Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Chesterfield válasza mozso (#10150) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ez lehet a brit verzió sajátossága, hogy egy fertőzött több vírust ürít?

(#10152) mozso válasza Chesterfield (#10151) üzenetére


mozso
senior tag

Ez pl. lehet, erre nem is gondoltam.

(#10153) fatal` válasza Chesterfield (#10151) üzenetére


fatal`
titán

A brit verzió már vagy 2 hónapja tarol, úgyhogy ez nem magyarázza szerintem.

(#10154) Ringman válasza mozso (#10150) üzenetére


Ringman
nagyúr

hogy nem csinálnak pcr-tesztet annak, akit antigénnel is pozitívra tesztelnek?
+ sokszor a családtagokat sem tesztelik

(#10155) bigdady válasza mozso (#10150) üzenetére


bigdady
nagyúr

Már pedig a kórházban is már csak a fele annyit kell felvenni (legalábbis itt nálunk megyeszékhelyen felére esett a napi 60 fő már csak napi 30 pedig hely van), mint egy hónapja, úgy hogy a szennyvíz adat lesz a hibás inkább.

[ Szerkesztve ]

(#10156) Vesa válasza bigdady (#10155) üzenetére


Vesa
veterán

Inkább az a gond, hogy a tesztelés tragikusan gyenge. Vagyis nem derítődik fel mindenki, aki egyébként üríti az örökítő anyagot.

A tudomány a valóság költészete!

(#10157) bigdady válasza Vesa (#10156) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor a kórházban mitől jelentkezik fele ennyi beteg? Csökkenőben van a járvány nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#10158) Parci válasza bigdady (#10157) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, hiszen eddig zártunk. most viszont nyitunk, izgalmas lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10159) fatal` válasza bigdady (#10157) üzenetére


fatal`
titán

Ma nőtt a kórházban ápoltak és a lélegeztetőgépre szorulók száma is.

(#10160) kw3v865 válasza fatal` (#10159) üzenetére


kw3v865
senior tag

Egy nap adataiből semmilyen következtetést nem lehet levonni. A tendencia továbbra is csökkenő. Egyelőre minden fontos járványmutató csökken.

(#10162) fatal` válasza kw3v865 (#10160) üzenetére


fatal`
titán

Ezt melyik adatból következtetted ki? Az "adattorlódás" halottak számából vagy a napi 15 ezer tesztből? Még a kórházban lévők és lélegeztettek számából sem nagyon lehet következtetni, mert az EÜ rég túlterhelődött.

Ha van is csökkenés, az minimális és erre most rányitunk, nem vagyok túl optimista.

[ Szerkesztve ]

(#10163) bigdady válasza fatal` (#10162) üzenetére


bigdady
nagyúr

(#10164) fatal` válasza bigdady (#10163) üzenetére


fatal`
titán

Akkor most tedd mellé a teszteknek a grafikonján, igen hasonló lesz. Nem állítom, hogy nincs lefutóban, csak azt mondom, hogy a publikus adatokból semmire sem lehet következtetni. Majd ha 2 hét múlva csak 100 ezer aktív fertőzött lesz, vagy annyi sem, akkor lehet mondani, hogy csökken a járvány. Jelenleg esetleg stagnál.

(#10165) catroot válasza mozso (#10150) üzenetére


catroot
veterán

"De nekem furcsa, hogy a vízben ugyanannyi van, de PCR teszten meg kevesebben akadnak fel. Mi az oka szerintetek?"

Szerintem nem mindenkit tesztelnek, teszteltet.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10166) bigdady válasza fatal` (#10164) üzenetére


bigdady
nagyúr

Publikus adatokból akkor arra sem lehetne következtetni hogy stagnál

[ Szerkesztve ]

(#10167) kw3v865 válasza fatal` (#10162) üzenetére


kw3v865
senior tag

Új fertőzöttek száma: egyértelműen csökkenő a tendencia (lásd a bigdady által beklinkelt ábrát)
Növekedési ráta: már 1 alatt van
Kórházban ápoltak száma és lélegeztetőn lévők száma: ez is egyértelműen csökkenő.
Új mintavételek száma: ingadozásokat mutat a mozgóátlaga, bár ez is csökken ugyan, de a pozitivitási arány is. Korábban is nagyrészt együtt mozgott a két mutató. Ha nem így lenne, azt jelentené, hogy változott a protokoll, ami megzavarná a képet. Tehát kevesebb ugyan a teszt, de a pozitív tesztek aránya is csökken, utóbbi elég jelentősen.
Aktív fertőzöttek száma: ez is csökkenésnek indult.

