Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Kendek válasza OgKush (#7000) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Letölthető? Majd esetleg új telefonokkal szállítják valamikor, meg esetleg elkészítik pár jelenleg forgalomban levő telefonra is (hivatalosan és főleg nem hivatalosan).

<-ƘƘ->

(#7002) OgKush válasza Kendek (#7001) üzenetére


OgKush
senior tag

Azt mondják a videóban, hogy feltelepíthatő az összes jelenleg is androidot futtató telefonon.
:U
Vagy valamit benéztem, és csak gyárilag ubuntuval érkező telókon lehet futtatni majd, illetve nem is lehet rátenni androidos talóra? :F

(#7003) kiskaktusz válasza OgKush (#7000) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Olvass Mobilarénát!

8 hónapos hír
1 hónapos hír

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7004) Kendek válasza OgKush (#7002) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, majd kiderül, hogy mi lesz, és, hogy milyen lesz. Ahhoz, hogy ezzel szállítsák a készülékeket, ahhoz gyártópartnerek kellen(én)ek. Hogy mennyire lesz univerzálisan használható Androidos telefonokon, az is majd kiderül. De azért nekem vannak kétségeim...

<-ƘƘ->

(#7005) OgKush válasza kiskaktusz (#7003) üzenetére


OgKush
senior tag

Esküszöm 2013-at mondtak CES-en.. Na m1, akkor majd jövőre :C
Köszi mindenkinek!

(#7006) stopperos válasza OgKush (#7005) üzenetére


stopperos
senior tag

2013-ból még van 11 hónap :)

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#7007) RBJ válasza stopperos (#7006) üzenetére


RBJ
addikt

állítólag a firefoxOS előrébb van mint az ubi mobilrendszere.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7008) rybank válasza RBJ (#7007) üzenetére


rybank
senior tag

Ez a két dolog engem nagy várakozással tölt el.

Más: Chakrát használok, remélem stabil marad. Minden buhera nélkül rengeteg és friss szoftver áll a rendelkezésemre. Főleg az tetszik, hogy friss. Gyakorlatilag az összes beállítás GUI-n van telepítéskor. Az Arch ezen a téren nálam elvérzik. Nem fektetek elég energiát abba, hogy felállítsak egy tiszta Arch rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#7009) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Egy kubuntu 12.04.1 desktop x64-et akartam az egyik pendriveomra rakni bootolható állapotban, de sajnos nem történik semmi.
2 szoftvert próbáltam (Universal USB Installer 1.9.2.4 és unetbootin), mind2 lefut szépen, formázzák, rámásolják a képfájlt, BIOSban beállítom az USB portot 1. helyre és nem történik semmi. Szépen bebootol a windows7.

Van valakinek ötlete, hogy mit csinálok rosszul?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7010) csixy válasza kiskaktusz (#7009) üzenetére


csixy
addikt

A BIOSban a bootsorrend beallitasakor a vinyok kozott keresd a pendrajvodat !!! es ott tedd elore.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#7011) kiskaktusz válasza csixy (#7010) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Laptopról van szó, nincs több winyós beállításom a sorrendet tekintve, de az "USB storage" után most a "diskette drive"-val már érzékeli a dolgot, csak "boot error"-ral le is tudja. Utoljára az onetbootinnal tettem fel a pen-re a képfájlt, most megnézem a universal USB installert. :)

Azért kösz :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7012) kiskaktusz válasza kiskaktusz (#7011) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Hát ezzel sem vagyok előrébb a boot error miatt. Úgy néz ki muszáj leszek dvd-t írni, marhajó.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7013) csixy válasza kiskaktusz (#7012) üzenetére


csixy
addikt

Nezd mar meg a bootsorrendnel a vinyok kozott a BIOSban , ha be van bootolas elott dugva a pendrajv!
50% , hogy 22-es csapdaja!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#7014) kiskaktusz válasza csixy (#7013) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nincs pendrive a listában, de van 2, ami egyébként lehetne a pendrive is: 1, USB storage 2, diskette drive

Diskette drivenál boot error fogad, usb storage előre helyezésnél pedig bootol a w7 (ha a hdd után van a diskette a drive)

Az eszköz egyébként egy laptop, notebookBIOSsal, így nincs olyan sok állítgatási lehetőség.

