Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54651) Chereiose válasza 2ozzmexy (#54650) üzenetére


Chereiose
addikt

Érdekelne igen, általában csak maganyomásúval mindig végig mentem rajta, utóbbi időben törölgettem is de mint írtam ez lett az eredménye, sőt még a húzott/törölgetett csíkok is meglátszottak rajta. Na meg igen, ez a fekete ez borzalmasan kényes...

(#54652) szabonagyur válasza a_tesz (#54639) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi nektek, ismerős nézi és mivel nem népszerű olcsóbb, mint a másik, de ő sedan párti.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#54653) 2ozzmexy válasza Chereiose (#54651) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

KiOFFolom, így talán nem kapok ki érte:
Kell hozzá hely és idő, amint az első vízcsepp a kasztnihoz ér, az idő az ellenséged. Keress egy olyan érmés mosót, ahol lágyvizes öblítés van (pl: JetWash).
Kerekekkel kezdesz, felnitisztítóval (pH semlegessel!) lefújod, hagyod hatni pár percet, felnikefével szétdolgozod, abroncsok oldalfalát átdörzsölöd, öblítés magasnyomásúval bő vízzel.
A karosszériáról lecsapatod magasnyomásúval a port és homokot (bogároldó/kátrányoldó ha szükséges), azután aktív habbal beteríted, a kerekeket is, hagyod csöpögni pár percet, öblíted a habot. Két vödör kell, az egyikben tiszta víz, a másikban samponos víz, belemártod a hernyós mosókesztyűt a samponosba, lemosol egy elemet, majd a tiszta vizesben kimosod a kesztyűt, ismét veszel vizet a samponosból és mész a következő elemre, nyomást nem alkalmazva, körkörös mozdulatok nélkül ahogyan a menetszél körbejárja a kocsit abba az irányba húzod a kesztyűt. Fentről lefelé haladj a tisztábbtól a koszosabb elemek felé. Tető, ablakok körben, karosszéria vállövig, géptető, első lökhárító, hátulja, vállöv alatt.
A végén magasnyomásúval (lágyvízzel!) leöblíted még egyszer, amíg vizes rámehetsz azzal amiről fentről beszéltünk (nedves gyorsviasz). Mikroszálassal vagy autótörölközővel szárítasz, elemenként hajtasz egyet, ha nagyon vizes kicsavarod és újra törölsz. Én 4-be szoktam hajtani (így 8 oldalt tudok váltogatni ;) ), letörlök egy elemet és fordítok rajta, majd a másik száraz mikroszálassal teljesen letörlöm. A króm és üveg felületekre egy különt használok, a nedvessel felitatom a nagyját majd a dedikálttal szárazra törlöm. A kerékre külön rongyom van, azzal törlöm a fekete műanyagokat meg a kerekeket, de semmi mást.

Ha bármilyen másfajta védelmet vinnél fel ami spray, akkor a száraz autóra ráfújod és egy tiszta mikroszálassal eltörlöd, de csak mosás után azonnal. A Wax it Wet azért jó, mert napon is lehet használni és nedves bódén. A pasztákat hanyagold, mert mindent ki fogsz kenni vele és ha megszáradt leszedni egy rémálom...

Ez így nagy vonalakban... de biztosan van itt aki profibb mint én (mondjuk tboldi vagy pigmeus)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54654) tboldi válasza 2ozzmexy (#54653) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én? Lusta vagyok ilyesmihez. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54655) 2ozzmexy válasza tboldi (#54654) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

De jobban értesz hozzá mint én :P
Én még gyakorló kisinas vagyok a témában...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54656) tboldi válasza 2ozzmexy (#54655) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ehhez pont nem. :B

[ Szerkesztve ]

(#54657) Chereiose válasza 2ozzmexy (#54653) üzenetére


Chereiose
addikt

Elég kimerítő :D Amúgy nem tudom valahogy ez a mosás sose megy, egy ilyenre amit írsz elpancsolnék kb ezreket és még szarul is nézne ki. Marad a magasnyomásús + bogároldós megoldás, aztán ha nagyon kell valahova majd a tiszta kocsi akkor elviszem valahova, aztán lemossák profin egy 5 ezresért :DDD

