Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32351) CoolBoy323 válasza tboldi (#32347) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez így még nekem is bejön ;)

(#32352) AMD Power válasza Kornel (#32346) üzenetére


AMD Power
titán

Turbó(s)törpe – bemutatkozik az új Suzuki Swift Sport :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32353) Sza_Sa válasza AMD Power (#32352) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Félelmetes lesz, mikor a tuner cégek elkezdik kidobálni erre az M14-re az okositott vezérléseket. Biztos vagyok, van benne még legalább 20% biztonsággal kivehető tartalék.
Akkor ez a kocsi egy Beast Mode lesz. Most is az, de megpiszkálva, ekkora tömeggel... Kell egy ilyen!

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#32354) PeterPH válasza Sza_Sa (#32353) üzenetére


PeterPH
senior tag

K14C

(#32355) tboldi


tboldi
nagyúr

(#32356) Sza_Sa válasza PeterPH (#32354) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Persze, nekem is ilyen van, nem tudom honnan vettem az M14-et :B

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#32357) tboldi válasza Sza_Sa (#32356) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jössz a győri talira? Láttam, hogy téged is meghívott z123456789. :)

(#32358) AMD Power válasza tboldi (#32355) üzenetére


AMD Power
titán

Pirosban de baba.... elég babán néz ki!! :K

Sza_Sa Pontosan. Ez igy ebben a formában is elég jól mehet. Egy kis extra tuningal meg egy állat lenne...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32359) tboldi válasza AMD Power (#32358) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én ezekből a színekből választanék:

Igazából egyik sem áll rosszul az autónak, de a piros dekorációkkal teletűzdelt belsőhöz jobban passzolnak az általam bekarikázottak. :)

szerk.: Esetleg egy fehér is jöhetne, de számomra az olyan cégesautós. :D

(#32360) Napfénysüti: Ha olyan jellegtelen szürke, mint most az S-Cross-é, akkor tényleg, de a korábbi SX4-szürke tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#32360) Napfénysüti válasza tboldi (#32359) üzenetére

Szomszéd utcában van egy szürke új Swift. Őszintén szólva szerintem ezzel a színnal olyan semmilyen az az autó. Én szürkét tuti nem vennék ha választhatnék.

Més que un club!

(#32361) xmad válasza tboldi (#32359) üzenetére


xmad
őstag

fekete meg a szürke az atom nagyon :)

(#32362) Kornel


Kornel
veterán

Nekem bármelyik jöhet.
Ui: újszerű S-cross új Swift Sportra cserélhető :)

(#32363) Danex


Danex
addikt

Olyat vettem észre automatánál, hogy mikor váltáshatárnál van a fordulat (ekkor néztem még csak), 52km/h-nál akkor D-ben már 5. sebességben van kb 1300-as fordulaton megy, ha viszont a fülváltóval beváltom a manuális 5. sebességben akkor meg felmegy a fordulat 1500-ra.

Kíváncsi lennék rá mi lehet a háttere.

(#32364) Sza_Sa válasza tboldi (#32357) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Igyekszem ott lenni. Van egy névnapi jelenésem, utána, ha nem leyz késő, megyek.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#32365) Kornel


Kornel
veterán

Esőben autót mosni - felbecsülhetetlen érzés - minden másra ott a MasterCard :DDD
;]

(#32366) Napfénysüti válasza Kornel (#32365) üzenetére

Én is nemrég ugrottam ki mosni. Erre mikor már visszafelé mentem a kocsival elkezdett szemerkélni. :DDD

Més que un club!

(#32367) M_AND_Ms válasza Kornel (#32365) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tők jó! A víz lágy, a mosószer jól oldódik, cseppmentes a száradás és biztosított a megfázás. ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#32368) dnelb válasza Kornel (#32365) üzenetére


dnelb
veterán

Tiszták lettek, nem? DE!! hátakkor ;]

(#32369) Kornel válasza dnelb (#32368) üzenetére


Kornel
veterán

Szerencsére elállt, én már száraz aszfalton jöttem haza az előbb.

(#32370) Kornel


Kornel
veterán

Lehet csemegézni.

1000 RPM ~ 100 Nm
1250 RPM 188 Nm :Y

(#32371) Danex válasza Kornel (#32370) üzenetére


Danex
addikt

Elég szépen tuningolható.

