Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Drenadar válasza cskamacska (#2347) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

az a baj, hogy még nagyon sok mindent nem tudunk a hajókról... nekem nem mond semmit se ami a ship specben vannak, hogy melyik shield mit is tud, mennyire védi meg a hajót, melyik hajtómű a gyorsabb, stb...

Mindegy akkor kibírom és nem veszek több hajót, elég lesz mindenre a 325 meg a freelancer...

(#2352) cskamacska válasza Drenadar (#2351) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem továbbra is jobban járnál egy Constellationnel. :D A Freelancer kereskedelmi képességét simán hozza*, nem mellesleg erősebb(így elsőre) mint a 325 és a Lancer együtt, ÉS van egy saját vadásza. ^^
Azzal biztos nem lenne gond, hogy megfelelő személyzetet találj. ;] :DDD

*Megjegyzem ez az áruszállítás dolog nekem macerásnak tűnik. Egyedül az Aurora doboza, az Avenger hátsó része, a Caterpillar hangárszerű izéje, és a Constellation leereszkedő hasraktere ami könnyű és praktikus rakodást feltételez. A Freelancer rendkívül meredek rámpája, és az elérhetetlen belső raktere(a kamu darukkal), már macerásabbnak néz ki, a többi hajóba meg a jó ég tudja hogy lesz áru felpakolva. :F

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2353) RichieTri válasza cskamacska (#2347) üzenetére


RichieTri
senior tag

emlekeztek a Privateer-ben a Galaxy nevu hajora?
Na en majd egy olyat szeretnek. Ami nem egy bitang vadaszgep, de igen eros pancelzattal es tuzerovel rendelkezik. Cserebe nem annyira gyors :S
amolyan blockaderunner

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#2354) Drenadar válasza cskamacska (#2352) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

nem tudom... a constival szemben van valami rossz előérzetem... szép hajó, sőt még lift is van benne... de sztem a veszte az lesz hogy túl nagy és mindenki azt akarja majd kinyírni. fegyverzetileg nem tűnik nekem valami ütős dolognak, és sztem nem is constival fognak kereskedni.

(#2355) Szőrös  válasza cskamacska (#2352) üzenetére


Szőrös 
veterán

Arról egyébként van info hogy az árú pakolás hogy megy majd ? 100 % magadnak kell bepakolni mindent a hajóba manuálisan ?
Mert ha így lesz akkor a publikus leszállóhelyekre érdemes lesz ellátogatni és csoportosan röhögni a sok szerencsétlenen mert az biztos hogy mindenki bénázni fog a pakolásoknál. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2356) Drenadar válasza Szőrös  (#2355) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

hát igen tényleg kell majd ahhoz valami eszköz :)

És tényleg jó hogy a térfogatot nézi majd a rendszer és nem a súlyt... értelemszerűen több helyet foglal el a könnyű cucc azonos tömegben :D

(#2357) cskamacska válasza Drenadar (#2354) üzenetére


cskamacska
addikt

A lift egy érdekes dolog, mert van hozzá egy légzáró kamra is, ez potenciálisan azt jelenthetné hogy atmoszféra nélküli helyeken is lehet mászkálni belőle. Mondjuk mind más elkészült hajóval ellentétben.. :U

A ritkasággal, és ez által gerjesztett irigységgel szerintem nem lesz gond, igen sok ember bevállalta a Constellationt kezdő hajónak(illetve rendkívül népszerű baráti társaságok körében), ezért mégsem egy Scythe, amit már csak a fluff szerint is minden jóérzésű állampolgárnak szét kell lőnie. :DDD
Szerintem nem gyenge, konkrétan minden olcsóbb hajót lepipál(nyilván statok alapján), mint gunboat várható az erős páncélzat is, ha pedig az Aurora tűzerejéhez(MR és LN között) hasonlítható könnyűvadászát is hozzáveszem, semmiképp nem egy könnyű célpont.

