Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Diopapa válasza Malibutomi (#1699) üzenetére


Diopapa
addikt

Ez fájdalmat okoz.... :(

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1702) Volfram42


Volfram42
senior tag

Most tudatosult bennem, hogy az itteni hírekeben a sok fanyalgó még nem is durva. Facebook-on a Puma klán oldalán is linkelték a játékot. Na mi volt a reakció? "előfizetéses lesz tuti" , válasz rá "nem tudni még nagyon képlékeny a dolog", "majd ingyenes lesz ha nem játszanak sokan", "ez a gazdagok játéka","nem fogják sokan játszani" "20 dolcsi egy hajó"....... várom a nap folyamán mekkora állatságokat hordanak majd össze.
Nem az zavar, hogy állatságokat hordanak össze mindenhol (nem csak a SC-re gondolok) hanem, hogy meg se nézik. Inkább böfögik egyből a hülyeségeket. Aztán nem értik mi van. Ha bemennék a Media Markt-ba és odamenve egy monitorhoz közölném, hogy milyen kicsi ez a tévé meg hol van benne azixbox akkor hülyének néznének. De az interneten mindent lehet. :)

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#1703) Drenadar válasza Volfram42 (#1702) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

nem kell velük foglalkozni... vagy trollkodj be te is: "úgy hallottam, hogy ezt csak AMIGÁRA adják ki! "
bár asszem hogy az ottani közönség 99%-a azt se tudja mi az az amiga... :W

(#1704) Malibutomi válasza Volfram42 (#1702) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Linkeld be nekik az összefoglalót...

(#1705) Volfram42 válasza Malibutomi (#1704) üzenetére


Volfram42
senior tag

Pont eszembe volt, meg is teszem.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#1706) Malibutomi válasza Volfram42 (#1705) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Amúgy előbb telóról írtam azért röviden, de engem is ez idegesít, hogy annyi fáradtságot sem vesz, hogy megnézze miről van szó, csak osztja az észt.
Majd muta ezt a puma klán facebook oldalt, mert nem találom, elolvasnám mit irogatnak :)

(#1707) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

"The unbelievable success of this crowd funding campaign is basically a combination of Chris Robert's legacy and a big middle finger of the PC players to the publishers who have neglected and insulted them for years with console ports. "

:C :C :DDD

(#1708) Volfram42 válasza Malibutomi (#1706) üzenetére


Volfram42
senior tag

Nem láthatod, mert zárt csak Puma tagoknak van belépésük oda.
Azóta nem volt nagyon reagálás raá. raktam linket és írtam, hogy segítünk itt a fórumon tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#1709) Huma


Huma
addikt

Ez nagyon fain játék lesz szerintem. Kíváncsi vagyok a végeredményre.
Csak azt nem értem, hogy mi kerül egy ilyen játékban több mint 27millába és hogy az űrben miért van hang.
Attól is tartok, hogy havidíjas lesz a végén. :P

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1710) Diopapa válasza Huma (#1709) üzenetére


Diopapa
addikt

Troll :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1711) Drenadar válasza Huma (#1709) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

neked nem valami más arcképed volt?

(#1712) Huma válasza Drenadar (#1711) üzenetére


Huma
addikt

De. Dr. Manhattan a Watchmenből.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1713) Drenadar válasza Huma (#1712) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

és meguntad? :D vagy sorozatos trollkodás miatt elvették?

(#1714) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

Ez az swtoros dogfight elég gagyinak tűnik :| csak nekem?

