Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Teljesen korrekt minőség ennyiért, tetszik a felvétel.

"...nézhetjük a digitális kábel TV adásokat (UPC, Digi és a többi)."

A UPC csak kódolva szórja az adást, plusz a CI+ modulhoz van párosítva a kártya (ergo foglalat kompatibilis eszköz kell), vagy természetesen a szolgáltatói box alternatíva. :(

Ki van aknázva a felvétel, aki akar szórakozhat mókolt FW-vel a tv-n esetleg, ha archiválás a szempont.

(#2) szabi__memo válasza gyuszaa (#1) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez a ci+ egy nagy szívás!

Amúgy ez az oldal miért született, a régi miért nem volt jó?

[ Szerkesztve ]

(#3) eM'82 válasza gyuszaa (#1) üzenetére


eM'82
addikt

sajna Telekomnál is ez a probléma, így egyelőre számomra ez (vettem egyet én is) hasznavehetetlen :(. Most keresek valami alternatívát, hogy vagy HDMI, vagy RCA-n keresztül kitoljam coax-ra a tv-jelet.

(#4) vwpolopg válasza gyuszaa (#1) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nálunk valami full fapad UPC van, kijön a koax a falból, bemegy a tv-be, van adás. Se box, se semmi. Akkor nálunk működőképes lenne ezzel a kütyüvel is?

(#5) szabi__memo válasza vwpolopg (#4) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

IGEN

(#6) vwpolopg válasza szabi__memo (#5) üzenetére


vwpolopg
őstag

Király, köszi! :)

(#7) snemeth válasza vwpolopg (#4) üzenetére


snemeth
aktív tag

Nem analóg adást néztek véletlenül és azért nincs box?

(#8) vwpolopg válasza snemeth (#7) üzenetére


vwpolopg
őstag

Fogalmam sincs mi ez, de tényleg :D Többe kerülne szüneteltetni a tulaj szerint mint fizetni, így fizetve van de nem nézzük. Csak rápróbálva volt a tv-re, az előző lakónak ezen a koaxon keresztül jött amúgy a net is :D Mi meg nem TV-zünk, el is adtuk a TV-t, csak félévente egyszer jól jönne aztán azért gondoltam beszerezni egy ilyen kütyüt.

(#9) kpal


kpal
veterán

nem rossz ketyere , elsőre azt hittem olyan TV-be dugható kütyü. :) lehet beszerzek egy ilyet ha külföldre megyek melózni nothoz jól jönne .

[ Szerkesztve ]

(#10) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ha valaki venni akar ilyet, szóljon, és betársulok, talán több darab esetén sikerül kedvezményt kapni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11) eM'82


eM'82
addikt

Én android-os tabletes mókához vettem, de benéztem a típust, ez pont nem jó :P. Ellenben gépen megy minden.

Elnézést az off-ért, de:
Ha valakinek kell egy darab, akkor bp-i (lehetőleg személyes) átvétellel megválnék tőle. Részleteket privátban.

(#12) ferensz


ferensz
senior tag

Linuxos tamogatasrol van valami info? XBMC ala kellene valamilyen DVB-C tuner, de amiket eddig talaltam legalabb ketszer ennyibe kerultek.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#13) vittorio7


vittorio7
őstag

Tetszik a teszt, ennyiért jó ez a cucc.

(#14) halkow


halkow
őstag

jó cucc ez ha van egy notebook máris lehet tv-t nézni bárhol :)

Az fizetős csatornák hogyan jöttek be? Mtv?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#15) Ndruu válasza ferensz (#12) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A DVB-T része elvileg működik Linuxon, a DVB-C még nem. Windowsra most jelent meg az új driver (így már külső programmal is lehet DVB-C adásokat nézni), talán ez alapján majd sikerül összehozni a Linuxos támogatást.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#16) Ndruu válasza halkow (#14) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy bárhol lehessen TV-zni, ahhoz ugye el kell szakadni a kábeltől, arra bőven elég egy sima DVB-T tuner is, amit már ~2000 forintért be lehet szerezni.

A kódolt csatornákat is behangolja, de CI/CI+ foglalat híján ezeket nem lehet megnézni, ugyanúgy kódoltak maradnak.

Harrrr!!!!

