Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) bigdady válasza Parci (#10350) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem 10-es a skála? Vagy mi ez az egység? Mennyitől jó? :R :U
Volt bármi oltási tünete?

[ Szerkesztve ]

(#10352) Parci válasza bigdady (#10351) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez vmi U/ml, azaz, hogy hány db van egy ml vérben..?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10353) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(#10354) Parci válasza kw3v865 (#10343) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez nem kicsit ciki. az előző kommentemben meg ott az oxfordi egyetem cikke, az alapján nincs igazán lényegi különbség az mrns és a vektoros között ebben, mindkettőnél ritka mellékhatás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10355) emvy válasza Parci (#10352) üzenetére


emvy
nagyúr

AU/ml, arbitrary unit

while (!sleep) sheep++;

(#10356) Jablocskov válasza Dare2Live (#10348) üzenetére


Jablocskov
tag

A közvéleménykutatások többsége nálunk nem azért készül, hogy felmérjék a lakosság véleményét hanem, hogy befolyásolják azt.
Itt van pl. kettő ahol éppen ellentétesek az arányok. [link] [link]
Jövőre kiderül mennyire elégedettek az emberek a járványkezeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#10357) Soma01 válasza emvy (#10355) üzenetére


Soma01
veterán

És milyen érték számít már jónak?

(#10358) Parci válasza Soma01 (#10357) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

asszem >50 jelenti azt, hogy IgG-pozitív vagy. 800 tök jónak számít, igaz, a modern vakcinák tudnak akár 10 ezret is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10359) bigdady


bigdady
nagyúr

[link] https://24.hu/belfold/2021/04/20/koronavirus-rusvai-miklos-terasznyitas-vedettsegi-igazolvany/?

Virológus mondja? :U

[ Szerkesztve ]

(#10360) emvy válasza Soma01 (#10357) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem igazán releváns állítólag. 100 fölött lényegében mindegy, ahogy tudom, de nem vagyok biztos benne.

while (!sleep) sheep++;

(#10361) Vesa válasza FіkuszKukіsz (#10239) üzenetére


Vesa
veterán

"egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy az oltások ne védenének az indiai variánssal szemben"

Örülök, hogy Rusvai így látja, de a korábban itt is linkelt tanulmányból sajnos nem ez derült ki. Természetesen 100%-ban abban sem bizonyítottak semmit, de a fáma arról szólt, hogy ez a variáns képes megkerülni a védelmet. Annak mértéke persze még kérdéses.

A tudomány a valóság költészete!

(#10362) Vesa válasza blakey (#10253) üzenetére


Vesa
veterán

Nálunk fel sem merül, hogy aki még nincs oltva, az a kínait elfogadja. Remélem, azért ezzel párhuzamosan a Pfizer és a Moderna is szállít rendesen, és lehet majd választani. Mert sanszos, hogy a kínai vackot majd a fiataljainkba akarják betolni, "nekik jó lesz az is" alapon. Enyémekbe nem megy kínai, az 100%. Ha a törpe a feje tetetjére áll, akkor sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#10363) Parci válasza Vesa (#10362) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyáltalán nem biztos, hogy nem az a jó vakcina. tényleg ott van, hogy ha bármi kockázata van annak, hogy az S-fehérje mutációt már nem ismeri fel az S-fehérjére tanított szervezet, akkor egyedül a kínai az, ahol még felismerhet valamit.

más kérdés, hogy az elölt cuccos öregeknél rizikós. viszont mi fiatalok vagyunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10364) t72killer válasza Locutus (#10329) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Abban nem vagyok annyira biztos, máshol is ilyen fele-fele esélyekről lehetett olvasni, skandinávoknál még jobbról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10365) Vesa válasza Parci (#10363) üzenetére


