Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Malachi


Malachi
addikt

különben pár napja nagy titokban én is megvettem az LN upgrade-et, meg most olvasgatom itt a hozzászólásokat, ki milyen hajót venne, érdemes-e fejleszteni, fegyverek stb...

és leesett.

Chris Roberts megcsinálta az ultimate űrhajó-kereskedés-piac szimulátort, úgy, hogy még szinte nem is csinált semmit. :D

zseni!!!

(#1552) Szőrös  válasza Malachi (#1551) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez tény , iszonyat jól kufárkodnak. Az más kérdés hogy a majdani ingame hajókereskedelem ill. gyártás az mennyire lesz életképes.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1553) .tnm válasza Malachi (#1551) üzenetére


.tnm
addikt

itteni topiklakók közül van, aki kiperkálta a pénzt a Constellation-re? :)

@(#1549) torz on borz

én azt hiszem a dogfight-ig nem fogok költeni a játékra többet, amúgy is ki tudja, hogy hány limitált aurora jelenik még meg. akik nemrég megvették az LX-et, azok most majdnem kivétel nélkül LN-re váltanak.

nekem egyelőre az MR marad, külsőre jobban tetszik, mint az LN. persze ha esetleg lehet majd színezni/skin-ezni a hajókat tetszés szerint az más helyzet lesz :D

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1554) cskamacska válasza .tnm (#1548) üzenetére


cskamacska
addikt

A szubjektív véleményem az, hogy megéri, ha várhatóan sokat fogsz játszani az MMO részével a játéknak.
Mert ne felejtsük el, hogy a Star Citizen az a MMO rész neve, a Squadron 42 single részét mindenki ugyanúgy megkapja, mint ahogy a saját szerveres moddolható local multit is.

1553: Szerintem eddig Drenadar a befutó egy 110 dolláros Freelancerrel.

De van olyan netes ismerős aki annyira rákattant a hypera, hogy kapásból megvette a 275 dolláros Rear Admiral csomagot. ;] Más csak a 75 dolláros Avangerig jutott.

Nyilván nyugati fizetésből könnyebb pár tízezrest virtuális tárgyakra elverni. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1555) hunbi válasza Diopapa (#1531) üzenetére


hunbi
tag

Olyan jó vadászgépet mondjál nekem ahol ennyire bekorlátozták a pilóta látószögét! Kit érdekel a wot meg a többi, itt a hornet játszhatóságáról van szó.

(#1556) Diopapa válasza hunbi (#1555) üzenetére


Diopapa
addikt

Ennyire? Mennyire? a WoT-ot szóba sem hoztam. Te komolyan azt hiszed, hogy azért dolgoznak ennyit, hogy játszhatatlan legyen a cockpit nézet? Kb 3x kérdeztem meg tőled, hogy melyik gép miatt nyavajogsz, de még nem sikerült kinyögnöd..

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1557) Drenadar válasza cskamacska (#1554) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

nemá hogy nekem van eddig a "legdrágább" hajóm... és az is egy teherhajó :D

(#1558) Szőrös  válasza hunbi (#1555) üzenetére


Szőrös 
veterán

Téves összehasonlítás a vadászgépek légkörben harcolnak. Ezek a gépek meg a végtelen és rideg űrben. Fő szempont a pilóta minél jobb védettsége.

Hopp lehet ezt ám ilyen szemszögből is nézni. :P

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1559) Malibutomi válasza Szőrös  (#1558) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor vödröt a fejére :)

Jut eszembe, vajh katapult lösz? Illetve mennyit bir a padawan hajón kívül? Jó lenn ha felvehetne egy kolléga ha kicsomagolnak a csatában...

[ Szerkesztve ]

(#1560) hunbi válasza Diopapa (#1556) üzenetére


hunbi
tag

"(#1556) Diopapa válasza hunbi (#1555) üzenetére
Kb 3x kérdeztem meg tőled, hogy melyik gép miatt nyavajogsz, de még nem sikerült kinyögnöd.."

"#1519:
Egy kicsit vitatkoznék. Ez a HORNET bazi jó meg minden, de szinte semerre nem lehet belőle kilátni, akármerre forgatod a fejedet.
Honnan látom mi van a hátam mögött? Az egész hajótest takarja az arra való kilátást, vadásznál ez kicsit necces. No jó hátra nem látunk... de könyörgök oldalra sem, csak oldalra fel, és előre!
Ezek után csoda ha valakinek külső nézet kell?

