Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11152) Kékes525 válasza bigdady (#11138) üzenetére


Kékes525
félisten

Rájuk telefonáltam, de még nincs eredmény. Sokan teszteltetik magukat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11153) bigdady válasza catroot (#11148) üzenetére


bigdady
nagyúr

De nem most voltál covidos?

(#11154) bigdady válasza Kékes525 (#11152) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen itt is a synlabnál egy hónap múlva van csak időpont

(#11155) blakey válasza Parci (#11133) üzenetére


blakey
titán

Én sem látom annak veszélyét, hogy "öntökön lövést" követnének el. Ha pl. az EU kizárja a nem általa engedélyezett vakcinával "megszúrt" utazókat akkor nagyon sok pénzt veszíthet, illetve az EU-val szemben is megcsinálhatja bármelyik EU-n kívüli állam is. Ez a lehető legrosszabb döntés lenne. Azt esetleg megtehetné, hogy oké, nálunk ez a vakcina nem engedélyezett így azonnali tesztre lesz szülkség de a 10 napos karantén sem lenne jó megoldás, mert akkor szintén meggondolják, hogy jöjjenek-e az EU-ba vagy sem. Nem olyan egyszerű.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11156) OPiiPO válasza blakey (#11155) üzenetére


OPiiPO
addikt

Németek érdeklődnek az orosz vakcina iránt, a kínait pedig a kínai kézen lévő WHO fogja globálisan ajánlani lassan - innentől én nem izgulnék, mire ez kérdés lesz, simán át fog csúszni az szürkezónából a fehérbe mindkettő szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11157) Kékes525 válasza blakey (#11155) üzenetére


Kékes525
félisten

Én egy hibrid megoldást is el tudok képzelni. Amíg a járvány erős egy országban, addig szigorúan szelektálnak a beutazásokban a beoltottak oltásában, azaz addig a kínaival oltottakat karanténba kényszerítik, de ahogy csökken a járvány úgy az oltás szelekció megfog szűnni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11158) catroot válasza bigdady (#11153) üzenetére


catroot
veterán

Nem, november végén.

Kb. egy hónapja egyik estére sz.rul lettem, de az egy nap alatt végig ment rajtam. Nem tudom, hogy mi lehetett.

Csináltattunk azóta tesztet és negatív lett.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#11159) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A tegnap KOVIDŐK adását szerintem mindenki nézze meg aki oltás előtt áll.

A legjobb vakcina az ami bennünk van.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#11160) sparks


sparks
senior tag

Közel 2 teljes nap telt el a Pfizer oltás óta. Az oltás helye tegnap érezhetőbb volt még, ma már csak alig. Tegnap kimentünk gyalog egy 10 perces sétára és az órám szerint 160 volt a pulzusom (én nem éreztem magamon), utána inkább csak pihentem tegnap. Az étvágyam viszont elszabadult, egész nap csak ettem volna. Ma már ez is normalizálódni érződik. Hőemelkedés és egyéb tünet nem volt, eddig ennyi az összes.

[ Szerkesztve ]

(#11161) Izland`


Izland`
tag

Most ugyebár lehet online időpontot foglalni a kínai vakcinára. Van arról hír, hogy más vakcinákkal kapcsolatban is lesz ilyen program, vagy ez egyszeri történet?

(#11162) Kékes525


Kékes525
félisten

European Medicines Agency

[AstraZeneca’s COVID-19 vaccine: benefits and risks in context]

"A Vaxzevria előnyei minden korcsoportba tartozó felnőtteknél meghaladják a kockázatokat; azonban nagyon ritka esetekben előfordult alacsony vérlemezkeszámmal járó vérrögképződés a védőoltást követően.

Az elemzés a COVID-19 okozta kórházi felvételek, intenzív osztályra való felvételek és halálesetek megelőzését vizsgálta, a vakcina hatékonyságára vonatkozó különböző feltételezések alapján, hogy összefüggésbe hozza e szokatlan vérrögök előfordulását. Kimutatta, hogy a védőoltás előnyei az életkor és a fertőzési arány növekedésével nőnek.

Nem állt rendelkezésre elegendő adat az egész EU-ból ahhoz, hogy további összefüggéseket lehessen megállapítani a nemre vonatkozó előnyök és kockázatok tekintetében.

