Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53301) Tim82 válasza SirRasor (#53300) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudod esetleg linkelni a típust? :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53302) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Volna egy kérdésem, van havernak egy wifi-s router-ja aminek nincs meg a beállított jelszavai , a kérdés valamit lehet vele kezdeni?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53303) Lacielvtárs válasza viperabácsi (#53302) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

elvileg lehet restelni minden routert...
van rajtuk egy kis fekete mikor kapcsoló, amit általában tollheggyel lehet elérni.
általában a táp csatlakozó környékén szokott lenni (márkától függően)
áram alatt, azt be kell nyomni és/vagy nyomva tartani (tp-link esetén talán vagy fél percig) és akkor reseteli magát a router, és akkor a neten található manual user szerint már is lehet használni
amúgy ha nincsen külön megváltoztatva a jelszava a rouertnek
akkor ezek szoktak az alapok lenni:
user: admin
pass: admin, 12345, 1234, vagy csak simán üresen is lehet hagyni

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53304) tisn válasza SirRasor (#53300) üzenetére


tisn
addikt

vettem vegy nike futocipot (futni, gyalogolni) de annyira kenyelmesnek bizonyult, hogy utcara is kizarolag azt hasznalom

igy csak kb. egy evig birja (kicsit szakadt, sportolni meg tovabb jo), viszont mikor akcios volt az utodja, akkor gyorsan vettem abbol is

nekem az ilyen papirtalpu, olcso (<10k-s cipok) mindenfele fajasaim lettek (pedig inkabb alkalminak hasznalom oket (ugyfelhez, oltonyben jarkalas, regebben meloba))

(#53305) Rhino666 válasza Rhino666 (#52420) üzenetére


Rhino666
őstag

Rapphire R9 280 Dual-X valakinek ócóé?

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#53306) SirRasor válasza Tim82 (#53301) üzenetére


SirRasor
őstag

Meg is van.
Viszont az ára már feljebb ment, illetve amit adnának hozzá betétet, az se olcsó. Viszont nem olyan betétet vettem, hanem szimpla általánosat, amit lehet kapni akármelyik cipőboltban.

viperabácsi ha tp-link, akkor még olyan is lehet, hogy kihúzod az áramból, nyomod a reset-et, és közben dugod vissza az áramot.

Make Love not war!

(#53307) Rick4 válasza Rhino666 (#53305) üzenetére


Rick4
félisten

Már kínai hamisítványokkal is foglalkozol? ;]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53308) FoxiestFox válasza SirRasor (#53306) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vagy elsütsz mellette egy EMP-t. ;]

(#53309) Rick4 válasza viperabácsi (#53302) üzenetére


Rick4
félisten

Konkrétan milyen típusú a router?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53310) hodigy válasza sss (#53209) üzenetére


hodigy
csendes tag

Ha már így szóba került az ITSH, akkor ajánlom figyelmetekbe, hogy keresünk sok hálózatos szakembert (pontosabban a szakmai tapasztalat csak előny, nem elvárás :DD).
Van ajánlói rendszer, így keress meg ha érdekel! :)

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#53311) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok!

Nekem is mindig gondot okozott a megfelelő cipő választás, mert elég hamar - fél max. 1 év alatt - teljesen szétment a lábamon. Nagy súly, erőteljes léptek, mindig elkopott, egyes helyen kis is lyukat a talpa.
Mielőtt bezárt a Hervis a Plázában, ott vettem egy Gore-Tex-es Salomon túracipőt a téli mindennapokra, és ez lesz a 3. szezonja! Ez az első cipőm, ami ennyit kibírt, szóval csak ajánlani tudom! :) Mondjuk az áruk elég borsos, de mázlim volt és a végkiárusítás miatt 30k helyett "csak" 14k-ért vettem meg.

Sz.

A nyúlon túl?

(#53312) Tim82 válasza SirRasor (#53306) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, ez még mindig bőven baráti ár. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53313) viperabácsi válasza Lacielvtárs (#53303) üzenetére


viperabácsi
addikt

Sajna megvolt változtatva

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53314) Lacielvtárs válasza viperabácsi (#53313) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

akkor szerintem mehet neki a reset ahogy leírtam...
és akkor vissza áll az egész router alap, gyári állapotba :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53315) Rhino666 válasza Rick4 (#53307) üzenetére