(#17) gyugyo79 válasza Ndruu (#15) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia, használsz DVBViewert esetleg RecService -el? Ha igen és van időd és tudod a DVB-C részt tesztelni majd írjál már pár sort, hogy megy e stabilan. Vagy ha valaki már vett ilyet az is írhatna tapasztalatokat. Mert engem már szinte csak a pci -os DVB-C tunerom tart vissza a E35M-1 alaplapos HTPC-m upgredjétől mert majdnem 20e ft -ért nem volt kedvem usb.s C tunert venni. Köszönöm.

(#18) Kernel válasza vwpolopg (#4) üzenetére


Kernel
nagyúr

UPC-hez ne vedd meg, legfeljebb annyit fogsz látni, hogy "kódolt adás" vagy hasonló feliratot (programfüggő). A UPC digitális adásához emellett még kártya és kártyafogadó is kellene, de azt nem tudom, hogy egy szokványos EZ 100PU alkalmas-e. Pláne, ha még még párosítva is van a kártya.

Esetleg azt sem zárom ki, hogy a közszolgálati adók jöhetnek kártya nélkül, de amikor én egyszer ráhangoltam UPC-re egy DVB-C TV-t, csak a "kódolt" feliratokra emlékszem.

UPC-kábelen az analóg adást tudod nézni bármilyen TV-vel, de a cikkben szereplő tuner analóg TV-adást nem vesz, csak analóg URH FM-et.

Digikábelen kódolatlanul foghatók a DVB-C adások, kivéve az HBO, Digifilm, ezekhez szintén kártya is szükséges. Legutóbbi információim szerint, de aki pontosabbat szeretne, utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19) kezdő


kezdő
senior tag

Érdekes a cucc és Aliexpress-en már $25-ért kapható :)

(#20) zhagyma válasza gyugyo79 (#17) üzenetére


zhagyma
őstag

Csont nélkül megy a tuner DVBViewer alatt. Csak az x64 driver lett "kiszedve" és installálva a drivercsomagból. A próbakörnyezet:

szolgáltató: Digikabel (DVB-C)
oprendszer: Windows 8.1 Update x64.
progi: DVBViewer Pro 5.3.0

Szóval szerintem nyugodtan használhatod.

[ Szerkesztve ]

(#21) gyugyo79 válasza zhagyma (#20) üzenetére


gyugyo79
addikt

Köszönöm az információt.

(#22) Sanya válasza vwpolopg (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az analóg.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) Sanya válasza Kernel (#18) üzenetére


Sanya
nagyúr

Csak az m2 kódolatlan

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) vwpolopg válasza Kernel (#18) üzenetére


vwpolopg
őstag

(#18) Kernel és (#22) Sanya: köszi :)

(#25) k_petya válasza eM'82 (#3) üzenetére


k_petya
tag

Én egy technisat kártyával nézem a tszar kábeltv-jét.

(#26) k_petya válasza Ndruu (#16) üzenetére


k_petya
tag

dvbviewer simán broadcastolja az adást a belső hálón úgyhogy én pl tableten nézem a digitális kábeltv-t. sőt van app amivel távirányithatod stb.

(#27) k_petya


k_petya
tag

vmi smartcard readeres megoldás nem tud vki?

(#28) gyugyo79 válasza k_petya (#27) üzenetére


gyugyo79
addikt

Külön venni kell egy Phoenix/Smartmouse,PCSC,Smargo, stb. kártyaolvasót, ebbe mehet a kártya. Ezt lehet pld. a DVBViewer plugin könyvtárába rakott acamd -on keresztül használni vagy közvetlenül vagy Oscam, Newcs olvassa a kártyát és ehhez kapcsolódik az acamd, hadu stb.

(#29) k_petya válasza gyugyo79 (#28) üzenetére


k_petya
tag

el fog tartani egy darabig amig dekodolom de azért köszi :)

(#30) Zsianett


Zsianett
tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy ilyen USB-s tunerhez innen a fórumról. Minden tökéletes vele, az áráért nagyon megéri, jó képminőség, egyszerű kezelhetőség, könnyű telepítés és scatornakeresés, igaz kissé lassú programmal, de hát ennyiért elfogadható.

Két kis problémám maradt csak (DVB-C programját használom, itt kábelen jön az adás):

teljes képernyőn nem rakja ki rendesen az ablakot néha, marad jobb oldalon és lent egy vastagabb sáv (nem az, ami normál esetben is van, annál több, kilátszik mögüle az asztal) és a start menü is látszik

hogyan tudom átállítani a billentyűparancsokat, mivel nekem a kurzormozgatókon lenne optimális a hangerő és a csatornaváltás

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31) Kernel válasza Zsianett (#30) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nem lehet konfigurálni, nem találsz ilyen lehetőséget a beállítások között, sőt egyéb baja is van, inkább jobbfajta programot kellene használni.