De hogy a kérdésedre válaszoljak, nincs a listában olyan, hogy pendrive, sem pedig a gyártóra való utálás. A HDD-nek sincs több beállítási pontja a bootsorrendnél, csak annyi, hogy hard disk, csókolom. A pendrive piros LED lámpája egyébként bekapcsolás után már azonnal világít, ha ez számít, nem vagyok jártas sem bios, sem linux, sem flash memóriák terén.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7015) csixy válasza kiskaktusz (#7014) üzenetére


csixy
addikt

:F :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#7016) Zs0lt válasza kiskaktusz (#7014) üzenetére


Zs0lt
csendes tag

Nálam is ugyanez volt a helyzet: nem boot-olt pendriveról, pedig azzal nem volt semmi baj, mert másik gépen működött a dolog. A végén arra a következtetésre jutottam, hogy a gépem egyszerűen nem tud pendrive-ról boot-olni... De akkor mi az az USB device?

(#7017) csixy válasza Zs0lt (#7016) üzenetére


csixy
addikt

UEFI ? Akkor meg bootolas közben az ESC billentyűt kell böködni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#7018) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Fent volt a gépemen az ubuntu 12.10-es verzió. Windows 7 alól telepítettem wubi segítségével. Az lenne a kérdésem, hogy miután eltávolítottam a programok telepítése és törlése mappából és újraindítottam a gépet a a lehtséges operációs rendszerek között még mindig választhatónak mutatja. Ha indítanám természetesen nem indul hisz uninstaláltam. Kérdésem az hogyan távolíthatnám el onnan is?

(#7019) Zs0lt válasza csixy (#7017) üzenetére


Zs0lt
csendes tag

Nem UEFI. Ez egy ősi Asus alaplap egy asztali PC-ben.

(#7020) kispx válasza Beladon (#7018) üzenetére


kispx
addikt

(#7021) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Az egységesítés jegyében a TIR itt is életbe lépett, remélem nem gond. :)

Üdv. core2

(#7022) Beladon válasza kispx (#7020) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszönöm a segítséget probléma megoldva :R

(#7023) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Frissen telepítettem egy ubuntu 12.04-et.

Bejelentkezés után mindig feldob egy "Adja meg jelszavát a bejelentkezési kulcstartó feloldásához" nevű ablakot. Hogy lehet ezt kikapcsolni?

Van olyan köztetek, aki nvidia 8400m vga telepített már zárt drivert? Nálam zárt driver felrakása után villódzik a képernyő, egy idő után lefagy. Google keresés után láttam, hogy nem egyedi eset ennél a kártyánál. Nyílt driverrel szerencsére stabil, nem melegszik, szépek az effektek is.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#7024) lucky00


lucky00
tag

Sziasztok!

Acer E1 571-re tettem ubuntu 12.04 -et, és a boadcom wifi kártyát intel centrino 6250 +wimax ra cseréltem.
A problémám az , hogy az istennek se megy az n -es rész csak az a és b/g. 54Mb/s -nél nagyobb sebességgel nem is tudok csatlakozni. A boadcomnál legalább 72-ig fel tudtam menni. Próbáltam már mindent, de nem érek el jobb eredményt. A mindent direk nem fejtem ki, hátha valaki ugyan azt mondja csak másképp.

