Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54301) Rick4 válasza bitpork (#54300) üzenetére


Rick4
félisten

Az én gereblyém nem akadna el. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54302) veze válasza bitpork (#54300) üzenetére


veze
őstag

Számít a súly , bizony .. Rick4 arra érti, hogy egy ilyen megfelelő kialakítású fej bizony nem 2dkg, hanem súlya van és pusztán annak a mozgatásához nem elég már egy hajnyíró teljesítménye főleg ha még szőrrel is találkozik
Kutyanyíró kéne a szakálladhoz, az ledarálná egykettőre ;]

[ Szerkesztve ]

(#54303) FoxiestFox válasza Rick4 (#54299) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oké, akkor az átlag hajnyírónál valóban drágább technika lehet, de hogy ennyivel?
Szerintem főleg az tolja fel az árát, hogy sokkal kevesebbet gyártanak.
Sem a motor nem drága, sem az a kis penge, a fröccsöntés meg főleg nem. :D

(#54304) bitpork válasza veze (#54302) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én anyósomtól kaptam egy rowentát. Kerámia pengéje van. Viszi. Nem nehéz. Kurva drága volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#54305) veze válasza bitpork (#54304) üzenetére


veze
őstag

de most a kutyanyiró vágófejekről volt szó elsősorban, azok már olyanok, nagyobbak, anyag van benne, súlyuk van..
A kulcskérdés meg ott van a soraid között..
mindennek ára van..:(
jó pénzért minden megoldható.. a rowenta viszi, a fodrászé meg akadozik.
nyilvan olcsobb fejjel/géppel dolgozik.

dying_stara vágófej 8-10k önmagában egy ilyen készüléken, ha pótolni , vagy cserélni akarja ( más méretűre) A nagyságra is terjedelmesebb mint egy hajvágó kés és sulyra is többszöröse.
A finommechanikai acél ötvözetek se a legolcsóbb gyártástechnológiai folyamatok eredménye, már ott elkérik ennek az árát rendesen..
és nyilvan nem önköltségi áron gyártanak vágófejet sem belőle, mert hát a haszonnak meg kell lenni :D
Szóval szépen húzza mindenki a magáét belőle, (beleértve a kereskedőt is) és a végén ennyi lesz
Abban igazad van hogy drága. De mezei hajvágóval összehasonlítani sem érdemes, mert olyasmiket képes megcsinálni amit azok nem.

[ Szerkesztve ]

(#54306) bitpork válasza veze (#54305) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondj valamit ami a disznónak jó de a kutyának nem :P

Különben a fodrászé is mocsokdrága, de egyszerűen az ilyen sűrű bozontot nem szereti :( Nekem majd 10 évbe tellett egy olyat találni ami bírja. Ez most már lassan 6 éve megy, és reménykedem hogy meg is marad.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#54307) Rick4 válasza FoxiestFox (#54303) üzenetére


Rick4
félisten

Én csak azt tudom, hogy 2002-től magam nyírom a sérót, vettem erre a célra egy Philips vezeték nélküli hajnyírót. Csak az én hajam és a szakállam nyíródik vele, előbbi 3 hetente, utóbbi hetente, 2008-2009 körülre elkopott a penge, pedig ez évi 17 hajnyírással számolva középértéken 110 nyírás volt, és 3 hét alatt a 3mm-ről max 8-9-re nő meg a hajam, nem vagyok sörényes típus. Funsir igazítás, ilyesmi nem volt, a szakáll legyen erősebb, de kisebb felület, cserébe sűrűbben vágva, tehát legyen ez 250 nyírás, összesen 360 nyírás alatt csereérett lett a penge. Ha ezt egy fodrász veszi meg, 3 hónap alatt kicsinálja, de fél év alatt a gépet is cserélni kellene, az tuti. Otthonra viszont jó, ezért vettem egy másik ugyanilyen hajnyírót, annak 2014-re kopott el a pengéje.. Mivel most már nem volt kapható az eredeti, tizenéves modell, vettem egy ma kapható philips hajnyírót, itthon kipróbáltam, de ez már nem győzött meg, a pengerész szélessége sokkal vékonyabb, természetesen eltömődni is sokkal hamarabb sikerül neki, most nézegetem, milyen lehetőségek vannak, mert ha van jobb készülék, megveszem azt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54308) bb0t válasza FIREBLADE78 (#54286) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekünk a kisker boltban lehet, hogy van még, de csak hétfőn tudok rákérdezni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#54309) lorcsi


lorcsi
veterán

xbox360-al tolja valaki ?
lenne 1-2 kérdésem...