#1555:
Olyan jó vadászgépet mondjál nekem ahol ennyire bekorlátozták a pilóta látószögét! Kit érdekel a wot meg a többi, itt a HORNET játszhatóságáról van szó. "

HORNET! Olvasni tetszik e tudni??? :P
A wot elírás, wt lett volna, de mindegy. Valamit kell alkossanak, a minimum, hogy a pilótát magasabbra kell tenniük. (mert hiába akár Rift, az oldalra és fel le nem mozgatja a nézőpontot)

(#1561) Szőrös  válasza hunbi (#1560) üzenetére


Szőrös 
veterán

Egy második vh-s vadászgépnél csak a szemére hagyatkozhatott a pilóta, nem volt más amivel a keresést/azonosítást/követést el tudta volna végezni.

Itt van ( radar , target marker ). Ettől nem javul a kilátás de nem is biztos hogy szükséges. 2 hónap és kiderül.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1562) hunbi válasza Malibutomi (#1559) üzenetére


hunbi
tag

Elvileg fel lehet szedegetni a szerencsétlenül járt pilótákat. Mondjuk, hogy van e valami limit, hogy melyik hajókkal azt nem tudom.

(#1563) Malachi válasza Szőrös  (#1561) üzenetére


Malachi
addikt

nem akarok nagyon belefolyni ebbe, de egy egyértelműen vadászgépnél nyilvánvalónak kellene lennie a teljes kilátásnak. már ha a célszerűséget vesszük alapul, meg az élethűséget, a mostani vadászgépek buborék kabintetőivel összehasonlítva.

viszont, olyan űrvadászt nem tudok (hirtelen a Star Warsosok ugranak be, meg BSG vadászai) ahol teljesen jól ki lehetett volna látni körben, hátra meg aztán semmiképp.

szóval ez ilyen, amíg nem próbáltuk élesben, úgysem derül ki.

nézzétek meg ezt a gameplayt, ilyen egy vadász, kilátással :)

[ Szerkesztve ]

(#1564) Malibutomi válasza Malachi (#1563) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Örüljünk neki, van weak spot :)

(#1565) Szőrös  válasza Malachi (#1563) üzenetére


Szőrös 
veterán

perpill totál felesleges a vita igazából . beleültem a hornetbe és nem hogy hátra de még oldalra se lehet nézni rendesen csak kb 45 fokos szögben .

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1566) hunbi válasza Szőrös  (#1561) üzenetére


hunbi
tag

A mai vadászgépeken is van radar, meg sisakban lévő hud, de azért elég jó kilátással építik őket, mert az mk1 eyeball az még mindig fontos érzékelőke...
Ha jobban belegondolsz a rejtőzködő hajókat kb a szemeddel kell felfedezned, mert ha a szenzook nem veszik észre, neadj isten valami nem működik, mert zavarják, vagy megsérült akkor ...

(#1567) Malachi válasza Szőrös  (#1565) üzenetére


Malachi
addikt

volt vita? :Y

(#1568) Szőrös  válasza hunbi (#1566) üzenetére


Szőrös 
veterán

oké .sok sikert egy ghost felfedezéséhez.

:DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1569) Szőrös  válasza Malachi (#1567) üzenetére


Szőrös 
veterán

eszmecsere na :P de a vita alatt sem kell egyből vérre menő veszekedésre gondolni. nem a mai netpöcsök közé tartozom.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1570) hunbi válasza Szőrös  (#1534) üzenetére


hunbi
tag

Én annó, míg repülni próbáltam...
Szóval célratartásnál a joy volt a bal kezemben, a jobbal pedig az egérrel ráfinomítottam a célzásra.

Erről jut eszembe, vajh mivel fogjuk a fegyvereket irányítani?
Úgy értem, az látszik, hogy több fegyver csoport is mozgó felfüggesztést kapott... Ez freelancer (game) szerű egeres vezérlésnél használhatja az ott használt rendszert, de botkormányos vezérlésnél hogyan fog működni? Olyankor úgy fog működni mint a fix rögzítésűek, vagy autoaim lesz rajtuk (brrr), esetleg mindenkinek meg kell tanulni bal kézzel vezetni, vagy egerészni??? :F

(#1571) Apokalipsy1


Apokalipsy1
tag

Nekem böven elég a kilátás a hornetből,ha cserébe jobb védelmet kapok a többit meg majd a radar elintézi.

