenment csak néhány csomagból áll, jól konfigurálható, gyors ablakkezelő. Szerintem egy próbát megér!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4034) #68216320 válasza Nagytalp (#4033) üzenetére


#68216320
törölt tag

Már feltettem az LXDE-t, gyorsan megvolt az is. Egyelőre jónak tűnik.

(#4035) rybank válasza #68216320 (#4034) üzenetére


rybank
senior tag

Igazából az openbox a legalkalmasabb, mert annál minimalistább ablakkezelő nincs. Arra, hogy bejöjjön neked a ccc bőven elég.

(#4036) Osiris


Osiris
őstag

Adott egy win ftp kliens (total commander) és ubuntun egy proftpd szerver. A gépeken az idő és a timezone is megegyezik, de ha feltöltök egy fájlt az ftp szerverre, a modification time stamp a valós időhöz képest 2 órával kevesebb lesz. Mi lehet ennek az oka?

(#4037) Rimuru válasza Osiris (#4036) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondolom UTC idő alapján van a Linux.

Vigyázat, csalok!

(#4038) Osiris válasza Rimuru (#4037) üzenetére


Osiris
őstag

Kössz a gyors választ!
Ezt, hogy tudnám ellenőrizni, illetve átállítani?
Az időzona "Europe/Budapest" és a date kimenete:
# date
2012. okt. 12., péntek, 11.33.19 CEST

[ Szerkesztve ]

(#4039) lionhearted válasza Osiris (#4036) üzenetére


lionhearted
őstag

FAQ első kérdése ad választ erre.

Question: Why is the timestamp on my newly uploaded file wrong?
Answer: If by "wrong" you mean "different from the timestamp of that file on my client machine", then that is the expected behavior.

The modification timestamp on a file is not part of the data uploaded over the data connection when uploading a file. Timestamps like that are metadata for that file, not part of the bytes of the file itself. FTP does not supporting sending of timestamps as part of the upload transfer process.

Ergo a módosítás dátuma nem része az adatnak, amit FTPn átpréselsz. Ergo, ami dátumot kapsz, az valószínű az épp aktuális idő.

Tegnap még működött...

(#4040) eternam válasza rigo88 (#4014) üzenetére


eternam
tag

gFTP

ppa:klaus-vormweg/ppa

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#4041) #68216320 válasza #68216320 (#4034) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na bekovetkezett a kellmetlnseg amitol tartottam. XBMC fut egy Brazos e-350 alapu gepen. Amig nem kerul ra ablakkezelo (lxde), addig rendben mukodik csak nem tudom konfigolni a Catalyst-ot. Amint felteszem az lxde-t az egyik magot folyamatosan 100%-on hajtja. Neten olvasgattam, de az ott levo megoldasok nem vezettek semmire nalam. Igazabol csak azert teszek fel ablakkezelot, mert a HDMI kimeneten a kep nem tolti ki a TV kepernyojet. A catalyst-ban van egy csuszka amivel lehet a kepmeretet szabalyozni anelkul, hogy a felbontas valtozna. Ha meg tudnam oldani amdconfig-al valami parameter segitsegevel az volna a legjobb. Valakinek van otlete?

(#4042) hcl válasza #68216320 (#4041) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LXDE le, Openbox fel...
De nem valószínű, hogy az LXDE okozná, inkább valami, amit magával leszedett... Frissítés nem volt?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4043) Kendek válasza hcl (#4042) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az LXDE egy asztali környezet, az OpenBox pedig egy ablakkezelő. A Lubuntu pedig LXDE-t szállít OpenBox-szal. Valahogy a kettő nincs egy súlycsoportban, így elég érdekes ahogy emlegetitek őket.
Egyébként pedig az LXDE függősége az OpenBox.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#4044) #68216320 válasza hcl (#4042) üzenetére


#68216320
törölt tag

Enlightenment-et tettem fel. Ugyanaz a helyzet. Amíg nem volt fent és nem állítottam be az overscan/underscan-t 1-2% CPU használat volt. Most megint 100%.
sudo aticonfig --set-pcs-val=MCIL,DigitalHDTVDefaultUnderscan,0 nem tüntette el a felső/alsó fekete csíkot ezért csináltam control centerrel

(#4045) hcl válasza Kendek (#4043) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A lényeg, hogy kep egy grafikus felületet. Arra gondoltam, hogy az LXDE feltett valamit, ami foglalja a procit.

@PeachMan : Akkor nem a GUI-tól van... Nem lehet, hogy az over/underscan-tól van? De miért lenne attól, az nem egy nagy valami...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4046) Kendek válasza hcl (#4045) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem úgyis akkor derül ki, ha megnézi, hogy mi pörgeti a procit.

<-ƘƘ->

(#4047) hcl válasza Kendek (#4046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jjjja, az igaz :)
Top-ot neki...

Mutogatni való hater díszpinty

(#4048) #68216320 válasza Kendek (#4046) üzenetére


#68216320
törölt tag

xbmc-bin pörgeti csak nem tudom miért. Ha nem állítottam semmit akkor nem csinálta. Szerintem nem fekszik neki az amd driver.

(#4049) Rimuru válasza #68216320 (#4048) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak a menüben pörgeti? úgy emlékszem valahol volt szó ilyen hibáról.

Vigyázat, csalok!

(#4050) gyulank válasza sonar (#3986) üzenetére


gyulank
addikt

Kipróbáltam a Bodhi Linuxot. VLC lejátszotta az mp3-at, ha nem nyúltam hozzá. Ha mozdítottam az egéren, akkor a kurzor pozícióváltás túl nagy feladat volt számára, ezért olyankor nagyon akadt. Ez a soros egér úgy tűnik nagyon megizzasztja a Linuxokat. A videó eljutott pár képkockáig, de a hangja ment tovább, persze nem mozdítottam az egeret.
Felraktam az XP-t is. Ez 2 nap volt. Egyiken telepítettem a Windowst, ma pedig a frissítéseket. Persze valószínűleg, ha a Linuxot is muszáj lett volna azon a gépen telepítenem, az is eddig tartott volna. Egyenlőre ez az első, amin az mp3 szó nélkül tökéletesen működik. A videó is megy legalábbis egy 512*384-es AVI 912 kb/s 96 kb/s monó videó fut időnként némi képi ugrással, 1080p-s videó nem indult el. Mondjuk lehet valahol be kéne állítani, hogy ne is próbálja akkorába megnyitni, mert a kijelző kisebb felbontáson van, és akkor működne az is. De azért szerettem volna Linuxot, mert Az XP már most elfoglalta az összes helyet 6GB, és egy idő után biztos belassul valamitől. Ami ezen a szuper gépen nagyon megérződne. De eddig csak az XP-n lehet nézni valamit, vagy egyáltalán hallgatni.
Az lenne a legjobb, ha lenne egy VLC oprendszer, és akkor tényleg csak az lenne. Betöltene a lejátszó, megnyitnám amit akarok, és kész. Nem lenne asztal, kis méret, nagy méret, teljes képernyőn töltene be a lejátszó, és persze lenne egér is, és támogatná a soros portot. :DD

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.