Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Rimuru válasza karamblo (#18999) üzenetére


Rimuru
veterán

Display Manager, nem tudom honnan jött jonnyjoker01-nek a device mapper mikor annak nemi köze a problémádhoz.

Vigyázat, csalok!

(#19002) karamblo válasza Rimuru (#19001) üzenetére


karamblo
tag

Semmi gond. .:-) cat /etc/X11/default-display-manager ezt adja :/usr/bin/slim

(#19003) karamblo válasza karamblo (#19002) üzenetére


karamblo
tag

Vagy nem ezt kell begépelni?

(#19004) karamblo válasza karamblo (#19003) üzenetére


karamblo
tag

Hoppá, már utánanéztem. Szóval akkor néhány konfigurációs fájlt manuálisan kell szerkeszteni ahhoz hogy működjön a slim. Basszus. Más dm-et nem tudok használni openboxhoz?? :O

(#19005) karamblo válasza karamblo (#19004) üzenetére


karamblo
tag

Vagyishogy crunchbang-hez? :-)

(#19006) Rimuru válasza karamblo (#19002) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem kell félni pár config fájl átírásától. SLiM-ről részletesen. Röviden: ~/.xinitrc-t kell átírni, ilyennek kell benne lenni: exec icewm-session
Tudsz mást is használni, telepíts fel egyet, a korábbi Debian wikiben van pár példa.

Vigyázat, csalok!

(#19007) karamblo válasza Rimuru (#19006) üzenetére


karamblo
tag

Ok, köszi. Lehet, belevágok. Ha mégsem, és felteszek egy másikat, akkor a slimet elötte természetesen törölnöm kell, ugye?

(#19008) Rimuru válasza karamblo (#19007) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem kötelező törölni, a lényeg hogy csak az egyik DM daemonja legyen engedélyezve.

Vigyázat, csalok!

(#19009) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Ma szétszedtem a gépemet, kicseréltem a tápot, és a videókártyát. Cseréltem processzor-pasztát, és letakarítottam a ramlábakat is. Eddig nem jött elő a múltkori hiba: [link]
De még előjöhet. Okozhatja az, hogy van 4 púpos kondi az alaplapon?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#19010) lev258 válasza szoke12 (#19009) üzenetére


lev258
veterán

4 púpos kondi elég sok dolgot okozhat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19011) szoke12 válasza lev258 (#19010) üzenetére


szoke12
őstag

akkor a héten cserélem...

másik kérdésem: Volt régen egy rendszer a gépen, amihez lértehoztam egy külön partíciót a home könyvtár részére. d közben újratelepítettem a rendszert, és nem nyúltam az adatok miatt a home-hoz. Csakhogy az új rendszer már nem kezeli sajátjaként a külön home-ot, mert magának kreált egyet. Hogy tudom megoldani, hogy azt a home-ot használja, amit a régi rendszer?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#19012) lev258 válasza szoke12 (#19011) üzenetére


lev258
veterán

Telepítéskor kellett volna megadni, bár utólag is lehet. Viszont a jelenlegi beállításfájlokat is át kellene rá rakni, illetve odafigyelni, hogy a rajta levő régiek nehogy bekavarjanak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19013) ubyegon2 válasza szoke12 (#19011) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van valami praktikus oka, hogy a régi /home most fontosabb lett a mostani működő rendszer stabilitásánál?
Szerintem most hagyd, az új meghajtóra majd már úgy telepíted, ahogy akkor célszerű! :)
Tényleg még a héten kéne új alaplapot venned! :K Nem vicc.

(#19014) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

Sok-sok google keresés után nagy nehezen sikerült végre Linux alatt is beüzemelni a TV-tuner kártyámat. DE csak félig. a TvTime programot telepítettem de nincs hang... Istennek sem tudom beállítani, túrtam a netet, próbátam sok mindent és semmi.

a kártya:

02:05.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7131/SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d1)

Azt tudni kell, hogy a hangot a PCI sínen keresztül küldi ki nem kell semmilyen vezetékkel sem összekötni a tunert meg a hangkártyát. Windows alatt simán megy minden, de ezalatt az ubunu fork alatt nem. (Elementary, Ubuntu 12.04-es alap, bocs hogy itt kérdem meg, de a saját topic kicsi ezt meg szerintem többen olvassák)

--- N/A ---

(#19015) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy vezeték nélküli egeret, valami Omega márkájú.
Lényeg, hogy nem működik, hogyan lehet bele életet lehelni?