Readásul a hornet nem kirándulo hajo,hanem vadász.

(#1572) Malachi válasza Szőrös  (#1569) üzenetére


Malachi
addikt

:) :R

(#1573) cskamacska válasza Apokalipsy1 (#1571) üzenetére


cskamacska
addikt

"a hornet nem kirándulo hajo,hanem vadász." :R
Megnézem, hogy a mélyűrben mikor látjuk meg az ellenfelet. :DDD
Persze a CIG mászott bele a dologba, II. VH után mintázták a jövőbéli hajóik működését(üvegkupolás lövegtornyok.. pff), de ha az érzékelő nem fogja meg, akkor nagyon mindegy. Nem mellesleg pont a rejtőzködő gépek ellen kell az AWACS. :K

más:
Pledge Laundering Lololololol :Y
A mi veteránjaink közül már valaki összegyűtötte az Idrisre valót? :D

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1574) .tnm válasza cskamacska (#1573) üzenetére


.tnm
addikt

ezek szerint az original backer-eken keresztül kell vásárolni mindet, amíg meg nem jelenik a játék? :DDD

szerk.: arra gondolok, hogy ha nem vadidegen a csóka, akkor meg tudtok egyezni, valami köztes árban, amivel mindketten jól jártok. (olyan esetekben is, ahol az LTI nem számít, pl. fegyverek)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1575) Malibutomi válasza .tnm (#1574) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem, épp arról van szó, hogy páran azt csinálják, hogy benyelik a különbözetet amivel esetleg olcsóbb egy csomag az original backernek.

(#1576) .tnm válasza Malibutomi (#1575) üzenetére


.tnm
addikt

original backer-ként mennyi a constellation, vagy a freelancer?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1577) Szőrös  válasza .tnm (#1576) üzenetére


Szőrös 
veterán

225/110 dodó. nem occó. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1578) .tnm válasza Szőrös  (#1577) üzenetére


.tnm
addikt

hmm. nekem is annyi, akkor ez nem olcsóbb kevésbé drága. (pillanatra megzavart, hogy €-ra állítottam)

korábban már kifejtettem

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1579) Szőrös  válasza .tnm (#1578) üzenetére


Szőrös 
veterán

mondjuk arról nem ők tehetnek hogy ennyire értékes a becses forintunk. :(
bár most ahogy nézem szépen megy lefelé a dodó. 1 hónapja 227 volt most 211.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1580) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdv, Uraim!
Egyre jobban izgatja a fantáziámat ez a játék. Elolvastam Malibutomi anyagait, meg a Roberts Space Industries oldal anyagainak egy részét. Szép és jó minden, régi Wing Commander rajongóként rámozdultam, de ahogy nézem az árak eléggé borsosak, ha jó hajót akar az ember. Arról meg nem találtam infót, mennyie UEC-be kerül majd egy-egy gép, upgrade stb. Erről lehet tudni valamit? Félek tőle, hogy a dogfight részben behozhatatlan előnybe kerülnek azok, akik már a kezdéskor megengedhetnek maguknak pl. egy Hornet-et.
A másik, ami probléma lehet, az a gépem, abból is a VGA (lásd a cuccok leírásnál). Egy éven belül biztos nem engedhetek meg magamnak egy cserét, és lehet, hogy később sem telik rá. Viszont ez a HD 5870 csak egy szinttel van a hangár minimum-követelménye felett. Ha ez ennyit kíván, jó esély van rá, hogy a teljes játékhoz édeskevés lesz. Szerintetek? Akinél már be van üzemelve a hangár, milyen konfiggal tolja, és akadozik-e? Szóval nagyon tettszik ez a játék, de erős kételyek gyötörnek...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1581) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#1580) üzenetére


Szőrös 
veterán

Aurora 75K UEC ennyit lehet tudni a többi hajó árát még nem.

" dogfight részben behozhatatlan előnybe kerülnek "

what ?

