Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) lev258 válasza lionhearted (#16997) üzenetére


lev258
veterán

Valami olyasmi. A helyzet az, hogy a LibreOffice (korábban OpenOffice) az open document format-ot helyezte előtérbe, később elkezdték támogatni a Windows-os formátumokat is. Ekkor még nem is volt hivatalos szabvány a Microsoft részéről. Mikor kiadták a szabványt (több ezer oldal), sok dolgot újra kellett írni, átdolgozni a dokumentumok kezelését ellátó motorban. Ez ma is tart, elég sok anyagot kell átnyálazni. A Kingsoft viszont eleve úgy indult, hogy a Microsoft szabványait támogassa, erre építették fel az egészet. Ez a magyarázat a kérdésedre.
És persze ott a Microsoft hozzáállása is a saját dolgaihoz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17002) #19617792 válasza lev258 (#17001) üzenetére


#19617792
törölt tag

hogy még két MS Office között sem lehetünk biztosak egyáltalán megnyílnak-e az MS Office-szal készített doksik. ;]

(#17003) Syl válasza Fritz Teufel (#16987) üzenetére


Syl
nagyúr

Jól összeszedett írás, grat! :C

>Ha ráérzel az ízére, kifejezetten élvezetes a használata és egy idő után akár igényelni is fogod azt, hogy minél mélyebben átlásd a dolgokat.

És egyben hányinger fog kerülgetni ahányszor vindóz elé ülsz ;)

Megjegyzem, én a dropboxot csak simán sudo apt-get install nautilus-dropbox utasítással szoktam telepíteni. Vagyis benne van a szoftverközpontban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17004) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok.
Két monitort használok a PC-mhez. Hogy tudnám meghatározni, hogy ha megnyitok egy programot, akkor az melyik monitoron nyíljon meg?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17005) kertsa válasza Syl (#17003) üzenetére


kertsa
senior tag

És egyben hányinger fog kerülgetni ahányszor vindóz elé ülsz ;)

3 hónap Kubuntu után eljutottam ide :)

(#17006) sz.balazs.95 válasza kertsa (#17005) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem elég volt hozzá pár nap. :D
(bár ez elsősorban az XP-re vonatkozik. a Vistától felfele már elfogadhatóbb, bár vannak benne alapvető hiányosságok/hibák, amik elég zavaróak tudnak lenni.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17007) kertsa válasza sz.balazs.95 (#17006) üzenetére


kertsa
senior tag

Win8-ról váltotam ;) olyannyira, hogy már csak linux van a gépen...

[ Szerkesztve ]

(#17008) Syl válasza sz.balazs.95 (#17006) üzenetére


Syl
nagyúr

Két éves történet:
Akkor még vindózoztam itthon (win7). Éjjeli bagoly volnék, gyakran 2-3 óráig is filmezgetek. Na egyszer megviccelt a vindózápdét. A film közepén (ha jól emlékszem valami frankó horror volt) szó nélkül újraindította a gépet. Ha, ekkor majdnem szétvertem az egész gépet ;]

Pár hónapja:
Szintén éjjeli filmnézés (immáron linuxon, nyugodtságban), egyszer csak ordítás a másik szobából. A lányom éppen valami online hentelős játékot nyomott, amikor "intézkedett" a vindózapdét :U

Mert ugye a kis figyelmeztető üzenetet a gép újraindításáról csak a desktopon jeleníti meg, film/játék fölé már nem rajzolja ki.
Persze, tudom hogy át lehet állítani a windows update működését, de ez az alapértelmezett módszer igazi gyilkos kis tetű.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17009) #19617792 válasza Syl (#17008) üzenetére


#19617792
törölt tag

8-on már ilyen nincs. ja de, 2 napig skippeli, de utána ha meggebedsz se tudod skippelni. :D és ofc restart előtt, közben, után is telepít de vagy az örökkévalóságig, de hogy mit szerintem még maga se tudja.

