Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) Ringman


Ringman
nagyúr

Müller Cecília: Egyetlen megfeszített éjszaka vizsgáltak be 600 ezer kínai vakcinát - amilyen a magyar is lesz

„Bízunk abban, hogy a különféle variációkkal szemben is hatékony, mert a magyar vakcina is ugyanolyan lesz, mint a kínai”


szerk:

Kiss Róbert, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese is hosszasan beszélt a terasznyitásról.
„A teraszokon, a kerthelyiségekben tömegesen jelentek meg az emberek, a védelmi intézkedésekben együttműködést tanúsított a lakosság, és kirívó szabályszegést nem tapasztaltunk”

[ Szerkesztve ]

(#11702) #86564352 válasza Chesterfield (#11697) üzenetére


#86564352
törölt tag

Rokonságban többen kaptak és májusban mehetnek 2. körre. Nekem fiatalabbként kimondva nem kimondva azt mondták nem tudják hány hét lenne még nekem, mert amúgy van, későn regisztráló öregebbeknek tartva gondolom? (tudjuk havi egy millió érkezik folyamatosan) Szóval kínait tukmálták erősen, passzoltam, végül AstraZenecában egyeztünk meg, ha nekem nem jut Pfizer-Biontech. Körzetfüggő is, máshol már a huszonévesek is azt kapták. Számolgatás szempontból az oxfordi 12 hét 2. dózis miatt még későbbi várás Pfizerrel is hamarabb megvolna a legteljesebb védettség vagy a Janssen az USA után újraindul EU-ban is. Másfelől úgy vagyok vele, ha fél Angliának, a német kancellárnak és kanadai miniszterelnöknek jó az AZ, és úgy tűnik nem rossz első dózis + 3 hét után:
A Pfizer antitestes védelme erősebb, de hamarabb elhalványul, mint az AstraZenecáé - Qubit

Mindenesetre tök úgy jött le a telefonból, hogy kínait nagyon akarja kínálni abból lehet neki most a legtöbb, amúgy van neki Pfizer is csak én arra még várhatok, AZ-ra úgy számítsak a héten ha talál még kilenc balekot, gondolom a vérrög hiszti miatt népszerűtlen lett? Szputnyikot nem említette. Mennyivel egyszerűbb lenne fajtánként megszervezni oltópontokon... háziorvosnak és nekem is kellemetlen ez a szervezés, ja először tök máshova került a regisztrációm, majdnem két szék között a pad alá estem, lehet mire odamegyek mégis kínait szúr belém ;]

#11701Ringman
arra én már csak a lazában mertem reagálni, úgy felhúzott, innen kitakarította volna Parci :D

(#11703) Ezekiell válasza Elektrosokk (#11700) üzenetére


Ezekiell
veterán

Király, akkor nincs semmi látnivaló, mehet tovább a mutyi gyurmapistikééknél. :K

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#11704) _ATi_1 válasza Ringman (#11688) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szerintem több cég is kapott lehetőséget az oltásra, az én munkahelyemen is kezdik az oltást a héten Sinopharm vakcinával, jelen állást szerint a cég saját üzemorvosi részlegének szervezésében. Bp-i székhelyű multi.

(#11705) bigdady válasza Ringman (#11701) üzenetére


bigdady
nagyúr

Reméljük jobban megnéztek nem úgy mint hogy hétvégén nem volt semmi szabálysértés...

(#11707) Ringman válasza _ATi_1 (#11704) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor fű alatt bevonták a magánegészségügyet az oltási programba?

(#11708) kw3v865


kw3v865
senior tag

[link]
Még maszk se kell a színházakba... Ezeknek tényleg elment az eszük. Gyakorlatilag teljes nyitás történik néhány napon belül. Ne legyünk naívak, a gyakorlatban alig fogják ellenőrizni, hogy tényleg van-e védettségi igazolványuk a látogatóknak... Csak a határellenőrzés marad még egy hónapig, és a tömegrendezvények tiltása (bár az utcákon így is tömegek lehetnek a bulinegyedben...).