Köszi!

u.i.: elemet raktam bele :)

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#19016) lev258 válasza adyh (#19015) üzenetére


lev258
veterán

A gépbe menő vevő működik, mit mond az lsusb meg esetleg a dmesg róla (ha hosszú, pastebin-re másold)?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19017) adyh válasza lev258 (#19016) üzenetére


adyh
tag

Nos ezt a pastebin-t nem használtam még, bemásoltam, kaptam egy ilyen embed kódot: r16XyPci
dmesg-re kaptam azt

a vevő elvileg működik, windowsos gép felismeri, igaz azzal sem működik

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#19018) lev258 válasza adyh (#19017) üzenetére


lev258
veterán

Na kezdjük az elején. Csatlakoztatod a vevőt (vársz pár másodpercet), majd dmesg, illetve lsusb. Amit adtál, abban én egy usb-s mouse-t láttam, de csak rövid ideig. Próbáltad már a hub nélkül?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19019) adyh válasza lev258 (#19018) üzenetére


adyh
tag

Köszi, de most el kell mennem, még a napokban visszatérek ha nem oldódik meg

üdv

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#19020) fredooo


fredooo
csendes tag

LINUX MINT 17 LTS egy zseni módjára:

Az ubuntu és deriváltjaiból általában csak LTS verzót szabad használni, mert azokban törekedtenek leginkább a stabilitásra és csak az támogatott öt évig. Még a google is lts megjelenések időpontjaihoz igazítja a hardver vásárlásait.

Miután feltelepítettétek nyissátok meg a terminalt majd írjátok be ezeket (copy paste):

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8

sudo add-apt-repository ppa:cinelerra-ppa/ppa

sudo add-apt-repository ppa:klaus-vormweg/ppa

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa

sudo add-apt-repository ppa:canonical-kernel-team/ppa

sudo add-apt-repository ppa:alexx2000/doublecmd

sudo add-apt-repository ppa:gstreamer-developers/ppa

sudo add-apt-repository ppa:cdemu/ppa

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa

sudo add-apt-repository ppa:transmissionbt/ppa

sudo add-apt-repository ppa:deluge-team/ppa

sudo add-apt-repository ppa:banshee-team/ppa

sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3

sudo add-apt-repository ppa:yorba/ppa

sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/next

sudo add-apt-repository ppa:n-muench/programs-ppa

sudo add-apt-repository ppa:stebbins/handbrake-releases

sudo add-apt-repository ppa:nathan-renniewaldock/xbmc-stable

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/themes

sudo add-apt-repository ppa:jon-severinsson/ffmpeg

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-audio-dev/alsa-daily

sudo add-apt-repository ppa:rvm/smplayer

sudo add-apt-repository ppa:w-rouesnel/openssh-hpn

sudo add-apt-repository ppa:whoopie79/trusty

sudo add-apt-repository ppa:malcscott/bind9.9

sudo add-apt-repository ppa:mathieu-tl/nm

sudo add-apt-repository ppa:ravefinity-project/ppa

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa <- CSAK NVIDIA kártyásoknak, de azt ajánlom mert az NVIDIA-nak vannak a legjobb linuxos driverei)

sudo add-apt-repository ppa:videolan/stable-daily

sudo add-apt-repository ppa:tehnick/tehnick

sudo add-apt-repository ppa:mc3man/trusty-media

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java

sudo add-apt-repository ppa:stebbins/handbrake-snapshots

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-security/ppa

sudo add-apt-repository ppa:strukturag/libde265

sudo add-apt-repository ppa:mc3man/mplayer-test

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-sdk-team/ppa

sudo add-apt-repository ppa:apparmor-upload/apparmor-2.8

sudo add-apt-repository ppa:nemh/systemback

sudo add-apt-repository ppa:audacity-team/daily

sudo add-apt-repository ppa:pidgin-developers/ppa

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/gnome3

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-unity/daily-build

Terminal:

sudo apt-get update

sudo aptitude upgrade

Majd: sudo apt-get install adobe-flash-properties-gtk adobe-flash-properties-kde libattica0.4 libdlrestrictions1 libkcmutils4 libkdecore5 libkdeui5 libkemoticons4 libkidletime4 libkio5 libkparts4 libkprintutils4 libkutils4 libsolid4 libstreamanalyzer0 libstreams0

Majd:

sudo apt-get purge openjdk*

sudo apt-get purge icedtea-* openjdk-*

sudo dpkg --list | grep -i jdk

sudo apt-get update

sudo apt-get install oracle-java7-installer

Újraindítás

Ha van a linux mintes frissítőben frissítés azt telepítsétek.

