Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Szőrös  válasza Drenadar (#2237) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem játékokról beszéltem de ez igazából mindegy is.
Amit érdemes megnézni az a [steam survey] , elég tanulságos. Még mindig kb 20 % körül van a 32 bites rendszert használók aránya. Ez sok , de ne kérdezd miért azt használják. Nem tudom.
Viszont egy játékfejlesztőnek ezt figyelembe kell vennie.
Bár abban is biztos vagyok hogy mire SC megjelenik ez a 20 % csökkenni fog.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2252) .LnB válasza Drenadar (#2250) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nyilván az egy kicsit más szint :D Ami a kinézetet illeti.
Viszont tegnap megfogadtam, hogy az alap csomagon felöl nem veszek semmit, de már ezzel az upgrade-el megszegem a fogadalmamat. Nem lesz ennek jó vége :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2253) Drenadar válasza Szőrös  (#2251) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

szerintem a 20% egyáltalán nem sok. És igen sok mindent figyelemmel kell kísérnie a fejlesztőnek, de sztem egy ponton túl nem tudnak hova optimalizálni, hogy elfusson a játék mondjuk egy gigás videókártyán és 3GB rammal... vagy lehet tudnak, de akkor úgy fog kinézni mint az általatok linkelt x reunion vagy mi a rák....

Szóval én azt mondom: igen is szarják le, hogy egyesek még mindig régi gépet használnak! :) le velük!
Megjegyzem: szerintem ez a 20% teljesen más játékokkal játszik és nem is nagyon vágynak SCre... :)

(#2252) .LnB : remélem nem bánjuk meg a költekezést... és nehéz helyzetben vannak a fejlesztők, mert mindenkinek jól kell járnia: aki nem vett hajót és aki megvette az összeset...

[ Szerkesztve ]

(#2254) Revolit válasza .tnm (#2234) üzenetére


Revolit
senior tag

Oké, várok, úgy se értem felét amit írtatok, ennyire még nem ástam bele magam, de addig is gyűjtők legalább infókat így munka közben :K

(#2255) Szőrös  válasza Drenadar (#2253) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nézd Én egyetértek Veled . Majd kiderül hogy a devek mire jutnak.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2256) Drenadar válasza Szőrös  (#2255) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

jah :D

(#2257) RichieTri


RichieTri
senior tag

nyugtassatok meg sracok, hogy a mar elkeszult jatekban nem lehet majd real-money-ert hajot venni. es ami most "folyik"csak az adomanygyujtes kategoria?!

vagy lehet majd penzert venni, de amit megvennel azt ki is lehet farmolni?

akkor ez most pay to win lesz mint a (WOT) vagy free to play mint a (PS2).
elobbiben vannak olyanok tudomasom szerint amit csak penzert tudsz megvenni es jelentos elonyhoz juttatnak. utobbiban viszont amit megveszel azt ki is tudod farmolni, de az ugy ido...

nekem az utobbi sokkal szimpatikusabb.

mas:
multkor felmerult itt, hogy milyen legyen a cockpit-iranyitas.
szerintem a legjobb lenne ha full-jostick tamogatas lenne...ez egyertelmu. siman beruhaznek akar valami komolyabb darabra is :D
viszont a muszerek kezelese picit jobban foglalkoztatott es arra gondoltam, hogy egy doglott-egerrel(trackball) bal kezre marha jol lehetne a paneleket,fegyvereket,modulokat kezelni. a sima eger ugye kicsit kenyelmetlen de egy emlitett eszkoz hamar megszokhato lenne

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#2258) Diopapa válasza RichieTri (#2257) üzenetére


Diopapa
addikt

Bal kéz a tolóerőn ofc :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2259) RichieTri válasza Diopapa (#2258) üzenetére


RichieTri
senior tag

ajjaj...
ez csodaszep :))

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#2260) Szőrös  válasza RichieTri (#2257) üzenetére


Szőrös 
veterán

Csak most lehet hajót venni , ha elindul a teljes játék akkor már nem . A többségét meg is tudod majd szerezni ingame is.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2261) Malibutomi válasza RichieTri (#2257) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem lehet hajókat venni majd real pénzért. Játékpénzt lehet venni, de azt is korlátozottan. Nem lesz pay to win.

(#2262) Djuree válasza RichieTri (#2257) üzenetére


Djuree
félisten

a wot nem pay to win. semmi olyan nincs benne. látszik nem wot-ozol...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2263) Drenadar válasza Djuree (#2262) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

azért a 8-as prém tankok elég nagy előnyt adnak, főleg prémiummal... főleg időben...

