Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59401) DarkByte válasza dethroner (#59400) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyébként az új Scross kézikönyve fent van valahol a neten? Csak a régebbiét találom mindenütt. Gondolom ha egyszer meglesz az autó akkor hozzáférek majd "hivatalosan" is.

(#59402) eami válasza DarkByte (#59401) üzenetére


eami
addikt

yup, nyomtatasban :)

(#59403) Janusz001 válasza Kolondrum (#59398) üzenetére


Janusz001
őstag

Nekünk meg május 6. óta csend és hullaszag, nem tudni, mikor oldják fel róla ezt az utólagos minőség ellenőrzést.

(#59404) Cunaja válasza Kolondrum (#59398) üzenetére


Cunaja
addikt

Mennyibe kerül most egy ilyen móka?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59405) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fényezési hibával mit kedz a szerviz? Így hoztam el az fix.
[kép]

Cunaja! 100-as körül lesz.

[ Szerkesztve ]

(#59406) Cunaja válasza Kolondrum (#59405) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez telibe fólia, mert akkor nagyon olcsó? :Y
Ha egy S-Cross 100, akkor a Swift 80 lenne.
Itt nálunk 240-et mondtak.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59407) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Megvan az első 10.000 km december 10. óta.
Némi tapasztalat:
Számomra az autó (új Scross GL+ 2WD, 6MT) leggyengébb pontja eddig a zene, pontosabban a gyenge és erőtlen hangerő, csak a mély hangot teljesen letekerve élvezhető valamelyest a zene, de így is 20-as hangerőn már sokszor torzítanak a hangszórók, meg se közelíti a volt fapados 2-es Octaviám hangzását, pedig abban a hátsó ajtókban nem is volt hangszóró.
A fogyasztás télen 5.3 liter volt 100 km-en, jelenleg 4.8, de hozzá kell tennem, hogy ebben kb. 10% városi forgalom van, a többi az M4 és M0 körgyűrű néha maximum 120-as tempóval, napi 60 km-t autózok, hétköznap munkába, hétvégén pedig be a nagy faluba anyumhoz és anyósomhoz.
A zenét leszámítva eddig elégedett vagyok az autóval, talán még egy bosszantó dolog van az Octaviához képest, mégpedig ami már itt is többször elhangzott, az ajtók záródása, főleg a csomagtérajtó lezárása bosszant fel néha, ha minden ablak fel van húzva, akkor le kell b*szni, hogy lezáródjon.
A beltér minősége természetesen a szokásos Suzuki minőség, de nyilván tudtam, hogy mit veszek és nem is zavar, de vannak érdekes dolgok, pl. mikor felhúzom az ablakot és az elérte a felső végállást, akkor megmozdul az ajtókárpit :D .
Hetente legalább egyszer benézek a motortérbe, hogy ellenőrizzem a dolgokat, de az olajszintet soha nem tudom megállapítani, mert nem egyértelmű, hogy hol is van a valódi olajszint.
A váltót kicsit könnyebb már kapcsolgati mint mikor kihoztam a szalonból, de néha előfordul, hogy pl. a 3-ast nem veszi be elsőre.
Ami még nem tetszik, hogy ha a műszercsoport közepén lévő kijelző menüjében kotorászok, akkor az átlagfogyasztás kinullázódik, pedig a menüpont közelében se jártam, pl. nemrég mikor a táblafelismerést kapcsoltam ki, akkor is kinullázta. :F
Eddig alapvetően meg vagyok elégedve vele, tetszik, hogy még mindig sokan megnézik, és ha esetleg szembe jön néha egy másik új Scross, akkor van, hogy biccentünk egymásnak. :D
Egyenlőre ennyi. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#59408) Kolondrum válasza Cunaja (#59406) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem dehogy. Motorháztető, küszöbök stb.

(#59409) Kolondrum válasza Tigi (#59407) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem a 10km meló a fő vonal, néha pálya, + hegyen lakom. Az nagyon durván rárak. Aztán ott van az Allgrip Automata és voala 6.92L és nagyon ritkán hajtom meg, még "bejáratós" , majd sport móddal. :C

(#59410) mefistofeles válasza dethroner (#59400) üzenetére

Köszönöm a kioktatást, kár, hogy rám semmi nem vonatkozik a dologból.

1. Előszeretettel használom a motorféket, így az aksi lemerülése kizárható. Főleg annak fényében, hogy adott esetben akár 150 méterrel később újra működik.
2. Városban nem használok légkondit csak családdal hosszú úton.
3. Mint hangsúlyoztam is, a bódé bemozdulásának következménye az újraindulás.

