Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54251) JamesFinn válasza mefistofeles (#54250) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Reméljük erre nem kerül sor. Bár mifelenk (Kazincbarcika) eleggé olajozottan mennek ezek a dolgok, én azt tapasztaltam eddig. Lehetséges hogy szabadsagolas miatt vannak ilyen időpont kitolódások. Bar az itteni szalonban is kevesebb az ember, gondolom a covid miatt is kevesebb az értekesítő, szerelő...

(#54252) Tomeeka28 válasza JamesFinn (#54251) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Én most foglaltam éves szervizre, egy héten belülre kaptam időpontot.Meg is jegyezték hogy jó hamar telefonáltam (14 lenne esedékes).

[ Szerkesztve ]

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#54253) eami válasza Tomeeka28 (#54252) üzenetére


eami
addikt

de gondolom 13-ra kérdted ettől függetlenül...

(#54254) Tomeeka28 válasza eami (#54253) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Nem, pénteken viszem nem szórakozok egy héttel ide vagy oda. Kiváncsi leszek mit mondanak a műszerfal zörgésre (Vitara az alany). Plusz van egy ajtó rá nyitásom arra is kérek ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#54255) 2ozzmexy válasza Tomeeka28 (#54254) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Valószínűleg azt hogy "ez ilyen", "ennyi pénzért ez van".
Pont mint nekem a hátsó rendszámra vagy a B oszlopra... :R
De szívből kívánom hogy ne legyen igazam!

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54256) Tomeeka28 válasza 2ozzmexy (#54255) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Jah a rendszám nekem is zörög, azzal nem is foglalkozok. Amit még tapasztaltam hogy a szelepfedélnél nagyon kis olajpára jelent meg. Megnézettetem azt is, egy japán motor legyen porszáraz. :D Illetve hidegben a másodikat nem mindig veszi elsőre (MT). Szóval a lista felírva, meglátjuk mi lesz.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#54257) 2ozzmexy válasza Tomeeka28 (#54256) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az akadó kettes a 6MT-nél van csak, az a standard válasz hogy majd bekopik. Néhol cserélnek olajat benne, de nem oldja meg.
A rendszám azért idegesít mert veri a fényezést... Nálam is a műszerfal melegben zörög, a B oszlopnál zörög az a rész ahonnan kijön a vezetőoldali biztonsági öv, a kalaptartó is, a váltó olyan, fütyül a szél a tükörnél és az ajtókárpitok is ciccegnek. Az egyik ismerősömnek egy 2018-as FL GL Vitara a hatodik Suzukija, azt mondta mind ilyen volt, amikor nem ciccegett vagy zörögött valami, akkor leallt a kocsi. ;] (én ilyennek szeretem, az utcazaj meg a gyerekek túlharsogják, nem egy hangverseny terem na)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54258) Tomeeka28 válasza 2ozzmexy (#54257) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Jah egy nagykorú Puntóból ültem át a Vitarába, ott aztán már minden is zörgött. Annyira nem idegesít pláne hogy nem konstans, ahogy írod csak melegben. Ezt a biztonsági öv dolgot nem tapasztaltam még.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#54259) eami válasza Tomeeka28 (#54254) üzenetére


eami
addikt

ah, jogos, nem figyeltem, hogy hogy telik az idő :DDD egyébként azért lehetne lényeges, mert ha hamarabb viszed akkor onnantól 1 év múlva kell vinni.

(#54260) Danex


Danex
addikt

Nekem valahonnan bal fentről jön valami zaj ha kátyuba vagy nagyobb uthibába megyek, ott vezettem el a hátsó fedélzeti kamera kabelét de nem gondolnám hogy az adná a hangot.

Ott még csak elemeket se pattintottam le, a szigetelésnél végig be tudtam nyomkodni a kábelt .

Én ma jelentkeztem az 1000res átvizsgálása, keddre már tudtak volna időpontot adni.