(#11709) bigdady válasza kw3v865 (#11708) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vicces ha a nem oltott színészek maszkban lesznek...

[ Szerkesztve ]

(#11710) Micsurin válasza kw3v865 (#11708) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...ennyire szeretnének egy magyar variánst khm mutánst is? Elhiszem, hogy élveznék ha még a csapból is mi folynánk miatta de na. :DDD :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#11711) Ringman válasza Ezekiell (#11703) üzenetére


Ringman
nagyúr

gondolni kell az antivaxer élsportolókra.

(#11712) Ringman


Ringman
nagyúr

a szputnyik hivatalos twitter oldala már a magyar tudományos publikációt hirdeti: [link]

(#11713) daneel_hu válasza Ringman (#11712) üzenetére


daneel_hu
addikt

"a szputnyik hivatalos twitter oldala már a magyar tudományos publikációt hirdeti: [link]"

Nagyon helyes. :) ;]

(#11714) mozso


mozso
senior tag

Ausztria vírus mutációk

alt="" title=""

Beszédes:
- 4 hét alatt az alap angol változat (B.1.1.7 ohne E484K) 77%-ról visszaesett 66%-ra
- 4 hét alatt a nem kockázatosnak ítélt korábbi verziók (szürke) 16%-ról 4%-ra estek
- megjelent az angol v2.0 (B.1.1.7 mit E484K), 2%-on van most
- megjelent számos új aggasztó verzió (kék színnel) és 4 hét alatt 7%-ról 27%-ra nőtt a részesedésük
- a dél-afrikai (zöld) nem tudott teret nyerni, fokozatosan kiszorul

[ Szerkesztve ]

(#11715) bigdady válasza Ringman (#11712) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ungarn phase 3

[ Szerkesztve ]

(#11716) _ATi_1 válasza Ringman (#11707) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szerintem nem ez történt, valami más elven szervezhettek be néhány nagyobb munkáltatót a Sinopharmos kampány keretein belül. A Nemzetközi Oltópont-nál voltam regisztrálva, mint magán EÜ oltópont, ahol rendszeresen tájékoztattak e-mailben a lehetőségekről, biztosan küldtek volna infót, ha így lenne.

Más: Egy ismerősöm említette, hogy pozitív PCR tesztjén szerepelt, hogy melyik mutációt nyelte be. Elképzelhető, hogy már ilyen szintű teszteket csinálnak?

[ Szerkesztve ]

(#11717) daneel_hu válasza Z.É.T. (#11661) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Majd számolj be, kérlek comrade, egészen vegyes második shotos oltási reakciókról hallok :R"

Rendben. :)
Annyi bizonyos, hogy itt hamarabb indul a mandula... reggel 9:30 körül kaptam, és már kezdődik a buli. :D
Nem mondanám kellemetlennek, de húzza a fejem rendesen...

(#11718) Ringman válasza _ATi_1 (#11716) üzenetére


Ringman
nagyúr

régebben is szekvenáltak, szúrópróbaszerűen.

(#11719) #86564352 válasza Ringman (#11712) üzenetére


#86564352
törölt tag

"tudományos" ezer idézőjelben, az a sputnik twitter eddig is egy meme account volt :D mint egy hisztis tinédzser: gonosz nyugati sajtó nem hiszi el Szputnyik lenni legjobb! Magyar elvtársak is megmondták!

