Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58951) Zolás


Zolás
addikt

[link] Kicsit későn reagálva a dobfék-tárcsafék vitára. Itt egy PH teszt egy húszmilliós fullelektromos audiról, amit hátsó dobfékkel gyártanak. Valahogy kezd visszajönni a hátsó dobfék az autózásba. Nekem is jobban tetszik az elöl-hátul tárcsafék, de valahogy a gyártók mégis máshogy gondolják.
Ne legyen félreértés, nem a vitát akarom újragerjeszteni, csak érdekességképpen írtam.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#58952) burgatshow válasza Zolás (#58951) üzenetére


burgatshow
veterán

A villany hajtáshoz a rekuperáció miatt a dobfék műszakilag jobban passzol.

(#58953) tboldi válasza burgatshow (#58952) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem mellesleg kéziféknek is jobb. :D

(#58954) Zolás válasza burgatshow (#58952) üzenetére


Zolás
addikt

Ma is tanultam valamit, köszönöm a választ. Bár még mindig úgy gondolom, hogy ennyi pénzért tárcsafék dukál hátra is, de mivel nem vagyok egy műszaki szakértő, így elfogadom, hogy a dobfék a jobb. :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#58955) burgatshow válasza Zolás (#58954) üzenetére


burgatshow
veterán

A legtöbb villanyautó hátul hajt. A rekuperáció - vagy más néven regeneratív fékezés - során ugye a mozgási energiából termel vissza a rendszer áramot (a villanymotornak ha áramot adsz akkor hajt, ha pedig más forgatja - például a kerék - a villanymotort, akkor meg generátorként tud működni). Szemben a hagyományos - nem visszatermelő - megoldásokkal, ahol a mozgási energiát hővé alakítják. Ezért van például egy sportkocsin, vagy komolyabb technikán is tárcsafék (meg úgy az összes modern utcai kocsin is már), mert a hűtése mérföldekkel jobb, mint a dobféké, jobban fog, cserébe komplexebb, nehezebb.

A villanyautók ezen működésből fakadóan gyakori jelenség, hogy az üzemi fék annyira keveset van használva, hogy meg szokott szorulni, kicsit berozsdál. Ezért használnak dobféket, mert az kevésbé hajlamos erre (ritka használat) és műszakilag is egyszerűbb szerkezet mint a tárcsafék, valamint jobban ellenáll az időjárás viszontagságainak.

Ráadás, hogy sokkal könyebb szerkezet, mint a tárcsafék ami a villany autóknál nem elhanyagolható tényező.

[ Szerkesztve ]

(#58956) Cunaja válasza mefistofeles (#58811) üzenetére


Cunaja
addikt

Megrendelve, holnap jön.
A mankókerék készlet és kerékőr, már itt van a postán, de bevárom a felnit. Postára rendelek, mert napközben nem vagyunk itthon.
Egy kérdés. A GLX felni méret 15" ( téli ) ez jó? 4x100 15x5 ET40 54.1 A bizonyos tárcsa miatt, állítólag 4x100 15x5 ET40 54 nem jó. Rendelném a felnit, de az utolsó számban elakadtam, mert szervízkönyvem még nincs, hogy megtaláljam benne. :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58957) a_tesz válasza Cunaja (#58956) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Az utolsó szám (54.1) az a felni agymérete, a középső furata ha úgy tetszik. Ekkora az átmérője a kerékagy központosítójának, ez nem változik attól, hogy dobfék, vagy tárcsafék.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#58958) tboldi válasza Cunaja (#58956) üzenetére


tboldi
nagyúr

54 mm maga a kerékagy, 54,1 mm pedig a felni középfurata, kell az az egytized, hogy ne csak kalapáccsal lehessen feltenni és levenni a kereket. Ahogy a_tesz is írja, nincs különbség ebben a fék miatt.

[ Szerkesztve ]

(#58959) Cunaja válasza a_tesz (#58957) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezt tudtam én is, mégis az üzletben ezt kérdezik. Mondtam nekik én is, hogy nem az agy nagyobb. Erre azt mondták, ez a kettő létezik. 54 és 54.1 a többi száma azonos.
Nem lettem előrébb. Állítólag júliustól 20%-os áremelkedés várható felni és gumi fronton. Azért küzdők. A kereskedőm meg beteg. :W
Szerk.
tboldi: Hiába mondom, hogy a tárcsa nagyobb. Aki tudja míről van szó, az oda is írja a felnikhez.
Ezért is kérdezném a 2021-es GLX Swift tulajokat, akik vettek esetleg 15"-os lemez felnit.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58960) dethroner válasza Cunaja (#58959) üzenetére


dethroner
veterán

Melyik boltban nézed? Hidd már el hogy nincs a fék miatt semmi különbség. Ha lenne, akkor nem adnának 4db szettet, vagy ráírnák hogy ez a 2db előre, a másik 2db hátra rakható fel. De semmi ilyen nincs, nem is értem honnan jött ez. Én minden szezonban összecserélgetem az első és hátsó kerekeket, eddig még mindig elfordult a hátsó kerék :P