(#54310) Digital válasza bitpork (#54300) üzenetére


Digital
addikt

Akkó vögyé kutyanyírót, vagy égetni köll mint a tarlót! ;] :DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#54311) azbest válasza bitpork (#54306) üzenetére


azbest
félisten

"Mondj valamit ami a disznónak jó de a kutyának nem"

szalonna ;]

(#54312) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

;] ;] ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#54313) Rick4 válasza azbest (#54311) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát nem korpa? ;]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54314) azbest válasza Rick4 (#54313) üzenetére


azbest
félisten

Attól függ, hogy ki eszik kit :D

(#54315) macilaci78 válasza bitpork (#54306) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondj valamit ami a disznónak jó de a kutyának nem - Kukorica. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54316) macilaci78 válasza Rick4 (#54307) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mars téren van egy fodrász kellékes bolt, ott is nézz szét...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54317) pmheros


pmheros
senior tag

Fenn van a youtube -on a következő star wars előzetese

nem vagyok tökéletes

(#54318) macilaci78 válasza pmheros (#54317) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a keresztvas a fénykardon! Ááá, szánalmas. Tényleg kezd a karikatúrák irányába elmenni ez a fénykardos miliő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54319) HuMarc válasza macilaci78 (#54318) üzenetére


HuMarc
addikt

Mintha eddig nem lehetett volna fél perc alatt 3-4 dolgot kitalálni, ami miatt egyébként is nevetséges :U Pl. HA létezne ilyen, akkor a Jedik és a Sithek úgy vívnának, ahogy a vívók, nem pedig úgy, mint a középkori lovagok, hiszen egyetlen döfés is halálos lenne. Az Erő összpontosítására használt kristályokról, meg a fából készült fénykardról, meg arról, hogy ha mindent átvág, akkor mi szabályozza a hosszát? stb. Meg aztán a fénykard markolata percek alatt úgy felforrósodna a valóságban, hogy azt ember nem fogja meg, szóval van itt logikátlanság rendesen, szvsz ezzel felesleges foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#54320) macilaci78 válasza HuMarc (#54319) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy értem, hogy huszonév és 6 epizód alatt meg tudtak maradni egyetlen formatervnél és elképzelésnél. Így viszont jöhetnek majd a fénycsóvás szigonyok, zsebkések, buzogányok, tonfák, stb.
Mindezt gondolom, csak azért, mert plusz látványelem, amivel eladhatóbbnak hiszik a filmet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54321) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Néha olvasok blogokat, általában kár. Ma viszont érdemes volt, mert leszűrtem belőle azt a tanulságot, hogy ne írjon mindenki blogot. Ez a 3, általános műveltséggel azonnal kiszúrható hiba egyetlen blogbejegyzés terméke, amit címlapon hozott az index... :W [link]

Elsőként megtudjuk a blogból, hogy hol is van (nincs) szegény Uruguay:

Szomorú, na mindegy, menjünk tovább.

Megtudhatjuk, hogy mikor (nem) volt az első újkori olimpia:

Végül megtudhatjuk, hogy repülés is gyerekcipőben járt egészen a közelmúltig, és milyen szép avítt darab!

[ Szerkesztve ]

(#54322) LordVader80 válasza lugosi (#54321) üzenetére


LordVader80
senior tag

Szerintem ezek elgépelések, főleg a két évszám, az első pedig nem gondolnám, hogy műveltség hiánya. Egyszerűen elírta, sietett a fordítással stb.. De ha megkérdeznéd szóban, egészen biztosan nem Afrikába tenné. Ettől függetlenül egyetértek, ha már publikálsz valamit, nézd át többször is, hogy hibátlan legyen.

May The Force Be With You!

(#54323) HuMarc válasza lugosi (#54321) üzenetére


HuMarc
addikt

Azért Index ≠ Index2, abban mondjuk igazad van, hogy az ilyenek teljesen elvehetik egy oldal hitelességét. De amúgy az Index is tele van elgépeléssel.

(#54324) FoxiestFox válasza macilaci78 (#54318) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha már Star Wars.