A bizottság azt javasolta, hogy a Vaxzevria második adagját az első adag beadása után 4 és 12 héttel folytassák a termékismertetővel összhangban."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11163) Lauda válasza Izland` (#11161) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs. Véleményem szerint ez csak arról szól, hogy "el tudják sózni" a kínai vakcinákat.

[ Szerkesztve ]

(#11164) Csatravi


Csatravi
senior tag

Koronavírus Indiában: képeken egy ország tragédiája
Pár hete még hatalmas vallási összejöveteleket rendeztek. Hát most itt tartanak.

(#11165) radi8tor válasza Lauda (#11163) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pár napja nem azt mondták, hogy az oltópontokon hamarosan minden vakcina rendelkezésre fog állni? :U

⭐ Stella

(#11166) Lauda válasza radi8tor (#11165) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt kérdezte a fórumozó: Van arról hír, hogy más vakcinákkal kapcsolatban is lesz ilyen program, , vagy ez egyszeri történet?

Ha tudsz ilyen hírt linkelni, akkor tedd meg neki és ne nekem írkálj. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11167) Ringman válasza radi8tor (#11165) üzenetére


Ringman
nagyúr

rendelkezésre áll, csak a kínait kaphatod meg ;]

(#11168) radi8tor válasza Lauda (#11166) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocsánat, nem fog többet előfordulni.

⭐ Stella

(#11169) radi8tor válasza Izland` (#11161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Operatív törzs: Jövő héten mind az 5 vakcina egyszerre elérhető lesz az oltópontokon

Jövő héten már mind az ötféle vakcina egyszerre lesz elérhető az oltópontokon

Némileg árnyékolja a képet, hogy "Az időpontfoglalóban jelenleg április 26. hétfő, 27. kedd, 28. szerda napokra lehet oltási időpontokat foglalni a Sinopharm vakcinával történő oltásokra."
Szóval a jövő hét, az inkább hét vége lesz. Ha lesz.

Ezen meg felnevettem: :DD
"Várandós vagyok. Foglalhatok időpontot?
Mivel a várandósoknak Pfizer és a Moderna vakcina alkalmazható, ebben az oltási akcióban nem tud részt venni."

Elveszem a munkát Google-től.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11170) Csatravi


Csatravi
senior tag

A nagy dömpingoltás a kínai vakcinára szól.

"A mai napon rendeli el hétfőtől a tömeges oltást az országos tisztifőorvos
Müller Cecília a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs online sajtótájékoztatóján azt mondta: a rendelkezés célja, hogy az oltópontokon és a háziorvosoknál is minél többen, minél gyorsabban megkaphassák az oltást. Ezt az teszi lehetővé, hogy sok vakcina érkezik az országba, első körben 600 ezer Sinopharm-oltóanyag, és az oltásra történő foglaláshoz a technikai lehetőségek is adottak - mondta a szakember. "

[ Szerkesztve ]

(#11171) Lauda válasza radi8tor (#11169) üzenetére


Lauda
félisten

Örvendetes, hogy mind az öt vakcina elérhető lesz az oltópontokon, azonban arról egyelőre nincs szó, hogy ezekre a vakcinákra lehet majd foglalni online időpontot (szerk: a kínain kívül).

#11168radi8tor Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11172) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

(#11173) Ringman


Ringman
nagyúr

a tünetmentesség (nem mintha mára eljutottam volna idáig) után hány nappal/héttel érdemes elmenni poszt-covid vizsgálatra?

(#11174) daneel_hu válasza Ringman (#11173) üzenetére


daneel_hu
addikt

"a tünetmentesség (nem mintha mára eljutottam volna idáig) után hány nappal/héttel érdemes elmenni poszt-covid vizsgálatra?"

Szerintem még várj picit. Bár az én példám nem követendő, mert 5 hónappal később jelentkeztem valahova (ahonnan vissza se hívtak :D) - mindeközben jelenésem volt Sputnik V-re, szóval elengedtem egyelőre a témát...
De ha nincs komoly gondod, akkor még várj.

