Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) bigdady válasza Madwe (#10490) üzenetére


bigdady
nagyúr

Te meg olyan okos(kodó) vagy neked még x tengely nélkül is ment :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10502) OPiiPO válasza bigdady (#10497) üzenetére


OPiiPO
addikt

Igen, ha helyes a diagram akkor a 2020 46.-50. hetekben magasabb volt. Ezért nem értem mire a csodálkozás hogy most magas, hisz volt már magasabb is.
(#10482-ben kicsit nyersen fogalmaztam Mea culpa, mea maxima culpa)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10503) zilazil válasza bigdady (#10497) üzenetére


zilazil
senior tag

Azokat még a mai napig korrigálják, majd visszatekintve kapunk pontos adatot.

(#10504) einstein válasza Dare2Live (#10378) üzenetére


einstein
senior tag

Ehez képest pfizerrel nemhogy lementek a klinikai tesztek de már kezdeti adatok vannak arról, hogy véd és mennyire a Dél Afrtikai mutáns ellen. [link]

Pont erről írtam. Ilyen cikkek voltak már a kínairól is. Még a mutánsok kapcsán is. De ami megjelenik a kínairól, azt ugyan ki hiszi el, ami meg a Pfizerről, az biztos tuti...

Értem amit írtok, a Pfizernek megjelent a Phase III study-ja a Lancet-ben. Ehhez képest a kínainál csak egy bemondásunk van róla. (ami amúgy simán lehet hogy szintén ellenőrizhető, csak nem nekünk.) És mivel kétlem, hogy ti személyesen ellnőriznétek minden study-t, ti sem csináltok mást, csak "hisztek" az egyiknek, míg a másiknak nem. Erre szeretném felhívni a figyelmetek, hogy legyetek objektívebbek ebben a témban...

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-china-vaccine-idUSKBN2A30DT

https://index.hu/belfold/2021/04/20/koronavirus-koronavirus-magyarorszagon-sinopharm-vakcina-jarvany/

(#10505) Onlány válasza Ringman (#10480) üzenetére


Onlány
tag

Szia! Most olvastam vissza a topikot, ezért megkésve de jobbulást! Voltak komolyabb tüneteid?
Az olvasott és jól informált topiklakókat kérdezném, hogy az egydózisú janssen vakcina mennyire okés a mutánsok szempontjából?

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#10506) blakey válasza spileraaa (#10492) üzenetére


blakey
titán

1. nem lenne fejetlenség illetve eddig az összes családtag arról számolt be, hogy az olvasottakkal ellentétben minden flottul ment, amikor mi voltunk akkor is, érkezés után 5 percen belül megkaptuk az oltást, tehát a rendszer működik, viszont minden rendszer valahol "bebukhat", az sem feltétlenül jó, hogy te választod ki az időpontot meg az helyet is, az is fejetlenséghez vezethet, egy idő után illetve így fél év múlva sem lesz beoltva mindneki aki szeretné.
2. Mihez képest sokkal több? Darabszámban vagy lakásság arányosan, nem mindegy. Amúgy vannak a hírek és van a realítás, a kettő nem mindig fedezi egymást. Elég sokan mennek oltásra és elég sokan meg is kapták, decemberben még nem láttam magunkat, hogy ősz előtt be lennénk oltva, ezzel szemben ma az összes közeli családtag megkapta az oltást a 20 évestől a 96 évesig mindenki és ugye ehhez még hozzájön, hogy eléggé különbözőeket, tehát van szórás bőven viszont oltásban jól állunk, 2 héten belül 1 kivételével mindenkiben benne lesz a második adag is.
De nehéz levonni a következtetéseket, mert mindenhol másképp működik, "nálatok" sem rózsás a helyzet és nagyon nehéz lesz onnan kilábalni ha nem lesz több oltás és/vagy nem gyorsítanak rajta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10507) Ringman válasza Onlány (#10505) üzenetére


Ringman
nagyúr

semmi komoly eddig, náthaszerű tünetek kb 10 napja + szaglásvesztés, korábban írtam már pár hsz-t erről.