(#54261) Moleman válasza 2ozzmexy (#54257) üzenetére


Moleman
addikt

Jajj, az ajtóciccegés említésétől poszttraumás stresszt kaptam. :D Az Almerámban a vezetőoldali kilincs rudazata ciccegett, de függött az ablak állásától is, millimétereket kellett játszani vele, hogy elhallgasson. :DDD Plusz az anyósülés állítója csörgött, mikor nem ült rajta senki. :D

Nálunk a Swift abszolút csendben van, emiatt is szeretem nagyon.
A Mazdának a csomagtartója szeret zörögni, a zárnak kellett egy újabb réteg Leukoplast, a maradék zörgés valószínűleg ott is a rendszám lesz. Ja, és a bal hátsó biztonsági öv nyekereg, ha valaki használja. Hálistennek ritkán ül hátul utas. :D

[ Szerkesztve ]

(#54262) AMD Power


AMD Power
titán

"Okos" sógorom rendelt még áprilisban egy Hyundai I10 full fapadot. Persze még a mai napig nem kapta meg. De a régi Getz beszámítottak valami bagóért..... persze a Getz is ilyen 60 lovas versenygép volt. Ez is valami 4.x millió volt, fapad, gondolom a 66Le kiadás. Ezt meg is érteném ha nem azt hallgattam volna évekig ,hogy milyen gyenge a Getz. :U

Ennyiből már autót is tudott volna venni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54263) csaba1203 válasza AMD Power (#54262) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD
Igen az emberi hülyeség határtalan....
Valami, amivel elégedetlen voltam és újra azt veszem.

(#54264) mefistofeles válasza csaba1203 (#54263) üzenetére

hagyni kell őket...
Én a kis 2007-es swiftemmel annyira meg voltam elégedve, hogy -bár körbe pillantottam a piacon- sosem volt valódi kérdés, hogy az új autó is suzuki lesz. 14 éven keresztül sosem hagyott cserben. Utcán állt esőben, hóban de az utolsó napig pöccre indult.
Ha nincsenek barom autósok, akkor máig csak fékbetét és önindító cseréje lett volna ....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54265) ugri77 válasza SyMbioTe (#54231) üzenetére


ugri77
tag

Csak a Vitarába van fejegység nélküli opció
Suzuki.hu n csak a Vitara van 2 árlista fejegység nélküli .
Más Suzukikat nem érint?

(#54266) mefistofeles válasza ugri77 (#54265) üzenetére

Nekem a swiftről mondták, hogy ez lesz....
Szerintem minden típust érinteni fog, hisz egy univerzális elemről van szó.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54267) AMD Power


AMD Power
titán

Ittas vezetés, piroson áthajtás, büntetőfék – és a közvélemény?Tanulságos kutatást végzett a Magyar Suzuki a felelősségtudatunkról

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54268) mefistofeles válasza AMD Power (#54267) üzenetére

A piros lámpákról nekem is meg van a véleményem. Az autósok fele gyakorlatilag valami díszítésnek tartja a közlekedési lámpákat, annyira leszarja a pirosat....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54269) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Huzatvilág.hu oldalt ismeri valaki? Fent vannak facén is és az egyik szuzu csoportba osztotta meg valaki az oldalukat. A munkáik igencsak meggyőzőek, viszont a weboldal (és talán a face is) igencsak gyanús. Se egy telefonszám, se egy cím, se egy értékelés a neten, pusztán csak egy e-mail címük van. Ennyi infóból inkább felejtősek lennének, de nagyon szimpi az egyik üléshuzat. Szóval tudja valaki megbízhatóak-e?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#54270) JamesFinn válasza AMD Power (#54262) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nekem a volt kollegám csinalta ugyan ezt, csak egy kia stonic volt az aldozat. Várt ra kb 4 honapot, egy tesztautora (ami fapados) valami 5.3 M volt az ara, ha jól emlékszem.
En mondtam neki a suzukit, nezze meg, erre ő: ugye viccelsz? Csak nem fogok suzukival jarni?? Ez azert csak kia?!!
Erre nem tudtam mit mondani... :)

Lehet kissé elfogult vagyok a swiftel kapcsolatban, de szerintem ezért az árért (mi 5Mert kaptuk meg régi beszámításával) ez az egyik legjobb ajánlat. Nekünk bevált, már a negyediket használjuk.

