Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20901) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ennyi? Hogy "szebb"? semmi más előnye?
Lenne még egy kérdésem! Szeretnénk szervót a kocsiba.. az igaz hogy csak a hajszál pontosan ilyen motorral rendelkező 1,3 16 szelepes swiftből bontott a jó?

(#20902) Reaper válasza t1 (#20890) üzenetére


Reaper
őstag

Azért ha bettették volna a szériába az már BMW fogó lenne :) [link]
Mondjuk én pont az az állatfajta vagyok aki V motort rakna mindenbe :DDD

(#20903) Tarill válasza bacsis (#20901) üzenetére


Tarill
őstag

szeva! alufelninek az előnye abban van hogy könnyebb mint az acélfelnik, namármost ez igaz is azoknál a jó minőségű felniknél amiknek kb 250e darabja. a 40e/szett árú alufelnik inkább még nehezebbek is mint egy sima lemezfelni. ezen felül tényleg csak szerkezeti és esztétikai különbség van.

szervósítás: jó bármelyik régi swiftből kiszerelt szervó szett 16szelepesbe is. minden passzolni fog. a tűzfalon kell majd kicserélni azt a részt ahol a kormánymű az utastérbe bemegy. az a része kicsit szívás de amúgy nem egy nagy történet. csak olyan szervó szettet vegyél amihez adják azt a kasznidarabot is

(#20904) Kornel válasza Tarill (#20903) üzenetére


Kornel
veterán

szvsz így van, a súllyal nagyon kell vigyázni, mivel felnicserénél a rugózatlan tömeget növeled rossz esetben, ha az új felni nehezebb lesz.
ezáltal csökken a gyorsulás, nő a fékút, romlik a kormányozhatóság, a futóműalkatrészek is rövidebb életűek lesznek.
ezért csak olyan felnit raknék fel bármilyen autóra, ami nem nehezebb a gyári felnijétől.

(#20905) bacsis válasza Tarill (#20903) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh, köszi az infót :R
ki van Székesfehérvár/veszprém környékén aki válall ilyesmi bepakolását? Mert én tuti nem tudom megcsinálni :B
kornelka! Köszönöm neked is az infót, szóval az olcsó alu felni főleg nem jobb semmivel :R
Még egy kérdés! Szeretnék nyárra majd szélesebb gumikat.... de úgy látom, hogy többnyire a 15-ös felniket árulgatják amire a 185-ös gumik mennek fel...
egy ilyen garnitúra mennyivel növeli meg a fogyasztást? ezen felül mennyire fog "elveszni" az autó ereje? tehát kigyorsításnál/végsebességnél mennyire érződne?
Egyáltalán lenne értelme a szélesebb gumiknak? kicsit stabilabb autót szeretnék :B

[ Szerkesztve ]

(#20906) Kornel válasza bacsis (#20905) üzenetére


Kornel
veterán

veszprémbe köpcit keresd, szerintem sok ilyet csinált már :)

a felniben valóban az olcsók gagyik, ahogy írtam a súly miatt is hátrányban lehetnek, illetve hamarabb is sérülnek, hajlanak, stb.
a suzuki gyári felnijei mindig elég jó minőséget képviseltek, én lehet, hogy azt keresnék helyedbe, hacsak nem akarsz százezreket költeni egy szettre, pl. Oz Superturismo.

szvsz vegyél egy gyári R14-et, régi swiftre úgyis felesleges nagyobb, és kell rá egy 185/55 r14 vagy 185/60 r14 gumi, amivel még pont jó leszel, az autó stabilabb lesz, de még nem olyan széles a gumi, hogy a kis kasznit túlzottan megvezesse a nyomvályúkban, illetve ezt még a kerékcsapágyak is gond nélkül bírják.