Az alsó panelen jobb klikk tulajdonságok tájolás és fenn

majd jobb megint jobb klikk de mostmár a felső panelen és új panel és lesz két paneletek alul és felül.

A felső panelen bal oldalon amit ott láttok, azt szintén jobb klikkel oldjátok fel a zárolást és ugyanezzel a módszerrel távolítások el.

Majd jobb klikkel a felső panelen ammennyire lehet a legszélén hozzáadás a panelhez Menü egy egyéni menüsort kiválasztjátok és hozzáadjátok. Majd jobb klikk és zárás a panelhez.

Az alsó menüsoron bal oldalon a legszélén a felsorolt módszerrel a Munkaterület váltót. Szintén az alsó müsoron jobb aldalon a legszélén adjátok hozzá az ablaklita menüt.

Most jön a legfontosab, a linux kernel, mivel az az egész rendszer lelke mivel monolitikus kernel szinte minden meghajtóprogram benne van és ha valamit nem jól csináltok akkor a következő újraindításkor el sem fog indulni.

A felső panelen adminisztráció/synaptic csomagkezelő (jelszóbeírás). Keresés.

beírjátok linux 3.13.0-37 és amit ott talátok azt kijelöitek teljes eltávolításra és törlitek úgy hogy rákattintotok és alkalmaz.

Majd beírjátok a keresésbe hogy linux 3.13.0-42-lowlatency és amit kiad azt mind telepítitek (jobb klikk telepítés/alkalmaz) Azért KELL 32 bites kernelt alkalmazni mert a 32 bites linux kernel tartalmazza a pae technológiát ami megszünteti a 4 GB-os memória limitet és és a low latency (alacsony válaszidőt) ami pont a a pae kernel hibája és azt szünteti meg. Így jobb is, kompatibilasabb is (mondjuk a wine-vel is többek között).

Újraindítás.

Rendszer/Adminisztráció/Szoftverforrások/

Bepipáljátok a Getdebet és az új csomagtároló hozzáadása menüpontban beíjátok:

deb http://archive.getdeb.net/ubuntu trusty-getdeb games

és ok.

Majd Rendszer/Adminisztráció/Synaptic.

beírjátok nvidia 346 és amit kiad azt mind telepítitek. Opcionálisan telepíthető még az abode-flash-properties-gtk

Hogy úgy nézzen ki mint a legendás 10.04-es ubuntu: synaptic

ambiance-color hunanity-icon-theme ubuntu-mono

majd rendszer/beállítások/megjelenés: ambiance-orange

Újraindítás

Synaptic:

ubuntu-restricted-extras libavcodec-extra-54 libavcodec-extra ffmpeg mencoder gstreamer0.10-libde265 opus-tools lame vpx-tools alsa-source alsa-oss faac

telepítsétek

majd töltsétek le innen:

http://www.free-codecs.com/download/Nero_AAC_Codec.htm

az nero aac codecet és amit a linuxos mappában talátok azt másoljátok be a következő módszerrel:

terminal:

gksu caja (jelszó)

fájlrendszer /usr/bin/

és bemásoljátok.

Majd újra terminal és:

git clone git://source.ffmpeg.org/ffmpeg.git ffmpeg

letölti a napi frissítésű ffpeget azt a saját mappából kiteszitek az asztalra.

majd beírjátok hogy cd, és behúzzátok a mappát terminalba.

/home/felhasználóneved/Asztal/ffmpeg/configure --disable-yasm

enter

majd: make

enter

majd: sudo make install

Mivel a linuxos rendszerek nagyon kevésbé támadhatók kártevők által, a védekezés más formájára kell törekedni. Ennek az egyik módja a vpn. Ez az egész internetes forgalmat egy magánhálózaton keresztül titkosítja. Mivel a linux alapértelmezett a pptp protokollt már a kifejlesztése után a harmadik napon feltörték így ezt nem célszerű használni. Ezért nyissátok meg a terminalt és írjátok be hogy pptp és mind töröljétek.