Bennem nem erősíti a bizalmat az ilyen reklámozás. ;] Akkor se, ha amúgy tényleg jó cucc. Valahogy a nyugati beadott mennyiségek és publikációk meggyőzőbbek egy picit. Nem szorul ilyen pofátlan reklámra, na. Az látszik, kapacitás miatt nagy bajban lennénk, ha csak az orosz lenne.
Egyszerű vakcinadiplomácia ez, lehet megosztani az EU-t. Kb ahogy kínaiak nyomulása az internet, 5G infrastruktúrával. És az eladósítás taktika: orosz metró, kínai vasút, Paks orosz hitel, CEU helyett kínai egyetem stb. lényeg a keleti függőség. Beépített ember tud vétózni Brüsszelben. Na de ennek nem itt a helye. (töröld Parci, ha too much)

[ Szerkesztve ]

(#11720) Kékes525 válasza kw3v865 (#11708) üzenetére


Kékes525
félisten

Teljesen nyilvánvaló, a természetes(fertőzésel) immunitásra mennek rá. Aki nincs oltva, az a fertőzéstől lesz védett. Elképesztő felelőtlenség.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11721) blakey válasza Kékes525 (#11720) üzenetére


blakey
titán

Viszont az egyéneken is sok a felelősség, sőt pl. a te viselkedésedért vagy az enyémért sem más a felelős. Rá lehet húzni a döntésekre a "vizes lepedőt" de azért akik ezt "kihasználják" is "megérik a pénzüke"t. Mi pl. sehol nem voltunk, semmi nem változott számunkra és itt a környéken senki nem változtatott a szokásán.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11722) Lauda válasza kw3v865 (#11708) üzenetére


Lauda
félisten

Én még egy jó ideig egész biztosan nem megyek zárt térbe maszk nélkül (ráadásul a harmadik hullám óta a szövetmaszkokat lecseréltem ffp2-re). Pedig megkaptam mindkét pfizer oltásomat. A józan gondolkodást azonban semmi sem űbereli jelen pillanatban.

[ Szerkesztve ]

(#11723) Ringman


Ringman
nagyúr

Válaszolt a Koronavírus Sajtóközpont: folyamatban van a határon túl élő magyarok oltására vonatkozó szabályozás kidolgozása

van erre vonatkozó eu-s álláspont, pl a kettős állampolgárokat hogyan olthatják?
a logisztikát sem tudom hogy oldják meg. :F pl. karantén

arról nem is beszélve, hogy őket ugye sinoval/szputnyikkal nem lehet oltani, mert azt nem fogadják el. (szerbeket kivéve, de ott meg alapból kaphatnak oltást)

(#11724) bigdady


bigdady
nagyúr

Uszodába akkor gyerek nem mehet, fürdő komplexumba igen? Vagy oda se?
Hol hordod a fecskében? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11725) Drizzt válasza blakey (#11721) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Viszont pl. egy boltba menetel, vagy orvosi vizsgalaton reszvetel az biza veszelyesebb lett ezaltal. Munkahelyekrol ne is beszeljunk. Nem mindenki olyan makker, hogy epeszu felelos fonokei vannak, meg a munkaja otthonrol is elvegezheto. Csak azert mert en pl. ilyen helyzetben vagyok, nem tartom korrektnek, hogyha azt gondolom, hogy de jo felelos modon itthon maradhatok, mikozben embertomegeket kenyszeritenek bele jarvanyveszelyes elethelyzetekbe.

I am having fun staying poor.

(#11726) t72killer válasza mozso (#11714) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A b.1.1.7+e484k honnan jött/van vmi becsületes neve :F?

#11723: ha egy ország szolgáltatást akar nyújtani más országok lakosainak, ahhoz önmagában nem kell semmiféle engedély - csak ugye a helyi (szerb, román, szlovák, stb) oltási igazolványokba felvétel a kérdés. A szerbek mindenfélével oltanak, szóval ott ez nem lenne gond (+örülnének, hogy a saját készletükből xezer db-bal kevesebb fogy).
Egyébként úgy tűnik, sinopharm-ból dömping van, azt ajándékozhatják felőlem - csak humánerőforrást ne pocsékoljanak hozzá, az orvosok-nővérek minden perc munkaidejére Mo.-gon van szükség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11727) Kékes525 válasza blakey (#11721) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, de azért a kormány felelőssége sokkal nagyobb, mert az állandó összevissza beszéddel (kezdetben még vírustagadók voltak!) és összevissza hozott ellentmondásos, érthetetlen rendeletekkel nagyon megkavarták az egyszerű embert, aki közel sem foglalkozik annyira a témával mint mi. Nem érti, nem látja a járványt, a média nem mutatja be a valós járvány helyzetet, nem szólaltatja meg az egészségügy dolgozóit, nem forgathatnak kórházakban, így döntenie nagyon nehéz. Például a magyar lakosság többségének fogalma sincs a halottak tényleges számáról.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11728) kw3v865 válasza Lauda (#11722) üzenetére