(#20907) Kornel


Kornel
veterán

Egyébként hogy az utolsó kérdésre is válaszoljak:
sok értelme nincs...
persze a szélesebb gumitól kicsit stabilabb lesz, a szervótól kicsit komfortosabb, ha raksz bele toronymerevítőket, akkor is nyersz egy kis plusz stabilitást, de attól még csak egy régi swift marad...
ezek így együtt már akár több száz k-s összeget is felemészthetnek, szerintem ezt rakd félre, és amikor egyben megvan a zseton, akkor veszel pl. egy gombóc swiftet, ami mókolások nélkül is tudja ezeket, amiket szeretnél... :K

[ Szerkesztve ]

(#20908) bacsis válasza Kornel (#20907) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ha lenne rá, se cserélnénk le ezt a kocsit...
Így van.. "régi" swift marad.. és mi pont ezt szeretjük benne :)
erős, gyors, keveset fogyaszt, kényelmes, szép, strapabíró...
Egyszerűen az auttós piacon nincs jobb alternatívája :N
elvakult hozzászólás OFF :B
merrefelé keressem ezt a köpci-t? :B

[ Szerkesztve ]

(#20909) Tarill válasza bacsis (#20908) üzenetére


Tarill
őstag

hidd el 2005-től a gömbölyű swiftek is legalább ilyen jók csak tényleg sokkal komfortosabbak :)

(#20910) Mercutio_ válasza bacsis (#20908) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobbra fent a keresőbe beírtam és néhány hsz-t átpörgetve íme

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20911) Kornel válasza bacsis (#20908) üzenetére


Kornel
veterán

ahogy előttem is írták, a gombóc swift ugyanez, csak nem ilyen puritán, és ami nem kevésbé fontos, hogy sokkal sokkal biztonságosabb.

(#20912) bacsis válasza Tarill (#20909) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Majd ha belefér az IBM szerverem így akkor visszatérhetünk a "gömbi suzi"-ra... jahh mégse' mert a csomagtartója rohadt pici :))

(#20913) dnelb válasza bacsis (#20912) üzenetére


dnelb
veterán

Tudod ki szenvedne ezzel így lol :D Még karcoljam belülről sza**á a kocsit egy szerver miatt ... :D Ez városi kocsi, nem teherautó. Ilyen szopások ellen meg kell bérelni egy utánfutót :)

[ Szerkesztve ]

(#20914) Kornel válasza dnelb (#20913) üzenetére


Kornel
veterán

Raadasul szerintem lehajtott hatso ulesekkel siman beferne a csomiba.

(#20915) roberto211 válasza bacsis (#20908) üzenetére


roberto211
őstag

Jó azért ne legyünk tényleg elvakultak..

Mint tudod Te is mint itt mindenki más nekem is régi 3 ajtós stiftem van , legfullosabb felszereltségben szép állapotban (volt még össze nem törtem :D Most még szebb lesz) , nagyon is szeretem mert ilyen árban kisautók között valóban nincs alternatíva semmire nem cserélném el ezekben a kategóriában mozgó autókra DE! azt bekell látni hogy az mk4 swifthez képest azaz a gömbölyű swifthez képest egy talicska.. Finoman fogalmazva.

Ez is megy ez is pörög főleg a 16v, könnyű, kb gtk ból vissza lehet hozni aprópénzért lásd a példámat lehet szeretni is de nekem is mk4 swift a cél.. Ne költs rá 100ezreket ..

Én is így voltam hogy huhh fullfull optikai tyuningos swiftet csinálok belőle disco felnikkel aztán rájöttem baromság..

Kötelező szervizt megadom neki nem is fos cuccokból tehát minőségit rakok bele, ha van valami baja kb azonnal megcsináltatom de fölösen már nem szabad rá költeni..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20916) Kornel válasza roberto211 (#20915) üzenetére


Kornel
veterán

na ja, kb. ezt mondtam én is.
meg amúgy se érdemes "tuningokra" sok pénzt ölni, én se fogok, kap téli nyári papucsokat, aztán szevasz.
ha jobb, vagy stabilabb autó kell, akkor olyat kell venni, szvsz.