Vesa
veterán

Találgatásokra nem szeretnék hagyatkozni. Bármi lehet, akár az is, hogy az Astra jobban véd mint bármi más, csak erre sincs semmi bizonyíték, tehát maximum a HIT kategóriába sorolható amivel nem tudok mit kezdeni. Annak alapján tudok dönteni, amit most látok. Kínainál semmit nem látok, csak össze-vissza mindenféle találgatást, mindenféle hatásfok adatot innen-onnan, de hivatalosan semmi nincs publikálva. Meg azt, hogy sok embernél nulla antitestes választ adott és már a gyártó szerint is szükséges lehet egy harmadik dózis. Ez nálam sokkal aggasztóbb, mint az AZ vagy a J&J szökőévente egyszer bekövetkező vérrög kockázata. Amint hivatalos és hiteles adatok lesznek arról, hogy ez a vakcina igazoltan csodás és hatékony nemcsak az eredeti, hanem az újabb variánsok ellen is, akkor természetesen változtatni fogok a véleményemen. De jelenleg vannak bizonyítottan kiváló vakcinák, és van egy _lehet, hogy jó lesz_ típus, így nem ez utóbbi zsákbamacskát szeretném erőltetni.

A tudomány a valóság költészete!

(#10366) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kell-e antitest-teszt az oltás után? - Rusvai Miklós a Klubrádióban (2021.04.20.)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10367) Tigerclaw válasza bigdady (#10359) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Nagyon jó ötletnek tartja a vendéglátóhelyek teraszának megnyitását Rusvai Miklós"
"Az első adandó alkalommal megyek a kedvenc helyemre"

Mar eleve ezek a megfogalmazasok is mutatjak, hogy nem virologiai szempontbol gondolja ezeket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10369) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nagyon ugy nez ki, hogy az egymillio fore vetitett halalaozasban ma vagyunk utoljara Csehorszag mogott. Olyan csoda nincs a foldon, hogy holnapra ne "elozzunk". Bar azert a fo jarvanyszamok tenyleg vegre tartos trendszeru csokkenesben vannak.

I am having fun staying poor.

(#10370) Soma01 válasza blakey (#10296) üzenetére


Soma01
veterán

Most jelentette be Szijjártó P. hogy jövő hét elején jön 280.000 második körös orosz oltóanyag. Ezzel meglesz a párja a március végéig megérkezett összes első körös oltóanyagnak.
Így már csak 200.000 első, plusz ugyanennyi második körös oltóanyaggal tartoznak az oroszok. Ezekből pedig, az első körös adagok, a jövő hét végén már meg is érkeznek. Májusra már csak 200.000 második körös oltóanyag szállítása marad.

(#10371) Ringman válasza Lauda (#10368) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez olyan lesz, mint a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet, köze nincs a valósághoz, csak így egyszerűbb uralkodni.

(#10372) Ezekiell válasza Ringman (#10371) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyetlen dologban nincs igazad: nem lesz, ez már olyan. Semmi jövőidő...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#10373) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Napi új fertőzöttek száma: 2527 (az előző napihoz képest: +882)
Napi új halálos áldozatok száma: 207 (az előző napihoz képest: +8)
Kórházi ellátást igénylők száma: 8097 (az előző naphoz képest: –505)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 925 (az előző napihoz képest: –55)
Napi mintavételek száma: 22 435 (az előző napihoz képest: +9483)
Az első dózissal oltottak száma: 3 363 596 (az előző napihoz képest: +46 544)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 1 425 124 (az előző napihoz képest: +24 421)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10374) einstein válasza Vesa (#10365) üzenetére


einstein
senior tag

Pontosan milyen tanulmányt olvastál, hogy a Pfizer jobb mondjuk a dél-afrikai mutáns ellen?

Attól tartok te sem csinálsz mást, mint az egyiknek "hiszel", másiknak nem.