Aztán, hogy milyen hatása lesz az iskolanyitásnak, jelenleg még nem lehet tudni. 2 hét múlva kiderül.


Forrás: atlo.team/koronamonitor

[ Szerkesztve ]

(#10169) S e t h


S e t h
nagyúr

Ezt vki megszakértené nekem?
Köszi!
8 éves, első osztályos kislányom, a feleségem és én november-decemberi fertőzéssel átestünk, de ezek szerint nála is van egy igen minimális védettség?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10170) emvy válasza S e t h (#10169) üzenetére


emvy
nagyúr

Van.

while (!sleep) sheep++;

(#10171) fatal` válasza S e t h (#10169) üzenetére


fatal`
titán

Ez pozitív. Hogy mekkora a védettség az nem derül ki, mert a teszt azt nem mutatja, csak azt hogy van, vagy nincs.

#10166: A szennyvízadat alapján is stagnál. Majd meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#10172) kw3v865 válasza S e t h (#10169) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ez pozitív, tehát van IgG ellenanyag a szervezetében, azaz némi védettsége biztosan van. Fontos, hogy a csík erőssége semmit nem jelent. Kvantitatív eredményt nem ad ez a teszt.

(#10173) S e t h


S e t h
nagyúr

Köszi srácok!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10174) tisn válasza Parci (#10149) üzenetére


tisn
addikt

a gyerek focicsapataban egy gyereknel (13 eves) okozott szivproblemat. mikor covid utan visszajott, 2x rosszul lett edzesen. akkor volt sportorvosi, az ekg-t latva a doki azonnal kuldte kardiologiara. random aritimiak voltak, ket szivbillentyu ateresztett, 3 honap kellett, mire ujra edzesbe allhatott. azota havonta kardio csekk, elmeletileg jo.

(#10175) Tigerclaw válasza fatal` (#10171) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amugy ellenanyagnak folyamatosan kell lennie a verben minden mar ismert korokozo ellen? Azt gondolnam, hogy folyamatosan keszenletben all az immunrendszer, de ellenanyag csak akkor termelodik, ha az talal egy mar altala ismert korokozot. Pazarlas, felesleges es karos is lenne folyamatosan termelni ellenanyagot ha arra nincs szukseg. A termelt maradek ellenanyag meg kiurul valamilyen idon belul a szervezetbol.

Pl. ha tavaly atesek a betegsegen, ma talan mar nincs ellenanyag a veremben, de ha ujra megprobal megfertozni, az immunrendszer mar kepes lehet vedekezni, nem? Tehat az ellenanyag aktualis hianya nem jelenti azt, hogy mondjuk a baranyhimlo, vagy epp a covid19 ellen van-e vedettsegem, nem?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10176) fatal` válasza Tigerclaw (#10175) üzenetére


fatal`
titán

"Amugy ellenanyagnak folyamatosan kell lennie a verben minden mar ismert korokozo ellen?"
Nem. Vannak memóriasejtek is.

"Pl. ha tavaly atesek a betegsegen, ma talan mar nincs ellenanyag a veremben, de ha ujra megprobal megfertozni, az immunrendszer mar kepes lehet vedekezni, nem?"
Előfordulhat, de nem tudjuk mérni. Talán 1-2 egyetemi laborban, legalábbis, mintha Kékes korábban ezt írta volna.

(#10177) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Egy újabb megdőlt Gődény okosság, nem hosszú, bemásolom az egészet.