(#17010) Syl válasza #19617792 (#17009) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos ismerem. Van a családban egy nyócas laptop. Amit persze időnként át kell néznem, frissítéseket telepítenem. Amíg a win8 feltelepít 2-3 frissítést, addig egy másik gépen komplett linux környezetet telepítek/állítok be :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17011) #19617792 válasza Syl (#17010) üzenetére


#19617792
törölt tag

ha nem SSD-s a cucc, akkor még forgathatsz is hozzá egy kernelt és még egy kávéra is marad idő. :D

[ Szerkesztve ]

(#17012) sz.balazs.95 válasza kertsa (#17007) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az jó, mert én meg épp azt tervezem, hogy a desktopon a lekalózolt win 7-et (nem vagyok rá büszke, de na...) windows embedded 8-ra cseréljem, mellyel együtt a Linux-ot kiköltöztetném egy notira. :D

Azért pont embedded, mert 27k a licenc, illetve 6hónapra kapok ingyenes licencet.
egyébként erre azért van szükség, mert Windowst kizárólag játékra használok, illetve használnék, csak semmi kedvem ide-oda bootolgatni. illetve ha csak fórumozok, vagy LibreOffice-szal bűvészkedek, oda elég egy noti, ami ráadásul kevesebbet is fogyaszt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17013) BoB válasza Syl (#17008) üzenetére


BoB
veterán

Ááá, nekem a kedvencem hogy nálunk még mindig van xp, és az update automatára van beállítva. Prezentáció közben feljön a kis ablak (érted, embereknek tartasz előadást), hogy 10 perc múlva leáll í gép, ments el mindent :C

És nem tudod kilőni mert rendszergazdai jogosultság kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17014) #68216320


#68216320
törölt tag

Ubuntu 14.04-et használnék. A skype nem indul, gondolom 32bites lib-eket akar a hd3000 vga-hoz.

peachman@pm-linux:~$ skype
skype: error while loading shared libraries: libGL.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

Optimus-os a gépem, bumblebee fent van, optirun-al indul. Alap VGA-val viszont nem. Mi lehet a gond?

(#17015) Syl válasza BoB (#17013) üzenetére


Syl
nagyúr

Pendrive be, linux telepít, problem solved ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17016) Fritz Teufel válasza #68216320 (#17014) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Első próba:

sudo apt-get install ia32-libs

Ha nem segítene, akkor:

sudo add-apt-repository ppa:bumblebee/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install virtualgl

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#17017) #68216320 válasza Fritz Teufel (#17016) üzenetére


#68216320
törölt tag

Első próba:

sudo apt-get install ia32-libs

sudo apt-get install ia32-libs
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
ia32-libs csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el
De az alábbi csomagok helyettesítik:
lib32z1 lib32ncurses5 lib32bz2-1.0

E: „ia32-libs” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziója

Nem nyert sajnos! Hogy a túróba lehet feltenni 32bites libeket?
lib32z1 lib32ncurses5 lib32bz2-1.0 lenne???

[ Szerkesztve ]

(#17018) lev258 válasza #68216320 (#17014) üzenetére


lev258
veterán

Ezt olvasd át: http://askubuntu.com/questions/299787/skype-4-2-in-ubuntu-13-04-wont-open-in-nvidia-optimus-laptops
Amúgy at Intel VGA-dat most is kezeli a rendszer gond nélkül.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17019) lev258 válasza #68216320 (#17017) üzenetére


lev258
veterán

Kissé változott a helyzet, az utóbbi időben az ia32-libs mint olyan, megszűnt. Egyszerűen a csomagokokból kell feltenni a megfelelő acrhitektúrára valót. Lásd az előbbi válaszomat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17020) #68216320 válasza lev258 (#17019) üzenetére


#68216320
törölt tag

Későn olvastam a bejegyzésedet, de egy megoldással sikerült elindítani.

Ez alapján feltettem a 32bites csomagokat. A leírásban raring van, de precise verziót találtam csak.
Most indul a skype.

Update:
Sajnos gond van, mert most az optirun-al nem indulnak a programok.

optirun skype
[ 424.469098] [ERROR]Cannot access secondary GPU - error: [XORG] (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA GPU at PCI:1:0:0. Please

[ 424.469177] [ERROR]Aborting because fallback start is disabled.