DVBViewer például szabadon konfigurálható, nekem más szempontból is bevált.

Vagy van lehetőség billentyűparancsok igény szerinti átirányítására is, ha valaki ismeri az AutoHotkey szkripteket például, vagy keresni egyéb segédprogramokat, ami tud ilyet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32) Ndruu válasza Zsianett (#30) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy a hardveres gyorsítás miatt aktiválódott az AMD Steady Video funkció (ha AMD-s CPU és VGA van a gépedben) és az tesz egy keretet a képre. Ha így van, akkor a Catalyst Control Centerben tudod letiltani.

Billentyűparancsokat nem lehet módosítani. Bár a programban eredetileg lenne rá lehetőség, de úgy látszik az Astrometás fejlesztők kivették ezt. Maradt ugyan egy RCKey.ini, de annak módosításával sem vehető rá a program, hogy más kiosztást használjon.

Én amióta kijött az új driver, azóta ProgDVB-re váltottam, kicsit okosabb program, mint a gyári.

Harrrr!!!!

(#33) mzso válasza Ndruu (#32) üzenetére


mzso
veterán

Nálam is ugyanez volt Nvidia-val. Szerintem csak gagyi a program és nem rejti el sikeresen a keretet jobbra meg alul. (Lehet oprendszer függő)

(#34) mzso


mzso
veterán

Másnak nem volt problémája a Digi Life-fal, World-del? Nekem rosszul jönnek csupa zaj mindkettő, hiába jönnek 55 erősséggel és 80% minőséggel. Az auto scan a World-öt először meg sem találta a progDVB. Manuálisan kellet keresnem a megfelelő frekvencián.

Nem tudom megállapítani, hogy a Diginél vagy nálam van-a probléma.

(#35) Ndruu válasza mzso (#34) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A környező frekvenciákon is ilyen gyenge a jel?
Eurosport HD - 730 MHz
AXN, Comedy Central - 746 MHz

Nálam Singal Level 66-67 körül szokott lenni, Signal Quality pedig 96% körül.
Ha van lehetőséged, akkor nézd meg a másik kábelen is (ami a TV-be megy). Lehet, hogy van csillapító tag a rendszeredben, próbaképp kiveheted, de vigyázz, mert a túl erős jel káros lehet a tunerre nézve.

Harrrr!!!!

(#36) mzso válasza Ndruu (#35) üzenetére


mzso
veterán

Mi számít gyengének? Nálam ezek (722 794 és 730-on vannak)

Nálam az összes 50-55/80-85%, de csak ezekkel van probléma.

Nálam csak aluláteresztő szűrök vannak a TV-k előtt. (Gondolom esetleg zavarhatják a modemet)
Meg kétszer el van osztva a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#37) ferensz


ferensz
senior tag

Akinek esetleg lenne egy eladó darabja, az írjon privátot! :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#38) zsolt501 válasza mzso (#36) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony ezek nem tesznek jót a TV digitális jelének, plusz ha még valami gyenge kábel van az tovább ront a helyzeten.

Nekem ezeken az említett frekvenciákon a jelerősség 95%-os a jel minőség 100%.

Érdemes a kábel hálózatot átnézni és a gyenge minőségű osztót és kábelt cserélni jó minőségűre, meglehetősen sokat lehet vele nyerni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39) mzso válasza zsolt501 (#38) üzenetére


mzso
veterán

A lényeg az, hogy az összes csatorna ilyen erősségű/minőségű, de csak ezzel a kettővel van probléma.

(#40) zsolt501 válasza mzso (#39) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kábel árnyékolás hiba is okozhat ilyen problmát, bármi zavarhatja ezt a frekvenciát, főleg ha rossz minőségű a kábel stb...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41) Kernel válasza mzso (#36) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nálam csak aluláteresztő szűrök vannak a TV-k előtt. (Gondolom esetleg zavarhatják a modemet)

Nem hinném, hogy aluláteresztő, a TV-nek kellenek a magasabb frekvenciák, a modem lejjebb üzemel. TAP szokott lenni (leágazó), aminek a csillapított kimenetére megy a TV, másik kimenet a kábelmodem. A modemnek kell a magasabb jelszint.

