Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54151) mefistofeles válasza AMD Power (#54150) üzenetére

Ja és nem csak AMD Power kollégának.....

Skacok, van egy problémám ..
Ha jól tudom az új swiftekben automata a fényszóró magasság állítás. Nos az én autómban, borzasztóan lefelé van beállítva, gyakorlatilag sötétben, refi nélkül pár métert látok előre. (szabályosan életveszélyes) Mit lehet csinálni? Szervízben tudják ezt módosítani? Úgy is nemsokára esedékes lesz az 1000 km-es átvizsgálás.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54152) AMD Power válasza simonjoe (#54149) üzenetére


AMD Power
titán

Arról nem is beszélve ,hogy ha már Plug-in Hybrid akkor ott a KIA-nak a Sorento amiből 18 milláért már elég komolyan felszereltségű van, vagy a külsőre még szebb Hyundai SANTA FE Plug-in Hybrid-e nem is beszélve. Ami kicsit drágább de brutál komoly kívül-belül. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54153) simonjoe válasza AMD Power (#54152) üzenetére


simonjoe
senior tag

Jól látod!!! Az idegesít ebben, h a Suzuki fénye kezd erősen mattulni! Árban, az újak már megbízhatóságban is :(( , a szervizháttérről meg már ne is tegyünk említést.
#54151mefistofeles:
Igaz nem Suzuki, de amikor a Passat CC-t megvettük nekem is ez volt a legnagyobb gondom. Márkaszervizben ellenőrizve rendben találták! Kézbe vettem a dolgokat, félig megtankolva, iccaka kiautóztam egy tiszta egyenes placcra és egy imbuszkulcs segítségével beállítottam a nekem megfelelő magasságot. Nem ment elsőre, mert annyira feltoltam, h sokan villogtak rám. Akkor ismét állítottam. Azóta faxa. :K Szervizben mindig nyomatékosan felhívom a figyelmüket, h lámpához nem nyúlni!! :DD

[ Szerkesztve ]

Joe

(#54154) AMD Power válasza simonjoe (#54153) üzenetére


AMD Power
titán

5-6-7 millióért bármikor vennék Suzukit. Bár már 7 milla körül már bejönnének más opciók amik érdekesek lehetnek. Edzőtársam most vett egy KIA Sportage-t 6.8 milláért. Nagyon brutál kis gép.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54155) Danex válasza mefistofeles (#54151) üzenetére


Danex
addikt

Nekem az scrosst kB 3 alkalom után se tudták úgy beallitani hogy lássák is rendesen de ne is vakitsak, aztán kB 3-4nap alatt magamnak állítottam be manuálisan a motortérbol.

Be kell állni egy mélygarázsba és ott állítgatni, kB úgy kell állnia a bal fényszóró vágásának(ahol a közel vízszintes vonalbol elkezd emelkedni)hogy az a felezovonalon legyen , a jobb oldali pedig ne vetitsen nagyon balra.

A magasságot meg úgy néztem hogy azok az autók akiket követek ne vilagitsak be a hátsó ablakon.

Ezután már maximum csak a jobbos kanyarban vagy emelkedő végén villogtak, de ennek elkerulesehez már mátrix fényszóró kell.

(#54156) Danex válasza AMD Power (#54154) üzenetére


Danex
addikt

Suzuki javára meg a szervizkoltseg mondható, az átlag szervizdij kB 45e Ft, máshol ahogy hallottam inkább 80

(#54157) eami válasza simonjoe (#54149) üzenetére


eami
addikt

ennyi pénzből veszel egy Tesla 3-at :DDD

(#54158) SirKero


SirKero
őstag

Akkor én is hozzászólok a fogyasztás témához.
Most vagyunk kinn Nei Poriban. Jöttünk cca. 1100 km-t két fő + full csomagtartó :P
Éjszaka jöttünk végig ráérősen 100-110 közötti utazóval minimális forgalom mellett.
A fogyasztásom 5-5,4l között változott domborzati viszonyoktól függően de inkább az 5-höz volt közelebb álltalában.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#54159) tboldi válasza Danex (#54155) üzenetére


tboldi
nagyúr

A fényszórókra rá van írva, hogy hány %-os lejtést kell beállítani, mondjuk ha 1,1%, akkor 5 méteren 5,5 centivel kellene csökkenteni a falon a jelölést a fényszóró talajtól mért magasságához képest.