(#54658) 2ozzmexy válasza Chereiose (#54657) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én élvezem, ha ügyes vagyok akkor 400 forintból megvagyok. :DDD
Mindenből viszek sajátot, de otthon a ház előtt is lenyomom 1 vödörrel, de az már olyan hogy jönnek a szomszédok is...
Van egy csomó technika rá, de neked az lenne a lényeg, hogy ne karcoljon, na ahogyan leírtam azzal megkapartad a téma felszínét. :B Nem beszéltünk még gumiápolóról, detailing ecsetekről, falcokról, Rain-X-ről, szállórozsda eltávolítóról, pasztákról, stb.

Azért szeretek ezzel bíbelődni, mert olyankor egyedül vagyok, senki sem akar velem tartani, kicsit olyan mint a trágyahordás, senki sem szeretne benne segíteni... :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54659) Gyöször válasza Chereiose (#54648) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én nem tom miez, elképzelhető, hogy műszarvasből, mert mostanában vettem egy másikat ami nyilván igazi, annak a tapintása se olyan azt meg se próbáltam mert sárga színes trutymót eresztett a vízbe amiben használat előtt ki akartam öblíteni.

Ez az enyém nem karcol. Full vízre fújom a waxitwetet és lesöpröm vele.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#54660) Moleman válasza 2ozzmexy (#54658) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem általában 600 ft mosás, 200 ft öblítés, aztán budipapírral letörlöm a külső tükröket, hogy ne maradjon pöttyös. :DDD

A Rain-X-et mivel szoktad felvinni és letörölni, hogy rajta maradjon, de átlátszó is legyen? Én legtöbbször a bukósisakon használtam, felvittem vattakoronggal, aztán másik koronggal vagy mikroszálassal próbáltam letörölni, először csíkos, aztán opálos, aztán nagy nehezen átlátszóvá válik, de úgy érzem, addigra a nagyját le is töröltem. És hány esőt kéne bírnia, ha jól viszem fel?

(#54661) simonjoe válasza Moleman (#54660) üzenetére


simonjoe
senior tag

...nem lesz barna csíkos a tükör??? :DD :C

Joe

(#54662) galaxys80 válasza 2ozzmexy (#54631) üzenetére


galaxys80
veterán

Na átkentem a fagyállóval a gumi sínt amiben az üveg megy. Most szárad. Bár nem tettem rá túl sokat, vékonyan kentem el. Este megyek pályán. Kiváncsi leszek. :)

(#54663) TommyY2 válasza 2ozzmexy (#54653) üzenetére


TommyY2
tag

Így nem kell hozzá két vödör, csak villany.😄

TommyY

(#54664) tboldi válasza Moleman (#54660) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én egyszerű ronggyal (asszem, póló volt valamikor) szoktam a szélvédőn, nem szokott opálos lenni.

(#54665) Gyöször válasza 2ozzmexy (#54653) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én is így csinálom, 2 vödör, elemenként haladok lefelé a bélbolyhos kesztyűvel.

Egyet tennék hozzá, hogy este. Lemegy a nap elülnek a méhek, bogarak, akkor fogok hozzá kocsit mosni mert azonnal összeszarják, mosás közben is. Aztán be garázs, ajtóban fékezek oda vissza 2x leguruljon a nagyja víz, és a sárga akármivel lehúzgálom a vizet. Waxitwettel.
Kereket puha mosókefével átmázolom a végén a kerékjárati ívekkel az jól is van.
Aztán másnap clearvue. Üvegtisztító kendővel, kék szokott lenni.