(#10508) zilazil


zilazil
senior tag

Az asszony január végén kapta meg a második Pfizert, most volt labor vizsgálaton: eredmény

(#10509) spileraaa válasza blakey (#10506) üzenetére


spileraaa
senior tag

1."fejetlenséghez vezethet" kivételesen e téren nagyon jól sikerult megcsinálni mindent vagyis 99% nem lesz fejetlenség aki nem ért a platformhoz ott segít a háziorvos vagy van gyors hívó szám a lényeg nekem jobban tetszik ez nagyon rendezett így minden nincs bizonytalanság én választom meg mit mikor hol

2.oltás mostantól kezdve lesz elegendő sőt ahogy írtam már most van egyes helyeken hogy a pfizer és modernára sincs már jelentkező (astranal ez már 3 hete így van több az oltó anyag mint aki oltatna vele)
ezen az oldalon lehet követni épen milyen sok szabad hely van és nem nagyon vannak már jelentkezők rá pedig még mesze a kívánt 10 millió jelenleg mi így állunk
- 1.079.163 persoane vaccinate cu 1 doză;
- 1.658.351 persoane vaccinate cu 2 doze.

vagyis inkább ezzel lesz probléma nálunk hogy hogyan oldják meg hogy az embereket rávegyék az oltásra
itt valahogy nagyon félnek tőle nem egytől nem kettőtől hallottam olyat ne adassad be mert meddő leszel tőle ... vagyis itt nem a kovidtol félnek hanem az oltástól pedig nálunk nincs sem kínai sem orosz vakcina

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#10510) DrBubo77 válasza blakey (#10506) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az időpont foglalásból miért lenne káosz? Egy órás időablakra foglalhatnak 10-en, akkor nem fog 80 ember foglalni. Pont ugyanaz lenne, mint most, ha jól szerveznék. De nem. Most ők adnak időpontot, de azt sem tudják tartani. A feleségem 2 hete a szakadó hóban állt 1 órát az utcán, mire a sorban odaért, hogy bejusson az épületbe.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#10511) nobela


nobela
senior tag

Egy oltópont előtti telefonbeszélgetés részletét meghallottam véletlenül:

"Akkor most már utazhatunk..."

Mindezt befelé haladva, konkrétan még oltás előtt :W

Botrányos a kommunikáció, csak a szokásos sikerpropaganda megy, és aki elég buta azt sajnos továbbra is az orránál fogva vezetik.

Hiszen pár nap múlva már a védettségi igazolványt is meg fogja kapni :(((

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#10512) DrBubo77 válasza nobela (#10511) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az igazolvány is egy káosz. A feleségemmel egy napon kaptuk az oltást. Én már az igazolványt is megkaptam, a feleségem oltása meg benne sincs a rendszerben, a háziorvos szólt, hogy nem ment el? Még jó, hogy van az oltási igazolás. :W

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#10513) blakey válasza DrBubo77 (#10510) üzenetére


blakey
titán

Természetesen nem attól, hanem attól, hogy egyre több lesz aki oltást szeretne és nem tud időt foglalni, de ahogy látom, ez a veszély nem fenyeget. :)
Nálunk tökéletesen működött a szervezés, háziorvos küldött 30 páciensnek egy mailt amiben szerepel 2 dátum, egyiket választva jön a válasz a pontos időponttal és helyszínnel, makulátlanul működött, jövő héten lesz a második, arra is jött mail, hogy pontosan mikor és hol, remélem akkor is jó lesz. Tényleg óramű pontossággal ment, megérkezés után azonnal leül, aláír, regisztráció és 5 perc múlva már be is oltottak. :) Ennyi volt. Tehát ez is tud működni, de bármiből lehet káoszt csinálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10514) Tigerclaw válasza spileraaa (#10509) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"2.oltás mostantól kezdve lesz elegendő sőt ahogy írtam már most van egyes helyeken hogy a pfizer és modernára sincs már jelentkező"

Ez csak elosztasi anomalia. A Pfizer es a Moderna a ket legjobben elfogadott vakcina es meg sehol sem tartunk az oltasokban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10515) blakey válasza Tigerclaw (#10514) üzenetére


blakey
titán

Másik országról van szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10516) nobela válasza Tigerclaw (#10514) üzenetére


nobela
senior tag

"Ez csak elosztasi anomalia"

Nehéz anomáliának nevezni azt hogy minden körzet betegszámtól függetlenül ugyanannyi vakcinát kapott.