[ Szerkesztve ]

(#17021) #68216320 válasza #68216320 (#17020) üzenetére


#68216320
törölt tag

Javítva, működik :)

(#17022) lordjancso válasza lionhearted (#16959) üzenetére


lordjancso
senior tag

Még egy kérdés.
Mi van akkor, ha nem húzom le a Windowsos vinyókat, csak átállítom a bootot arra a vinyóra, amire a Linuxot szeretném tenni?
Tehát kötelező lehúzni az összes vinyót és csak a Linuxos legyen rádugva, vagy ez tök mindegy?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17023) N0zer0 válasza Syl (#17008) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ilyen Windows 7 alatt nekem is volt, épp online henteltem egy fps game-mel, erre egyszer csak újraindult a gép, és az addigi fasza statjaim jól elvesztek. Mikor töltötte be a bejelentkező képernyőt a Windows ott írta, hogy a frissítések telepítése történik. Valóban, pont akkor cikkezett erről a hwsw is, hogy az új Win update újraindítja a gépet. Jó gyorsan összeemlegettem bizonyos női felmenőiket egy bizonyos ősi mesterség űzésével is. Ilyen egy baromságot kitalálni. Még jó, hogy nem értékesebb adatok vesztek el.

[ Szerkesztve ]

(#17024) lionhearted válasza lordjancso (#17022) üzenetére


lionhearted
őstag

Természetesen lehet így is telepíteni (nem kell a bootot HDD-re rakni, hiszen a telepítő médiát kell meghívni úgy is...)
Csak kevesebb a hibalehetőség, nincs véletlen formázás, stb. Jobban kell figyelni arra is, hogy melyik vinyóra kerül majd az indító rekord.

FYI:
Az alaplap csatornaszáma alapján kerülnek kiosztásra az sda/sdb/sdc jelölések.

Tegnap még működött...

(#17025) lordjancso válasza lionhearted (#17024) üzenetére


lordjancso
senior tag

Rendben, akkor lehúzom a biztonság kedvéért.

Ezt viszont nem értem: FYI: Az alaplap csatornaszáma alapján kerülnek kiosztásra az sda/sdb/sdc jelölések.
Kifejtenéd bővebben? :) Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17026) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Kettő dologban kérném a segítségeteket.
Szeretnék csatlakozni openvpn -en keresztül a freevpn.me -hez, de hiába, nem tudok.
Gép: uname -a k52jt asus Linux IDDQD 3.13.0-32-generic #57-Ubuntu SMP Tue Jul 15 03:51:08 UTC 2014 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
Sajnos csak a grafikus felülethez értek...
Próbáltam már ezt próbáltam az openvpn-as -t a sima openvpn-t. Előbbit el sem tudtam érni, a középsőt se, a legutóbbi pedig parancssoros... :B
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
A másik: fejjel lefele van a webkamera a viber-ben.
Próbálkoztam

Köszönöm a segítséget! :R

(#17027) lionhearted válasza lordjancso (#17025) üzenetére


lionhearted
őstag

Így a SATA erában ugye a portok meg vannak számozva, 0-3/5/7, általában párosan, de néha még ez sem. Mindegy. Szóval ami a legkisebb számú portra van dugva, az lesz linux alatt az sda eszköz. Ennek a partíció az sda1-4. Tipikusan legacy MBR rendszerben gondolkozva, 4 primary lehet, ha van extended partíció az automatikusan az 5-ös számot kapja, rajta a logikai partíciók pedig az afölöttieket.
Indításkor ezzel viszont nem lesz gond, hogy a bedugott eszközök miatt esetleg átsorolódik mondjuk sdb-re, mert a GRUB-ban nem így történik újabban az elérés, hanem egy egyedi azonosító alapján (UUID), ami minden partíció sajátja, egyedi, független a porttól, de még a számítógéptől is. : )

Tegnap még működött...

(#17028) tvamos


tvamos
nagyúr

Nahat a lecsukott raring repo problemamat (Peppermint 4) sikerult megoldani ez alapjan:
sudo sed -i 's/raring/saucy/g' /etc/apt/sources.list
sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get upgrade
Nekem ez igy teljesen OK, saucy repoval.
Csak azert irtam, ha valaki masnak is az a gondja, hogy az ujabb, 14-es Ubi alapu disztrok nem mennek a gepen.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17029) _Dumber_ válasza tvamos (#17028) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ez alapján te felraktad a 14.04-et.
A dist-upgrade legalábbis azt jelenti

(#17030) lordjancso válasza lionhearted (#17027) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hmm.. Azt hiszem értem, hogy mire gondolsz.
Egyébként sikeresen feltelepült a rendszer, működik párhuzamosan a két operációs rendszer. Ezt a hozzászólást már Linux alól írom. :)