(#10375) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

(#10376) blakey válasza Vesa (#10362) üzenetére


blakey
titán

Szerencsére én nem így gondolkodom, én csak a kínain gondolkodtam volna el, de 99%, hogy elfogadam volna. Mindegyik oltás jobb a vírusnál. Senkivel nem szeretnék kockáztatni. Nyilván figyelembe kell venni, hogy mely korosztálynak melyik oltás való, fiatal, nem beteg szervezet bármelyikkel megbírkózik, gyenge, beteg szervezet esetében meg a doki ajánlását érdemes figyelembe venni. Ez a "vakcinairigység" meg sznobizmus itt is jellemző, pedig nem kéne, tájékozott emberek megfontoltan döntenek, 20 éves fiamat elküldtem az AZ-ra (kínaira is elküldtem volna), nem volt kérdés, hogy jó-e vagy sem. Sajnos nem tudni, hogy a vírus mire képes az adott szervezetben. Apám kínait kapott, anyám, anyósom Pfizert, nagyi Modernát, egyik gyerek AZ, kisebbik még semmit, feleségem és én Szputnyikot, szóval van szórás rendesen. Várni lehet, de nem érdemes, ha van ajánlás akkor megfontoltan érdemes dönteni és zsigerből elutasítani, mert pl. kínai.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10377) Ringman válasza Chesterfield (#10375) üzenetére


Ringman
nagyúr

az komoly kampány lesz, hogy elsüssenek 3,9M kínai dózist, miközben jön majd kb 3-500k pfizer is hetente, meg mellette a j&j, azox és szputnyik is érkezik még.

(#10378) Dare2Live válasza einstein (#10374) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kínai oltóanyaggal még a klinikai tesztek se mentek le!!! így minden ami róla van az erősen fejvakarós. Nem mellesleg emiatt még ha esetleg fejvakarósan indokolt is de "emberkisérlet" beadni. Így persze összevetni se lehet mivel.

Ehez képest pfizerrel nemhogy lementek a klinikai tesztek de már kezdeti adatok vannak arról, hogy véd és mennyire a Dél Afrtikai mutáns ellen. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10379) Gothmog


Gothmog
aktív tag

Nem szeretnék morbidnak tűnni, és előre is elnézést kérek, de jelentem, feltűnt a COVID elhunytak listáján egy új alapbetegség-típus: "várandós" (25628-as sorszámú áldozat, 34 éves hölgy).
Komolyan mondom, az ember esze megáll.

Az oltásokhoz: én a kínait felveszem, ha felajánlják. A szerb (és arab) vizsgálatok alapján a 60 év alattiaknál azért elég derekasan dolgozik az a cucc is. Viszont 60 fölött tényleg nem kellene erőltetni.
Egyébként a százalékokhoz: a 95%, 90%, 67% stb. nem azt jelenti, hogy ennyi embernél termelődik antitest. Hanem azt jelenti, hogy az oltott csoportban a kontrollhoz (nem oltotthoz) képest arányában ennyivel kevesebb embernél mutattak ki megbetegedést/látható tüneteket a tesztelések során.

Endure. In enduring, grow strong.

(#10380) Ringman válasza blakey (#10376) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mindegyik oltás jobb a vírusnál

az biztos :)

(#10381) Chesterfield válasza Ringman (#10380) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Alakultok?

(#10382) Dare2Live válasza Ringman (#10377) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Május végén sztem már a heti 300-500K pfizert+modernat se tudják kinek beadni, pedig ott sokan vannak úgy (auto immunosok dögivel), hogy ha már eddig vártak akkor most már megvárják a pfizer/modernat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10383) Parci válasza Vesa (#10365) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aha, oké. akkor nem így működnek az elölt víruson alapuló vakcinák már 80 éve. :U

rohadt unalmas ez a fázis 3-on való sírás egy idő után, persze, igen, aki az elején beleugrott, az hit alapján döntött részben, és nyilván az az ideális, ha amennyire lehet, transzparens a fejlesztési folyamat a tudomány felé, de amikor már milliószámra lövik a usereket, akkor egyre kevésbé számít ez.