(#54271) laca891 válasza mefistofeles (#54266) üzenetére


laca891
aktív tag

Hogy váll be az Swift? Kuplung rángatás indulásnál? Sebességváltó?
Nálam a 1-esből a gyors 2.-ba váltást nem szereti...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#54272) SyMbioTe válasza KubanitoS (#54269) üzenetére

Én nem ismerem őket, de ezek alapján én biztosan várnék minimum amíg megnyílik a weboldaluk, és kicsit lehet olvasgatni róluk.
Kapcsolati email amúgy van az induló oldal alján.

JamesFinn

Bírom az ilyeneket, pedig aztán a Kia egy ugyanúgy lenézett márka mint a Suzuki, mostanában kezd igazán feljönni, pl az új Tucson az igen jó gép lett. Nem vagyok sztereotíp meg magyarozós, de ez tényleg kicsit ilyen tipikus magyar hozzáállás.

Mi anno megnéztük a Stonicot, mert alapár hasonlo volt (de lehet a Venga volt hasonló áron, a Stonic meg kicsit drágább), de kevesebbet is adott, minőségre meg semmivel sem több.
Az már az én bajom, hogy a Stonic nem tul szép, legalábbis a 2019-es, nem tudom azóta mennyit változott.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#54273) JamesFinn válasza SyMbioTe (#54272) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Én már csak mosolygok az ilyen sztorikon. Legyen boldog azzal, amit választott, és büszke mert kiat vezet, nem suzukit :D

[ Szerkesztve ]

(#54274) mefistofeles válasza laca891 (#54271) üzenetére

Nálam semmi probléma de hát még 900 kilométer sincs benne.
A kuplung jó, a váltó is hibátlan. Jó rövid fokozatok, városban kiválóan ki lehet használni. Egyenlőre nagyon meg vagyok vele elégedve.
A csomagtér nem egy hangár, de érezhető az 50l plusz a régihez képest. A hely jóval több, az utastérben is. Az ülés elég kényelmes, van oldaltartása is, bár magamból kiindulva, szerintem egy 100 kilós embernek már szűk. Nagyon jól be tudtam lőni, az ülés, kormány pozíciót, baromi komfortos vezetni. A régi sem volt kutya de ez hihetetlen milyen fordulékony. magam körül megfordulok vele :)
Az elektornikus izébizékkel is megbarátkoztam, egyedül a táblaferismerőt lőném ki ha azt külön lehet.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54275) Danex válasza mefistofeles (#54274) üzenetére


Danex
addikt

Menüben ki tudod kapcsolni a táblafelismerőt (ha ugyan az a szines kijelző van mint a vitarában), én is kinyomtam mert zavart, hogy a kijelző felét mindig elfoglalja.

Én eddig teljesen meg vagyok elégedve az elektromos "izékkel", nem gondolom hogy túlságosan óvatos lenne, ellenben a sok siránkozó "szak"sajtóval.

Viszont azt egy picit talán sajnálom, hogy 30km/h alatt már nem tölt vissza, de ezt lehet kimatekozták fent ,hogy így jó.

[ Szerkesztve ]

(#54276) AMD Power válasza JamesFinn (#54270) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem múltkor egy friss jogsis kollégám mondott hasonló okosságot. Neki nem kell Suzuki, vagy VW vagy Opel. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54277) tboldi válasza AMD Power (#54276) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van olyan Opel, ami hasonlóan jó, mint a Suzuki: Agila K12B motorral. :))

Amúgy meg anyumnak most Audi A2-t szeretnék 1.4 PDTDI-vel, a két japán szopóbenzin (WagonR+ és Honda Jazz) mellé kell egy német kályha, meg egy kis izgalom. :P
De Fiatokat, Lanciákat is nézegetek, igazából minden márkánál vannak jobban és rosszabbul sikerült konstrukciók, csak utána kell járni és nem szabad előítéletesnek lenni. :)
Vagy ott a Toyota Aygo/Citroën C1/Peugeot 107 trió, ezeket szívesebben venném a franciáktól származó dízellel, mint a japán szopóbenzinnel. A Toyota 1KR-FE-nek ugyan kevesebb hibája van, de az nagyon is költséges lehet (komplett motorgenerál).