(#2264) RichieTri válasza Djuree (#2262) üzenetére


RichieTri
senior tag

azt irtam, hogy tudomasom szerint :)
ismerosok komolyabban wotoztak es azt mondtak, hogy vannak loszerek amik fizetosek es azoknak komolyabb sebzesuk van...erre gondoltam

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#2265) Djuree válasza Drenadar (#2263) üzenetére


Djuree
félisten

igen, hogy gyorsabban fejlődsz, de semmi előnyt nem ad, nem erősebb a páncélja, nem sebez nagyobbat, nem gyorsabb a tank, semmivel nem jobb mint egy azonos szintű tank, csak gyorsabban fejlődsz, több xp-t meg pénzt ad. de ettől még nem fogsz jobb játékos lenni. az semmi előnyt nem ad csata közben, semmit.

RichieTri: az prem lőszer. de azt meg lehet venni játékbeli pénzért is és nem sebez nagyobbat (1-2 esetben igen), csak az átütése nagyobb.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2266) Drenadar válasza Djuree (#2265) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

ne menjünk bele, a lényeg, hogy gyorsabban fejlődsz, kevesebb időt kell rááldoznod a játékra, és ez elég nagy bónusz nem?

(#2267) Djuree válasza Drenadar (#2266) üzenetére


Djuree
félisten

látom nem vagy tisztában a pay to win fogalmával...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2268) Malachi válasza Malibutomi (#2261) üzenetére


Malachi
addikt

és játékpénzért lehet-e hajót venni? ;]

hogy is lesz a limit, elfelejtettem, 150k játékpénzt lehet venni? összesen/fő, vagy havonta, hetente?

Djuree - pár hónapig WoT-oztam, soha nem költöttem rá szinte semmit. ha szemben áll két egyforma tank, két egyforma játékossal, csak az egyik pénzen vett sok erős lőszert, a másik meg spórol, mert ingame nem tud sokat keresni, mert a pénzen vett lőszeresek nem spórolnak és végig prémmel tolják... szigorúan véve ez akkor mégiscsak P2V, nem?

és ez számomra még az SC-vel kapcsolatban sem tiszta a mai napig sem, hogy hogyan is lesz pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#2269) .LnB válasza Djuree (#2265) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért ez is butaság "nem fogsz jobb játékos lenni".
Egyetlen játékban sem leszel jobb játékos még jogosulatlan előnyök szerzése után sem. Jó játékos az akinek jó rátermetsége, skill-je van egy adott játékhoz. A Pay to Win játékoknál is csak jogosulatlan előnyre teszel szert maximum, attól még lehetsz béna. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2270) Drenadar válasza Djuree (#2267) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

szerintem ez nem az a fórum...

(#2271) Szőrös  válasza Djuree (#2265) üzenetére


Szőrös 
veterán

Régen a prém lőszert csak goldért lehetett venni akkor azért ez egy picit p2w volt de csak ez a része ;)
Amúgy szerintem sem az a wot.

A prémium tankot sem nevezném annak , én is vettem anno mert munka mellett nem midig volt időm/kedvem sokat játszani így jól jött az a plusz amit ad.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2272) ng0ofy válasza RichieTri (#2257) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Émmeg asszondom, hogy érintőképernyő támogatás + kétrészes joy lenne az igazi élmény :D Amit HUD-ként vagy panelként megjelenít a monitoron azok tapicskolhatóak is, mint "igazából" Mindez még jobb lenne, ha a Leap motion-t is támogatná (: Nagy dobás lenne. VR környezetben (oculus rift) pedig szinte kötelező (:

pay to win: a wot nem az. Ez se legyen az. Ne legyen prémium fiók, pénzért vehető dolgok egyáltalán. Egyszeri díj és kész, max a hajókat lehessen megvenni pénzért, de legyenek nagyon drágák valódi pénzben, tehát ne érje meg. Ha így is jó valakinek, akkor tessék, álljon kasszához (:

[ Szerkesztve ]

(#2273) Djuree válasza Diopapa (#2258) üzenetére


Djuree
félisten

hű ez de jól néz ki. :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2274) Djuree válasza ng0ofy (#2272) üzenetére


Djuree
félisten

persze h nem az, csak sokan nincsenek tisztában mi a pay to win, meg nem is játszottak a játékkal elég sokat h átlássák mi hogy merre miért. ennyi erővel ez is pay to win lesz, mert lehet igazi pénzért játékpénzt venni, amiből meg nagyobb hajókat meg jobb felszerelést, a pay to win nem ez, mivel ezt amúgy is eléred csak mondjuk 3-4x ennyi idő alatt. mind1...

biztos h lesznek pénzért vehető dolgok. mivel a játék nem havidíjas lesz, vmiből fenn kell tartaniuk a játékot. bár nekem ezzel nincs is bajom...megértem, ebben van a pénz.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2275) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Ami "Voyager Direct" alatt van azt lehet majd megjelenés után is megvenni valós pénzért. Az ott lévő cuccok vagy díszítő elemek vagy nem adnak előnyt ( fegyverek alap verziók ).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2276) Drenadar válasza Djuree (#2274) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

itt biztos nem lesznek olyan cuccok, amit csak real pénzért tudsz megvenni és ami nagy nagy előnyt adna abban hogy egyedül leverj 10 bengalt :D

játék megjelenése után nem is lehet hajót venni majd állítólag erre kíváncsi leszek, főleg, ha nem lesz sok féle hajó megjelenésig, akkor kb mindenkinek lesz 2-3...