(#20917) roberto211 válasza Kornel (#20916) üzenetére


roberto211
őstag

Lehet tuningolni csak ilyen "minimálba" szvsz..

Pld szebb hangú kipuffot csinálni, spoiler, direktszűrő,szárny, led lámpák,ültetés... Abszolút nem nagy dolgok de feldobja az autót...

Tiédet mondjuk nem nagyon kell tuningolni :D MAx egy turbo kitet rátolsz , leülteted és kész :)

De ja, ahogy mondják jó tuninghoz jó alap kell.. Na most ha valaki régi stiftet akar tuningolni akkor ahhoz minimum egy gti kell..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20918) Kornel válasza roberto211 (#20917) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem ennyit se szabad egy autóba tolni feleslegesen.
ha nem elég ami van, akkor el kell adni, és venni egyet, ami kielégít :D

(#20919) Studi válasza roberto211 (#20917) üzenetére


Studi
addikt

Ha a Tungsram +120%-os fényszórók annak számítanak, akkor hétvégén tuningoltam. :K Sőt, jövő hét végén bekerül az új ablaktörlő rudazat is, így reményeim szerint 100 fölött is tudok majd ablakot törölni! :Y :DDD

(#20920) Kornel válasza Studi (#20919) üzenetére


Kornel
veterán

rossz választás.
Osram NBU. :K

(#20921) roberto211 válasza Studi (#20919) üzenetére


roberto211
őstag

Ezek nem számítanak annak. :D Nekem is cool blue intense volt benne. :) Most nightbreakert veszek mert karosszeriasok valami 100ft os sz@r izzót beledobtak amivel alig látok este..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20922) Studi válasza Kornel (#20920) üzenetére


Studi
addikt

Annyira azért nem, az eddig benne levő sima Tungihoz képest jóval jobb a fényereje, tesztek szerint is jobb a NB+-nál, nem hiszem, hogy annyival jobb lenne a NBU. Amúgy meg ezt találtam olcsón. :)

(#20923) Kornel válasza Studi (#20922) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem annak idején többféle GE emelt fényűm volt, hamar kiégtek, illetve fényerőben se voltak ott, mint a NB+, amitől a NBU csak jobb lett.
Nem tudom melyik tesztben veri a NB+-t, de gondolom ott volt egy kis honráció is az eredmény mögött ;]

(#20924) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Honnan rendeljek és milyet? Suzuki Swift 2001 ferdehátú 1.3-as csomagtér teleszkóp.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#20925) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Most hétvégén megkapta az első és hátsó sárfogókat a swift szedán, plusz előre és hátra szélterelőket. Jól állnak neki, nagy esőben, hóban remélem használnak is majd a sárfogók. :)
Van egy kiégett rendszám megvilágító izzóm, kemény 65 forintért vettem is hozzá újakat, de mind a kettő csavar úgy oda van már rozsdásodva, hogy ma már nem mertem bütykölni, majd a napokban ha lesz rá idő, addig is a rendszámomnak csak az utolsó betűje és a számok látszanak... remélem ezért nem szól még a rendőr.
Hétvégi szlovákiai utat megjártam az autóval, ez volt az első "nagyobb út". Szintén most hétvégén megvolt a másik hátsó csapágy csere és gyújtókábel csere is. Ezek után érzem azt hogy már lassan tényleg csak tankolni kell bele, nincs mit csinálni. :) Habár a szerelő szerint a váltó kicsit hangos, ezzel a későbbiekben elvileg lehet gond, még hangosabb lesz, aztán ki tudja... egyelőre nincs baj vele - bár a következő hónap eleje fele mindenképp szeretnék majd ezen is túll lenni. A szerelő jelzésére majd valamikor a kerékanyákat is cserélni fogom, szerintem ez a sok apróság majd mind a jövő hónap elején lesz megoldva, onnantól pedig valóra válik a "világból is ki visz" állapot. :) Addig egyik sem sürgős, szerencsére.