De akkor mivel? :) Az adatok alapján a Constellation majd kétszer annyit vihet, és a rakodás itt sokkal egyszerűbb, el nem tudom képzelni pl mit lehet a Freelancer belső rakterébe pakolni(hisz ott még mászkálni is kéne a hátsó raktérhez!), külső raktér pedig látásra nem nagyobb(inkább kisebb), mint az Aurora nagyobbik rakományos doboza ami elvileg fele ekkora súlyt bír. De az egész el van toszva, mert a Caterpillar kétszer akkora(kicsivel nagyobb mint a Constellation!), lényegesen nagyobb belső térrel rendelkezik concept art alapján, és mégis annyit bír mint a Freelancer? Dafuq? :F

Népek ahogy nézem pont ezért szeretik(azon kívül hogy ez az első hajó ami már kellően "csillaghajós" a Freelancer, és a Cutlass még nem enged igazán CptKörkösödni :B , esetleg Cutlassal lehet alapszinten Csubakkázni :D ), mert ez az egy biztosan multifunkciósabb hajó az egész bagázsból, már az előzetes tervek alapján jó lesz legalább valamilyen szinten felfedezésre, kereskedésre és harcra egyaránt, és még csak látványos koncepciós problémákkal sem küzd*.

*Pl a játéban tervezik ugye a tractor beam valósidejű cuccbehurcolását. El nem tudom képzelni, hogy ez miként lesz megoldva más hajóknál, mert ugye a Constellation mélyűrben is lenyithatja a hasát, és lehet tömni zsákmánnyal(amit a légzsilip miatt akár emberi erőforrással is meg lehet támogatni), de a többinél ez hogy működik? :F :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2358) Malibutomi válasza cskamacska (#2357) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Légzsilipről jut eszembe, remélem, hogy lesz olyan leszállóhely is, ahol nem megfelelő, vagy nincs is atmoszféra. :)
Szkafander fel, kiszállás, besétálás, üzletelés :)

(#2359) Szőrös  válasza cskamacska (#2357) üzenetére


Szőrös 
veterán

Lancer kisebb mint Connie , talán a sebesség/agilitás lesz az előnye ahhoz képest. Meg mégiscsak kisebb célpont.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2360) cskamacska válasza Malibutomi (#2358) üzenetére


cskamacska
addikt

Én is remélem, de az elkészült hajóknál ez egyedül a Constellationnél van megoldva, a készülőben lévőeknél meg talán megoldják valahogy. Komoly esélyét a Caterpillar, és nagyobb hajók mint az Idris esetében látom, illetve a Cutlass kaphat még talán. A többi meg így járt. :(

torz on borz: Tényleg, ha már kreténségek, említettük már hogy szegény Freelancer 5 ös típusú(tehát embert igényel a működéshez) lövegtornya pont a nagyobbik rakterének tetején van, azaz dugig pakolt állapotban gyakorlatilag használhatatlan? ;]

GrooveHero: Ez az alap eset, hogy vagy föld szerű bolygón tevékenykedsz, vagy nagy anyahajóra szállsz, vagy nagy űrállomásra. A hajók nagyobb része még csak sima dokkolásra sincs felkészítve, ami erősen behatárolja hogy hova mehetnek.
Űrséta, légkör nélküli bolygóra, aszteroidára leszállás, más hajókhoz, kisebb űrállomásokhoz csatlakozás ki van lőve. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2361) GrooveHero válasza Malibutomi (#2358) üzenetére


GrooveHero
addikt

Vagy a leszállóhely már alapból épületen belül lesz, ahol már ki tudsz szállni simán :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2362) Drenadar válasza cskamacska (#2360) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

szerintem a freelancer is megtudja oldani a hátsó ajtóval, hiszen középen van egy ajtója, a raktér meg működhet kvázi légzsilipként....

(#2363) Malibutomi válasza GrooveHero (#2361) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Abban nincs semmi poén :)
Bezzeg abban hogy kilövöm a társam ruháját, aztán hagyom fuldokolni ;]

(#2364) Szőrös  válasza cskamacska (#2360) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ja az láttam. Szerintem még baromi korai bármiről is kijelenteni hogy használhatatlan. Majd ha mindegyik teljesen ki lesz már dolgozva , mindegyiken minden funkció működik és lehet velük repülni , árút pakolni bele akkor lehet jobban kivesézni.
Addig csak találgathatunk .

