Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Parci válasza koncsik (#10897) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Ha ennyire nem hiszel benne, nem fog működni (ezt se én mondtam, hanem hozzáértők). :K"

na, akkor meg is érkeztünk. ha így védik, akik védik, akkor még a nullánál is kevesebb kérdésem van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10902) blg válasza Parci (#10893) üzenetére


blg
senior tag

aki AZ-t kap, az nem tudja 12 hétig elkerülni az Aldit, és adott esetben a munkahelyét sem...

(#10903) t72killer válasza #22743424 (#10898) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:F?

#10902: elméletileg 1 adag astra-nak az első adag után kb 2héttel már nagyjából védenie kéne legalább a súlyos lefolyás ellen. Nem egy betonbiztos védelem, meg az ellen kb 0, hogy hordozóként oltatlan rokonnak hazavidd, de több a semminél.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10904) Parci válasza radi8tor (#10900) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kíváncsi lennék, hogy hányan vannak tisztában vele a 10 millió nobel-díjas házmesterek országában, hogy az alkohol gátolja az immunrendszer működését, ha meg berúgsz a haverokkal, akkor instant simán elkapsz minden szart.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10905) Ringman válasza t72killer (#10903) üzenetére


Ringman
nagyúr

így hogy megelőztük a cseheket is per capita halálozásban, nyitnak a teraszok szombaton.

(#10906) Z.É.T. válasza t72killer (#10903) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Gondolom: szombaton nyitnak a szabadtéri szórakozóhelyek (Kobuci, Akvárium és tsai)

(#10907) t72killer válasza Ringman (#10905) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#10906

:R, értem, gondoltam ez lehetett. Igen, kombinálva az ezekszerint kültéren is ragadós variánssal ez valóban Darwin díjas kísérlet :W

Mondjuk egy 3 hét kell hozzá, hogy beinduljon az új hullám sztem: jelenleg már lejjebb ment az aktuális (3?), már halálozásban is - azaz a jelen időben fertőződöttek száma lényegesen alacsonyabb lehet már, mint a csúcson. Nyitással is egy darabig stagnálás lehet, amíg "el nem kezdenek dolgozni" az új kontaktesemények.
Lassan a gyerekeket kezdem félteni, már mindenkit beoltottak, viszont a 18 alatti korosztálynál 0.0 körül van az oltottak aránya. Kockázat viszont náluk is van, pláne ha fullba nyomjuk a kretént (korány+szuperértelmes lakosság együtt...)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10908) Parci válasza blg (#10902) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aki AZ-t kap, az is utánagondol, hogy mikortól és mennyire lesz védett. mivel ez fontos és nem játék, ezért megérti, hogy vektoros oltásnál bő két hétig kb. semmi sem történik antitest fronton, három hét után lesz védett valamelyest, egyre jobban emelkedő mértékben.

én is vektorost kaptam. meg is néztem a sputnik 3. fázisát, ahol a 18-ik naptól kezdett elválni a kontroll csoporttól az oltottak csoportja, innentől kezdve én ebben a 18 napban nem kockáztatok (mivel 21 nap a második shot, ezért 28 napig nem kockáztatok, de ez már apróság).

AZ esetében 21 nap után "kijönnék a fényre" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10909) Parci válasza t72killer (#10903) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2 hét után még csak tüskefehérjét termelsz és elkezdi felismergetni a szervezeted, 3 az új 2!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10910) Sir Pocok válasza koncsik (#10897) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hát nem vagy elég tájékozott.

NT-300 tablets show promise in Phase III COVID-19 trial

Coronavirus Treatment Acceleration Program (CTAP)

A KOVIDŐK szerkesztői is azt jelentették, hogy ősszel nagyon sok hatékony gyógyszer lesz, erről nem most hanem egy hónap múlva fognak adásban beszélni.

Szerk.: Pfizer gyógyszeréről se feledkezzünk meg.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10911) t72killer válasza Parci (#10909) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wow, ennél még az "élő" covid is jobb :)) (=gyorsabban állsz neki tüskefehérjét (IS) gyártani)