Egy kérdésem van csak hozzátok: érdemes belső kilincsből gyárit venni, vagy jó lesz az utángyártott is? Utóbbi 2e, előbbi pedig 6-9e... Előzőleg írtam erről itt nektek, az egyik kolléga javasolta hogy akkor a kis műanyag keretet is majd vegyem meg hozzá mert valószínűleg el fog törni, ez benne van abban amit például a Suzuminnál kapni (ott néztem és tőlük is venném), vagy ezt külön kell kérni? Ilyen alkatrészt külön nem találtam.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#20926) bacsis válasza roberto211 (#20915) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem akarunk mi se elszállni... családi autóként kellhelyt állnia. Nincs pénz nagyobbra, ez van és kész, sőt még ez is lízinges még vagy 2 évig :DDD :B csak szeretnénk picit jobbá tenni. Szélesebb gumik, szervó megegy hátsó szárny. Utóbbi a luxus mert ahogy írtátok annak sokértelme nincs. De ahogy írtátok, egy kicsit hozzátesz a szélesebb kerék és a szervó is, és ezek még nem a sokszáz ezres kategória :)

(#20927) Tarill válasza bacsis (#20926) üzenetére


Tarill
őstag

ha szeretnéd az enyémet kipróbálhatod abba szervó is van meg 185/60(mert ugye a 185/55 majd 5ezerrel drágább darabja újonan... ami a jó váltóméret lenne) de még ha csak alkatrészárat számolok se biztos hogy még egyszer megvenném a cuccokat rá. Nálad meg ott a felnik ára, gumik ára, szervó szett ára + neked ott a munkadíj is, hát nem tudom... 155/70r13 gumik tudod milyen olcsók? veszel barumot nyárra meg szintén barum polarist télre azt hello 30-ból megvagy és azokhoz szervó sem kell...
hátsó szárnyat(gyárit) kapsz 5ezerért kb de azért meg két csavarnál ki kell fúrni a csomagtartó ajtót. telefolyik majd szét rohad az is

[ Szerkesztve ]

(#20928) bacsis válasza Tarill (#20927) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a hátsó szárny már megvan, kaptam jó tanácsokat hogy rakjam fel :) 2 csavarral felfogatni majd faszán sziloplasztal kitömni, a csavarok alá persze alátét, szerintem nem lesz rohadás :)
Amúgy igen, most nyári standard barum-jaim vannak, a télire is ezeket ajánlottátok, azt is veszek :)
úgy terveztem jövő nyárra ezeket az egy szezont futottakat eladom, az árából tudnék venni használtan 14-es vagy 15-ös felnit, jó a lemez is, ahogy írtátok, sőőőt olcsób kategárióból csak ez a jó...
és akkor majd csak a gumikat kell jövőre megvenni...
Győri vagy? Háát mondjuk lehet odáig azért nem mennék el egy próba kör miatt :B de köszi a felajánlást :R

(#20929) Tigi válasza Studi (#20919) üzenetére


Tigi
őstag

Nekem jól szuperál az új ablaktörlő mechanika 100 felett is :D

kalozhun100: én a suzuki bolthelyről rendeltem.
Olyan ereje van, hogy kitépi a kezemből az ajtót. :)

Jövő héten kapok időpontot a karosszériástól egy kis lakatolásra.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#20930) Hego


Hego
tag

wow:

turbós vitara

[ Szerkesztve ]

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#20931) gerii válasza Hego (#20930) üzenetére


gerii
addikt

Kettőt is :D

(#20932) Kornel válasza gerii (#20931) üzenetére


Kornel
veterán

Kosz, egyet se.
Inkabb M16A

(#20933) dnelb válasza Kornel (#20932) üzenetére


dnelb
veterán

M16A+0.9baros turbo :D

(#20934) Kornel válasza dnelb (#20933) üzenetére


Kornel
veterán

Raccsingolni :)

Kene menni a nordschlifera, de iden mar hideg lesz hozza, marad jovore...
Lehet elobb egy kis hungaroring gyakorlaskepp.