(#32372) AMD Power válasza tboldi (#32359) üzenetére


AMD Power
titán

Egyetértünk! ;)

Én olyan szívesen vennék fekete autót. Bármiből. De kényes és nyáron rohadt meleg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32373) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Urak van valakinek tapasztalata Swift antennatalp kicsereleseben? Nem kernem ingyen. :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#32374) blakey válasza wertigo1984 (#32373) üzenetére


blakey
titán

Bár nem Swifttel, de én már cseréltettem antennatalpat szakemberrel (szerviz), le kellett bontani a hátsó tetőkárpítot és azt is óvatosan mivel könnyen törik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32375) wertigo1984 válasza blakey (#32374) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ahogy néztem, elol van a Swift antennaja, elvileg a belso visszapillanto tukor felett levo vilagitast kell lepattintani. Legalabbis gondolom igy kell.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#32376) blakey válasza wertigo1984 (#32375) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp olyanra bíznám aki ért hozzá, egy rossz mozdulat és megtörténik az amit nem szeretnél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32377) wertigo1984 válasza blakey (#32376) üzenetére


wertigo1984
őstag

Okes, koszonom az infot :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#32378) tm5 válasza Danex (#32363) üzenetére


tm5
tag

Azt, hogy D-ben 52-nél 5.-ben van azt látod valahol kiírva, vagy csak érzetre számolod, hogy hányszor váltott?

(#32379) tm5


tm5
tag

Sziasztok,

csak érdeklődésképpen, aki esetleg tavaly használta a gyári Yokohama V905-ös téligumi szettet, mi a véleménye róla, mennyire működött neki?

Köszi.

(#32380) tboldi


tboldi
nagyúr

Hogy ma se maradjunk új Swift Sport nélkül. :))
[link]

(#32381) Motion_Blur válasza tboldi (#32380) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kívülről és belülről is sokkal szebb a "régi" SS :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32382) Kornel válasza tm5 (#32379) üzenetére


Kornel
veterán

Tesztek szerint az egyik legrosszabb téli gumi.

(#32383) Danex válasza tm5 (#32378) üzenetére


Danex
addikt

Érzetre számolgatom. Illetve tudom, hogy ha onnan 1et visszakapcsol akkor még 2 sebesség hátravan.

(#32384) PeterPH válasza Kornel (#32382) üzenetére


PeterPH
senior tag

Azért ez így ebben a formában erős csúsztatás.
2015-ben az ADAC teszten 2. volt 205/55R16 méretben, míg 2016-ban már csak 11., igaz akkor már 225/45R17 méretben teszteltek.
Na most lehet találgatni, hogy 2017-ben 215/60R16 méretben hol állhat a listában, de rossznak azért semmiképpen nem mondanám.
Én mondjuk a Hankook W320-at választottam, nem utolsó sorban a kedvező ára miatt.

(#32385) Kornel válasza PeterPH (#32384) üzenetére


Kornel
veterán

Egy Hankook bármikor jobb.
Én Falken után nem mernék japán abroncsot venni téliben.

2016-ban más is lepontozta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32386) dnelb válasza Kornel (#32385) üzenetére


dnelb
veterán

+1, én is bármilyen téli tesztet olvastam, nagyon levolt pontozva a yokohama, kb kínai gumi szint alja.. és azért maradt meg bennem ennyire mert én is abban a tudatban volt hogy nagy jó gumik... hát nem

(#32387) Kornel válasza dnelb (#32386) üzenetére


Kornel
veterán

Az a baj, hogy 27k-ert van most Maxxis AP2 all season, a Kleber meg 38k.
Erősen gondolkozok rajta.

(#32388) xmad


xmad
őstag

Megvolt a szemle, nagy gyökér volt a szakértő.. igencsak húzta a száját az elemcserere.. első ajtót felvette cserere de a hatsót mar csak javitasra.

Ha nem szamlas javitast valasztok akkor 140 ezer kp-t adott volna a biztosito

(#32389) tm5 válasza Kornel (#32385) üzenetére


tm5
tag

A teszteket és a tyrereview-t én is olvastam, csak kiváncsi lettem volna a magánvéleményekre is akik Vitarán/SCROSS-on használták, mert azt is ugye sok helyen olvasni hogy mérettől függően másképp viselkedhetnek...