#10910: gyógyszerhez kéne egy tuti tesztelési mód is (pl rálehelek és megmondja, hogy tegnapi partyn beszívtam a covidot), hogy időben induljon a terápia...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10912) sipi700 válasza DamianB (#10857) üzenetére


sipi700
tag

Nagyon óvatosan sportoltam 4 hét után, de kb. 120-as pulzuson (amúgy 150 körülin edzek) kerékpár, ezt sem lett volna szabad. Egyébként valóban vizsgálat után érdemes, nekem héten lesz teljes és csak orvos által engedélyezett pulzuson lehet edzeni. 2 hónapja nem edzek :(
Magyar bajnok bringás nem sok kihagyás után kerékpározott "lassan", majd nem kapta vissza az engedélyét, mert magas lett a troponin szintje... Nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#10913) Parci válasza t72killer (#10911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a vektorosak a leglassabbak ilyen téren, mert ott még van egy plusz, vektoron csücsülő dns -> mrns kezdeti szakasz is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10914) koncsik válasza Parci (#10901) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bocs, nem az ivermektinre gondoltam, azt hagyjuk. :R
Ez nagyjából minden gyógyszerrel így van, placebo/nocebo nagyon érdekes dolog.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10915) Ringman válasza t72killer (#10911) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezzel nemtom mi lett, még tavaly volt róla cikk:

Combating the coronavirus pandemic: Bosch develops rapid test for COVID-19

Bosch has developed a new rapid test for its Vivalytic analysis device to detect the SARS-CoV-2 pathogen. The test provides a reliable result in 39 minutes and is currently the fastest polymerase chain reaction (PCR) test worldwide. Results for positive samples are even delivered in less than 30 minutes.

(#10916) Parci válasza koncsik (#10914) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon befolyásolja az immunrendszered a lelkiállapotod, az biztos. az is számít, hogy stresszelsz-e a koronától, amikor elkapod, vagy ringmani nyugalommal veszed tudomásul, hogy "ja? ja, elkaptam, nem ügy" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10917) koncsik válasza Sir Pocok (#10910) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szuper, köszönöm az infokat, át fogom olvasni és drukkolok :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10918) koncsik válasza Parci (#10916) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD :R (mai napom elcsúszott, még dolgoznom kell, majd visszakukkantok) - 198 nem olvasott hozzászólás kicsit fájt :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10919) t72killer válasza Ringman (#10915) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagy a csönd tesztfejlesztés-terén, pedig legalább olyan fontos lenne, mint a vakcinák. Főleg, hogyha beválik egy stratégia, azt gomnyomással át lehet állítani másik mutáns fehérjéire/egyéb komponenseire, nem kell arra várni, míg x körben végigpróbálgatják, hogy megmurdel-e tőle a homo sapiens, miután belelövik az anyagot.
Ha mindenkinek lenne otthon tényleg működőképes ÉS kényelmesen használható (!=agyvelőmintavétel) gyorstesztelője, akkor instant ki lehetne szűrni a fertőzötteket.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10920) Ringman válasza Parci (#10916) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez csak úgy tűnik, az elején nagyon pipa voltam, hogy a célegyenesben elhasaltunk, akkor inkább tisztességesen szartam volna mindenre :DDD
néha még mindig bosszankodom miatta.

inkább a szüleim miatt aggódom, de változtatni szintén nem tudok az állapotukon.

[ Szerkesztve ]

(#10921) mozso válasza bigdady (#10878) üzenetére


mozso
senior tag

Nem erdekel, hogy elhiszed-e vagy sem. Elobb utobb elso kezbol tapasztalsz meg hasonlokat, csak ido kerdese.

(#10922) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Újabb adatok az AstraZeneca vakcina ritka vérrögképződést okozó hatásának elméleti megértéséhez – egy segédanyag is benne van a buliban?

A Greifswald Egyetem kutatócsoportja, élén Andreas Greinacher-rel újabb, még lektorálás előtt álló cikket tett közzé április 20-án a Research Square portálon. Ebben azzal foglalkoztak, hogy mi lehet az AstraZeneca vakcina által kiváltott immun trombotikus trombocitopénia (VITT) oka, ami egyszerűbben fogalmazva a csökkent vérlemezkeszámmal társult vérrögképződést jelenti.

A VITT-ben, hasonlóan az autoimmun heparin által indukált trombocitopéniához, a vérlemezke faktor 4 (PF4) elleni antitestek játszanak szerepet. A Szerzők vizsgálták a vakcina, a PF4 és a VITT betegekben termelődött PF4 antitest kölcsönhatásokat.

Eredményeikből azt a következtetést vonták le, hogy
a) az AstraZeneca vakcina összetevői antigén-komplexeket képeznek a PF4-gyel;
b) az EDTA nevű segédanyag fokozza a kiserek áteresztőképességét (permeabilitását);
c) a vakcina összetevői akut gyulladásos reakciókat váltanak ki. A gyulladásos környezetben zajló antigén-képződés magyarázatot ad az anti-PF4 antitest termelődésre.