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#58961) Cunaja válasza dethroner (#58960) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó, akkor leírom neked még1x.
Ha nem lenne macera egy felni vétel, én örülnék a legjobban. Itt a felni leírásában,
megemlíti a " Kivéve hátul tárcsafékes kivitel!" Amikor ezt megláttam, elindult a gond.
Felhívtam az üzletet, hogy ez mit jelent. Azt mondták, hogy öblösebb kivitel kell, mert nagyobb a tárcsa. Itt Tboldi is leírja, hogy mi a jelenség.
Ha a tiéd, 2021-es gyártmány, akkor ugyanolyan kell nekem is. Ha 2020-as, akkor az nekem nem jó.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58962) tboldi válasza Cunaja (#58961) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor a tárcsa külső átmérője nagyobb, nem az agyé. ;)

(#58963) Cunaja válasza tboldi (#58962) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezt mondom én is. Megtaláltam a leírását az autónak, de ott sincs benne semmi. 15X5J, ennyit ír, a 11-5 ös lapon. Most írtam, a Suzukinak, talán kiderül valami. Nevetséges ez a kínlódás. Ha megvárom az autót és csak akkor veszek, jóval drágább lesz. Már most is drágább, mint januárban.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58964) Janusz001


Janusz001
őstag

Ma mentem tankolni, nyitnám a tanksapkát és a fedél nem pattant ki, harmadjára sikerült kinyitni, más is tapasztalt ilyet új Scross -nál? Eddig nem volt gond.

(#58965) Moleman válasza Cunaja (#58963) üzenetére


Moleman
addikt

Az első féktárcsa minden esetben 252 mm átmérőjű, hátsó fékből viszont van ugye dob, 228 mm-es tárcsa és 259 mm-es tárcsa. Ez meglepő, mert általában az első tárcsa szokott nagyobb lenni, ez a +7 mm, ami okozhat problémát, úgyhogy teljesen jogosan pörögsz rajta. :D

(#58966) Tom1939 válasza Janusz001 (#58964) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekem motorháztető nem csukódott egyszer (bowden akadt meg). Én nyitogatnám még párszor hátha az is segít...17-es srossom volt az csinálta.

(#58967) Cunaja válasza Moleman (#58965) üzenetére


Cunaja
addikt

Jött a Suzuki válasza!
4x100 15x5 ET40 54.1 Semmivel nem lettünk előrébb.
Itt a legfőbb baj, hogy nincs autó, így ha nem jó, vissza se tudom küldeni 14-napon belül.
A Suzuki azt monda, hogy egy fajta lemezfelni van a 2021-es Swift-re. Ez jó a sima és GLX- verziókra is. Viszont nem ugyanaz, mint a 2017- 2020-as Swiftre.
Most akkor ne hülyüljek meg. Rendelhetek a gyártótól horror áron és nem megfelelő gumival, ( júliusban 15%-al drágábban ), vagy veszek egy megadott felnit és ha megjön az autó, vagy jó lesz, vagy adhatom el hirdetéssel. A gyártó a fenti számú felnit adja. Legalább ha megadnák a gyári felni cikkszámát. Csak a komplett kerék cikkszáma van meg.
Alvázsszám alapján adják a felnit rá.

#58969tboldi: ;] Gondoltam rá, csak nem engedi anyóka. Jobban biztonságban érzi magát, egy jó minőségű téli gumival.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58968) tboldi válasza Moleman (#58965) üzenetére


tboldi
nagyúr

RWD és 4WD autóknál annyira nem ritka. Az oka annyi csak, hogy a féknek képesnek kell lennie lefogni a hajtott kereket padlógázon is.