[ Szerkesztve ]

(#54278) JamesFinn válasza AMD Power (#54276) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ez a srac a sajat penzenek az ellensége. Hiszen kevesebbért többet kaphatott volna. Igy jar egy szekérrel, amire kia van írva... :)

(#54279) blakey válasza JamesFinn (#54278) üzenetére


blakey
titán

És közben azt kérdezi, hogy "Na Ki'a' király?" :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54280) JamesFinn válasza blakey (#54279) üzenetére


JamesFinn
senior tag

:DD

(#54281) simonjoe


simonjoe
senior tag

Az a baj,, h valahogy f@..szul vannak bekötve az emberek. Amikor a Splas-el megyek, olyan "alja" kategóriába kerülök, h az már tényleg vicc kategória. Mindenki előzni akar, előzékenység, segítség abszolúte nulla. Engem egy kicsit idegesít, de mivel a Zasszony tekeri többségében benne a kúrmányt, így Őt jobban érinti ez, de azt mondja, h csak mosolyog rajta. Minap egy szakadt H Astra füstölögve, erőlködve próbált leelőzni Budakeszi után, csak nyomta, küzdött, segítettem, lassítottam, sikerült neki. Azt az önelégült gennygombóc arcot, Ti olyat még nem láttatok! :D Besz@...rás, de ez van.

Joe

(#54282) mefistofeles válasza simonjoe (#54281) üzenetére

Én a swiftemmel ezt nem tapasztalom, de jókat röhögök a munkatársaimon meg pár haverom. Inkább vesznek egy 20 éves rozsdaboglyát de Suzuki aaaz aztán nem, soha. Egy hét múlva meg fogják a fejüket, hogy jaj már megint szar az autó. De pár hónap múlva, megint egy masztodonba ölik a pénzüket...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54283) Moleman válasza simonjoe (#54281) üzenetére


Moleman
addikt

Ez nekem sem tűnt fel, nyáron 3000 km ment a Suzukiba, 6000 a Mazdába, mindkettővel hasonló gyakorisággal találkoztam előzékeny emberekkel és gennygombócokkal is.
De ha már sztereotípia, az utóbbi időben a Seatosok jönnek indokolatlanul agresszívan a seggembe, ahol esélyük sincs előzni, bármivel is vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54284) hemaka válasza simonjoe (#54281) üzenetére


hemaka
nagyúr

Sport suzival is mindenki versenyezni akar, múltkor direkt kifordult elém a kotvány dízel alfával, át is húzódtam a szembe sávba hogy akkor hello elmegyek mellette, látom el kezd kormolni a fostaliga amikor már majdnem a seggéhez értem, de ráb*szott, mert mindig 3-ba előzök pont az ilyen gyökerek miatt. :DDD

(#54285) JamesFinn válasza simonjoe (#54281) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ez mifelénk is dívik! itt ilyen 1000 éves 7 személyes seat, meg citroen, jetta, telepakolva építőipari kannibálokkal akiknek több a szemük mint a foguk, és ilyenek "gyorsulnak" le, előznek a 60as táblánál 90el, es ahogyan írtad, önelégült vigyorral. Hát felőlem aztán mehet...
Volt tavaly egy baleset, amit hasonló kaliberű emberek okoztak. Reggel jöttek volna dolgozni, és előttük ahová mentek dolgozni, a gyárban tűz ütött ki, hatalmas füst, lángok. Az ostobák (sajnos nem tudok mit mondani rájuk, bármennyire is sajnálatos ami történt) mindannyian videózták a tüzet, igen, a sofőr is, es beleszálltak a szemben közlekedő autóba, aki ment haza ejszakás műszak után. Persze meghalt. Na az iyenek csak hagy menjenek, ha ki akar előzni hajrá.