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2365) cskamacska válasza Szőrös  (#2364) üzenetére


cskamacska
addikt

Igen, csak szvsz a jelenlegi hajók leginkább csak koncepciós rajzok továbbfejlődéseként kerültek elénk, nem tervezték rendesen meg őket, pláne nem úgy, hogy már kezdetektől számításba vették volna a mostani/későbbi fícsörlistát. A Freelancer nekem ennek ékes bizonyítéka, a béna elrendezésű rakterével, az átgondolatlanul elhelyezett tornyával, a nagy rakás rakétájával(Gladiator közepes bombázó látványtervében nincs ennyi :DDD ) együtt. Elölről jól néz ki, kiválóan elmenne felfedező hajónak, jobban is mint pl az Origin 315p, ahol még egy heti élelmet sem lehetne tisztességesen eltárolni, nem hosszabb ideig élni, csak olyan szerepet erőltetnek rá, amire nem alkalmas. :(

Drenadar: Ha ejtik a kisraktér koncepcióját, és átnevezik légzsilipnek akkor simán. Egyébként a kézzel pakolt szállítmány(amely mellett még elmenni sem lehet ;] ) nem értene egyet. :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2366) Drenadar válasza cskamacska (#2365) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

majd úgy pakolok hogy elférjek :)

és nem rabszolgát fogok szállítani, hogy a "rakományt" zavarja a légtelenség :D

[ Szerkesztve ]

(#2367) .tnm válasza Drenadar (#2345) üzenetére


.tnm
addikt

"ha a freelancer 2 személyes, miért van rajta 4 ágy?"
- I know how these older-model Fireflies Freelancers tend to have those troublesome little nooks.
- Do they?
- Smugglers and the like tend to prefer them just for that reason.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2368) .tnm válasza Revolit (#2349) üzenetére


.tnm
addikt

itt válaszolok a privátban feltett kérdésedre, mert hátha más később érkezőt is érint majd:

a package-ben lévő UEC-t csak megjelenéskor kapod meg, mert a csomagot még vissza tudod váltani, de közben már lehet elköltötted volna. UEC (jele: ¤ [alt gr + ű])-ért a voyager direct-ben lehet vásárolni, az itteni vásárlások viszont véglegesek és elajándékozni se lehet (azaz a játék indulásáig nem tudsz módosítani rajtuk, vagy pénzzé tenni őket)

a hangárhoz kapott ¤5000-et, egyből megkapod és el is tudod költeni (bár talán semmi sincs még ¤5k-ért). (visszaélni nem lehet vele, nem tudsz többször ¤5000-et hangár modullal szerezni úgy, hogy ne kerüljön többe a leves, mint a hús)

ha nem lesz több alpha hely (attől azért még elég messze vagyunk*), akkor nem is lehet majd olyan csomagokat venni többé (azaz gondolom az újonnan vásárolt csomagokban már csak a beta lesz benne)

*307 967 citizen mellett 39 098 szabad alpha hely van még.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2369) Revolit válasza .tnm (#2368) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszi :R

a lényeg, hogy ha jól értem, akkor az alpha hely biztosított ha már egyszer megvan az ezt tartalmazó csomag.
(Ami ezek szerint csomag továbbajándékozása során el is vész, és a megajándékozott kapja meg az alpha accesst)

(#2370) .tnm válasza Revolit (#2369) üzenetére


.tnm
addikt

igen.

ezt még tegnap lőttem, mikor még megvolt a Te csomagod is:

(a BH, az lokális hekk, nem vettem meg.)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2371) .tnm


.tnm
addikt

újaknak, élő Wingman's hangar most, itt

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2372) Drenadar válasza .tnm (#2370) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

erről a képről jut eszembe, hogy elég fura a hangár, nem nagyon lehet messzire ellátni :D

(#2373) Revolit válasza .tnm (#2371) üzenetére


Revolit
senior tag

Sajnos még munkahelyemen vagyok, nem jön be :(
Miről maradok le?

(#2374) .tnm válasza Revolit (#2373) üzenetére


.tnm
addikt

fenn lesz youtube-on.

bazz. 22 perc. és mégcsak nem is live. és jövő héten nem is lesz Hálaadás miatt. :S

és az egyetlen hasznos infó féle az volt, hogy karácsonyig igyekeznek egy hangár update-et kiadni (lehet ezt félreértettem és ez már az lesz, amelyikben a social modul is működik, de talán lesz update addig is)

az összes érdekes kérdésre az volt a válasz, hogy majd hivatalosabb formában tudjuk meg, később. :(

remélem csak a 4 órás stream-re akarnak tartogatni híreket...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2375) Drenadar válasza .tnm (#2374) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

magyarul : nem lesz dogfight?