(#1715) Huma válasza Drenadar (#1713) üzenetére


Huma
addikt

Ha tippelnem kellene akkor az utóbbi a valószínűbb. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1716) Malibutomi válasza Drenadar (#1714) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Arcade lövölde

(#1717) cskamacska válasza Malibutomi (#1716) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez csak _szeretne_ jó arcade lövölde lenni. ;] Ez valami MMO izé. "Űrharc" eddig is volt az SWTOR-ban, szerintem ez sem lesz jobb. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1718) BlackTreff


BlackTreff
tag

Na, mi történt emberek?
Mit fogok olvasgatni megjelenésig, ha nem ír senki hozzászólást? :D

(#1719) Malibutomi válasza BlackTreff (#1718) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kicsit most csend van, lementek a nagy történések, de nemsoká dogfight, majd akkor lesz hangzavar :)

(#1720) Malachi válasza Malibutomi (#1719) üzenetére


Malachi
addikt

inkább a frissítés jönne már meg az Aurorámra!

(#1721) Diopapa válasza Malachi (#1720) üzenetére


Diopapa
addikt

+1

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1722) GypsFulvus2 válasza Malachi (#1720) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Milyen frissítés várható? Nekem is Aurora MR-em van.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1723) Malibutomi válasza GypsFulvus2 (#1722) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akik megvették az LN upgradet, azoknak nem látszik még, mert az upgrade packok még nem jelennek meg a hangárban.

(#1724) GypsFulvus2 válasza Malibutomi (#1723) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Jaaa. Hát én inkább nem lépek be egy ördögi körbe, nehogy a végén egy áruhitelre vett Rear Admiral csomagnál kössek ki... ;] Majd a játékban fejlesztgetünk virtuális pízér' . Ha beváltják az ígéreteket, elvileg csak idő és kitartás kérdése lesz.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1725) Malachi válasza GypsFulvus2 (#1724) üzenetére


Malachi
addikt

hehe, hogy is...

az alap csomag 35USD volt, vettem biznisz hangárt, az egy huszas, ez a csomag most 10USD. meg elvertem 8000 kreditet egy lézerre, próbaképp. az 65 USD, kb. 13 ezer... ennyit utoljára a díszdobozos Dio3-ért fizettem, okosba. ez meg még meg sem jelent. :DDD

így megy ez.

(#1726) cskamacska válasza Malibutomi (#1723) üzenetére


cskamacska
addikt

Egyébként az LN végül az a változat, ami a promó videóban volt? Mert a hangár moddal nekem az modell jön be LN-ként. Azaz bőrülés, nagyobb motor, nagyobb fegyver, talán még a hajtómű is nagyobb, viszont nincsenek rakéták.

Malachi: Mondjuk ha már elvertél 65 dollárt egy Aurorára, akkor vehettél volna mindjárt egy Advanced Hunter pakkot 75-ért, Star Mappal, zenével, és egy jobb hajóval. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1727) Malibutomi válasza cskamacska (#1726) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen ami az aurora videóban volt. Az LN, aminek a felső szárnyakon is van két fegyvernek hely.

(#1728) cskamacska válasza Malibutomi (#1727) üzenetére


cskamacska
addikt

Tudom hogy melyik, csak hitetlenkedtem hogy így adják-e végül.

Szerintem az LX tulajokkal simán kitolás, hogy egyszer 10 dollárt már kidobtak az exkluzív bőrfotelért, erre a következő 10 dolláros fejlesztés ugyanúgy megkapja, de egyéb pluszok mellett. (ugye hiányzó térugró hajtőművet lehet venni, két plusz fegyverfelfüggesztési pontot nem)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1729) Malachi válasza cskamacska (#1726) üzenetére


Malachi
addikt

nem terveztem ennyit költeni rá... :B

(#1730) GypsFulvus2 válasza Malachi (#1725) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát ez az... :K Az hétszentség, hogy marketing pszichológiában nagymesterek CR-ék. Reméljük a végtermék is hasonlóan profi lesz.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1731) Malachi válasza GypsFulvus2 (#1730) üzenetére


Malachi
addikt

azzal nyugtatom magam, hogy ezt a játékot, és felszereléseket úgyis használni fogom, végül is "tárgyakat" vettem, nem bónuszokat (kivéve a hangár), ez talán mégis más, mint a rettegett, és részemről gyűlölt mikrotranzakciós vásárlások.