(#54286) AMD Power válasza simonjoe (#54281) üzenetére


AMD Power
titán

Érdekes,hogy amióta sötétitve van az autó olyan nagyon nem szoktak tolni vagy a seggembe lenni. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54287) Gyöször válasza hemaka (#54284) üzenetére


Gyöször
senior tag

El kell engedni, nem kell beleállni. Múltkor egy villanyautóval előzgettük egymást, ő lak ter kívül és belül is 70el akart menni. Mindig megelőztem mikor kiértünk a falukból, mert nekem nem kell a csekk. Utolsónál rám mozdította a kormányt 2x. Idióták vannak. Ledudáltam a pichába, pedig nem azt szoktam nyomni hanem a féket ha szitu van, az többet segít. Amúgy nem érdekel egy nap megelőzök bárkit 30x szó nélkül meg el is engedem ha gyorsabb, de ne rángassa a kormányt.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#54288) Memmaao válasza JamesFinn (#54278) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem mondanám a pénze ellenségének azt, aki ma kiát vesz! Messze jobb vétel, mint bármelyik német vagy a legtöbb japán! Nem véletlen a koreai autók a legmegbízhatóbbak évek óta. Feleségem 2006os kia ceed-je 12 év alatt csak a kötelező szervizeken volt. Semmi baja nem volt soha. Nem mellesleg a kia gyártja az utóbbi időben a legszebb autókat. Majdnem vettem a touran helyett egy kia Sorento-t, csak sajnos hiába 35cmrel hosszabb 7cmrel szélesebb, nem fér bele 3 gyerekülés.

My name is Bond, James... Dean.

(#54289) Gyöször válasza Memmaao (#54288) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mivel nem a kia fórumon vagyunk és a legszebb eléggé ízlés kérdése szivesen megosztom veled az én meglátásom, hogy szerintem ritka undorító majdnem mind. :)) 2 vagy mennyivel ezelőtti sportage az még jó volt, de aztán behozták azt a kis gumó lámpát felhúzva, az tud olyan csigahányás lenni mint egy fiat multipla :Y

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#54290) csaba1203 válasza Gyöször (#54289) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD

(#54291) JamesFinn válasza Gyöször (#54289) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Arra költi mindenki a pézét amire akarja, ha neki így jó. Csak ő leszólta a suzukit, és több pénzért vett egy rosszabb felszereltségű autót, csak mert kia. Itt arról van szó, hogy inkább számít mit látnak mások, nehogy má' swiftel járjon! :) Nem mintha a kia stonic nem tucat autó lenne. De nem is éremes erről többet beszélni...

(#54292) TommyY2 válasza Gyöször (#54289) üzenetére


TommyY2
tag

Nekem a választásnál a méret volt az elsődleges szempont (a garázs miatt is, meg nem akartam feltűnősködni), természetesen a megbízhatóság után.

A Kia Sportage túl nagy volt, a Suzuki Vitara túl kicsi, hát maradt az S-Cross (néztem még az Opel Crossland-X-et is, de rosszakat olvastam róla, pedig formára tetszett).🙂