és szerintem én sehol nem írtam hogy a wot p2w, csak hogy akik költenek rá, azok nagy előnyre tesznek szert az átlaggal szemben...

Illeve itt hiába lesz meg valakinek az összes hajó egyszerre úgyis csak eggyel tud menni.

(#2277) Djuree


Djuree
félisten

megvettem az aurora LX upgrade-t. most ha bemegyek majd a hangárba akkor az fog ott állni és nem az MR? vagy kell még vmit csinálni?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2278) .tnm válasza Diopapa (#2258) üzenetére


.tnm
addikt

bal kéznek kell még egy joystick, legalábbis tegnap pont azon gondolkodtam, hogy 6 analog tengely kéne, hogy ki lehessen használni a hajók teljes szabadságfokát

@(#2277) Djuree

ha csak upgrade-et vettél, akkor az MR lesz a hangárban, csak egy későbbi patch-ben fogják majd megoldani, hogy az upgrade-ek is érvényesüljenek.

remélem a 26 nagy durr része lesz már végre egy hangar module update/social module

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2279) Drenadar válasza Djuree (#2277) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

elméletileg igen (amennyiben a hangármodulban benne van ez a hajó)

gondolkodtam rajta hogy megveszem én is... de nem tudom... :|

Kettő hajó bőven elég már...

(#2280) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

nálam a hangár modul kb fél perc után kiírja hogy disconnect... nálatok is? :(

(#2281) .LnB válasza .tnm (#2278) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mi az a 26 nagy durr? 26.-án nagy update? :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2282) Malachi válasza .LnB (#2281) üzenetére


Malachi
addikt

lesz egy négy(?) órás naaagy livestream, közben talán bejelentenek ezt-azt... reménykedjünk. :)

(már nincs) :)

[ Szerkesztve ]

(#2283) .LnB válasza Malachi (#2282) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Aha értem. bár az eslő szó szerintem el van írva :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2284) .tnm válasza .LnB (#2283) üzenetére


.tnm
addikt

igen, "26-i" akart lenni.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2285) cskamacska válasza Djuree (#2274) üzenetére


cskamacska
addikt

Mert nem is Pay 2 Win egyik nyugati MMO sem(Ázsiával ellentétben, ahol fel sem merül, hogy az ingyen játékok nem annak kedveznek, aki többet fizet érte). Ellenben nagyon szeretnének olyanok lenni. ;]
You are not the player, you are the content
"Free to play allows creating "NPCs" that look and act like players, but they are still just NPCs whose strength was designed to be easily defeatable by most players." :P

Nekem pl akkor ment el az életkedvem is a Planetside 2-től, mikor már a harmadik könnyűvadász tarolt le a rakétaözönével, persze szigorúan alacsony szintű karakter által vezetve, a fegyvert pedig igazi pénzért véve. War Thunderben(pedig az tényleg nem gyínusítható P2W-el, mert a vásárolható gépek max 1 gépes valósághű játékmódban érnek valamit, csak épp ott nem pénz, hanem több éves szimulátoros múlt ad előnyt) több nap alatt nem jutottam semmire a 2-es szintű gépek fejlesztésével, közben rutinosan 4-es szintű gépekkel rakott össze(amik letarolták az egész bagázst).
Grindoljon hát F2Pay játékkal akinek három anyja van.

más:Aurora LX upgrade év elején még 10 dollár volt.. Na ki szívatja a korai vásárlóit? :P

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2286) .tnm válasza cskamacska (#2285) üzenetére


.tnm
addikt

"más:Aurora LX upgrade év elején még 10 dollár volt.. Na ki szívatja a korai vásárlóit? "

azok most szépen beolvasztják az upgrade-et és van $5 store credit-jük.

szerk:
@(#2287) Djuree
részletezem: beolvasztják a $10-ért vásárolt upgrade-et, amiért kapnak vissza $10 store credit-et, amiből újramegveszik az upgrade-et, de ezuttal csak $5-ért, így az egészen nyernek $5 store credit-et.

persze, aki lemarad erről, az szívhatja majd a fogát

nem, nem mai áron, hanem mindig amennyiért ténylegesen vetted/vették.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2287) Djuree válasza .tnm (#2286) üzenetére


Djuree
félisten

igen és az miért is jó? akkor 5-öt buktak is, mert gondolom mai áron lehet beolvasztani. :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2288) RichieTri