Üdv Néktek

(#7025) stopperos válasza lucky00 (#7024) üzenetére


stopperos
senior tag

1) Ha ilyen problémával találkoznék, akkor beraknék egy live cd-t. Megnézném, hogy úgy tudja-e az n sebességet. Ha igen akkor lsmod paranccsal kiíratnám a modulokat és lementeném. Majd mikor újra visszatértem az eredeti rendszerbe, összevetném, és megnézném, hogy mi a különbség.
2) Feltenném a linux-generic-lts-quantal csomagot, hogy a 3.5 kernel próbálkozzon, hátha abban benne van az okosabb meghajtó.
Ha ez benne volt a mindenben, akkor tekintsd tárgytalannak.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#7026) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
12.04 ubi, és az a gondom, hogy screenlets-böl indítva használok egy naptárat. De egyszer véletlenül elindítottam mégegyet.
Most minden indításkor kettő jelenik meg. Már próbáltam mindkettőt törölni, alapra állítani a Screenlet-et, de ha egyet indítok, mindig kettő indul el. Mi lehet a gond?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#7027) lucky00 válasza stopperos (#7025) üzenetére


lucky00
tag

live cd eszembe se jutott, bár, a 3.2.0.23-as kernel a hd4000 videomat se tudta igazán kezelni, viszont a tiszta rendszer okos gondolat a minden után. :R

Üdv Néktek

(#7028) MacCaine


MacCaine
őstag

Használ itt valaki Backtrack-et? Ha igen, upgrade-elte-e mondjuk az 5r1-et 5r3-ra?

(#7029) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Ubuntu 10.04 szeretném telepíteni a Asrock Z77 Pro4 alaplapra.Van benne egy külön álló Gigabyte 550TI videokártya.De amikor bebootolok elakad a telepítés.Mintha nem ismerné fel a videokártyát,levan az integrált videokártya tiltva.

(#7030) fradi81 válasza qwertly (#7029) üzenetére


fradi81
veterán

Hali

Szerintem a 10.04 már régi ehhez a vga-hoz, minimum egy 12.04-el próbálkozz.

moto g72, Ninebot d28e

(#7031) #40553216 válasza qwertly (#7029) üzenetére


#40553216
törölt tag

Másrészt a 10.04 desktopon még él 2,5 hónapot.

(#7032) lucky00 válasza lucky00 (#7027) üzenetére


lucky00
tag

Nem nem oldotta meg. semmi. pedig már 3.5-ös kernelnél járok.

Üdv Néktek

(#7033) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat,igazatok van a 10.04 elég régi de én nem szeretem a újabb ubuntu felületet és a célomnak tökéletesen megfelel a régebbi verzió is.

(#7034) quailstorm válasza qwertly (#7033) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gnome 3 fallback mode(gnome classic)? Esetleg Mint linux? Ezek alternatívák. Vagy az Unity átszabása kissé.
A 10.04 túl régi ahhoz hogy támogatott legyen, nem multimédiára és otthonra való, kiöregedett.

12.10-emen sikerült a HDD partíciós táblákat helyreállítani, most gőzerővel megy a cucc 3.7-es kernellel NV313-mas driverrel.
Megyek megnézem milyen a natív Half-Life linuxra, kb egy hetes.

[ Szerkesztve ]

(#7035) PuMbA válasza qwertly (#7033) üzenetére


PuMbA
titán

Mindenkinek megfelel a régebbi verzió, de a változást nem tudod kikerülni (90-es években ki akart mobiltelefont? Most mindenkinek van...) Nem soká vége a 10.04 támogatásának és lassan semmi új nem lesz rá (böngésző stb.).

[ Szerkesztve ]

(#7036) leslieke válasza quailstorm (#7034) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 10.04 túl régi ahhoz hogy támogatott legyen, nem multimédiára és otthonra való, kiöregedett.

Túl régi és kiöregedett: igaz!
nem multimédiára és otthonra való: totális tévedés!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7037) quailstorm válasza leslieke (#7036) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt csak az öregsége miatt mondtam, nem azért mert rossz lenne...
Csak ezt egy XP-vel lehetetlen összehasonlítani, de ha mindenáron régi gépre kell, én nem a linuxban szoktam látni a megoldást.
Az a gép amire fel akarja rakni, kb bármit visz. Akkor meg miért nem 12.10? Se frissítés, se újraoptimalizált csomagok, már csak a régi szerverek kedvéért tartják a rendszerben a lelket. Semmi értelme.

(#7038) leslieke válasza quailstorm (#7037) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az oké, hogy 10.04-et ma már felesleges feltenni, csak az indokok fele nem állja meg a helyét.