(#20935) roberto211 válasza Hego (#20930) üzenetére


roberto211
őstag

Ahhoz képest,hogy turbós, full felszerelség, 150ló,legújabb ahhoz képest nem is drága megmondom a frankót... Ez az új hűtőmaszk nagyon bejövős. :)

Szerintem megéri az árát..

#20936) kornelka: Nézzük majd meg a suzuki listaárát azért. :D Ez nem tudom milyen import lehetett de tuti nem itt gyártották esztergomba..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20936) Kornel válasza roberto211 (#20935) üzenetére


Kornel
veterán

Ehhez kepest az 1.6,dragabb...
Vajh miert?
Mondjuk mert kevesbb anyag ko ebbe.

(#20937) Hego válasza roberto211 (#20935) üzenetére


Hego
tag

Hááát azért olcsónak se mondanám. Ennyiért bőven van Focus is 1,5 ecoboost-tal.. Vagy VW Golf is.. turbós benzinessel... Vagy kb. akármi más :)

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#20938) roberto211 válasza Hego (#20937) üzenetére


roberto211
őstag

És ha azok nem kellenének? :D

Német autóba nyilván vannak alternativák.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20939) Kornel válasza Hego (#20937) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, csak ez nagyobb.
Ja es a glx mar eleg fullos felszereltseg.
Ha elkezdesz mazsolazgatni az extrak kozott, akkor egy golf szepen 8 milla lesz, ha nem tobb.

Krisztian: dehogy sok, max.mi keresunk keveset :D
Ennyiert ilyen felszereltseggel a dacia megy, mas nem.
Persze felesleges is a glx, egy gl+ 17-es aluval, navival, kulcsnelkuli, automata veszfekezos tavolsagtartos tempomattal, stb. Stb.
Na az a jo vetel 4 millaert.

[ Szerkesztve ]

(#20940) dnelb válasza Hego (#20937) üzenetére


dnelb
veterán

Szerintem is tul sok erte, de a Kizashi meg durvabb :D

(#20941) dnelb válasza Kornel (#20939) üzenetére


dnelb
veterán

szerkre : lehet, bar en ennek az egesz varosi crossovernek nem latom ertelmet. Palyara tul magas, terepre alkalmatlan, varosba meg kapsz jobbat amibe tobb hely van... :D

[ Szerkesztve ]

(#20942) Kornel válasza dnelb (#20941) üzenetére


Kornel
veterán

Na..
Pl.egy scross-nal tobb hely?
Pl.egy mondeoban vagy egy passatban, ami D kat., az scross pedig C.
Probald ki, meg fogsz lepodni.
A vitarat nem neveznem igazi C szegmensnek, akarki akarmit is allit, hogy ugyanakkora, mint az scross, mert ez nem igaz.
Szvsz 4M-ert jol felszerelt hasonlo meretu autot csak daciaba talalsz, ami ehhez kepest egy rakas kki.
Remelem hamar jon a fl-es scross, es marad az alap 1.6 motor, akkor lehet beruhazok egyre 2017 kornyeken.

(#20943) mdani01 válasza Kornel (#20939) üzenetére


mdani01
aktív tag

Multkor kivancsisagbol egy Golf-ot elkezdtem extrazni igaz GTi volt de 10,1-re jott ki..eleg huzos.

Viszont ez a turbos vitara bejovos nagyon :)

iPhone 6S SpaceGray

(#20944) Kornel válasza mdani01 (#20943) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, ezt mondom.
Nem kell gti, de egy jo dizel, vagy tsi is siman 8 misi lesz elheto extrakkal.
Ez meg 5.
Persze gagyibb belulrol, de akkor is suzuki, a mi autonk ;)
De tovabbra is csak M16A-val kellene.

(#20945) bajnokpityu válasza Kornel (#20942) üzenetére


bajnokpityu
félisten

be kéne állítani az ülést :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20946) Kornel válasza bajnokpityu (#20945) üzenetére


Kornel
veterán

Be volt.