De azért csak nyomjad!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59411) bigdigit válasza Tigi (#59407) üzenetére


bigdigit
addikt

Ami még nem tetszik, hogy ha a műszercsoport közepén lévő kijelző menüjében kotorászok, akkor az átlagfogyasztás kinullázódik, pedig a menüpont közelében se jártam, pl. nemrég mikor a táblafelismerést kapcsoltam ki, akkor is kinullázt

Nem nullázódik ki ha mielőtt hosszan nyomnád a gombot belépj olyan menüképet állítasz be amin nincs fogyasztás adat.

(#59412) dethroner válasza mefistofeles (#59410) üzenetére


dethroner
veterán

Én kérek elnézést, a te autódra speciális szabályok vonatkoznak, csak a teremtő tudhatja a választ akkor.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59413) mefistofeles válasza dethroner (#59412) üzenetére

Próbáld figyelmesebben olvasni....
Nem vonatkoznak rá speciális szabályok, de amiket te kimásoltál azok közül egyik sem ok az esetemben.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59414) burgatshow válasza dethroner (#59400) üzenetére


burgatshow
veterán

En pontosan tudom mik ezek a korulmenyek, arra akartam celozni, hogy a Suzuki nem mondja meg miert inditja ujra a motort. A VW/Ford amikkel dolgom volt peldaul megmondtak, hogy:
- magas a paratartalom
- kell a futesnek
- magas/alacsony a kulso homerseklet
- stb.

(#59415) dethroner válasza mefistofeles (#59413) üzenetére


dethroner
veterán

Ott a leírásban a válasz lehetősége, ahogy többen is utaltak már rá. Valószínűleg a fék miatt ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59416) Qtya123 válasza Tigi (#59407) üzenetére


Qtya123
őstag

"a felső végállást, akkor megmozdul az ajtókárpit"

Azt hittem, hogy ez csak az első generációban ilyen, de "fasza", hogy az újakban sem oldották meg. Amúgy meg mozog-mozog, de most lepődtem meg azon, hogy azonos korú A4-es Audikat is ennyiért adják. :DDD
Mivel csak Suzuki/Toyota/Lexus márkák vannak becsípődve nálam, más márkákat nem akartam (és egyelőre nem is akarok) venni, így maximálisan látókörömön kívül van az, hogy mennyibe kerül mondjuk egy Mondeo, egy A4, vagy egy Astra.

Kollégám tegnap vett egy 2013-as A4-et és azon lepődtem meg, hogy annyiért vette, mint én a vombatarcú S-Crosst. Áh, mondom biztos valami gányt vettél, azért ugyanaz az ár. Aztán nem. Mutatta a használtautót és tényleg van jó néhány példány, ami hasonló árban fut.

A4: [link]
Cross: [link]

Ez azért meglepett. Nyilván a megbízhatóság be van árazva, de ennyire?

Ja, megvolt a bevásárlókörút:

Ezeket most szépen megkapja, aztán utána pár évig remélem annyi kell, hogy a motorolaj+szűrők, illetve 2 évente a fékolaj.

[ Szerkesztve ]

(#59417) Tigi válasza bigdigit (#59411) üzenetére


Tigi
őstag

Ma is tanultam valamit. :D
Köszi szépen az infót. :R

Qtya123:
Szép kis csomagot állítottál össze. :)

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#59418) Moleman válasza Qtya123 (#59416) üzenetére


Moleman
addikt

A dízelség potenciális költsége van beárazva, a dízel Mazdák is 1-1.5 millióva olcsóbbak, mint egy ugyanolyan benzines. :K

(#59419) hemaka válasza Qtya123 (#59416) üzenetére


hemaka
nagyúr

dízel is, automata is, forintot nem adnék érte.

(#59420) SyMbioTe válasza Qtya123 (#59416) üzenetére

Dízel lesz az, családba volt autónézegetés, kombi Astra / Insignia. A dízelek rendre olcsóbban voltak hirdetve. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#59421) Kolondrum válasza Cunaja (#59406) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kész lett, részben. Rontás miatt motorháztető hétfőn újra. A fényszóró, küszöbök, motorháztető előtti csík kész. Így pár óra után már azt mondom közel hibátlan. Nem látszik. Ár még nincs, majd ha minden kész. Ez van rajta. [kép]

(#59422) yaneez válasza Kolondrum (#59409) üzenetére


yaneez
csendes tag

Meglepődtem milyen fogyit produkál nekem az új (manuális) S Cross egyelőre kímélő üzemmódban. [kép] Bőven elég 2500-ig pörgetni , 3000-et csak pályán forgott most hétvégén egy rövid szakaszon. Amúgy 70% város, viszonylag kevés dugó, SS folyamatos ON, nagyon tetszik ahogy teszi a dolgát. Eszemben sincs kikapcsolni . A régi 1.4T kicsit agilisabbnak tűnt ilyen terhelés mellett anno, de majd hétfőn megy 1000-es átvizsgálásra és utána egy kicsit kivallatom majd hogy mire is képes. :) Egyelőre nem bánom hogy váltottam, bár a régit is nagyon szerettem.