kw3v865
senior tag

Helyes hozzáállás, én is így vagyok ezzel, igaz én még csak egy szurit kaptam, de a 2. után is csak annyit fogok egyelőre változtatni a szokásaimon, hogy oltott rokonokkal/barátokkal azért fogok találkozni, persze csak kis létszámban, szabadtéren, nem kocsmában... Sajnos még a családtagjaimon is látom, hogy mintha kezdenének lazábban viselkedni, mivel már megkapták legalább egy oltásukat. Felelőtlenség... Van is konfliktus ebből, nem is kevés.

(#11729) Kékes525


Kékes525
félisten

[mRNS-vakcina kérdezz-felelek]

"A Vajdasági Magyar Doktoranduszok és Kutatók Szervezetének meghívott vendége ezúttal Dr. Pardi Norbert, biológus kutató, a Pennsylvaniai Egyetem adjunktusa, aki Dr. Karikó Katalin munkatársaként részt vett az mRNS-vakcinák fejlesztésében.
Az esemény ingyenes, melynek során igyekszünk a közönségben felmerülő kérdéseket is megválaszolni. Mindenkit szeretettel látunk!"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11730) Rolly válasza catroot (#11694) üzenetére


Rolly
veterán

én is ma kaptam 16 órakkor még túl sok minden nincs a helyét kicsit érzem más tünet egyelőre nincs... szintén Kínai

(#11731) fatal` válasza Ringman (#11723) üzenetére


fatal`
titán

Miért ne lehetne? Felveheti az oltást, magyar állampolgár. Hogy, ahol lakik érvényes lesz-e, az egy más kérdés.

(#11732) Kékes525 válasza blakey (#11721) üzenetére


Kékes525
félisten

Az összevissza beszédre ma is szép példát szolgáltattak. Orbán kijelentette, hogy a fiatalokat Pfizerrel akarják oltani, mert csak azzal merik beoltani őket. Azzal a Pfizerrel, ami a táblázatuk alapján a legrosszabb. Forrás RTL híradó

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11733) Ringman válasza fatal` (#11731) üzenetére


Ringman
nagyúr

pont ez az! (vagy magyar lakcím nélkül ema engedélyes jár, magyar lakcímmel meg épp, ami jut?)

+ hogy jut el az oltópontra?
mert jelenleg, ha eljön Mo-ra, akkor lakcím nélküli magyar állampolgárként 10 nap hatósági karantén vár rá. [link] (3.§ c)

vagy exportálunk orvost, aki beadja külföldön?

[ Szerkesztve ]

(#11734) Lauda válasza Kékes525 (#11732) üzenetére


Lauda
félisten

16-18 éves kor között mással nem tud oltani: [link]

(#11735) Jablocskov válasza Kékes525 (#11720) üzenetére


Jablocskov
tag

(#11736) fatal`


fatal`
titán

Eheti kakis víz:

(#11737) Kékes525 válasza Lauda (#11734) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem érted amit írtam. Ő ezt úgy mondta, hogy azért azt, mert az a legjobb. Nézd meg a híradót. A Sinopharmot is 60 év alatt javasolták, de ez nekik nem számított és 60 fölött is adták.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11738) GypsFulvus2 válasza Jocy (#11689) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszi! Akkor jobb lesz, ha én is szabit veszek ki másnapra.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#11739) Ringman


Ringman
nagyúr

Döntött az Emberi Jogok Európai Bírósága: kötelezővé lehet tenni az oltásokat

Kötelezővé lehet tenni az oltásokat egy demokratikus társadalomban, áll az Emberi Jogok Európai Bíróságának ítéletében. Mérföldkőnek számít az első ilyen döntésük, és egyben azt is jelenti, hogy a koronavírus elleni oltásokat is kötelezővé tehetik az európai országok.