Egyébként most így az oltás után 3 héttel úgy érzem magam mint a betegség előtt. (kopp-kopp)
De majd holnapután elrontják az örömöm egy második Sputnikkal. :DD

[ Szerkesztve ]

(#11175) Kékes525


Kékes525
félisten

Enyém negatív:

Feleségemé pozitív:

Ez van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11176) forceberg válasza Kékes525 (#11175) üzenetére


forceberg
veterán

:((
Próbálsz ezzel az eredménnyel intézni magadnak egy nyugatit?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#11177) Ringman válasza daneel_hu (#11174) üzenetére


Ringman
nagyúr

valami ilyesmire gondoltam: [link]
nem tudom ez mennyiben több, mint egy sima nagylabor az "sztk-ból"

az igg szint mérése szerintem ráér, mert amúgy mit csinálok, ha alacsony? semmit.

(#11178) Andika20


Andika20
csendes tag

Sziasztok! Beoltatnám magam az oltópontos kínaival, mivel a házorvosom még semmivel nem keresett meg. Viszont most egy kicsit megfáztam kerti munkában (hőemelkedés, nyákos torok, torokkaparás). Ha szerdáig elmúlnak a tünetek, vajon beadathatom?

(#11179) Ringman válasza Andika20 (#11178) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ez pont lehet covid is, először kérj tesztet.

(#11180) Kékes525 válasza forceberg (#11176) üzenetére


Kékes525
félisten

Megpróbálok, de hivatalosan nem adhatnak. Nem hivatalosan pedig senki sem fog rizikót vállalni a kedvemért, még ha rendkívül kicsi is az, hogy valami baj történne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11181) bigdady válasza Kékes525 (#11175) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem 50-től már oké? Mintha valami ilyet olvastam volna vagy itt írták
47,8 az majdnem annyi

[ Szerkesztve ]

(#11182) Andika20 válasza Ringman (#11179) üzenetére


Andika20
csendes tag

Köszi! Decemberben pont ugyanezek a tünetek voltak, januárban csináltattam antitest tesztet, teljesen negatív volt. Szerintem igen kicsi az esélye, hogy korona, nem járok sehova. Egyébkent ha a a háziorvos elérhetetlen, hogyan lehet tesztet kérni?

(#11183) Andika20 válasza Parci (#11113) üzenetére


Andika20
csendes tag

Parci, te milyen otthoni orbadugós tesztet használtál?

(#11184) Lauda válasza bigdady (#11181) üzenetére


Lauda
félisten

Nemrég tett fel valaki egy pfizerest. Inkább feltöltöm, most nem találom a hszt:

Igen, 50 a határ elvileg. :K

[ Szerkesztve ]

(#11185) Ringman válasza Andika20 (#11182) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt passzolom, nekem a háziorvos intézte.

(#11186) bigdady válasza Lauda (#11184) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen írja minden labor a honlapján hogy 50-től már oké.
A 48 majdnem megüti a szintet vagyis nem volt hatástalan a vakcina és ez fontos.
50 felett meg talán tökmindegy is?

[ Szerkesztve ]

(#11187) daneel_hu válasza Ringman (#11177) üzenetére


daneel_hu
addikt

"az igg szint mérése szerintem ráér, mert amúgy mit csinálok, ha alacsony? semmit."

Semmit. Ráoltatsz a p****ba. :) ;)
Oszt' lesz 40-100x-os antitested.

(#11188) Ringman válasza daneel_hu (#11187) üzenetére


Ringman
nagyúr

így ahogy írod.

július végén vsz. az lesz a kérdés, hogy egy ampullányi embert hogy lehet összeszedni :)

(#11189) Gothmog válasza Kékes525 (#11175) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Az egészben az a szomorú, hogy feketén-fehéren le van írva a Sinopharm vakcina magyarra lefordított 6 oldalas leírásában, hogy a szert elsősorban 18-59 közöttieken tesztelték (a mai napig pontos adatokkal elérhetetlen III. fázis), az ennél idősebb résztvevők aránya mindössze 0,63% volt, és a megfogalmazás (...a neutralizáló antitestek egy bizonyos szintje a 60. életévüket betöltött népességnél is jelen volt.) virágnyelven, de egyértelműen utal rá, hogy közöttük bizony gyakran fordulhattak elő gyengébb válaszreakciók. Ezért szó szerint ott szerepel a következő kitétel is: A készítmény alkalmazása előtt figyelembe kell venni a 60 éves vagy annál idősebbek egészségi állapotát és a vírusfertőzés súlyos szövődményeinek való kitettségük kockázatát annak érdekében, hogy értékelni lehessen, szükséges-e a készítmény alkalmazása. (Magyarán, rájuk nincs még rendesen tesztelve, és ha van rá mód, akkor a 18-59 közöttieknek ajánlják.)