Az openvpn tökéletes magánhálózatot hoz létre, de egy nagy hibája van mivel különálló alkalmazás, sokkal jobban terheli a rendszert mint az sstp. Az sstp microsoftos fejlesztés amely állítólag az sstp kifejlesztésénél összejátszott az amerikai nemzetbiztonsággal (NSA), de mivel a linuxos közösség nem olyan hülye hogy ezt megtegye, az sstp célszerűbb használni. Tehát ugyanebben a synapticba írjátok be sstp és amit kiír azt telepítsétek.

Illetőleg ezt írjátok be a terminalba, ami megerősíti az alapértelmezett iptables linuxos tűzfal védelmét:

Syn flood elleni védelem:

sudo iptables -A FORWARD -p tcp --syn -m limit --limit 10/s -j ACCEPT

###Portscan elleni védelem:

sudo iptables -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,ACK,FIN,RST RST -m limit --limit 10/s -j ACCEPT

### Ping-flood elleni védelem:

sudo iptables -A FORWARD -p icmp --icmp-type echo-request -m limit --limit 10/s -j ACCEPT

Töltsétek le innen az asztalra:

https://www.openssl.org/source/

openssl-1.0.1j.tar.gz

bontások ki és terminal:

megint

cd és beemeled a terminalba

/home/felhasználóneved/Asztal/openssl-1.0.1j/config

majd:

make

majd sudo make install

újraindítasz

A wine telepítése a következő módon zajlik:

terminal:

sudo apt-get install wine1.7

sudo apt-get install winetricks

Majd a winetricksben válaszd a default wineprefixet és az install fontból a corefontot és telepítsd. Majd bármit az install a Windows Dll or componentből. Mondjuk az xvidet. Ezért azért van szükség mert csak így lehet a MATE felületen teljesen Gnome 2 kinézetre állítani a wine-t és ehhez a következő parancsra van szükség az xvid telepítése után:

ln -s ~/.config/menus/applications-merged ~/.config/menus/mate-applications-merged

Újrainídás és kész és lesz egy olyan linuxotok, mint senki másnak.

(Még valami, az itteni közösségből Kendeket tisztelem a leginkább)

[ Szerkesztve ]

(#19021) Cyrin válasza fredooo (#19020) üzenetére


Cyrin
addikt

Így lesz a mint-ből disznósajt linux...:-)

(#19022) fredooo válasza Cyrin (#19021) üzenetére


fredooo
csendes tag

Az unitys tárolót csak akkor vegyétek fel ha ubuntut és nem linux mintet használtok, mert az mindig az ubuntus unity fekületét frissíti a legújabbra.

(#19023) BoB válasza Cyrin (#19021) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem aki "LTS" kiadású disztrót használ hogy aztán mindenből felvegye a daily tárolókat, nagyon eltévedt. Ez a disztrószédelgés nem a váltogatás ;]

Többi részhez nem is akarok hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19024) lev258 válasza fredooo (#19020) üzenetére


lev258
veterán

Rokonok vagytok? (franzts: [link])
Miért kell két topic-ba is beleírni?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19025) Kendek válasza fredooo (#19020) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az LTS rendszerek valóban stabilabbak lehetnek önmagukban, és persze hosszabb távon támogatottak. De ez a rengeteg külső tároló eléggé belerondít ebbe a képbe. Mármint hogyan lenne stabilabb ha ugyanúgy újabb - visszaportolt, külsőleg támogatott és kevésbé tesztelt - csomagokat használsz? Nyilván egy-két PPA belefér ha valami nincs bent a tárolóban, de alapból még a kernel frissítésével sem kell törődni, csak ha valódi indok van rá. Az LTS rendszer stabilitását a jól bejáratott stabil rendszermag is adja. Idővel persze adnak az LTS-ekhez újabb kerneleket az újabb hardverek támogatása miatt, de azokat tesztelik a későbbi - LTS-ek közötti - kiadásokban.
Mivel ezek a rendszerek már öt évig támogatottak, még a PPA-kban sem lesznek hozzájuk végig friss csomagok. Ennyi idő baromi hosszú a számítástechnikában, az újabb szoftverek egyszerűen már majd nem lesznek kompatibilisek a túl régi rendszerekkel (nyilván ezért érdemes lehet újabb LTS-re váltani).
Meg őszintén szólva nem is tudom, hogy ezt most pontosan miért írtad be, vagy legalábbis miért így. Az rendben van, hogy neked ez így bejön, de nyilván senki sem fogja mindezt utánad csinálni úgy ahogy írod, akármennyire is zseniális. Én speciel egyáltalán nem ilyen rendszert használok, márpedig a leírásod eléggé specifikusan megmondja, hogy mit is kéne csinálnom, hogy pontosan ugyanolyanom legyen mint neked (nemhogy senki másnak). :)

(#19022) fredooo: Frankó, de az újabb nem mindig jobb vagy stabilabb. Mégis miért jó az ha a Unity mindig a legújabbra frissül? Főleg daily build??? :Y

<-ƘƘ->

(#19026) szundybence


szundybence
aktív tag

Komolyan mondom mérges vagyok!