(#2376) .tnm válasza Drenadar (#2375) üzenetére


.tnm
addikt

először én is arra gondoltam, de újra megnézve a következőket mondták:

hangár modulnál a phisically based rendering-en dolgoznak és emiatt lehet csúszni is fognak de igyekeznek karácsonyig valamit. a legnagyobb durranás a hangár modulnál az lesz, hogy szerveroldali lesz, azaz tárolni fogja, hogy mit hogyan és hol hagytál (lehet ezzel vége is a hangár hekkeknek)

a dogfight-on másik csapat dolgozik, ha az teljesen független lesz a hangártól, akkor elvileg jöhet párhuzamosan a kettő.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2377) Revolit


Revolit
senior tag

Egyébként most nézem, hogy a Legionnaire jobb mint az LX :F
+2 fegyver hely, lvl2 overdrive...

(#2378) cskamacska válasza .tnm (#2376) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez konkrétan azt jelenti, hogy a hangár hekknek lőttek. És miért cserébe? Hogy a golf kocsi parkolási helyét megjegyzi? :DDD :W Nyilván nem tetszett nekik, hogy a csórók is nézelődhetnek a Constellationből, és nem kell bezárva lenniük a ócsó hangárba a randa Aurórával. :U

Revolit: Ezért került az LX fejlesztés most csak 5 dollárba a régi 10 helyett. Persze könnyebb volt árat csökkenteni, mint az LX-nek megadni mondjuk két hardpointot. ;]

Drenadar: Az meg a másik, a folyamatos netkapcsolatot igénylő DRM single játékra már a Diablo 3-nál, a SimCity-nél, és az Ubisoft játékoknál is hogy bejött, bezzeg a sokkal kisebb Cloud Imperium simán meg fogja oldani a kérdést egy optimalizálatlan programnál. ;] :O

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2379) Drenadar válasza cskamacska (#2378) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

az hagyján, de akkor nem fog pár másodperc után levágni server disconnecttel?

(#2380) Malibutomi válasza cskamacska (#2378) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azért ne állítsák már le a kliens fejlesztését, hogy te hekkelhesd a hangárt :U

(#2381) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ami még érdekes volt, hogy az FPS részben nem lesz health bar vagy ilyesmi, ha van a sisakodban kijelző ott mutathatja az állapotod, vagy esetleg a mobiglass-on is megnézheted. D epl megsérülhet végtagod, hogy nem tudsz mozogni vagy lőni.

[ Szerkesztve ]

(#2382) Diopapa válasza Malibutomi (#2380) üzenetére


Diopapa
addikt

Plusz gondolom ezek a fejlesztések már előfutárai a netkódnak, szóval fejlesszék csak.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2383) Szőrös  válasza cskamacska (#2378) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez még béta , szerinted mégis mikor kéne ezt megcsinálni és tesztelni hogy működik ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2384) cskamacska válasza Malibutomi (#2380) üzenetére


cskamacska
addikt

Akkor nem hekkelgetem(én a l33thaxor :DDD ), de nem is veszek új gépet. :)

Épp ma gondolkodtam, hogy 26-a után szépen kimúlik a Avast Ye Matey csomag, Cutlass többet nem lesz csak magában(drágábban persze), be kéne kockáztatni.
De ez helyre rakott, hogy igazából annyi minden balul sülhet el, csinálhatnak olyan sok mindent ami elrontja a szám ízét(és a mai MMO palettán nagyon kevés azon játékok száma, amit akár csak bottal is megpiszkálnék, ergo nagy az esélye, hogy nem fog végül tetszeni :( ), és kenhetem is hajamra a 25 ezer forintos virtuális hajómat. :(

Vettem helyette 1500 forintos ARMA X-et, és erősen drukkolok The Mandate Kickstarternek. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2385) .LnB válasza cskamacska (#2384) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Látatlanban 25e az sok pénz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2386) .tnm válasza cskamacska (#2378) üzenetére


.tnm
addikt

először is, csak az én spekulációm, hogy vége a hangár hekknek, egyáltalán nem biztos, csak adná magát, hogy folyamatosan össze fog omlani, ha az van elmentve, hogy nyitva az aurora-d ajtaja, de közben egy constellation-t kell kirajzolniuk.

másodszor az is teljesen oké, hogy behozzák ezt a fejlesztést, igazából már korábban kellett volna, mert a szinkronizálás egy k*rva nagy szopás minden elosztott rendszerben, márpedig itt a claster-es PU-ban hatalmas jelentősége lesz.