Ez súlyos, NAGYON SÚLYOS inkompetencia, dilettáns pártkatonák emberi életeket is veszélyeztető ámokfutása.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#10517) Parci válasza liszi70 (#10498) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, akkor közeledünk. majd a végén igen. ha viszont már most akarsz összehasonlítani, akkor azon időszak többlethalálozását érdemes nézni, amikor a járvány aratott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10518) bigdady


bigdady
nagyúr

Portfolio.hu felmérés éppen, egész jó arány:

Van-e már védettségi igazolványod?
Van, mert már beoltottak. 43%
Van, mert már átestem a fertőzésen. 5%
Nincs, de úton lehet. 10%
Nincs, pedig már meg kellett volna kapnom. 10%
Nincs, de hamarosan talán lesz, mert beoltatom magam. 12%
Nincs, és valószínűleg nem is lesz. 20%

(#10519) Vesa válasza einstein (#10374) üzenetére


Vesa
veterán

"Attól tartok te sem csinálsz mást, mint az egyiknek "hiszel", másiknak nem. "

Miről tetszik beszélni? Nézd már meg, mennyi hivatalos tanulmány és adat van van a Pfizer vakcinájáról, és mennyi a kínairól! Hinni a templomban kell...

Egyebekben, itt van pl. egy tanulmány a Pfizer Brazil verzióval szembeni hatékonyságáról, ahol 2,2-szeres csökkenésről számolnak be, ami az egyébként is kiváló 95%-ból jön le és a kutatók szerint ez elsősorban a vakcina védelmi idejére van hatással. Mutass ilyet a kínainál please! Még fázis 3 sincs.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10520) Vesa válasza blakey (#10376) üzenetére


Vesa
veterán

4 gyerekem van, a 21éves nagyfiam már átesett a betegségen enyhe tünetekkel, a 14 éves is (ő tünetmentesen), a kisebbet pedig még nem oltják. Én AZ-val vagyok oltva, a párom orosszal. A két nagyfiam maradt tehát oltatlan, egyik nem oltható még 2 hónapig, a másiknak pedig nem ajánlottak még fel semmit. Ebben a környezetben a kínai fel sem merül. Én értem, hogy mi a kommunikció, de tudományos beállítottságú ember lévén, nem fogadok el olyan vakcinát, aminek a dokumentáltsága sz*r. Az meg nem érdekel, hogy a döbrögi mit dumál. Hiteles adatokkal tudok mit kezdeni, üres szavakkal nem. Amikor egy rosszul dokumentált vakcinát elutasítok, az A megfontolt döntlés! Minden jogod megvan ahhoz, hogy Te másként lásd, ahhoz nincs, hogy mások döntése felett ítélkezz!

A tudomány a valóság költészete!

(#10521) Vesa válasza Parci (#10383) üzenetére


Vesa
veterán

"aha, oké. akkor nem így működnek az elölt víruson alapuló vakcinák már 80 éve. "

Ez hogy jön ide? Nem minden vírus ellen működik a régi tech., ha ez így lenne, már nem lennének halálos vírusok a Földön. A flu oltást is évente ismételni kell, pedig -részben-, ott is elölt verzióval oltanak. (azért részben, mert ez is tévhit, hogy kizűrólag azzal, ott is megjelentek a modernebb oltások csak azt nem az állami intézményekben kapod meg, hanem magán oltópontokon, és amellett, hogy több variáns ellen védenek, kevesebb a melléhatásuk is). Persz a flu vírus esetén nem csak a mutálódás miatt kell évente ismételni, de így is látható, hogy önmagában az, hogy elölt víruson alapul egy oltás, még nem jelenti azt, hogy egy szimpla mutálódás miatt ne kéne évekig új, mert "jobban véd".