Frissítek, angolra vált a Firefox. Tudom-tudom firefox-locale-hu csomag telepít. Magyarra vált. Aztán megint frissítem az ubuntut, megint angol a Firefox. Miért kell ezt csinálni? :F :F :F

Miért kell elrontani azt ami már egyszer jó volt? :F Tudom-tudom, az egész ubi ingyen van, de akkor is mérges vagyok az ilyen rotom-bontom dolgokért! :W :W :W

Meg lehet ezt csinálni valahogy véglegesre?

(#19027) Kendek válasza szundybence (#19026) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, én ezzel a jelenséggel még nem találkoztam, és ahogy nézem nincs is semmi olyan ami indokolná, hogy a Firefox (vagy egyéb más csomag) frissítésekor automatikusan eltávolítódjanak a nyelvi csomagok.
De akkor ezek szerint azt mondod, hogy miután kiadtad ezt a parancsot:

sudo apt-get install firefox-locale-hu

Ezek közül valamelyik el is távolítaná?

sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get autoremove

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#19028) szundybence válasza Kendek (#19027) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nem mondom azt, mert fogalmam sincsen mi történik amikor a Systemback programoddal frissítek. A lényeg, hogy a "gyári" Firefoxot használom a Xubuntu 14.04.1-et. Azzal járok így. De nem elejétől. Egy jó darabig ez nem volt. Frissült szépen minden, a Firefox is magyar volt. Aztán egyszer bejött ez a bolondéria. Fogalmam sincsen semmiről. Én itt kérdezek, nem állítok. Ha mondod, hogy mit nézzek meg, azt megnézem és beírom ide, de magamtól ennél többet nem tudok csinálni. Tudsz segíteni?

(#19029) lev258 válasza szundybence (#19028) üzenetére


lev258
veterán

Mit jelent az, hogy a Systemback-kel frissítesz?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19030) szundybence válasza lev258 (#19029) üzenetére


szundybence
aktív tag

Belépek és van egy ilyen menüpontja. Azzal frissítek.

(#19031) Kendek válasza szundybence (#19028) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezeket a parancsokat kéne megnézni (ezért írtam őket), hogy a kiadásukkor elakarják-e távolítani ezt a nyelvi csomagot. Ha nem, akkor jó kérdés, hogy mi szedi le. Itt megnézheted, hogy a Systemback sem végez különösebb varázslatot, csak keress rá a supgrade szóra. :)

<-ƘƘ->

(#19032) szundybence válasza Kendek (#19031) üzenetére


szundybence
aktív tag

Egyik se szedte le a firefox magyarítását. Viszont amire azt mondod, hogy azt megnézhetem, azt meg is nézhetem, akkor se látok semmit. :DDD

(#19033) Kendek válasza szundybence (#19032) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pedig a forrásból szépen kivehető, hogy mit csinál mikor rendszert frissít. :D
De arra akartam utalni, hogy csak simán az apt-get van használva a Systembackben is (azokat az utasításokat csak látod :) ), vagyis ha ezek a parancsok nem szedik le (persze nem is kell nekik), akkor nem tudom, hogy miért távolítódik el.

<-ƘƘ->

(#19034) szundybence válasza Kendek (#19033) üzenetére


szundybence
aktív tag

"akkor nem tudom, hogy miért távolítódik el"

Hát ha már te sem tudod, akkor ennek valószínűleg nincs is megoldása. De miért csak nálam jelentkezik a hiba? Esetleg valami alkalmazás csinálja? Netán vírusom van? Vagy mi lehet? :F

Most kedvet kaptam ehhez a progihoz. Ismeritek?

Hát ez nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#19035) God Vazzeg válasza szundybence (#19034) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Tárolóban bent van ha jól emlékszem, synapticból telepítsd!