(#54160) mefistofeles

Na véget ért az Esztergomi kirándulás.
Cirka 500 kilométer, 80%-ban jó minőségű autóút, vagy autópálya, többi, szerpentin és város.
A vége 4,7-es fogyi lett de a vissza út az full légkondis volt. Az autó jól vizsgázott. Kanyarokban hihetetlen stabil, városban, fürge, mindenhová befér, ideális. A nyomaték az ugye kevés, szóval forgatni kell. Főleg hegyi szakaszon ha nem figyel az ember és nem vált vissza (2000, de inkább 2500 fordulat alatt) meghal. Ha odafigyelsz akkor viszont felvisz bárhová. Hosszú távon is kényelmesnek találtam. Az asszony is bőven elfért, hátul a fiúk még bunyózni is tudtak. A fényszóró problémát, majd felülvizsgálatkor orvosoltatot....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54161) dethroner válasza mefistofeles (#54151) üzenetére


dethroner
veterán

Semmit nem tudsz vele kezdeni, automata, bele se tudnak nyúlni. Megszokod a vakon közlekedést, vagy veszel helyette valami régi H4-es kocsit :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#54162) AMD Power válasza Danex (#54156) üzenetére


AMD Power
titán

Ez mondjuk nem kérdéses. Főleg a múltkori 2 éves szerviz számlát elnézve..... szinte "ingyen" volt a márkaszervíz. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54163) simonjoe válasza dethroner (#54161) üzenetére


simonjoe
senior tag

Azt nem mondod komolyan, h nem lehet pozicionálni?? :F Tuti, h nincs valami állító csavar valahol?? Na, majd hétfőn megkérdezem, egyik márkaszervizben a szervizvezető a barátom, kifaggatom. ;)

Joe

(#54164) Brogyi válasza mefistofeles (#54160) üzenetére


Brogyi
senior tag

Jól érezted. Nézd csak ezt.[link]
Nagy érv ez, mert sok ismert márka elhasal. Pl. a Cross is.

(#54165) Gyöször válasza dethroner (#54161) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ez meg milyen hülyeség? Terhelésfüggő az állítás ez igaz, de van egy alapérték amit a gyárban beállítanak csavarral, meg van gondolom egy érzékelő ami figyeli mennyire ül be a hátsó rugó vagy esetleg az elsőket is. Ezek alapján a motor mozgatja a lámpát fel le, mikor beröffented a kocsit. De neki fingja nincs az milyen magasra világít, azt a szervízben, vagy te otthon tekered be a csavarokkal.
Ha nem tetszik a motor magasság állítása pld 1 személlyel jó de beültök négyen akkor rossz helyre állítja akkor kgaborronak az indexen van garancia vesztős házibarkács megoldása. Na azt nem tudod pld hivatalosan állítani, de az alapértéket szerintem biztos. Motortérben, csavarral..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#54166) Gyöször válasza Brogyi (#54164) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ez meg mi? Megtudtuk, hogy zongorával nehezebb manőverezni, mint egy pennys kocsival. De az se mindegy, ki vezeti a zongorát!! :))

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#54167) dethroner válasza Gyöször (#54165) üzenetére


dethroner
veterán

Majd akkor mond hogy hülyeség, ha meg tudod érdemben cáfolni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#54168) Danex válasza dethroner (#54167) üzenetére


Danex
addikt

Ott a vízszintes és függőleges állító csavar a fényszórók mögött...

(#54169) tboldi válasza dethroner (#54167) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig jól mondja Gyöször, egy alapérték mindig van, amihez tud viszonyítani az automata, és annak manuálisan állíthatónak kell lennie.

Ez egy aktuális Swift LED-es fényszórójának hátulja, egy japán (mármint helyileg is Japán) bontó oldaláról szedtem és pirossal bekarikáztam a magasságállító motorját rajta a manuális beállítást lehetővé tévő tekerentyűvel. Közvetlen fölötte meg látszik az U alakú bevágás a műanyagban, az vezeti a hosszú csavarhúzót a megfelelő helyre.

A Jazzemen is szinte ugyanilyen megoldás van, párszor már kivettem a fényszórókat (úgy könnyebb izzót cserélni) és ugyanannyi beállításon is túlvagyok.

[ Szerkesztve ]

(#54170) simonjoe válasza Gyöször (#54165) üzenetére


simonjoe
senior tag

...szerintem is van. A szintező meg a hátsó felfüggesztésen, ott figyeli mennyire mozog a kasztni, annak függvényében változtatja elöl a lámpa magasságát. A VW-ban kicsit bonyolultabb a lámpa, mert dupla kanyarkövető, (azon kívül, h fordul a foncsor ha tekered a kormányt még egy dinamikus kanyarkövetés is van a fejben, amit mostanság átraknak a ködlámpába, az is bekapcsol kanyarodáskor). Tehát mozog vízszintesen és függőlegesen is, DE mindkét irányban tudom egy-egy csavarral manuálisan is állítani.