(#1732) Vesa válasza Malachi (#1725) üzenetére


Vesa
veterán

Egy jól felépített hype csodákra képes :D

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1733) Malachi válasza Vesa (#1732) üzenetére


Malachi
addikt

:F

elképzelni sem tudom, milyen összefüggést vélsz felfedezni a vásárlásaim, és a hype között. ahogy azt sem, miért éppen most jutott eszedbe ezt közölni. felvilágosítanál?

[ Szerkesztve ]

(#1734) .tnm válasza Malachi (#1729) üzenetére


.tnm
addikt

hát... lassan eljutsz arra a szintre, hogy store credit-re beválthatod és vehetsz egy nagyobb csomagot :)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1735) Malachi válasza .tnm (#1734) üzenetére


Malachi
addikt

nem, nem akarom, csak egy nagyob teherhajót szeretnék, de kizárt, hogy húszezreket költsek egyetlen hajóra, ha majd a játékon belül is megkereshetem az árát.

eddig igazából 35 volt a játék, a többi meg ajándék magamnak. :) de ki szeretném játszani az egészet, nem tervezek nagyobb, vagy más hajót venni.

(#1736) .tnm válasza Malachi (#1735) üzenetére


.tnm
addikt

azt írják (8. Jump Point), hogy nagyon nagy (=ritka, nehéz) dolog lesz egy játékosnak megszerezni egy-egy űrállomást, vagy gyárat. itt gondolom mindenképp előnyben lesz az, aki egy csomó pénzt (már) beletol(t) a játékba.

lazán kapcsolódóan:

elvileg ahogy véglegesítik a gazdaságot, nem lehet majd többé a játékon kívül hajókat, tárgyakat, vagy fegyvereket venni (csak belépő csomagokat, azaz magát a játékot egy kezdő hajóval), és ettől azt remélik, hogy a játék nem fog függeni a játékon kívüli valutákhoz (elsősorban ugye dollár). én ebben nem hiszek, mert UEC-t a játék elindulása után is lehet majd valós valutáért venni és emiatt a kapcsolat megmarad, sőt igen szoros marad.

aztán láttam azt is, hogy lesznek adók is. nem tudom, hogy ez forgalmi, vagy állampolgári alapon megy majd, de egy kicsit felerősödött bennem a félelem, hogy végül ahhoz, hogy ötről hatra juthass vagy nagyon-nagyon sokat kell játszanod (és jól és szerencsésen), vagy időnként azért venned kell majd UEC-t. vagy ha ennél igazságosabb is lesz a játék akkor is kíváncsi vagyok, hogy a játék gazdasága vajon önfenntartó-e azok nélkül is, akik megengedhetik maguknak (és nem hajlandóak kifarmolni) a UEC-t és inkább megveszik azt.

gyakorlatilag arra vagyok kíváncsi, hogy az üzleti terv az, hogy a most begyűjtött pénzből és a később eladott alapjáték bevételeiből X évig tuti elmennek a szerverek, vagy azzal is kalkulálnak, hogy nem kötelező, de azért valamit segítő mikrotranzakciókból is folyamatos bevételük lesz.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1737) Malibutomi válasza .tnm (#1736) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lehet majd venni UEC-et, de csak limitált mennyiséget havonta(a pontos összeget most nem tudom, de nem túl sokat).

Gyár/állomás megszerzáse nem hiszem hogy összefügg azzal hogy valaki egy vagy öt hajóval indul. Egyszerre úgyis csak egyet használ.