Bár egy Swiften tényleg szokatlan. :D

[ Szerkesztve ]

(#58969) tboldi válasza Cunaja (#58967) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyári felni + 4 évszakos. És TPMS szenzor sem kell. :K

Ha van ebben a méretben Michelin CrossClimate 2, akkor nem lenne kérdés számomra.

szerk.: Akkor a téliesebb Goodyear Vector 4S Gen 3. :D
De amúgy ki kellene próbálnia, és rájönne, hogy a modern 4 évszakosoktól nem kell félni. Ilyen Swift kaliberű autókra, és - gyanítom, nálatok is az lesz jellemzően - városi közlekedésre bőven jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#58970) Cunaja válasza tboldi (#58969) üzenetére


Cunaja
addikt

Nekem tökéletes lenne, de nem bírom meggyőzni. Ő is vezetni fogja, így nem mondhatom azt, ne szólj bele. Egy jó téli gumit vegyek, azt mondja. Hiába mondom, az felni + TPMS és gumi. Dupla annyi mint egy 4évszakos.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58971) szabonagyur válasza Janusz001 (#58964) üzenetére


szabonagyur
félisten

Irtam en is korabban, hogy hektikus.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58972) bigdigit válasza Cunaja (#58967) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem 2019-es Swiftem volt GLX amihez suzumin-ból vagy már nem tudom hasonló üzletből vettem acélfelnit.Én úgy emlékszem mind egyforma volt mivel egy szó sem hangzott el hátra más méret kell.

(#58973) Cunaja válasza bigdigit (#58972) üzenetére


Cunaja
addikt

2020-ig nem is volt gond. A 2021-es modellben tér el.
Viszont mindenhol csak 2017-után található, de közben 2021-ben változott. A 2021-es modellnél, a GL és GL+ más mint a GLX. Ezt a Suzuki is megerősítette.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58974) szabonagyur válasza Cunaja (#58973) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez sajna ilyen. Ahogy Boldi is írta szerintem Jazz GD esetében is volt hasonló váltás, de a felniket egy kalap alatt árulták, mivel az új jó a régebbire, fordítva nem. Azt meg maguk sem tudták, hogy mit is árulnak sokszor.

Ennyire megéri téli gumit venned most? Nekem eszembe nem jut nyáron most megvenni, még ha drágulni is fog akkor sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58975) Brogyi


Brogyi
senior tag

Nálam a Swift is csinálta. Érdekes volt tankolni amikor egyedül voltam. Az én megoldásom elég egyszerű volt. WD40 a zsanérra, és kész. A következő nyitásnál szinte kivágódott az ajtó. Próbáld ezt, majd utána hajlítgasd.

(#58976) szabonagyur válasza Brogyi (#58975) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem az vált be, hogy kiszállás után nyitom ki, onnan valahogy megfelelő lendülettel nyitom ki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58977) Kolondrum

Bent a kormányvédő, a nagyfesz, nyest riasztó, az első-hátsó kamera (bizti tábláról megy), Vitara csomagtér tálca pont jó ide is az is marad, kavics védő fólia beszerzés alatt (motorháztető, küszöb stb). Mi kell még? :DD

[ Szerkesztve ]

(#58978) Kolondrum válasza Kolondrum (#58977) üzenetére

+ üléshuzat us gyártás alatt. Közel 70k lesz.

(#58979) szabonagyur válasza Kolondrum (#58977) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szélterelő bigyó az ablakra, sárvédők előre-hátra, spoiler, cápa uszony antenna :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58980) Napfénysüti válasza szabonagyur (#58979) üzenetére

Matricák! Ki ne hagy azokat, +x lóerőt hoznak virtuálisan. ;]

A legfontosabbat majd elfelejtettem: koppány kipuffogó! :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#58981) Bossi válasza Kolondrum (#58977) üzenetére


Bossi
őstag

Kavics védő fólai érdekelene hol nézted és mennyiért- :R

(#58982) Kolondrum válasza Bossi (#58981) üzenetére

Ismerős fóliázza. :R

(#58983) Moleman válasza Napfénysüti (#58980) üzenetére


Moleman
addikt

(#58984) tboldi válasza szabonagyur (#58979) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az ajtók éleire prizmák, az övre olyan folyton lecsúszó, párnázott biszbaszok, dircsiszürcsi, LED szalag mindenhova az utastérbe... :D

[ Szerkesztve ]

(#58985) tboldi válasza Napfénysüti (#58980) üzenetére


tboldi
nagyúr

"Sok fantasztikus típus, és rajtuk sok-sok logó,
És a mindenkit megfogó, spéci Koppány kipufogó"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#58986) Kolondrum

Pontosan ezekre gondoltam :))