Én személyszerint az összes mikroszálasom hanyagolom mert szöszölnek.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#54666) galaxys80 válasza galaxys80 (#54662) üzenetére


galaxys80
veterán

Teszteltem. Valamennyit javult, de azért időnként még mindig hallani.
Érdemes lenne esetleg mégegyszer átkenni?
Mondjuk azt csak remélem, hogy glicerines a fagyálló. :D
Gyári van benne még.

(#54667) AMD Power válasza Moleman (#54660) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam is nagyjából ennyi. Egy időben poliroztam én is minden autómat tavasszal. Bármennyire is szeretem az SX4-t maximum valami spéci samponnal átkenem, de én neki nem esek többet egy autónak sem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54668) 2ozzmexy válasza Moleman (#54660) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én szeretem rendesen csinálni, meg olyankor békén hagy mindenki.
A rain-x titka a hőmérséklet, 25fok felett és 18 alatt nem lehet dolgozni vele, csak taknyolod. Üvegre való mikroszálassal, de nem óhajt lekopni, többet nem vacakolok vele. Próbáld meg lewaxolni a bukót, de ez csak tipp, nem próbáltam még.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54669) pigmeus válasza simonjoe (#54661) üzenetére


pigmeus
tag

:DDD :DDD :DDD

(#54670) a_tesz válasza tboldi (#54643) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Megkövetem magam, a használt autók árai szépen elindultak felfelé. Tavaly ilyenkor nagyjából 2 millió volt a sedanok kínálatának teteje, most azért 2,4-ért is van fent autó. De ha rászűrsz hogy benzines és 1.6-os SX4, az első tíz találatból talán kettő ötajtós, és a legdrágábbak közt is csak 1-2 sedan lesz.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#54671) mefistofeles

Egyszerűen nem volt időm (se) és nem tudtam normális képeket készíteni, ezeken alig látszik valami de mostanra gyakorlatilag az egész motorháztető tele van karcokkal! Fingom sincs mi lehet ez. Kizárólag a motorháztetőn tapasztalom, sokkal kritikusabb helyeken (pl. küszöb) semmi. Ahányszor ránézek, egyre több a karc... :Y

Ha ránagyítasz akkor jobb oldalon és középen látszik valami.
Holnap megpróbálok valami makro fotót vagy mittomén de élőben, elhihetitek, hogy elég kétségbeejtő...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54672) Zolás válasza mefistofeles (#54671) üzenetére


Zolás
addikt

A homok a levegőben. Ennyire vékony a fényezés.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#54673) mefistofeles válasza Zolás (#54672) üzenetére

Erre én is gondoltam, de akkor ugye, hossz irányban kéne lenni a karcoknak, itt pedig zömében keresztirányúak.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54674) Zolás válasza mefistofeles (#54673) üzenetére


Zolás
addikt

Valahol parkoltál, ahol sok homok volt a levegőben, és keresztbe fújt a szél.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#54675) mefistofeles válasza Zolás (#54674) üzenetére

Nem lehet. Egyrészt, naponként gyűlik a karc, másrészt nem volt komoly szél mostanában mifelénk.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54676) 2ozzmexy válasza TommyY2 (#54663) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

De neki lágy víz kell, hogy ne maradjon foltos... Azért 50-60 liter ioncserélt víz egy mosásra...
Nekem se áram se víz, na ezt old meg, 2 éve keresem a jó megoldást, az akkus magasnyomású az egyetlen lehetőség.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54677) 2ozzmexy válasza Gyöször (#54665) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A mikroszálasok nálam a pályafutásukat a mosógépben kezdik mosódióval 20 fokos gyors programon, utána nem szöszöl.