(#59423) Kolondrum válasza yaneez (#59422) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha olvastad a szösszenetem máshol, akkor ott volt, hogy a SS hát hagyjuk. Hideg motort leállítja és van, hogy esik le a mutató már indul is újra, igaz dugóban a huszon L-es 5 perc átlag csak tizen vele, de soha többet nem lesz engedélyezve, nem tesz jót a motornak.

(#59424) yaneez válasza Kolondrum (#59423) üzenetére


yaneez
csendes tag

Mire én addig a forgalmi helyzetig eljutok hogy egyáltalán legyen esélye a motort lekapcsolni az elektronikának, addig a vízhőfok már rég középen van. Szóval... ;) Ez a mostani SS az előzőhöz képest szerintem szenzációsan jól működik. Imádom. :K
A régit szinte állandóan kikapcsoltam, ezt nem.
Nem semmiért van csak egy "minimál" hagyományos akksi a motortérben. A "vicc hybrid" nagyon jól teszi a dolgát.
Amúgy meg ott a 3+7 év gari, miért aggódsz?

[ Szerkesztve ]

(#59425) Kolondrum válasza yaneez (#59424) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát nekem 350m után leállt 8 fokban. Az első pirosnál már meglépte.

(#59426) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Új infóm van!
Szeptember első hetében átvehetjük a rendelt autót, ha nem jön közben semmi.
Augusztus végén érkezik, majd forgalomba helyezés. :K :B

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59427) yaneez válasza Cunaja (#59426) üzenetére


yaneez
csendes tag

Nagy öröm ez. ( főleg ilyen viszontagságok után) ;) Én 2 hete voltam nagyon boldog, neked is hasonló izgalmakat kívánok nyár végére, ősz elejére. :)

(#59428) Cunaja válasza yaneez (#59427) üzenetére


Cunaja
addikt

:R Már az nagy szó, hogy elindult Japánból. ;)
Anyóka is egyből jobb kedvre derült.
Remélem addig kibírja az Astra, mert már rendesen hullik a belseje szét.
Hiába van műszakilag maximálisan karbantartva, hiába menne ki a világból is motorikusan, ha szétporlad belül minden. Most a szellőző rácsból tört le egy darab. Anyóka mindig azt mondja, hogy mire bevisszük a bontási telepre, széthullik teljesen. Ezért is jó, hogy van már valami hír a Suzuról.
Kellemes autózást és boldog élményeket az új autóhoz!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59429) yaneez


yaneez
csendes tag

;)

(#59430) beef válasza Cunaja (#59428) üzenetére


beef
őstag

Az mit jelent, hogy "elindult Japánból"? Hajóra tették a kész autót? Mert akkor gondolom a Mars felé kerül, hogy ilyen lassan ér ide :)

(#59431) Cunaja válasza beef (#59430) üzenetére


Cunaja
addikt

:) Igen, közben a marsjáró is lefotózza. Nem is igazán az út hosszú. A logisztika tart sokáig. Autó szállító, hajó, autó szállító és vonat. Majd megint autó szállító. Nézd meg ezt a videót és világos lesz, mi 3 hónap.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59432) Cunaja válasza beef (#59430) üzenetére


Cunaja
addikt

Itt meg a hajszálitokról egy jó kis dokumentum film. Kiderül, mi lassítja a szállítást. Mindenki autója hasonlóan jön, aki nem Európai gyárból rendel. Ugye tudjuk, a becsomagolt autók, a tengeri levegő miatt vannak becsomagolva. Valahol nyílt szállításban lesznek a tengeren.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59433) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Úton németből! AAwireless

(#59434) eami válasza Kolondrum (#59433) üzenetére


eami
addikt

mikor adtad le a rendelést?

(#59435) bigdigit válasza Cunaja (#59431) üzenetére


bigdigit
addikt

Hát nekem anno a Swift 2 hét alatt itt volt Japánból. Gyártási idő 01.03 szalonba érkezett 01.20 átvétel 01.27. Igaz ez még a covid előtt volt.

(#59436) Cunaja válasza bigdigit (#59435) üzenetére


Cunaja
addikt

Biztos szárnyashajóval jött a Swift ;]
Ami tuti, a Covid elött teljesen más volt minden.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59437) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Az új szíj néha megnyikkat az S-Crossban, az amelyik a generátort hajtja. (M16a motor)
A kérdésem az, hogy a bekarikázott két csavar közül az alsót kell meglazítani és utána a felső hosszú menetes betekerésével tudok feszíteni, vagy mi a metódus?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#59438) Kolondrum válasza eami (#59434) üzenetére


Kolondrum
félisten

Május 7.