"rohadt unalmas ez a fázis 3-on való sírás egy idő után"

Unalmas a komoly topikban számonkérni a hitelességét egy vakcinának? Oké, akkor tök unalmas volt az AZ szökőévente egyszer bekövetkező vérrög mellékhatásán is lovagolni, tehát Kissé kettős mércézel, hiszen az AZ miatti parát éppen Te fejtetted itt ki hosszú napokon át, kijelentve, hogy nálad az AZ emiatt kizárt. Akkor én miért ne írhatnám le, hogy nálam meg a kínai kizárt a gyatra dokumentáltsága miatt?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10522) Parci válasza Vesa (#10520) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a döbrögi dumája nullát ér, de akkor is az van, hogy mind az orosszal, mind a kínaival beoltottak már 10m+ embert. szóval a fázis 3 20000 embere ilyenkor már nem oszt, nem szoroz szerintem. az ugye már tény, hogy mindkettő biztonságos, a hatékonyság az, ami kérdéses, de pont a kínainál az elég jól tudható, mert a technológia faék és ismert.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10523) t72killer válasza Ringman (#10385) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem értem, sokkal több "covid áldozatot" hamvasztanak el, mint amennyi a hivatalos szám:F? Annak lenne értelme, ha az összes hamvasztást megnéznék 1, 2, 5évvel ezelőtt és összehasonlítanák a mai értékekkel.

#10511: köszönjük a kormánypropagandának (=azonnal a "védett oltottak milliói" közé tartozol, első dózis után 5perccel):W.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10524) UberMutant válasza t72killer (#10523) üzenetére


UberMutant
őstag

láttad a képet hogyan hamvasztanak? máglyával. szerinted ezt mekkora eséllyel jelentik egy központi hivtalank, az írástudatlan gyászolók?

(#10525) Vesa válasza Parci (#10522) üzenetére


Vesa
veterán

A fázis 3 értelme az, hogy minden egyes ember aki abban részt vesz, dokumentálva és követve van+placebó csoporttal összevetve! Az oroszt ne keverjük ide, mert ők már hiteles dokumentumot is tettek le az asztalra! A kínaiak meg nem. Honnan tudod, hogy biztonságos a vakcina, ha nincs róla publikált, hiteles adat egy tudományos folyóiratban? Beoltottak Xmillió embert, és nem halnak bele eddig ok. De hol látjuk azt, mint mondjuk az Astra, a J&J, a Moderna, vagy a Pfizer esetén, hogy mennyi a mellékhatás, azok pontosan milyenek, milyen a korcsoportok és nemek szerinti eloszlásuk, milyen tapasztalatok vannak krónikus betegekkel, satöbbi? És persze, hol látjuk, hogy milyen a hatásfok? Van számos másik, bizonyítottan jó vakcina is, miért húznék lapot 19-re ezzel?

A tudomány a valóság költészete!

(#10526) t72killer válasza UberMutant (#10524) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feltételezem egy szumma halottszámot bemondanak valakinek, de ja:(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10527) kw3v865 válasza Vesa (#10521) üzenetére


kw3v865
senior tag

Alapvetően egyetértek veled a tudományos bizonyítékok tekintetében, de: elég sok tapasztalat van már a Sinopharmmal is, és szerintem a való életből vett tapasztalatok sokkal értékesebbek, mint a fázis 3 tanulmányok, amik egyébként is elavultak már az új mutációk miatt. Az Emirátusokban elsősorban erre alapozzák az oltási kampányt (kisebb részben Pfizerrel is oltanak). Íme az ottani járványhelyzetről a grafikonok: [link]
Az átoltottságuk igen jó már, és elég jól látszik az is, hogy mostanában nem sokan halnak meg naponta. Az is a hatásosságát bizonyítja, hogy a Sinopharm 90%-ban megakadályozza a kórházba kerülést: [link] .
Számos más országban is alkalmazzák ezt a vakcinát, de pl. a szerbeknél 5 félével oltanak, így ott bonyolultabb némileg a képlet.