Bár én piti kezdő vagyok a témában, de igyekszem felszívni minél több tudást. Ha van otthon lombfuvod akkor azzal is megprobalhatod kifujni a résekből a vizet és akkor nem folyik szét mindenhol. A kerekjarathoz én szivacsot használok és egy kivenhetd clines flakont. A szűk résekhez meg ecsetet. A wax it wet átka hogy hamar lekopik, sajnos.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54678) 2ozzmexy válasza AMD Power (#54667) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én most a tescos zöld viaszosra kattantam rá, kézi habozoba is, vödörbe is. Olcsó és hatékony.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54679) 2ozzmexy válasza galaxys80 (#54666) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ennyi trükköm volt sajna. Ha tettél fel legterelőt akkor szedd le gyorsan, főleg az utangyarit, mert eldeformalja a vezető gumit, örökre kB. :R
Üvegre és semmi másra se kerüljön belőle, mert nem jön le egykönnyen... (etilen glikol bázisú a gyári zöld fagyálló)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54680) 2ozzmexy válasza mefistofeles (#54673) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Macska /varjú? Nyest? Egyéb jószág? Ugye nem ültek rá?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#54681) simonjoe válasza mefistofeles (#54671) üzenetére


simonjoe
senior tag

...fóliáztasd már le, vagy engedd el mert ebből még bajod lesz! :DD
Azt viszont bizton tudom, h minél jobban aggódsz, annál több sz@r ér, pontosabban a kocsid. Én is így voltam vele, kezdtem betege lenni a dolognak. Hiába óvtam, vagy volt kőfelverődés, olyan is, h a pályán kaptam kavicsot a szélvédőre a mellettem lévő sávból, vagy hiába álltam Q..va messze egy áruház bejáratától, valaki rányitott az oldalára. Majd elengedtem, és onnantól egy karc nem lett.

Joe

(#54682) Chereiose válasza simonjoe (#54681) üzenetére


Chereiose
addikt

Ez is nagy igazság amúgy :K Minél jobban parázik az ember az új autó miatt, annál jobban “bevonzza”.

(#54683) Gyöször válasza mefistofeles (#54673) üzenetére


Gyöször
senior tag

De nem voltál soha kefés mosóban, vagy nem használsz automosó kefét?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#54684) mefistofeles válasza simonjoe (#54681) üzenetére

Nem vagyok annyira ráfeszülve a témára mint látszik, igazából az bosszant, hogy nem tudok rájönni az okára.

Gyöször: nem voltam ilyen mosóban és nem használok kefét. Amúgy ha így lenne akkor nem kéne máshol is lennie karcoknak?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54685) AMD Power válasza 2ozzmexy (#54678) üzenetére


AMD Power
titán

Pl. Én maximum a nagynyomású mosó átmosom egy ilyen vagy ehhez hasonlóval azt kész. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54686) Hego válasza mefistofeles (#54684) üzenetére


Hego
tag

Leírás alapján ugyanez a szitu itt is, mintha valaki fekete filccel rajzolgatná az autót. Először én is azt hittem hogy karc, de egyre furább helyeken jött elő, mint például a hátsó szélvédő fölött.
Mivel garázsban áll és amúgy se tolatok rá semmire, lakkhibára gyanakodtam.

Próbáld meg a körmöddel óvatosan eltávolítani, azzal lejön..
Fura, nem tudom miért van ez, egyik autómon se volt még ilyen. Kapargatni nem is nagyon szeretném, arra gondoltam, hogy elviszem kozmetikába, hátha láttak már ilyet.

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#54687) galaxys80 válasza 2ozzmexy (#54679) üzenetére


galaxys80
veterán

Vettem glicerines gumi ápolót. Átkentem az egészet és most teljesen hangtalan lett. :)

(#54688) mefistofeles válasza Hego (#54686) üzenetére

Akkor nem lehet ugyanaz. Nálam pont az a fura, hogy kizárólag a motorháztetőt érinti. Ha akár, mosás, akár kefe, akár homokvihar lenne, annak az autó más elemein is ugyanúgy látszania kéne. Ma megint megnéztem napfényben, gyakorlatilag egy térkép van már a motorháztetőn karcokból. de mind olyan finom és halvány, hogy ez "emberi beavatkozás" sem lehet.
Kezdek tényleg arra gondolni, hogy valamit elbarmoltak a motorháztető fényezésekor......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54689) Brogyi válasza mefistofeles (#54688) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nézz meg egy másikat, és nyisd ki a motorháztetőt. Hasonlítsd össze belülről is. Remélem nem szállítási sérült darabod van. Bár sok mindent már nem tudsz tenni. A rétegmérő is segíthet ebben, mert a magyar biztos vastagabban fest. Csak miért sérülékenyebb mint a többi rész? Valamit kihagytak. A japók biztos nem. Ők egyforma vékonyra csinálják. Esteleg egy macska szeret rajta aludni, ahogy a többiek mondták.