(#59439) eami válasza Kolondrum (#59438) üzenetére


eami
addikt

én május 23, akkor az még odébb lesz :|

(#59440) szabonagyur válasza beef (#59430) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mas cuccokat hozunk kuldunk Kinabol es 8 het leadtime amivel lehet szamolni, de Mexiko fele is. Reggen ez 6 het vagy kevesebb volt.
Kontenerek sokszor csak varnak a kikotoben stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59441) Kolondrum válasza eami (#59439) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ne legyen igazam, de az én körömből kimaradtál.

Más: Szívesen írnék biztonságtechnika dolgokról az én autómban, de érthető okokból nem tehetem. A sok kis szirszar amivel több mint egy átlag cross, lassan kitesz fél millát.

(#59442) eami válasza Kolondrum (#59441) üzenetére


eami
addikt

én kötöttem rá cascot :DDD :DDD ;]

(#59443) Kolondrum válasza eami (#59442) üzenetére


Kolondrum
félisten

Arra értem ami azon túl van. Az nekem is van rajta. Én mailt fogok kapni és app értesítést ha akár csak neki dőlnek az autónak.

[ Szerkesztve ]

(#59444) focvis válasza eami (#59439) üzenetére


focvis
veterán

Már sűrűn küldik, április 6-an rendeltem, május 4-én kaptam küldeményazonosítót, május 12-én lehetett átvenni a postán (céghez kértem, nem hozták ki :F ). Az árát megéri. Hosszabb úton ugyanakkor nem váltja ki a vezetékest, nálam 50-55 perc után túlmelegedett a telefon (Samsung S8) és akkukímélő üzemmódra váltott (= megállt az AA). Vezetékkel ment tovább kicsi pihentetés után.

(#59445) SyMbioTe válasza Kolondrum (#59443) üzenetére

Szerintem egy casco + kamera már pont elég elrettentő, hogy valaki lopja a kocsit. Esetleg egy váltózár, és akkor fix hogy tovább is állnak.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#59446) Kolondrum válasza SyMbioTe (#59445) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én arra gondolok, hogy rányitás, rongálás után meglógás. Ezt próbálom szűkíteni.

(#59447) beef válasza szabonagyur (#59440) üzenetére


beef
őstag

Képben vagyok. Ettől még sokkallom kicsit a 3 hónapot. Az Ever Given sem áll épp keresztben Szueznél :)

(#59448) szabonagyur válasza beef (#59447) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez okes de attol nem lesz hamarabb fel/le rajva.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59449) bigdigit válasza focvis (#59444) üzenetére


bigdigit
addikt

Akkor lehet feleslegesen vettem direkt vezeték nélküli töltőt a telefonhoz. Ráadásul hűtés nélküli. Mondjuk hosszabb úton még nem jártam vele. Ingázáshoz meg a városban talán épp elég lesz ne kelljen mindig dugdosni sehova semmit. Nekem is kellett a startstoppot bekapcsolni szoftverben magától felcsatlakozzon?

(#59450) Qtya123 válasza Kolondrum (#59446) üzenetére


Qtya123
őstag

Én rányitásra annyit vagyok hajlandó áldozni, hogy műanyag díszléc az autó oldalán, meg távolabb állok a tömegtől az áruházak parkolójában.

Az léc felfogja a rányitások nagy részét, a többi meg így jártam kategória. Együtt kell ezzel élni, ez egy használati tárgy, bármennyire is félti az ember.

Erős megnyugvást úgyis a garázs ad csak. Felénk meg az kihalásos alapon van, pedig bújom a hirdetéseket mindig.

[ Szerkesztve ]

(#59451) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nekem is előfordul, hogy ha ülésen tartom a telefont és nem éri a klimatizált levegő, akkor rekt lesz....

ilyen esetekre teljesen jó a Swift italtartó rekesze, ahol éri a szellő és nincs ilyen probléma

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#59452) focvis válasza bigdigit (#59449) üzenetére


focvis
veterán

Városban gond nélkül bírja az én 30 perces ingázásomat, most próbáltam először hosszabb úton, 50-55 percnél adta fel. A telefon nem mai, kb. 4-5 éves, viszont akkori csúcsmodell. 🤷‍♂️ Szerettem volna mellé én is autós qi töltőt, ezek után nem erőltetem.

OFF autóban (VW Golf) használom, ott miután rájöttem, hogy a fejegység AppConnect menüjében ki kell választani az AAWirelesst, flottul ment a telepítés, így maradt minden gyári beállítás. Kinyitom az autót, már látom, hogy bekapcsol a kütyü és sitty-sutty csatlakozik a telefonhoz.
Nemrég vettem egy "Mazdát", ahhoz rendeltem gyári AA/CP modult, hétfőn érkezik, ott kicsit kalandosabb telepítésre számítok. De először a modult kell beépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#59453) Kolondrum válasza Qtya123 (#59450) üzenetére


Kolondrum
félisten

Erre még nem létezik díszléc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.