Amúgy meg a 12.10 helyett is inkább 12.04, mert utóbbi ugyanúgy LTS, mint a 10.04 volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7039) fradi81 válasza qwertly (#7033) üzenetére


fradi81
veterán

Ha a 10.04 felülete tetszik akkor mate vagy cinnamon: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#7040) quailstorm válasza leslieke (#7038) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom, én soha többet nem kérek a 12.04-ből. Alig használtam mégis tönkrevágta magát...
Linuxos megítéléssel meg még mindig rosszul állok, tekintve hogy nálam jobban megy az XP 1,4GHz-en mint a Lubuntu. Grafikus felület meg nem annyira rendszerkérdés. Igaz konkrét gnome2 nincs 12-es ubuntukra sem.

[ Szerkesztve ]

(#7041) leslieke válasza quailstorm (#7040) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha a megjelenés után használtad, érthető az összeomlás. Én ezért várok mindig 3-6 hónapot a megjelenés után. Most még többet, mert nincs kedvem a frissítéshez.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7042) stopperos válasza qwertly (#7033) üzenetére


stopperos
senior tag

próbáld az xfce felületet, én azon élek gnome2 vége óta.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#7043) chab7 válasza chab7 (#274) üzenetére


chab7
addikt

Most újra próbálgatom az ubuntut (pontosabban a xubuntut) és ez a nyavaja megint előjött. Ha lecsukom a laptop fedelet akkor szépen elsötétülfelnyitom akkor egy pillanatra bevillan az asztal és feketére vált a kijelző - miközben a háttérvilágítás megy. Ha zárolásra állítom akkor pedig a login kép villan be, de mire írnám a jelszót ugyanúgy fekete kép. Igazán ez az egyetlen idegesítő dolog van amit az ubiban most találok, de ez eléggé, mert így nem csukhazom le a fedelet teljesen mert utána csak a power gombbal ki-be kapcsolással tudom visszahozni. Mi lehet a gubanc? Video driver? Vagy valami energiakezelési probléma?
Más rendszereken (debian, fedora) rendesen működik.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#7044) quailstorm válasza leslieke (#7041) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már kinn volt a 12.10 mire összeomlott... De elég hamar felraktam mert LTS. Várni én is szoktam egy hónapot előtte.

(#7045) chab7 válasza chab7 (#7043) üzenetére


chab7
addikt

Magát a hibát megtaláltam máshol is, de a meoldást rá még sajnos nem :(

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#7046) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!

Áprilisban telepítettem a 12.04-et. 7GB-volt kompletten (Swap nincs) Csak a leg fontosabb frissítéseket tettem fel, meg pár programot. Októberben 10 Gb-volt. (természetesen 12.04 maradt) Január 27.én mentettem akkor 13Gb lett. Most meg tele van a 30 Gb-os partíció!! Home mappa csak 8 Gb. Miközben most írok, akkor is fogy a szabad terület. Hol kezdjem a keresést? Szeretném a régi kerneleket is leszedni, de az sem sikerült (synaptic-ból), Home mappában van legalább 50!! goutpotstream-xxxx mappa. Ezek mik lehetnek?
Köszönöm előre is a segítséget.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#7047) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Letöltöttem egy ubuntu 12.04 LTS x64-et, kiírtam, bootol is róla, felajánlja, hogy próbáljam, vagy telepítsem, rányomok a próbára, pörgeti a lemezt 10 percig, megáll, aztán nem történik semmi. Van egy db egérmutatóm a kijelzőn, meg egy háttérkép és csókolom.

Most akkor ezzel mi van? :D

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7048) oncsi válasza kiskaktusz (#7047) üzenetére


oncsi
őstag

Nem kompatibilis HW?? :B

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#7049) kiskaktusz válasza oncsi (#7048) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Franc tudja, de a kubi 12.04 és a lubi 12.04 is ment live cdként lemezről.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7050) MacCaine válasza oncsi (#7046) üzenetére


MacCaine
őstag

A du -h parancs lesz a barátod. Van grafikus megfelelője is, pl. a baobab.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.