(#19036) szundybence válasza God Vazzeg (#19035) üzenetére


szundybence
aktív tag

Hogyan keressem? Mert a Comodo szóra nem érkezik találat.

Egyébként mi van, ha a figyelmeztető tábla ellenére mégis telepítem? Mondjuk élből nem mertem megcsinálni, de azért furdalja a kíváncsiság az oldalamat. ;]

Neked fenn volt? és talált is valamit?

[ Szerkesztve ]

(#19037) God Vazzeg válasza szundybence (#19036) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Tényleg, ez furi, lehet rosszul emlékszem, de nekem fent volt, ment is rendesen..

(#19038) lev258 válasza szundybence (#19034) üzenetére


lev258
veterán

Mit mond a Részletek? Amúgy nem, nem egy angol róka vírust kaptál el. :P

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19039) szundybence válasza lev258 (#19038) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ezt:

"Lintian check results for /home/zebralo/Letöltések/cav-linux_1.1.268025-1_i386.deb:
E: cav-linux: maintainer-address-malformed comodo <comodo@comodo-OptiPlex-330>"

Amúgy nem, nem egy angol róka vírust kaptál el. :P

Honnan tudod ilyen biztosra? És ha pedig pont de? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19040) lev258 válasza szundybence (#19039) üzenetére


lev258
veterán

Valószínűleg semmi komoly. Ha nagyon fel akarod rakni, engedd.
Akkor nekem magyar róka vírus van (nem akar elromlani, bár én a rendszer frissítési opcióját használom mindig). :D

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19041) God Vazzeg válasza szundybence (#19039) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Felment elsőre :F

(#19042) szundybence válasza God Vazzeg (#19041) üzenetére


szundybence
aktív tag

Dehogy! Nem mertem. Talán valaki komolyabb szakértelemmel megáldott ember felrakhatná, aztán majd referál, hogy mit ba* rontott el a gépén? ;]

(#19040) lev258: bár én a rendszer frissítési opcióját használom mindig

Mire akarsz ezzel célozni? :F

[ Szerkesztve ]

(#19043) lev258 válasza szundybence (#19042) üzenetére


lev258
veterán

Még sosem jutott eszembe a Systemback-kel csinálni a frissítést. Bár Kendek kolléga tudásában és munkájában mindenekfelett megbízok.
Itt nem kell minden bokor mögött vírust látni, bár a természetes kétkedés és gondolkodás nem árt itt se.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19044) szundybence válasza lev258 (#19043) üzenetére


szundybence
aktív tag

Rendben, így mindjárt más.

(#19045) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Egy ideje nem kovetem a linuxos 3D driverek fejlodeset.

Meg ma is all, hogy NVIDIA kartyat erdemes venni inkabb Linux ala?
Milyen a radeon kartyak teljesitmenye windowshoz kepest? (csak a gyartoi erdekel most, az open source lenyegtelen)

(#19046) lev258 válasza n0_gAboR (#19045) üzenetére


lev258
veterán

3D-t tekintve az Nvidia driverei a legjobbak. Az AMD drivereire azt mondják ma is, hogy bug-osak és ez nagyjából megfelel a Windows-os driverének. Hasonlóan a teljesítmény is. Bár nem kérted, de az utóbbihoz meg kell említeni a nyíltat is (jelenleg nagyjából a teljesítmény 70%-a a gyártóinak), ugyanis az AMD most nagy erőfeszítéseket tesz a nyílt driverért is, a legújabb kártyákhoz már a Catalyst is nyílt alapokon fog menni, erre épül rá. Idővel ezt a kettősséget (gyártói és nyílt) is meg akarják szüntetni, bár ez még odébb lesz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19047) karamblo


karamblo
tag

Sziasztok. Kérdésem az volna, hogy miképpen lehetne a monitort monokrómmá, feket-fehérre váltani?

Van erre valamilyen program, vagy ha lehet is, csak hardveres mókolással?

(#19048) lev258 válasza karamblo (#19047) üzenetére


lev258
veterán

Talán: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19049) karamblo válasza karamblo (#19047) üzenetére


karamblo
tag

Olyasmire gondolok, amit az orosz fejlesztésű YOTA-mobiltelefonokon alkalmaznak.

(#19050) #40553216 válasza Kendek (#19027) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az autoremove eltávolítja. A Synapticban folyamatosan felesleges, eltávolíthatóként van jelölve pár hete.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.