Igazából én annyira szarra számítok az új részek kapcsán, hogy engem csak jó meglepetés érhet majd.
Mondjuk a beleszarás a lightsaber koncepciójába elég hajmeresztő, de hát oké, új évezred, új design. :U
A trailerekbe meg nem nézek bele, hogy majd egészben láthassam a filmet a maga idejében.

(#54325) lugosi válasza LordVader80 (#54322) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"az első pedig nem gondolnám, hogy műveltség hiánya"

Ne bosszants már, légy szíves. :Y
Ha valaki szerint ekkorát tévedni így megmagyarázható, akkor én egy párhuzamos univerzumban élek valószínűleg.
Az évszámok meg: azt jelentik nekem, hogy fingja nincs arról, hogy mit ír, 1986? Éppen leállt az agya, amikor gépelt, vagy mi? A siklórepülő képénél se tűnt fel neki, hogy azt a XX. századba teszi? Nem igazán tudnám eldönteni, hogy a tárgyi tudás hiánya az ok, vagy az igénytelenség, de azt se tudnám hirtelen megmondani, hogy melyik a szomorúbb.

Humarc: az index címlapon hozta a cikket, mint írtam. Nem mondtam, hogy index cikk.

(#54327) SirRasor


SirRasor
őstag

Remélem átmegy a moderáláson a hirdetésem.

Make Love not war!

(#54328) pmheros válasza SirRasor (#54327) üzenetére


pmheros
senior tag

Azért pár dolgot még bele lehetne írni abba hirdetésbe:
-km ?
-oem ?
-gari ?
-posta ?
:P

nem vagyok tökéletes

(#54329) Rick4 válasza LordVader80 (#54322) üzenetére


Rick4
félisten

Mit nevezünk műveltségnek?
Hogy van igényünk olvasni, tudást felhalmozni, és azt használni is? Ez igaz, de azért e pár dolog egy csomó más tulajdonságot hordoz magával. Írni tudni 2014-ben talán valóban nem műveltség kérdése lenne, 300 éve még úgy volt, de azért lásd be, így elsietni valamit, ilyen szar munkát kiadni a kezünkből, rosszul fogalmazni, ma sem a művelt emberek erénye.
Tehát kijelenthető, hogy műveletlen, aki írta. Más jelzőt is kaphatott volna, de ez is tökéletesen helytálló.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54330) LordVader80 válasza lugosi (#54325) üzenetére


LordVader80
senior tag

Veled még sohasem fordult elő, hogy orbitális hülyeséget mondtál, de miután rákérdeztek, a homlokodhoz emelted a kezet, és azt mondtad: ja persze, ezt honnan vehettem? Tehát tudtad a helyes választ, mégis teljesen mást mondtál/írtál.
Az évszámok meg elgépelések :P
De ha neked úgy jobb, akkor legyen s.gghülye a szerző, aztán jónapot. :DDD

Rick4: legyen neked is igazad ;)

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#54331) Rick4 válasza LordVader80 (#54330) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, dehogy legyen neked, csak valahogy győzz meg róla. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54332) LordVader80 válasza Rick4 (#54331) üzenetére


LordVader80
senior tag

Nem akarlak én meggyőzni, én így gondolom, te amúgy ;)

May The Force Be With You!

(#54333) FoxiestFox válasza SirRasor (#54327) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez nem csillagromboló, hanem egy Battlestar! Félrevezető kép, majd én töröltetem. ;]

(#54334) Rick4 válasza LordVader80 (#54332) üzenetére


Rick4
félisten

A tények mégsem a Te véleményeddel vannak összhangban, figyel ezt: [link]

Ez kell ide, téridő-kontinuum... :D Aki pl egy ilyet nem tud leírni, nem képes utánaolvasni, az szimplán műveletlen.