Azt már előre megmondták hogy erős gép kell majd hozzá de hogy a véglegesnél ez mit jelen meg nem lehet mondani.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1582) .tnm válasza GypsFulvus2 (#1580) üzenetére


.tnm
addikt

phenom II x4 3Ghz
8 Gb ddr2 ram
5770 1GB VGA

grafika részletesség very high 1920*1200-as felbontáson, szaggat mint a fene.
grafika részletesség very high 1280*720-as felbontáson élvezhető a hangár, de az átlag fps szerintem 24 alatt van. de itt még csak egy hangárat rajzol ki, persze az is igaz, hogy a távoli űrhajók egy dogfight-ban sokkal poligonszegényebbek lesznek, mint itt a hangár belseje, de többen is lesznek és időnként közelebb is jönnek. de persze még optimalizálva sincs a játék. de talán dogfight alatt se lesz. (tudom, hogy nem sokat segítettem :) )

2015 elejéig azért csak sikerül frissíteni a gépet, a játékosok zöme csak akkor fog tudni belépni. (plusz single-ben Te is felhozhatod majd magad mielőtt a multiba belépsz)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1583) Szőrös 


Szőrös 
veterán

egy kicsit beteg :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1584) Szőrös  válasza Malibutomi (#1575) üzenetére


Szőrös 
veterán

Tomi most olvasom hogy LTI-nek nov. 26-án elvileg vége van ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1585) Malachi válasza Szőrös  (#1584) üzenetére


Malachi
addikt

igen.

(#1586) .tnm válasza .tnm (#1582) üzenetére


.tnm
addikt

hangár modulra vonatkozik a válaszolt hsz-ben lévő konfiggal

1280*768 very high: 14-20 fps között
1280*768 high: 20-30 fps között
1280*768 medium: 30-35 fps között

(1920*1200 very high: 6-11 fps között)

a jó hír, hogy egyelőre nagyon VGA limitesnek tűnik és szerintem egész jól skálázódik is, tehát "csak" VGA-t kell vennem.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1587) Malachi válasza .tnm (#1586) üzenetére


Malachi
addikt

ezt mivel mérted? fraps? vagy csak kiírattad MSI afterrel, vagy ilyesmi?

(#1588) Malibutomi válasza Szőrös  (#1584) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Így van biza.

(#1589) Szőrös  válasza Malibutomi (#1588) üzenetére


Szőrös 
veterán

akkor azt hiszem gyorsan döntenem kell mit is vegyek, eddig nagyon biztos voltam a dolgomban de ez a ghost... :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1590) Enxtheone


Enxtheone
tag

Remélem majd engem meg a haverjaimat is felvesznek ha az ürben leszünk, majd elmondjuk hogy egy kalózhajó csúnyán elbánt velünk :DDD :DD

"nemá hogy nekem van eddig a "legdrágább" hajóm... és az is egy teherhajó"
Ha tele lesz a raktér akkor majd küld el a hajó koordinátáit :D

[ Szerkesztve ]

(#1591) Malibutomi válasza Enxtheone (#1590) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Vagy kilyuggatnak kicsit, aztán leveszik ami kell :)

(#1592) cskamacska válasza Szőrös  (#1589) üzenetére


cskamacska
addikt

On November 26th, Lifetime insurance will be going away forever, and new backers will have to buy LTI endowed ships from the ship traders who invested and stockpiled for this. CIG was asked to elaborate further on their stance and if they planned to curb any of this grey market through their own intervention, and their response was as follows:

Our feeling is that your pledge, once purchased, is yours to do with as you please. For those buying ships elsewhere, it's entirely an "at your own risk" proposition.

I will caution that users who spend extra money through an outside source to get LTI are wasting their money. LTI is a small convenience for our early backers, not a game-altering mechanic. Every ship package includes limited insurance, which is readily renewable in the game. In most cases, the limited insurance included with packages is far more time than you will want to keep your first ship flying.

We've messaged several times that it isn't going to be an important factor in the finished game... more like the docking fees in the original Privateer (which most people don't even remember the game including.)

Star Citizen is filled with the hopes and dreams of many space faring video game enthusiasts. It is also filled with people who are more than happy to exploit that enthusiasm for their own real world monetary gains. The end of LTI packages being available through the RSI Store will, most likely, cause even greater price markups on the third party sites and more people lining their pockets as opposed to the developers.