"Izraelben tavaly 65%-kal csökkent a súlyos asztmás esetek miatti kórházi kezelések száma a kötelező maszkhordás következtében
A fenti adat a Sheba Orvosi Központ felméréséből származik, amit a Times of Israel lap adott közre a mai napon (04. 19.). A maszkhordás gátolja a pollenszemcsék légutakba jutását is."
"Ez a jelentés akkor látott napvilágot, amikor Izraelben a járványügyi helyzet javulása miatt most vasárnaptól eltörlik a közterületen való maszkviselési kötelezettséget. A zárt terekben és nagy tömegek esetén az Egészségügyi Minisztérium továbbra is ajánlja a maszkviselést. Ha nem fog emelkedni a megbetegedések száma, a teljes gazdaság újranyit a következő hónapban"
Hivatkozás

[ Szerkesztve ]

(#10178) Parci válasza tisn (#10174) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szívesen olvasom ezeket :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10179) Tigerclaw válasza Z.É.T. (#10177) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem ertem, hogy miert lazitanak a maszkviselesi szabalyakon, megha ilyen kis mertekben is. Eleg messzire jutottak, kar lenne a celegyenesben valtoztatni a bevalt recepten.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10180) Parci válasza Tigerclaw (#10179) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért adjuk meg nekik, hogy hátha tudják, hogy mit csinálnak.. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10181) pit stop válasza tisn (#10174) üzenetére


pit stop
addikt

Még második hullámban ismerős gyereke 1-2 hétig szintén beteg volt. Edzőorvoshoz elment, aki nem volt ott, de ha már ott volt edző mondta álljon be. Meghajtotta, mint a varrógépet.
Este láz, hányás, légszomj stb. srácnak, mentőt csak kórházi állapotok miatt nem hívtak végül.
Másnap elbeszélgettek edzővel aki persze covid tagadó volt.
Szerk.: kivizsgáltatták, azóta minimálba lehet edzeni, többit nem tudom mit találtak.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#10182) Parci válasza pit stop (#10181) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sokkal nagyobb lesz ennek az egésznek a számlája a "végén", mint azt a legtöbben gondolják. a laza topikot nem is említem, teljes tagadásban vannak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10183) Sub-S válasza Parci (#10182) üzenetére


Sub-S
senior tag

A laza topicot jobb nem is nézni, mióta nem teszem jobban érzem magam. :D Bár sajnos ez is jó lenyomata annak, hogy miért tartunk ott ahol...

(#10184) Parci válasza Sub-S (#10183) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van pár kemény csávó, aki azt bizonygatva, hogy ő milyen rohadtul nem fél (nincs ezzel gond) direkt tagadja a francba a valóságot (ezzel van). ízlés kérdése, hogy ki mennyire aggódik, de a járvány mérete, a vírus működése, hatásai, az egész biológiai aspektusa eléggé tényszerű.

és hát én inkább hiszek a szakirodalomnak, mint doktor csz-nek és más megfejtésben lévő usernek (és aki időről-időre elárulja, hogy a legalapvetőbb összefüggéseket sem érti a témában)

pont ezért erőltettem át ezt a topikot, mert érvelni csak akkor lehet, ha a túloldal érti, amiről éppen beszéltek... :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10185) Ezekiell válasza Sub-S (#10183) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja, én is elengedtem, túl sok a debilség ott. És totál el van engedve a topik moderáció-ügyileg is, az se segít rajta.

#10184Parci
Nyugi, ők vissza is tértek a rettegőzéshez (mármint hogy "mi" vagyunk a rettegők, és full gázak vagyunk).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#10186) Parci válasza Ezekiell (#10185) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem járok át moderálni, nem idegesítem magam. van ott más moderátor is, no meg lehet, hogy nekik ez így jó.

ma is rettegtem egy jót az erdőben, 9 km, 200 m szint, nyílik a kankalin, rettegve figyeltem, ahogy éled a természet, mindezt eső utáni ijesztő illatok kíséretében. félelmetes volt, gyorsan szedtem is a lábam! :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10187) Ezekiell válasza Parci (#10186) üzenetére


Ezekiell
veterán

Uhh, teljesen megborzongtam.. Futás... fujj, iszok is egy sört! :D (elég fogyókúra perpill napi fél óra VR box, a seggem partján is víz folyik a végén :) )

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#10188) #22743424 válasza Parci (#10186) üzenetére


#22743424
törölt tag

A kankalin csak ősszel harap! :DDD

(#10189) attiati válasza Parci (#10186) üzenetére


attiati
veterán

Sajnos ebből semmi jó nem sül ki, hogy ennyire klikkesedik a társadalom. "Ők és mi" mentalitás. Azt hiszem éppen te linkeltél fél-egy éve egy cikket a "hasítás" pszichológiai jelenségéről. Ami a kezdő lépése a társadalmi megosztottságnak.