Ha nem akarsz meggyőzni, annak csak egy oka lehet, te magad sem vagy annyira biztos benne. :P

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54335) LordVader80 válasza Rick4 (#54334) üzenetére


LordVader80
senior tag

Hát persze, hogy nem vagyok benne biztos. Nem ismerem a szerzőt, nincsenek források, adatok a kezemben. Csupán a gondolatom, hogy nem kell feltétlenül egyből leszólni valamit, amikor nem vizsgáltuk meg azt több szemszögből, illetve nem ismerjük a hátteret.
És egy (illetve most már kettő :DD ) cikkből konzekvenciát levonni, és biztosan kijelenteni, hogy műveletlen a szerző. :P

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#54336) Rick4


Rick4
félisten

COD-ozik itt valaki? Van monster aludoboz nyitófülről a játék online részéhez tartozó kódom, olvasson utána akit érdekel, és ha kell, írom a kódot.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54337) FoxiestFox válasza macilaci78 (#54318) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#54338) Rick4 válasza LordVader80 (#54335) üzenetére


Rick4
félisten

Van egy cikkíró. Nem figyel, kiad a kezéből egy xar munkáét, téged nem zavar. Van egy buszsofőr, nem figyel, elüti a családtagod, de téged nem zavar. Van egy orvos, aki nem figyel, félrekezel egy beteget, aki történetesen egy ismerősöd, de téged ez sem zavar.

A három eset között az égvilágon semmi különbség sincs, hiszen mindhárom esetben valaki hibázik a napi munkája során, és téged egyik esetben sem zavar, hogy ez történik. Vagy azt gondolom, Te csinálod rosszul, mert ha érintett lennél, egész másképp vélekednél ugyanazon megtörtént dolgokról? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54339) LordVader80 válasza Rick4 (#54338) üzenetére


LordVader80
senior tag

Nem mondtam, hogy nem zavar, azt mondtam, nem kell egy esetből végleges konzekvenciát levonni.

May The Force Be With You!

(#54340) Syl válasza FoxiestFox (#54324) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazából én annyira szarra számítok az új részek kapcsán, hogy engem csak jó meglepetés érhet majd.

+1 :R
Abrams nálam a két új Star Trek filmmel kb 2000 láb mélyre ásta el magát :(((
A Disney-t még csak meg tudom emészteni, de Abrams-t mint rendezőt nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54341) Rick4 válasza LordVader80 (#54339) üzenetére


Rick4
félisten

A végleges konzekvencia ezesetben az, hogy a cikk ebben a formában egy orbitális melléírás, nem pedig egy bárkivel előforduló szimpla elírás, a szerző pedig egy önmagára, és a művére igénytelen, műveletlen ember. Persze lehet, hogy valamiben művelt, mert ismer 20 verset kívülről, meg tudja a mohácsi csata áldozatainak névsorát akár visszafelé is sorolni, plusz megy fejből 100 számjegyig a Ludolpf- féle szám, de azért hadd koncentráljunk már arra, hogy aki a saját szakmájában sem tud a hibátlanhoz közeli minőséget produkálni, az önmagában kérdéses hozzáértéssel rendelkezik, de egy újságírónál, ahol a "színvonalat" pont a műveltség adja, nem nevezhető műveltnek.

Persze ez csak az én véleményem, örülnék, ha megcáfolnál. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54342) SirRasor válasza pmheros (#54328) üzenetére


SirRasor
őstag

Posta? :DD

Áhh leszedték a modik..mondjuk gondoltam is, ezért se cifráztam túl :B

Make Love not war!

(#54343) LordVader80 válasza Rick4 (#54341) üzenetére


LordVader80
senior tag

Nem tudlak, elfogadom! :R

May The Force Be With You!

(#54344) Zoli1222 válasza ati012 (#54326) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ha lehet, akkor vagy 1 lumia 930-at vagy 1 nexus 5-öt hozzál. :)

(#54345) Rick4 válasza LordVader80 (#54343) üzenetére


Rick4
félisten

A francba, pedig kíváncsi lettem volna az érveidre. :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54346) totya694


totya694
őstag

(#54347) Rick4 válasza totya694 (#54346) üzenetére


Rick4
félisten

A második notinál a töltő töltőről dobnál egy képet? sose láttam még ilyet. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54348) lugosi válasza totya694 (#54346) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bad gateway nálam

(#54349) pepe091 válasza lugosi (#54348) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A link jó, csak a HA tojt be. Néha bejön az oldal néha nem, gondolom most reszelnek rajta valamit.

(#54350) totya694 válasza Rick4 (#54347) üzenetére


totya694
őstag

Ebéd után tele hassal szemüveg nélkül egész elfogadható :B
Majd orvosolom a hibákat :B
Itt egy töltő töltő ;]

Üdv:Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.