Én szerintem itt fejeztem be az LTI-re nyáladzást. :) Akárhol nézem, azt filozofálgatják, hogy nullsecben ugyanúgy nem ér semmit az LTI, mint a játékon belüli biztosítás, akkor meg nagyjából mindegy miben lőnek szét felfedezés közben az univerzum szélén. :DDD
A nagyobb hajók meg.. a Cutlass 65 dollár felárából kijönne 3,25 Tsar Trek előrendelés, vagy a Mandate mellé még egy Elite Dangerous csomag is. Meg aztán jön az Enemy Starfighter, és még egy rakás másik az újra felkapott scifi körítéssel.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1593) .tnm válasza Malachi (#1587) üzenetére


.tnm
addikt

fraps ingyenes változat, amúgy is fel akartam tenni GTAIV+EFLC finomhangolása miatt. karácsonyra asszem meglepem magam egy 270X-szel, ahhoz is jól jön, ha lesz referencia. (mert amúgy a magam részéről kb. min. 16 fps-től én már nem szoktam visszább venni a grafikából single player-nél, de erre is csak a most felrakott fraps miatt döbbenek rá)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1594) Szőrös  válasza cskamacska (#1592) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem is fogok egyből nullba menni , azért kell némi tőke és az elején becsúszhat bármi gikszer és olyankor jó az az LTI. No meg társasággal kell nullba elnézni nem egyedül azt is össze kell majd szedni.

Trek meg nem érdekel , elite-t meglássuk milyen lesz de arra még nem adtam pízt. X rebirth érdekes lehet még , ha jó lesz talán megveszem de kevés rá az esély mert offline és azokat nagyon hamar elunom.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1595) GypsFulvus2 válasza .tnm (#1586) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszi szépen! Akkor azt hiszem jobb, ha kivárom a megjelenést, és a tapasztalatok és tesztek alapján döntök. Ehhez a jelenlegi VGA-m kevés még 1050x1680-ban is.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1596) Drenadar válasza Szőrös  (#1594) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Remélem a mi társaságunk elég nagy lesz hozzá... Gáz lenne drága hajót elveszteni...

(#1597) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nem lehetne mondjuk peremvidék, vagy nem biztonságos zona kifejezéseket használni? Ne haragudjatok ez csak az én agymenésem nyilván, de hányok a "nullsec" szótól...

(#1598) cskamacska válasza Szőrös  (#1594) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem is igazán az LTI-n van a hangsúly, mert ha már veszel drága hajót, akkor akár olcsóbban is megvehetnéd LTI-vel. :)

Inkább magával a "verjük el 3-5-10-200" AAA játék árát egy virtuális tárgyra"(amit egyébként is csak MMO módban lehet használni) koncepcióval akadnak lassan problemáim, illetve a nagy igéretbe vásároljuk magunkat bele. Én jelenleg viszonylag biztos vagyok benne, hogy elég jól megcsinálják majd az alapokat, de ez csak a Squadron 42 és a local multiig elég, egy MMO-t pedig százféleképp el tudnak rontani még ezen kívül is, és ehhez vennék előre virtuális tárgyakat. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1599) Apokalipsy1


Apokalipsy1
tag

Pont emiatt vettem F7C-t van raktere kereskedésre,fegyverzet harcra,játék elején igy is lesz felfedeznivalo a biztonságos rendezerekben.
Nullsec-be pedig menjen az explorer...

(#1600) Volfram42


Volfram42
senior tag

Sok hozzászólásra reagálok egyben, ömlesztve.

Ez támogatás, nyilván többet adsz többet kapsz. Én az Aurórával tökéletesen meg vagyok elégedve, nem kell nagyobb az elején, ezen is elvileg rengeteg csiszolható dolog lesz. Csak azért gondolkodtam egy nagyobb hajón, mert be akartam járni, de ez megoldódott.

Fps-t nem néztem, de majd megteszem. Mindent maximumra raktam.
Érzetre:
Amd phenom II X4 3,2Ghz
Ati radeon HD6950 2 GB
4Gb DDR3 ram
Ezzel a géppel jól fut nekem. Nem akad. SSD-re nem raktam át, mert nagyon nincs mit töltsön , csak az elején.

A kilátásnál azt sem szabad elfelejteni, hogy műszeres repülés lesz, szóval a fülke "élni fog". Tele lesz hasznos dolgokkal amiket szintén, jó ha lát az ember és nem csak a mély űrt bambulja.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.