Joe

(#54171) xmad válasza mefistofeles (#54132) üzenetére


xmad
őstag

az teljesen jó. asszony swiftje is annyit eszik.
aug20.-án debrecenbe mentünk, akkor a pályán végig 140-150 el mentünk a swiftel.. ott azért a fogyi is szépen megugrott.. 7-8 liter simán :) kicsi a tank az a nagyobb baj

(#54172) mefistofeles válasza xmad (#54171) üzenetére

Persze, 120 felett minden tizes vastagon megdobja a fogyasztást.
(Van youtube-on egy video, mikor a II-es swiftet meghajtják a hungaroringen, 22-24 lityót mutat :) )
A tank mérete meg relatív ugye. Ha 5-ös fogyasztással mész az 700 kilóméter, nem rossz. Persze ha pályázik az ember 150-el, akkor kicsi.

más..
A fényszóró állításhoz érdemben nem tudok hozzá szólni, de elég lámaság lenne ha nem lehetne manuálisan utána állítani. Holnap hívom a szervízt, majd leírom mit mondtak....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54173) xmad válasza mefistofeles (#54172) üzenetére


xmad
őstag

ja a 150 hez kicsi nagyon.. :D

(#54174) mefistofeles válasza xmad (#54173) üzenetére

Mondjuk a swift nem is éppen a rendszeres 150-re van kitalálva......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54175) SyMbioTe válasza mefistofeles (#54174) üzenetére

Hát nem egy tipikus pályaautó. :DDD
Csak azt is elviseli. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#54176) hemaka válasza mefistofeles (#54174) üzenetére


hemaka
nagyúr

A sport szereti, csak így vele a 100-as benzint is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54177) simonjoe


simonjoe
senior tag

160-at gurultam a Splash-el pályán, sietős volt a dolgom, és még nem volt pirosban a perdületmérő :D

Joe

(#54178) xmad válasza mefistofeles (#54174) üzenetére


xmad
őstag

valószinü :D de nagyon kényelmesen vitte a 150-et 4 személlyel.. szóval ilyen téren elég jó. jó a váltó áttételezése. 150 nél forgott 4000-et

[ Szerkesztve ]

(#54179) racerx


racerx
őstag

Scross led lámpa állítása:

(#54180) tboldi válasza racerx (#54179) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazzé is hasonló, felülről bedugva lehet egy csavarhúzóval is, de a dobbetét mögül lehet egy 7-es dugókulccsal is tekergetni. :)

(#54181) Brogyi válasza tboldi (#54169) üzenetére


Brogyi
senior tag

Holnap belenézek, mert kíváncsivá tettél. Meg tudom-e találni? :)
Természetes várom a többiek tapasztalatát én is.

(#54182) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
2015-ös s-cross-om van és a motorháztető alján az autó eleje felőli részén van kb 4-6db műanyag kis patent. Ezek sztem nem jól látják el funkciójukat, kicsit lelazultak és hozzárezegnek az kasztnihoz és emiatt ajtó becsukáskor, rosszabb úton, stb... van egy rezgő hangja az autónak.
Tapasztaltok ti is ilyen jelenséget? Arra gondoltam, hogy praktikerben veszek ilyen kis öntapadós gumikat, amiket a fiókos szekrényekhez szoktak adni és a megfelelő helyekre felragasztom a kasztnira.

(#54183) Brogyi válasza Brogyi (#54181) üzenetére


Brogyi
senior tag

Itt az én fényképem.

A kérdés lehet-e csak egyszerűen csavargatni, vagy ha jól láttam az a fém koronás anya állításával működik?
Ugyanis az egyik mélyedésben egy fekete műanyag pöcköt láttam.
Más.
Azért szégyen ha a szerviz ezt nem tudja, és nem is tudják állítani. Természetesen az enyém is rosszul van beállítva. :W

(#54184) roti86 válasza _stick_ (#54182) üzenetére


roti86
őstag

Szia!

Nekem is 2015-ös S-Crossom van, de nálam még nem jött elő ez, vagy nem vettem észre.

Lehet hozzá kapni patentet.

(#54185) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Új Suzuki SX4 Scross után érdeklődnék. Van valaki itt aki 2 kisgyerekkel használja az autót? Most egy 7gen accord sedanunk van és elég nehezen férünk el benne, főleg babakocsikkal. Mi a helyzet scross esetében? A 430L a kalaptartó alatt értendő? Milyen a hibrid motor? Az automata váltó? Csak utóbbival érdekel, nem szeretnék újra kéziváltós autót. Végül pedig, suzuki lízingeléssel van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#54186) eami válasza tboy93 (#54185) üzenetére


eami
addikt

hali,

mondjuk már nem babakocsisok de 4-től 11-évesig 3 gyerekkel használjuk.