Az anti-PF4-antitestek magas szintje aktiválja a vérlemezkéket, kiváltja a neutrofil fehérvérsejtek aktiválódását és a véralvadást elősegítő neutrofil extracelluláris csapdák NETek képződését, amelyek fokozzák a VITT-ben megfigyelt vérrögképződés kialakulásának esélyét.
Hivatkozás: Greinacher A.; Selleng K.; Wesche J. et al.: Towards Understanding ChAdOx1 nCov-19 Vaccine-induced Immune Thrombotic Thrombocytopenia (VITT). 20. 04. 2021. Research Square; 8eabf306-6fd4-4a89-a7a3-8f4d06c89a55.pdf (researchsquare.com)

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10923) bigdady válasza blg (#10902) üzenetére


bigdady
nagyúr

22. naptól 90-ig 76%

(#10924) viharhozo válasza Parci (#10893) üzenetére


viharhozo
addikt

Mi az isten van az Aldiban? A legkondival teritik a cuccot vagy mi?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10925) bigdady válasza mozso (#10921) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nyilván nem kell mindent elhinni de ennyire az ebola sem durva mint ez amit neked meséltek

[ Szerkesztve ]

(#10926) radi8tor válasza viharhozo (#10924) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aldi a mumus.

⭐ Stella

(#10927) Chesterfield válasza Sir Pocok (#10922) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ebből én egy büdös szót nem értek.
Át tudnák úgy szűrni, mint a ruszkik? :DDD

(#10928) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Szerb eredmény
Mindegyik vakcina elég jó, minimális különbségek vannak

[ Szerkesztve ]

(#10929) t72killer válasza radi8tor (#10926) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lidl-be járok :P

Más: lazában már bemutatták az új kicsikét: B.1.618 - lehet szerencsére, a b.1.617 úgy tűnik, elnyomta:

Fogas kérdés: ha az E484K-ra specifikus mRNS-t/vektort csinálnak, az még védeni fog rendesen pl a b.1.1.7-től? Illetve képződik-e kétféle antitest, ha mRNS vagy vektoros keveréket adnak be?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10930) Ringman


Ringman
nagyúr

A koronavírus felért a Mount Everestre

a hülyék tényleg mindenhol ott vannak.

(#10931) mozso válasza t72killer (#10929) üzenetére


mozso
senior tag

E484K ellen az mRNS oltás úgy tűnik megfelelő lehet.

E484K verziókból hegyet lehet rakni, new-york-i verzio, angol 1.52x variáns (nem a B.1.1.7 verzió), brazil p1-3, del-afrikai 1.351, angol B1.1.7 with E484K (azaz angol v2), meg van további 2-3.

Itt nézhető, angliában mind1-ik ott van már most is: [link]

E484K ellen minden vakcina védelme komolyan csökken, de a T-sejtes védelmet laborban nem lehet mérni.

Izrael lesz az igazi próba, ahol meglátjuk mit tud a Pfizer az E484K ellen a valós életben. Most nyitottak, 3 hét mulva meglátjuk. Most napi 130-150 covidost találnak, 3 hét óta.

(#10932) mozso válasza mozso (#10931) üzenetére


mozso
senior tag

Izraelben, nagyon sok felnott be van oltva Pfizerrel, de megjelent naluk tobb E484K verzio, koztuk a del-afrikai is (utobbi eddig nem tudott elterjedni valamiert).

Nagyon kivancsi leszek mi lesz naluk, amikor kinyitjak az orszagot (ezen a heten kezdtek)

(#10933) Drizzt válasza mozso (#10931) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Viszont eppen ma Izraelben 315 esetet jelentettek.

I am having fun staying poor.

(#10934) mozso válasza Drizzt (#10933) üzenetére


mozso
senior tag

Plusz Izrael megint leszerződött a Pfizerrel a mutánsverziókra is hatékony új vakcina változartra. Érdekes lesz.

Szerintem kell mindenkinek 3. oltás majd, szeptember-december környékén, de ez hamarosan kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#10935) Vesa válasza Ringman (#10892) üzenetére


Vesa
veterán

"mert a kormány gyak. senkinek sem ad pénzügyi mentőövet."

Már hogyne adna. Nagy a család meg a haveri kör...

A tudomány a valóság költészete!

(#10936) Vesa válasza Parci (#10908) üzenetére


Vesa
veterán

Párom a hétvégén kapja a másodikat az oroszból, utána 14 nappal csináltatunk tesztet (Biosynex és laboros is) Majd beszámolok az eredményekről.

A tudomány a valóság költészete!

(#10937) radi8tor válasza Vesa (#10936) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Orosz után 3 hét. ;)

⭐ Stella

(#10938) Chesterfield válasza Vesa (#10936) üzenetére


Chesterfield
senior tag

biosynexet miért, ha lesz laboros? kontroll?