harmadrészt nem mondták, hogy kifejezetten a hangár hekk ellen tennék ezt (igazából ezt ennél egyszerűbben is megtehették volna már)

negyedrészt még az is lehet, hogy a sárga tálcás sandbox az menni fog továbbra is (sőt igazán lehetne egy demo mód, ahol az összes hajót megcsodálhatod megvétel előtt)

ötödrészt, ha jön a social modul és lehet majd egymás hangárában járkálni, akkor már muszáj lesz ennek így lennie, különben nálad össze fog omlani, mikor én connie-san beliftezek valamibe, ami nálad aurora

(eredetileg csak 3 pontot akartam írni, csak eszembe jutottak még dolgok. nem leszólás akar lenni csak azért számoztam be őket, hogy egyértelmű legyen, hogy ezek külön-külön gondolatok)

szerintem nem zavarja őket a hack amúgy, nem hiszem, hogy azt hinnék, hogy a vásárlásokat vissza fogja, hiszen egy csomó hajót vettek már úgy is, hogy még csak kis makettje sincs a hangárban.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2387) .tnm válasza cskamacska (#2384) üzenetére


.tnm
addikt

The Mandate-et támogattad is? van benne valami érdekes, de szerintem egy megjelent játékért se fizettem 6e Ft-nál többet (annyit is csak egyszer) az összes többi esetben a max. a 4e Ft volt. itt egy meg nem jelent játékért kéne minimum ~4500Ft-ot. (és az SC-be is csak akkor szálltam be, mikor már volt Hangár modul, de így nem is lettem OB).

most a SC-nél megszaladt nagyon a ló, ezért is csökkentgetek most, mert tegnap még majdnem 40e Ft-om volt benne. (most akarok lemenni 26e-re, azzal, hogy ha nem tetszik a dolgok menete, akkor eladom az LTI m50-et árában és így még 17e-t visszaveszek a játékból)

@(#2381) Malibutomi

nem lepődnék meg, ha az FPS rész a végén kb. használhatatlan lenne, nem lesz energiájuk, nem lesz fókuszban, hogy alaposan kidolgozzák (mindek is 50-60m^2-es terekre). vagy egy-az-egyben átveszik, ami a cryengine-ban alapból van...

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2388) cskamacska válasza .tnm (#2387) üzenetére


cskamacska
addikt

Én magam akkor fogom ezt tenni, ha elérik a célt. Ha bedől, úgy is jön a visszautalás majd valamikor komótosan(nem sietik el Kisckstarterék), de az utalás költségét legalább bukom.

Demókat már ők is összeraktak az elképzeléseikről, és még az sem biztos hogy a Mandate elkészül. :) Maga a világ és az ötleteik tetszenek, a terület alapú sérülésmodell, a variálhatóság, a cár anyuskás történet, és a passzoló szimfonikus zenekar és kórus. Ehhez képest Star Citizenben van pár hajómodellünk, pár bemutató videó ami rettenetesen műanyag(a Aurora reklám elment, de a Hornet reklámnál markolásztam az egeret rendesen :( ), és egy nem létező háttértörténet. :)) (próbálkozásokat láttam az elérhető morzsák összegyűjtésére, de az olyan generic scifi-vé állt össze, hogy inkább nem is veszem figyelembe, reménykedek hogy egy jövőbeni Rómából sikerül valami jót kihozni :K )

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2389) .tnm válasza cskamacska (#2388) üzenetére


.tnm
addikt

ezt gondolom láttad/ láttátok?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2390) Revolit válasza ng0ofy (#2272) üzenetére


Revolit
senior tag

Hogy képzeled el oculus rifttel az érintőképes monitort? :) Viszonylag nehéz vele látni melyik gomb hol van :P Meg fölösleges is, hiszen mindent a cocpitban fogsz látni, tudtommal OC-ben van integrált trackIR

Amúgy ez az oculus rift a másik nagy dobás amit nagyon várok, kíváncsi vagyok milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2391) Malachi válasza Revolit (#2390) üzenetére


Malachi
addikt

nekem folyton eszembe jut róla, hogy ha komolyan gondolják az "immersion"-t, akkor valamit kezdeni kellene a botkormányokkal, mert amit eddig láttam, minden pilótafülkében kettő egyforma kormánykaros volt, és ez szerintem elég zavaró lesz, mikor egyik kezed a kormányon, másik a throttle karon lesz majd...