(#10528) Parci válasza Vesa (#10525) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részben igazad van, ezek mind jogos kérdések. azért a biztonságosság most már tudható, illetve mindig mérlegelni kell a konkrét egyénnek is (ha van esze). idősként most nem kérnék kínait, mert van más. az kicsit bánt, hogy anno úgy ajánlották, hogy fingod sem lehetett, hogy két hónapig nem kapsz mást vagy jövő héten de. anyósnak mondtam, hogy fogadja el, mert időzített bomba az egész járvány, a barátnői kaptak két hétre rá pfizert. ha előre tudom, hogy ez a választási lehetőség, azt mondom, hogy várjon két hetet, de ha két hónapot kellett volna várni a pfizerre, akkor meg azt, hogy kérje a kínait.

mivel elölt vírus, ezért én nem félnék tőle, az adjuvánssal találkoztam már máskor, ez meg egy elölt szar, ha valami nagyon gallyra ment volna vele, az már kiderül. ha meg van immunreakció, akkor minden oké.

de mindegy, ha van választási lehetőség, logikus dolog mást kérni, viszont én beadatnám azt is, ha csak az lenne, simán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10529) Lauda válasza zilazil (#10508) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm az információt! Ez elég jó érték, ha jól tudom. ;)

(#10530) Vesa válasza kw3v865 (#10527) üzenetére


Vesa
veterán

Csak ugye kérdés, hogy az oltással párhuzamosan mennyire zártak be, mert innentől nem egyértelmű, hogy a vakcina működése miatt csökken a járvány, vagy azért, mert korlátozzák a kontaktust?
Jó példa erre Portugália, ahol gyakorlatilag alig van halott és fertőzött (kb. Magyarország méretű ország), annak ellenére, hogy az átoltottság egészen gyatra. Ezzel szemben Chile az egyik legjobban átoltott ország, ehhez képest a halálozás és a fertőzöttség is az egekben van. Utóbbi országban alapvetően kínaival oltanak, bár ha jól tudom, főleg a Sinovac-al. Ez persze ott sem azt jelenti feltétlen, hogy az oltás rossz. Csak példaként hoztam fel, szemléltetésképpen, hogy ez a kérdés nem ilyen egyszerű és éppen ezért van szükség a hiteles, transzparens adatokra, mert ami elsőre logikusnak tűnik, az nem biztos, hogy a gyakorlatban is úgy működik.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10531) Parci válasza Vesa (#10530) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de a sinovac a gyártója szerint is "szar" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10532) Locutus válasza bigdady (#10518) üzenetére


Locutus
veterán

Kéne még egy kategória, hogy beoltottak, meg át is estem biztos ami ziher :) :(

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#10533) Vesa válasza Parci (#10531) üzenetére


Vesa
veterán

Ultimate comment ma! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#10534) proradeon


proradeon
őstag

Szerintetek olyankor mi a teendő, mikor a 2. körös Szputnyik oltásra kapott időpont nem megfelelő? Az első körösnél kérdezte az oltóponton édesapám, hogy ilyenkor mi a teendő, de nem tudtak semmit mondani. A háziorvosa szintén széttárta a karjait. :F

Én csak arra tudok gondolni, hogy egyszerűen odamegy, mikor jó neki, aztán reménykedik, hogy nem zavarják el. :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#10535) Locutus válasza proradeon (#10534) üzenetére


Locutus
veterán

Háziorvos dolga átszervezni. A miénket is ő szervezte át most, a héten még nem kaphatjuk meg a másodikat.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#10536) zilazil válasza Lauda (#10529) üzenetére


zilazil
senior tag

Elég jónak tűnik. Az a baj, hogy nem nézette meg a második oltás után egyből két héttel, akkor látnánk hogy mennyit csökkent azóta.