RichieTri
senior tag

a masik fontos dolog szerintem az igazsagos skill/fejlodes/xp szerzes, esetleg bizonyos cuccok unlockolasa.

orulnek neki ha bizonyos fegyverek megszerzese nem csak attol fuggene, hogy ki milyen hosszu ideje "csucsul"a jatekban(EVE) es mennyi penzt kolt konyvekre..
a mar emlitett jatekot akkor kezdtem hanyagolni mikor rajottem, hogy marhara mindegy, hogy mekkora hajoban vagy es milyen cuccokat aggatsz ra ha nincs annyi es olyan skilled akkor cseszheted.

arra gondolok, hogy jo erzekkel es ugysseggel gyorsasaggal le lehessen szedni meg az idosebb karaktereket/hajokat.
tovabba ugy gondolom, hogy amelyik karakter nem olt x szamu ellent az ne kaphasson fejlettebb fegyverre lehetoseget. igy a skill az tenyleg a skillen mulna es nem csak egy index lenne vagy egy anyagi lehetoseg.

szerintem egy ilyen kaliberu jatekba (gondolom ezt nem fel evre tervezik) siman belefer ha az ember tobb hetig akar honapig farmol egy hajora/tipusra vagy eltolt egy csomo bounty missiont, hogy egy szamara szimpatikus agyu skilljet feljebb tolja esetleg egy kiegeszitot megvegyen hozza (amire egyebkent lenne penze, de skillje meg nem)

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#2289) Szőrös  válasza RichieTri (#2288) üzenetére


Szőrös 
veterán

Jelenlegi állás szerint nem lesz ingamea character skill . Csak a Te ügyességed számít.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2290) .tnm válasza Szőrös  (#2289) üzenetére


.tnm
addikt

meg legfeljebb az, hogy egyes frakciókkal milyen a viszonyod, ha esetleg valamilyen árú monopóliuma pont náluk van (de akkor is lehet middleman-t alkalmazni persze)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2291) Djuree válasza Szőrös  (#2289) üzenetére


Djuree
félisten

vmi azért remélem lesz, nem lesz olyan tök fapados a rendszer, vmi fejlődési lehetőség azért legyen. mert akkor minek is játszanék...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2292) Malachi válasza Djuree (#2291) üzenetére


Malachi
addikt

fejlődés a nagyobb hajó vásárlás, hangárbővítés, felfedezés... lesznek küldetések gondolom, azokat teljesíteni, ki tudja, még, mi mindent találnak ki.

(#2293) GypsFulvus2 válasza Djuree (#2291) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát azért, hogy a valódi skilljeid növekedjenek! Reflex, periférikus látás stb. Aztán a végén te leszel a Last Starfighter. ;)

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2294) Szőrös  válasza Djuree (#2291) üzenetére


Szőrös 
veterán

"vmi fejlődési lehetőség azért legyen. mert akkor minek is játszanék..."

A fejlődési lehetőség benned van.

Példa WT:AF ott sem a pilóta skill a meghatározó hanem a Tiéd , az hogy mennyire vagy fejlődőképes. Mennyire tanulsz a hibáidból , hogy tudod kihasználni a géped előnyeit és mennyire ismered a hátrányait.

Igaz ott is van xp szerzés de az az újabb gép , felszerelésre kell.

Itt ezt lehet pótolni mással ( akár standing , minél jobb annál komolyabb cuccokhoz férsz hozzá ).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2295) ng0ofy válasza GypsFulvus2 (#2293) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Engem is azzal fogtak meg, hogy nem a karakter fejlődik, hanem az eszközeim, a pénzem, a hírnevem, az ismeretségem, a skill pedig a kezemben és a fejemben van.

(#2296) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#2293) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

emberek, ez nem csak céllövölde lesz...

(#2297) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#2296) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Jóvanna, tudom, csak nem akartam szószátyárkodni. Mindenesetre amikor sokat sakkoztam veresnyszerűen, akkor a sakkhoz kötődő valódi "skilljeim" fejlődtek. Valami ilyesmire számítok itt is. Aztán ha kiderül, hogy fakéz pilóta vagyok, még alapíthatok bányászati birodalmat.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2298) Diopapa válasza GypsFulvus2 (#2297) üzenetére


Diopapa
addikt

Ha fakéz vagy sem gond, nagyobb hajón kell radarkezelő, etc. Még a kalózoknál is kell logisztika, szállítmányozás, szóval akár kalóz is lehetsz attól még, hogy nem sütögetsz ágyúkat. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2299) .tnm


.tnm
addikt

közöttünk csak Tomi OB, ugye?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2300) Malibutomi válasza .tnm (#2299) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem, vannak itt többen is amúgy :) Csak nem reklámozzák :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.