Rhino666
őstag

Túl olcsó? :P

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#53316) viperabácsi válasza Lacielvtárs (#53314) üzenetére


viperabácsi
addikt

Megcsináltam a reset-et , de nem akar létrejönni a net.Azt írja csatlakoztatva , de nincs internet kapcsolat.
A router tip: EnGenius ESR 1220Amúgy valóban alapra állt a router ahogy írtad.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53317) Lacielvtárs válasza viperabácsi (#53316) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

de be tudsz lépni az admin felületre?
valamint milyen neted van?
pppoe be van állítva?
a net jelszó/pass be lett írva?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53318) viperabácsi válasza Lacielvtárs (#53317) üzenetére


viperabácsi
addikt

T-home van és az admin felületet sem tudom elérni.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53319) Lacielvtárs válasza viperabácsi (#53318) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah akkor az érdekes...
milyen márka?
az t-home-st elvileg nem kell konfigurálni...
link
né.zd meg a fenti linken hátha van a tiedhez leírás...
ha nem boldogulsz vele, akkor lehet érdemes felhívni a T-Home-t és ott tuti tudnak segíteni...

szerk: t-homos router ami gondolom egyben modem is, azt még soha nem konfigoltam és nem akarok balgaságokat írni...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53320) Syl válasza Lacielvtárs (#53319) üzenetére


Syl
nagyúr

T-home Cisco modem/routereket osztogat, az meg reset után a 192.168.0.1 címre áll.
Első belépésnél név/pass mezőket üresen kell hagyni!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53321) macilaci78 válasza SirRasor (#53300) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Rieketnek a talpa vált el a felső résztől. A Caterpillar-nek a talpa kopott el Budapesten munkába járás közben (3 saroknyira lakok a munkahelyemtől).

Öltönyhöz milyen futócipőt javasolsz? De legyen csak szövetnadrág+ing kombó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53322) SirRasor válasza macilaci78 (#53321) üzenetére


SirRasor
őstag

Öltönyhöz passz. Sajnos nem olyan munkakörben dolgozom, hogy legyen ilyen tapasztalatom :B Öltönyhöz nekem egy baromi kényelmetlen bőrcipőm van; szerintem más jellegű nem is mutat jól. Biztosan strapabíró, mert már 8 éve megvan, igaz kb. 8x volt rajtam eddig :))

Make Love not war!

(#53323) viperabácsi válasza Lacielvtárs (#53319) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszönöm a segítségeteket . :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53324) LordVader80 válasza macilaci78 (#53321) üzenetére


LordVader80
senior tag

A Kígyó utcában, az ékszerész és a BBank közötti részen van egy kis cipőbolt. Én ott veszem a cipőimet évek óta, tartósak, elfogadható árúak, kényelmesek. :K

May The Force Be With You!

(#53325) macilaci78 válasza LordVader80 (#53324) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jó a cipő, megéri Budapestről Szegedre utazni érte.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53326) SirRasor


SirRasor
őstag

November 3. környékén rendelek ilyet. Ha valakinek kell, írjon priviben és annyival többet rendelek.

Make Love not war!

(#53327) LordVader80 válasza macilaci78 (#53325) üzenetére


LordVader80
senior tag

Hupsz, elfelejtettem, hogy már fent élsz. A cipő jó, max szervezd akkorra a vásárlást, ha hazalátogatsz... ;)

SirRasor: nálad mi ez a kés és önvédelmi eszköz mánia? :Y

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#53328) FoxiestFox válasza SirRasor (#53326) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez mi?

(#53329) Rick4 válasza FoxiestFox (#53328) üzenetére


Rick4
félisten

Nikeszájú Hello Kitty-s boxer. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53330) macilaci78 válasza LordVader80 (#53327) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem a haza Battonyát jelenti. Szegedet csak a pályáról látom Makó felé menet. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53331) lugosi válasza macilaci78 (#53321) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Futócipőt nyilván nem, de attól függ "mennyire öltöny" az az öltöny. Ilyen kevésbé túleleganciázott sportzakóhoz, vagy vászonnadrághoz nagyon jó cipőket lehet venni egy Deichmannban pl, és nem vészes árban se.

(#53332) macilaci78 válasza lugosi (#53331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem az árán kattogok. Hanem nincs kedvem a 6 hó jótállás alatt bevinni javításra/cserére, aztán hetente érdeklődni, hogy mi a szitu. Arra sincs igényem, hogy a 7. hónapban menjen tönkre.
Kis túlzással ártól függetlenül vennék olyan cipőt, ami 4-5 évig bírja. Bakancs 25-30k-ért tudja ezt. Szegeden a Centrummal szemben a Saru Cipőboltban 16k-ért egy fekete bőr félcipő bőr béléssel tudta ezt (RIP). 5 évre 50k-t nem sajnálok egy pár cipőre, 5k-t fél évre igen, pedig időarányosan azonos összeg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53333) lugosi válasza macilaci78 (#53332) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú, én akkora összeget nem lennék képes kifizetni egy cipőre. De megértem, hogy a minőség az minőség.