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#54293) 2ozzmexy válasza Memmaao (#54288) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Mert nem láttad a kínaiaknak készült bömöst. ;]
Vagy hozzam fel a Juke-ot!? :DDD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54294) Memmaao válasza Gyöször (#54289) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem a Sportage pont inkább egy gabarizalt Porsche, mint fiat, az pont nem a szép autó ( ahogy az scross-t sem a szépségért veszi senki, hanem mert nagyobb, mint a Vitara). De a ceed vagy a Sorento, x-ceed, stinger vitathatatlan, hogy mutatós autók. Mindenesetre a kia rossz példa a drága, de mégsem suzuki, presztízsből csakazértis azt veszem-re. Mert olcsóbb, mint házon belül a hyundai, olcsóbb mint a PSA konszern bármelyik szarja és olcsóbb, mint bármelyik német. Szóval igazából Suzuki mellett kb a kia a másik vállalható opció, ha valakinek jó áron megbízható autó kell. Én megvagyok elégedve a vitarával! Le nem cserélem semmire, nagyon tetszik, hogy évi 30-36e a szervíz, jó a formája, ha pörög, jól megy az 1.6. a Swift Sport első generációs 1.4T is tetszik, de ritka, mint a fehér holló, az újabbak meg ki vannak herélve. Tesóm is meggyőzte magát, hogy neki scross kell, addig mondogatta, hogy az is szép, hogy végül már el is hitte magának, és tényleg szépnek is látta. Ilyen ez a kognitív disszonencia. De azért akinek van szépérzéke, inkább a Vitarát és a swiftet látja szépnek.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#54295) 2ozzmexy válasza simonjoe (#54281) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jaj, hagyjuk már ezt. Egy-két kirívó eset van, de az tény hogy meg szoktak lepődni az előzékenységemen.
Vasárnap egy majom kihúzta a gyufát, fel is jelentettem (pedig tudjátok rólam hogy nem szoktam ilyet): Megyünk este 7 körül hazafelé a Szentmihályin, hátul a csipet-csapat (2 kölök ülésben, egy közöttük) erre a jobb sávból bevág elém a majom úgy egy fél autónyival... se index, se tükör, csak áthúzta, de már láttam a mozgásából hogy magabiztos vérprofi sofőr lehet, úgyhogy elvettem. (nem hallgattam Dodor-ra :P ) Azért a Vitarával lehet egészségeseket fékezni, hát sikerült egy villogósat (villogott az ESP lámpa vadul). A legkisebb gyerek 7 hónapos, és kb 2 hete üll rendes gyerekülésben (nem menetiránynak háttal), hát félre kellett állnom hogy megnézem minden oké e vele...
Igen, stabilan üll, nyakizmai megbírják a fejét, minden jogszabályi és egészségügyi előírás betartva (gyerekorvos is mondta hogy nyugodtan), ezért is mertem beleültetni a rendes ülésbe, de azért lássuk be, még egy felnőttnek is megrántotta volna egy akkora satuzás a nyakát... Gyakorlatilag olyan 70-ről óra szerint állóra satuztam hogy ne verjem telibe, kb 6-8m alatt és még így sem tettem volna oda a szerszámom a két lökös közé.
Úgy felb***tam rajta magamat hogy hazavittem a családot és visszamentem a kapitányságra a kamerafelvétellel, feljelentettem a csicska görényt. ;]

Versenyezni szeretnek velem is, de nem veszem fel a kesztyűt. Múltkor kérdezték egy ilyen megelőz majd visszalassít után hogy miért mosolygok? Mondtam hogy az elkövetővel együtt örülök hogy végre feláll neki valamire... ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54296) 2ozzmexy válasza Memmaao (#54294) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szép az S-Cross is (a facelift), de nekem esetlen a formája. Bár én egy beteg állat vagyok, mert máig gyönyörűnek látom a púpos wartburgot (pl: 314), vagy a Sierra-t. :U

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54297) galaxys80 válasza Memmaao (#54294) üzenetére


galaxys80
veterán

ahogy az scross-t sem a szépségért veszi senki, hanem mert nagyobb, mint a Vitara :N

Vagy nem. Nekem mindig is jobban tetszett az Scross. ;)

(#54298) mefistofeles

Szépségen felesleges vitázni, az annyira szubjektív dolog. Az scrossról minden tesztben megemlítik, milyen ronda az orra, a nejemnek pont az tetszik rajta....
Röhej de nekem az új ignis tetszik dizájnra a leg jobban. Kis méreggombóc.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54299) Gyöször válasza galaxys80 (#54297) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én besavanyodtam 2016 őszén a Suzuki kereskedésbe, hogy jók a tesztek, vegyünk Vitarát, megannyi jármű megnézése után. Akkor került a céghez az eskrossz tesztautó, én meg felmostam magammal a padlót, hogy aztaqrva dejól néz ki kellkellkell :-) mind a mai napig fanyarogva nézek a vitarákra, nekem nem jön be, ennyi.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#54300) Gyöször válasza 2ozzmexy (#54295) üzenetére


Gyöször
senior tag

Villogós fékezés alatt azt érted, hogy a műszerfalban villog valami, vagy az erős fékezésre figyelmeztető elakadásjelző indexet villogtatja?
Enyém ezt tudja, de belerugva a fékbe nem lassul akkorát mintha szépen csikorgáshatáron tartanám a fékpedált. Félreeső, kissé poros, olyan Magyarországra teljesen jellemző úton próbálgattam, de az abst "használva" lényegesen nagyobb a fékút meg kisebb a lassulás érzet mintha "én" fékezek. De még akkor se sikerült mindig megvillogtatni fékkel az indexet.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.