[ Szerkesztve ]

(#10537) blakey válasza proradeon (#10534) üzenetére


blakey
titán

Felhívod a háziorvosod, esetleg mailt küldesz és majd ő megoldja. Nekem ilyen üzenettel jött a mail amiben írták a második időpontját és ha nem jó akkor jelezzem a háziorvosnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10538) Vesa válasza proradeon (#10534) üzenetére


Vesa
veterán

Nem egyszerű az ügy, így is nagyon kaotikus az oltási rend, nehezen szervezik át. Háziorvossal kell egyeztetni, más mód nincs. A vakcinák egy része nem egyadagos, hanem 10. Vagyis egyetlen ampullában 10 ember oltóanyaga van, tehát nem annyi a dolog, hogy kérsz egy másik időpontot és addig félreteszik a te adagodat a hűtőbe. Nem ilyen egyszerű sajnos.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10539) einstein válasza Vesa (#10519) üzenetére


einstein
senior tag

Miről tetszik beszélni? Nézd már meg, mennyi hivatalos tanulmány és adat van van a Pfizer vakcinájáról, és mennyi a kínairól!

Nem tudom, pontosan mennyi?

Mutass ilyet a kínainál please!

Mindkét cikkben amit linkeltem egy-egy tanulmányra hivatkoznak. Az indexes cikk valójában egy áttételes hivatkozás, de azért sikerült megtalálnom az alapját. Linkelem ( [Serum sample neutralisation of BBIBP-CorV and ZF2001 vaccines to SARS-CoV-2 501Y.V2 ). A Reuters cikk is egy tanulmányra hivatkozik. Azt sajnos nem találtam, és mivel tőled tudom, hogy hinni a templomban kell, ők valószínű csak kamuztak.*

*
Szerk: bocsánat. A Reuters cikkben is van egy hivatkozás. Ahogy gyorsan átfutottam, ez ugyanaz az adat, csak még sokkal korábban publikálva:
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2021.02.01.429069v1.full.pdf

Ezek szerint ugyanaz az infó jár körbe-körbe a sajtóban. Hogy mik vannak? Ilyen a Pfizernél biztos nincs. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10540) liszi70 válasza Vesa (#10525) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Honnan tudod, hogy biztonságos a vakcina, ha nincs róla publikált, hiteles adat egy tudományos folyóiratban?"

Nemrég 10000-es mintával mutatták ki, az összes (Magyarországon is használt) vakcina hatásos, a kínai és orosz is hasonló immunválaszt biztosított a "nyugati" vakcinákkal. (Ha jól emlékszem indexes cikkben olvastam, de fáradt vagyok visszakeresni.)

Bármennyire fáj ez sokaknak, ebben az idő Orbánt fogja igazolni.

[ Szerkesztve ]

(#10541) fatal` válasza zilazil (#10536) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem semmit nem jelent, mert valószínűleg a csökkenés sem lineáris.

(#10542) fatal` válasza liszi70 (#10540) üzenetére


fatal`
titán

Az a cikk szerb adatokra (ott végeztek tanulmányt egy 10000-es mintán, nem nálunk) hivatkozik, ahol szintén benne volt, hogy a kínai valamivel alacsonyabb hatásfokú, de ami a lényeg, hogy Szerbiában a kínait nem adták időseknek.
Nálunk viszont főleg őket oltották vele, ez a baj.

És a kínai az egyetlen, ahol én is elgondolkodnék, hogy beadassam-e. Szerencsére nem volt kérdés, mert Sputnik jött először.

[ Szerkesztve ]

(#10543) Vesa válasza einstein (#10539) üzenetére


Vesa
veterán

Ha nem tudod, akkor miért vádaskodsz?

A tanulmányt köszönöm! A vizsgálatban két vakcinát teszteltek, 12-12 emberen. Azzal kezdik, hogy a vakcinák jól teljesítettek a fázis 1 és 2 teszteken, ezt eddig is tudtuk mert régóta publikusak, csak nem releváns számunkra, mivel eddig a pontig több vakcina is jól teljesített ami még sajnos nem sokat jelent, mert a végső és legfontosabb teszt a nagymintás fázis 3, nem ok nélkül!