Vagy pedig önálló csillapítótagok a TV-k előtt. A feltüntetett dB érték mutatja a csillapítás mértékét, ami a teljes sávra értendő, ha más nem szerepel rajta.

Digi World, Life az 54. csatornán megy, ami felett vannak további csatornák, így ha azok jók, nem lehet rámondani, hogy felülről vágott lenne a rendszer, például valamilyen kábelezési hiba miatt. De az sem biztos, hogy a szoftveres kijelzések feltétlenül mérvadók, vagy az is lehetséges, hogy valamilyen interferencia folytán pont az 54-es csatornán van valami zavarhatás. Vagy akár maga a modem is termelhet felharmonikusokat. Vagy a kétfelé osztás miatt csökken annyit a jel, ami ezáltal épp határértékre kerül.

A digitális multiplexek kiosztása:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42) mzso válasza Kernel (#41) üzenetére


mzso
veterán

Igaz. Elkúrtam. 80 Mhz-es felüláteresztő szűrő.

"De az sem biztos, hogy a szoftveres kijelzések feltétlenül mérvadók, vagy az is lehetséges, hogy valamilyen interferencia folytán pont az 54-es csatornán van valami zavarhatás. Vagy akár maga a modem is termelhet felharmonikusokat. Vagy a kétfelé osztás miatt csökken annyit a jel, ami ezáltal épp határértékre kerül."

Akkor viszont a jelminőség, vagy szint leesne, nem? Viszont ugyanazt a szintet hozza akkor is amikor jó meg akkor is amikor nem. Tegnap késő este teljesen jó volt mindkettő HD-ben is. Ma délelőtt meg teljesen rossz. Úgyhogy továbbra is úgy néz ki, hogy napszak függő.

UI:
Most megnézve a listát a PVTV HD sem jó. (Az SD az jó ennél)

(#40) zsolt501
Hát egyelőre nincs ötletem, hogy miért pont ez a frekvencia problémás és hogy mitől.

(#43) mzso


mzso
veterán

Oké. Úgy látszik maga a számítógép zavarja.... :DDD

Átdugtam egy pillanatra a monitor USB portjába és onnan jó volt.

Már csak az a megmagyarázatlan, hogy miért jó néha esténként...

(#44) mzso


mzso
veterán

Az normális jelenség, hogy a hang és a kép elcsúszik ProgDVB-vel? Nekem kicsit irritáló, hogy 10 (vagy inkább 5) percenként váltogatni kell a csatornát, hogy újra szinkronba kerüljenek.

[ Szerkesztve ]

(#45) Ndruu válasza mzso (#44) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ilyet még nem tapasztaltam ezzel a tunerrel.
Milyen gépen használod? CPU-ban van elég tartalom, DXVA be van kapcsolva? Milyen kodekeket használsz a ProgDVB-ben?

Harrrr!!!!

(#46) snemeth válasza mzso (#44) üzenetére


snemeth
aktív tag

ProgDVB-vel nincs tapasztalatom, de DVBViewerrel teljesen hibátlan. Tuti, nem a tunerrel van a baj.

(#47) mzso


mzso
veterán

Kösz a válaszokat. Nem gondoltam, hogy a tuner maga a hibás. Egyelőre átraktam a demuxert a Microsoftosra. A csatorna váltást lassúra. Meg kikapcsolta a "Use Audio Processor" funkciót, bármi is legyen az. Majd elválik segít-e.

Amúgy LAV-ot használok gyorsítással. Annak vinnie kell mind a videót és az audiót is.

(#48) pandion


pandion
tag

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy az új driverrel sabilabb lett a programozott felvétel? Használható ez a funkció érdemben?
Köszi

(#49) Kernel válasza pandion (#48) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hinném, hogy köze lenne a driverhez, a funkció mindenesetre érdemben használható a DVBViewerrel. Beírja magát a feladatütemezőbe, 1 perccel hamarabb elindítja a programot, utána már a program intézi a kívánt csatorna indítását vagy felvételét is.

Nekem így minden este elindul az arcomba a Híradó vagy a Barátok Közt, még ha el is felejteném. (Most abba ne menjünk bele, hogy milyen sorozatot gáz nézni, vagy nem gáz, nyilván itt nem ez a lényeg, hanem a praktikum.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50) mzso


mzso
veterán

A hangelcsúszás úgy látszik megszúnt. Viszont Digi Life/World most már se, kép se hang a monitor USB-n is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.