(#10939) Vesa válasza bigdady (#10925) üzenetére


Vesa
veterán

Ebola nem terjed aeroszolokkoal légúton. Közvetlen kontaktus kell testnedvekkel. De értem, mire céloztál... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#10940) Vesa válasza Chesterfield (#10938) üzenetére


Vesa
veterán

Csak amiatt, hogy legyen hasonlítási alap az Astra-val, ami nálam egy erős IgG csíkot adott. Nem minden vakcinára jelez azonos módon a teszt a hírek szerint.

A tudomány a valóság költészete!

(#10941) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Fentebb olvasni az E484K-ról milyen variáns ez mert az angol wikipédián nincs külön feltüntetve?

(#10942) Vesa válasza Teodor52 (#10941) üzenetére


Vesa
veterán

A brit variáns egy variánsa

A tudomány a valóság költészete!

(#10943) t72killer válasza mozso (#10931) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"E484K ellen az mRNS oltás úgy tűnik megfelelő lehet."
Nem a v1.0-ás mRNS-re (aka jelenlegi Pfizer, Moderna) gondoltam, hanem egy újra, amit kifejezetten erre a mutációra fejlesztettek - viszont így meg messzebb kerül pl a b.1.1.7-től, ami azért még jelen van, és nem lenne jó, ha az új leves nem védene ellene.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10944) Dare2Live válasza Vesa (#10942) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A molekuláris biológus, virológus szerint ha a brit mutáns mutánsa megjelenik Magyarországon, a nyájimmunitáshoz szükséges 80 százalékos átoltottság sem lesz elegendő."

Kissebb csoda lenne ha még nem jelent volna meg MOon. De ha nem is be fogják hurcolni.

Végül még nem lesz más megoldás mint ami kellett volna. 3-4 hét totális zárás, végtelen tesztelés, kontaktkövetés. Közben Schengen 2, mindenki aki külföldről jön teszt és két hét karantén.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10945) t72killer válasza Dare2Live (#10944) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zárásnak a buli elején van értelme. Persze lehet fékezni, akár megállítani brutális (értsd puhap.tsch €urópában az elmúlt 40évben, nyugati oldalon 75évben nem látott) szigorral, csak ehhez alkalmas vezetés és igencsak kemény karhatalom kell, ami nem vagyok benne biztos, hogy rendelkezésre áll. A demokrácia mint olyan kb kukázódna.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10946) Vesa válasza t72killer (#10945) üzenetére


Vesa
veterán

Értelmetlen. Ugyanis, ez csak akkor működne, ha az egész világot lezárod. Hiába zárod le az országot 3-4 hétre, ha közben a határokon túl terjed. Nyitást követően úgyis bekerül. Hónapokra, évekre meg nem lehet lezárni a határokat, mert éhen hal mindenki. Ezen túl, behozhatja egyetlen kamionos is. Az áruszállítást nem lehet megállítani. Anno a pestis is végigment a kontinensek között, pedig akkoriban csak hajózás volt, az is kezdetleges. A pestis ugye nem is aeroszolokkal terjed, és még így is át tudott jutni az óceánokon is, egyszerűen áruszállítással vittek 1-2 fertőzött patkányt és kész volt.
Brutál tesztelés kéne és azonnali izolálás a fertőzőtt és környezete számára. Ezt látjuk működni nem egy országban.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10947) Teodor52 válasza Vesa (#10942) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót.

(#10948) DamianB válasza sipi700 (#10912) üzenetére


DamianB
őstag

Köszönöm a kommentet akkor nem erőltetem annyit nem ér . :(

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#10949) Dare2Live válasza Vesa (#10946) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Értelmetlen. Ugyanis, ez csak akkor működne, ha az egész világot lezárod."

Ahogy Ausztrália, ROK, Taiwan, Kína... esetén is értelmetlen volt. Oh wait....

"Nyitást követően úgyis bekerül."

Managelhető. Ahogy Ausztrália, ROK, Taiwan, Kína... esetén is managelhető volt.

....

@t72killer: A fenti négyes felsorolásból három demokrácia.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10950) Drizzt válasza Vesa (#10942) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]

Az altalad linkelt cikk elegge pongyolan fogalmaz. Az e484k az egy adott tudkefeherje mutacio. A virusvariansok kozul jopar tartalmazza ezt a tuskefeherje mutaciot. A cdc-s linken meg lehet nezni melyek azok. Az e484 azt jeloli, hogy fizikailag a tuskefeherjen hol van a mutacio. Van mar e484q, amitol jobban tartanak egyelore. Bar a cdc meg nem listazza.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.