(#54187) tboy93 válasza eami (#54186) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nálunk a babakocsi vesz el baromi sok helyet. Tervezem a nagyobbikat lecserélni valami kompaktabbra. Nyaralás hogy megy nálatok, tetőbox? :D

(#54188) _ak_ válasza tboy93 (#54185) üzenetére


_ak_
addikt

Egy két evéssel használjuk, én minden alkalommal megfogadom, hogy a következő autó nagyobb lesz.
193 centimmel elől jól elférek, de mögém már nem fért be a gyerekülés (Römer dual fix, ha nem csal az emlékezetem)., anyós oldalról is csak egy lehhelletnyit lehet hátrébb tolni a széket.
3-asban utazni így nem rossz, de az esetek többségében, ha vendégség vagy bevásárlás a cél, akkor kalaptartó és az álpadló(?) is kimegy a csomiból.
Amíg vittük a babakocsit, addig a vásárolt cuccok vagy mögém vagy a babakocsira kerültek.

Mások nem tudom, hogy hogy oldják ezt meg.

Let's begin, de gozaimasu!

(#54189) tboy93 válasza _ak_ (#54188) üzenetére


tboy93
nagyúr

"193 centimmel elől jól elférek"

Én csak 181cm vagyok, mögöttem azért több hely lenne. Illetve feleségem ~160cm 45kg, kesztyűtartóban is elférne kb ;]

Viszont pakolni azt tud. Kalaptartót kiveszem én, az nem gond, de jó lenne kényelmesebben elférni mint a mostani accord sedanban. Annak a nyílása nagyon kicsi, rosszul pakolható.

Még egy kérdés: isofix ugye van? Mennyire könnyen hozzáférhető? Az accordéban úgy el van dugva, hogy mire bekötöm a 2 ülést a hajam kihullik...

[ Szerkesztve ]

(#54190) Danex válasza tboy93 (#54185) üzenetére


Danex
addikt

hybrid alatt inkább fejlett start/stop-osnak nevezném, illetve a turbolyukat csökkenti.

(#54191) Danex


Danex
addikt

Amúgy a hybrid automatánál azt próbálgattam, hogy lassításnál visszapöcöktetem a váltót, hogy nagyobb fordulaton többet tudjon visszatölteni, viszont ha manuális sebességi fokozatban van a váltó akkor szerintem nem engedélyezett a start/stop, vagy legalábbis a kigurulós start/stop.

(#54192) eami válasza tboy93 (#54187) üzenetére


eami
addikt

simán, csak a csomagtartóba pakolunk :DDD

(#54193) KubanitoS válasza tboy93 (#54189) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem kicsi lesz nektek az autó. Inkább valami egyterűt nézzetek, Renault Scenicet és társait. Azokban van hely, a Suzuki nagyon kompromisszumos lesz.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#54194) tboy93 válasza Danex (#54191) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kifejezetten a dugoban araszolas az erdekes szamomra. Abban a par honapban amikor nem tudok motorozni kenytelen vagyok a dugoban acsorogni. Ez kuszos automata valto? Start/stop mennyire felhasználó es motor barat?

(#54195) _ak_ válasza tboy93 (#54189) üzenetére


_ak_
addikt

Szintén zenész, nálam is csak azért fér el :))

De viccen kívül, egy babakocsival tele a csomagtartó és az is csak keresztben fér el. Már ha nem ilyen esernyő babakocsiról beszélünk.

Let's begin, de gozaimasu!

(#54196) Danex válasza tboy93 (#54194) üzenetére


Danex
addikt

Igen, kúszik, 30km/h alatt már nem tölt vissza, 15km/h alatt pedig, ha a féket már egy picit is benyomod akkor leáll a motor és ki tudod gurulni az utolsó métereket 0 fordulaton, ehhez viszont kell a finom pedálkezelés.

(#54197) AMD Power válasza eami (#54192) üzenetére


AMD Power
titán

Mi a jóval kisebb SX4-ben is elférünk nyaraláskor. Bár itt már babakocsi nincsen és csak egy gyerek van. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54198) tboy93 válasza _ak_ (#54195) üzenetére


tboy93
nagyúr

A nagytol napirenden van, hogy megszabadulunk. Lesz helyette ket lapra szerelheto / esernyo babakocsi. De taskak meg tomkelegevel. A 430L az a kalaptartoig ertendo?

(#54199) tboy93 válasza Danex (#54196) üzenetére


tboy93
nagyúr

Start / stop gondolom kikapcsolhato nem? Ilyenkor meg nem fog leallni soha sehogy ugye? Fogyasztas realisan Bp-n kemenyen dugozva megallhat 10L alatt?

(#54200) AMD Power válasza tboy93 (#54199) üzenetére


AMD Power
titán

10l ne viccelj. A 9 litert is soknak tartanám egy lágy Hybrid S-Cross-nál Bp-n.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.