Szerintem biztos hogy lesz bevételük a miktotranzakciókból rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1738) GypsFulvus2 válasza .tnm (#1736) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Jogos aggodalmak. Meglátjuk mennyire pénzéhesek. Épp ezért költöttem csak 35 USD-t a játékra, mert úgy vagyok vele, hogy ennyit a Squadron 42 is simán megér (nagy valószínűséggel). Ha e mellé még szórakoztató és nem p2w rendszerű lesz az MMO része, akkor az már bónusz. Ha sokat költ rá az ember, akkor viszont jobban szívhatja a fogát, ha az MMO nem működik jól.
Űrállomást meg majd foglalunk/veszünk együtt. :)

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1739) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#1738) üzenetére


Szőrös 
veterán

"nem p2w rendszerű lesz " már most sem az , később mitől lenne ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1740) Drenadar válasza Malachi (#1735) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

pedig mondtam már neked, hogy felengedlek a freelancerre :D

(#1741) GypsFulvus2 válasza Szőrös  (#1739) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Abból amennyi jelenleg működik a játékból, nem tudjuk megítélni. Az, hogy miket írnak le a gazdasági modellben egy dolog. Hogy pontosan hogyan valósul ez meg, egy másik dolog. A dogfight-nál is előnyben lesznek azok, akik többet áldoztak rá, és erősebb, jobb gépeket vettek. A kérdés ennek mértéke. Kompenzálható-e ügyességgel? Hasonlóképp a gazdasági rendszerben kompenzálható mértékű lesz-e rendszeres UEC vásárlók előnye? Ez csak akkor derül majd ki, amikor a játék ténylegesen működni kezd. Jelenleg a hangár modul működik, ebből bajosan tudsz bármit is megítélni. Egyik oldalon ott van egy jelentős mennyiségű bizalom CR és csapata felé, mert amit eddig elmondtak és megmutattak, az eléggé meggyőző. Másik oldalon viszont ők sem egy nonprofit szamaritánus kft. Mint minden profitorientált cég a világon, valamilyen mértékben előnyben fogják részesíteni azokat, akik nagyobb hasznot hajtanak számukra. A kérdés ennek mértéke. Decemberben kicsit már okosabbak leszünk.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1742) Vesa válasza GypsFulvus2 (#1738) üzenetére


Vesa
veterán

"Meglátjuk mennyire pénzéhesek"

Hehe. :-) Chris Roberts? Nézd meg az életútját, olvass tőle néhány interjút -erősen javasolt a 90-es évekből pl.-, és a válasz máris egyértelmű lesz!

A tudomány a valóság költészete!

(#1743) GypsFulvus2 válasza Vesa (#1742) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Olvastam. Sokat. Már régebben is. Sőt a játszottam a '90-es években kiadott játékaival. Nem kötekedésből mondom, de az életkorom valószínűleg meghaladja a tiédet - így aztán már nincsnek illúzióim. Továbbá ne téveszd össze a céget az emberrel, aki az élén áll. Ahogy a támogatás gyűlt, a project hízott, a mérete egyre nőtt. A csatlakozott stúdióknak, embereknek haszonra van szükségük a munkájukért cserében. CR azért is kezdett bele ebbe, mert szerette volna megvalósítani a saját elképeléseit, megvalósítani valami nagyszerű dolgot, anélül hogy mások (kiadók) szabják meg ennek kereteit. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ő és a munkában részt vevő emberek nem akarnak ezen tisztességes hasznot. És ezzel nincs is semmi gond. A kérdés az, hogy a megvalósulás során, a gyakorlati működés során mennyire maradnak majd meg az eredeti célok.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1744) Amaro_hu válasza Malibutomi (#1737) üzenetére


Amaro_hu
csendes tag

Gyár/állomás megszerzése nem hiszem hogy összefügg azzal hogy valaki egy vagy öt hajóval indul. Egyszerre úgyis csak egyet használ.

Mintha arról lett volna szó, hogy NPC vezérlésűvé lehet alakítani a fölös hajókat. Akkor pedig dolgozhat egyszerre 15 hajója is... Mindegy, engem amúgy is a saját szerverrel fogtak meg, anno a Freelancer-t is zárt szerveren, barátokkal, egyenlő esélyekkel játszottuk.