Az 1TB-s HDD-t két partícióra szedtem, két darab 500GB-sre. Plusz panaszkodott, hogy kellene neki swap partíció, arra hagytam durván 250MB-t.
Az sda1 a primary durván 500GB, sda4 secondary, ami szintén durván 500GB és azt hiszem, hogy sda5 a swap partíció. Jól csináltam így?
Továbbá a primary-t a /-re mountoltam, a secondary-t a /usr-re. Fura, hogy nem látom külön a partíciókat, mint a Windows-on, de majd megszokom remélhetőleg.
Gondolom akkor ezt az egészet úgy kellene elképzelni, hogy amit a /usr-be teszek állományokat, azok fognak megmaradni, ha újratelepítem a Linux-ot és a secondary partíciót újra a /usr-re fogom mountolni?

Ja és még egy, hogyan tudom a GRUB-ot módosítani?
Azt szeretném elérni, hogy minden "felesleges" opciót kivennék belőle, csak a Linux-ot és a Windows7-et hagynám benne és a Win7-et szeretném defaultra, hogy 15 másodperc után induljon el.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17031) lev258 válasza _Dumber_ (#17029) üzenetére


lev258
veterán

Az nem az. Új disztribúciót a do-release-upgrade-del "csinálsz".

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17032) lev258 válasza lordjancso (#17030) üzenetére


lev258
veterán

Swap akkor kell, ha viszonylag kevés a memória, vagy hibernálni akarsz. Embere válogatja, nálam 2GB. /usr-t még sosem tettem külön partícióra, a /home-ot szokás.
Utolsó kérdésre: pl. Grub customizer.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17033) lordjancso válasza lev258 (#17032) üzenetére


lordjancso
senior tag

Áhh igen, a /home -ot akartam írni, csak szokni kell, hogy a /home -ban vannak a felhasználók könyvtárai.

Azt szeretném még kérdezni, hogy konvencionálisan hova teszitek azokat az alkalmazásokat, amiket nem kell telepíteni, hanem kicsomagolod és futtatod (pl. PHPStorm)?
/home/{username}/programs -ra gondolok így első körben. Ti, hogy csináljátok ezt?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17034) tvamos válasza _Dumber_ (#17029) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem a 14.04 be sem bootol, igy maradt a regi Linux, (raring volt,) es a tarolot csereltem ki. (Bar minden nap eszembe jut, mekkora frankosag lenne kernelt forditani, de nem...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17035) _Dumber_ válasza lev258 (#17031) üzenetére


_Dumber_
őstag

Lehet, hogy igazatok van, de én anno igy frissítettem 13.04-ről 13.10-re

http://sugo.ubuntu.hu/10.04/html/serverguide/hu/installing-upgrading.html

Lényeg, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#17036) lev258 válasza _Dumber_ (#17035) üzenetére


lev258
veterán

Mindketten tévedtünk, illetve igazunk van. :)
https://help.ubuntu.com/12.04/serverguide/installing-upgrading.html

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17037) lev258 válasza lordjancso (#17033) üzenetére


lev258
veterán

Én a saját könyvtáramba teszem (/home/én/program).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17038) tvamos válasza _Dumber_ (#17029) üzenetére


tvamos
nagyúr

A dist-upgrade kicsereli a kernelt?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17039) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Ubuntu alapú Mintet tettem fel, és olyanba futottam, amibe még soha. A flash baromira lassú, a youtube pl. szaggat és recseg is. Mondjuk egészen új a vas, Haswell i5, H97, stb. Tudtok rá megoldást. Korábban Lubuntut, Ubuntut vagy Xubuntut használtam, sosem volt ilyen gond. Most sem hiszem, hogy ez a Mint hibája lenne.
Van benne egy 6870 is, rámoljak fel drivert? Eddig nem kellett.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17040) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#17039) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

rámoljak fel zárt drivert?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17041) #19617792 válasza Jim Tonic (#17040) üzenetére


#19617792
törölt tag

szerintem a Mint eleve felrámol zárt drivert, de próbát megér.
és mi alatt próbáltad a flasht?

(#17042) Jim Tonic válasza #19617792 (#17041) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Firefox alatt.
Nem, írja is a Mint, hogy nincs zárt driver a rendszeren.