(#54690) mefistofeles válasza Brogyi (#54689) üzenetére

Biztos nem szállítási sérült, mert a karcok a zéróról egyre sűrűbbé válnak.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54691) Brogyi válasza mefistofeles (#54690) üzenetére


Brogyi
senior tag

Most olyan vagy mint az egyszeri technikus. Csak kérdez, és kédez. Az egyik okos fönököm ilyenkor visszakérdez " és mit mértél?". Remélem érted. Van akinek nem lehet tanácsot adni, vagy nem tud mit kezdni vele. Remélem nincs harag. Csak gondolj bele egy picit. :R

(#54692) mefistofeles válasza Brogyi (#54691) üzenetére

Nincs harag, de nem hiszem, hogy olyan sokat kérdeztem.
Igazából csak kettőt.
Szerintetek mi okozhatja, illetve wax, vagy egyéb autóápolás javíthat e rajta.
A tanácsokat, tippeket köszönöm, de logikusan, szinte mind kizárható az esetemben. Gyakorlatilag kettő maradt amit el tudok képzelni, az egyik egy olyan fényezési hiba ami csak a motorháztetőt érinti (de a karcok, formája ezt sem támasztja alá) illetve valami, nyest, macska vagy akármi ami kizárólag a motorháztetőn szeret héderelni. Ezen kívül nem nagyon van mibe belegondolni, nem vagyok szakember,, ha nagyon zavar akkor elviszem egy szakemberhez, bár nem szeretnék sokat költeni rá.
Elnézést ha zavartam köreidet, ha visszaolvasol, akkor csak a topiclakók segítségével végig mentem a lehetséges okokon. Szerintem ennyi történt.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54693) eami válasza mefistofeles (#54692) üzenetére


eami
addikt

szerintem nem volt semmi gond a kérdéseiddel...

(#54694) laca891 válasza mefistofeles (#54692) üzenetére


laca891
aktív tag

Ennek fólia lesz a vége...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#54695) AMD Power


AMD Power
titán

Gépjárműadót nem siették el. Ma küldte a NAV ,hogy lenne ha befizetném. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54696) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. 2016 tol felfele milyen szinekben volt elerheto az s4 cross? 1.4 benzines kivitelben 140 lovas. Mert anyumék elmentek megnezni egyet,es azt mondtak hogy nem is ugy nezett ki minr a kepeken,hanem barna.[kép]
Ezt mentek megnezni,es barna volt éloben nem ilyen

[ Szerkesztve ]

(#54697) Moleman válasza venom8888 (#54696) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem ez Grand Canyon metál, rossz fényben tud barna lenni.
Nem hiszem, hogy azzal szórakozna egy kereskedő, hogy más autók képeit rakja fel. :D

(#54698) hemaka válasza AMD Power (#54695) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja nekem is valamelyik nap jott ugyfelkapura a szerelmeslevel, hogy szept. 15-ig fizessem be. Jo majd beulok az idogepembe es befizetem, fogyatekosok. 😂

(#54699) Moleman válasza hemaka (#54698) üzenetére


Moleman
addikt

Nektek nem együtt küldték a két csekket tavasszal? Én akkor be is fizettem mindkettőt.

(#54700) AMD Power válasza Moleman (#54699) üzenetére


AMD Power
titán

Nem. Most simán írtak egy üzenetet ügyfélkapun,hogy 14e fizessek be! Most nagyjából...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.