(#2392) .tnm válasza Malachi (#2391) üzenetére


.tnm
addikt

járd be szerintem a hajókat megint: 300-as sorozatnak "KITT kormánya" van és pedáljai, freelancer-nek U kormány szerűsége, ahol az U két szára egymástól függetlenül is tud mozogni, saját tengelyén fordulni, aurora-ban két joysctick és pedálok (connie-ra nem emlékszem, de lehet ott is), hornetben egy szem joy, pedálok és talán throttle bal kéznél

az ágyúknál megint más. szal ezen ponton a full immersion nem megy, hacsaknem építesz minden egyes hajóhoz egyedi vezérlést, vagy ki nem jönnek egy interface-szel, ahol az agyadat közvetlenül kell a géppel összekötni és oculus rift-re sincs szükség :)

persze, ha star citizen nagy siker lesz, lehet kijön valamelyik joy gyártó egy-két hajóhoz dedikált szettel... :D (horror áron)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2393) Drenadar válasza Malachi (#2391) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

nekem nincs is botizém :( :W
mi lesz így velem? :(

(#2394) Malachi válasza .tnm (#2392) üzenetére


Malachi
addikt

"lehet kijön valamelyik joy gyártó egy-két hajóhoz dedikált szettel... :D (horror áron)"

nem lehet. 100%.

amúgy nem járok én be semmit, videókon láttam csak néhány hajó belsejét, talán kettőt az Aurorán kívül... azokban volt így.

Drenadar - nekem sincs. majd lesz, mire kijön a játék. :)

[ Szerkesztve ]

(#2395) .tnm


.tnm
addikt

én hardverapróról vettem egy (elvileg alig) használt Logitech Extreme 3D Pro-t 5000 Ft-ért. Netes kutatásim alapján 10-20 ezer forint közötti tartományban ez az egyik legjobb (a másik egy saitek x52, de azt már kb. sehol nem kapni). egy jó állapotú E3DPro szerintem megér 5e Ft-ot (azt kell ellenőrizni elvileg, hogy a csavarás rendesen visszaáll-e középre, mert ez szokott elromlani).

ha jól nézem, van is egy ilyen hardveraprón, igaz csomagolás nélkül, de csak irányár az 5ezer

saitek-ek is vannak ugyanitt, de hát... nem ebben az árban

arra még érdemes ügyelni, hogy régi joy-ok nem tudnak x-inputot (és az újabb játéknál kellhet)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2396) Drenadar válasza .tnm (#2395) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

whats mean x input? :F

juj... még egy cucc az asztalra... muszáj? :|

(#2397) .tnm válasza Drenadar (#2396) üzenetére


.tnm
addikt

xbox controller szabványát használja, azt hiszem (annyira nem merültem el benne), de van a direkt input (d-input, ez ami régóta van) és van az új, ami az x-input és elvileg jobb. bár ehhez már nem értek.

(nem tudom eldönteni, hogy az angol szöveg vicc akar-e lenni, vagy csak kezdő angolos vagy-e még :F )

nem muszáj, lehet, hogy egér billel még könnyebb is lesz a játék. én mindenesetre már régóta ki akartam próbálni. (egy ideig kormányom is volt régen, de mikor jogsizni kezdtem eladtam)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2398) Volfram42 válasza Malachi (#2394) üzenetére


Volfram42
senior tag

Minden gyartonak van egy stilusa. Az RSI hajoknak van duplakormanya. Elvileg az oldalkormany lenne a bal oldali amit a valosagban pedallal oldanak meg. Az erdekes, hogy az itt is van. Es ha beulve az auroraba nyomod a Q-E gombokat akkor mozog a pedal is meg az oldalkornany is. Persze a tobbis is mozog. W-S a magassagi es az A-D a csuro.
Nekem a Malibutomi jelezte saitek cyborg evo van 4 ezerert. Szerintem nagyon megerte. Utolag is koszonom a tippet Tomi.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#2399) Drenadar válasza .tnm (#2397) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

vicc akart lenni :D meg igen angolul sem tudok :D miért ebben a rendkívül bonyi mondatban mi volt a hiba? :D

meg már késő van erre nekem... meg öreg vagyok... meg még képzelj ide két raklapnyi béna kifogást :W

miért adtad el? és miért pont akkor?

[ Szerkesztve ]

(#2400) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Inside CIG videó: [link]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.