(#20947) bajnokpityu válasza Kornel (#20946) üzenetére


bajnokpityu
félisten

biztos, h nem volt, nem mondanál ilyet, h az scross nagyobb. szerintem se, és a hivatásos újságírók szerint se nagyobb. vitara szélesebb, ebből jól profitál hosszirányban meg 3cm a difi az utastérben elől+hátul összesen. ezt nem lehet észrevenni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20948) Hego válasza Kornel (#20944) üzenetére


Hego
tag

Nem tudom ti milyen extrákat raktatok bele, nekem egy alap Golf is elég lenne, 1,2 TSi-vel 4,5M-ért :P

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#20949) Kornel válasza bajnokpityu (#20947) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor most egyszer s mindenkorra befejezem a vitát, ebben az objektívnek beállított szubjektív vitában.
Mégpedig számokkal, amiket nem én találtam ki, hanem a teszten cm-re lemérték.
Tudom, nehéz elfogadni, de ezek nem azt a szubjektív megítélést támasztják alá, hogy jó az, csak pár cm-vel kisebb, de persze dögösebb. Ami lehet igaz, de ugye az szubjektív dolog, míg a számok makacs dolgok, magukért beszélnek.

Vitara műszaki adatok

Scross műszaki adatok

Amiről a vita szólt:

Csomagtér:

Vitara 375 liter
Scross 430 liter (+55 liter)

Belső szélesség elöl:
Vitara 1420 mm
Scross 1470 mm (+5 cm)

Belső szélesség hátul:
Vitara 1370 mm
Scross 1430 mm (+6 cm)

Hátsó lábtér 180 cm-es vezető mögött:
Vitara 205 mm
Scross 240 mm (+3,5 cm!!! - erről beszéltem, lemértem :) )

Ülőlap hossza elöl Vitara: 490 mm
Ülőlap hossza elöl Scross: 510 mm

Ülőlap hossza hátul Vitara: 490 mm
Ülőlap hossza hátul Scross:510 mm

Szóval mérhetően, nem 1-2 mm, hanem súlyos centikkel nagyobb az Scross, ami azt jelenti, hogy az Scross egy 3 gyerekes családnak is ideális autó lehet, szinte kompromisszumok nélkül, ellenben a Vitara inkább 4 személyes, az sem 4 drabár állatnak ;)

Személy szerint az Scross-ba beleülve magam mögött volt még rendesen hely, nem verte a lábam az üléstámlát, Vitarában simán hozzáért a lábam az üléslaphoz magam mögött, ehhez hozzátartozik, hogy kicsi se vagyok, illetve a lábaim elég hosszúak.

Amennyiben felmerülne a kérdés, hogy hogy férek el a Swiftben, a válasz rá a nehezen, az ülés max-ra hátrahúzva, mögém senki nem férne be, és a lábpozícióm sajnos így se ideális, egy 2-3 órás út már elég kínszenvedés ezzel, de nem is ez volt a cél ezzel jelenleg...

(#20948) Hego:

ne haragudj, de fapados VW-t???
abba még az ülés is fapados, szó szerint, csak felárasan kapod meg azt, amibe már kényelmes is ülni, nem csak úgy van.
emellett amiket mindenképp beleraknék: kulcs nélküli indítás, ülésfűtés, tempomat, navi kamerával, kétzónás digitális légkondi, plusz a szokásos villanyablakok körbe, tükörfűtés, és a többi ma már alap dolog. ezek nem úri huncutságok, hanem nagyon élhetővé tesznek egy autót. na a golf így felszerelve nem 4M, hanem 8M... ja és nem beszélek a mostani clean dízel balhéról, mert csúnyákat írnék.

[ Szerkesztve ]

(#20950) Thome válasza Kornel (#20949) üzenetére


Thome
addikt

Érthetetlen hogy nem férsz el a tripla S-ben egyébként, nem vagy olyan magas azért. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.