és mellesleg fingod, de FINGOD SINCS, hogy a most alakuló mutánsok ellen melyik vakcina, beleértve az összes nyugatit, mit csinál.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10384) Ringman válasza Chesterfield (#10381) üzenetére


Ringman
nagyúr

alapvetően igen.

szüleimnek ez keményebb menet lesz sajnos (de egyelőre otthon vannak, remélem ez így is marad, mindketten favit szednek), nálam durvább nátha +tompaság + szaglásvesztés, csak ez már így is 10 napja tart kb, naponta változó tünetekkel, pl. 7 napig nem volt bedugulva az orrom, most meg 3 napja igen)

az legnehezebb az mentálisan, hogy nem tudod hány napig fog ez tartani, ill. a szaglás visszanyerése mikorra várható (medián kb. 9 nap wildtype-ra, britre nem tudom), de pl. szüleimnél meg nem volt szaglásvesztés. :F

(#10385) Ringman


Ringman
nagyúr

elő szokott kerülni a miért nincs indiában annyi covid-halálozás, hát...

‘It is much worse this time’: India’s devastating second wave

(#10386) Chesterfield válasza Ringman (#10384) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Jobbulást!

Édesanyám fél éve nem érez szagokat, most kezdi az erősebb fűszereket éppenhogy érezni.

(#10387) Parci válasza Ringman (#10384) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10388) Dare2Live válasza Ringman (#10385) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én arra vagyok kiváncsi, hogy mondjuk a Magyar 2015-2020 nov-juni halálozás medianja és a 2020 nov - 2021 juni mennyire fog egyezni, mennyire lesz látható a +20K halott.

Nekem baromira gyanus, hogy MOon sokkal többen halnak meg covidban mint amennyi a hivatalos statisztikákban megjelenik. ld Cseh és Magyar szűrés darabszám közti difi. Ha nincs kiszűrve = nem covidba halt meg.
Ősszre kiderül.

és jobbulást!

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10389) Z.É.T. válasza Ringman (#10385) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezt írtam már kétszer, háromszor is talán, hogy ottani járványügyis mondta még tavaly, négyszer-tízszer annyi lehet a valós áldozat, mint a hivatalos jelentés.

Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

(#10392) Ringman


Ringman
nagyúr

köszi srácok!

(#10393) kw3v865 válasza Dare2Live (#10388) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nagyon alapos, és tényleg szakmai írás Ferenci Tamás biostatisztikustól a Covid-halálozással kapcsolatban: [link]

(#10395) kw3v865 válasza kw3v865 (#10393) üzenetére


kw3v865
senior tag

A legfontosabb megállapítás a cikkből az EU-s Covid-halálozásokkal kapcsolatban: "Látható, hogy a legfrissebb adatok szerint – persze ne felejtsük, ez egy hónappal ezelőtti állapotot jelent! – nagyjából a középmezőnyben vagyunk, a rossz hír, hogy a nálunk rosszabb 5 ország mindegyikében már javult a helyzet, míg nálunk gyorsan romlott ebben az időszakban, így könnyen lehet, hogy őket meg fogjuk előzni."

(#10396) bigdady


bigdady
nagyúr

Bammeg ma hívják asszonyt a háziorvostól, hogy mehet akkor modernára, mikor két hete küldték be oroszra... Azt mondják jó akkor menjek én, dehát én astrát kaptam március elején, ja akkor tárgytalan... Nem semmi nyilvántartások vannak a háziorvosoknál, nincs egy központi sem nekik csak amit maguk vezetgetnek "így"? :W

(#10397) Ezekiell válasza bigdady (#10396) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én simán felvettem volna a modernát az Astrára.. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#10398) Chesterfield válasza Ezekiell (#10397) üzenetére


Chesterfield
senior tag

én is
aztán jövőhéten rátoltam volna egy kínait is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10399) bigdady válasza Ezekiell (#10397) üzenetére


bigdady
nagyúr

:DDD

(#10400) Z.É.T. válasza kw3v865 (#10393) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tényleg jó írás, én is ajánlom!
És az abban linkelt Janine Aron és John Muellbauer írást is, azt még tavaly nyáron olvastam először.
F. Tamást eleve ajánlott követni annak, aki kicsit érteni is akarja a nagy egészet és nem csak a napi gumicsonton rágódni, vagy mint "odaát" korábban a nagy "süt a nap, csökken a járvány" megfejtők szintjéhez konvergálni :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.