Találtam egy ilyet, ez még aktuális lehet?
So I've had the same problem as a lot of people, youtube was extremely laggy even when I played 240p videos and I tried everything, html5 youtube, flash-aid plugin for firefox and whatnot, and they didn't work for me.
Then I enabled "Override automatic cache management" on firefox. It got a little better but still a bit laggy on fullscreen.

Then I thought I'd let Ubuntu use more cache . So if you have the same problem just try this:

sudo gedit /etc/apt/apt.conf.d/70debconf.

Then put this code,:
APT::Cache-Limit "100000000";
on that file and then save it.

Next type this code on your terminal
sudo apt-get clean && sudo apt-get update --fix-missing
and you won’t find apt cache limit again in the next time.

It worked for me!!!

Ez 12.10-es Ubira volt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17043) lionhearted válasza tvamos (#17034) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha tárolót cserélsz, akkor disztrót is. Ez a Debian-way frissítés, szóval most van egy szép 13.10-ed. Cseréli a kernelt. Az upgrade és a dist-upgrade különbsége az, hogy az upgrade csak frissít, míg a dist-upgrade tehet fel új csomagokat (pl kernel), és persze törölhet is, mindamellett, hogy frissít. Így a dist-upgrade után az upgrade-nek semmi értelme. :)
FYI: Debianon azért számít ez verziófrissítésnek, mert ott sokszor nem a kódnév szerepel a reponévnél, hanem a stable/unstable/testing. Ezáltal, ha kijön egy új stable, akkor a repo automatikusan az újra fog mutatni, a dist-upgrade pedig az ott lévő új csomagokat / kerneleket fogja felrakni, mindamellett, hogy a többit is frissíti.

@lordjancso: Nem kellett volna szétparticionálni, főleg nem 500-500 arányban, 500GB a rendszernek eszméletlen sok... Programokat mindegy hova teszed, a konvenció az, hogy ha minden usernek el kell érnie, akkor /opt, egyébként pedig /home.
Ne vegyél ki minden feleslegesnek tűnő opciót, mert bármikor jól jöhet egy recovery indítás, vagy akár a memtest is. Inkább cseréld a sorrendjüket, hogy az Ubuntu-Win7 páros kerüljön felülre.
GUI-s megoldásnak a Grub Customizer valóban megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#17044) Jim Tonic válasza #19617792 (#17041) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bocs, tényleg fent van az AMD drivere, átváltottam rá, és most minden oké.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17045) _Dumber_ válasza tvamos (#17038) üzenetére


_Dumber_
őstag

A kernelt csak az cseréli. A sima upgrade az nem.

(#17046) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#17044) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Visszaszívtam. Recseg a hang most is, és a flash teljesítmény továbbra is gyenge. Jobb, de gyenge.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17047) lordjancso válasza lionhearted (#17043) üzenetére


lordjancso
senior tag

Rendben, akkor adnál egy javaslatot, hogy hogyan partícionáljak egy 1TB-s vinyót Linux-ra, amit leginkább munkára (webfejlesztés) fogok használni? :R
Természetesen lesz rajta pár zene, film, dokumentumok, stb, tehát minden, ami a munkához elengedhetetlen. :)

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17048) lionhearted válasza lordjancso (#17047) üzenetére


lionhearted
őstag

Én nem vagyok a particionálás nagy híve, egy is éppen elég, de ha mindenképp szét akarod bontani az 50-950 pl. sokkal szimpatikusabb. A rendszernek szerintem 50 is rengeteg, én 10 alatt használom az összes rendszeremen... Swapnek mehet egy biztonsági 1gb, és kész.
Esetleg, ha winen is kellene plusz hely, akkor 50-50-900(NTFS), bár erről sosem írtál, hogy szükséges lenne.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#17049) lordjancso válasza lionhearted (#17048) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nem, a Windows marad az SSD-n és a másik HDD-n.
Azért szimpatikus nekem a partícionálás, mert ha úgy adódik, hogy újra akarom telepíteni az egész rendszert, akkor nem kell ügyelnem rá, hogy mit kell lementeni és mit nem.
Akkor úgy fogom csinálni, hogy 50 giga a rendszernek, a maradék pedig a /home könyvtárra mountolt külön partíció lesz.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17050) CloZee válasza lordjancso (#17049) üzenetére


CloZee
aktív tag

Totál felesleges 50 gb a / (rendszer) nek. Maximum 15 elég, de még ezt sem fogod soha a büdös életben kihasználni :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.