(#53334) SirRasor válasza FoxiestFox (#53328) üzenetére


SirRasor
őstag

Kb. amit Rick4 mondott :D
Önvédelmi kulcstartós ütős cucc. A két szemébe megy 2 ujjad, és a fülét ütöd az áldozatba :C

Make Love not war!

(#53335) biomassza válasza SirRasor (#53334) üzenetére


biomassza
csendes tag

Önvédelemre cucc nélkül is megfelel amit írtál :DDD

(#53336) sss válasza hodigy (#53310) üzenetére


sss
senior tag

Ment pü.

Más: idegbajt kapok már a gépemtől. Nem megy az egér. Kihúz, visszadug, már megy. Nincs hang. Kihúz, máshova visszadug, usb-n még mindig nem jó, sokadik próbálkozásra megjavul. Nem sokkal utána a gép kifagy, el se indul, 1 csipogás vagy 0 csipogás és egyből le is áll. Szerencsére volt itthon egy csak pár napot használt fsp táp, ezzel most jónak tűnik.

(#53337) LordVader80 válasza SirRasor (#53334) üzenetére


LordVader80
senior tag

Csak vigyázz, hogy ne használd önvédelemre, mert téged ítélnek el. Viszont ha meg nem használod, akkor felesleges, hogy legyen :U

May The Force Be With You!

(#53338) lugosi válasza LordVader80 (#53337) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sőt, nem tudom mennyire áptudét az infóm, de szerintem ezt közterületen birtokolni is tockossal jár.

(#53339) LordVader80 válasza lugosi (#53338) üzenetére


LordVader80
senior tag

Én is úgy tudom, ez ugyanabba a kategóriába tartozhat, mint a boxer, vipera.

May The Force Be With You!

(#53340) SirRasor válasza LordVader80 (#53337) üzenetére


SirRasor
őstag

Dísz.
Amúgy meg miért ítélnének el, ha nem maradok a helyszínen? :B

Make Love not war!

(#53341) fecus válasza FoxiestFox (#53328) üzenetére


fecus
őstag

Régen boxernek hívtuk és nem volt ilyen dizájnos.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#53342) Rick4 válasza SirRasor (#53334) üzenetére


Rick4
félisten

Most nem azért, de ha a markodba fogsz egy rendes tollas kulcsot, és azzal csapsz, akkor az önvédelem, amihez használtad a nálad található dolgokból az egyiket. Ha ebbe megpróbál bárki egy boxer funkciót belemagyarázni, abból nem lesz köszönet. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53343) LordVader80 válasza SirRasor (#53340) üzenetére


LordVader80
senior tag

Már rájöttem, ki vagy :D

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#53344) FoxiestFox válasza fecus (#53341) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oké, én túl szelíd vagyok az ilyesmihez. :D

(#53345) fecus válasza FoxiestFox (#53344) üzenetére


fecus
őstag

Én se használtam soha, csak tudom mi az. Rejtő?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#53346) FoxiestFox válasza fecus (#53345) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alap, én is tudom, csak ebből nem néztem ki, hogy boxer lenne. :)

(#53347) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

A témánál maradva: tudnátok valamit önvédelmi cuccost mondani, amit barátnőmnek oda tudnék adni? Egyre több érdekes alakkal találkozik és nem szeretném, ha baja esne... Paprikaspray vagy valami hasonlóra gondoltam, de mintha úgy hallottam volna, hogy ez be van tiltva.

(#53348) ShadowX válasza CanibelZ (#53347) üzenetére


ShadowX
őstag

Military shop-okban lehet kapni. Lehet be van tiltva mert az egyik kolléga mondta, hogy neki is csak szolgálati igazolvánnyal adták oda.

Én is gondolkozok egyen az asszonynak. Érdekes figurák mászkálnak kint.

[ Szerkesztve ]

(#53349) CanibelZ válasza ShadowX (#53348) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Pedig az jó volna, csak ezek szerint én diákként, nem kapok olyat... :(

(#53350) Polemius válasza CanibelZ (#53347) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nincs betiltva, csak bizonyos típusú sprét nem hordhatsz (elvileg) nyilvános helyen magaddal, csak elcsomagolva, blabla. Gyakorlatilag meg nem nagyon foglalkozik vele senki.
Besétálsz tetszőleges katonai/fegyver boltba*, és veszel 2 db paprikasprét.
Azért kettőt, mert az egyikkel kisétáltok valami félreeső helyre, és gyakorol(tok), hogy tudja, miként tudja előkapni, használni, milyen messzire és szélességben, stb visz.
Mert ha a táska aljáról kellene előrántani és használni adrenalin közben, akkor gyakorlás nélkül még nehezebb lesz.
Az sem baj, ha fúj a szél épp és keveset ti is kaptok belőle, legalább sejtitek, milyen a hatása. :)

*Szegeden leginkább katonaiba, a Kálvárián vagy a Rókusin.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.