Szóval a Sinopharm vakcináját egy kínai vizsgálatban 12 mintán vizsgálták a Dél-Afrikai verzióra, és úgy találták, hogy csökkent hatásfokkal ugyan, de váltott ki antitestes védelmet.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10544) zilazil válasza fatal` (#10541) üzenetére


zilazil
senior tag

De ha méri többször, akkor abból talán az is kiderül, mennyire lineáris vagy sem. ;-)

Na meg arra is saccolni lehetett volna, hogy átesett-e tünetmentesen a betegségen előtte, mert nem mindegy hogy tízezerről esik le nyolcszázra vagy kilencszázról.

[ Szerkesztve ]

(#10545) Vesa válasza liszi70 (#10540) üzenetére


Vesa
veterán

Orbánt semmi nem fogja igazolni, mert Magyarország jelenleg élen jár a halálozásban. A védekezés lényege az, hogy mennyi embert mentünk meg és nem az, hogy ki végez első helyen az oltásoknál. Linkeltem Portugáliát, vagy ott van Dánia példája is. Sokkal gyatrább átoltottság mellett, napi pár halottjuk van. Lehet tehát győzelmi jelentést csinálni ebből, csak nem érdemes. Orbánnak akkor volt igaza amikor azt mondta, a hatékonyságot a halottak számában mérik. POntosan így van.

A tudomány a valóság költészete!

(#10546) Lauda válasza Vesa (#10545) üzenetére


Lauda
félisten

Politikailag igazolja. Nézd csak meg hol járunk átoltottságban. A kutyát nem érdekli, hogy ebből mennyit ad ki a keleti vakcina. Egyébként ha még ezt a kettőt ki is veszed, akkor is az elsők között vagyunk.

(#10547) nobela válasza liszi70 (#10540) üzenetére


nobela
senior tag

"a kínai és orosz is hasonló immunválaszt biztosított a "nyugati" vakcinákkal. (Ha jól emlékszem indexes cikkben olvastam"

Köszönöm, nincs több kérdésem. Jövőre tessék az urnához fáradni, behúzni a szokásos ikszet. Gondolkodni továbbra sem szükséges, sőt tilos.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#10548) fatal` válasza zilazil (#10544) üzenetére


fatal`
titán

"De ha méri többször, akkor abból talán az is kiderül, mennyire lineáris vagy sem. ;-)"

Az adott egyénnél igen. Bár a tudományos/biológiai részéről fogalmam sincs, de nem vagyok benne biztos, hogy ez egyénenként legalább közel egyforma. Azt is el tudom képzelni, hogy attól is függ, hogy mennyit találkozol a vírussal oltva, "edzve" van-e vele az immunrendszered, ami esetleg fenntartja az antitest szintet (ez szintén csak spekuláció, nem tudom hogy tudományosan így van-e, bármilyen oltásnál).

[ Szerkesztve ]

(#10549) zilazil válasza fatal` (#10548) üzenetére


zilazil
senior tag

Na igen, egy minta nem minta, ezt a kormánynak lenne kötelessége felmérni és publikálni. Minta van bőven.

[ Szerkesztve ]

(#10550) liszi70 válasza fatal` (#10542) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tudom, hogy nem nálunk volt, lényegtelen, mert nem is állítottam ilyet.

Bocsánat, tévedtem, nem az indexen, hanem 24-en olvastam. [link]

"A kínai vakcinával oltott idősebb embereknél „valamivel alacsonyabb antitestválaszt regisztráltak”, de Marija Gnjatović szerint ez még nem jelenti azt, hogy az ő szervezetük ne lenne immunis a vírusra."

Én azt mondom, ne hisztizzetek, ez nem az a helyzet, amikor minden ellenőrzési protokoll maximálisan ki tud futni! Adassátok be, ha összesengedéllyelmégnemrendelkező kínai, ha vérrögképző AstraZeneca, akkor is. Mielőtt késő lesz...... Ha esetleg 1-2 hét múlva nem jelentkezem, annak oka lesz, persze úgy tűnik, kifelé megyek. De tudja fene, ennél nem lehetünk biztosak semmiben.

#10547nobela

Hűha, úgy érzem, erősen lukra futottál, mivel tévedés volt részemről az index említése. Máskor várj még egy picit, mielőtt sommás és megalapozatlan ostoba ítéletet mondasz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.