És idehaza ennek tudatában kezdték a kifejezetten 65 fölötti korosztálynak tolni ezt a cuccot. (Szüleim is ezt kaptak. Bő két hete volt meg nekik a második dózis. Nem bírtam rábeszélni őket, hogy teszteltessenek laborban. Húgom és én is ezt kapjuk jövő héten: magunk miatt nem aggódunk, nálunk - legalábbis papírforma alapján - frankón kell működnie. De a 60 fölöttieket, a kínaiaktól kapott leírás ismeretében, egyszerűen bűnös döntés volt bevonni a Sinopharmmal történő oltásba. Persze tudjuk, hogy Orbán versenyt akar nyerni: az észszerű szervezés, az emberek tényleges védelme és megóvása csak sokad rangú melléktényezők ebben a játszmában - a lényeg, hogy beelőzzük Máltát is, "európai oltásbajnokok" legyünk, és a választások előtt már fényes diadalként lehessen majd eladni ezt az egész elcseszett járványkezelést.)

Azért a Te eredményedből én azt olvasnám ki, hogy valamit "megmozgatott" az oltás, tehát reagált rá a szervezeted, termelt is valamennyi antitestet, de ahhoz sajnos nem eleget, hogy a megadott sztenderdek szerint (a negatív-pozitív határzónában van az értéked, még pont a negatív oldalon) nyugodt lélekkel védettnek hihesd magad. Ilyenkor van az, hogy ha nem egy pökhendi, "nekünk mindig igazunk van, akkor is, ha nincs" vezetés lenne (akik nem létező/még el sem végzett hazai tudományos vizsgálatokat is szemrebbenés nélkül hazudnak - lásd a minap Gulyás Gergelyt -, ha éppen ehhez fűződik érdekük), akkor pontosan Te vagy valószínűleg az a kategória, akinél egy harmadik oltás (szintén a kínaiból) már jó eséllyel kifejezetten szép és megnyugtató mértékű immunválaszt generálna.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#11190) Ringman válasza pit stop (#11137) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, most olvastam ezt: [link]

A Johnson & Johnson vakcináját nagyon régóta várja már az Európai Unió, mert részben ettől remélték a kontinens átoltottságának hirtelen megugrását. Ebből a vakcinából ugyanis elég egyetlen adag is a teljes védettséghez, így logisztikai szempontból sokkal előnyösebb, mint a másik három hivatalosan engedélyezett vakcina, amelyekkel az unióban oltanak.

A cég 55 millió vakcina leszállítását ígérte meg júniusig, ami azért tűnik kifejezetten fontosnak, mert ha valóban megérkeznek ezek az oltások, ez jelenheti a megfelelő átoltottság elérését a nyár elejére.

lakosságarányosan akkor kb 1,2 millió dózis jutna Mo-ra.

(#11191) zilazil válasza Lauda (#11184) üzenetére


zilazil
senior tag

Ezt én linkeltem, itt 0,79 a referenciaérték, tehát 1,0 már pozitív. Ezen Elecsys a reagens vagy a gyártó vagy mi, Kékesén CMIA (Abbott). Nem ugyanaz.

#11175 Kékes525 Remélhetőleg erre kitalálnak valamit, mert arra alapozni hogy majd a sejtes immunválasz biztos megvéd, nem túl szerencsés. Vagy vizsgálják ki hogy tényleg van sejtes immunitás, vagy adjanak még egy szurit.

[ Szerkesztve ]

(#11192) Ringman válasza zilazil (#11191) üzenetére


Ringman
nagyúr

nyár végére annyi oltóanyag lesz Mo-n, hogy ez simán beleférne, kérdés a kommunikáció, mert az nem lehet, hogy pont a saját beszerzésű oltóanyagra kell ráoltani még 1x.