(#1745) .tnm válasza Amaro_hu (#1744) üzenetére


.tnm
addikt

"Mintha arról lett volna szó, hogy NPC vezérlésűvé lehet alakítani a fölös hajókat."

Ennek ellentmond, hogy kifejezetten mondták, hogy egyedül nem fogsz tudni hajót elfoglalni és megszerezni, hacsak nem akarod otthagyni a hajót, amivel jöttél...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1746) Vesa válasza GypsFulvus2 (#1743) üzenetére


Vesa
veterán

A feltételezésed az életkorommal kapcsolatban nem biztos, hogy helyén való! :N
Valószínűleg félreértettél. Én pont arra kívántam rávilágítani, hogy CR kissé talán túlzottan egoista, és nem kevésbé pénzéhes. Ez a tulajdonsága nincsen összefüggésben az általa készített játékokkal (bár ő inkább főleg rendszert tervez, de amit mi látunk a képernyőn az inkább a tehetségesebbnél tehetségesebb művészek, grafikusok, programozók munkája). Viszont elég jó üzletember, ebben a közegben más habitussal nem is nagyon lehetne boldogulni...Ez meglátszik azon is, ahogy a kialakult hype-ot nagyszerűen meglovagolta.

A tudomány a valóság költészete!

(#1747) GypsFulvus2 válasza .tnm (#1745) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Az Aurora rakterébe nem fér be valaki, aki aztán hazafuvarozza a tragacsot? :D

Vesa: Akkor bizony félreértettelek. :) A többit priviben.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1748) .tnm válasza Vesa (#1746) üzenetére


.tnm
addikt

nem akarom védeni CR-t, nem is játszottam a régi játékaival (nem is vagyok még annyira idős -- ha már mindenki utalásokat tesz a korára ;) -- ) gépem is elég sokára lett és az űrszimulátorokat nagyon sokáig fel se fedeztem. (bár rémlik, hogy általánosban az egyik X86-oson fekete-fehérben ment valami xwing.exe). szal nem akarom védeni CR-t, de -- akár egoizmusát igazolandó is --, de a JumpPoint-ot olvasgatva, kb minden dizájnkérdésben neki kell jóváhagynia, minden hajó formát ő választ ki. Igen művészek dolgozzák ki a lehetséges variációkat, de rengeteget beleszól, hogy mi hogyan nézzen ki.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1749) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#1741) üzenetére


Szőrös 
veterán

Tekintve hogy nem ez lesz az első mmo a piacon így bőven van miből tanulni és azért ott sem amatőr emberkék ülnek..nos én annyira nem aggódok emiatt. De lehet hogy csak én vagyok túl optimista.
Egyébként példának ott az EVE , plex által könnyen lehet ingame pénzhez jutni , meg is veheted a csilivili modulokat a hajódra de ha béna vagy akkor bizony az ellenfél nagyon fog örülni a zsíros lootodnak.
És itt még ingame karakter skill se lesz ami esetleg kompenzálna valamit.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1750) Amaro_hu válasza .tnm (#1745) üzenetére


Amaro_hu
csendes tag

Félreértettél, itt a RL pénzért vásárolt hajókról van szó, amik a hangárodban állnak. Egyszerre csak egyet vezethetsz, viszont a megfelelő csomagban vásárolt gépekhez NPC-t generálhatsz, és az MI fog neked kereskedni, felfedezni, vagy a mit akarsz. Ez jelentős előny lehet, ha így marad, figyelembe véve, hogy fórumban többször is jelezték egyeseknek: azért nem látja a megvásárolt hajóját, mert alapbeállításban csak 15 gépet jelenít meg a hangár, írja felül a configot... A panaszokból ítélve nagyon sok emberkének van 15-nél több megvásárolt hajója.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.