Tavaly nyáron elég sokat jártam olyan közösségekbe, ahol senki nem ismert senkit és az emberek éppen ezért bátran kifejtették a véleményüket. Már 1 éve megfigyelhető volt, hogy a politika mellé kap egy másik vízválasztó témát a társadalom. Fele ide húz, fele amoda.
Azóta még több téma szelencéjét kinyitotta a korona kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#10191) NavySeal válasza syberia (#10118) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszönöm, így már érthető (nagy része :) )
:R

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10192) 7Sony7 válasza syberia (#10132) üzenetére


7Sony7
addikt

Szemmel látható elváltozás nincs a lábamon, de ha nem javul megkeresem a dokit.

10133 Chesterfield: Köszi.

-

(#10193) bigdady válasza Sub-S (#10183) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én is töröltem mikor elkezdték a mantrát tegnap megint meg ekézni a komoly topikot meg egyeseket név szerint...

[ Szerkesztve ]

(#10194) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

FDA jelenlegi COVID gyógyszeres projektjei (ez nem vakcina hanem gyógyszerek)


The categories in this bar chart span a number of categories.

Antiviral drugs keep viruses from multiplying and are used to treat many viral infections (such as HIV, Herpes, Hepatitis C, and influenza).

Immunomodulators are aimed at tamping down the body’s own immune reaction to the virus, in cases where the body’s reaction basically goes overboard and starts attacking the patient’s own organs.

Neutralizing antibody therapies may help individuals fight the virus and include manufactured antibodies, animal-sourced antibody therapies, and blood-derived products such as convalescent plasma and hyperimmune globulin, which contain antibodies taken from people who have previously had COVID-19.

Cell therapy products include cellular immunotherapies and other types of both autologous and allogeneic cells, such as stem cells, and related products.

Gene therapy products seek to modify or manipulate the expression of a gene or to alter the biological properties of living cells for therapeutic use.

The diversity of therapeutic approaches being investigated is important because it rapidly expands our understanding of the effect of different categories of potential treatments.


Hamarosan annyi gyógyszer lesz a COVID-ra, hogy nem is lesz kérdés a vakcina használat....

Ez nagyon jó jel a mutánsokra nézve.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10195) Gabeee


Gabeee
tag

Ma mesélte kolléganő, hogy anyósáéknak csináltak gyorstesztet 2. oltás után. Após Pfizer-t kapott, neki csak IgG volt pozitív, anyós Sinopharm-ot, neki IgM és IgG is pozitív. Mi történhetett? :F Így működik a kínai, vagy megfertőződhetett? Tünete egyáltalán nincs. 80 éves. Azt nem tudom, mennyi idő telt el a 2. oltás után.

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#10196) bigdady válasza Gabeee (#10195) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igm csak akkor lehet szerintem ha kb két hete volt covidos vagyis épp most ment át rajta

[ Szerkesztve ]

(#10197) Z.É.T. válasza Gabeee (#10195) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Anyumnál is volt egyszer IgM a Sinopharm második shot után 2 héttel, nem teljesen értem, de ezek szerint előfordul.
De ahogy egyre több szaki leírja: a gyorstesztek nem alkalmasak az oltások utáni védettség megállapítására.

(#10198) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

300 ezren kaphatnak Sinopharmot jövő héten, bárki jelentkezhet

Kutya macska bárki mehet! :D

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10199) Parci válasza bigdady (#10193) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

átolvasnak idegelni magukat? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10200) Z.É.T. válasza Sir Pocok (#10198) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(minimálisra csökkent azok száma, akik elfogadják a Sinopharmot, pont ma beszéltem a háziorvosommal, aki "haverom" is egyben... Persze annyira nem jó haver, hogy előrevegyen - amit egyébként visszautasítottam volna, hiszen itthon dekkolok - jelenleg a 60-as években születetteket oltja, de már legalább mi is a listáján vagyunk az asszonnyal, csak 74-75-ös születésűként még 2-3 hét kábé, mire megböknek... )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.