(#58987) Cunaja válasza szabonagyur (#58974) üzenetére


Cunaja
addikt

Fantasztikus dolog történt!
Bementem a kereskedésbbe és rákérdeztem egy az egyben a felnire, az ott álló GLX alapján. Válasz: Most fogtok hanyatt vágodni. 24K /db, tudunk rendelni, de nem biztos, hogy jó lesz. A másik, hogy sárfogo gumit akartam előre és hátra eredeti gyárit. Nincs ilyen, nem is létezik. A cikkszámot ha beiron a netten, megtalálja, de náluk nem létezik. Oké, fogtam és eljöttem. Nem intéztem semmit. :W
Most már csak az marad, ha van itt valaki GLX/2021-es Swift tulaj és vett rá felnit, megnézi a számláját, hogy pontosan mi van rajta? Fontos, hogy 2021-es legyen.
Ha nem derül ki, akkor megvárom a kocsit.
Az autó is csak akkor lesz az enyém, ha kapnak másikat, mert a szerződés szerint, a Swift felíratnak egy autóm kell lenni. Ez ki tudja mikor lesz. Lesz már benne 2-3000 km. Most 1-hónap alatt 400-at kapott.
Szerk.
Ja és a sárfogo gumit szerezzek valahonnan és ők felteszik 35K-ért, de én nem tehetem fel, mert az megbontásnak számít és elveszíti az átrozsdásodási 12-év garanciát.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58988) szabonagyur válasza Cunaja (#58987) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sárfogó? Komolyan? Eléggé elcsúnyítja az autót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58989) tboldi válasza szabonagyur (#58988) üzenetére


tboldi
nagyúr

A WagonR-en mondjuk nem áll rosszul a sárfogó, de ja, ezzel kb. ki is fújt a lista. :D

(#58990) hemaka válasza tboldi (#58984) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mint ismeros ranyinak?😂 [kép] [kép]
Az a cabrio astra mar hany loero lehet, az osszes?😂

(#58991) Cunaja válasza szabonagyur (#58988) üzenetére


Cunaja
addikt

Viszont nekem tetszik. Most is van az opelon, na persze, akkor még kötelező volt.
Mindegy, nem létezik ő szerintük.
Most, hogy nincs autó, azt tehetik az emberrel amit csak akarnak, a kereskedő meg nem tud mit tenni, ő csak kapcsolat tartó.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58992) Kolondrum válasza szabonagyur (#58979) üzenetére

Sárvédő ha lenne már rendeltem volna, de nincs. Vitarán AliExpresses volt és tette a dolgát. Nem is lett olyan saras az oldala mint nélküle. Díszléc is csak az ajtó rányitások miatt kell majd, ha lesz.

(#58993) Cunaja válasza Kolondrum (#58992) üzenetére


Cunaja
addikt

+1 :C .
Az a baj, minden jó dolgot megszüntetnek. Most nekem egyenesen Japánból kell szerezzek, de lehet feladom.
Egy próbát teszek, ha nem jön meg, akkor ennyi. Már díszléc sincs hozzá.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58994) dethroner válasza Cunaja (#58993) üzenetére


dethroner
veterán

Még a végén a swiftet is megszüntetik :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#58995) Cunaja válasza dethroner (#58994) üzenetére


Cunaja
addikt

Jelen pillanatban a magyar piacra már meg is szüntették. Kifizetném én a +380K-t is ha jönne, de nem jön. :W
Amúgy megtaláltam amit kerestem. Igaz angol, de leírja a féket, hogy mi a bajom a felnivel.
"While the braking setup still consists of front disc and rear drum brakes, the 2021 Maruti Suzuki Swift gets bigger brakes on both ends over the outgoing model, which obviously improves braking power of the hatch."
Direkt nem fordítottam.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#58996) tboldi válasza hemaka (#58990) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem szúrja a tenyerét az a sok kavics a kormányon? :DDD

Nálam sem teljesen gyári állapotú a Jazz, de azért igyekszem a jó ízlés határain belül mozogni. :D
Lábtérvilágítást én is csináltam ugyan, de csak egy-egy szem 4000K-es helyzetjelző izzóval, és csak ajtónyitásra világít.
[kép1], [kép2], [kép3], [videó]

[ Szerkesztve ]

(#58997) Siriusb válasza tboldi (#58996) üzenetére


Siriusb
veterán

Az első képet elnézve morfondíroztam magamban: ez az ember aztán tud parkolni! ;] :DDD

(#58998) tboldi válasza Siriusb (#58997) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nemhogy értékelnéd a fejlődést, a 2. képre már megtanultam! ;]

(#58999) Siriusb válasza tboldi (#58998) üzenetére


Siriusb
veterán

Ott a pont! :R :D

(#59000) bigdigit


bigdigit
addikt

Új Scrossra ez a felni méret jó?

7x17 ET48 5x114.3 71.6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.