(#11193) zilazil válasza Ringman (#11192) üzenetére


zilazil
senior tag

Én is attól tartok, hogy a szokásos, tévedhetetlenségük nimbusza miatt inkább nem is foglalkoznak a kérdéssel

(#11194) Kékes525 válasza bigdady (#11181) üzenetére


Kékes525
félisten

+ Gothmog

Igen, 50-től. Azt látni, hogy beindult valami. Sok embernél csak a 3. hét után kezdett felfutni. Ebben reménykedek, hogy nálam is ez lesz. Másrészt a nukleokapszid fehérjékre és egyéb burok fehérjékre (E, M) is beindul az immunválasz, amit nem mérnek. Ha lehetséges lesz, akkor ráoltatok valamit.

Azért adták 60 felett, mert úgy gondolták, hogy ott kisebb az ellenállás, hisz jobban félnek mint a 60 alattiak, hisz azokra nem annyira veszélyes. Mondjuk ez aljas gondolkodás, de bejött nekik, nagyon sok idős, köztük én is felvette.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11195) Sir Pocok válasza Kékes525 (#11175) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Sajnálom, legalább a feleségednek nem rossz az eredménye.

Én úgy gondolom, hogy auditált laborban végzett negatív teszttel az államnak kötelessége lenne új vakcinát biztosítani, főleg úgy hogy most már van is.....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#11196) Kékes525 válasza Sir Pocok (#11195) üzenetére


Kékes525
félisten

Elméletileg, de akkor hivatalosan elismernék, hogy nem volt jó döntés a Sinopharmot időseknek adni, ráadásul tesztelés nélkül. Ők viszont tévedhetetlenek. :(((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11197) Jablocskov válasza Kékes525 (#11175) üzenetére


Jablocskov
tag

Ez komoly probléma lesz, hiszen több százezer embert érinthet, mivel nagyon okosan idősek tömegét oltottuk a Sinopharm vakcinával. A kormány egyelőre szokás szerint csak hárít meg ködösít.

Valamit kellene mondani azoknak, akiknek a tesztje az oltás után nem mutatott ki antitestet

[ Szerkesztve ]

(#11198) tboj válasza Kékes525 (#11175) üzenetére


tboj
tag

A tegnapi KOVIDők beszélgetés során Boldogkői Zsolt mondott ezzel kapcsolatban egy érdekes dolgot, amire felhívnám a figyelmed, ha esetleg nem hallgattad volna meg. Mivel nem vagyok szakértő a témában, lehet pontatlan leszek, de nekem ez jött le a szavaiból:

Mivel a kínai vakcina hatására a teljes vírus összes antigénjére termel antitestet a szervezet, így előfordulhat, hogy a tüskefehérjére specifikusakból arányaiban jóval kevesebb antitest is elegendő lehet, mert az immunrendszer által kialakított védettség nem kizárólag erre az egy antigénre összpontosít, mint a vektor vagy mrns vakcinák esetében. Ebből pedig következik, hogy a kínai vakcinánál nem feltétlenül korrelál a valódi védettség szintje a tüskefehérjére termelt antiestek számával, mint amit ez a teszt mér, ami pedig azt jelenti, hogy ezzel a teszttel csak egy alsó becslést lehet adni az immunitásra. A kínai vakcina hatásosságának pontos felmérésére így olyan tesztre lenne szükség, ami a nukleokapszidra (összes antigénre?) termelt antitestek számát méri.

Ebben viszont te vagy a szakértő itt, szóval kíváncsi lennék a véleményedre. Egyrészt, hogy sikerült-e jól megértenem az ezzel kapcsolatos mondandóját, másrészt pedig az állítás valóságtartalmával kapcsolatban.

(Időközben látom, hogy írtál is már pár szót erről az imént, de azért itt hagyom most már.)

[ Szerkesztve ]

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#11199) t72killer válasza Kékes525 (#11175) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez garanciális :(

A párod "pozitív" értéke egyébként mennyire számít jónak?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11200) t72killer válasza Lauda (#11184) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És még én vagyok az idióta válogatós :(((.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.