A bíróság azt is kimondta, hogy a cseh kötelező oltási rend összhangban van a gyerekek érdekeivel, számolt be az AFP.
„A cél az kell, hogy legyen, hogy minden gyermek védve legyen a súlyos betegségek ellen, oltással vagy nyájimmunitás által”– tették hozzá.
A bíróság kizárta, hogy a kötelező oltásokkal megsértették volna a magánélethez fűződő jogokat Az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről szóló egyezmény alapján. Ez a szervezet első ilyen jellegű döntése.

(#11741) bigdady válasza Ringman (#11739) üzenetére


bigdady
nagyúr

Apr 8. Igen jó ideje

(#11742) Ringman válasza bigdady (#11741) üzenetére


Ringman
nagyúr

ok, nekem ez kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#11743) Aryes válasza kw3v865 (#11708) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ilyen hülyeséget régen olvastam.
Minden színháznak (koncertteremnek stb.) elemi érdeke, hogy
1. Végre nyithasson
2. Ne ölje meg a közönségét

És mi sem egyszerűbb, mint egy színházban ellenőrizni az igazolványt, ugyanis kiépített infrastruktúra áll rendelkezésre a célra: jegyszedőknek és jegypénztárnak hívják. Még csak arra sincs szükség, hogy a belépésnél ellenőrizzék a kártyát, már a jegyvásárlásnál lehet szűrni.
És mi van, ha mégis belóg 500 ember közé 10, akinek nincs? Semmi. :U

(#11744) nobela válasza Aryes (#11743) üzenetére


nobela
senior tag

"És mi van, ha mégis belóg 500 ember közé 10, akinek nincs? Semmi."

Kivéve ha valami :W

Mondjuk egy vírustagadó maszk tagadó paraszt. Vagy simán csak egy tünetmentes fertőzött. Zárt térben.

Szerinted ez valóban SEMMI ????

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#11745) MuMa012


MuMa012
tag

(#11746) Aryes válasza nobela (#11744) üzenetére


Aryes
nagyúr

1 vírusgazda körülvéve minden oldalról 1-1 oltottal. Mégis mi a franc lenne? És ha két vírusgazda ül egymás mellé?
500 kontra 10 az erős nyájimmunitás, akkor se lenne fertőzésveszélyes a hely, ha 50 oltatlan lenne köztük.
Azért térjünk már lassan vissza a józan ész keretei közé...
Azontúl meg megvan, hogy nem fognak egymás mellé ülni? Távolságtartás lesz továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#11747) Ringman válasza MuMa012 (#11745) üzenetére


Ringman
nagyúr

végre!
remélem ezt mások is fogják követni, már régen ideje lett volna.

„Az emberek nagy része még mindig nem tudja, hogy mi van”

:(

(#11748) mozso válasza t72killer (#11726) üzenetére


mozso
senior tag

B.1.1.7 with E484K 2021. Február 2-án lett felfedezve angliában. Ez is maradt a neve.

(#11749) attiati válasza Ringman (#11739) üzenetére


attiati
veterán

Nem a covid elleni oltások kapcsán mondta ki. Volt itt téma. De lehet, hogy a politikában vagy a lazában.

(#11750) Micsurin válasza Aryes (#11746) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szerinted lakosság arányos oltottságban itt tartunk? Képeket nézted? Teraszokon egy némely helyen még 30 fölötti sem volt fixen nem volt a fiataloknak még a 15%-a sem beoltva, nagyon veszélyes a tűzzel való játék és nem az elpatkolás miatt hanem mert nem tudod mit viszel el magaddal hosszútávon.

Neked kéne egy kicsit lejönni a realitás talajára... :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.