(#32390) Swinegod


Swinegod
őstag

Üdv.
1.: A dízeles, Fiat motoros WagonR+ tényleg annyira szutyok, mint mondják? Nekem az IS mellé egy nagyapámtól megörökölt sima van (1.3, 94 ló, non-VVT), és érdekel milyen az egyik valaha gyártott (2014-es Totalcar cikk szerint) legrosszabb motorral szerelt WagonR variáns, lévén az enyém nem rossz (enyhén szólva)

2. Mennyi különbség van a VVT motoros (gondolom Toyota, Ignis motorja is ugye, nem néztem különösebben utána) és a non-VVT (gondolom ez az igazi Suzuki motor) között? Gondolok itt megbízhatóságra, fogyasztásra, teljesítményre, etc...?

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#32391) tboldi válasza Swinegod (#32390) üzenetére


tboldi
nagyúr

A dízelről nem tudok semmit, de:

1, minden M13A a.k.a. Ignis-motoros WagonR+ VVT-s,
2, a Toyotának semmi köze ezekhez a motorokhoz, teljes egészében a Suzuki műve, csak hasonlóság van a szelepvezérlés megnevezésében.

Egyébként teljes mértékben megbízható - a miénk legalábbis, erről tudok nyilatkozni. Fogyasztása nyári időszakban 5,5-6 l, télen 1-gyel több. Teljesítménye meg annyi, amennyi, vagyis 69 kW.

[ Szerkesztve ]

(#32392) Tarill válasza Swinegod (#32390) üzenetére


Tarill
őstag

Melyik motor a legrosszabb variáns a totalcar szerint?

(#32393) Swinegod válasza Tarill (#32392) üzenetére


Swinegod
őstag

Igazából nem Totalcar lista, de hosszú lett volna így kiírni + "Szinte mindegyikről írtunk már, a lista tökéletesen egybevág a tapasztaltakkal."
Nincs rangsorolva, csak felsorolva

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#32394) Tarill válasza Swinegod (#32393) üzenetére


Tarill
őstag

ja igen ezt láttam anno, amúgy semmi esetre se szabad dízelt venni suzukiból

(#32395) Kornel válasza Tarill (#32394) üzenetére


Kornel
veterán

1.6 MJET-el mi baj?
Scrossban 5 litert fogyaszt.

(#32396) Swinegod válasza Tarill (#32394) üzenetére


Swinegod
őstag

Nem mintha másból nagyon szabadna, ha fogyasztás alacsony kell legyen, Hybrid, minden másra benzin illetve villany

Mindenesetre 20 szar motoról 9 VW csportos, látszik mennyire minőségi márk(a)ák, még francia motorból is összesen 1db van

(#32395) Kornel: A megbízhatóság ott mindig problémás + ugye dízel

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#32397) zolnagy válasza Swinegod (#32396) üzenetére


zolnagy
őstag

"Mindenesetre 20 szar motoról 9 VW csportos, látszik mennyire minőségi márk(a)ák, még francia motorból is összesen 1db van"

Én csak 6-t számoltam.

[ Szerkesztve ]

(#32398) Kornel válasza Swinegod (#32396) üzenetére


Kornel
veterán

Egyáltalán nem így van.
Én sem vagyok dízel párti, de az 1.6 MJET egy jól sikerült tartós motor, ami biztosan megbízható, ellenben a Boosterjet-el, ami egy lutri, kísérleti motor.

(#32399) Swinegod válasza zolnagy (#32397) üzenetére


Swinegod
őstag

A BMW nem a Volkswagené most nézem. A pi...ba, totál úgy emlékeztem, hogy a BMW is VW, ezért is tartottam furának, hogy 2 prémium márkája van, tehát a saját maga konkurenciája, elnézést, én ba...tam el, de mindennap tanulunk valamit. :R Nem mintha ettől sokkal jobb lenne

(Így is elcsesztem a számolást :()

(#32398) Kornel: Én nem igazán vágom ezeknek a megbízhatóságát, csak azt, hogy a Turbó, ami minden dízelen van, eléggé, hát nagy hibafaktort hordoz. Azt tudtam, hogy A dieselból a Multijet a legjobb, de ettől függetlenül jobban megbízok egy akármilyen benzines Suzukiban, mint egy akármilyen dieseles akármiben

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#32400) tboldi válasza Swinegod (#32399) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mitől nagy hibafaktor egy tengely két lapátkerékkel a végein? Ha a turbó megfelelő olajat kap, időben, rendszeresen cserélik is azt az olajat, és odafigyelnek a melegítésre/hűtésre akkor több százezer km-t el kell mennie.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.